PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

mdtnt

کاربر سایت
Jul 10, 2013
441
ما توی نسخه اول کنترل جول رو در اختیار داشتیم، در LB کنترل الی، در نسخه 4م آنچارتد نیتن رو کنترل می کردیم، در میراث گمشده کلویی، بخش داستانی هر کدوم از کارکترها به اندازه کارکترهای اصلی سری جذاب بوده، ولی احساسم اینه که همه با این کانتنت و داستان تامی خیلی حال کنن و دوباره بترکونه، چون همه چیز مربوط به اتفاقات قبل از نسخه دومه.
این که به احتمال زیاد اگر داستان تامی رو روایت کنند خوب در بیاد خیلی زیاد هست ولی از یه طرف هم ما یه الی رو داریم که شخصیتش در شروع نسخه دوم یه حالت داشت ولی در پایان بازی با یک الی جدید روبرو میشم و خیلی از فن ها به احتمال زیاد مشتاق این هستن که بدونند این الی جدید قرار هست چطوری باشه و با این شخصیت جدید قرار هست داستان زندگیش چطوری ادامه پیدا کنه آیا هنوز هم خشونت و نفرت در وجودش باقی مانده یا این که این داستان براش تموم شده چون طوری تموم شد بازی که این شخصیت الی خیلی پتانسیل داشته باشه برای ادامه

Knigh_homi

کاربر سایت
Sep 4, 2017
199
فراموش کردم بگم
پریروز صداپیشه تامی Jeffrey Pierce توی توییتر از نیل درخواست ساخت داستانی بر اساس شخصیت تامی بصورت استند الون کرد، تروی بیکر هم خیلی جدی با یک کلمه پاسخ داد: موافقم! وقتی به این شکل دارن هینت می دن فکر می کنم نیل هم موافقه!
اگر اینکارو بکنن که خیلی عالی میشه. به خصوص برای من که جزو شخصیت های محبوبمه. کلا داستان کلی سری جوریه خیلی جا برای اسپین اف و dlc داره. خود همین tommy و jessie.ناتی داگم نشون داده توی این کارم مثل کارای دیگه استاده.ولی به نظرم بعد ۴-۵ سال کاملا محتمله نسخه سوم. به خصوص اگر کار سونی تو نسل بعد یکم گره بخوره

• Like
Reactions: only sony

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
مثلا کرفتیگ عمیق تر بشه و فقط با دو ایتم ساخته نشه ، نمونه بهت بگم ، کاپوت ماشین ها رو بزنیم بالا. ، سیم و اینها رو از توشون در بیاریم ... اضافه کردن حیوانات وحشی ... مثل خرس و شیر و ...
تو قسمت ارتقا سلاح ، مینی گیم اضافه کنن .. و تغییرات و تعمیرات سلاح رو با یه سری qte خودمون انجام بدیم
سیستم ارتقا بهتر بشه و برای یه سری ارتقا ها قرصهای متفاوتی نیاز داشته باشیم ...

حالا بخش ملی کامبت و گان پلی رو باید یه بار دیگه بازی کنم ببینم چقدر میشه تغییر و بهبودش داد ..
ولی خوب تو لول دیزاین ناتی داگ محدودیت نداره
اتفاقا سر شیشه شکوندن اینا خیلی تو فکرم اومد که چرا کاپوت رو نمیزاره باز کنیم. زمان ساخت آنچ ۴ یادمه گفتن که چرا آپگرید اسلحه نداره بازی بعد ناتی گفت که میخوایم به ریشه‌ها پایبند بمونیم. یکسری چیزا یکم سمت دیزگان‌شدن میره :D مثلا بعضی آرت‌های زامبی‌های متنوع توی نسخه اول رو که یادم میاد به این فکر می‌کنم که خداروشکر نبودن چون تلو رو از "تلو بودن" خارج می‌کنن، حیوون‌های زامبی هم شاید خیلی به کلیت بازی نخورن. کرفتینگ اینا که تا همیشه میشه عمق داد ولی باید یه ایده‌ای برای آپگرید گیم‌پلی داشت که ارزش نسخه جدید رو داشته باشه رسما. درکل ترجیح میدم که فعلا روی همون شوتر اول‌شخص استیم‌پانکی کار کنن تا ببینیم چی میشه. دوست دارم که از فاز سوم‌‌شخص دربیان.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
اتفاقا سر شیشه شکوندن اینا خیلی تو فکرم اومد که چرا کاپوت رو نمیزاره باز کنیم. زمان ساخت آنچ ۴ یادمه گفتن که چرا آپگرید اسلحه نداره بازی بعد ناتی گفت که میخوایم به ریشه‌ها پایبند بمونیم. یکسری چیزا یکم سمت دیزگان‌شدن میره :D مثلا بعضی آرت‌های زامبی‌های متنوع توی نسخه اول رو که یادم میاد به این فکر می‌کنم که خداروشکر نبودن چون تلو رو از "تلو بودن" خارج می‌کنن، حیوون‌های زامبی هم شاید خیلی به کلیت بازی نخورن. کرفتینگ اینا که تا همیشه میشه عمق داد ولی باید یه ایده‌ای برای آپگرید گیم‌پلی داشت که ارزش نسخه جدید رو داشته باشه رسما.
نیاز نیست حیوانات زامبی باشن ، قراره چالش باشن

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,536
اگر اینکارو بکنن که خیلی عالی میشه. به خصوص برای من که جزو شخصیت های محبوبمه. کلا داستان کلی سری جوریه خیلی جا برای اسپین اف و dlc داره. خود همین tommy و jessie.ناتی داگم نشون داده توی این کارم مثل کارای دیگه استاده.ولی به نظرم بعد ۴-۵ سال کاملا محتمله نسخه سوم. به خصوص اگر کار سونی تو نسل بعد یکم گره بخوره
نسخه سوم رو که بعید می دونم! ولی برای شخصیت تامی ساخت یک اسپین آف محتمله زمان خیلی زیادی نمی بره، همه اینها بستگی به استارت پروژه بعدیشون داره، قصدشون یک بازی با تم جدیده. هر چه از ND رسد نیکوست.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
وقتی نیوگبم پلاس رو استارت میکنی دوباره باید همه کالکتیبل ها رو جمع کنی برای تروفیا یا فقط اونایی که از دست دادیم؟

همشون هستن اما فقط اونایی که برنداشتی رو برداری حسابه. یه سری تنظیمات هست برای راحتر پیدا کردنشون با استفاده از قوی‌تر کردن Listening Mode و فعال کردن گزینه‌ای که یه تیک بذاره کناره اونایی که قبلا برداشتی که خب این خیلی فایده نداره چون تا نزدیکشنون نشی مشخص نمیشه

150965

Arash Ezo

کاربر سایت
Oct 11, 2011
31
یک سوال از دوستان ، من وقتی نشونه میگیرم خود به خود میره جلو کسی میدونه چرا ؟
ال دو رو که نگه میدارم اروم‌اروم میره جلو خیلی رو مخ چرا اینجور میشه ؟
تو بازی اسیسنکرید هم‌این مشکل داشتم

Sent from my iPhone using Tapatalk
به احتمال خیلی زیاد آنالوگ سمت چپت خراب شده....منم همین مشکل رو داشتم، اولش با فوت کردن توی L2 و آنالوگ درست میشد ولی بعد از چند مدت موقع راه رفتن هی قطع و وصل میشد، دسته رو بردم آنالوگش رو عوض کردم درست شد

• Like
Reactions: kiarash2001

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یک سوال در مورد گیمپلی که ذهنمو درگیر کرد با اسپویل داستانی در حد 1 ساعت اول:
توی مارکتینگ بازی خیلی روی این فوکس شد که الی از جوئل چابک تره و سریعتره گیمپلیش. به همین خاطر میتونه تو حالت prone حرکت کنه، بپره، از طناب بالا پایین بره و ...
ولی توی گیمپلی abby با هیکلی که تماما عین جوئل بود (اقلا مثل الی نبود)، گیمپلی دقیقا همین گیمپلی الی بود... شایدم من خیلی درست متوجه نشدم ولی الان بهش فکر کردم و بنظرم چیز جالبی نبود... یعنی کاشکی تو حالت abby یک سری تفاوت های بیشتری با حالت ellie داشتیم

راستی یک چیز جالب یادم اومد :D
یادم اومد من قبل شروع نسخه 2، نسخه 1 رو بازی کردم. و توی این دور بازی، اخر نسخه اول اومدم دکترای داخل اتاق جراحی رو هر کدوم رو با بدترین حالت کشتم :D یکیو اتیش زدم و زنده زنده سوزوندم. یکیو با شاتگان هدشات کردم. یکیو با اسنایپ از فاصله نزدیک هدشات کردم و ... و جالب بود که هیچی از نسخه 2 نمیدونستم :D واقعا حقم بود نسخه 2 جریانش اینجوری بشه :D

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
نارضایتی پیودی‌پای از The Last of Us 2 و واکنش تند وی به این بازی

پیودی‌پای که اخیرا بازی The Last of Us 2 را طی استریم‌های خود به پایان رسانده است، گفت:

«همه چیز در مورد این بازی افتضاح بود، بنابراین بعدش هم انتظار زیادی از آن نداشتم. اگر ترتیب بعضی از قسمت‌های بازی عوض یا برخی از بخش‌های بازی خلاصه‌تر می‌شد، به‌نظرم شاید بازی بهتری از آب در می‌آمد. من The Last of Us 2 را به بازی‌های متوسط دیگر ترجیح می‌دهم، با اینکه واقعا واقعا واقعا از آن خوشم نیامد.»

وی در انتها گفت برای تجربه دوباره این بازی اقدام نخواهد کرد، ولی اگر بازی کوتاه‌تر بود شاید علاقه داشت که دوباره آن را از ابتدا برود.
چرت گفته بره رزیدنت اویل 3 ریمیک و بازی کنه قشنگ 5 ساعت سلام و وسلام حالشو ببره من نمیدونم چرا بعضی ها فکر میکنن همه بازی ها رو باید برن یا همه بازیها برای اونا ساخته شده!!!

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
LOUP2 همونطور که تروی بیکر صداپیشه گفت بازیی نیست که متعلق به الان باشه، ما برای اون آماده نیستیم. مثل فیلم shawshank redemption -رستگاری شاوشنگی که در زمان خودش درک نشد ولی بعدها متوجه شدن چقدر در زمان خودش پایونیر بوده و چه مباحث مهمی رو در خودش مورد سوال قرار داده . بحث سرنوشت زندانیان حبس ابد، تاثیر امید به ازادی در روح وروان انسان، عطش انسان برای رسیدن به عدالت و رهایی از ظلم و .... the last of us part 2 هم برای الان نیست مخاطب هاش اکثراً آماده نیستن مال جلوتر ه در زمان بعد ها مشخص میشه براشون که با چه شاهکاری طرف بوده اند.
برای من که مشخص شد و واقعا تجربه فراموش نشدنی بود.

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
یک سوال در مورد گیمپلی که ذهنمو درگیر کرد با اسپویل داستانی در حد 1 ساعت اول:
توی مارکتینگ بازی خیلی روی این فوکس شد که الی از جوئل چابک تره و سریعتره گیمپلیش. به همین خاطر میتونه تو حالت prone حرکت کنه، بپره، از طناب بالا پایین بره و ...
ولی توی گیمپلی abby با هیکلی که تماما عین جوئل بود (اقلا مثل الی نبود)، گیمپلی دقیقا همین گیمپلی الی بود... شایدم من خیلی درست متوجه نشدم ولی الان بهش فکر کردم و بنظرم چیز جالبی نبود... یعنی کاشکی تو حالت abby یک سری تفاوت های بیشتری با حالت ellie داشتیم

راستی یک چیز جالب یادم اومد :D
یادم اومد من قبل شروع نسخه 2، نسخه 1 رو بازی کردم. و توی این دور بازی، اخر نسخه اول اومدم دکترای داخل اتاق جراحی رو هر کدوم رو با بدترین حالت کشتم :D یکیو اتیش زدم و زنده زنده سوزوندم. یکیو با شاتگان هدشات کردم. یکیو با اسنایپ از فاصله نزدیک هدشات کردم و ... و جالب بود که هیچی از نسخه 2 نمیدونستم :D واقعا حقم بود نسخه 2 جریانش اینجوری بشه :D
قضیه جوئل فرق داره اون یه آدم که جوونیهاش بوکسور بوده وکلا سنگین وزنه ولی ابی یه زنه که صددر صد وزنش از جوئل کمتره (خدالعنتش کنه) و قدرت بدنی بالایی هم داره و قاعدتا سریعتره

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
چرت گفته بره رزیدنت اویل 3 ریمیک و بازی کنه قشنگ 5 ساعت سلام و وسلام حالشو ببره من نمیدونم چرا بعضی ها فکر میکنن همه بازی ها رو باید برن یا همه بازیها برای اونا ساخته شده!!!
پیودی‌پای ؟؟؟ اینا بر امواج سوار هستن نه دیدن چند تا مخاطب رای منفی دادن برای اینکه جذب مخاطب کنه میاد با امواج اونا همراه میشه. من اصلا این بابا رو در حد و اندازه نقد و بررسی بازی ها نمی دانم. چه کسی به نقد و بررسی این آقا گوش میده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر