SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
چرا سوم شخص؟تمام وقایع بیمارستان از دید ونومه(بجز بخش نشون دادن بیگ باس اصلی).بیمارستان اتفاق افتاده فقط یه بخش هایی ازش دستکاری شده.البته واجب شد یه نکته دیگه هم بگم:تمام پرستارها،دکترها و دست اندرکارای بیمارستان برای زیرو کار میکنن.همه چی زیر نظارت زیرو بوده و وقتی حمله XOF شروع میشه همه تلاش می کنن که یه صحنه سازی خوب درست کنن تا نه ونوم نه XOF شک نکنن.فقط این وسط بیمارها قربانی میشن.برا همین میگم بازی بسی دارکه:d.
به این علت می گم سوم شخص که ما داریم وقایعی که ونوم توش حضور نداره رو هم میبینیم . فقط ونوم درگیر این ماجراها نیست . کلی سرباز و ... به علاوه بیگ باس ! و باز بر می گردیم به همون گیر من به صحنه هلکوپتر :D ما هیچ مدرگی دال بر این نداریم که اونجا چرا بیگ باس تیر خورد و افتاد رو فرمون !! دستکاری ذهن اسلات و ونوم هم جوابی برای این معما نمی ده . ولی در مورد زیرو که گفتی خوب می شه حالا نزدیک به 80 درصد ماجرا رو حل کرد . البته نمی دونم اینو تو تیپ ها خوندی یا نه ! اگه اونجاست حله :D ولی باز هلکوپتر می مونه :D که چز زیر سیبلی رد کردن راهی نداره واسه من :D من قانع نمی شم سر این اقا :D
در مورد بخشهای حذف شده
همیشه تو تمام سری های متال گیر صحنه هایی بوده که کوجیما قبل از عرضه تو تریلر ها نشون داده ولی تو نسخه اصلی یا نبودن یا به شدت تغییر کردن این اتفاق تازه ای نیست. یکی از امضاهای کوجیما تو عرضه تریلر هاشه !

p.s : یه گلایه شدید دیگه من از بازی این نحوه انلاک کردن اندیگ اصلی هست . متاسفانه چند تا از دوستای من به خیال اینکه بازی تا اپیزیود 42 رسما دیگه تموم شده و چیز خاصی نداره. اومدن تو همین تاپیک و به فنا رفتن ! خوب اقا این فاز چیه از همون اول اینارو ازاد بذار من کف دستمو که بو نکردم بشینم یا ساید میشن برم یا ماموریت های قبلی رو رو درجه سختی برم !! خودم شانس اوردم چون همیشه به کوجیما شک دارم تو پیام خصوصی قبلش از سیاوش پرسدیم :D وگرنه دیسک بازی رو می شکوندم :D

آخرین ویرایش:

The Witcher

کاربر سایت
Nov 8, 2014
67
دوستان یک سوال. الان بیگ باس توی سال 77، وقتی که زیرو باهاش ملاقات می‌کنه از کما در میاد یا همون سال 84 با ونوم؟

poyan_360

کاربر سایت
May 10, 2008
381
نام
pooyan
من ميام اينجا يواشكي مينويسم كه بقيه و نخونم !!
اقا يه سوال من misson هارو دارم ميرم مثلا الن مرحله 4 the heros way بود ...
همين قد كار سادس ! ميري ضبطاي مخابراتي و خراب ميكني و تموم ميشه ؟ يا اينا side misson هست ..!
مرحله هاي اصلي از كجاست ؟ من يكم گيج شدم !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من ميام اينجا يواشكي مينويسم كه بقيه و نخونم !!
اقا يه سوال من misson هارو دارم ميرم مثلا الن مرحله 4 the heros way بود ...
همين قد كار سادس ! ميري ضبطاي مخابراتي و خراب ميكني و تموم ميشه ؟ يا اينا side misson هست ..!
مرحله هاي اصلي از كجاست ؟ من يكم گيج شدم !

ماموريت هاي اصلي زرد رنگه ، هر چي زرد رنگ بود برو ، سفيد ها هم كه فرعيه ديگه. ضمنا اين تاپيك خطرناكه چرا نمي ري دو تا تاپيك بالاتر كه تاپيك اصلي بازي هست ؟

poyan_360

کاربر سایت
May 10, 2008
381
نام
pooyan
ماموريت هاي اصلي زرد رنگه ، هر چي زرد رنگ بود برو ، سفيد ها هم كه فرعيه ديگه. ضمنا اين تاپيك خطرناكه چرا نمي ري دو تا تاپيك بالاتر كه تاپيك اصلي بازي هست ؟

من كه بد شانس يه چي ميگفتيم بدون اسپويل ديگه بن ميشديم... :دى

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
البته نمی دونم اینو تو تیپ ها خوندی یا نه ! اگه اونجاست حله :biggrin1: ولی باز هلکوپتر می مونه :biggrin1:
آقا جان من از خودم داستان در نمیارم که!تو نوارها هستن برو ببین خو:dنمیام خودمو ضایع کنم که:d
دوستان یک سوال. الان بیگ باس توی سال 77، وقتی که زیرو باهاش ملاقات می‌کنه از کما در میاد یا همون سال 84 با ونوم؟​
دوتا نظریه هست:یکی اینکه وقتی زیرو بیگ باس رو میبینه بیدار میشه،اونیکی اینه چندماه قبل از ونوم تو همون 1984 بیدار شده بوده و تا قبل از بیدار شدن ونوم نقشه هارو با آسلات کشیده که خبر بیدار شدنش میپیچه و اینا مجبور میشن از ونوم به عنوان طعمه استفاده کنن.چون اون عمل جراحی هم خیلی هول هولکی انجام میشه و بعدش بلافاصله نیروهای XOF میریزن تو بیمارستان.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,386
نام
محمد
آقا جان من از خودم داستان در نمیارم که!تو نوارها هستن برو ببین خو:dنمیام خودمو ضایع کنم که:d

دوتا نظریه هست:یکی اینکه وقتی زیرو بیگ باس رو میبینه بیدار میشه،اونیکی اینه چندماه قبل از ونوم تو همون 1984 بیدار شده بوده و تا قبل از بیدار شدن ونوم نقشه هارو با آسلات کشیده که خبر بیدار شدنش میپیچه و اینا مجبور میشن از ونوم به عنوان طعمه استفاده کنن.چون اون عمل جراحی هم خیلی هول هولکی انجام میشه و بعدش بلافاصله نیروهای XOF میریزن تو بیمارستان.
والا تو نوار ملاقاتش با زیرو که همچین چیزی من نشنیدم!:-"بعدم فکر نکنم بیگ باس اینقدر بیکار باشه که بعد از بیدار شدنش چند سالی اونجا بمونه!:d
با توجه به کاسته ملاقات Big Boss وOcelot احتمالا همون نظریه دوم درست باشه!:d

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash

والا تو نوار ملاقاتش با زیرو که همچین چیزی من نشنیدم!:-"بعدم فکر نکنم بیگ باس اینقدر بیکار باشه که بعد از بیدار شدنش چند سالی اونجا بمونه!:d
با توجه به کاسته ملاقات Big Boss وOcelot احتمالا همون نظریه دوم درست باشه!:d
رفتم یه چندتا سایت،دوتا نظریه اصلی اینا بودن:d.بقیه چیز محکمی نبودن.من برای این دلیل اون تئوری اول رو گذاشتم که هدف بیگ باس میتونسته محافظت از ونوم درعین مخفی کردن خودش باشه.حالا کدوم درسته خود دانی:d

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
حالا چرا خود زنی می کنی ؟ :D من نگفتم تو از خودت چیزی در میاری ! گفتم حدسیات و تحلیل هم قاطیش نباشه :D من همه tape ها رو امروز گوش کردم و خوب همونطور که گفتم 80 درصد ماجرا حل شده . فقط موند هلکوپتر معروف :D و اینکه دو تا سوال دیگه هم به وجود اومده ببین تو تونستی امارشو در بیاری ؟ یکی اینکه صدای مدیک رو چه جوری شبیه بیگ باس کردن !؟ دوم اینکه اینو توضیح دادی ولی من دقیق متوجه نشدم بلاخره بیگ باس دو سال بعد از اون انفجار و .... از کما بیرون میاد و تو این 7 سال چیکار می کرده !؟ بعد که مدیک به هوش میاد برای عملی کردن نقشه اسلات و زیرو می ره بیمارستان تا ازش محافظت کنه و .... ؟؟

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
من نگفتم تو از خودت چیزی در میاری ! گفتم حدسیات و تحلیل هم قاطیش نباشه :biggrin1:
تنها بخشهایی که تحلیل من + یه چندتا فروم کوچیک و بزرگ بود همون بخش بیدارشدن نیکد و ونوم بود.برداشتی بوده که ملت از اون نواره کردن.وگرنه قضیه روانکاوی شدن ونوم و آسلات و مامور سایفر بودن اعضای بیمارستان و ... اینا همه به وضوح تو نوارها بودن:d.قضیه شلیک هم به نظر من به همون دستکاری کردن ذهن ونوم مربوطه:d.درمورد صدا خیلی دلیل قانع کننده ای نمیشه اورد.الان من بیام بگم تو این همه فیلم و بازی و ... تغییر صدا یه چیز عادیه قانع نمیشی که:d.

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
اقا یکی کمک کنه
بعد از افغانستان یکیو نجات میدم میارمش تو هلیکوپتر بعد میایم رو یه سکو تو دریا
مغزم نمیکشه دیگه فقط تونستم 5.6 تارو با بالن بفرستم هوا بع دوباره تکی سوار هلیکوپتر شم
فقط باید نوار کاست گوش داد؟؟؟
کوجیما چی ساخته ناموسا؟ چقد مبهمه...

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
در مورد بحث های چند تا پست قبلی:

جواب یه سری از سوالات توی نوار کاست doublethink از گزینه truth records هست.

بیگ باس بعد از 9 سال از کما بیرون میاد. اگه خوب این نوار کاستو گوش کنید. که مکالمه بین بیگ باس و اسلات ِ. بیگ باس در جواب سوال اسلات که میپرسه شنیدم تونستی راه بری جواب میده بخاطر سیگار کشیدنه که دارم انقد خوب ریکاوری میکنم و نه کمک دکترا، تعجبی نداره که بعد از 9 سال از کما بیرون اومدم چون دکترا به هیچ دردی نخوردن.

یه موضوع دیگه هم اینه که اون نیروهای نظامی که وارد بیمارستان شدن نیروهای xof نبودن. (فقط man on fire و سایکو و کوایت جزو نیروهای اسکال فیس بودن) اونا رو خود اسلات و بیگ باس اصلی نقشه چیدن تا وارد بیمارستان بشن و با کشتن بیمارا و دکترای دیگه برای بیگ باس زمان بخرن. اینم توی همین doublethink مشخص میشه!

یه جنایت دیگه از بیگ باس اصلی! این بود اون بیگ باسی که ما میشناختیم؟

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
یه موضوع دیگه هم اینه که اون نیروهای نظامی که وارد بیمارستان شدن نیروهای xof نبودن. (فقط man on fire و سایکو و کوایت جزو نیروهای اسکال فیس بودن) اونا رو خود اسلات و بیگ باس اصلی نقشه چیدن تا وارد بیمارستان بشن و با کشتن بیمارا و دکترای دیگه برای بیگ باس زمان بخرن. اینم توی همین doublethink مشخص میشه!

یه جنایت دیگه از بیگ باس اصلی! این بود اون بیگ باسی که ما میشناختیم؟
ویرایش:والا دقیقتر که گوش دادم ونوارهای دیگه هم که دوباره امتحان کردم،به نظر خودم XOF زیر نظر اسکال فیس بوده.وولگین اون موقع به خاطر عطشش برای انتقام میاد دنبال بیگ باس و سرراهش با نیروهای اسکال فیس درگیر میشه.درسته،از افراد بیمارستان و بیمار ها به عنوان Decoy استفاده میشه ولی XOF حمله خودش رو کرده.با کوایت و سربازها.کشیدن نقشه هم با آسلات بوده،البته بیگ باس هم مخالفتی نمیکنه با نقشش.
قضیه وولگین توی نوارهای informant reports معلوم میشه.

مثل اینکه اون کاتسینی که توش بیگ باس چاقو به سینش فرو میکنه تو بازی هست.درواقع دیدن این کاتسین نشون میده اوضاعتون خرابه:dاونطور که من یجا خوندم،اگه GMP تون منفی شه افرادتون بیس رو ترک میکنن و اگه خیلی تو این شرایط بمونید این کاتسین تریگر میخوره.حالا باید امتحان کنم خودم.

آخرین ویرایش:

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
والا دقیقتر که گوش دادم ونوارهای دیگه هم که دوباره امتحان کردم،به نظر خودم XOF زیر نظر اسکال فیس بوده.وولگین اون موقع به خاطر عطشش برای انتقام میاد دنبال بیگ باس و سرراهش با نیروهای اسکال فیس درگیر میشه.درسته،از افراد بیمارستان و بیمار ها به عنوان Decoy استفاده میشه ولی XOF حمله خودش رو کرده.با کوایت و سربازها.کشیدن نقشه هم با آسلات بوده،البته بیگ باس هم مخالفتی نمیکنه با نقشش.
قضیه وولگین توی نوارهای informant reports معلوم میشه.

من متوجه نمیشم. یعنی چی؟

اینکه XOF زیر نظر اسکال فیس بوده که بدیهیه ولی اون نیروهایی که به بیمارستان حمله میکنن زیر نظر اسلات بودن. این اعترافیه که خود اسلات میکنه توی اون نوار کاست.
بعدشم وقتی یه نفر یه نقشه ای میکشه و قبل از انجامش با یکی دیگه درمیون میذارتش.و اون نفر دیگه هم حالا با اکراه اون نقشه رو قبول میکنه و توی اون نقشه شرکت میکنه جفتشون با هم توی اون قضیه شریکن.حالا یکی بیشتر مقصره یکی کمتر.
بیگ باس از انجام چنین عملیاتی با خبر بوده و آخرش هم خیلی راحت از زیر همه چی در میره. انگار نه انگار که یه نفر 9 سال پیش اومده مادر بیسو نابود کرده! کلی از آدمای بیگ باسو کشته. 9 سال از زندگی بیگ باسو گرفته و اون وقت آخرش بیگ باس یه سیگار میذاره گوشه لبش و سوار موتورش میشه و خدافظ شما! انتقام همه این چیزا هم ونوم میگیره دیگه. بیگ باس برای چی خودشو خسته کنه!

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
اینجوری که قضیه خیلی پیچ در پیچ شد !! اگه نیرو هایی که اونجا فرستاده شدن همه خودی بودن و نقشه ! پس بیگ باس داشته واسه کی فیلم بازی می کرده که مدیک رو نجات بده !؟ همه خودین که اینجا :D اگه فقط واسه مدیک بوده که بهش تحمیل بشه تو بیگ باسی بر می گردیم سر همون حرف اول من که اصلا چه نیازی به وجود بیگ باس برای نجات مدیک در بیمارستان بوده ؟ خیلی راحت یه نفر دیگه رو می فرستادن برای نجات !! همه هم که خودین :D مشکلی ایجاد نمی کرد به همه سرباز ها گفته بودناقا این قیافه شبیه بیگ باسه رو نکشین فیلم بازی کنین بذارین در بره :D ضمن اینکه توی یکی از صحنه های بازی وقتی زیر تخت پنهان می شیم یکی از اون سربازا بعد از کشتن یه بیمار اسمش رو می خونه و نفر بعدی رو هم همینطور ، یعنی مشخص داره دنبال یه اسم خاصی برای کشتنش می گرده !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر