SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
اهنگ اول بازی فوق العادست .... The man who sold the world

.::Snake::.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
یه چیزی تو پایان برام گنگ هست. الان کل دنیا می‌خواد بیگ‌باس بمیره. بنابراین بیگ‌باس و آسلات نقشه می‌کشن که با دستکاری تو خاطرات اون Medic از اون یک بیگ‌باس بسازن (Venom Snake) تا اون به‌جای بیگ‌باس اصلی بره سراغ انتقام و این حرف‌ها. برای اینکه بیگ‌باس اصلی بتونه تو خفا کارش رو برای ساخت Outer Heaven واقعی به‌راحتی انجام بده. (تا اینجا درست گفتم؟ :D)

پس اگه اینطوریه چرا موقعی که آسلات به بیگ‌باس واقعی یه پاسپورت می‌ده،‌ اطلاعات و عکس پاسپورت مالِ همون مدیک هست و آسلات هم به بیگ‌باس می‌گه «بهتره صورتت رو عوض کنی»... که خب معنی این رو نفهمیدم. الان سؤال اینه چرا اطلاعات پاسپورت ‌بیگ‌باس واقعی با اون مدیکه یکی هست؟ (می‌دونم یکم گنگ گفتم اما امیدوارم منطور رو رسونده باشم. :D)

سؤال بعدی اینه که زیرو بعد از اینکه می‌بینه بیگ‌باس از Cipher خارج می‌شه همیشه به یک دشمن بزرگ براش تبدیل می‌شه، پس چرا تو پست‌های قبلی دیدم که انگاری زیرو به اسنیک برای رفتن به قبرس و دستکاری خاطرات مدیک و این قضایا کمک می‌کنه؟

این هم که می‌گید بیگ‌باس اصلی بعد از دو سال از کما می‌یاد بیرون یه جورایی غلطه فکر کنم. چون اگه این‌طوری بود به مدیک می‌گفت I've Been Watching you for 7 Years نه 9 سال.

و سؤال آخر، من تو پست‌های قبلی دیدم که یکی دوستان گفت بیگ‌باس Gray Fox رو برای کشتن Venom Snake می‌فرسته (که بعد ارتباطشون با گری‌فاکس قطع می‌شه و Solid رو می‌فرستن) که نفهمیدم الآن دقیقاً چی شد. بیگ‌باس که Venom Snake رو دوست خودش خطاب می‌کنه پس چرا می‌فرسته که اون رو بکشن؟ بیگ‌باس واقعی چرا باهاش دشمن می‌شه؟ بعد یعنی اون بیگ‌باسی که آخر MG1 باهاش می‌جنگیم ونوم بوده و نه بیگ‌باس واقعی؟

پ.ن.: درباره‌ی پایان باید بگم که چیز خیلی جالبی بود. اما می‌شد به‌جای استفاده از یه مدیک گمنام از یه شخصیت پدرمادر دار استفاده می‌کردن؛ مثلاً همین Gray Fox گزینه معقولی بود. چون هم شخصیت خیلی محبوبی هست هم یکی از مورد اعتمادترین سربازهای بیگ‌باس بوده و هم تا اون موقع یه سرباز با شکل و استیل بیگ‌باس بوده که می‌تونست نقش فانتوم رو داشته باشه.

آخرین ویرایش:

.:Pouria:.

کاربر سایت
Sep 20, 2009
2,382
نام
-_-
پس اگه اینطوریه چرا موقعی که آسلات به بیگ‌باس واقعی یه پاسپورت می‌ده،‌ اطلاعات و عکس پاسپورت مالِ همون مدیک هست و آسلات هم به بیگ‌باس می‌گه «بهتره صورتت رو عوض کنی»... که خب معنی این رو نفهمیدم. الان سؤال اینه چرا اطلاعات پاسپورت ‌بیگ‌باس واقعی با اون مدیکه یکی هست؟ (می‌دونم یکم گنگ گفتم اما امیدوارم منطور رو رسونده باشم. :biggrin1:)

این دقیقا سوال من هم هست :D

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
نمیدونم فیلم mulholland drive رو دید یا نه، آخر فیلم کلا شک می کنید که شاید کل داستان فقط یه خواب عمیق بوده باشه!
کل ماجرای این نسخه هم از نظر من همینه. هر چقدر که به عنوان یه بازی مستقل لذت بردم ازش ولی به لحاظ اینکه به امید یه نسخه از متال گیر اینو بازی می کردم واقعا پایان زجر آور و ناامید کننده ای برام داشت.
صدای آسلات خوب نیست اصلا. شخصیت آسلات کلا نه به آسلات جوون شباهت داره و نه به دوران آخرش. شخصیت جذابی نداره کلا
محیط بازی خیلی خشک و غیر جذابه، همش هم که تکراری. غیر از افغانستان و آفریقا هم که محیط دیگه ای نداشت. کاش حداقل آفریقا رو نشون نمیدادن تو تریلر. با MGS4 فقط مقایسه کنید که محیط برفی داشت، شهری داشت، مناطق جنگی و ... . میدونم بازی اپن ورد هست و سخته...
چک پوینت های بازی برای ماموریت های طولانی میتونه یه دلیل کامل باشه برای شکوندن کنترلر! یعنی واقعا اعصاب آدم رو بهم میریزه.
روایت داستان اصلا جذاب نبود. داستان به خودی خود و فقط به صورت یه بانک اطلاعاتی خیلی جامع بود ولی نه روایت خوبی داشت و نه پایان راضی کننده ای. بعد از هفته ها بازی با وجود اینکه آخر بازی واقعا شوکه میشی از چیزی که میفهمی ولی در عین حال واقعا ناامید میشی به لحاظ اینکه کل ماجرا هیچ ارتباطی به شخصیت بیگ باس نداشته.
ما میخواستیم با بیگ باس بازی کنیم ، واقعا غیر از شوکی که آخر بازی بهمون وارد شد هیچ جذابیت دیگه ای نداشت اینکه تمام مدت با کاراکتر دیگه ای بازی میکردیم. این شوکه شدن هم تو دوباره بازی کردنش کاملا از بین میره و فقط یه حس بد میمونه که چرا دارم با شخصیت مدیک بازی می کنم که هیچی ازش نمیدونم!
اینا کلا نکات منفی بازی هست از نظر من. بقیه مسائل مثل گیم پلی و حتی داستان اگه اون مواردی که گفتم رو فاکتور بگیریم عالی هست.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
پس اگه اینطوریه چرا موقعی که آسلات به بیگ‌باس واقعی یه پاسپورت می‌ده،‌ اطلاعات و عکس پاسپورت مالِ همون مدیک هست و آسلات هم به بیگ‌باس می‌گه «بهتره صورتت رو عوض کنی»... که خب معنی این رو نفهمیدم. الان سؤال اینه چرا اطلاعات پاسپورت ‌بیگ‌باس واقعی با اون مدیکه یکی هست؟ (می‌دونم یکم گنگ گفتم اما امیدوارم منطور رو رسونده باشم. :biggrin1:)
خب قراره هویت BB اصلی عوض بشه تا شناسایی نشه دیگه!شاید منظورتو متوجه نشدم:d

سؤال بعدی اینه که زیرو بعد از اینکه می‌بینه بیگ‌باس از Cipher خارج می‌شه همیشه به یک دشمن بزرگ براش تبدیل می‌شه، پس چرا تو پست‌های قبلی دیدم که انگاری زیرو به اسنیک برای رفتن به قبرس و دستکاری خاطرات مدیک و این قضایا کمک می‌کنه؟
زیرو هیچ وقت این دشمنی رو نمیخواست.همیشه تلاش میکرده تا BB رو متقاعد کنه که به سایفر بپیونده.حمله به MB تو 1975 هم زیر نظر زیرو نبوده.

سؤال آخر، من تو پست‌های قبلی دیدم که یکی دوستان گفت بیگ‌باس Gray Fox رو برای کشتن Venom Snake می‌فرسته (که بعد ارتباطشون با گری‌فاکس قطع می‌شه و Solid رو می‌فرستن) که نفهمیدم الآن دقیقاً چی شد. بیگ‌باس که Venom Snake رو دوست خودش خطاب می‌کنه پس چرا می‌فرسته که اون رو بکشن؟ بیگ‌باس واقعی چرا باهاش دشمن می‌شه؟ بعد یعنی اون بیگ‌باسی که آخر MG1 باهاش می‌جنگیم ونوم بوده و نه بیگ‌باس واقعی؟
من خودم از اندینگ و اون نوشته های پایانی این نتیجه رو گرفتم ونوم پیشمرگ BB میشه و به جای بیگ باس اصلی با ونوم میجنگه و خصومتی درکار نبوده،البته مطمئن نیستم.
بله اونی که تو MG1 کشته میشه ونومه.

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
گویا یک Chapter 3 (با عنوان «صلح») هم تو بازی وجود داشته که عین اون اپیزود 51 از بازی حذف شده. این موضوع اول تو فروم Facepunch مطرح شده. تو همون کامنت‌ها که بگردید وقتی با 3Dsmax تکسچرها رو استخراج کردن حتی تکسچرهای بدن The Boss هم وجود داشته داخلش.

WMCLJ.png

ZBoyb.png

*زخم روی بدنش مثل همونی هست که توی MGS3 دیدیم.

یه سری سکانس هم مثل سوختن مزرعه، فریاد بیگ‌باس، تمرین بچه‌های سیاه‌پوست تو آفریقا بودن که تو بازی نیستن و انگاری تو این چپترها می‌خواستن باشن. اگر هم یادتون باشه، قبل از اینکه بازی بیاد یکی تو Eurogamer لیست مراحل بازی رو لیک کرده بود که هم با تروفی‌های بازی منطبق بود و هم اینکه اسم‌هاشون با اسم مراحل بازی یکی بود. (فقط عنوان چپترها فرق داشت.)
اونی هم که لیست مراحل رو ارسال کرده بود با توجه به اون بازی 5 تا Chapter داشته که تو بازی فقط دو تا بود.

GamingBolt

حالا کاری ندارم درست هست یا نه، اما واقعاً با توجه به سؤالاتی که پایان بازی باقی می‌ذاره به نطرم یه چپتر دیگه برای پاسخ به این سؤال‌ها می‌تونست باشه. Kotaku یه مقاله نوشته که «چرا پایان MGSV: TPP ناامیدکننده بود» که داخلش پرسش‌هایی که کوجیما بهش جواب نمی‌ده رو قرار داده که مستقیم نقل‌قول می‌کنم:

If Zero can use hypnotherapy to transform a random medic into a supersoldier on par with Big Boss, why didn’t he do it to other people? Why even bother with the Les Enfants Terribles cloning project? And how exactly does hypnotherapy infuse someone with all of someone’s memories?
Speaking of unanswered questions: Why do we never get to see the after-effects of Venom Snake’s big revelation? Why does Ocelot feel like such a different person in MGSV? Why is Miller so evil? Why is Skull Face’s motivation so flimsy, and just what was he doing behind-the-scenes during Operation Snake Eater? What was up with Snake not saying a word during that giant monologue/musical interlude? What happened to the Camp Omega return that Kojima promised last year? What’s the deal with the Third Child? Is he really Psycho Mantis?

*برای اون قسمتی که Bold کردم، اگه یادتون باشه تو همون E3 2013 هم یه سکانس بود که داشتن یه سری رو تو کمپ Omega شکنجه می‌کردن که اون هم تو بازی نبود.

حالا اگه واقعاً این سؤال‌ها بهش جواب داده نمی‌شه شاید یه چپتر 3ای در کار بوده که بهش جواب داده بشه. البته اگه از دوستان کسی جواب این‌ها رو می‌دونه لطفاً بگه از گمراهی در بیایم. :D
امیدوارم آخرش کوجیما بیاد این قضایا رو شفاف‌سازی کنه. هرچند فکر کنم این حذف شدن‌ها تقصیر Konami باشه (با توجه به مطلب یکی از سایت‌های خارجی که عنوان این کار رو زده بود Faq Konami :D) یا کلاً کوجیما تصمیمش عوض شده که بازی دو تا چپتر باشه.

پ.ن: امیدوارم حتی اگه شده به‌عنوان DLC هم شده این مراحل رو بعداً بدن. فکر کنم دیگه همگی قبل از اومدن بازی فکر می‌کردیم Solid Snake رو تو بازی ببینیم و بیگ‌باس و کاز با هم لج بشن و بیگ‌باس سقوط کنه و وقایع تا سوزونده شدن بیگ‌باس و... ادامه داشته باشه! (البته تاْیید نشده بودن، اما توقع‌ها این‌طوری بود. شایدم فقط فانتزی من این‌طوری بود) حتی اگه یادتون باشه قبل از اومدن بازی یکی از خرده‌فروش‌ها گفت بازی تو روسیه و آمریکا هم می‌ره.

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
یه چیزیم هست ما دقیقا نمیدونیم کوجیما و تیمش تا کی داشتن رو بازی کار میکردن . یعنی اینا تا دقیقه 90 رو بازی بودن یا از یه جا به بعد اخراج شدن ؟ چون اگه کامل بالا سر پروژه نبوده باشن ، میشه یه جورایی این کاستی های احتمالی رو توجیح کرد . البته اگه اینا تصمیم خود کوجیما نبوده باشه . خلاصه اینکه Faq Konami :D

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
حس خوبی ندارم از پایان بازی...!
من از اولین دقایق بازی به عشق بیگ باس نفس کشیدم راه رفتم بازی کردم تک تک کلمات و حرفاشو با جون دل گوش دادم و اخر سر فهمیدم بیگ باسی در کار نیس! فقط فیس فیس باس هست!
چی بگم فقط امیدوارم نسخه بعدی بازی خیلی زود بیاد. واقعا حسرت میخورم. این همه سال انتظار اخرشم این. همیشه از فیلم هایی که یک واقعیت مشهود رو نشون نمیدن تا اخر سر همون رو به عنوان پایان غافلگیر کننده استفاده کنن بدم میاد. در واقع مخاطبو گول میزنن.
نمیدونم چی بگم فقط کوجیما همیشه بازی ساخته بود که همه ازش راضی بودن همه نه مثل الان که بین فن هاهم حتی دو دستگی ایجاد شده. این پایان به درد یه بازی میخوره که سالانه منتشر میشه نه یه بازی که پنج سال پنج سال با کلی هزینه ساخته میشه.
اما چیزی که هست داستان همچنان جذابه حتی جذابتر از گذشته.

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
از افتضاحی داستان بازی یه مطلب در مورد اسلات بگم که جزو 5 شخصیت مهم سری باز های متال هست که تو همه شماره ها هم بوده اما واقعا تو شماره پنجم اسلات چیکاره است واقعا هیچ کاره هست.حتی یه کات سین خفن هم با قابلیت هایی که تو اسلحه بازی داره ازش نشون نمیده .
کلا تمام شخصیت های بازی یه جورایی تو خالی هستند هم شخصیت های بد هم خوب
یه سوال دیگه ونوم اسنیک که یه شخصیت معمولی بوده که جای بیگ باس جا زدن چطور یه شخصیت معمولی اینقدر حرفه ای و زبردست میشه که به ماموریت های سولو و خفن میره و از همشون جون سالم به در میبره

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
وقایع بعد از اندینگ رو خوندی؟

اندینگ اصلا زمان حال نبود. تایم فوروارد بود به MG 1. (مادربیس نه، اون صحنه تو Outer heaven بوده - از تو آینه میشه لوگوی OH رو دید رو دیوار - ایده ای اولیه OH مال بیگ باس بوده اما شکل گیریش و ساختش توسط Venom بوده) -- کست تیپ روش نوشته شده بود "Operation Intrude N313"، ماموریتی که سالید اسنیک تو MG 1 داشت. Operation Intrude N312 دقیقا قبل از اون بود و اسم ماموریتی که بیگ باس فرانک رو برای کشتن Venom میفرسته. فرانک اسیر میشه بعد بیگ باس سالید رو میفرسته. (اون صداها بیرون همین بوده) سالید موفق میشه و Venom رو میکشه. (اندینگ متال گیر 1 - کسی که با کدک با سالید در ارتباط بوده بیگ باسه نه Venom). پس Venom با OH تهدیدی برای جهان شناخته میشده و میهن پرستان و بیگ باس سالید رو میفرستن OH برای کشتن Venom. تهدید برطرف میشه. بیگ باس به زنزیار میره و دوباره ارتش و بیس و ایده ای مثل OH شکل میگیره این بار از طرف بیگ باس. (Zanzibar land). میهن پرستان دوباره احساس خطر میکنن. سالید به زنزیبار فرستاده میشه برای نابودی خطر ایجاد شده. سالید بیگ باس رو تو MG 2 میکشه. و ادامه ماجرا.

نکته: البته تا همه بازی رو تموم نکنن و خود کوجیما هم در مورد اندینگ نگه نمیشه نظر قطعی و صددرصد داد که سکانس آخر تو OHـه. اما خوب فعلا شواهد اینو میگن.

به نظرم اینطور باشه منطقی هست فقط برام چندتا سوال پیش اومد
من mg ها رو نرفتم ولی تمامی mgs ها رو رفتم.تو هیچکدوم از اینا نبرد solid و بیگ باس نبود فقط میدونستم که یه جایی سالید بیگ باس رو کشته ولی الان با این متن من متوجه نشدم outer heaven رو بالاخره ونوم درست کرد یا بیگ باس؟ بعد سکانس اخر بازی که ونوم نوار رو اجرا میکنه اگر outer heaven باشه پس چرا حمله شده به اونجا؟ اصلا اینجا رو متوجه نشدم ...
سوال دیگه اینکه skull face با زیرو همکار نبود دیگه؟ چون طرح حمله به مادربیس توسط sf بود نه زیرو که بعد زیرو به بیگ باس میگه به سایفر بپیوند و رد میکنه و دشمنی که پیش میاد و ...
اخر بازی هم مگه نباید فیس بیگ باس همون کارکتری باشه که ما ساختیم؟ پس چرا نبود ؟
و مورد دیگه اینکه نبرد بیگ باس و سالید و بعدش رو بگید چون من mg ها رو نرفتم ظاهرا بعدش بیگ باس بدنش سوخته و با بدن چند نفر پیوند زدن و نمیدونم چه کسی پیوند زد
بازی هم چندتا صحنه که تو تریلرها بود رو نداشت
مثلا صحنه داد زدن ونوم وقتی هلیکوپتر تو افریقا سقوط کرده یا تو تریلر اخر که کوجیما ساخت نشون داد ونوم میسوزه و شبیه skull face میشه اینا مبهم بودن

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
دوستان من یه چیزی رو متوجه نشدم نواری که اخر سر ونوم اجرا میکنه و پیام بیگ باس رو گوش میده مال چه زمانیه و این بیس که صدای شلیک هم توش میاد کجاست؟ چرا به اونجا حمله شده و توسط کی ؟ چرا ونوم با مشت کوبوند تو اینه و صورت باس ؟ میدونیم که باس تو سال 71 تا 75 گروهی داشت به اسم فاکس هاند و بعد ارتش بدون مرز تو کلمبیا و ماجزای pw ... اگر اینجا outer heaven باشه مگه اواخر دهه 70 بیگ باس اصلی outer heaven رو تاسیس نکرد و سالید اسنیک هم از نیروهای باس بود و تو fox hound اموزش دیده بود و فرستاده شد که ونوم رو بکشه بخاطر تهدیدی که داشت و این سوال پیش میاد ونوم اسم بیشش چی بود که سالید حمله کرد اونجا؟ایا همین DD بود یا چیز دیگه ای؟ بعد من منوجه شدم تو emble ها هم Outer haven داریم و هم outer heaven که گیج کننده شد برام...
میلر چرا گفت بیگ باس بره به جهنم من طرف همین ونوم میمونم؟ اسلات هم رفت سمت لیکویید درسته؟
و در اخر هم اینکه روزای اخر تو بیمارستان دکتر میاد و ضورت باس رو روی ونوم میذاره و به ونوم تلقین میشه که باس هست ولی تو عکسایی که بعدا میبینیم مثلا بیگ باس با کاز عکس داره و ونوم هم نگاش میکنه نمیگه که من تغییر چهره دادم ولی الان چهرم با این عکسه یکیه؟ ( یکم گفتنش سخته :d )

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Feb 8, 2014
105
نام
یوحنا
چند تا سؤال درباره‌ی پاز.
اول اینکه اون میان‌پرده‌ی اول که می‌بینیم قضیه‌اش چیه؟ تو خود گراند زیرو نشون می‌ده که پاز منفجر می‌شه بدنش اما تو این صحنه می‌بینیم که اون‌ها بمب دوم هم خنثی کردن! آیا این هم جزء همون دستکاری خاطراتی هست که رو مدیک انجام شده؟
بعد آخرین صحنه‌ی پاز که شکمش رو باز می‌کنه و بمب رو در می‌یاره منفجر می‌شه قضیه‌اش چیه؟ تازه بعدش می‌بینیم لوکیشن هم عوض می‌شه!

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
پایان اصلی بازی.... =))=))=)) (این خنده تمسخر نیستا! خنده از خوشحالیه :D )

خداییش همون صحنه اول بازی که ازمون خواست آواتار رو بسازیم شک کردم این بیگ باس نباشه. خصوصا صدای بیگ باس اصلی که داشت همراهیمون میکرد بدجوری تابلو بود ولی خب هرچی بیشتر گذشت، بیشتر باورم شد این همون بیگ باسه. ولی به محض باز شدن اپیزود 46 وقتی دیدم باید دوباره از بیمارستان فرار کنیم دوزاریم افتاد :D

با فهمیدن اینکه Ahab بیگ باس نبود الان دیگه با خیال راحت میتونم با بعضی اتفاقات بازی کنار بیام و MGS V رو بفرستم اون پایین لیست MGS های محبوبم. همونطوری که قول دادم سعی میکنم فردا توی تاپیک اصلی ایرادات بازی از نگاه خودم رو بگم که یه سری موضوعات داستانی هم جزشون هست.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر