PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
به عنوان یه گیمیری که با آتاری شروع کرده همیشه احساس ترحم و دلسوزی نسبت به آدمای اطرافم که گیمیر نیستن داشتم
موقعی که با کراتوس داشتم تیکه های گوشت هدیس خدای جهنم رو از تنش جدا میکردم حس انتقام تجربه کردم
یا شدو آف کلوسوس سوار آرو دنبال کلوسوس بودم که ازش بالا برم و دنبال نقطه ضعفش بگردمو بهش غلبه کنم حس این هرچقدرم کوچیک باشی میتونی بزرگتر از خودتو شکست بدی
یا لست ۱ وقتی جول الی رو بغل گرفته از اتاق عمل بیرون میدوئه با بغض میگی
( i got u kido ) حس پدر و دختری رو تجربه کردم
یا تو رد دد۲ وقتی کسی که مریضه رو بخاطر پول ناچیزی کتک میزنم و بخاطر همین کار خودم به ذات ریه مبتلا میشم حس میکنم که کارما همیشه حواسش هست
... من همیشه به اطرافیانم حس ترحم داشتم چون هیچکدوم از این بی نهایت حسایی که تجربه کردم رو تجربه نکردن
ولی راجب لست ۲ قضیه به شدت فرق میکنه اگه از طولانی بودن قسمتی از بازی چشم پوشی کنیم لست ۲ رو نباید با گیم مقایسه کرد باید با آثار برجسته سینما قیاس بشه
شاید بگم تاحالا سر فیلم یا سریالی یا بازی گریه نکردم بگید سنگ دله یا بیروحه
ولی وقتی حس درد هر ضربه ای که ابی به جول میزدو با پوست استخونم حس میکردم و نگاه جول به الی رو زمانی که غرق در خون بودو نای حرف زدن نداشت دیدم و کلی حرف توش خوندم در نهایت موقعی که چوب گلف روی سرش فرود اومد و صدای ناله الی در پس زمینه ناخوآگاه انگار یکی از عزیزانم کشته شده برای اولین بار مثل پسر بچه ۸ ساله زار زار گریه کردم...
خیلی از نقد ها برای این بود که گیم پلی ابی خیلی طولانی و بی فایده بود که خیلی هم بیراه نیست ولی بازی برای این که حس همزادپنداری با شخصیت ابی داشته باشید مجبور به انجام این کار شد که تجربه لذت بخشی برای شخص بنده بود
به قدری بازی به جزئیات اهمیت داده بود که توضیحش کار عاقلانه ای نیست
متاسفانه نسل اخیر بجز چند مورد انگشت شمار بازی درخور توجه ای به خودش ندیده ولی واقعا لست ۲ شست و برد چند ساله اخیرو یک تنه
در کل اگر به لست علاقه ای ندارید و با این سبک زندگی نکردید قطعا تو لیست ترحم بنده خواهید بود
ممنوت از توجهتون

Last edited by a moderator:

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
پیشنهادم این که اگر یه کمی زبانتون خوبه اصلا از اینترنت نگاه نکنید رمز گاوصندوق ها رو.
پیدا کردن رمز قسمتی از بخش پازل بازی و خیلی جالب درومده زیادم سخت نیست پیدا کردنش. مثلا:
یه جا رمز گاوصندوق تاریخ ازدواج دو نفر بعد از تو تقویم سی امین سالگرد ازدواجش علامت زده که میشه ازش کد دراورد.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
همین الان بازی تموم شد و نظرم اولیه ـمو داخل اسپویلر میگم

الان، تنها چیزی که در من وجود داره، نفرته. و چقدر متنفر شدم از بازی... و سر پایان نسخه اول چه حسی داشتم و الان چه حسی دارم...

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
خوب منم بازیو تموم کردم

عجب پایان عجیب و غم انگیزی داشت کلا نمیدونم چه حسی باید درموردش داشته باشم پایانش یه جورایی یه حس غریبی به آدم میده به پوچی میرسونه آدمو با این پایان به نظرتون اصلا نسخه سومی ممکنه دیگه ساخت بشه ؟

• Like
Reactions: mmirzakhani93

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,920
نام
نـــــــویـــــــــد
خوب منم بازیو تموم کردم

عجب پایان عجیب و غم انگیزی داشت کلا نمیدونم چه حسی باید درموردش داشته باشم پایانش یه جورایی یه حس غریبی به آدم میده به پوچی میرسونه آدمو با این پایان به نظرتون اصلا نسخه سومی ممکنه دیگه ساخت بشه ؟

به نظرم فعلا نباید سراغ بازی برن. یعنی صرف نظر از خود نیل، فکر نمیکنم بقیه ظرفیت این حجم از فشار و حاشیه رو داشته باشن. ضمن اینکه با شناختی که از ناتی داگ داریم انتظار میره بازی بعدیشون IP جدید باشه. برای نسل بعد قطعا ایده‌های خیلی خوبی دارن
به شخصه از پارت ۲ شدیدا لذت بردم و ترجیح میدم فعلا به حال خودش رها شده تا بعد ببینیم چه میکنن

Arman Sensi

Gold User
Sep 8, 2008
874
نام
آرمـان
من هم بازیو تموم کردم نظر من در مورد پایان بازی :

گیم پلی، صدا، گرافیک همه شون واقعا در سطح بسیار بالایی قرار دارند. میشه گفت بالاترین در این نسل.
اما مشکل من با داستانه ... با موضوعات اشاره شده تو بازی هیچ مشکلی ندارم اما مشکل توی روایت داستانه ... انتظار خیلی بالاتری داشتم ... شماره 1 توی روایت داستان و کرکتر ها خیلی بهتر بود. چقدر اونجا حتی یه کاراکتری مثل تامی که فقط چند لحظه تو بازی هست همون چند لحظه بهش قشنگ پرداخته میشه اما توی این قسمت .... . شاید بخاطر گسترده شدن بازی هستش این مسئله و وجود کاراکترهای بیشتر اما باز هم انتظار من بالاتر بود.
قسمت یک احساس نمی کردم دارم بازی می کردم، احساس می کردم دارم زندگی می کنم اما این شماره یکم سطحی بود همه چیز.
در مورد پایان بازی من ترجیح می دادم که ابی کشته بشه اما خب این ترجیح منه و ایراد به حساب نمیاد.

در آینده یکبار دیگه رو PS5 میرم ببینم نظرم عوض خواهد شد یا نه ... اما در حال حاضر امتیاز این نسخه برای من 9 هستش.

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
چندتا چیز تو بازی که زدن تو ذوقم
اول کمبود بخش شب در بازی این بخش بازی خدا بود چطوری فقط نیم ساعت از کل بازی شامل میشد :(
دوم دشمن جدید فقط یک بار حضور داشت ریلی ؟ یعنی موجودی به این شاهکاری چطور فقط یک بار ازش استفاده کردن ؟ :| کمبود بلوتر رو هم به این اضافه کنید حتی از نسخه اول هم کمتر بود فکر کنم
امیدوارم سریع تر Grounded رو هم به بازی اضافه کنن

بازی برای من 31 ساعت طول کشید
جدی با این استانداردی که گذاشتن بازی بعدیشون چجوری میخوان بسازن ؟
بازی وحشتناک طولانیه طولانی ترین بازی خطی که تا الان بازی کردم همین بود از الان بازی بعدیشون باید در بدترین حالت اندازه این گیم پلی داشته باشه ساختش راحت 5 سال طول میکشه همچین چیزی
و فقط امیدوارم سمت بازی جهان باز و اول شخص نرن

به نظرم بیش از حد یه بازی بود داستان نمیدونم اصلا لزومی داره یه بازی انقدر تاریک و سیاه باشه داستان واقعا میشد جور دیگه ای باشه این ایراد نیست ولی خوب به عنوان یه گیم این داستان بیش از حد سنگینه هرچند حتی اگه فیلم هم بود به نظرم بیش از حد سنگین بود

• Like
Reactions: .:HO3IN:.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
@vaan 2

شما در نظرسنجی زدی افتضاح ! من خواهش کردم که درست رای بدید که حتی الامکان نتیجه واقعی باشه . به این دلیل شما رو منشن کردم چون میدونم نظرت این نیست .

ار بقیه هم خواهش میکنم واقعی و طبق شرایطی که گفتم رای بدید

• Like
Reactions: vaan 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر