PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اتفاقا باهات هم نظرم .. واقعا خسته کننده شده ...
چند ساله که خسته کننده شده ... تاریخچه رو باز نمیکنم ....

طرف تو psn به من مسیج داده برو این عکس ها رو بزار تو بازی سنتر تا همه ببینن ... بازی چقدر داونگرید شده ... من وسط بازی بودم بعدشم یادم رفت ،، دو روز به من پیام داده ... یادم رفته بود تو هم یکی از فن بوی های کاسه لیس نیل دراکمنی .... :|

یارو تو اینستا پیام میده ۹۰ درصد مردم میگم بازی اشغاله (بازی نکرده) ... میگم اوکی داستان اشغاله، ولی خوب نمیشه گیم پلی و هوش مصنوعی و لول دیزاین و گرافیک بازی رو که دیگه نمیشه نادیده گرفت ... جواب میده گیم پلی که همون نسخه قبله ، هوش مصنوعیشم از قارچ خورم ضعیف تره ، خودم تو یوتیوب دیدم ... تا میگی اینطوری ، اینطوری ،، جواب می‌شنوی شما فن بوی ها دارید برای دراکمن ماله میکشید ... :|

همین جا احسان @benjohn بعد بازی کردن بازی اومد نظرش رویداد و احساسش رو راجع به بازی گفت ... سه چهار نفر همزمان ریختن اینجا مسخرش کردن ... که فلان یوتیبر سر فلان صحنه داشته میخندیده ، این اینجا میگه احساساتی شدم ‌..

............
والا ما اینجا مصداق بارز

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي

وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي

وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِنْ لِسَانِي

يَفْقَهُوا قَوْلِي

هستیم ... ولی آدم تا یه جایی تحمل می‌کنه ، گفتیم بازی منتشر میشه ملت خودشون بازی میکنن نیک یا بد ، خودشون متوجه میشن، یهو دیدم جاش رو واکترو و یوتیوبر و این شر و ور ها گرفته ... جالب اینه یکی از دوستان ما @The End Of Ps چند ماه پیش از روی واکترو قضاوت کرد ، اینجا قیامت به پا کردن ...
گفتیم نمرات میاد این بحثها تموم میشه ، یهو دیدیم ملت دارن از کول یوزر اسکور بالا میرن و کل ساختار ارزش یابی بازی ها رو هم زیر سوال میبرن که خودشون سال ها بهش استناد میکردن ...

حالا منتظر ماه های آینده ایم ببینیم چی با چی جایگزین میشه ...
.............

مخالفای بازی دو دسته تقسیم میشن

۱- اونایی که کلا از اول چشم دیدن ناتی داگ رو نداشتن که خوب فن های سایر کنسول ها هستن

۲- کسایی که یا مخالفت اعتقادی دارن یا خوششون نمیاد از طرز فکر دراکمن و محتوایی که وارد اثرش می‌کنه ... الان یه عده کاملا از این ناراحتن که نمیتونن بازی تو لول و کیفیت tlou p2 رو به خاطر محتوایی که آزار دهنده است براشون بازی کنن ....

وگرنه آقا داستان افتضاح ، اصلا سرطان ، منم تایید میکنم ،، بدترین داستان تاریخ ویدئو گیم ،،، تموم شد رفت ،، آقا بازی کن از یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین بازی های تاریخ لذتش رو ببر ، فوقش داستان بده و کاریش نمیشه کرد واقعا مانع از لذت بردن از گیم پلی بازی نمیشه ...

به هیچ وجه این همه داستان و جنجال به خاطر یه داستان بد نیست ...

وقتی کسی با همین نمتونه کنار بیاد و براش باور پذیر باشه

View attachment 150863

دیگه انتخاب داستانی و نمیدونم پایان بندی خوب و اینها هم هیچ کمکی نمیکنه ،، کلا بازی باید از اول ساخته بشه ...

خداوکیلی نیاید انکار کنید به خاطر اینها نیست ، چون منم نمیتونم باور کنم به خاطر یه داستان بد اینطوری ریج زدید ...
مخالفهای بازی یا مخالفهای فنهای بازی؟
بین این دو خیلی فرق هستا..
دوستانِ اکس باکس فن من اتفاقا خیلی از بازی خوششون اومده ولی نسبت به یه سری یوزرها شدیدا موضع دارن. دلیلشم گفتم که چرا..
البته من زیادم در جریان نیستم چون تو اون تاپیک vs نمیام اصلا که بدونم قضیه چیه دقیقا...
البته من مخالف تو نیستم خودتم بهتر میدونی .
ولی یه نفر هست کلا نمیدونم سر چه قضیه ای بامن مشکل داره یا با راکستار مشکل داره خودمم نمیدونم
بهرحال تو پی وی واسش گفتم اصلا منو بذار تو بلک لیست که حرفهای من اذیتت نکنه خیلی هم ساده هست اینکار

• Like
Reactions: vaan 2

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
دوستان من خودم بازی را تموم نکردم واسه همین اگه میشه بدون اسپویل چیزی بگین تا پایان بازی چیزی در مورد ترنس بودن ابی گفته میشه؟ :D من با یکی از دوستان حرف میزدم با قاطعیت میگفت ترنس هست:D اگه نیست این شایعه ها چطوری درست شده که اینطوری باهاش بازی را میکوبن؟

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
دوستان من خودم بازی را تموم نکردم واسه همین اگه میشه بدون اسپویل چیزی بگین تا پایان بازی چیزی در مورد ترنس بودن ابی گفته میشه؟ :D من با یکی از دوستان حرف میزدم با قاطعیت میگفت ترنس هست:D اگه نیست این شایعه ها چطوری درست شده که اینطوری باهاش بازی را میکوبن؟
ایشون ترنس نیستن عزیز خیالتون راحت. یه سری شایعات قبل انتشار بود برای اینکه بازی رو بکوبن. بازی کارکتر ترنس داره ولی ابی نیست

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
یکسری عکس از محیط‌های بازی خودم گرفتم ببینید و چشمتون رو جلا بدید

لامصبا جول رو تو زمان حال چرا اینقدر جذاب در آورده بودن؟ :cry2:

خار خشونت و بروتالیسم :D

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
دوستان همه راجع به داستان و ... بحث کردن ولی حیف هست که این نکته رو نگم که جای خالی بروس توی مجموعه در تک تک لحظات بازی رو با تمام وجود حس کردم :D هر احساسی که به دراکمن داشتم الان شدیدتر شده :-"

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
440
150878
خدایش هر دفعه این اسکرین رو نگاه میکنم دوباره غم و حسرت خوردن الی برام تازه میشه قشنگ توی این صحنه میشه حسرت رو درچهره الی مشاهده کرد

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این چیزهایی که گفتی نشون میده اختلاف نظر من و شما یک اختلاف نظر بنیادیه!
ازنظر من "کارکتری که شما تو بازی کنترل میکنی" رو باید درک کنی چراکه گیم اصلا همینه.
دقیقا مهمترین عنصر ویدیو گیم همینه . اگر غیر از این باشه تفاوتی با فیلم و سینما نخواهد داشت . مشکل داستان هم از نظر من دقیقا همینجاست . جایی که نویسنده نمیتونه abby رو برای ما قابل درک کنه . و البته همچنان معتقدم توی بدترین زمان ممکن میخواد باهاش بیشتر اشنامون کنه و استراکچر داستان باید عوض می شد .

واقعا فکر نمیکردم این خارجیا اینقدر از شخصیت Abby متنفر باشن حتی بیشتر از خود من :D
این فیلم رو ببینید، رسما توی کامنت ها حتی یک نفر هم ندیدم دلش برای این بنده خدا بسوزه

به نظرم نمیشه با قطعیت گفت که هدف نویسنده از گیم پلی های ابی حتما این بوده که ما متوجه اشتباه بودن کار جوئل و دادن حق به ابی و پدرش بشیم (حداقلش من این برداشت رو نکردم) خود این گیم پلی ابی خیلی مسائل دیگه رو واسه پلیر روشن میکنه اگه از زوایای دیگه بررسی بشه
قطعیتی وجود نداره . ولی از لحاظ فنی قطعا باید یک پاسخ در خور برای کشتن جول ، نشون دادن قبرش و بر انگیخته شدن احساس مخاطب داده بشه و نمایش داستان پدر ابی و ازاد کردن اون گور خر و نهایت کشته شدنش توسط جول در راستای همین موضوعه و دقیقا بعد از نمایش چنین داستانی دوباره کنترل abby رو به دست شما میده و یکی از اهدافش اشنا شدن با بعد شخصیتی اون هست . اهداف دیگه ای هم میتونه داشته باشه قطعا

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
این بازی لول بالایی داره . کلا یک چیز دیگه هست . رسما کلاس درس هست . مرحله که با ابی باید به اون ساختمان بلند می رسیدیم و اون از ارتفاع می ترسه و بعدش وارد ساختمان شده و باید از نیمه خرابه ساختمان طبقات به پایین بیاد (از داخل قسمت های فرو ریخته سقف ها) عجب طراحی داشت . اوج داستان اونجا بود که داخل زیرزمین بیمارستان برای کیت کمک های اولیه وارد شده بود (تا الان بهترین صحنه بازی بوده) ترس و استرس بی داد می کرد و سوپرایز هم اون غول عجیب بود که منو یاد هیولا بازی Evil Within 2 اوایل بازی می انداخت که چند تا سر روی بدنش سبز شده بود . عالیه واقعا (چقدر دیگه از این بازی زیبا مانده است ؟؟؟؟

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
این بازی لول بالایی داره . کلا یک چیز دیگه هست . رسما کلاس درس هست . مرحله که با ابی باید به اون ساختمان بلند می رسیدیم و اون از ارتفاع می ترسه و بعدش وارد ساختمان شده و باید از نیمه خرابه ساختمان طبقات به پایین بیاد (از داخل قسمت های فرو ریخته سقف ها) عجب طراحی داشت . اوج داستان اونجا بود که داخل زیرزمین بیمارستان برای کیت کمک های اولیه وارد شده بود (تا الان بهترین صحنه بازی بوده) ترس و استرس بی داد می کرد و سوپرایز هم اون غول عجیب بود که منو یاد هیولا بازی Evil Within 2 اوایل بازی می انداخت که چند تا سر روی بدنش سبز شده بود . عالیه واقعا (چقدر دیگه از این بازی زیبا مانده است ؟؟؟؟
7 8 ساعت مونده

• Like
Reactions: kamyy

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
957
نارضایتی پیودی‌پای از The Last of Us 2 و واکنش تند وی به این بازی

پیودی‌پای که اخیرا بازی The Last of Us 2 را طی استریم‌های خود به پایان رسانده است، گفت:

«همه چیز در مورد این بازی افتضاح بود، بنابراین بعدش هم انتظار زیادی از آن نداشتم. اگر ترتیب بعضی از قسمت‌های بازی عوض یا برخی از بخش‌های بازی خلاصه‌تر می‌شد، به‌نظرم شاید بازی بهتری از آب در می‌آمد. من The Last of Us 2 را به بازی‌های متوسط دیگر ترجیح می‌دهم، با اینکه واقعا واقعا واقعا از آن خوشم نیامد.»

وی در انتها گفت برای تجربه دوباره این بازی اقدام نخواهد کرد، ولی اگر بازی کوتاه‌تر بود شاید علاقه داشت که دوباره آن را از ابتدا برود.

• Like
Reactions: VENOMEM

ferod

کاربر سایت
Apr 7, 2008
419
من میخواستم بزارم سرفرصت با خیال راحت بازی کنم ولی دوستان انقدر درمورد داستان بازی صحبت کردن که دیگه نتونستم طاقت بیارم رفتم بازی رو گرفتم

photo6037271293189010322 (1).jpg

دوستان یه سوال آپدیت۱.۰۲ اخرین اپدیت بازی هست ؟

• Like
Reactions: mojahed25

kourosh rm

کاربر سایت
Jul 23, 2016
29
نارضایتی پیودی‌پای از The Last of Us 2 و واکنش تند وی به این بازی

پیودی‌پای که اخیرا بازی The Last of Us 2 را طی استریم‌های خود به پایان رسانده است، گفت:

«همه چیز در مورد این بازی افتضاح بود، بنابراین بعدش هم انتظار زیادی از آن نداشتم. اگر ترتیب بعضی از قسمت‌های بازی عوض یا برخی از بخش‌های بازی خلاصه‌تر می‌شد، به‌نظرم شاید بازی بهتری از آب در می‌آمد. من The Last of Us 2 را به بازی‌های متوسط دیگر ترجیح می‌دهم، با اینکه واقعا واقعا واقعا از آن خوشم نیامد.»

وی در انتها گفت برای تجربه دوباره این بازی اقدام نخواهد کرد، ولی اگر بازی کوتاه‌تر بود شاید علاقه داشت که دوباره آن را از ابتدا برود.
"همه چیز در مورد این بازی افتضاح بود" نتیجه ترکیب سنتی با صنعتی.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,356
نام
محمد
"همه چیز در مورد این بازی افتضاح بود" نتیجه ترکیب سنتی با صنعتی.
ترجمه ایی که کردن مشکل داره.:D
قبلش میگفت:"بهم میگفتن پایان بده ولی نه، همه چیز اینجا داغونه"
منظورش داستان بود.
از گیمپلی لذت برده بود.
گرافیک هم براش زیاد مهم نبوده انگار.

کلا دیگه نظرش ارزش خبر دادن توی یک سایت رو نداشت.
حداقل اگه میخواستن خبرش رو بزنن یک دور حرفاش رو گوش میکردن بعد میزدن.:|

• Like
Reactions: kourosh rm

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر