The Last of Us Part II

کدام نسخه را ترجیح می دهید؟

  • The Last of Us

  • The Last of Us Part II


Results are only viewable after voting.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
16,130
نام
امیر حسین
WARNING

لطفا به موارد زیر دقت کنید
هر گونه توضیح در مورد داستان، کرکترها، تعداد چپتر ها، تعداد فصول باید داخل اسپویلر قرار بگیره و حتما تگ اسپویلر هم توضیح داشته باشه.
سورپرایزهای گیمپلی هم اسپویل محسوب میشه و باید مورد بالا رعایت بشه.
احساسات خودتون در مورد داستان بازی رو کنترل کنید که باعث نشه نکته ای رو اسپویل کنید.

استفاده از ایموجی در توضیح قسمتی از بازی هم میتونه منجر به اسپویل بشه در نتیجه این مورد هم کنترل کنید.

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.


آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017
10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانیدبا تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x
 

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
477
نام
Saeed
دوستان درجه سختی روی تعداد دشمنای پیش رو هم تاثیر میذاره؟ درجه moderate زیادی آسون نیس؟ تموم آیتم هام full شده و آیتم جدید نمیتونم بردارم.
 
  • Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,094
نام
مازیار
دوستان درجه سختی روی تعداد دشمنای پیش رو هم تاثیر میذاره؟ درجه moderate زیادی آسون نیس؟ تموم آیتم هام full شده و آیتم جدید نمیتونم بردارم.
نه تا اونجا که می‌دونم ، ولی روی درجه سختی بالاتر دشمنا سخت جون تر میشن و کمتر مهمات بهت میده و البته ضرباتشون جون بیشتری کم میکنه
 

Blood Brothers

کاربر سایت
Sep 7, 2012
1,622
نام
Iman
فرق Scars و Seraphites چی بود؟
Lev کلش رو دقیقا برای چی تراشیده بود؟
 

omiid72

کاربر سایت
Oct 1, 2017
289
بعد از تموم کردن رد دد 2 تا مدت ها دستم سمت بازی نمیرفت تا اینکه به توصیه یه نفر رفتم سمت ویچر 3
حتی بازیایی مثل دث استرندینگ و ریمیک اویل 3 و بازی نکردم
ولی بعد از تموم کردن این بازی فک کنم بازی بعدی که بازی کنم رفت تا بازی بعدی که ناتی داگ بده بیرون
واقعا ناتی داگ و راک استار تو این دنیایی که همه چی شده صنعت و بقیه فقط دنبال پولن غنیمتیه واس خودش
کم بساز ولی خوب بساز نه مثل بعضی کمپانیا که هرسال بازی کپی میکنن میدن بیرون یا یه سری دیگه که پدر ریمیک و دراوردن
اگه منو نمیزنید باید بگم با شخصیت ابی خیلی حال کردم خیلی خوب شخصیتشو پرداخته بودن وقتی بازی گیم پلی ابی و در اختیارم گذاشت خیلی نا امید شدم و خورد تو ذوقم ولی هر چی رفتم جلو دلیل این کارشونو بیشتر فهمیدم و حال کردم با ساخت بازی
 

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
715
خب همین الان بازی را تموم کردم. ۲۳ ساعت و نیم طول کشید برام.

فعلا با قلبی آکنده از اندوه فقط میتونم بگم یکی از بهترین بازی های ساخته شده در این نسل و احتمالا تمام ادوار برام بود.

فردا پسفردا نظر کاملم را میگم
من تعجب میکنم !!! من حدود 20 ساعته دارم میرم الان رسیدم به قسمت موزه!!!نمیدونم اگه برسم به آخر چقدر بشه ولی به نظرم نباید مشقت 6 سال انتظار رو 15-20 ساعته تموم کرد!!
 

magnolia2016

کاربر سایت
Oct 7, 2016
51
یا خدا پشمام.... هوش مصنوعی این بازی عجیب و غریب فوق العادست... تو یکی از مراحل یه اتاق پیدا کردم خیلی شیک و تمیز بود... شک کردم کسی توش باشه با احتیاط رفتم جلو پیش خودم گفتم کسی نیست اگه بود که حمله می کرد. یه میز کار پیدا کردم که اسلحمو ارتقا بدم... یهو صدای پا شنیدم...😬 یکی از پشت اومد خفتمون کنه ما هم هنگ کرده بودیم... بقیشونم ریختن سرم.... خلاصه عجیب تجربه ایه این بازی... حیفم می یاد زود تمومش کنم.... 18 ساعت رفتم جلو تازه مرحله seraphites هستم... 😄
 

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
3,969
نام
سهيل
من تعجب میکنم !!! من حدود 20 ساعته دارم میرم الان رسیدم به قسمت موزه!!!نمیدونم اگه برسم به آخر چقدر بشه ولی به نظرم نباید مشقت 6 سال انتظار رو 15-20 ساعته تموم کرد!!
من کلا سبک گیم زدنم سریعه. هرچند اینجا هم تقریبا خوب گشتم همه جا را . خیلی جایی نموند نگشته باشم. ولی حین مبارزات سریع بودم. اتفاقا من تعجب میکنم چجوری 30-35 بازی میکنید. به شخصه هرچقدرم کند بره کسی به نظرم نباید دیگه بیشتر از 27-28 ساعت طول بکشه.
 
  • Like
Reactions: mojahed25 and XaoS

.:HO3IN:.

کاربر سایت
Aug 20, 2011
719
نام
محمد حسین
البته نیروی خیر و شر اشتباهه. چون حقیقتا هر دو به دنبال انتقام بودم. نمیشه گفت این شر بوده یا اون یکی! قطعا هم بازی دنبال رسوندن این مفهوم نبوده. اما چیزی که مشخصه اینه که اگرم قراره کسی شر باشه اون الی هست نه ابی. اگه جوئل و الی رو یه تیم در نظر بگیرین, پدر,معشوقه, سگ و تمام دوستان ابی توسط این دو نفر کشته شده! یعنی شما تصور کن پدری که وظیفش جراحی بود, صرفا کشته شد چون جوئل نمیخواست الی رو از دس بده!!! چرا این بیچاره باید شر حساب بشه? ابی چیکار کرد? انتقام باباشو گرفت. جون یارا و لو رو نجات داد. از جون الی ( که تمام اطرافیانش کشت) گذشت, از جون تامی (که رفیق صمیمیشو جلوش کشت) گذشت, از جون دوست دختر الی (که حامله بود) گذشت و به خاطر نجات دادن جون لو, گروهش اونو خیانت کار دوسنتن و به دنبال سرش بودن! چرا این بشر باید شر باشه?
شر بیشتر به الی میخوره. کسی که به بدترین نحو ممکن با کسی که دوستش داشت (جوئل) حرف زد. اینهمه جون بی گناه رو گرفت صرفا برا شهوت کوفتیش, معشوقشو از دس داد صرفا برا یه حس انتقام قدیمی و...! حتی ابی در لحظه ی اخر نخواست باهاش بجنگه!! چون ابی شخصیتی بی نهایت اخلاق محور و منطقی ای داره. حتی از اینکه چرا ۳ تا ساندویچ برا دو نفر برداشته ناراحته و معتقده باید صف رعایت بشه.
فقط یک لحظه خودتو بذار جای ابی. فرض کن یکی خانوادتو میکشه , تمامی دوستای زندگیتو میکشه, سگتو میکشه, عشقتو میکشه. چرا? چون تو انتقام باباتو گرفتی و کسیو کشتی که هم باباتو کشته و هم نذاشته جهان به واکسن و درمان برسه. ولی با این حال, درست در لحظه ای که جنازه ی سگ, مل و بچش و عشقتو دیدی, هم از جون تامی گذشتی و هم از جون الی!
من به شخصه شخصیتی به مثبتی و پختگی و انسانیت ابی به عمرم ندیدم...! ابی معنی حقیقی انسان رو نشون داد و الی دقیقا برعکسشو نشون داد و در نهایت نتیجشو دیدیم. نتیجش این شد که:
۱- ابی رفت با لو زندگی کنه.
۲- الی هم انگشتشو از دست داد, هم اطرافیانش, هم معشوقش و هم زندگی پر از ارامشش.
اتفاقا هدف داستان هم همین بود به نظرم.

البته این نظر من بود. نه میشه.گفت درسته نظرم و نه غلط. صرفا برداشت بنده هست.. قطعا شما هم برداشت خودتونو داشتید.
واقعا هنر نویسنده های این اثر تحسین برانگیزه. اینی که در میان همه کسایی که با بازی حال کردن و نمره بالا دادن اختلاف نظر هایی تا این حد (بعضاً 180 درجه) وجود داره دوست داشتنی هست هدف نویسنده و کارگردان هم همین چالش ها بوده

اما در مورد نتیجه گیری که شما کردید همه چی به بیمارستان و نجات الی برمیگرده. در این قسمت دو نظریه وجود داره و قبول داشتن هر کدوم از این نظریه ها به دو نتیجه گیری متفاوت می انجامه
اصولاً خود من اعتقادم اینه که نباید Fireflies ها رو قربانی فرض کرد. اون ها رفتارشون کاملا غلط و غیر انسانی بود. از طرز دستگیر کردن جوئلی که تمام زحمت رسوندن الی به بیمارستان رو کشیده بود و در این سفر طولانی نقش پدر الی رو داشت. تا زندانی کردنش و اینکه حتی اجازه ندادن برای آخرین بار الی رو ببینه و تهدید به کشتنش کردن!! یا اینکه حتی به خود الی هم واقعیت رو نگفتن و به جوئل هم زمانی گفتن که دیگه عمل شروع شده بود!

از طرفی من به هیچ وجه جمله هدف وسیله رو توجیه میکنه قبول ندارم، انسان هیچ وقت از راه غلط و غیر انسانی به یک نتیجه انسانی و درست نمیرسه. هر چقدر هم هدف بزرگ و آرمانی باشه باز هم به ما اجازه نمیده که بخاطرش بریم یک کار غیر انسانی و غلط مثل کشتن یک دختر بچه (در حالی که احتمال دسترسی به واکسن هم زیاد نبود) رو انجام بدیم. همیشه راه درست برای رسیدن به هدف پیدا میشه ممکنه طول بکشه یا خیلی سخت باشه اما همیشه هست.
کار منفی در جهان ما همیشه نتایج مخرب به همراه داره، کاری که Fireflies ها میخواستن انجام بدن یک کار غیرانسانی بود و و یک دیزستر رو در بیمارستان به وجود آورد.

و نکته جالب اینکه بازی در پارت دوم سعی میکنه غلط بودن این رفتار رو به ما نشون بده. Marlene قبل از عمل به دکتر میگه اگه دختر خودت هم بود به عنوان یه وسیله آزمایشی ازش استفاده میکردی؟ که دکتر از جواب دادن طفره میره و توجیه می کنه، این موضوع ماهیت غلط کاری که میخواد انجام بده رو بیشتر به ما نشون میده.
همچنین صحنه ای که جوئل وارد اتاق عمل میشه دکتر در مقابلش وایمیسته و براش چاقو میکشه و میگه که نمیزارم ببریش که در اینجا میشه گفت جوئل برای بردن الی مجبور به واکنش میشه و نمیشه اتفاق داخل اتاق عمل رو کاملا به گردن جوئل انداخت.
حس انسان دوستی و رحمانی جوئل حتی قبل از کشته شدنش هم دوباره به ما یادآوری میشه.جوئل بعد از گذشت همه این اتفاقات حاضر میشه به یک دختر غریبه که معلوم نیست کیه و از کجا میاد کمک کنه و جان خودش و برادرش رو در این راه به خطر بندازه که البته همین کار هم جلوی حس شدید انتقام جویی و خودخواهی ابی رو نمیگیره و ذره ای در مورد کاری که بعدش انجام میده به اصطلاح Hesitate نمیکنه

من هدفم این نیست جوئل رو معصوم معرفی کنم قطعا در وسط راه اشتباه ها و بی رحمی هایی هم داشت اما اینی که سعی بشه تمام کاسه و کوزه ها رو سر جوئلی که فقط داشت به وظیفه پدرانه خودش در مقابل الی عمل میکرد بشکنیم به نظرم درست نیست.
لذا اگه اینطوری ماجرا رو بررسی کنیم قطعا نتیجه گیری هم کاملا متفاوت میشه
 

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
13,021
نام
نـــــــویـــــــــد
فرق Scars و Seraphites چی بود؟
Lev کلش رو دقیقا برای چی تراشیده بود؟
جفتشون یکی بودن اما WLFها و هرکس دیگه‌ای چون اونارو نمیشناخت به خاطر زخمی که رو صورتشون زده بودن بهشون میگفتن Scar اما اسم واقعیشون Seraphite بود. کلش رو هم برای این تراشیده بود که دوس داشت تبدیل به یه مبارز بشه نه اینکه طبق سنت با یه Elder گروه ازدواج کنه. اولین بار که خود سرافایت‌ها با ابی میبیننش Lily صداش میکنن که بعدش از ابی میپرسه نمیخوای بدونی چرا لیلی صدام کردن ابی هم میگه تو میخوای بپرسم که لِو میگه نه. نمیدونم متوجه شدی داستان طفل معصوم چی بوده یا نه :D خلاصه سر همین مشکلات جنسی و گرایش‌های خلاف عُرفش (عرف فرقه‌ی سرافایت‌ها) بوده که وقتی برمیگرده جزیره با مادرش حرفش میشه و ناخواسته هُلش میده و مادرش میفته سرش میخوره به میز و میمیره
 

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
715
من کلا سبک گیم زدنم سریعه. هرچند اینجا هم تقریبا خوب گشتم همه جا را . خیلی جایی نموند نگشته باشم. ولی حین مبارزات سریع بودم. اتفاقا من تعجب میکنم چجوری 30-35 بازی میکنید. به شخصه هرچقدرم کند بره کسی به نظرم نباید دیگه بیشتر از 27-28 ساعت طول بکشه.
من وایمیستم در و دیوار و نگاه میکنم :D
 
  • Sad
Reactions: mohsen2019

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 3)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟