PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
حقشه . بیشتر از اینا حقشه. میدونی چند نسخه فروخت ؟ امیدوارم فروشش بیش از اندازه خوب باشه تا سونی سریع دستور ساخت نسخه 3 رو بده مثل نسخه 2 دیگه 7 سال طول نکشه.
سونی به ND دستور نمیده ، اینا هر کاری خودشون صلاح بدونن انجام میدن ، TLOU هم از اون بازیها نیست دوشیده بشه . اگر Part III در کار باشه آخر نسل بعد ...
دوست عزیز اینجا با کسی دعوا ندارم . پیامی هم ندادم که اینجوری جواب میدی . نمیدونم بی منظور بود اون شیوه بیانت یا نه. به هر حال دلیلی نداره اینجوری پیام من رو پاسخ بدی (شاید شما منظور خاصی نداشتید ولی من از نحوه پاسخ دادنتون اونجور برداشت کردم). خودتون هم فکر کنم شاید بدونید من چقدر طرفدار این بازی هستم به هر حال نظراتم راجب بازی تو صفحات قبل هست. این که دوشیده بشه یا نه یا اول نسل بعد بیاد یا اخر نسل بعد من و شما تعیین نمیکنیم.. منظور از دستور بده هم امر و نهی نیست . پادگان نیست که اینجور برداشت میکنید همون چراغ سبز منظورمه. اونایی که خوندن متوجه شدن منظورم چیه دوست گرامی.
!!! دعوا ؟! اشتباه برداشت کردی شما !
من و شما تعیین نمیکنیم ولی اینی که گفتم رو مطمئن باش . دیگه برای همه روشنه و چیزی نیست که مشخص نباشه ، Part III اگر وجود داشته باشه ، حداقل 6 سال دیگه . فکت

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
سونی به ND دستور نمیده ، اینا هر کاری خودشون صلاح بدونن انجام میدن ، TLOU هم از اون بازیها نیست دوشیده بشه . اگر Part III در کار باشه آخر نسل بعد ...

دوست عزیز اینجا با کسی دعوا ندارم . پیامی هم ندادم که اینجوری جواب میدی . نمیدونم بی منظور بود اون شیوه بیانت یا نه. به هر حال دلیلی نداره اینجوری پیام من رو پاسخ بدی (شاید شما منظور خاصی نداشتید ولی من از نحوه پاسخ دادنتون اونجور برداشت کردم). خودتون هم فکر کنم شاید بدونید من چقدر طرفدار این بازی هستم به هر حال نظراتم راجب بازی تو صفحات قبل هست. این که دوشیده بشه یا نه یا اول نسل بعد بیاد یا اخر نسل بعد من و شما تعیین نمیکنیم.. منظور از دستور بده هم امر و نهی نیست . پادگان نیست که اینجور برداشت میکنید همون چراغ سبز منظورمه. اونایی که خوندن متوجه شدن منظورم چیه دوست گرامی.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: DeadPooLX

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا

!!! دعوا ؟! اشتباه برداشت کردی شما !
من و شما تعیین نمیکنیم ولی اینی که گفتم رو مطمئن باش . دیگه برای همه روشنه و چیزی نیست که مشخص نباشه ، Part III اگر وجود داشته باشه ، حداقل 6 سال دیگه . فکت

پس من اشتباه برداشت کردم. بله اون که مسلم هست در اثر وجود داشتن قسمت سوم میره برای اخر نسل بعد. ( نوبتی هم باش نوبت اون ایپی اول شخص هست که 2 سال پیش شایعه شده یا هر ایپی دیگه که میخواد باش) بیشتر علاقه شخصیم بود که دوست داشتم زودتر ریلیز بشه و نره برای سال های اخر

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
جدای این مسائل بنظرم از اونجایی که پروژه بعدی ND احتمال زیاد یک نیو IP خواهد بود، و بنظرم یک 4-5 سالی منتظر این بازی باید بشینیم :D مخصوصا با این وسواسی که اینا در این نسل بخرج دادن

سر U4 که قرار بود اواخر 2014 و یا اوایل 2015 بیاد، (تو همون چرخه 2 ساله بازیای ناتی) همون اواخر 2013 و اوایل 2014 کلا داستان عوض میشه وکل بازیو مجبور میشن بکوبونن و از نو بسازن. این قضیه به کل داستان، و حتی گیمپلی منتهی میشه! و برام خیلی جالبه که 2 ساله تونستن اینجوری جمعش کنن و یکی از بهترین بازیای نسلو تحویل بدن. ولی برای این بازی (Part 2) عجیبه که از بعد ساخت نسخه اول و لفت بیهایند اروم اروم ساختش شروع میشه. و بعد U4 خیلی جدی تر میشه و بعد Lost Legacy هم که کلا کل فوکس میره اینجا. و طبق چیزایی که خوندم و دیدم بازی کمترین حد تغییراتو داشته و مثل U4 وسطا کل بازیو نزدن از نو بسازن! ولی بازم این همه ساختش طول کشیده (که نتیجه پرفکت ترین حالت ممکن بود). و تازه این بازی بازی یی بوده که سیکوئل بود و اگر همین حد وسواس و بلند پروازیو برای ip جدیدشون بخوان خرج کنن (که صد در صد میکنن)، با در نظر گرفتن سختی ساخت یک ip جدید، بنظرم هیچجوره نمیشه به زمانی کمتر از 4-5 سال انتظار فکر کرد...

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
نگرانی‌های من برای بازی بعدی ناتی‌داگ:

1. می‌ترسم اینا از تم جدی و تاریک و خاکستری فاصله بگیرن و دوباره یه بازی با فضای Uncharted بسازن. مثل اینکه IP بعدی مربوط به همون کارتای Savage Starlight هست که تو پارت دو می‌شد جمع کنیم. من تقریبا تک تکشون رو خوندم، و حقیقتا اگه بازی بعدیشون قرار باشه همچین فضایی داشته باشه، به شدت برای من ناامیدکننده می‌شه. کیفیت بازی بعدیشون تضمین شده‌ست، ولی نگرانی من اصلا کیفیت نیست.
2. عمر یا جیبم به بازی کردن بازی بعدیشون قد نده. :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین

1. می‌ترسم اینا از تم جدی و تاریک و خاکستری فاصله بگیرن و دوباره یه بازی با فضای Uncharted بسازن. مثل اینکه IP بعدی مربوط به همون کارتای Savage Starlight هست که تو پارت دو می‌شد جمع کنیم. من تقریبا تک تکشون رو خوندم، و حقیقتا اگه بازی بعدیشون قرار باشه همچین فضایی داشته باشه، به شدت برای من ناامیدکننده می‌شه. کیفیت بازی بعدیشون تضمین شده‌ست، ولی نگرانی من اصلا کیفیت نیست.

منم امیدوارم سراغ اون کارت ها نرن:-"
کلا دنیای سوپرهیرویی غربی اونقدرا جذاب نیست :D ، این کارت ها هم قشنگ 70%شون این بود : " در فلان حادثه ی آزمایشگاهی به فلان قدرت رسید" ، یه 20%شون هم "در آخرین لحظات نزدیک به مرگ به فلان قدرت دست پیدا کرد" ، اون 10%ه دیگه مثلا تو وجودیتشون بود این قدرته:D (خلاصه... دنیاها قانون خاصی ندارن... هرچی بخوان از غیب اضافه میکنند... به شخصه کارهای سوپرهیرویی انیمه ای(بهتر بگم شونن هایی مثل وان پیس و ناروتو) رو بهتر میدونم چون دنیاشون چفت و بست و قوانین خوبی داره:D )

حالا کلا... چنین چیزی نباشه... FPS هم نباشه:-"
از تم آنچارتدی و یا حتی شادتر کاملا استقبال میکنم:-"

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
نتیجه نظرسنجی چقدر جالبه....تقریبا از لحاظ درصدی کاملا نزدیک به نظر اعضای ریست ارا هستش (اونجا هم چند درصدی tlou2 جلوتر) که با جوی که تو ننت از بازی درست شده برای من کاملا غیر قابل انتظار بود (فک می کنم مثلا 5-95 به نفع شماره 1 باشه :D)

+

من خودم هم بشماره 2 رای دادم و دلیلش هم :
از نظر گرافیک و موسیقی که حرفی نیس
از نظر گیم پلی و لول دیزاین درسته بنظرم یکم اوایل بازی طولانی شده (اون قسمتایی که با دینا میچرخی) ولی در کل از شماره 1 کاملا سرتر بود و بخصوص تو زمینه هوش دشمنا و مبارزات و ....بازی رشد فوق العاده ای کرده بود

بحث برانگیزترین بخش بازی بخش داستانه بازیه که برای من انتخاب بین شماره1 و 2 خیلی سخت بود ولی با اختلاف خیلی کمی شماره 2 رو انتخاب میکنم به دلایل زیر:
1-داستان شماره 1 و روایتش خیلی خوب بود ولی یه داستان با محوریت نقش 2 نفر بود و کرکترای فرعی کمی تو بازی بود(مارلین و بیل و و سم و تامی و زنش تقریبا که اکثرشون هم نقش کوتاهی داشتن)، ولی این شماره واقعا بازی تو این زمینه پیشرفت خوبی کرد علاوه بر افزایش قابل توجه کرکترا و پیچیده تر شدن روابط بینشون اتفاقات خیلی جالبی ما بینشون افتاد که پیشرفت خوبی محسوب میشد.
2-داستان شماره 1 از اواسط تقریبا قابل پیش بینی بود، با اینکه تو روند بازی اتفاقات غیر منتظره ای می افتاد ولی عشقی که جویل به الی پیدا کرده بود و اینکه نخواهد گذاشت اتفاقی براش بیفته مشخص بود و همین خیال مخاطب رو تا حدی راحت میکرد ، ولی این شماره با شروع مرگ جویل و تو ادامه بازی تو نقش ابی و اون دویل نهایی بینشون برای من بشخصه داستان جذابتری روایت میشد(شاید روایت مثه شماره 1 یکدست نبود ولی داستان کلی بهتر بود)
3-از بازی تو نقش ابی خوشم اومد...برای اولین بار بود که تو نقش قاتل قهرمانمون بازی میکردیم و این زوایه دید خیلی خوب بود....من از شخصیت پردازیش و رفقاش و کلا داستان زندگیش خوشم اومد
4-با پایان شماره 2 بیش از پیش عاشق جویل شدم، کسی که میگه باز هم اگر خدا شانسی بهش بده باز هم اینکارو میکنه خیلی مرده:D و نشون میده چقدر خسته شده

در کل شماره 2 تجربه نابی برای من بود، اینکه کاملا مطابق انتظار طرفدارا پیش نرفت (انتظار ادامه داستان الی و جویل رو داشتیم) در عوض یه داستان متفاوت رو تحویلمون داد که یکی دو هفته قشنگ درگیر میکنه مخاطب رو، برا همین من هم به 2 رای دادم

.

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نتیجه نظرسنجی چقدر جالبه....تقریبا از لحاظ درصدی کاملا نزدیک به نظر اعضای ریست ارا هستش (اونجا هم چند درصدی tlou2 جلوتر) که با جوی که تو ننت از بازی درست شده برای من کاملا غیر قابل انتظار بود (فک می کنم مثلا 5-95 به نفع شماره 1 باشه :D)

+

من خودم هم بشماره 2 رای دادم و دلیلش هم :
از نظر گرافیک و موسیقی که حرفی نیس
از نظر گیم پلی و لول دیزاین درسته بنظرم یکم اوایل بازی طولانی شده (اون قسمتایی که با دینا میچرخی) ولی در کل از شماره 1 کاملا سرتر بود و بخصوص تو زمینه هوش دشمنا و مبارزات و ....بازی رشد فوق العاده ای کرده بود

بحث برانگیزترین بخش بازی بخش داستانه بازیه که برای من انتخاب بین شماره1 و 2 خیلی سخت بود ولی با اختلاف خیلی کمی شماره 2 رو انتخاب میکنم به دلایل زیر:
1-داستان شماره 1 و روایتش خیلی خوب بود ولی یه داستان با محوریت نقش 2 نفر بود و کرکترای فرعی کمی تو بازی بود(مارلین و بیل و و سم و تامی و زنش تقریبا که اکثرشون هم نقش کوتاهی داشتن)، ولی این شماره واقعا بازی تو این زمینه پیشرفت خوبی کرد علاوه بر افزایش قابل توجه کرکترا و پیچیده تر شدن روابط بینشون اتفاقات خیلی جالبی ما بینشون افتاد که پیشرفت خوبی محسوب میشد.
2-داستان شماره 1 از اواسط تقریبا قابل پیش بینی بود، با اینکه تو روند بازی اتفاقات غیر قابل منتظره ای می افتاد ولی عشقی که جویل به الی پیدا کرده بود اینکه نخواهد گذاشت اتفاقی براش بیفته مشخص بود و همین خیال مخاطب رو تا حدی راحت میکرد ، ولی این شماره با شروع مرگ جویل و تو ادامه بازی تو نقش ابی و اون دویل نهایی بینشون برای من بشخصه داستان جذابتری روایت میشد(شاید روایت مثه شماره 1 یکدست نبود ولی داستان کلی بهتر بود)
3-از بازی تو نقش ابی خوشم اومد...برای اولین بار بود که تو نقش قاتل قهرمانمون بازی میکردیم و این زوایه دید خیلی خوب بود....من از شخصیت پردازیش و رفقاش و کلا داستان زندگیش خوشم اومد
4-با پایان شماره 2 بیش از پیش عاشق جویل شدم، کسی که میگه باز هم اگر خدا شانسی بهش بده باز هم اینکارو میکنه خیلی مرده:D و نشون میده چقدر خسته شده

در کل شماره 2 تجربه نابی برای من بود، اینکه کاملا مطابق انتظار طرفدارا پیش نرفت (انتظار ادامه داستان الی و جویل رو داشتیم) در عوض یه داستان متفاوت رو تحویلمون داد که یکی دو هفته قشنگ درگیر میکنه مخاطب رود، برا همین من هم به 2 رای دادم

.
اتفاقا من کاملا بر عکس تو فکر میکردم ! یعنی با توجه به این ولیو پروداکشن خفن بازی که شاید اواخر نسل بعد یه سری استودیو تازه بهش برسن ! و با توجه به این که کلا یک ماهم از تجربش نمیگذره فکر میکردم نسخه دوم با اختلاف خیلی خیلی زیاد رای بیشتری بیاره. وقتی با الی میخوابی زیر یه ماشین aim میگیری اصلا مگه میشه به بازی دیگه ای فکر کرد ؟ :Dولی وقتی میبینم بازی سال ۲۰۱۳ که تو تمام زمینه ها ی تکنیکی به واسطه اختلاف نسل ۷ ساله خیلی ضعیف تره. اینقدر نزدیک رای اورده به نسخه اول بیشتر افتخار میکنم :D تو الان خودت با اختلاف خیلی کم داستان نسخه دوم رو بهتر میدونی مثلا ، حالا فرض کن جای ولیو پروداکشن این دو تا با هم‌عوض بشه :Dحالا کاری ندارم من و تو نظرمون عوض بش یا نه از دید عموم و کلیت میگم .
راجع به شخصیت پردازی ها هم به نظرم یه نظر سنجی بذارن خیلی خوب میشه . مثلا دوست دارم بدونم شخصیت هایی که تو نسخه ۱ باهاش اشنا شدن رو ملت بیشتر پسندیدن یا شخصیت هایی که تو نسخه دوم اشنا شدن .

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
اتفاقا من کاملا بر عکس تو فکر میکردم ! یعنی با توجه به این ولیو پروداکشن خفن بازی که شاید اواخر نسل بعد یه سری استودیو تازه بهش برسن ! و با توجه به این که کلا یک ماهم از تجربش نمیگذره فکر میکردم نسخه دوم با اختلاف خیلی خیلی زیاد رای بیشتری بیاره. وقتی با الی میخوابی زیر یه ماشین aim میگیری اصلا مگه میشه به بازی دیگه ای فکر کرد ؟ :Dولی وقتی میبینم بازی سال ۲۰۱۳ که تو تمام زمینه ها ی تکنیکی به واسطه اختلاف نسل ۷ ساله خیلی ضعیف تره. اینقدر نزدیک رای اورده به نسخه اول بیشتر افتخار میکنم :D تو الان خودت با اختلاف خیلی کم داستان نسخه دوم رو بهتر میدونی مثلا ، حالا فرض کن جای ولیو پروداکشن این دو تا با هم‌عوض بشه :Dحالا کاری ندارم من و تو نظرمون عوض بش یا نه از دید عموم و کلیت میگم .
راجع به شخصیت پردازی ها هم به نظرم یه نظر سنجی بذارن خیلی خوب میشه . مثلا دوست دارم بدونم شخصیت هایی که تو نسخه ۱ باهاش اشنا شدن رو ملت بیشتر پسندیدن یا شخصیت هایی که تو نسخه دوم اشنا شدن .
1-با توجه به جو افتضاح اوایل عرضه و نمره 3 یوز اسکور متا
2-با توجه به اینکه شماره 1 هم طبیعتا یکی از بهترین بازی های دورانه
3-البته یه موردم هست ویکی هم اینکه که تو اکثر بازیها وقتی یه شماره جدید بیاد (هرچقدر هم خوب باشه)باز یه عده شماره قبلی رو بیشتر ترجیح میدن چون با اون شماره خاطرات بیشتری داشتن و با تغییر هم زیاد حال نمی کنن

مجموع اینا باعث میشه من فکر کنم باز خوب رای اورده ...با اون جو اوایل عرضه من خداییش انتظارم خیلی پایینتر بود

+

نظر سنجی برای شخصیت ها یجوریه
چون شخصیت های اصلی شماره 2 بازم تقریبا همون شخصیتای شماره1 هستن (الی جویل تامی، ابی خیلی شخصیت محوری نیس در حد الی و جویل)
برا همین نظرسنجی این باشه که داستان شماره1 رو ترجیح میدین یا داستان شماره 2 بنظرم جالب تر باشه :D

.

آخرین ویرایش:

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
اینکه گیم پلی بازی بالغ تر شده و ... که یه چیز واضحیه، برای 90% بازی ها...حتی همون بازی های یوبی هم بالاخره این اتفاق میفته:D
ولی این چیزا رو باید نسبت به زمان هر کدوم سنجید!
اگر الان داریم به همون زیر ماشین رفتن و نشونه گرفتن میگیم WoW ! سر همون TLOU1 هم یه عالمه نکته خفن داشت که از وجودشون کف میکردیم:D
گرافیک هم باز همینطور:D

اینجوری نگاه کنیم تقریبا تمام ادامه ها از نسخه قبلشون بهترن :D ... کسی بیاد بگه MGS1 مثلا از 4 بهتره باید زد تو گوشش:-" یا حتی از جهاتی 5 :-" بالاخره گیم پلی بلوغ بیشتری پیدا کرده، گرافیک خفن تر شده،صداگذاری و کارگردانی و فلان و بیسار و ... بهتر شدن:D
ولی وقتی یه بازی تو زمان خودش پرفکت بوده، و ادامه ش هم توی اون زمینه ها پرفکت هست... یه جورایی وارد بخش های سلیقه ای میشیم:-" (همممم... حداقل هنوز ندیدم کسی بگه TLOU2 پرفکت هست، ولی TLOU1 پرفکت نبوده براش:D به چنین موردی بر نخوردم هنوز:D )

• Like
Reactions: HalfLife G

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نظر سنجی برای شخصیت ها یجوریه
چون شخصیت های اصلی شماره 2 بازم تقریبا همون شخصیتای شماره1 هستن (الی جویل تامی، ابی خیلی شخصیت محوری نیس در حد الی و جویل)
برا همین نظرسنجی این باشه که داستان شماره1 رو ترجیح میدین یا داستان شماره 2 بنظرم جالب تر باشه :D

.
شخصیت های نسخه ۲ کجا همون شخصیت های نسخه اول هستن خدا وکیلی ؟ :Dشخصیت هایی که تازه وارد داستان شدن منظور منه . یه سری شخصیت پردازی صورت گرفته تو نسخه اول و معرفی شدن به مخاطب ، تو نسخه دومم کلی شخصیت جدید وارد شدن . این که کدوم تونسته موفق تر عمل کنه هم‌میتونه نظر سنجی داشته باشه و جالبه به نظرم.

@Akiba

خوب دقیقا حرفاتو تایید میکنم منم! میگم اونزمان سال ۲۰۱۳ کف کردیم ! الان سال ۲۰۲۰ از این نسخه کف میکنیم ! طبیعی اون که جدیدتره ولیو پروداکشن خفن تری داشته باشه و ما هم بیشتر باهاش حال کنیم از لحاظ گیم پلی و ... منظور من از لحاظ داستانی و شخصیت پردازی که تو کدوم نسخه شخصیت های پرفکت تر و قابل هضم تری خلق شدن ، و تو کدوم نسخه روند و اتفاقات داستان مورد پسند تر بوده . اینم میتونه نظر سنجی جذابی باشه که دیگه عنصر زمان و ولیو پروداکشن ازش حذف میشه . چون میبینم خیلی ها اختلاف عقیده دارن .اتفاقا هستن کسایی که داستان نسخه اول پرفکت ندونن و میگن قابل پیش بینی بوده یا بلعکس خیلی ها این نظرو راجع به نسخه دوم دارن. منظورم راجع به داستان ، پلات ها و شخصیت پردازی های دو نسخه هست .

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,256
نام
امیر حسین
اتفاقا هستن کسایی که داستان نسخه اول پرفکت ندونن و میگن قابل پیش بینی بوده
تقریبا نداشتیم این مورد:D شاید الان در دفاع از TLOU2 کسی بگه ای حرف رو، ولی اون موقع تقریبا نه:D

کلا TLOU1 و GOW II از انحصاری های سونی تقریبا تنها بازی هایی هستن که هیچ ایراد خاصی ندیدم ازشون گرفته بشه!
یعنی مثلا حتی GOW 2018 رو میبینیم ایراد کمبود تنوع دشمن ها یا کمبود باس بهش بگیرن
یا حالا TLOU2 حتی بین اونایی که باهاش خیلی حال کردن، بازم پیدا میشن جماعتی که دست بزارن رو یک سری مسائل که میشد بهتر بشه:D

ولی اون دو بازی...تقریبا میشه گفت نداشتیم:D انگار همه چی به اندازه و همه چی سر جای خودش قرار داشته:D (آها ... U2 هم هست:-" )

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
تقریبا نداشتیم این مورد:D شاید الان در دفاع از TLOU2 کسی بگه ای حرف رو، ولی اون موقع تقریبا نه:D
وا :D پس نمیخونی کامنتارو اصلا ؟ :D اتفاقا الان ببینی خیلی ها میگن داستان نسخه ۱ قابل پیش بینی بوده و نسخه دوم خیلی برتره از نظرشون ! مگر این که این تعبیر تو رو که به خاطر دفاع از این نسخه راجع به نسخه اول چنین حرفی میزنن بپذیریم که این نه دیگه قابل بحثه نه کار اخلاقی محسوب میشه:D ولی در کل نظر سنجی جالبی میشه به نظرم و بعدا میشه اضافه کرد .

• Like
Reactions: Akiba

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا

من برعکس خیلی دوست دارم یه بازی فانتزی و آبرنگی از ناتی داگ ببینم. :D
منظورم یه پلتفرمر ساده و بدون داستان و اینا نیست. یه چیزی تو مایه‌های Jak & Daxter (فقط نسخه اول) می‌خوام ولی خب خیلی پیچیده‌تر و عظیم‌تر. یه بازی اپن ورلد با محیط‌های متنوع و رنگارنگ و جک جونورهای فانتزی جالب. مثلاً یه سری موجودات دایناسور مانند باشن که به جای وسیله نقلیه ازشون استفاده کنیم و یه جا با محیط آتشفشانی روبرو بشیم و یه جای دیگه جنگل سرسبز و... حتی تصورش هم برام لذت‌بخشه که ناتی داگ توی اون فضاها چه کارهای خفنی می‌تونه انجام بده! یعنی وقتی توی یه بازی واقع‌گرایانه مثل TLoU2 یه کاری می‌کنن که آدم دوست داره بره چمن‌های محیط رو بخوره از شدت قشنگی، دیگه توی یه بازی فانتزی و تخیلی که دست‌شون بازتر هست چه محیط‌های عجیبی می‌تونن طراحی کنن!
همچین بازی‌ای هم لزوماً نباید بیش از حد شاد باشه با مثلاً درجه سنی ۳+ سال. :D می‌تونه از نظر ظاهری خوش آب و رنگ باشه، ولی داستان نسبتاً جدی‌ای هم داشته باشه و اتفاقات مختلفی برای شخصیت‌های بازی بیفته و...
در حالت اول همچین چیزی می‌خوام و در حالت بعدی یه بازی علمی تخیلی فضایی! یه چیزی تو مایه‌های Mass Effect، ولی به سبک ناتی داگ. یه بازی فضایی با نژادهای مختلف و سیاره‌های متنوع و...
از استیل طراحی و توضیحات اون کارت‌های داخل TLoU2 هم زیاد خوشم نیومد و بازی اون مدلی نمی‌خوام و یه چیز متفاوت‌تر و عجیب‌تر دوست دارم با یه استیل طراحی دیگه. :D
-------------------------------
ولی کلاً بازی بعدی‌شون هرچی که باشه، از الآن توی لیست بازی‌های مورد انتظار اکثر ماها هست و واقعاً صبر و تحمل براش ساخته! Uncharted که خیلی بعیده بسازن. TLoU هم به شدت احتمالش پایینه که به این زودی سراغش برن. پس یا IP جدید هست یا مثلاً Jak جدید (که این رو هم بعید می‌دونم) و در مجموع بعد از سال‌ها که Uncharted و TLoU ساختن، می‌تونیم منتظر یه پروژه کاملاً متفاوت از ناتی داگ باشیم.
این وسط امیدوارم مشکلات کرانچ و مرانچ و اینا هم برطرف بشه یا حداقل کاهش پیدا کنه و از اون طرف هم بروبچ اصلی استودیو ازش خارج نشن. از نیل دراکمن و هلی گروس (نویسنده بازی در کنار دراکمن) تا آنتونی نیومن و کرت مارگنائو (کارگردان‌های بازی در کنار دراکمن) که این دو تا از نونهالی(!) توی ناتی داگ بودن و به تدریج اومدن جلو و رسیدن به اینجا. هر دو به شدت پتانسیل این رو دارن که تبدیل به دراکمن و بروس استریلی بعدی بشن، ولی از اون طرف انقدر توی این سال‌ها اتفاقات مختلف افتاده که می‌ترسم این دو تا هم دو روز دیگه جدا بشن و برن یه جای دیگه.
مثل شان اسکیگ (یا هرچی که تلفظ Escayg هست! لامصبا عجب فامیل‌هایی دارن اینا! :|) که یکی از دو کارگردان The Lost Legacy در کنار مارگنائو بود و بعدش جدا شد رفت روی پروژه درخشان Avengers کار کرد. آخه مرد مومن ناتی داگ رو ول کردی رفتی سراغ اون بازی؟ :| (حالا خوبه دو روز دیگه مشخص بشه بهترین بازی کمیکی تاریخ هست! :D)
از اون طرف بانو امی هنیگ که دیگه خیلی خیلی بعیده هیچ‌وقت به ناتی داگ برگرده، ولی یه امید نصفه نیمه‌ای دارم که عمو بروس یه روزی برگرده. هرچند احتمالش ضعیفه، ولی به هر حال آرزو کردن که گناه نیست. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر