PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
بحث من اینه که تامی هم باهوشه..اصلا نباید اسمش رو اونجا میگفت..تو اون صحنه اخرم جول اسمش رو گفت که بازهم نباید چیزی میگفت...کلا بحث سر این قضیه بی فایدست..چون من همون اولم گفتم تامی و جول 2 تاشون باهوشن..اصلا لزومی نداره اسمت رو برای کسی که نمیشناسی بگی
دیوید توی نسخه اول هم خیلی فرد باهوشی بود ولی برای جلب اعتماد یک "دختر"(الی) اسم خودش و رفیقش رو همون اول گفت که صمیمیت بوجود بیاره و طرف فکر بد نکنه. دیگه خدایی نمیتونی تامی رو ملامت کنی که چرا به یک دختر درحال مرگ هم شک نکرده

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
اصلا قبل از اینکه برسن به اونجا تامی خودشون رو معرفی کرده بود به ابی ... ضمن اینکه گفتم با توجه به شرایطی که بوجود اومده بود و نجات اون دختر دلیلی برای بی اعتمادی وجود نداشت :

View attachment 152162

نکته اصلی همینجاست...من دارم میگم جول اصلا برای چی دوباره اسمش رو گفت؟ پس باز با یک ادم ساده لوح بعد از اون سکانس طرفیم....که به راحتی تو یک جمع اسمش رو میگه...اصلا لزومی نداره اسمت رو بگی تو جمع

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
نکته اصلی همینجاست...من دارم میگم جول اصلا برای چی دوباره اسمش رو گفت؟ پس باز با یک یک ادم ساده لوح بعد از اون سکانس طرفیم....که به راحتی تو یک جمع اسمش رو میگه...اصلا لزومی نداره اسمت رو بگی تو جمع
مل اومد به تامی از روی صمیمیت دست داد و اسمش رو گفت و تامی هم گفت اسمشو و بعد گفت این برادر منه و یک چیز طبیعی تو فرهنگه که اون لحظه باید اسمشو میگفت. حتی اگر اسمش رو هم نمیگفت ابی تامی رو میشناخت و اصا از روی تامی میخواست رد جول رو بزنه و میفهمید که این جوله و باز میکشتش.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
دقیقا بحث سر اینه نباید به همین سادگی جول کشته میشد..جول اگر قراره کشته بشه باید خیلی زیرکانه تر به دام بی افته و کشته بشه نه به همین راحتی ...من انتظار داستانی قویتر در کشته شدن جول رو داشتم ...ببین وقتی شما بخوای یک ادم ابله رو بری بکشی خیلی راحت میتونی سر به نیستش بکنی ولی یک ادم باهوش به همین راحتی دم به تله نمیده...خیلی ها مشکلشون همینه که جول مثل یه ادم ابله و غیر باهوش کشته شد..اونم تو دنیای تیره و تاریک لست که به هیچ کس به همین راحتی نمیشه اعتماد کرد
یک نکته رو فراموش نکنید . ما در طی فلش بک ها می بینیم که جوئل نسبت به قدیم اش از نظر روحی بهتر شده . با الی میخنده و کمی از اون جوئل خشن و تلخکامه قسمت قبل دور شده و خب در طی 4 سالی که تو جکسون بودن اون قدر هم درگیری با انسان ها نداشتن که مثل 4 سال قبلش بدبین و بی اعتماد باشن . ضربه بازی هم همین بود که نشون بده جوئل یک انسان بود و ممکنه مثل یک انسان مثل بقیه کاراکتر های داخل بازی به شکلی ناجوانمردانه کشته بشه . نصف کارش رو هم تامی کرده بود . یعنی صرفا اگه نمی گفت برادرمه شاید این اتفاقا نمی افتاد چون بار اول فقط اسمشون رو گفتن . مردم جکسون حال و هوا و دیدشون خیلی با اون چیزی که کمی دور از محل اقامتشون اتفاق می افتاد فرق داشت . نه با وولف ها درگیر شدن و نه با سرافیت ها . طبیعیه که بعد یک مدت خیالشون راحت شده باشه و با آغوش باز بپذیرن بقیه رو . فایرفلای ها هم طبق صحبت ها همه باورداشتن که دیگه از بین رفتن . بقیه افرادی هم که جوئل باهاشون درگیر بود رو در حدی نمیدوستن که فکر کنن یکی اشون بلند شه این همه مسیر بکوبه بیاد انتقام بگیره . اگه میخواست بیاد زودتر از این حرفا اومده و از همین هم ضربه خوردن .

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
مل اومد به تامی از روی صمیمیت دست داد و اسمش رو گفت و تامی هم گفت اسمشو و بعد گفت این برادر منه و یک چیز طبیعی تو فرهنگه که اون لحظه باید اسمشو میگفت. حتی اگر اسمش رو هم نمیگفت ابی تامی رو میشناخت و اصا از روی تامی میخواست رد جول رو بزنه و میفهمید که این جوله و باز میکشتش.
بحث من اینه که تامی و جول تو اون سکانس خیلی ساده لوح در نظر گرفته شدن که اصلا من نمی تونم هضمش کنم که به همین راحتی خودت رو تو یک جمع معرفی کنی...اونم شخصیتی کاملا باهوش به نام جول...حداقل اونجا جول اسمش رو نمی گفت باز قابل هضم تر بود تا این که بگی...تو اون سکانس تامی هم اسم جول رو نمی اورد باز اونجا جول اسم خودش رو اورد پس بازهم کشته میشد جول

• Like
Reactions: barneysawyer

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
دقیقا بحث سر اینه نباید به همین سادگی جول کشته میشد..جول اگر قراره کشته بشه باید خیلی زیرکانه تر به دام بی افته و کشته بشه نه به همین راحتی ...من انتظار داستانی قویتر در کشته شدن جول رو داشتم ...ببین وقتی شما بخوای یک ادم ابله رو بری بکشی خیلی راحت میتونی سر به نیستش بکنی ولی یک ادم باهوش به همین راحتی دم به تله نمیده...خیلی ها مشکلشون همینه که جول مثل یه ادم ابله و غیر باهوش کشته شد..اونم تو دنیای تیره و تاریک لست که به هیچ کس به همین راحتی نمیشه اعتماد کرد
اتفاقا آدمهای باهوش مرگ ساده تری دارن و نمونش هم تو تاریخ فراوونه.صد البته اینجور مردن توی بازی هم اون میخ کوب شدن خاص خودش رو داره :) یه لحظه تا به خودت بیای میزنن میکشن و تو هم از اینکه این وسط اندازه جلبک هم نتونستی کاری بکنی بیشتر کفری میشی :)

• Like
Reactions: barneysawyer

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,029
نام
نیما
نکته اصلی همینجاست...من دارم میگم جول اصلا برای چی دوباره اسمش رو گفت؟ پس باز با یک ادم ساده لوح بعد از اون سکانس طرفیم....که به راحتی تو یک جمع اسمش رو میگه...اصلا لزومی نداره اسمت رو بگی تو جمع
اینهمه توضیح دادم ، شرایطشون هم توضیح دادم ، با توجه به اینکه ابی فهمیده بود هم دیگه فرقی نمیکرد که و اصلا دلیلی برای بی اعتمادی تو اون شرایط وجود نداشت واقعا ! جوئل هم مامور CIA نبوده که ، Fireflies هم که 4 ساله منحل شده بوده ...
شما همه ی دلایلی که من و بقیه بهش اشاره کردیم رو نادیده میگیری و فقط بخاطر این معرفی میگی جوئل ابله و ساده لوحه ؟! من بحثی ندارم دیگه ....

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
البته قبلش تامی اسم جول رو میگه. :D توی یکی از سکانس‌های قبل از ورود به اون خونه، تامی برای اینکه ابی رو آروم کنه بهش میگه اسم من تامی هست و اینم جوله.
اونجا ابی که از قبل دنبال انتقام از قاتل پدرش بوده، تازه می‌فهمه که همین الآن کنار قاتل وایساده و از حالت چهره و حرکاتش هم مشخصه که یه جورایی شوکه میشه. به خاطر اینکه شاید نتونه یه نفری این دو تا رو از بین ببره هم بهشون میگه بریم پناهگاه ما. بعدش هم که داخل خونه میرن، بقیه اعضای گروه هنوز در جریان نیستن که این همون جول معروف هست و ابی به یکی‌شون میگه صبر کن که ماجراها داریم.
بعد از همه این جریانات، توی خونه تامی خودش رو به گروه معرفی می‌کنه و جول هم اسم خودش رو میگه و بقیه اعضای گروه (نه ابی که از قبل فهمیده) تازه اونجا متعجب میشن و می‌فهمن جریان چیه.
یعنی اگه جول هیچی نمی‌گفت هم ابی از قبل فهمیده بود با کی روبرو شده. از طرف دیگه هم باید در نظر گرفت که چند سال از اتفاقات بازی قبلی گذشته و دیگه جول و تامی شاید تصور نمی‌کردن یه نفر از اون زمان تا امروز دنبال انتقام بوده و برای همین زیاد حساس نبودن روی این چیزها که اسم‌شون رو به کسی نگن.
ویرایش: دیر رسیدم و بچه‌ها توضیح دادن. :D
اریا یه سوال :
نظرت راجع به شخصیت دکتر چی بود ؟ چون تو فلش بک ها مشخص میشه داره با مارلین جر و بحث میکنه و ساخت واکسن هم‌حتی قطعی نیست . ممکن بود الی رو بکشه و واکسنی هم نتونه بسازه . حتی وقتی ابی میاد ازش سوال میکنه اگه من جای اون دختر بودمم این کارو میکردی ؟ جوابی نداره بهش بده و گریه میکنه فقط ! میخوام ببینم از بیرونم‌نگاه کنی واقعا حق رو ۱۰۰ درصد میدی به بابای ابی و جول رو مستحق مرگ و انتقام‌میدونی ؟ و اینکه یه سناریو دیگه این بود که ابی دختر کسی باشه که جول خیلی سال ها تو راهزنی میکشتش . اینطوری علاوه بر این که داستان و اندینگ نسخه ۱ زیر سوال نمیرفت هضم کردن شحصیت ابی بهتر و راحت تر نبود ؟ من نظرمو گفتم قبلا فقط نظر تو رو میخوام بدونم :D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
بحث من اینه که تامی و جول تو اون سکانس خیلی ساده لوح در نظر گرفته شدن که اصلا من نمی تونم هضمش کنم که به همین راحتی خودت رو تو یک جمع معرفی کنی...اونم شخصیتی کاملا باهوش به نام جول...حداقل اونجا جول اسمش رو نمی گفت باز قابل هضم تر بود تا این که بگی...تو اون سکانس تامی هم اسم جول رو نمی اورد باز اونجا جول اسم خودش رو اورد پس بازهم کشته میشد جول
ببین وقتی تامی برای جلب اعتماد ابی زودتر اسمشو گفت که مرگ جول درهر صورت قطعیه و بحثی توش نیست و اگر میخواست جلوتر و توی اون جمع اسمش رو یک چیز دیگه میگفت خیلی ضایع میشد و واسش بدتر میشد شاید چون ابی میدونست و جالب نیست که به گروه کسی که میدونه دروغ بگی و توجه کن که اینا جون جول رو نجات داده بودن و اون لحظه هم همه منتظر بودن اسمشو بگه چون تامی معرفی کرده بود این برادرمه و اگر نمیگفت و میگفت برین گم‌شین اسممو نمیگم اصا منطقی نبود. جول ۵ سال تو یک جمع خیلی صمیمی و خانوادگی زندگی کرده که دقیقا شبیه زمان قبل شیوعه. طبیعتا باید یک‌مقدار هم توی رفتارش تغییرات ایجاد بشه

• Like
Reactions: benjohn

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
اینهمه توضیح دادم ، شرایطشون هم توضیح دادم ، با توجه به اینکه ابی فهمیده بود هم دیگه فرقی نمیکرد که و اصلا دلیلی برای بی اعتمادی تو اون شرایط وجود نداشت واقعا ! جوئل هم مامور CIA نبوده که ، Fireflies هم که 4 ساله منحل شده بوده ...
شما همه ی دلایلی که من و بقیه بهش اشاره کردیم رو نادیده میگیری و فقط بخاطر این معرفی میگی جوئل ابله و ساده لوحه ؟! من بحثی ندارم دیگه ....
وقتی تو شماره یک یک فردی رو میسازی که باهوش و منطقیه نباید اینجوری و به همین راحتی و خیلی آبکی ببریش تو جمع بگی من جوئلم....اصلا و اصلا قابل قبول نیست...میخوای بکشیش بکش مشکلی نیست ولی با داستان شماره 1 بسنج این شخصیت رو ببین باید ابلحانه بمیره یا روی حساب کتاب.
دقیقا این بحث به جایی نمیره چون هرکس دیدگاه خودش رو داره....پس بهتره ادامه پیدا نکنه.

• Like
Reactions: Nameless King

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
لامصب بعد اتمام این بازی نمیشه بازی دیگه رو پلی داد. بازیهای دیگه مثل جک میمونن . دوباره دارم بازی رو پلی میدم

جالب اینجاست برای دومین بار که مرگ جول رو میبینم دقیقا همون احساسی بهم دست داد که بار اول داد. امیدوارم قسمت 3 زودتر ساخته بشه نزارن برای اخر نسل بعد اواسط نسل بیرون بدن. اصلا نمیتونم برای قسمت سوم خیلی صبر کنم . یک چیزی هم راجب ماجراهای حاشیه ای بگم که در مورد هم جنس بازها و ترنس ها و موارد مذهبی پرداخته بود اینه که صرفا به عنوان یک گیمر فقط به عنوان سرگرمی اونا رو میدونستم و ازش رد شدم . اصلا هم تو تجربه بازی بهم لطمه وارد نکرد. پیشنهادم اینه شما هم ساده ازش بگذرید و فکر نکنید

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
اریا یه سوال :
نظرت راجع به شخصیت دکتر چی بود ؟ چون تو فلش بک ها مشخص میشه داره با مارلین جر و بحث میکنه و ساخت واکسن هم‌حتی قطعی نیست . ممکن بود الی رو بکشه و واکسنی هم نتونه بسازه . حتی وقتی ابی میاد ازش سوال میکنه اگه من جای اون دختر بودمم این کارو میکردی ؟ جوابی نداره بهش بده و گریه میکنه فقط ! میخوام ببینم از بیرونم‌نگاه کنی واقعا حق رو ۱۰۰ درصد میدی به بابای ابی و جول رو مستحق مرگ و انتقام‌میدونی ؟ و اینکه یه سناریو دیگه این بود که ابی دختر کسی باشه که جول خیلی سال ها تو راهزنی میکشتش . اینطوری علاوه بر این که داستان و اندینگ نسخه ۱ زیر سوال نمیرفت هضم کردن شحصیت ابی بهتر و راحت تر نبود ؟ من نظرمو گفتم قبلا فقط نظر تو رو میخوام بدونم :D
البته عذر میخوام شما از یکی از دوستان پرسیدید ولی به نکته جالبی اشاره کردید که کمتر درباره اش بحث شده تو تاپیک و من هم خواستم نکته ای که دیدم رو بگم

ماها که دانای عالمیم چون قسمت قبل رو بازی کردیم بدون شک نمی تونیم این قضیه رو قبول کنیم کامل که حق جوئل بود بمیره . ولی سوال اینجاست که آیا ابی دلیل جوئل رو می دونست ؟ آیا ابی میدونست جوئل چی کشیده در زندگی اش و چه رابطه ای بین اون و الی بوجود اومده ؟ چیزی که اون از جوئل شنیده فقط تعریف بقیه بوده که طبق این تعریف جوئل صرفا یک پیام رسان بود که وظیفه اش رسوندن محموله بوده . و بعد یک دفعه زده به سیم آخر و زده پدرش رو کشته . تنها چیزی که ابی دیده جنازه ی پدرش و حرفه ای دیگران بوده . اتفاقا سازنده ها میخواستن اون تلخی انتخاب جوئل بیشتر به چشم بیاد . ابی نمیدونست پدرش داره دختر نمادین یک مرد رو ازش میگیره . اون فکر می کرد الی یک دختر یتیم و موش آزمایشگاهیه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر