The Last of Us [پست اول حتماً خوانده شود]

• Thread starter Thread starter Akiba
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

کدامیک را بعنوان شاخص ترین مورد در TLOU پیش بینی میکنید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,025
سوال پایان بازی
بچه ها خیلی وقته بازی رو تموم کردم ولی الان این سوال تو ذهنم ایجاد شد که وقتی الی از جول پرسید قسم میخوری هرچی که گفتی حقیقته و جول هم گفت من قسم میخورم ! آیا الی میدونست که جول داره دروغ میگه آخه یطوری داشت با شک نیگا میکرد جول رو /؟/ نظرتون چیه ؟
به نظرم همین قضیه خودش یه داستان درست میکنه که یه سری موارد(در نسخه جدید پیش میادو )باعث بی اعتمادی الی از جوئل میشه(مخصوصا اگه بفهمه که جوئل اونو با تیر زده که وا ویلا)
من گیر دادم به نسخه بعدی:d;)

سوال پایان بازی

بچه ها خیلی وقته بازی رو تموم کردم ولی الان این سوال تو ذهنم ایجاد شد که وقتی الی از جول پرسید قسم میخوری هرچی که گفتی حقیقته و جول هم گفت من قسم میخورم !
آیا الی میدونست که جول داره دروغ میگه آخه یطوری داشت با شک نیگا میکرد جول رو /؟/
نظرتون چیه ؟

از اون سولا بود :d
این دیگه از اون سوالا بود که جوابشو باید از خود سازنده بپرسی ولی خودت چی فکر می کنی ؟؟

یا تشکز از همه دوستان از پاسخ گویی ! :-*

میبینم بیشتر بچه ها هم نظر منن !
@متین جان : نظر من هم به نظر بچه ها نزدیکه که فکر میکنم الی میدونه جول داره دروغ میگه ولی مخالفم که میگن نمیتونست بگه داری دروغ میگی !
بنظر من الی یک نوع احساس بی اعتمای و خشم و دلسوزی و ته ته تهش خوشحالی داشت که خوب جول برای الی کشت اون خانوم رو پس میتونه این احساس رو هم بکنه که خیلی من رو دوست داره جول ! و از این میترسه که دیگه جول هر کاری میکنه برای محافظت ازش !
نمیدونم ولی چهره ی الی آخرش داد میزد که میدونه جول داره دروغ میگه ولی خوب چون دوسش داره به چشم یک پدر میبینش به روی خودش نیاورد !

@king ps3
@امیر
بچه ها یطوری میگید میترسید یا چیکار کنه کجا بره مگه چیه !
حتی اگر چیزی هم الی به جول میگفت و بهش هم میگفت دروغ گو صد سال جول الی رو ول نمیکرد و تا آخر دنیا هم دنبالش میرفت تا از دلش دراره !‌

@سالار-داریوش !

عاشق نظرتم !‌ چی میشه تلو 2 روی پی اس 4 !

سوال پایان بازی

بچه ها خیلی وقته بازی رو تموم کردم ولی الان این سوال تو ذهنم ایجاد شد که وقتی الی از جول پرسید قسم میخوری هرچی که گفتی حقیقته و جول هم گفت من قسم میخورم !
آیا الی میدونست که جول داره دروغ میگه آخه یطوری داشت با شک نیگا میکرد جول رو /؟/
نظرتون چیه ؟
29628595719224230658.jpg
نیگاه کن بردیا جان، از اونجایی که من ارادت خیلی خاصی نسبت به این بازی دارم و خیلی هم دوست داشتم یه مقاله در مورد داستان بازی بنویسم ولی حیف که وقت نمیشه و از اینها که بگذریم..به نکته ی بسیار ظریفی اشاره کردی که منم نظرم رو بهت بگم تا روشن شی:d:
به نظر من در اواخر داستان بازی..ما میفهمیم که جوئل یه شخصیت ضدقهرمان مانند داره تا بخواد قهرمان باشه...
بعدشم وقتی جوئل و الی دارن میرسن به بیمارستان، جوئل یه لحظه برمیگرده و به الی میگه :
اگه میخوای بیا همینجا قضیه رو تموم کنیم و برگردیم پیش تامی و زندگیمون رو بکنیم و از اینجورجرفا....
اونجاست که الی میگه: یعنی برای هیچی تا اینجا اومدیم؟؟؟نمیشه که جوئل ، ما باید بریم...
بعدش اون صحنه ای که جوئل الی رو از بیمارستان برداشت و برد...خیلی حرکت خودخواهانه ای بود:|با اینکه منم خوشحال شدم ولی خب شاید خودخواهی من هم گل کرده بود...دیگه چیکار کنیم ...ناتی داگ چیکارایی که با آدم نمیکنه...:d
وقتی هم که میبینیم دیالوگ های پایانی بازی شروع میشه...الی از جوئل میپرسه که :
It Can't be for nothing که جوئل یه جورایی قضیه رو میپیچونه...
ولی خب چون بین الی و جوئل رابطه ی خیلی عمیقی شکل گرفته بود..طوری که برای الی که توی اون سن بود، جوئل یه جورایی بت شده بود براش و بهش خیلی باور داشت..برا همین نمیخواست که حقیقت رو بدونه و به همین حرف جوئل اکتفاء میکنه و ... داستان بازی اینجاست که تموم میشه...
از اینجایی میگم که جوئل یه شخصیت ضدقهرمانی داشت، به این دلیل هستش که اون شاید میتونست با عمل الی توی آزمایشگاه فایرفلای پادزهری رو واسه خیلی از Infected های دیگه تهیه میکرد که باعث میشد به حساب این پادزهر در کل جهان توزیع شه و از اینجور اتفاقا ولی جوئل حتی 0.1 درصد هم علاقه ای به این کار نداشت و همون الی رو به کل دنیا میخواست و حاضر بود که واسه اون هرکاری بکنه...حتی ساخته نشدن پادزهر واسه دیگر مریض ها... در کل این رابطه ای که میگم یک طرفه نبود طوری که میبینیم در آخر بازی الی هم چشاش رو جلوی حقیقت میبنده و به همون حرف جوئل اکتفا میکنه و قبولش داره .. پس میبینیم که اونها با هم خیلی رفیق شدن..:d
فک کنم دیگه راضی شده باشی بردیا جان...اگه دوستان جایی سوالی راجب داستان این شاهکار دارن در خدمتیم;)

آخرین ویرایش:
بنظر من الی یک نوع احساس بی اعتمای و خشم و دلسوزی و ته ته تهش خوشحالی داشت که خوب جول برای الی کشت اون خانوم رو پس میتونه این احساس رو هم بکنه که خیلی من رو دوست داره جول ! و از این میترسه که دیگه جول هر کاری میکنه برای محافظت ازش !
نمیدونم ولی چهره ی الی آخرش داد میزد که میدونه جول داره دروغ میگه ولی خوب چون دوسش داره به چشم یک پدر میبینش به روی خودش نیاورد !

ولی الی زمانی که جوئل نجاتش میده بیهوش بود از کجا می دونه که اون زنه رو کشته !؟
yahoo_4.gif
/بنظرم بیشتر جوئل الی رو به چشم یه دختر می دید
yahoo_8.gif

به نظر من در اواخر داستان بازی..ما میفهمیم که جوئل یه شخصیت ضدقهرمان مانند داره تا بخواد قهرمان باشه...
بعدشم وقتی جوئل و الی دارن میرسن به بیمارستان، جوئل یه لحظه برمیگرده و به الی میگه :
اگه میخوای بیا همینجا قضیه رو تموم کنیم و برگردیم پیش تامی و زندگیمون رو بکنیم و از اینجورجرفا....
اونجاست که الی میگه: یعنی برای هیچی تا اینجا اومدیم؟؟؟نمیشه که جوئل ، ما باید بریم...
بعدش اون صحنه ای که جوئل الی رو از بیمارستان برداشت و برد...خیلی حرکت خودخواهانه ای بود
yahoo_22.gif
با اینکه منم خوشحال شدم ولی خب شاید خودخواهی من هم گل کرده بود...دیگه چیکار کنیم ...ناتی داگ چیکارایی که با آدم نمیکنه...
yahoo_4.gif

ولی خب چون بین الی و جوئل رابطه ی خیلی عمیقی شکل گرفته بود..طوری که برای الی که توی اون سن بود، جوئل یه جورایی بت شده بود براش و بهش خیلی باور داشت..برا همین نمیخواست که حقیقت رو بدونه و به همین حرف جوئل اکتفاء میکنه و ... داستان بازی اینجاست که تموم میشه...
از اینجایی میگم که جوئل یه شخصیت ضدقهرمانی داشت، به این دلیل هستش که اون شاید میتونست با عمل الی توی آزمایشگاه فایرفلای پادزهری رو واسه خیلی از Infected های دیگه تهیه میکرد که باعث میشد به حساب این پادزهر در کل جهان توزیع شه و از اینجور اتفاقا ولی جوئل حتی 0.1 درصد هم علاقه ای به این کار نداشت و همون الی رو به کل دنیا میخواست و حاضر بود که واسه اون هرکاری بکنه...حتی ساخته نشدن پادزهر واسه دیگر مریض ها... در کل این رابطه ای که میگم یک طرفه نبود طوری که میبینیم در آخر بازی الی هم چشاش رو جلوی حقیقت میبنده و به همون حرف جوئل اکتفا میکنه و قبولش داره .. پس میبینیم که اونها با هم خیلی رفیق شدن..
yahoo_4.gif

فک کنم دیگه راضی شده باشی بردیا جان...اگه دوستان جایی سوالی راجب داستان این شاهکار دارن در خدمتیم
yahoo_3.gif

یه سوال برام پیش اومد یعنی واقعا فایرفلایز ادمای بدین؟؟؟ نه بگذریم از اینکه مردم رو می کشن ولی اینجا واقعا خود خواهی بود

آخرین ویرایش:
@متین

نکته ی بسیار ظریفی اشاره کردی نمیدونم ولی احساس میکنم الی میدونه جول یک دست گل بزرگی به آب داده ! :d
شاید خودش رو زده بوده به بیهوشی !
یا شاید .... !
:| نمیدونم !
ولی به چشم یک دختر {فرزندی} بهش نیگا میکنه دیگه !
دیگه جول اینقدر بی کلاس نیست دیگه ! :p

@حسین !

عزیزم 1 لایک کمه جیگر !
خدایی به بعضی سوالاتی که خودمم نمیدونستم و تازه به ذهنم اومد بعد از دیدن جواب هات پاسخ دادی !‌
دستت درد نکنه واقعا راضی شدم الان و قانع از پایان بازی !‌

@متین !
شعار فایرفلای یطورایی این بود دیگه :

برای نجات خیلی ها تعداد کمی رو قربانی کن !
TO SAVE A MANY SECREFISE A FEW
برای همین میگم بد نبودن خوب هم نبودن یطورایی خاکستری بودن !‌
هدفشون خوب و بزرگ بود ولی کاراشون بد بود !
ولی در کل موقعیت های مختلف آدم هارو بد و خوب جلوه میده !‌

آخرین ویرایش:
@متین

نکته ی بسیار ظریفی اشاره کردی نمیدونم ولی احساس میکنم الی میدونه جول یک دست گل بزرگی به آب داده ! :d
شاید خودش رو زده بوده به بیهوشی !
یا شاید .... !
:| نمیدونم !
ولی به چشم یک دختر {فرزندی} بهش نیگا میکنه دیگه !
دیگه جول اینقدر بی کلاس نیست دیگه ! :p

@حسین !

عزیزم 1 لایک کمه جیگر !
خدایی به بعضی سوالاتی که خودمم نمیدونستم و تازه به ذهنم اومد بعد از دیدن جواب هات پاسخ دادی !‌
دستت درد نکنه واقعا راضی شدم الان و قانع از پایان بازی !‌
مرسی بردیا خوشحالم که خوشت اومد ولی حالا که بحثش شده بزار چندتا Trivia در مورد بازی بگم:d:
+میدونستین این تیمی که میخواست آخرین ما رو بسازه اولش قرار بود که بازی Jak and Daxter جدید بسازن..ولی سراغش نرفتن، چون دیگه علاقه ای به اینجور سبک بازی ها ندارن..من هم واقعا دوست ندارم که ناتی داگ دیگه بخواد از این جور بازیهای کودکانه و رده بندی سنی E بسازه:-"
+اولین بار این بازی شاهکار در 29 ـم نوامبر سال 2011 توی یه بیلبوردی که در میدون تایمز قرارداده شده بود، تیزر شد اونم با عنوان :
عنوانی انحصاری برای PS3 که اصلا باور نخواهید کرد!!!
+میدونستین که سونی دامنه هایی برای نسخه های 2 و 3 ـم این بازی ثبت کرده؟!!!یعنی میشه این شاهکار ادامه ای واسش ساخته بشه..
این آخری خیلی جالبه:d
+میدونستین که اگه این ماجراجویی جوئل و الی توی دنیای واقعی بود چقدر زمان میبرد؟؟؟:d
اگه بخوایم محاسبه کنیم جوئل و همراهیانش مسافتی بالغ بر 3.400 مایل رو از بوستون به سمت جکسون رفتن...یعنی 5.400 کیلومتر..جالبه نه؟؟؟

آخرین ویرایش:
رای همین میگم بد نبودن خوب هم نبودن یطورایی خاکستری بودن !‌
هدفشون خوب و بزرگ بود ولی کاراشون بد بود !
ولی در کل موقعیت های مختلف آدم هارو بد و خوب جلوه میده !‌

اره بنظرم این تعریف مناسب تریه برای فایر فلای تازه بنظرم مارلین هم حقش نبود بمیره بخاطر همین میگم جوئل خودخواه بود تازه حتی تفنگ رو گذاشت زمین راه درست رو به جوئل نشون داد ولی جوئل.........

- - -ویرایش - - -

بفرمایید هنوز عرق بحثمون خشک نشده واسه ps4 عرضه شد :d دست گلشون درد نکنه:x
مولتی 16 نفره وای ،چه shiv تو shivi میشه:d

بابا سالرز ادم اعصابش خورد میشه خیلی صلاحاش کمه کاش تو سری که شاید برای ps4 بیاد یه فکری بحال این صلاح ها بکنن

صبر کن لول 100 بشم اول از همه خودتو از پشت سر نایف میکنم با shiv
yahoo_4.gif

یه چیزی در مورد خوب و بد بودن همه گروه ها بگم!
اصلا توی این بازی خوب و بدی وجود نداره! در واقع همه در سعی هستن که زنده بمونم.
همونطور که رئیس هانتر ها دیوید داشت به الی میگفت : "فک میکنی ما راهی دیگه ای داریم؟! ما هم داریم مثل شما سعی میکنیم زنده بمونیم به هر قیمتی که شده..."
به نظر من حتی هانتر ها هم بد نبودن اونا هم مثل الی و جول مثل فایر فلای ها و حتی ارتش سعی داشتن به هر قیمتی زنده بمونند هر کدوم به روش خودشون!
مثلا هانتر ها زنا و بچه ها رو میکشتند و به گروهشون راه نمیدادند این یک قانون واسشون بود! یک قانون برای ادامه دادن به زندگی...
پس خوب و بدی توی همچین دنیایی وجود نداره...

- - -ویرایش - - -

مولتی 16 نفره وای ،چه shiv تو shivi میشه
تایید شده یا از خودت در میاری؟!:d
16 نفره خیلی خر تو خر میشه مگه COD هه؟؟؟!!!
نهایتا 8 نفره خوبه

29628595719224230658.jpg
نیگاه کن بردیا جان، از اونجایی که من ارادت خیلی خاصی نسبت به این بازی دارم و خیلی هم دوست داشتم یه مقاله در مورد داستان بازی بنویسم ولی حیف که وقت نمیشه و از اینها که بگذریم..به نکته ی بسیار ظریفی اشاره کردی که منم نظرم رو بهت بگم تا روشن شی:d:
بعدش اون صحنه ای که جوئل الی رو از بیمارستان برداشت و برد...خیلی حرکت خودخواهانه ای بود:|با اینکه منم خوشحال شدم ولی خب شاید خودخواهی من هم گل کرده بود...دیگه چیکار کنیم ...ناتی داگ چیکارایی که با آدم نمیکنه...:d
از اینجایی میگم که جوئل یه شخصیت ضدقهرمانی داشت، به این دلیل هستش که اون شاید میتونست با عمل الی توی آزمایشگاه فایرفلای پادزهری رو واسه خیلی از Infected های دیگه تهیه میکرد که باعث میشد به حساب این پادزهر در کل جهان توزیع شه و از اینجور اتفاقا ولی جوئل حتی 0.1 درصد هم علاقه ای به این کار نداشت و همون الی رو به کل دنیا میخواست و حاضر بود که واسه اون هرکاری بکنه...حتی ساخته نشدن پادزهر واسه دیگر مریض ها... در کل این رابطه ای که میگم یک طرفه نبود طوری که میبینیم در آخر بازی الی هم چشاش رو جلوی حقیقت میبنده و به همون حرف جوئل اکتفا میکنه و قبولش داره .. پس میبینیم که اونها با هم خیلی رفیق شدن..:d
فک کنم دیگه راضی شده باشی بردیا جان...اگه دوستان جایی سوالی راجب داستان این شاهکار دارن در خدمتیم;)
شاید اون قسمتو بشه به دید خودخواهی نگاه کرد ولی از دید مثبتش میتونه این باشه که اگه پادزهری ساخته میشد دیگه اینفکتدی نمیموند تا نسخه بعدی ساخته بشه:bighug:

- - -ویرایش - - -

یه چیزی در مورد خوب و بد بودن همه گروه ها بگم!
اصلا توی این بازی خوب و بدی وجود نداره! در واقع همه در سعی هستن که زنده بمونم.
همونطور که رئیس هانتر ها دیوید داشت به الی میگفت : "فک میکنی ما راهی دیگه ای داریم؟! ما هم داریم مثل شما سعی میکنیم زنده بمونیم به هر قیمتی که شده..."
به نظر من حتی هانتر ها هم بد نبودن اونا هم مثل الی و جول مثل فایر فلای ها و حتی ارتش سعی داشتن به هر قیمتی زنده بمونند هر کدوم به روش خودشون!
مثلا هانتر ها زنا و بچه ها رو میکشتند و به گروهشون راه نمیدادند این یک قانون واسشون بود! یک قانون برای ادامه دادن به زندگی...
پس خوب و بدی توی همچین دنیایی وجود نداره...

- - -ویرایش - - -

تایید شده یا از خودت در میاری؟!:d
16 نفره خیلی خر تو خر میشه مگه COD هه؟؟؟!!!
نهایتا 8 نفره خوبه

نه تائیدیه نداره:dولی معمولا مولتی تویه ps4 دوبله میشه واسه این گفتم 16 نفر.آره 16 تایی شیر توشیر میشه :d
کاملا با حرفات موافقم مثل والکینگ دید .که هر کدوم یه گروها و شخص جدیدی رو تویه گروهشون راه نمیدن.میگم کاشکی جوئل الی بخورن به والکینگ دیدی ها اینجوری فیلم جذابتر میشه ها:d

شاید اون قسمتو بشه به دید خودخواهی نگاه کرد ولی از دید مثبتش میتونه این باشه که اگه پادزهری ساخته میشد دیگه اینفکتدی نمیموند تا نسخه بعدی ساخته بشه:bighug:

- - -ویرایش - - -

نه تائیدیه نداره:dولی معمولا مولتی تویه ps4 دوبله میشه واسه این گفتم 16 نفر.آره 16 تایی شیر توشیر میشه :d
کاملا با حرفات موافقم مثل والکینگ دید .که هر کدوم یه گروها و شخص جدیدی رو تویه گروهشون راه نمیدن.میگم کاشکی جوئل الی بخورن به والکینگ دیدی ها اینجوری فیلم جذابتر میشه ها:d
10 نفر میشه اگر یکم مپو بزرگتر کنن

شاید اون قسمتو بشه به دید خودخواهی نگاه کرد ولی از دید مثبتش میتونه این باشه که
اگه پادزهری ساخته میشد دیگه اینفکتدی نمیموند​
تا نسخه بعدی ساخته بشه
:bighug:
سالار عزیز اینجوری بهت بگم داستان بازی با ظرافت خیلی خاصی نوشته شده..طوری که ما به شدت با کارکترهای بازی همذات پنداری کنیم و هرکاری کردن قبول کنیم..حالا قضیه این خودخواهی و اینا رو هم نمیشه اینجا توضیح داد مفصله...;)
نمیگم مشکل از ما و شما هستش، این بزرگی ناتی داگ رو میرسونه...که روی داستان بازی با ظرافت حاصی کارکردن..منظورم اینه;)

آخرین ویرایش:
دوستان داستان بازی چیه؟!
راجبه زامبی ها و زنده موندن هستش؟!
یعنی منظورم اینه که مثل فیلم و بازی walking dead میمونه؟! البته 100 درصد از بازی واکینگ دد قویتر و بهتر هستش با اینکه خوده واکینگ دد هم خیلی بازی خوبی هس!
جوئل و الی با هم چه نسبتی دارن؟!
بازی از کجا شروع میشه؟!
آخرش چی میشه؟
اگه میشه یکی توضیح بده ممنون میشم
چون شانسِ اینُ نداشتم که این شاهکار رو بازی کنم خیلی کنجکاوم بدونم قضیه ـش چیه!!!:(
واقعا که افسوسُ صد افسوس#:-s
و برای پی اس 4 هم میاد یا نه؟
اگه TLOU و Uncharted و صد البته GOW برای 4 بیاد که خیلی خیلی عالی میشه:x

Black_Flag

داداش جوابت رو این زیر بگیر
دوستان داستان بازی چیه؟!
راجبه زامبی ها و زنده موندن هستش؟! زامبی نیستن ، یه بیماری قارچیه که کنترل مغر ادم ها رو به دست میگیره و حالت حیوانی بهشون میده تو بازی به 3 دسته تقسیم میشن که رانر و کلیکرو یکی دیگه تقسیم میشن که اسمشون یادمم نیست . ضمنا این قارچ ها واقعا وجود دارن تو طبیعت و تخیلی نیست.
یعنی منظورم اینه که مثل فیلم و بازی walking dead میمونه؟! البته 100 درصد از بازی واکینگ دد قویتر و بهتر هستش با اینکه خوده واکینگ دد هم خیلی بازی خوبی هس!
جوئل و الی با هم چه نسبتی دارن؟! هیچ نسبت و احساسی به هم ندارن و اول بازی اتفاقی به هم میخورن ولی اخر بازی از هر پدر و دختری بهم نزدیگ تر میشن:d
:x بازی از کجا شروع میشه؟! از شیوع بیماری
آخرش چی میشه؟‌ باید بازی کنی ...فایده نداره که بهت بگم ...
اگه میشه یکی توضیح بده ممنون میشم
چون شانسِ اینُ نداشتم که این شاهکار رو بازی کنم خیلی کنجکاوم بدونم قضیه ـش چیه!!!:(
واقعا که افسوسُ صد افسوس#:-s
و برای پی اس 4 هم میاد یا نه؟ حالا حالا ها منتظرش نباش .. مگه اینکه پورتش رو سپرده باشن به یه استودیو دیگه که اونوقت کیفیتش تضمین شده نیست ...
اگه TLOU و Uncharted و صد البته GOW برای 4 بیاد که خیلی خیلی عالی میشه:x

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or