PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
مدیونید فکر کنید هر دفعه که این قضیه چرخه انتقام در مورد داستان بازی و پیامش مطرح میشه یاد ناروتو می افتم من :-"
کسی اگه میخواست تریگر بشه سر left behind میشد :D
همونطور که ایشون حق دارن هرکاری با بازیشون بکنن من هم حق دارم در موردش نظر بدم، لازم به گارد گیری نیست اگه من از چیزی خوشم نیاد از نظر من نکته منفی هست دلیلی نداره شما با من هم نظر باشی و وقتی یک چیزی برای شما جالب و نکته مثبت حساب میشه دلیلی نداره برای من هم همینطور باشه.
کما این که این اتفاق افتاد
هر چند خیلی مهم نیست :D اگه داستان بازی حالا گرایش شخصیت هاشم عوض می شد و "صاف تر" می شدن همه :-" هم باز همه چی یجوری بود
یه خوبی باحالی که Tlou (اولی) داشت این بود که هی جوئل و الی تو یه چرخه ای ضمن سفرشون، هم همدیگه رو تو یه سری تعاملات بیشتر کشف می کردن هم با دنیای خفن پساآخرالزمانی بیشتر آشنا می شدند، هم درگیر یه سری سناریوی فاکدآپ می شدند که شدید حساس بود و انتخابات دردناکی مجبور بودند بکنند
لپ کلام این که یه تعادل عجیبی بین نقاط سیاه و سنگین اش و اون نقاط سفیدهای قشنگ بینش داشت

من نمیدونم، شاید مشکل این نوع انتشار لیک ها و خلاصه داستان باشه و تو بازی اصلی داستان خیلی متعادل تر باشه، ولی عجیب خوندن همین خلاصه داستان Tlou 2 از لیک ها اعصابم رو ریخت به هم. از نقطه ای که به کمپ الی اینا حمله میشه یه بند Tension، Tension، Tension درام، انتقام، مرگ، تعقیب گریز، مرگ
چخبره :D انگار تنها چیزی که از Tlou ی اول به Tlou ی دوم رسیده فاکدآپ بودنشه :D

البته بازم نمیدونم شاید محدود به این خلاصه داستانی ها باشه و بین همه اینا "فضای داستانی" واسه نفس گرفتن باشه عین Tlou ـی اول
ولی من این جوریم که وقتی این قدر فشار دراماتیک داستان پشت هم سنگین میشه میریزم به هم

بگذریم که دیدگاه های سیاسی ناتی داگ به نظرم نمیاد که چیز خاصی به داستان غیر از Bonus Political Stance اضافه کنه :D که اون رو این "رو مخ بودن" به طور فزاینده اضافه می کنه :D

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
مدیونید فکر کنید هر دفعه که این قضیه چرخه انتقام در مورد داستان بازی و پیامش مطرح میشه یاد ناروتو می افتم من :-"

هر چند خیلی مهم نیست :D اگه داستان بازی حالا گرایش شخصیت هاشم عوض می شد و "صاف تر" می شدن همه :-" هم باز همه چی یجوری بود
یه خوبی باحالی که Tlou (اولی) داشت این بود که هی جوئل و الی تو یه چرخه ای ضمن سفرشون، هم همدیگه رو تو یه سری تعاملات بیشتر کشف می کردن هم با دنیای خفن پساآخرالزمانی بیشتر آشنا می شدند، هم درگیر یه سری سناریوی فاکدآپ می شدند که شدید حساس بود و انتخابات دردناکی مجبور بودند بکنند
لپ کلام این که یه تعادل عجیبی بین نقاط سیاه و سنگین اش و اون نقاط سفیدهای قشنگ بینش داشت

من نمیدونم، شاید مشکل این نوع انتشار لیک ها و خلاصه داستان باشه و تو بازی اصلی داستان خیلی متعادل تر باشه، ولی عجیب خوندن همین خلاصه داستان Tlou 2 از لیک ها اعصابم رو ریخت به هم. از نقطه ای که به کمپ الی اینا حمله میشه یه بند Tension، Tension، Tension درام، انتقام، مرگ، تعقیب گریز، مرگ

البته بازم نمیدونم شاید محدود به این خلاصه داستانی ها باشه و بین همه اینا "فضای داستانی" واسه نفس گرفتن باشه عین Tlou ـی اول
ولی من این جوریم که وقتی این قدر فشار دراماتیک داستان پشت هم سنگین میشه میریزم به هم

بگذریم که دیدگاه های سیاسی ناتی داگ به نظرم نمیاد که چیز خاصی به داستان غیر از Bonus Political Stance اضافه کنه :D که اون رو این "رو مخ بودن" به طور فزاینده اضافه می کنه :D
البته روند داستان وقتی آدم داستان رو میخونه ممکنه تندتر و خشک تر از چیزی به نظر بیاد (مثل اینکه چای رو به جای نرمه نرمه خوردن یکجا سر بکشی) که وقت بازی تجربه میکنه مثلاً کامیک بوکهای که تو دنیای بازی هست، ایستراگها، دیالوگهای جانبی و... میتونن فضا رو خیلی تلطیف کنن.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir

توی نویسندگی درام مخصوصا درام سنگین یه سری چیزها باید رعایت بشه(مثلا طنز‌های خیلی ریز و ...) که باعث زده شدن مخاطب از اون تلخی نشه و به درجه آزاردهندگی شدید نرسه(ولی خب برعکسشم هست مثلا Requeim For Dream هیچ بعد سفیدی نداره و اتفاقا فیلم موفق هم میشه) و توی همین چیزهایی هم که لیک شده یکسری محیط‌های رنگارنگ و چندتا شوخی باحال وجود داره(توی اون دموهای منتقدین هم وجود داشت) و اتفاقا یجورایی عشق بین الی و دینا قراره این سنگینی رو قابل هضم‌تر بکنه :D

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,148
این قضیه که ابی ترنس باشه فعلا در حد حدس هست و هیچ سند قطعی و معتبری نداره.
یه عده معلول الحال توی 4chan و ردیت اومدن صرفا بخاطر اینکه این کرکتر اندام و هیکل درشتی داره این شایعه رو درست و گنده اش کردند که اره این یارو حتما ترنس هست. هدفشون هم کاملا مشخص هست که از این شرایط گل الود ماهی بگیرند و گروه های حساس رو تحریک کنند تا بازی بیشتر تخریب بشه.

فکر کنم قبلا هم توی همین تاپیک اشاره شده اما با اینحال صرفا جهت اطلاع میگم. ابی از روی یه بدنساز و خانم خوش هیکل به اسم Colleen Fotsch مدل برداری شده که کاملا مونث هست. :D

Sam _Fisher

کاربر سایت
Dec 10, 2011
142
نام
علی
چه خوشتون بیاد چه نه، فرم های هنری و مدیوم هاش؛ کارکرد سیاسی و اجتماعی دارن، بازی ها هم دارن کم کم به بلوغ میرسن.
باید مسایل مهمی که توی دنیا وجود داره مطرح بشه
البته این باز خیلی به این بستگی داره که هنر و اثر هنری رو کنش سیاسی یا اجتماعی بدونید؛ اینطوری هم اون به بلوغ رسیدن معنا پیدا میکنه هم "باید" مطرح کردن مسائل "مهم". خارج از این به نظر من حداقل "باید مطرح کردن مسائل مهم دنیا" توی هنر معنای مشخصی نداره. میشه از اثر هنری برداشت سیاسی-اجتماعی داشت، ولی این که اثر بخواد صرفاً تبدیل به کنش سیاسی-اجتماعی مولفش بشه هر چیزی هست غیر از هنری تر شدن یا به بلوغ هنری رسیدن. مهم ترین دلیلش هم برای من از دست رفتن انعطاف تجربه ی اثر هست. اینطوری اون انعطافی که باعث بالا رفتن ظرفیت معنایی اثر (و از نظر من هنری تر شدنش) میشه رو ازش میگیرن و نهایتاً دسته بندی ای بین مخاطب هاشون ایجاد میکنن که تا حد زیادی متاثر از مسائلی هست که خارج از اثر قرار دارن و بحث و ارزیابی‌ش کاملاً از تجربه ای که اثر برای مخاطبش میسازه خارج میشه. بهترین مثالی که الان به ذهنم میرسه، از این نظر که تا حدی سیاسی-اجتماعی هست‌ ولی دیدگاه هاش رو با اون انعطافی که گفتم بیان کرده، Disco Elysium هست. همینجا هم بگم انعطافی که دارم ازش حرف میزنم آنچنان ربطی به RPG بودن و باز بودن دست مخاطب توی انتخاب هاش نداره، بیشتر به این مربوطه که بازی چطور بهشون پرداخته.

صحبتم بیشتر با اون نکته ای که بهش اشاره شد بود، وگرنه با چندتا ماچ و بوسه و هیکل نشون دادن :D نمیشه گفت بازی چه رویکردی به مسائلش داشته و چطوری بهشون پرداخته. خودمم نظر خاصی نسبت بهش ندارم تا وقتی که نقداش (نه نمره هاش :D) بیان.

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
البته این باز خیلی به این بستگی داره که هنر و اثر هنری رو کنش سیاسی یا اجتماعی بدونید؛ اینطوری هم اون به بلوغ رسیدن معنا پیدا میکنه هم "باید" مطرح کردن مسائل "مهم". خارج از این به نظر من حداقل "باید مطرح کردن مسائل مهم دنیا" توی هنر معنای مشخصی نداره. میشه از اثر هنری برداشت سیاسی-اجتماعی داشت، ولی این که اثر بخواد صرفاً تبدیل به کنش سیاسی-اجتماعی مولفش بشه هر چیزی هست غیر از هنری تر شدن یا به بلوغ هنری رسیدن. مهم ترین دلیلش هم برای من از دست رفتن انعطاف تجربه ی اثر هست. اینطوری اون انعطافی که باعث بالا رفتن ظرفیت معنایی اثر (و از نظر من هنری تر شدنش) میشه رو ازش میگیرن و نهایتاً دسته بندی ای بین مخاطب هاشون ایجاد میکنن که تا حد زیادی متاثر از مسائلی هست که خارج از اثر قرار دارن و بحث و ارزیابی‌ش کاملاً از تجربه ای که اثر برای مخاطبش میسازه خارج میشه. بهترین مثالی که الان به ذهنم میرسه، از این نظر که تا حدی سیاسی-اجتماعی هست‌ ولی دیدگاه هاش رو با اون انعطافی که گفتم بیان کرده، Disco Elysium هست. همینجا هم بگم انعطافی که دارم ازش حرف میزنم آنچنان ربطی به RPG بودن و باز بودن دست مخاطب توی انتخاب هاش نداره، بیشتر به این مربوطه که بازی چطور بهشون پرداخته.

صحبتم بیشتر با اون نکته ای که بهش اشاره شد بود، وگرنه با چندتا ماچ و بوسه و هیکل نشون دادن :D نمیشه گفت بازی چه رویکردی به مسائلش داشته و چطوری بهشون پرداخته. خودمم نظر خاصی نسبت بهش ندارم تا وقتی که نقداش (نه نمره هاش :D) بیان.
من بهتر بود اولش یه به نظر من اصافه میکردم :D چون خودمم از اینکه نوشته هام مثل بیانیه به نظر برسن خوشم نمیاد. درباره نوشته شما هم دقیقا منظور منم همینی هست که گفتید، به مقدار زیادی. من خودم دقیقا جوری که بازی مثل Disco Elysium پرداخته خوشم میاد، اصلا یکی از بهترین بازی هایی هست که تاحالا تجربه کردم.
منتهی منظور من اگه بخوام درستش کنم و بهتر بیانش کنم که در راستای حرف شما هم باشه، این میشه که من اثری رو دوست دارم که حقیقت زیسته شخصیت ها رو از درون و از محیط بیرون با هم ترکیب کنه و توی سیر روایی اثرشو بذاره. مثال اگه بخوام بزنم، مثلا مون‌لایت رو میتونم بگم، هرچه قدر فیلم میخواد به مسایل شخصی، ذهنی و درونی شخصیت بپردازه مثل هویت، جنسیت، رابطه با مادر، همون قدر هم از محیط بیرون تاثیر میگیره، اینکه فرهنگ جامعه، سیاست و اجتماعی که افراد درش زندگی میکنن، چه قدر تاثیر میذاره روی تکامل شخصیت ها و در نهایت روی سیر روایی اثر، تاثیر خودشو میذاره.
اصلا من خودم هرچه بیشتر شخصی بودن روایت رو دوست دارم تا اینکه پلات بخواد پیش ببره روند رو.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
فکر کنم مشکل از اونجاست که چیزی که الان باهاش مواجه هستیم (و فکر کنم شما باهاش مخالفی) یک عکس العمل هست که برمیگرده به یک نوع موج فرهنگی به شدت تعصب برانگیز که توی گیم، سینما و تلویزیون راه افتاده و اتفاقا عکس چیزی که شما میگید بیشتر برقرار هست. میشه تعداد زیادی مثال زد برای نمونه:
نژاد پرستی چیز بدی هست و اینکه یک گروه و نژاد خاص رو بر خلاف واقعیت کلاً به جبهه شر ربط بدیم (توی گیم، سینما یا...) اصلاً خوب نیست اما به نظر شما اینکه توی بازی مثل RE5 که داستانش تو افریقا بود به اینکه چرا زامبیهای این نسخه سیاه پوست هستن اعتراض شد منطقی هست؟ به نظر من این خودش یکجور نژاد پرستی هست در نهایت هم به صورت غیر منطقی زامبی و کارکتر سفید پوست به بازی اضافه شد (در شماره های قبلی که زامبی ها اکثرا سفید پوست بودن هیچ اعتراضی وجود نداشت).
مثل همین موضوع تو بحث جنسیت هم برقرار هست توی نسخه اول دراگون ایج برخی کاراکتر ها استریت بودن بعضی گی بعضیم بای س... که هیچ مشکلی از نظر توهین به یک گروه جنسیتی نیست. اما توی شماره دوم تقریبا تمام لاو اینترست ها دوگانه بودن!! حتی کارکتر استریت شماره اول کلاً تغییر فاز داده بود تو DA2!!!
حالا شما حالت برعکس این رو در نظر بگیر اتفاق بیفته ، سریع ندای وایت واش شدن و استریت واش شدن یکسری میره هوا، این منطقی هست؟
در مورد سینما هم شما گوست باستر جدید رو در نظر بگیر که شخصیت ها از مذکر به مونث تبدیل شدن آیا با همون منطق میشه کاراکتر واندر ومن رو مذکر کرد؟
اتفاقا من با این نوع نظر خیلی موافقم. بنظرم اینکه بازی ساز مجبور باشه بخاطر ملاحظات سیاسی دست به خود سانسوری بزنه خیلی بده. ایراد گرفتن به RE5 خیلی مسخره و بی منطق بوده. وقتی طبق دنیای بازی ویروس میتونه انسانهای عادی رو تبدیل به زامبی کنه و شماره های قبلی همه تو آمریکا و یا بعضا اروپا سفید پوستا رو آلوده میکرده حالا که داستان تو آفریقا اتفاق میفته طبیعی هست که زامبی ها سیاه پوست باشن.

نکته اینجاست گیمرها با بازی ها تا جایی همراهن و دفاع میکنن که به جهان بینی خودشون نزدیک باشه. به محض اینکه این نزدیکی بهم میخوره اون منطقی بودن خودشون رو از دست میدن. البته منظور همه گیمرا نیست گروهی رو میگم
---------------------------------------------------

تلو 2 هم همین داستان درش هست. توی بازی با یه شخصیت گی روبرو هستیم. مسلما منطقیه اگر رابطه ی عاطفی قراره بین این کاراکتر و یه کاراکتر دیگه برقرار بشه از نوع همجنسگرایانه باشه. اعتراض بنظرم تا اینجا بیمورده

نکته اینجاست برخی ادعا میکنن که در این مورد زیاده روی شده و به اصطلاح بازی Woke هست. سوال من اینه چجور به همچین نتیجه ای رسیدیم؟

بلاخره باید با خودمون حداقل صادق باشیم. صرف وجود یه کاراکتر گی/لزبین توی بازی زیاده روی هست یا نه؟ بنظر من برای Woke بودن بازی به خیلی بیشتر از این نیاز هست.

حالا جالبه طبق شایعات کسی که بازی رو لیک کرده با بازی مشکل داشته چون یه گروه مذهبی مسیحی هست که گی ها رو میکشه و......

اعتراض اونوری ها به حضور گی تو بازی نیست. یه سری گروههای مذهبی یا اونایی که عقاید مذهبی دارن فکر میکنن بهشون توهین شده. حتی میگن یه سری اعضای ناتی داگ با زجر رو بازی کار کردن چون مسیحی های معتقدین و با داستان بازی اصلا موافق نیستن

نظر شخصی خودم اینه بلاخره یه داستان پرداز باید این شانس رو داشته باشه که داستانش رو بگه فارق از اینکه کی از دستش ناراحت میشه. یه سری حرفا باید زده شه. وگرنه جامعه رو به تک صدایی شدن میره. همونجوری که گروههای مذهبی حرف میزنن صدای مخالفشم باید وجود داشته باشه.

فکر میکنم حداقل ما تو جامعمون خوب میدونیم تک صدایی شدن یعنی چی و چه عواقبی داره.
نظر شخصی من اینه که بجای اینکه به بازی ساز گیر بدیم چرا شخصیت بازی که ساختی گی هست یا نیست به این بپردازیم آیا شخصیت پردازی درست انجام شده یا نه.

من هیچوقت بعنوان یه فرد ایرانی بخودم اجازه نمیدم به ده نمکی بگم چرا کاراکترای فیلمت قشر حزب الهی هستن. فیلمت شده سراسر این گروه. چون اگر جلوی صدای اونو بگیرم یعنی دارم سانسورش میکنم. ولی کاملا به خودم اجازه میدم بهش گیر بدم که چرا کاراکترهات بی مایه خلق شدن. چرا کاراکترهات شعارین؟ و......

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
فکر کنم مشکل از اونجاست که چیزی که الان باهاش مواجه هستیم (و فکر کنم شما باهاش مخالفی) یک عکس العمل هست که برمیگرده به یک نوع موج فرهنگی به شدت تعصب برانگیز که توی گیم، سینما و تلویزیون راه افتاده و اتفاقا عکس چیزی که شما میگید بیشتر برقرار هست. میشه تعداد زیادی مثال زد برای نمونه:
نژاد پرستی چیز بدی هست و اینکه یک گروه و نژاد خاص رو بر خلاف واقعیت کلاً به جبهه شر ربط بدیم (توی گیم، سینما یا...) اصلاً خوب نیست اما به نظر شما اینکه توی بازی مثل RE5 که داستانش تو افریقا بود به اینکه چرا زامبیهای این نسخه سیاه پوست هستن اعتراض شد منطقی هست؟ به نظر من این خودش یکجور نژاد پرستی هست در نهایت هم به صورت غیر منطقی زامبی و کارکتر سفید پوست به بازی اضافه شد (در شماره های قبلی که زامبی ها اکثرا سفید پوست بودن هیچ اعتراضی وجود نداشت).
مثل همین موضوع تو بحث جنسیت هم برقرار هست توی نسخه اول دراگون ایج برخی کاراکتر ها استریت بودن بعضی گی بعضیم بای س... که هیچ مشکلی از نظر توهین به یک گروه جنسیتی نیست. اما توی شماره دوم تقریبا تمام لاو اینترست ها دوگانه بودن!! حتی کارکتر استریت شماره اول کلاً تغییر فاز داده بود تو DA2!!!
حالا شما حالت برعکس این رو در نظر بگیر اتفاق بیفته ، سریع ندای وایت واش شدن و استریت واش شدن یکسری میره هوا، این منطقی هست؟
در مورد سینما هم شما گوست باستر جدید رو در نظر بگیر که شخصیت ها از مذکر به مونث تبدیل شدن آیا با همون منطق میشه کاراکتر واندر ومن رو مذکر کرد؟
بله اعتراض به زامبی سیاه پوست هم واسه بازی که داستانش تو آفریقا جریان داره به همون اندازه غیرمنطقیه که اعتراض به گرایش جنسی یک شخصیت تو یه بازیه دیگه.
بحث من اینه که بعضی از این دوستان اعتراضات اون گروه ها که شما مثال زدید رو غیرمنطقی میدونند ولی خودشون هم چندان فرقی با اونا ندارن. اونا میان میگن چرا زامبی ها همشون سیاه پوستن?درحالی که داستان بازی و محل روایتش اینو ایجاب می کنه. اینا میگن چرا همه شخصیت های اصلی زن هستند بازم اینجا چون داستان بازی اینو ایجاب می کنه.این وسط اتفاق عجیب و تغییر نژاد یا گرایشی صورت نگرفته.
حتی من یادمه که بعد اون تریلر معروف E3 خیلی از همین دوستان علنا گفتن که اگه پارتنر الی دماغش دراز نبود و یه داف بلوند دماغ عملی بود مشکلی با این قضیه همجنسگرایی نداشتند!

من قبلا هم گفتم منکر این موج به قول شما تعصب برانگیز که راه افتاده نیستم و خیلی جاها مثل همین فیلم گوست باستر بنظرم حرکت بیخودی هستش. ولی فقط کافیه یه بازی یا فیلم بیاد که شخصیت اصلی سیاه پوست باشه یا همجنسگرا یا زن مثل همین بازی سریع ربطش میدن به این بقول شما موج راه افتاده!
من کل حرفم اینه که هربازی یا فیلمی که توش همجنسگرایی بود یا شخصیت اصلی زن بود لزوما نمیخواد موج سواری کنه رو این جریان ولی این دوستان خدا نکنه فیلم یا بازی شامل این موضوعات بیرون بیاد دیگه ول کن این کلمه Sjw نمیشن.دیگه خدا نکنه اون فیلم یا بازی نمره بالا هم بگیره که دیگه کل دلیل موفقیت رو خلاصه می کنن تو استفاده از اون مسائل.
یادمه چندوقت پیش تو تاپیک فیلم میگفتن ما اصلا با این قضیه مشکل نداریم فقط شخصیت های قدیمی رو تغییرجنسیت و نژاد ندن و به جاش بیان شخصیت جدید خلق کنن کسی مشکلی نداره ولی الان همین بازی که همه شخصیت ها جدیدن و تغییری تو گرایش یا نژاد کسی داده نشده باز داریم وضعیت رو می بینیم و حتی نمیدونم شما صفحات قبل رو خوندی یا نه میگن که افکار دراکمن باعث فرار بروس استرلی و امی هنینگ از ناتی داگ شده! و حتی دراکمن بودجه گرفته که همجنسگرایی رو رواج بده و قراره که همه همجنسگرا بشیم و نسل بشر منقرض بشه!

ChampionOfLight

کاربر سایت
Jul 21, 2016
1,148
EWr7LtpXkAYVSi3.png

:D

ایراد گرفتن به RE5 خیلی مسخره و بی منطق بوده. وقتی طبق دنیای بازی ویروس میتونه انسانهای عادی رو تبدیل به زامبی کنه و شماره های قبلی همه تو آمریکا و یا بعضا اروپا سفید پوستا رو آلوده میکرده حالا که داستان تو آفریقا اتفاق میفته طبیعی هست که زامبی ها سیاه پوست باشن.

شاید اف تاپیک باشه، اما در مورد RE5 قضیه کمی حادتر از نسخه های قبلی بود. اول اینکه همیشه بحث در مورد نژادپرستی بر علیه سیاه پست ها حساس تر هست و بیشتر سر و صدا میکنه. اینکه بخوای یه تنه در طول بازی چند صد تا سیاه پوست رو بکشی خودش خیلی حساسیت برانگیز هست مخصوصا وقتی پروتاگونیست اصلی بازی سفید پوست باشه.:D
دوم اینکه یکی دو مورد توی نسخه نهایی قابل توجه هست و خود به خود نشونده نژادپرستی هست حتی اگر نیت و قصد سازنده ها یه هیچ عنوان یه این سمت نبوده.
همون اوایل بازی یه زن سفید پوست رو میبینیم که داره توسط سیاه پوست ها اذیت و در نهایت الوده میشه. حالا اینکه این وسط و قبلش چه اتفاقی افتاده بماند اما اینجا ناخوداگاه ذهن مخاطب به سمت مفهوم ریپ و ازار و اذیت میره.
تو یکی از فایل های بازی هم ذکر شده مردم اون منطقه مرداب یا دهکده صرفا بخاطر الوده شدن به انگل کلا نوع زندگیشون تغییر کرده و مثل انسانهای اولیه لباس میپوشن و زندگی سرخ پوستی و قبیله ای تشکیل دادند.
البته توی RE4 هم انگل روی جریان زندگی مردم الوده شده تاثیر گذاشته بود اما دیدیم کم و بیش زندگی عادیشون رو ادامه میدادند و بیشتر از نظر رعایت اصول بهداشتی و تغذیه دچار تغییر شده بودند.:D

XBOX__360

کاربر سایت
Mar 22, 2009
149
من زیاد اینجا فعال نیستم، ولی میخوام نظر شصخودمو بنویسم.
اول میخوام بگم که همو فوبیک نیستم و به دلیل شغلم خیلی با هم جنس گراها در ارتباط بودم و مشکلی ندارم باهاشون.
در این که بازی اول The last of us یکی از بهترین بازی های تمام دوران هست شکی نیست. تو لفت بیهایند هم ما دیدیم گرایش جنسی الی چی هست و مشکلی نبود، ولی...
تو این بازی جدید(بر اساس این لیک ها) داره اسفاده تبلیغاتی میشه از کاراکتر ها و من با این مشکل دارم. تو سینما و آثار هنری، جدیدا دارن از این موضوع سو استفاده میکنن و حتی میبینیم فیلم ها یا نقاشی های معمولی و سطح پایینی که تم همجنس گرایی دارن و SJW دارن، به شدت نمرات بالایی میگیرن و هر کسی نقد کنتشون، هزار جور انگ و تهمت بهش میزنن.
جدیدا موضوعاتی مثل ترنس ها، همجنس گراها فمنیست ها یا حتی گرمایش زمین به یه وسیله ی تبلیغاتی تبدیل شده.
من ازمردن جوئل خیلی ناراحت شدم، ولی بیشتر از همه ناراحتیم از اینه که بازی مهبوبم تبدیل داره میشه به یک وسیله برای تبلیغات و پروپوگندا. با women power گفتن و تو حلق مردم کردن یه سری مباحثی که پشتش منافع سیاسی یا چپ افراطی باشه مشکل دارم.
بعضی ها هم میگن کارگردان بوده بازی خودشه و کسی حق نداره انتقاد کنه، پس لیدر یه کشور یا یک امپراتور هم میتونه هر کاری و بلایی به سر مردم بیاره و بگه الان من حکم رانم و کسی حق اتقاد نداره.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من زیاد اینجا فعال نیستم، ولی میخوام نظر شصخودمو بنویسم.
اول میخوام بگم که همو فوبیک نیستم و به دلیل شغلم خیلی با هم جنس گراها در ارتباط بودم و مشکلی ندارم باهاشون.
در این که بازی اول The last of us یکی از بهترین بازی های تمام دوران هست شکی نیست. تو لفت بیهایند هم ما دیدیم گرایش جنسی الی چی هست و مشکلی نبود، ولی...
تو این بازی جدید(بر اساس این لیک ها) داره اسفاده تبلیغاتی میشه از کاراکتر ها و من با این مشکل دارم. تو سینما و آثار هنری، جدیدا دارن از این موضوع سو استفاده میکنن و حتی میبینیم فیلم ها یا نقاشی های معمولی و سطح پایینی که تم همجنس گرایی دارن و SJW دارن، به شدت نمرات بالایی میگیرن و هر کسی نقد کنتشون، هزار جور انگ و تهمت بهش میزنن.
جدیدا موضوعاتی مثل ترنس ها، همجنس گراها فمنیست ها یا حتی گرمایش زمین به یه وسیله ی تبلیغاتی تبدیل شده.
من ازمردن جوئل خیلی ناراحت شدم، ولی بیشتر از همه ناراحتیم از اینه که بازی مهبوبم تبدیل داره میشه به یک وسیله برای تبلیغات و پروپوگندا. با women power گفتن و تو حلق مردم کردن یه سری مباحثی که پشتش منافع سیاسی یا چپ افراطی باشه مشکل دارم.
بعضی ها هم میگن کارگردان بوده بازی خودشه و کسی حق نداره انتقاد کنه، پس لیدر یه کشور یا یک امپراتور هم میتونه هر کاری و بلایی به سر مردم بیاره و بگه الان من حکم رانم و کسی حق اتقاد نداره.
من چند بار این سوالو تو تاپیک پرسیدم کسی جواب منو نداد الان دوباره از شما میپرسم.
چرا بازی woke تبلیغاتی یا هر چی شما اسمشو میزاری هست؟
صرفا میاید میگید تبلیغاته. موج جدید راه افتاده. ولی فقط میگید و رد میشید
چه تفاوتی الان بین این بازی و لفت بیهایند هست که تو اون مشکل نداشتید با این دارید؟

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
استوری اینستاگرام نیل دراکمن قشنگ حسن ختام تمام این بحث هاست.
یادمه تو تاپیک کرانچ در ناتی داگ داشتیم انتقاد می کردیم به وضعیت موجود در استودیو،یه تعدادی از دوستان گفتن ناراحتی بازی رو نخر. ولی این حرف در مورد خودشون الان بیشتر صدق می کنه.
خیلی راحت اگه از وجود یسری موارد تو بازی ناراحتین و باعث عصبانیتتون میشه میتونید بازی رو نخرید. خود من وقتی بدونم یه بازی با سلایق و علایقم سازگار نیست بازیش نمی کنم.
مقایسه خالق یک اثر با حاکم یک کشور هم کاملا قیاس مع الفارق هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر