PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
مصاحبه با کسی که 2 ساعت از بازی رو در نمایش خصوصی بازی تجربه کرده :

------------------------------------------

آره دیگه معمولا بازیهای مهم سونی روی کنسول پایه تست و تهیه میشن....
و البته که در بهترین شکل ممکن هم بهینه‌سازی میشن... تا با مشکلاتی که تو ی بازی مثل control دیدیم... مواجه نشیم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: benjohn

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
همه این تئوری هایی که درباری مرگ دینا و انتقام گرفتن الی، یا حتی مرگ جوئل (و در نتیجه انتقام گرفتن الی) مطرح میشه به جای خودش جالبه. فقط مشکلش اینه که اصلا توضیح نمیده اون زنه که تو نمایش PSX دیدیم و اون چینی/ژاپنی.کره ای (؟) ها کیا هستن؟ اگه داستان بخواد این هارو هم وارد خودش کنه قاعدتا باید پیچیده تر از این حرف ها باشه.
تو پیچیدگی داستان که هیچ شکی نیست....
ولی فک میکنم این شخصیت‌هایی که میگی چینی/ژاپنی.کره ای... :D عضو همون تیمی که اول تریلر نشون دادن هستن.... یعنی دوست‌های درجه 2-3 الی...
که قراره هوای همو داشته باشن تو دنیای خطرناک بازی...
فک نمیکنم اینا شخصیت‌های مهمی باشن تو داستان....نشون دادن خیلی راحت این شخصیت‌ها در تریلرهای اخیر... و گروگان گرفته شدنشون هم... (طبق عکسی که در ادامه میزارم) میتونه دلیلی بر مهم نبودن این شخصیت‌ها باشه
ولی خب 100% فرازو نشیب‌های داستانی براشون در نظر گرفته شده دیگه....

البته اون زنه بنظر میاد مهم‌تر از اینا باشه

یک سوالی که همیشه ذهنمو مشغول میکنه اینه که الی میخاد از کی انتقام بگیره....

اگه بخاطر اینفکتد شدن هر شخصیتی که براش مهم بوده میخاد انتقام بگیره.... خب از کی انتقام بگیره؟
طرف یا هاگ قارچ رو استشمام کرده.... یا توسط یک کلیکر دیگه اینفکتد شده.... که کلیکر که انتقام گرفتن نداره.... بیشتر هدشات داره :D

البته یک تئوری دیگه‌ای هم که وجود داره اینه که.... مثلا دینا رو بصورت عمدی آلوده کنن... مثل چیزی که در سری رزیدنت دیدیم...چون الی با تعجب داشت تو اتاقو نگاه میکرد (البته این در حد یک نظریه‌ست)

بنظرم این احتمال هم وجود داره که مثلا کشته شدن شخصیتی که برای الی مهم بوده... دلیل انتقام گرفتن الی میشه...
شاید بحث انتقام گرفتن الی بیشتر بره سمت گروهک‌هایی که در بازی وجود داره.... که هنوز اینفکتد نشدن و برای نجات جونشون هر کاری میکنن...
حالا معلوم نیس چه اتفاقی میفته که الی انقدر تشنۀ انتقام گرفتنه.... اما این تئوری هم تا حدودی نزدیک میزنه
مطمعنا شخصیت‌های منفی زیادی تو بازی وجود داره... که هنوز اصلا ندیدیمشون

Attachments

• The-Last-Of-Us-2-On-PS4.jpg
    The-Last-Of-Us-2-On-PS4.jpg
    66.4 KB · مشاهده: 9
آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,283
نام
امیر حسین
اصلا نمیدونم این بازی چیه فقط با خوندن این خبر که این بازی فقط بخش تک نفره داره و مولتی پلیر نداره فنش شدم! (همون عشق در یک نگاه!)
به قول دوستمون... دوربین مخفیه؟ :D
به هر حال اگر تا حالا TLOU نزدی، اگر پلاس داری این ماه قراره برای پلاس بیاد و حتما حتما حتما تجربه ش کن! بدون شک یکی از بهترین بازی های نسل پیش(و از نظر خیلی ها بهترین حتی) بود! و همین الانم بازیش کنی مطمئنا جزو یکی از ماندگارترین تجربه هات میشه!

خبر نداشتن مولتیش بی شوخی خبر خوبی نیست، چون مولتی پرطرفدار و متفاوت و جالبی داشت!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
:-@:-@:-@:-@:-@:-@
=))=))=))=))=))=))=))=))

خداییش دیگه همین کم بود که انیمیشن های TLOU2 در حد نسل قبل باشه آقا چه فشاری شما ها تحمل میکنین بابا بی خیال برین بشینین همون بازی های متحول کننده بازی کنین .
انیمشن از کی از روی عکس ملت تفسیر میکنه ؟ خداییش شما دیگه درجه های بالای از چرت و پرت گویی رسیدین . انمیشن موقعیت داره فریم داره تازه دشمن با دشمن فرق داره شما حتما فکر کردین این هم همون بازی مورد علاقه شماست که 3 نسل یک انیمیشن استفاده میکنن حتی U4 هم انیمیشن های متنوع داشت چه برسه به Tlou 1 چه برسه به این بازی .

لطفا به جای جوک گفتن بفرمایید برین یکم بازی چیزی بکنن انقدر هم ما رو نخندونین . یعنی این ND چه کاری با شما ها نکرده اون همه ملتی که 2 ساعت بازی انجام دادن و تریلر E3 دیدن هیچی نفهمیدن شما ها از روی عکس به این نتیجه رسیدین . =)):D

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
118282
118283
این دو عکس بالا. اینترنت من سرعت خوبی نداره کسی خواست ویدیوشونو بزاره. اهل جرو بحث هم نیستم و دوس هم ندارم بحث کنم. عصبی میشم بحث کنم سر یه چیز تابلو! لول ولی انصافا نمیخوام بحث ایجاد کنم.چیزیم نمی گم فقط خودتون وجدانی مقایسه کنید. شرایط آب و هوایی فرق داره ولی تغییری تو انیمیشن ها ایجاد نمیکنه شرایط محیط. فقط در این حد میگم که انیمیشن های گرفتن و از پشت خفه کردن با چاقو که الی داره اجرا میکنه در تریلر گیم‌پلی جدید در حد نسخه قبلیه ! زمین تا اسمونه تفاوتشون.واکنش یارو.اونی نیست که دیده بودیم!

درباره مسائل دانگرید که نقل محافل شده همه جا باس بگم اصلا دوس ندارم دانگرید شده باشه. در هر صورت چه شده باشه چه نه باز عالیه جدا عالیه فقط اونی نیست که پارسال نشون دادن. خوب وقتی نمیتونن اونو پیاده کنن رو ps4 چرا دری بری میگن؟ چرا به دروغ میگن این رو ps4 اجرا شده بوده؟ دروغ چرا؟ اگه قراره اجرا نشه پس چرا پارسال اجرایش کردن!!اون انیمیشن در آوردن تیر از بدن اون یارو هم که خدا داند چه تغییری میخوان روش ایجاد کنن. موضوع اینه که این بازی در حد نمایش الان هم فوق العاده لذت بخشه ولی ساخته راک استار لعنتی rdr2 چیزایی رو دو سال قبل از عرضه این بازی(دقت کنید میگم عرضه) بهمون نشون داده. سیستم لوت کردن اون بازی طوری بود که قشنگ می گشت و آیتم رو برمیداشت. بگذریم البته اون سیستم هم کند کرده بود بازی رو ولی واقعا متفاوت شده بود. و از ناتی داگ نه تنها انتظار برابر با راک استار نمی ره بلکه انتظارات بیشتره چون بازی خطیه و استوری لاین نه اوپن ورد. در هر صورت بازم بازی عالیه منتها کمی عادلانه نگاه کنید!قطعا این بازی عالی خواهد بود

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,376
همه این تئوری هایی که درباری مرگ دینا و انتقام گرفتن الی، یا حتی مرگ جوئل (و در نتیجه انتقام گرفتن الی) مطرح میشه به جای خودش جالبه. فقط مشکلش اینه که اصلا توضیح نمیده اون زنه که تو نمایش PSX دیدیم و اون چینی/ژاپنی.کره ای (؟) ها کیا هستن؟ اگه داستان بخواد این هارو هم وارد خودش کنه قاعدتا باید پیچیده تر از این حرف ها باشه.
برگردیم به Paris Games Week 2017 زمانی که Naughty Dog همه شخصیت ها رو معرفی کرد به جز یکی
Annotation 2019-09-28 005730.jpg
چرا اسمش پنهان کردن ؟
اگه دقت کنید 4 جای خالی
اسم مادر الی چی بود ؟
ANNA

اگه به اخر تریلر و لباس Clicker ها دقت کنید کاملا سالم
original.jpg

در مقایسه با تریلر جدید

The-Last-Of-Us-2-ellie-versus-clicker-e1569464057752.png

از طرف دیگه Lev میگه demons are coming

کاملا مشخص این تریلر حتی قبل از قسمت اول

بازی اول سال ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۴ اتفاق افتاد
با توجه به این که 5 سال گذشته part 2 در 2038/39 اتفاق می افته
اگه این زن مادر الی باشه ( به احتمال 99 درصد هست ) خط داستانی جداگانه داره که سال 2018/19 قبل از تولد الی اتفاق می افته

---------------------------------------
چیزی مشخص دوستان الکی درگیر دماغ شدن
اصلا موضوع داستان دینا نیست در ابتدای بازی حضور داره کشته میشه تا انگیزه انتقام ایجاد کنه
موضوع اصلی داستان سوالاتی که 300 صفحه گذشت هیچکس مطرح نکرد :-?
چرا الی در مقابل بیماری مصون ؟
این مصونیت از کجا میاد ؟
پدر الی کیه ؟
Fireflies از کجا اومده ؟
واقعا ANNA پس از به دنیا آوردن الی مرده ؟
همه در خط داستانی ANNA در گذشته اتفاق می افته
در خط داستانی الی و زمان حال
جوئل همه اعضای فایرفلایز در اون بیمارستان و مارلین که صمیمی ترین دوست انا بود که دخترش بهش سپرده بود کشت
حالا اگه انا زنده باشه (به احتمال زیاد هست ) و الی پیدا کنه و حقیقت به الی بگه
مثلت جوئل و الی و آنا =P~

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
این که مولتیپلیر بازی رو حذف کردن حتما باید خودشو تو امتیازات بازی نشون بده که سونی بفهمه الکی نیست که از کانتنت بازی بزنه. الان بازی هایی که متای بالا می گیرن content per dollar زیادی دارن. RDR2 که 60 70 ساعت محتوای سینگل درجه 1 داره. حالا آنلاینش بماند. GOW نزدیک 30 40 ساعت کانتنت داشت. من خیلی بعید می دونم TLOU2 مدت زمان گیم پلیش 40 ساعت باشه.
به شخصه خیلی کم آنلاین بازی می کنم. ولی فکشن نسخه اول رو 30 40 ساعت بازی کردم و خیلی خوب بود.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
سوالتم دوباره بفرست شاید خیلیا ندیدن مثل من:D
حرفت درسته ولی سونی استودیو day break و زیپر که از این دسته بازیا (آنلاین) میساختن رو فروخت الان کدوم یکی از استودیوهای سونی از اینا میسازن؟! گوریلا با کیلزون؟! (no way :|)
اگه نمیخوان مولتی بازی واسه PC بدن پس چیکار میخوان کنن!

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
این که مولتیپلیر بازی رو حذف کردن حتما باید خودشو تو امتیازات بازی نشون بده که سونی بفهمه الکی نیست که از کانتنت بازی بزنه. الان بازی هایی که متای بالا می گیرن content per dollar زیادی دارن. RDR2 که 60 70 ساعت محتوای سینگل درجه 1 داره. حالا آنلاینش بماند. GOW نزدیک 30 40 ساعت کانتنت داشت. من خیلی بعید می دونم TLOU2 مدت زمان گیم پلیش 40 ساعت باشه.
به شخصه خیلی کم آنلاین بازی می کنم. ولی فکشن نسخه اول رو 30 40 ساعت بازی کردم و خیلی خوب بود.
کامل نزدن احتمالا بعد عرضه بازی بزارن تو پروسه تولید ولی بعیده تو بهترین حالت از 25 ساعت بیشتر باشه بازی چون یک جاهایی کاملا خطی میشه

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
865
نام
محسن
بودجه یه بازی صرفا نسبت یک به یک با مدت زمان سینگل پلیر نداره که. بخش چند نفره آنلاین هم یه چیزیه دست سازنده ش که باشه یا نباشه.
اگر بود بهتر میبود (هرچند خودم با کنسول آنلاین بازی نمیکنم) ولی نبودنش هم به معنی زدن از محتوا نیست، چون هزینه ساخت و مارکتینگ مشخص نیست الان

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,217
نام
ماکان
برگردیم به Paris Games Week 2017 زمانی که Naughty Dog همه شخصیت ها رو معرفی کرد به جز یکی
View attachment 118277
چرا اسمش پنهان کردن ؟
اگه دقت کنید 4 جای خالی
اسم مادر الی چی بود ؟
ANNA

اگه به اخر تریلر و لباس Clicker ها دقت کنید کاملا سالم
View attachment 118278

در مقایسه با تریلر جدید

View attachment 118279

از طرف دیگه Lev میگه demons are coming

کاملا مشخص این تریلر حتی قبل از قسمت اول

بازی اول سال ۲۰۳۳ تا ۲۰۳۴ اتفاق افتاد
با توجه به این که 5 سال گذشته part 2 در 2038/39 اتفاق می افته
اگه این زن مادر الی باشه ( به احتمال 99 درصد هست ) خط داستانی جداگانه داره که سال 2018/19 قبل از تولد الی اتفاق می افته

---------------------------------------
چیزی مشخص دوستان الکی درگیر دماغ شدن
اصلا موضوع داستان دینا نیست در ابتدای بازی حضور داره کشته میشه تا انگیزه انتقام ایجاد کنه
موضوع اصلی داستان سوالاتی که 300 صفحه گذشت هیچکس مطرح نکرد :-?
چرا الی در مقابل بیماری مصون ؟
این مصونیت از کجا میاد ؟
پدر الی کیه ؟
Fireflies از کجا اومده ؟
واقعا ANNA پس از به دنیا آوردن الی مرده ؟
همه در خط داستانی ANNA در گذشته اتفاق می افته
در خط داستانی الی و زمان حال
جوئل همه اعضای فایرفلایز در اون بیمارستان و مارلین که صمیمی ترین دوست انا بود که دخترش بهش سپرده بود کشت
حالا اگه انا زنده باشه (به احتمال زیاد هست ) و الی پیدا کنه و حقیقت به الی بگه
مثلت جوئل و الی و آنا =P~

هرچیزی که میگی کاملا درسته. یعنی به نظر میرسه تایم لاین اون تریلر با خط اصلی داستان فرق داره و مال گذشته است و در نتیجه این خانوم میتونه مامان الی باشه. اما دوتا نکته وجود داره:

اول اینکه تو اون تریلر ما فرقه ای رو میبینیم که یه سری رو میگیرن اعدام میکنن و بعد دل و رودشون رو میریزن بیرون. که میتونه یه تم مذهبی هم داشته باشه. و این دوستان تو خط داستانی الی هم هستن. یعنی قاعدتا اینا باید تو یه دوره باشن مگه اینکه تو تمام این سال ها که دنیا دچار بحران شده اینا هم بودن و پیشینه طولانی دارن.

دوم هم اینکه فکر کنم خود نیل دراکمن احتمال اینکه این خانوم مادر الی باشه یا اینکه یه تایم لاین دیگه باشه رو رد کرد. دقیق یادم نیست ولی یادمه یه چیزی گفتن که این تئوری رفت رو هوا.

ولی به هر حال این کارکترها به شدت تو داستان مهمن و تعمدانه درموردشون صحبت نمیشه. ضمن اینکه من معتقدم تدوین این تریلر آخر هم طوری بوده که ما گول بخوریم و نیل دراکمن میخواد همه رو گول بزنه. بعید میدونم این ایده ها که در واقع اولین چیزایی هستن که به ذهن میرسن درست باشه و باید ماجرا پیچیده تر باشه.

البته از سمت دیگه دراکمن همیشه میگه تئوریش تو بازی سازی داستان ساده اما پرداخت پیچیده شخصیت هاست. شایدم داستان واقعا همین باشه که همه فکر میکنن اما در عوض سورپرایزها تو پرداخت و سکانس های خفن باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر