SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
اینجوری که قضیه خیلی پیچ در پیچ شد !! اگه نیرو هایی که اونجا فرستاده شدن همه خودی بودن و نقشه ! پس بیگ باس داشته واسه کی فیلم بازی می کرده که مدیک رو نجات بده !؟ همه خودین که اینجا :D اگه فقط واسه مدیک بوده که بهش تحمیل بشه تو بیگ باسی بر می گردیم سر همون حرف اول من که اصلا چه نیازی به وجود بیگ باس برای نجات مدیک در بیمارستان بوده ؟ خیلی راحت یه نفر دیگه رو می فرستادن برای نجات !! همه هم که خودین :D مشکلی ایجاد نمی کرد به همه سرباز ها گفته بودناقا این قیافه شبیه بیگ باسه رو نکشین فیلم بازی کنین بذارین در بره :D ضمن اینکه توی یکی از صحنه های بازی وقتی زیر تخت پنهان می شیم یکی از اون سربازا بعد از کشتن یه بیمار اسمش رو می خونه و نفر بعدی رو هم همینطور ، یعنی مشخص داره دنبال یه اسم خاصی برای کشتنش می گرده !

داستان یه سری نقاط کوری داره که باید با حدس و تئوری راجع بهش نظر داد.

اول اینکه اونجا همه خودی نبودن. کوایت و سایکو و man on fire نیروی اسکال فیس بودن. man on fire درسته در اصل بخاطر انتقام خودش دنبال بیگ باسه ولی این اسکال فیس بوده که جای بیمارستانو براش مشخص کرده.کوایت مستقیما از اسکال فیس دستور میگرفته تا اون لحظه.

در مورد سربازا هم مشخصا اسلات یا اون شخصی که از طرف اسلات اونا رو بیمارستان فرستاده بهشون اسم یه نفرو دادن. حالا اون یه نفر واقعا بیگ باس بوده یا شخص دیگه رو من نمیدونم. ولی مطمئننا یکی از دستورات این بوده که هیچ کس رو تو بیمارستان زنده باقی نذارن!

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
دوستان دلیلی داره , بعضی مرحله ها دوباره تکرار میشه ؟؟ یعنی دوباه میاد تو مرحله های اصلی !
مثل مرحله مبارزه با Quiet یا مبارزه با اون 4 تا Skull بعد از نجات Code Talker
فقط درجه سختیشون زیاد شده !

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
داستان یه سری نقاط کوری داره که باید با حدس و تئوری راجع بهش نظر داد.
قبول ولی حدس و تئوری که منطقی باشه !
اول اینکه اونجا همه خودی نبودن. کوایت و سایکو و man on fire نیروی اسکال فیس بودن. man on fire درسته در اصل بخاطر انتقام خودش دنبال بیگ باسه ولی این اسکال فیس بوده که جای بیمارستانو براش مشخص کرده.کوایت مستقیما از اسکال فیس دستور میگرفته تا اون لحظه.
توی بیمارستان man on fire و سایکو که یه اتفاق غیر منتظره و غیر قابل پیش بینی برای بیگ باس و اسلات بودن و کسی فکرشو نمی کرد قرار سر و کله اینا پیدا بشه ! حالا هر کسی هم می خواد پشت این ماجرا بوده باشه . فقط می مونه یه کوایت که منطقی به نظر نمی رسه یه ارتش و بیگ باس رو برای این فرد بفرستن ! اما نکته مهم داستان اینجاست :
ولی مطمئننا یکی از دستورات این بوده که هیچ کس رو تو بیمارستان زنده باقی نذارن!
خوب پس در این صورت مسلما اسلات پشت این قضیه نبوده چون به هیچ عنوان معنی نمی ده اسلات چنین دستوری رو در بیمارستانی که مدیک و بیگ باس توش هستن صادر کنه ! به نظر من اینکه نیرو های xof از طرف خود اسکول فیس به اونجا رفتن خیلی منطقی تر به نظر می رسه . چون ما می بینیم موقع شنیدن درگیری کوایت و دکتر سریع پیج می شه از طریق گروهش و می گه هنوز نکشتمش ولی دارم این کارو می کنم ! بعدم که صدای داد و سوختنش میاد خیلی سریع نیرو های اسکول فیس می ریزن .چون فهمیدن نا موفق بوده . و از همه مهمتر اینکه حتی بعد از فرار از بیمارستان باز ما می بینیم نیرو های xof ول کن ماجرا نیستن . این دیگه چه کاری بوده از طرف اسلات !؟ فرستادن یه هلیکوپتر ( همون نکته کلیدی داستان :D ) و قرار دادن یه تیر بار جلوی راه مدیک و بیگ باس !؟ که چی بشه !؟

mammad_n5

کاربر سایت
Aug 23, 2014
148
اثر پذیری تیر چطوریه ؟ مثلا اگر تیر بخوره توی سر یه نفر چه اتفاقی میوفته ؟ مثل مکس پین 3 هست ؟ یا GZ ؟

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
خوب پس در این صورت مسلما اسلات پشت این قضیه نبوده چون به هیچ عنوان معنی نمی ده اسلات چنین دستوری رو در بیمارستانی که مدیک و بیگ باس توش هستن صادر کنه ! ؟

اتفاقا اسلات پشت این قضیه بوده.چون یه سند و مدرک خیلی مهم از این توی بازی هست و اونم همون نوار کاست doublethink هست. توی این نوار کاست اسلات به وضوح به بیگ باس میگه کسانی رو میفرستم تو بیمارستان تا از ادمای اینجا به عنوان یه جور سپر و محافظ برات استفاده کنن تا تو بتونی برای خودت زمان بخری!

شاید یکی از دلایل اینکه اسلات و بیگ باس این نقشه رو کشیدن این بوده که بعضی از پرسنل اون بیمارستان از هویت بیگ باس واقعی باخبر بودن و اینجوری میخواستن همه رو ساکت کنن. و از یه طرف هم با شلوغ کردن بیمارستان شرایطو برای فرار بیگ باسو ونوم فراهم کنن.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
من متوجه نمیشم. یعنی چی؟
تو هیچ جای اون کاست تیپ Doublethink آسلات اشاره نمیکنه که اون سربازا رو فرستاده.میگه:"باس،اوضاع خرابه.اونا فهمیدن.خیلی زود بیمارستان مورد تهاجم قرار میگیره."درسته،اشاره میکنه که از مردم به عنوان Diversion و دیکوی استفاده میکنیم،ولی اون سربازا به هیچ عنوان کار آسلات نبودن.منطقی نیست.تو خود گیم پلی وقتی دیده بشید اونا میکشنتون.وولگین هم سر خود و به خاطر انتقام میاد،و کسی که اونو به اونجا راهنمایی کرده سایکو مانتیسه.اصلا دلیل بیدار شدن قدرت های مانتیس،بیدار شدن بیگ باس از کما بوده.وقتی بیگ باس بیدار میشه،موج خشم و انتقامش قدرت های مانتیس رو که میتونست ذهن بقیه رو بخونه ولی هنوز قدرت های اصلیش رو نداشت بهش میده.هواپیمای حاملش سقوط میکنه و چون مکان سقوط به موسسه تحقیقاتی که توش وولگین بوده نزدیک بوده وولگین برو پیدا میکنه و...وقتی که مانتیس به اسکال فیس میپیونده یخورده قبل از پیدا کردن Honey Bee توسط ونومه.همه اینها در مورد مانتیس و وولگین تو سری نوارهای informant records هستن.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اتفاقا اسلات پشت این قضیه بوده.چون یه سند و مدرک خیلی مهم از این توی بازی هست و اونم همون نوار کاست doublethink هست. توی این نوار کاست اسلات به وضوح به بیگ باس میگه کسانی رو میفرستم تو بیمارستان تا از ادمای اینجا به عنوان یه جور سپر و محافظ برات استفاده کنن تا تو بتونی برای خودت زمان بخری!

شاید یکی از دلایل اینکه اسلات و بیگ باس این نقشه رو کشیدن این بوده که بعضی از پرسنل اون بیمارستان از هویت بیگ باس واقعی باخبر بودن و اینجوری میخواستن همه رو ساکت کنن. و از یه طرف هم با شلوغ کردن بیمارستان شرایطو برای فرار بیگ باسو ونوم فراهم کنن.

من فکر می کنم استنباط منطقی تر از این نوار این هست که همه افرادی که ما توی اون بیمارستان می بینیم از طرف اسلات نبودن . شاید یه سریشون حالت نفوذی داشتن وگرنه اینکه به کل همشون از طرف اسلات بودن معنی نمی ده . چون بیگ باس و مدیک بعد از بیمارستان هم به قصد کشتن به سمتشون شلیک می شه و دارن تعقیب می شن !

p.s : یه نکته دیگه که توی یکی از این فروم های خارجی دیدم که البته بیشتر به حدسیات می خوره ولی خوب منطقی هست اینه که بیگ باس چند روز بعد از به هوش اومدن مدیک دوباره وارد اون بیمارستان می شه به عنوان یک بیمار که صورتش سوخته ( همونطور که بقیه هم گفتن بیمارستان و کارکنانش تحت نظر زیرو بودن و هماهنگی ها انجام شده ) و ماموریتش محافظت و خارج کردن مدیک از بیمارستان می شه . چون بازی هم دقیقا این روایت رو داره و وقتی مدیک به هوش میاد یه هفته ای طول می کشه تا دار و دسته اسکول فیس بریزن اونجا ، اینم به نظرم ایده بدی نیست . هر چند مدرک معتبری در موردش وجود نداره و یه حدسه !

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
:|
"We'll be putting the people in this hospital in the line of fire to protect you as a shield"
ما مردم این بیماستان رو جلوی شلیک میفرستیم تا از تو به عنوان یه سپر محافظت کنن.

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
تو هیچ جای اون کاست تیپ Doublethink آسلات اشاره نمیکنه که اون سربازا رو فرستاده.میگه:"باس،اوضاع خرابه.اونا فهمیدن.خیلی زود بیمارستان مورد تهاجم قرار میگیره."درسته،اشاره میکنه که از مردم به عنوان Diversion و دیکوی استفاده میکنیم،ولی اون سربازا به هیچ عنوان کار آسلات نبودن.منطقی نیست.

دوست عزیز توی نوار اسلات توی دقیقه 2 به بعد میگه : we'll be puting the people in this hospital in the line of fire
they'll be your sheild and necessary diversion to buy some time

این قضیه برای من که خیلی مشخصه چون معنی این حرفا و اتفاقاتی که تو بازی میبینیم کاملا مشخصه منظور همون سربازا هستن. چون خیلی مشخصه دیگه دوست ندارم راجع به این موضوع بحث کنم.

راجع به سایکو و man on fire هم باید برم یه بار دیگه نواراشون بخونم. ولی اینو که دیگه باید قبول داشته باشی کوایت مستقیما از اسکال فیس دستور میگرفته. و کوایت اولین کسیه که به سمت ونوم حمله میکنه تو بیمارستان.

- - -ویرایش - - -

:|
"We'll be putting the people in this hospital in the line of fire to protect you as a shield"
ما مردم این بیماستان رو جلوی شلیک میفرستیم تا از تو به عنوان یه سپر محافظت کنن.

یعنی منظور شما اینه که بیمارا و پرسنل بیمارستانو موقع تیراندازی جلوی بیگ باسو بقیه قرار میدن تا اونا تیر نخورن؟
شما همچین صحنه ای رو توبازی دیدی؟ والله اون چیزی که من دیدم همه به فکر نجات جون خودشون بودن.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
یعنی منظور شما اینه که بیمارا و پرسنل بیمارستانو موقع تیراندازی جلوی بیگ باسو بقیه قرار میدن تا اونا تیر نخورن؟
شما همچین صحنه ای رو توبازی دیدی؟ والله اون چیزی که من دیدم همه به فکر نجات جون خودشون بودن.
اول اینکه تو یه صحنه عینا این موضوع مشاهده میشه.توی راهرو که دوطرف ونوم پراز بیمار و دکتراس از هردو طرف شلیک شروع میشه که بیگ باس ونوم رو میکشه تو اتاق.
دوم،منظورش این بوده که وقتی مردم دارن فرار میکنن و خودشون توی "Line of fire" قرار میدن،این باعث به وجود اومدن زمانه و توی این هرج مرج ونوم فرار میکنه.
سوم،این نوار چند هفته قبل از حملس.وقتی داره میگه مردم این بیمارستان،به نظرت اون سربازان؟

این نظریه به هیچ عنوان صحت نداره.هیچ جای دیگه هم من اینو نشنیدم.تو GAF هم همینطور.

درمورد که کوایت درسته توسط XOF اومده.حرفی نیست.

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
دوستان نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی یه سوال و یه خواهشی از کسانی که حرفه ای این بازی و داستانشن داشتم.
توی انجمن یه تایپکی بود که داستان متال گیر رو کامل توضیح داد و خوندم و دم نویسنده هاشم گرم واقعا ممنون. حالا میخوام ببینم برنامه ای برای داستان tpp دارید؟ چون من زیاد زبانم خوب نیستو داستانو کامل نفهمیدم و عاجزانه و بیصبرانه منتظر یه داستان کامل از نویسنده های خوب بازیسنترم

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
دوستان یادتونه که توی ماموریت شماره 12 وقتی که به پایگاه اسکال فیس وارد میشیم و وارد جایی میشیم که امریک و نگهداری می کنن . یه رباطی اسنیک و اسکن می کنه و میگه اسنیک تویی ؟ بعدش می گه : نه گمون نکنم ؟
اون رباطه همون اول با اسکن اسنیک می فهمه که این بیگ باس نیست . من شخصا که دفعه ی اول به این مورد توجه نکردم . می خوام بدونم کسی دیگه از دوستان هست که به این مورد توجه کرده باشه و این قضیه قبل از تموم کردن بازی بره رو مخش و به نظریه ی وجود دوتا اسنیک برسه ؟!:d

این نظریه ی دوستمون هم که میگه اون سربازارو آسلات فرستاده بود و همه ی اون اتفاقات اول بازی صحنه سازی بود به نظرم همچین هم غیر منطقی نیست .
من خودم خودم وقتی بازی و شروع کردم هی با خودم می گفتم اینکه اینا دارن اینجوری ازین وقایع جون سالم به در می برن یه خورده غیر منطقیه . یه جایی هست که شروع می کنن به خزیدن زیر تختا و ... اونجا قشنگ حس می کردم یا اینا نا مرعین . یا اینکه سربازا خودشون و زدن به اون راه و تظاهر می کنن که این دوتا رو نمی بینن !!!:d
بعد اون من آن فایر و سایکو و کوایت پیدا می شن و کل نقشه ها رو بهم میریزن . نمی دونم شاید کلا قضیه این شکلی نباشه ولی یه خورده نادیده گرفته شدن بیگ باس و مدیک از طرف سربازا اون اوایل بازی به نظرم منطقی نبود . البته یه چیز دیگه هم هست اونم اینه که یه جاهایی اگه درست بازی نمی کردی سربازا جاتو پیدا می کردن و می بستنت به رگبار و می کشتنت . شاید هم این تناقضات یه ربطی به اون دستکاری حافظه ی مدیک داشته باشه .

آخرین ویرایش:

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دوستان یادتونه که توی ماموریت شماره 12 وقتی که به پایگاه اسکال فیس وارد میشیم و وارد جایی میشیم که امریک و نگهداری می کنن . یه رباطی اسنیک و اسکن می کنه و میگه اسنیک تویی ؟ بعدش می گه : نه گمون نکنم ؟
اون رباطه همون اول با اسکن اسنیک می فهمه که این بیگ باس نیست . من شخصا که دفعه ی اول به این مورد توجه نکردم . می خوام بدونم کسی دیگه از دوستان هست که به این مورد توجه کرده باشه و این قضیه قبل از تموم کردن بازی بره رو مخش و به نظریه ی وجود دوتا اسنیک برسه ؟!:d

این نظریه ی دوستمون هم که میگه اون سربازارو آسلات فرستاده بود و همه ی اون اتفاقات اول بازی صحنه سازی بود به نظرم همچین هم غیر منطقی نیست .
من خودم خودم وقتی بازی و شروع کردم هی با خودم می گفتم اینکه اینا دارن اینجوری ازین وقایع جون سالم به در می برن یه خورده غیر منطقیه . یه جایی هست که شروع می کنن به خزیدن زیر تختا و ... اونجا قشنگ حس می کردم یا اینا نا مرعین . یا اینکه سربازا خودشون و زدن به اون راه و تظاهر می کنن که این دوتا رو نمی بینن !!!:d
بعد اون من آن فایر و سایکو و کوایت پیدا می شن و کل نقشه ها رو بهم میریزن . نمی دونم شاید کلا قضیه این شکلی نباشه ولی یه خورده نادیده گرفته شدن بیگ باس و مدیک از طرف سربازا اون اوایل بازی به نظرم منطقی نبود . البته یه چیز دیگه هم هست اونم اینه که یه جاهایی اگه درست بازی نمی کردی سربازا جاتو پیدا می کردن و می بستنت به رگبار و می کشتنت . شاید هم این تناقضات یه ربطی به اون دستکاری حافظه ی مدیک داشته باشه .
حالا سوال من در مورد اون ربات اینه که این همون نسخه ارتقا یافته پیس واکر نبود !؟ :D چون تو پیس واکر هم این ربات وجود داشت دیزاینشم همین بود :D ولی این که تشخیص نداد جک رو می تونه یه نکته کلیدی باشه .

در مورد اون بیمارستان هم بیخیال اون جریان سربازا از طرف اسلات بشید :D عمرا چنین چیزی معنی نمی ده اخه . حتی اگه تو بیمارستان هم فیلم بوده باشه چرا بعد از اون هم دارن با هلکوپتر به تیر می بندنن اینارو ؟ یا اگه یادتون باشه جلوی تونل رو بسته بودن و با ماشین گان چند تا سرباز منتظرشون بودن و به سمتشون شلیک می کردن . هیچ جوره معنی نمی ده اون سرباز ها از طرف اسلات باشن و این اتفاق ها افتاده باشه . بعد تو کل مرحله تعقیب و گریز در بیمارستان ما چیز غیر عادی ندیدیم . خیلی حرفه ای با چاشنی شانس مدیک و باس فرار کردن .

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
حالا سوال من در مورد اون ربات اینه که این همون نسخه ارتقا یافته پیس واکر نبود !؟ :biggrin1: چون تو پیس واکر هم این ربات وجود داشت دیزاینشم همین بود :biggrin1: ولی این که تشخیص نداد جک رو می تونه یه نکته کلیدی باشه .
علاوه بر این یجای دیگه که جواب تست DNA لیکوئید و ونوم میاد معلوم میشه اینا DNAشون 1% هم به همدیگه شباهت نداره:d

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,384
نام
محمد
کسی میدونه چطوری باید پایگاهمون رو مجهز به بمب اتم کنیم؟:-"

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر