SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Farhad1363

کاربر سایت
Jan 3, 2015
239
دوستان کسی در مورد اتفاقاتی که تو مرحله 43 shining lights even in death میافته میتونه برای من توضیح بده ؟ چرا همه باز آلوده شدن و اینکه چرا کد تاکر واکسن درست نکرد و بیگ باس مجبور شد همرو بکشه ؟

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
من امسال نشستم کل سری متال گیر رو از نسخه 1987 تا همین TPP کامل بازی کردم و توضیحات کامل داستانشون رو هم خوندم. راستش از نظر من که با دقت زیادی همه جزئیات بازی رو زیر نظر داشتم، پایان TPP واقعا عالی و به جا بود و جای هیچ بحثی رو نمیذاشت یجورایی تقریبا مثل پایان MGS 2 بود جایی که رایدن اون پلاک رو نشون میداد که اسم بازیکن روش بود. کوجیما میخواست بگه که بیگ باس با وجود بازیکنی که کنترلش رو در دست داره بیگ باس هست و نقش بازیکن رو تعالی میبخشه توی روند بازی. قبول دارم یه مقدار سوتی توی زمان بندی های کات سین ها بود ولی در کل بازم ماهیت داستان رو تغییر نمیده. اون کاست های آخر بازی (Truth Records ) هم پایان بازی رو به همین شکلی که اتفاق افتاد تایید میکنن و اینکه بعضی انتظار دارن داستان ادامه پیدا کنه یا میگن ناقصه بنظرم عجیبه چون پایان بازی واقعا واضح بود و مساله مهم اینه که کلا این پایان با اتفاقات نسخه هایی که توی زمان آینده جریان دارن کاملا هماهنگی داره و پلات اصلی رو خراب نمیکنه.

من خودم انتظارم از داستان این نسخه بیشتر بود ولی برای من MGS4 پایان اصلی سری متال گیر بود و واقعا بهترین پایان ممکن توی اون نسخه رقم خورد، از نظر Epic بودن MGS V به گردپای نسخه چهارم هم نمیرسه ولی بازم در نوع خودش تجربه فوق العاده ای بود و گیم پلی رو توی این نسخه به حد کمال رسونده بود.

در نهایت امیدوارم دیگه Metal Gear جدیدی ساخته نشه چون همین TPP هم یه جورایی زیادی بود از نظر داستانی. اگه بخوام از این نظر بازی های سری رو رتبه بندی کنم اینجوری میشه:

1- MGS 3
2- MGS 1
3-MGS 4
4- MGS 2
5- Peace Walker
6- Metal Gear 2: Solid Snake
7- MGS V: TPP
8- Portable Ops
9- Metal Gear
10- Ghost Babel

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
^^
بحث اینه سوتی نمیتونه باشه یه سری چیزا. نمیشه قبولشون کرد:D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,991
نام
محمد
خب قرار بود کامنت ندم اما یه خبر قطعی دارم که روح کل سایت شاد بشه:d
این نکته را خودم کشف کردم برا بار اول و بعد یکی تو ردیت کاملش کرد.احمق ها این قدر تئوری در پیت دادند بعد حتی یکیشون یه بار هم به این موضوع توجه نکرده:
4 ماه پیش یه نفر کات سین نوکلیر دیس ارمامنت را دیتا ماین کرد.بعد از تموم شدن کات سین و برگشتن به ACC درصد کامل کردن بازی 95% بود.که این نشون میده بعد از دیس ارمامنت مراحل دیگه ای هم باز میشه.حالا چرا؟
اول باید بگم تاریخ فعال شدن کات سین قبل از عرضه بازی هست.شاید بگید یکی از کسایی که بازی به دستش رسیده کات سین را فعال کرده.ولی این به هیچ وجه امکان نداره.چرا؟
چون شرط سوم از 5 شرط فعال شدن دیس ارمامنت اینه:کونامی اجازه فعال شدن کات سین را بدهد.و کونامی دو ماه بعد از انتشار اعلام کرد که حالا میتونید کات سین را فعال کنید.پس در نتیجه هیچ خریداری تا قبل از دو ماه بعد از عرضه بازی نمیتونسته کات سین را فعال کنه.
در نتیجه کات سین توسط تیم تستر بازی فعال شده.
خب حالا این کجاش تاییدی بر وجود مراحل بالاتر هست؟به دلیل زیر:
همونطور که گفتم درصد کامل شدن بازی برای اون تستر 95% هست.اما اما اما تو ACC طرف ایتم ها و عکس هایی هست که تا بازی را 100% نکنید به هیچ وجه بهشون دسترسی پیدا نمیکنید(خودم درست نفهمیدم چیاست ولی تو اسم یکیشون انوبیس؟ داشت).پس در نتیجه اون فرد اول بازی را 100% کرده و بعد درصدش اومده روی 95 %.
اگه اشتباه نکنم هر مرحله حدود 1% بازی هست.پس حدود 5 تا مرحله ازاد میشه که احتملا ایناست:
ep.51:kingdom of flies.....پس گرفتن یاهالنتروپوس از ایلای
burning village....مرحله ای ونوم یه روستا را به اتش میکشه و بعدش دیوونه میشه
rescuing chico....تماس اماندا(خواهر چیکو) با مادر بیس که ازمون میخواد چیکو را از تو افریقا نجات بدیم
mission america...این قطعی هست ولی از کم و کیفش اطلاعی در دست نیست
unknown mission....این را هیچ اطلاعاتی ازش نیست فقط 2 تا حدث میشه زد:یا یه مرحله تو روسیه هست یا تکرار مرحله تروت و دیدن پایان واقعی بازی(اخر تریلر gdc2013 را یادتون هست که :d )
و...............................
این مرحله را هم مطمئن نیستم که هست یا نه ولی احتمالش خیلی زیاده:
returning to camp omega برای کسایی که گراند زیروز را دارند.
........................................................................................................................................................
بر خلاف دفعات قبل این دفعه قبل وجود مراحل دیگه ای بعد از نوکلیر دیس ارمامنت حتمی هست ولی اینکه چیاست را فقط میشه حدث زد.
لطفا نظرتون را بگید.(به خصوص کیوان،اریا و امید :d )

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,649
لطفا نظرتون را بگید.(به خصوص کیوان،اریا و امید
:d
)

نظرمو راحت بگم؟ خودتون رو سرکار نزارید :D

این انرژیت رو بزار برای نسخه های بعدی و بیخیال این نسخه شو، هیچ خبری نیست و نخواهد شد. رو هر شکی زیادی اصرار کنید یه جورایی واسه خودتون تبدیل به یک حقیقت دروغین میشه، اون بازی تموم شد، مثل MGS2 که به آمریکا رسید و تموم شد، اما باید انتظار داشته باشیم نقشه آمریکا هم داشته باشه؟ نه .. این یه بازی بود با داستانی کاملاً نا امید کننده ولی گیم پلی عمیق، شاید به مزاج خیلی ها خوش اومده، یا شاید خیلی ها مثل شما فکر کنن ادامه ای وجود داره، اما به نظر من واقعاً فکر کردن در موردش بیهوده است.

MGSV بازی خوبی بود، گیم پلی خوبی داشت روند داستانیش هم میشه با در نظر گرفتن OW بودنش بشه گفت خوب بود، گیم پلی غنی و عمیقی داشت، ولی، داستان خوبی نداشت و نخواهد داشت .. بعضی موقع ها بخاطر ترس از شکست داستان کارگردان کاری می کنه که یه راه در رو برای خودش بزاره که اگه بازیکن ها خوششون نیومد بگن نه شاید هم اینا کلش الکی بوده و اینطوری نیست .. این نظر منه. و به هیچ عنوان دیگه تغییر نخواهد کرد. به نظرم MGSV یه جورایی از لحاظ داستانی توهینم محسوب میشه اصلاً نباید در موردش حرف زد! چه برسه بحث کرد!

قرار نبود پست بدم ولی چون اسم آوردی پست دادم.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,991
نام
محمد
نظرمو راحت بگم؟ خودتون رو سرکار نزارید :D

این انرژیت رو بزار برای نسخه های بعدی و بیخیال این نسخه شو، هیچ خبری نیست و نخواهد شد. رو هر شکی زیادی اصرار کنید یه جورایی واسه خودتون تبدیل به یک حقیقت دروغین میشه، اون بازی تموم شد، مثل MGS2 که به آمریکا رسید و تموم شد، اما باید انتظار داشته باشیم نقشه آمریکا هم داشته باشه؟ نه .. این یه بازی بود با داستانی کاملاً نا امید کننده ولی گیم پلی عمیق، شاید به مزاج خیلی ها خوش اومده، یا شاید خیلی ها مثل شما فکر کنن ادامه ای وجود داره، اما به نظر من واقعاً فکر کردن در موردش بیهوده است.

MGSV بازی خوبی بود، گیم پلی خوبی داشت روند داستانیش هم میشه با در نظر گرفتن OW بودنش بشه گفت خوب بود، گیم پلی غنی و عمیقی داشت، ولی، داستان خوبی نداشت و نخواهد داشت .. بعضی موقع ها بخاطر ترس از شکست داستان کارگردان کاری می کنه که یه راه در رو برای خودش بزاره که اگه بازیکن ها خوششون نیومد بگن نه شاید هم اینا کلش الکی بوده و اینطوری نیست .. این نظر منه. و به هیچ عنوان دیگه تغییر نخواهد کرد. به نظرم MGSV یه جورایی از لحاظ داستانی توهینم محسوب میشه اصلاً نباید در موردش حرف زد! چه برسه بحث کرد!

قرار نبود پست بدم ولی چون اسم آوردی پست دادم.

امید عزیز ممنون که جواب دادی.ولی ببین خودت هم میتونی چک کنی.کات سین تو یوتیوب هست.بعد از این که کات سین تموم میشه و بر میگرده تو acc مینویسه 95% بازی تکمیل شده.ولی رو در و دیوار acc عکس هایی هست که فقط بعد از 100% کردن بازی میان.خب چطوری طرف بازی را تموم نکرده این ایتم ها را داره.ترجیحا چون میدونم بازی را کامل کردی چک کن.یه سری گفتن شاید هک کرده باشه بازی را(چون رو نسخه pc هست) ولی امکانش صفره.روزی که کات سین فعال شده قبل از عرضه بازی هست و از اون مهم تر تا 2 ماه قبل امکان نداشت کسی بتونه نوکلیر دیس ارمامنت را فعال کنه.چون همونطور که گفتم و تو سایت کونامی هست ،اجازه فعال کردن کات سین را با یه اپدیت داد بیرون.تنها احتمالی که هست اینه که کات سین از رو ورژن یکی از تستر ها برداشته شده باشه.
راستی اگه اون مراحلی که گفتم باز شد بازم نظرت تغییر نمی کنه؟ :d

REDEMPTiON313#

کاربر سایت
Nov 26, 2010
569
نام
AAA
4 ماه پیش یه نفر کات سین نوکلیر دیس ارمامنت را دیتا ماین کرد.بعد از تموم شدن کات سین و برگشتن به ACC درصد کامل کردن بازی 95% بود.که این نشون میده بعد از دیس ارمامنت مراحل دیگه ای هم باز میشه.حالا چرا؟
آخه نمیشه اینطوری،حالا چَرا؟؟؟ چون همین الان خیلی ها 100 درصد کردن بازی رووو... فقط یه حالت این حرف درسته که کسایی که 100% کردن بعد از دیس آرم کردن بازیشون 105% یا بیشتر شه!!!
که قبلا هم بازی هایی بوده که بیشتر از 100% محتوا داشته باشه....

همونطور که گفتم درصد کامل شدن بازی برای اون تستر 95% هست.اما اما اما تو ACC طرف ایتم ها و عکس هایی هست که تا بازی را 100% نکنید به هیچ وجه بهشون دسترسی پیدا نمیکنید(خودم درست نفهمیدم چیاست ولی تو اسم یکیشون انوبیس؟ داشت).پس در نتیجه اون فرد اول بازی را 100% کرده و بعد درصدش اومده روی 95 %.
این نکته رو هم قبول دارم،کلا عکس های تو ACC خیلی چیزا توش هست... از عکسی که بیگ باس با میلر و مدیک تو MB قدیم گرفتن -که البته گوشش تا شده- بگیر که تو Truth نشون داده میشه تا،AHAB توی شیشه ی هِلی و....

اگه اشتباه نکنم هر مرحله حدود 1% بازی هست.پس حدود 5 تا مرحله ازاد میشه که احتملا ایناست:
ep.51:kingdom of flies.....پس گرفتن یاهالنتروپوس از ایلای
burning village....مرحله ای ونوم یه روستا را به اتش میکشه و بعدش دیوونه میشه
rescuing chico....تماس اماندا(خواهر چیکو) با مادر بیس که ازمون میخواد چیکو را از تو افریقا نجات بدیم
mission america...این قطعی هست ولی از کم و کیفش اطلاعی در دست نیست
unknown mission....این را هیچ اطلاعاتی ازش نیست فقط 2 تا حدث میشه زد:یا یه مرحله تو روسیه هست یا تکرار مرحله تروت و دیدن پایان واقعی بازی(اخر تریلر gdc2013 را یادتون هست که :d )
هر چی باشه ep51 رو فکر نکنم،من هرچی در مورد ادامه ی بازی فکر می کنم -هرچه قدر هم مثبت- یه جواب دارم که احتمالات رو کم می کنه که در مورد همین ep51 هست،اگه قراره محتوای اضافه ای/ادامه ای برای بازی بیاد اونم با این فاصله ی زمانی دقیقا چه دلیلی برای اینکه کونامی کات سین ناقص اون ماموریت رو توی نسخه ی کالکتور قرار بده؟؟!؟!
در مورد ماموریت های آمریکا و روسیه و اون روستای معروف هم همه شنیدیم،خوب اگه بازی حذفیات داره اینا همون حذفیاتن!

این مرحله را هم مطمئن نیستم که هست یا نه ولی احتمالش خیلی زیاده:
returning to camp omega برای کسایی که گراند زیروز را دارند.
صد در صد این یکی بوده! دلیل هاش رو هم می دونی خودت دیگه،
انتقال دیتا بین GZ , TPP ...

تقریبا همه اینکه بازی ناقصه رو قبول دارن،
اینجا دو تا مسئله می مونه:
1-چیزایی که حذف شده،هیچ وقت عرضه نمیشه....
2-به واسطه ی DLC یا یه نسخه ی دیگه در آینده عرضه شه -کونامی یه بازی به نام Big Boss ثبت کرده بود-...
3-در قالب همین TPP مثلا یا همین Event های FOB عرضه شه،که اگه این موردِ خوش بینانه تریه برای گیمر ها و فن های بازی....

در هر صورت من به شخصه مطمئنم که TPP بیشتر از این بود! و اینو میشه از چهره و رفتار های کوجیما طی این چند وقت فهمید،
و چیزی که خیلی این نسخه یعنی The Phantom Pain رو جالب می کنه -نمی دونم شایدم بر اساس همین حرکتای کونامی این پازل کامل شده باشه یا من اینطوری بهش نگاه میکنم- اینه که Player دقیقا حس PHANTOM PAIN رو درک می کنه،همه دنبال یه چیزین!با اینکه دقیقا چیزی از دست ندادن،ولی حس می کنن که یه چیزیایی درست نیست،،،،

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,991
نام
محمد
تقریبا همه اینکه بازی ناقصه رو قبول دارن،
اینجا دو تا مسئله می مونه:
1-چیزایی که حذف شده،هیچ وقت عرضه نمیشه....
2-به واسطه ی DLC یا یه نسخه ی دیگه در آینده عرضه شه -کونامی یه بازی به نام Big Boss ثبت کرده بود-...
3-در قالب همین TPP مثلا یا همین Event های FOB عرضه شه،که اگه این موردِ خوش بینانه تریه برای گیمر ها و فن های بازی....

در هر صورت من به شخصه مطمئنم که TPP بیشتر از این بود! و اینو میشه از چهره و رفتار های کوجیما طی این چند وقت فهمید،
و چیزی که خیلی این نسخه یعنی The Phantom Pain رو جالب می کنه -نمی دونم شایدم بر اساس همین حرکتای کونامی این پازل کامل شده باشه یا من اینطوری بهش نگاه میکنم- اینه که Player دقیقا حس PHANTOM PAIN رو درک می کنه،همه دنبال یه چیزین!با اینکه دقیقا چیزی از دست ندادن،ولی حس می کنن که یه چیزیایی درست نیست،،،،

فقط توجه کن که طرف قبل از عرضه بازی را 95% کامل کرده(اگه نگیم صد در صد)
از طرفی تو خود اون کات سین از 10-12 تا pf تشکر میکنه یعنی ده دوازده نفر با هم کات سین را دیدند.مگه داریم؟مگه میشه؟
خب چه دلیلی داره که کونامی این کار را بکنه؟
اولا داغ موندن جریانات اطراف بازی و دیر تر فراموش شدنش.
2.هر چی عمر بازی بیشتر بشه از طریق میکرو ترنزیشن بیشتر پول درمیاره
3.اگه مرحله 51 را ناقص نشون نمیدادند بحث ها خیلی زود میخوابید.
دلایل محکم تری هم دارم که حال ندارم بنویسم.:d

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,991
نام
محمد
بچه ها، David Bowie خواننده آهنگ the man who sold the world درگذشت.
خدا بیامرزتش :(( :(( :((

jjhha

کاربر سایت
Oct 18, 2010
969
با سلام
این آپدیت 1.07 مربوط به FOB هست یا چیزه دیگه ؟

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
بچه ها، David Bowie خواننده آهنگ the man who sold the world درگذشت.
خدا بیامرزتش :(( :(( :((

دیشب خبرش رو خوندم حالم گرفته شد ، توی سن 69 سالگی بر اثر سرطان در گذشت
بدون شک The Man Who Sold The World شاهکاری تو دنیای موسیقی محسوب میشه

REDEMPTiON313#

کاربر سایت
Nov 26, 2010
569
نام
AAA
واقعا از نوابغ موسیقی بود این بشر.....
بدون شک اگه کوجیما تِرَکی به جز "THE MAN WHO SOLD THE WORLD" رو انتخاب می کرد،کلا جو بازی با اینی که دیدم فرق می کرد.....
جالبه همین چند روز پیش هم تولدش بود و آلبوم جدیدش رو همون روز عرضه کرد،

MSF_SE7EN

کاربر سایت
Jan 20, 2016
97
با سلام و تشکر از همه دوستان که با نظریه های خودشون تا حدودی تونستن از پایان این بازی سر در بیارن!
البته هنورم خیلی پایان بازی مجهول و غیر قابل توضیح هست هر نظریه ای که دوستان دادند رو میشه رد کرد.
به یه نکته جالب توجه کردید توی آخر GZ وقتی هلیکوپتر سقوط میکنه اون دکتره خودشو میندازه جلوی باس اما کسی که بیشترین صدمه رو توی چهره میبینه بیگ باس هست بنا بر این این خراشهای روی صورتش با ونوم بیشتر سازگاری داره یا اگه قبول کنیم مدیک ونوم هست یعنی اون دکتر اول بازی این خط و خراشهارو روی صورت مدیک ایجاد میکنه؟! چون وقتی که باند مارو باز میکنه صورتمون دارای خراش نیست!
2016-01-17_00018.jpg

و بعد از این صحنه این بیگ باس هست که با هلیکوپتر برخورد میکنه پس میتونه اون ترکش رفته باشه توی سرش
از طرفی اصلا حالت صورت مدیک به بیگ باس شباهتی هم نداره که بتونن چهره هاشونو تغییر بدن صورت مدیک لاغر تر ، توی 1984 تکنولوژی جراحی پلاستیک اونم با این ظرافت اصلا فکر نمیکنم وجود داشته باشه اونم توی 48 ساعت!

یه نکته دیگه هم واقعا جای بحث داره ، بعد از پایان مرحله GZ تریلری از TPP نمایش داده میشه که توی اون میلر کاملا هوشیار هست و به باس میگه Dont You DIe On Me (اگه اشتباه نکنم) خب این همون جمله ای نیست که اسماعیل به ایهب میگه؟ منظورم توی مرحله 1 فانتوم پین هست وقتی شما بمیرید اسماعیل میگه Dont You Die On Me Ahab ، همین نام اسماعیل که مظهر قربانی شدن هست هم عجیب به نظر میرسه
اما نکته عکسی که پایین میبینید این هست : مگه میلر هوشیار نیست؟ پس میتونه ببینه که یه دست بیگ باس به شدت آسیب دیده و یه ترکش هم توی سرش داره اما ما نمیتونیم ببینیم چون دست جراح کاملا اون نقطه رو پوشونده ، یا اینکه قبول کنیم میلر توی اون 9 سال اصلا به ملاقات بیگ باس نیومده بود؟! که ببینه دستش سالمه و ترکش هم داخل سرش نیست؟

2016-01-17_00013.jpg

یا اینکه چرا وقتی Gz رو تموم می کنید دقیقا همون نقطه صورت بیگ باس که ترکش شاخ مانند داره خونی نشون داده میشه؟

2016-01-17_00023.jpg

و اما این عکس که قبل از بازی منتشر شده بود صورت بیگ باس رو با شاخ اما بدون خراش ها نشون میده واقعا چرا!؟

15484684.jpg

دوستان یه چند عکس جالب دیگه که شاید دیده باشید رو آماده کردم که واقعا آدم رو به فکر فرو میبره :

5571268538474.jpg

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
با سلام و تشکر از همه دوستان که با نظریه های خودشون تا حدودی تونستن از پایان این بازی سر در بیارن!
البته هنورم خیلی پایان بازی مجهول و غیر قابل توضیح هست هر نظریه ای که دوستان دادند رو میشه رد کرد.
به یه نکته جالب توجه کردید توی آخر GZ وقتی هلیکوپتر سقوط میکنه اون دکتره خودشو میندازه جلوی باس اما کسی که بیشترین صدمه رو توی چهره میبینه بیگ باس هست بنا بر این این خراشهای روی صورتش با ونوم بیشتر سازگاری داره یا اگه قبول کنیم مدیک ونوم هست یعنی اون دکتر اول بازی این خط و خراشهارو روی صورت مدیک ایجاد میکنه؟! چون وقتی که باند مارو باز میکنه صورتمون دارای خراش نیست!

و بعد از این صحنه این بیگ باس هست که با هلیکوپتر برخورد میکنه پس میتونه اون ترکش رفته باشه توی سرش
از طرفی اصلا حالت صورت مدیک به بیگ باس شباهتی هم نداره که بتونن چهره هاشونو تغییر بدن صورت مدیک لاغر تر ، توی 1984 تکنولوژی جراحی پلاستیک اونم با این ظرافت اصلا فکر نمیکنم وجود داشته باشه اونم توی 48 ساعت!

یه نکته دیگه هم واقعا جای بحث داره ، بعد از پایان مرحله GZ تریلری از TPP نمایش داده میشه که توی اون میلر کاملا هوشیار هست و به باس میگه Dont You DIe On Me (اگه اشتباه نکنم) خب این همون جمله ای نیست که اسماعیل به ایهب میگه؟ منظورم توی مرحله 1 فانتوم پین هست وقتی شما بمیرید اسماعیل میگه Dont You Die On Me Ahab ، همین نام اسماعیل که مظهر قربانی شدن هست هم عجیب به نظر میرسه
اما نکته عکسی که پایین میبینید این هست : مگه میلر هوشیار نیست؟ پس میتونه ببینه که یه دست بیگ باس به شدت آسیب دیده و یه ترکش هم توی سرش داره اما ما نمیتونیم ببینیم چون دست جراح کاملا اون نقطه رو پوشونده ، یا اینکه قبول کنیم میلر توی اون 9 سال اصلا به ملاقات بیگ باس نیومده بود؟! که ببینه دستش سالمه و ترکش هم داخل سرش نیست؟

یا اینکه چرا وقتی Gz رو تموم می کنید دقیقا همون نقطه صورت بیگ باس که ترکش شاخ مانند داره خونی نشون داده میشه؟

و اما این عکس که قبل از بازی منتشر شده بود صورت بیگ باس رو با شاخ اما بدون خراش ها نشون میده واقعا چرا!؟

دوستان یه چند عکس جالب دیگه که شاید دیده باشید رو آماده کردم که واقعا آدم رو به فکر فرو میبره :

دوست عزیز واقعا بنظرم این نظریه ها همه Fan Made هست و پایان بازی دقیقا همونی بود که هممون دیدیم و واقعا پایان واضحی بود، قبول دارم یه چیزایی توش مطح میشد که درک و باورشون سخت بود اما توی همه نسخه های MGS از اینجور چیزا وجود داره و همینه که بازی رو انقدر متمایز و جالب کرده. تازه بر اساس این عکسا بخوایم قضاوت کنیم، چجوریه که یه خراش ساده تا سالها توی صورت Big Boss مونده اما جای زخم اون Fragment ی که توی سرش بوده اصلا نیست؟ قبول دارم اون بازی داستانش قبل از این بوده اما کوجیما یجورایی نمیخواسته لینک بین بازیهاش رو خراب کنه.

در کل بنظر من پایان بازی خوب بود اما از نظر حماسی بودن از تمام بازی های سری(حتی Metal Gear 1 و دو) ضعیف تر بود. اگه از این نظر بهش نگاه نکنیم میشه راحت باهاش کنار اومد.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر