PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

• Thread starter Thread starter Nima
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

اقا جان چرا بی ربط پست میزنی شما داری میگی:

من میگم بایدی وجود نداره،
اخه من چیکاره هستم که که بقول شما قانون یه اثار هنری رو تعیین کنم؟

این فکت نیست یه نظره
اکثر کسایی که به داستان انتقاد کردن به این مسئله اشاره کردن و خودمم همین نظر رو دارم
کشتن تعداد زیادی دوست و همکار یه انگیزه خیلی قوی میخواد .

ممنون که اشاره کردی!!
همچین بچه هم نبود ،سلاح حمل میکرد،ادم هم کشته بود و جزو دشمن خونی ولف حساب میشد.توقع داشتی گروه ولف باهاش روبرو میشن چیکار کنن؟

باز که گفتی باید؟

این پست منه:

گفتم قرار نیست نگفتم نباید ،بین این دو تا فرق هست.

خود مرگ جول لزوما نقص حساب نمیشه
منتها چطوری کشته میشه و در راستای چه هدفی کشته میشه جای انتقاد داره.

شما فکر کن نقض میکنه، اهمیتی نداره.
واقعا بحث کردن تو این زمینه زمان و حوصله میخواد که دومی رو من زیاد ندارم ، تهشم تجربه ثابت کرده به هیچ جا نمیرسه و دو سمت دست به دامن توجیهات و انواع و اقسام مسائل میشن که اخرش بگن حرف ما درسته.

نظر شخصی من اینه که داستان ایراد کم نداره و انتقادات زیاد برش وارده حالا چه خوشتون بیاد یا بدتون بیاد به خودتون بستگی داره.
بعله بایدی وجود نداره ولی وقتی نسخه اول هم بر اساس این مسئله تاوان و این قضایا بود پس طبیعتا کارگردان‌ نمیتونه یهویی بیاد اینارو بریزه دور و بگه جول عشق منه و باید زنده بمونه. نسخه اول هم همین بود‌. جمله آخر هم خوبه گفتین نظر شخصی شماست چون توی موارد قبلی یکجوری اینو گفتین انگار فکت‌عه. من قبول ندارم چیزی بی‌نقصه ولی اولا اینکه نقص تو این چیزایی که شما میگی نیس دوما هم اینکه اینقدر دستاورد داره که بشه همونارو نادیده گرفت(به نقص باشه که میشه از خیلی از آثار نولان هم نقص دراورد که خیلی فن دارن ولی شما آیا قبول نداری که واقعا خوبن؟) راجب سلاح گرم و اینا هم اتفاقا اول بخش ابی یه دیالوگ بین منی و مل و ابی هست که مل میگه اونا بچه بودن فقط و ابی به حق خودشون تاکید میکنه. اون سکانس هم یکجورایی داره تکامل شخصیتی ابی رو نشون میده که تفکر قبلی رو نداره. خب یک نفر داره یارا رو میکشه و ابی هم میره جلوشو میگیره و وقتی داره ازش دفاع میکنه یهو آیزاک میاد و میخواد به لو شلیک کنه. ابی دقیقا چه حق انتخاب دیگه‌ای داشت که میگی خیلی راحت حل میشد؟

اتفاقا مشکل اصلی پایان هست! الی صد ها نفر رو کشت! ده ها نفر ولی فرق اوناها با ابی چی بود که یکهو سره ابی تصمیم گرفت انتقام نگیره؟ ادبیات حال کردن و نکردن نداره، شاخصه داره

npc قبلی که کشته شد تا به ابی برسه نمیتونست یک مادر باشه، یک پدر باشه، یک خواهر، برادر، یک دوست؟ اتفاقا پایان بازی بده! شخصیت کنش گری داریم که یکهو منفعل میشه؟ اونم در حالی که گیمپلی اصلا همچین چیزی نشون نمیده و قبلش مثل ترمیناتور همه رو درو میکنیم! اون ویژن جوئل نمیتونست سره NPC کشته شده آخر به الی برسه؟

حتی نبرد نهایی با ابی هم بده! اونقدر باید چاقوکشی رو تکرار کنی که حتما به صحنه سینمایی قطع شدن انگشتهای الی برسه! حتی اگر پلیر درست بازی کنه! پایان هیلو ریچ رو ببینید. پلیر محکوم به مرگ هست ولی بازی میذاره بازی کنه، اونقدر بازی کنه که به معنی واقعی مهماتش تموم بشه و موج دمشن ها بیشتر و بیشتر بشه که واقعا نتونه کاری بکنه! ا حس سقوط ریچ رو به گیمر القا کنه! تفاوت گیم 2010 با 2020. نه اینکه اندینگ لست 2! ملت تعجب کنند چرا نتونستیم ابی رو بکشیم! در حالی که تا 5 دقیقه قبلش داشتیم همه رو درو میکردیم تو حیاط خونهه و تو گیمپلی هیچ مکانیزم بازدارنده ای نیست که به ما القا کنه الی خسته شده از کشتن! نه هرچی هست تو کات سینه

اتفاقا همین دفاع کردن های بی منطق و بی اساس باعث شده خیلی کاربرها کلا فروم نیان و ریموو اکانت کنند. حکایت دلست 2 در نسل هشت هم همینه: در شهر کوران، یک چشم پادشاست
اتفاقا به این مسئله هم بازی پرداخته اگه دقت کنی. ببین کسی که تو یه جنگ یا گروه نظامی تو یه جنگ قبیله ای کشته میشه مقصر رو گروه مقابل میدونن نه شخصی که کشته. تو بازی اگه دقت کنی wlf ها الی رو به چشم یه رهگذر میبینن که باید بهش شلیک کنن طبق دستور آیزک حتی دو سه جا سر این که آیا الی اسکار هست هم با هم بحث میکنن و از اون ور سرافایت ها الی رو به چشم یه ولف میبینن یعنی کشته شدن در این جنگ خونخواهی از طرف مقابل زیاد میکنه نه شخص الی. هر چند نتیجه این خونخواهی هم تو جنگ این دو به خوبی نشون داده میشه. اما از دید الی بخوای نگاه کنی کشتن سرافایت و ولف ها تنها یه دلیل داره و اونم تنازع برای بقاست! برای این که اونا میخوان الی رو بکشن. بازی نمیخواد نتیجه بگیره الی دختر خوبی شد کسی رو نمیکشه دیگه. کسی که جونش تهدید میکنه میکشه.
اما داستان ابی و گروهش چیز دیگه ای و مسئله کاملا شخصی. یعنی بازی میخواد از خونخواهی بین سرافایت ها و ولف ها که به یه جنگ تمام عیار منتهی شد به خونخواهی بین الی و ابی که تو ابعاد کوچک تری برسه و تنها راه ادامه پیدا نکردن این چرخه رو نشون بده با تصمیم الی.
اون قسمت هیلو ریچ هم که یه جا دیگه هم مثالش زدی بازم انتظار فن سرویس بودن از یه بازی حساب میشه. بازی قرار نیست از شیوه ای که شما فکر میکنید بهتر استفاده کنه. در ضمن بازی نمیخواد بگه الی خسته شده از کشتن و اگه دقت کنی تا آخرین لحظه میجنگه تصمیم نکشتن ابی به نتیجه گیری الی راجع به انتقام برمیگرده که هیچ ربطی به کشتن و دفاع از خود نداره. مفهوم تو این صحنه به درستی انتقال داده شده بود.

نکته بعدی که خیلیا دیدم ایراد میگرن این که چرا الی که این همه خشمگین بود و از اول بازی این همه کشته بود آخر بازی اون تصمیم گرفت.
مثالی که میزنم از مدرن ترین(به نظر من) داستانگویی معاصر که تأثیر زیادی رو آثار امروزی گذاشته یعنی game of thrones

ببینید تو GOT شما از ادارد استارک چی میبینید؟ یه شخص وفادار و شرافتمند. ادارد زمان مرگش جافری رو به عنوان پادشاه برحق انتخاب کرد آیا این تصمیم نویسنده باعث میشه این تصمیم ادارد out of character باشه؟ یا تصمیم که جان اسنو میگیره در مقابل دنریس؟ یا تصمیمی که جیمی میگیره در برابر نجات دادن برین؟ طبیعتا خیر. تصمیمات متناقض یا نقطه عطف هر کرکتر اتفاق میفته. این نشون میده شخصیت داستان های مدرن تک بعدی نیستن. شخصیت ها خیلی چند لایه تر از اونی هستن که کلیشه ها تحمیل میکنن. نویسنده برای رسیدن الی به این تصمیم مقدمه چینی میکنه. کجا؟ جایی که مل و اوون میکشه و نمیتونه به خاطر عذاب وجدانش با خودش کنار بیاد. جایی که تو جورنالش مینویسه این جنگ اون چیزی نبود که فکر میکرد. جایی که تصمیم میگیره بیخیال ابی بشه تو سالن تئاتر. یعنی الی به قطع این چرخه فکر کرده بوده و تصمیم out of nowhere نبوده.

آخرین ویرایش:
بعله بایدی وجود نداره ولی وقتی نسخه اول هم بر اساس این مسئله تاوان و این قضایا بود پس طبیعتا کارگردان‌ نمیتونه یهویی بیاد اینارو بریزه دور و بگه جول عشق منه و باید زنده بمونه. نسخه اول هم همین بود‌. جمله آخر هم خوبه گفتین نظر شخصی شماست چون توی موارد قبلی یکجوری اینو گفتین انگار فکت‌عه. من قبول ندارم چیزی بی‌نقصه ولی اولا اینکه نقص تو این چیزایی که شما میگی نیس دوما هم اینکه اینقدر دستاورد داره که بشه همونارو نادیده گرفت(به نقص باشه که میشه از خیلی از آثار نولان هم نقص دراورد که خیلی فن دارن ولی شما آیا قبول نداری که واقعا خوبن؟) راجب سلاح گرم و اینا هم اتفاقا اول بخش ابی یه دیالوگ بین منی و مل و ابی هست که مل میگه اونا بچه بودن فقط و ابی به حق خودشون تاکید میکنه. اون سکانس هم یکجورایی داره تکامل شخصیتی ابی رو نشون میده که تفکر قبلی رو نداره. خب یک نفر داره یارا رو میکشه و ابی هم میره جلوشو میگیره و وقتی داره ازش دفاع میکنه یهو آیزاک میاد و میخواد به لو شلیک کنه. ابی دقیقا چه حق انتخاب دیگه‌ای داشت که میگی خیلی راحت حل میشد؟
نسخه اول هم همین بود
نسخه اول چی بود؟
تا اونجا که یادمه نسخه اول داستانش حول محور انتقام نمیچرخید.
من قبول ندارم چیزی بی‌نقصه ولی اولا اینکه نقص تو این چیزایی که شما میگی نیس دوما هم اینکه اینقدر دستاورد داره که بشه همونارو نادیده گرفت
دقیقا اکثر کسایی که دارن انتقاد میکنن اگه نظراتشون رو خونده باشین به چیزایی که شما اعتقاد دارید نقص نیست اونا میگن نقصه.
اگر همه انسانها نظراتشون تو دنیا یکی بود این همه جنگ و بدبختی تو دنیا هم نبود.بخوام مثال بزنم تاریخ قبل جنگ جهانی دوم مطالعه کنین شاید به این نتیجه برسین که المان مقصر نبود و تحریک انگلیس و امریکا باعث جنگ شد و یه طورایی جنگ بر المان تحمیل شد و خود هیتلر هم تو سخنرانیاش اشاره میکنه که تا لحظه اخر دنبال صلح بود و تمام تلاشهای دیپلماتیکش رو کرد.حالا بعضیا اعتقاد دارن هیتلر چرت میگه و مقصر رو المان میدونن و شروع کننده جنگ رو خود هیتلر.
حالا ببین ما سر یه داستان بازی که چیز مهمی نیست و پیش پا افتادست نمیتونیم نظراتمون رو بهم نزدیک کنیم وای به حال افرادی که بخوان تو عالم واقعیت برای یه کشور و ایندش تصمیم بگیرن و با انواع حزبها و طرز فکرها باید سر و کله بزنن.

دوما هم اینکه اینقدر دستاورد داره که بشه همونارو نادیده گرفت
بازی اگه دستاورد نداشت که متاش 93 نمیشد.
تو زمینه طراحی و موزیک و گرافیک و فیزیک و انیمیشن تو این نسل رو دست نداره.
مسئله فقط داستانه که از نظر بعضیا از جمله خودم انتقاد بهش وارده.

ابی دقیقا چه حق انتخاب دیگه‌ای داشت که میگی خیلی راحت حل میشد؟
اون پست منظورم بازداشت ابی تو بیمارستان بود که راحت قابل حل بود.
تو اون وضعیت که همراه lev بود یا باید میجنگبد با دوستانش و همکاراش که یه انگیزه خیلی قوی باید داشته باشی برای این کار،یا باید lev رو تحویل میداد.

نسخه اول چی بود؟
تا اونجا که یادمه نسخه اول داستانش حول محور انتقام نمیچرخید.

دقیقا اکثر کسایی که دارن انتقاد میکنن اگه نظراتشون رو خونده باشین به چیزایی که شما اعتقاد دارید نقص نیست اونا میگن نقصه.
اگر همه انسانها نظراتشون تو دنیا یکی بود این همه جنگ و بدبختی تو دنیا هم نبود.بخوام مثال بزنم تاریخ قبل جنگ جهانی دوم مطالعه کنین شاید به این نتیجه برسین که المان مقصر نبود و تحریک انگلیس و امریکا باعث جنگ شد و یه طورایی جنگ بر المان تحمیل شد و خود هیتلر هم تو سخنرانیاش اشاره میکنه که تا لحظه اخر دنبال صلح بود و تمام تلاشهای دیپلماتیکش رو کرد.حالا بعضیا اعتقاد دارن هیتلر چرت میگه و مقصر رو المان میدونن و شروع کننده جنگ رو خود هیتلر.
حالا ببین ما سر یه داستان بازی که چیز مهمی نیست و پیش پا افتادست نمیتونیم نظراتمون رو بهم نزدیک کنیم وای به حال افرادی که بخوان تو عالم واقعیت برای یه کشور و ایندش تصمیم بگیرن و با انواع حزبها و طرز فکرها باید سر و کله بزنن.

بازی اگه دستاورد نداشت که متاش 93 نمیشد.
تو زمینه طراحی و موزیک و گرافیک و فیزیک و انیمیشن تو این نسل رو دست نداره.
مسئله فقط داستانه که از نظر بعضیا از جمله خودم انتقاد بهش وارده.

اون پست منظورم بازداشت ابی تو بیمارستان بود که راحت قابل حل بود.
تو اون وضعیت که همراه lev بود یا باید میجنگبد با دوستانش و همکاراش که یه انگیزه خیلی قوی باید داشته باشی برای این کار،یا باید lev رو تحویل میداد.
نمیگم نسخه اول بر اساس انتقام بود، میگم نسخه اول هم بر همین اساس بود که کارکتر اگه کاری می‌کرد با عواقبش رو به رو میشد و دقیقا همون رویه نسخه اول ادامه داده شد که به مرگ جول رسیدیم. ببینید همون‌جاهایی که شما میگی باهاش مشکل دارن و بهش انتقاد میکنن همین بچه‌های اینجا واسش ۵ ۶ تا استدلال نقض اوردن مثلا صحنه مرگ جول و همونقدر که منتقد داره، به تعداد بیشتری موافق هم داره. از طرفی شما میگی کارگردان جول رو فدای این کرد که بخواد داستان بگه و به هدف خودش برسه و حقیقتش من این حرفو اصا درک نمیکنم. ینی چی؟ اصا واقعا میشه اینو ایراد در نظر گرفت؟ جول فدا نشد بلکه با عواقب کارش رو به رو شد و نه‌تنها ما تو انتهای بازی از جول بدمون نیومد بلکه بیشتر دوسش داشتیم و بیشتر هم توی ذهنمون حک شد یعنی هدفش فدا کردن و نابودی کارکتر نبوده بلکه به رستگاری رسوندنش بوده

اتفاقا همین دفاع کردن های بی منطق و بی اساس باعث شده خیلی کاربرها کلا فروم نیان و ریموو اکانت کنند. حکایت دلست 2 در نسل هشت هم همینه: در شهر کوران، یک چشم پادشاست

دفاع کردن ما بی منطقه
ولی خراب کردن بازی از دو ماه قبل از انتشار با انواع و اقسام نفرت پراکنی و ساختن آیدی برای اسپویل کردن بازی و نقشه کشیدن توی تلگرام برای اسپویل کردن بازی برای یکی مثل من و ... منطقیه :-j

تو این بازی هر اتفاقی میفتاد و هر سناریویی نوشته میشد شاید برای خیلی از بچه هایی که انتقاد دارن فرق میکرد ، ولی برای تو به هیچ وجه فرق نمیکرد .
سابقه ت کاملا مشخصه دیگه ، رسالت تو اینه که از سونی و بازیهاش متنفر باشی . حالا بسته به شرایط و زمان فرق میکنه که از چی انتقاد کنی .

دفاع کردن ما بی منطقه
ولی خراب کردن بازی از دو ماه قبل از انتشار با انواع و اقسام نفرت پراکنی و ساختن آیدی برای اسپویل کردن بازی و نقشه کشیدن توی تلگرام برای اسپویل کردن بازی برای یکی مثل من و ... منطقیه :-j

تو این بازی هر اتفاقی میفتاد و هر سناریویی نوشته میشد شاید برای خیلی از بچه هایی که انتقاد دارن فرق میکرد ، ولی برای تو به هیچ وجه فرق نمیکرد .
سابقه ت کاملا مشخصه دیگه ، رسالت تو اینه که از سونی و بازیهاش متنفر باشی . حالا بسته به شرایط و زمان فرق میکنه که از چی انتقاد کنی .

لول من جواب دوستامون رو ندادم و گفتم بیخیال! بیشتر از این دلخوری نشه وقتی یک meme رو دست مایه نقد میکنند و میگن ما چند صفحه پیش درباره اش بحث کردیم و به نتیجه رسیدیم که درسته و شما غلط کردی امدی تاپیک و جو دوستانه مارو بهم میزنی :))

ولی شما؟! کی نقشه کشیده تو تلگرام برای اسپویل کردن بازی برای یکی مثل تو؟ این فانتزی رو از کجا میاری؟ ساخت ایدی؟ من ip هایی که با اکانت م میام BC مشخص هست و احتمالا دسترسی هم داری ببینی! میتونی بگی ایدی دیگه ای که ساختم چی بوده؟
سابقه یکی مثل شما و خیلی های دیگه هم مشخصه تحت هر شرایطی خودتون رو محکوم به دفاع کردن از یک بازیی که هنوز تجربه نکردید، میدونید! یک جمله گفته بودی خیلی خوب بود که خوشحالم مثل خیلی ها نیستم و میتونم از این بازی عمیق لذت ببرم و یا یک همچین چیزی!

پ ن:
Holy Diver تا اینجا که باز امدم و سعی کنم حداقل جواب شما رو بدم چون یکم بیشتر سعی کردی خوده بازی رو تحلیل کنی. چیزی که شما میگی در پرده اول رخ میده که شاهد شخصیت پردازی توسط سازنده اثر هستیم (ند استارک که مثال زدی) که هرچند پشت تصمیم های ند همه منطق خوابیده بود. به خاطر وفاداری به شاه، به خاطر دوری از جنگ، به خاطر زمستان در پیش رو و... ولی خب شاهد هستیم جفری یکهو بمب میترکونه و تازه با این شاه کم و سن سال اشنا میشیم! ولی الی؟ الی نه اینطوری نبوده، شخصیتی که در لفت بیهایند داره و تصمیمی که با دوست دخترش میگیره و قسمت اول که جوئل میگه بیا برگردیم و در جواب میگه نه باید کارو تموم کنیم! نشون میده شخصیتی نیست که یک کارو نیمه کاره رها کنه، هرچند بعدا براش پشیمونی بیاره. و مشکل اینکه در دلست 2 شاهد رشد الی نیستیم که بگیم از این مرحله گذر کرده و باز به این پرسش میرسیم که چرا زودتر متوقف نشد و ابی چه ویژگی خاصی داشت؟ اتفاقا پرسش بهتر این نبود که چرا دیگرانی که اصلا به این مسله ربطی ندارند رو در انتقام شخصی ش به قتل میرسونه. اتفاقا مثالی که از گات زدی خیلی خوبه. یکسری تصمیمات عجیب ما تو فصلهای اول داریم که بشدت شوک اور هستند ولی کلیت داستان منطق پشت شون رو نشون میده و کسی نمیاد بگه چرا ند استارک فلان شد یا ... چون شاید اتفاق ناخوشایندی باشه ولی منطقیه، عقلانی هست. ولی فصل های آخر دقیقا بازهم تصمیمات و اتفاقات عجیب میافته و اینبار منطق ندارند مخاطب واکنش نشون میده مثل بازگشت جیمی از شمال به کینگزلندینگ

دوم اینکه مثال از پایان هیلو ریچ من باب دیزاین مبارزه نهایی بود، که حتی در گیمپلی هم دست گیمر بسته است که بازی کنه! نه اینکه فن سرویس باشه و هرچی ... اینکه من از یک ویدیو گیم توقع داشته باشم ویدیو گیم باشه! فن سرویس بودن نیست.

در نهایت بیننده "خر" نیست که بخواد تصمیمات شخصیت هارو نفهمه و نیاز به تحلیل و تفسیر و توجیح شدن داشته باشه. اینکه نکشتن ابی برای خیلی ها علامت سواله! نشون میده سازنده نتونسته به درستی مسیر داستان رو جلو نبرده که بیننده باور کنه این نکشتن نیاز بوده!

لول من جواب دوستامون رو ندادم و گفتم بیخیال! بیشتر از این دلخوری نشه وقتی یک meme رو دست مایه نقد میکنند و میگن ما چند صفحه پیش درباره اش بحث کردیم و به نتیجه رسیدیم که درسته و شما غلط کردی امدی تاپیک و جو دوستانه مارو بهم میزنی :))

ولی شما؟! کی نقشه کشیده تو تلگرام برای اسپویل کردن بازی برای یکی مثل تو؟ این فانتزی رو از کجا میاری؟ ساخت ایدی؟ من ip هایی که با اکانت م میام BC مشخص هست و احتمالا دسترسی هم داری ببینی! میتونی بگی ایدی دیگه ای که ساختم چی بوده؟
سابقه یکی مثل شما و خیلی های دیگه هم مشخصه تحت هر شرایطی خودتون رو محکوم به دفاع کردن از یک بازیی که هنوز تجربه نکردید، میدونید! یک جمله گفته بودی خیلی خوب بود که خوشحالم مثل خیلی ها نیستم و میتونم از این بازی عمیق لذت ببرم و یا یک همچین چیزی!

خودت تو صندلی داغ گفتی که ناراحتی که چرا بازی رو برای من توی تلگرام اسپویل نکردی، حتی تحقیق کرده بودی و آیدی تلگرامم رو هم داشتی!
چند روز قبل از انتشار هم یکی از بچه ها لطف کرد بهم گفت حواست باشه میخوان بازی رو برات اسپویل کنن. حالا اگه تو هم نبودی حتما از دوستان بوده...

من بازی نکردم و دفاع کردم؟ جمله ای که میگی رو زمانی که داشتم بازی میکردم گفتم نه قبلش... اتفاقا هر چی زمان گذشت و نظر و سلیقه ی آدمای مختلف چه تو همین فروم و چه بیرون از این فروم در مورد TLOU 2 رو دیدم خیلی بیشتر خوشحال شدم که جزء افرادی بودم که از بازی لذت بردم...

ضمنا تو دیگه دم از تجربه ی بازی نزن که جمله ی متای بازی ۹۵ شده و پر از اشکال در تاریخ ۱۲ جون ۲۰۲۰ و یک هفته قبل از انتشار بازی در تاریخ ثبت شده و با وایتکس هم پاک نمیشه.
درصد زیادی از افرادی که با بازی مشکل دارن دقیقا همونایی هستن که از زمان لیک ها تصمیمشون رو گرفته بودن که باید از این بازی بدمون بیاد... نمونش همین تاپیک و پست های صفحات اول که برای هفته ها قبل از ریلیز بازیه.

دفاع کردن ما بی منطقه
بحث اسپویل کردن شد، یاد این بنده خدا افتادم که دو ماه قبل از انتشار بازی آیدی ساخته بود که بیاد توی PM بازی رو لو بده، ولی انگار بهش اشتباه رسونده بودن و چرت و پرت گفته بود! :)) (به جز مرگ جول که اون هم انتظارش رو داشتم و فقط نحوه مرگ رو نمی‌دونستم)
آخرش هم نفهمیدم طرف کی بود. هرکدوم از بچه‌ها که بوده بیاد خودش رو معرفی کنه! حلالش می‌کنیم چون خودش هم اشتباه لیک‌خور شده بود و با کلی ذوق و شوق فکر می‌کرده تونسته داستان رو لو بده! :دی

128q_sadsaxc.jpg

بحث اسپویل کردن شد، یاد این بنده خدا افتادم که دو ماه قبل از انتشار بازی آیدی ساخته بود که بیاد توی PM بازی رو لو بده، ولی انگار بهش اشتباه رسونده بودن و چرت و پرت گفته بود! :)) (به جز مرگ جول که اون هم انتظارش رو داشتم و فقط نحوه مرگ رو نمی‌دونستم)
آخرش هم نفهمیدم طرف کی بود. هرکدوم از بچه‌ها که بوده بیاد خودش رو معرفی کنه! حلالش می‌کنیم چون خودش هم اشتباه لیک‌خور شده بود و با کلی ذوق و شوق فکر می‌کرده تونسته داستان رو لو بده! :D

128q_sadsaxc.jpg
میومد PM بازی رو لو میداد؟ 8-|
اینا کلا نیاز به روان درمانی دارن....وقتی کسی از یه بازی اینقدر متنفر باشه که قبل ریلیز بازی میاد به بازی ایراد می گیره یا صفر میده یا داستانش رو عمدا لو میده تو بقیه جنبه های زندگیشم با بقیه افراد جامعه همینطوری رفتار خواهد کرد(فقط چون تو دنیای مجازی افراد آزادتر و راحت تر و غیر قابل شناسایی تر هستن خود واقعیشون رو بهتر نشون میدن)

اینا خودشون که از دست رفتن خدا به ما رحم کنه این وسط

.

من توی حرفهای دوستمون ونوم یه نکته دیدم که لازم دونستم نظر خودم رو راجع بهش بدم . ایشون گفت که الی تو نسخه دوم فرد کنشمندی نشون داده میشه ولی در انتها با منفعل رفتار کردن بی خیال کشتن ابی میشه . باید بگم که اتفاقا نکشتن ابی و گذشتن از جون اون کاملا عمل کنشمندیه و به هیچ‌وجه منفعلانه نیست . یعنی الی تو اون صحنه اگه با ابی گلاویز نمیشد و تا دم خفه کردنش پیش نمی‌رفت و صرفا دور شدنشو تماشا میکرد میشد عمل منفعلانه . اما اینجا الی با وجود اینکه ابی به شدت مفلوک شده بود باز تا پای انتقام پیش رفت اما در نهایت تصمیم به بخشیدن گرفت . همین تصمیم کنش الی در مواجهه با اون موقعیتی بود که توش گرفتار شده بود ‌. حالا شما ممکنه با این تصمیم مخالف باشی ولی نمیتونی اون رو منفعلانه خطاب کنی . چه بسا بخشش توی این شرایط کنشی به شدت سخت تر و دشوارتر از انتقامه . الی عملا با اون کار خودش رو مجازات کرد تا تلخیه از دست دادن جول و غمی که از نبخشیدن اون با خودش داشت رو تا ابد همراه داشته باشه ‌ مثل زنجیر زنی که به خودش زخم میزنه تا درد معشوق رو با خودش حمل کنه .

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

میومد PM میزد لو میداد؟ 8-|
اینا کلا نیاز به روان درمانی دارن....وقتی کسی از یه بازی اینقدر متنفر باشه که قبل ریلیز بازی میاد به بازی ایراد می گیره یا داستانش رو عمدا لو میده تو بقیه جنبه های زندگیشم با بقیه افراد جامعه همینطوری رفتار خواهد کرد(فقط چون تو دنیای مجازی افراد آزادتر و راحت تر و غیر قابل شناسایی تر هستن خود واقعیشون رو بهتر نشون میدن)

اینا خودشون که از دست رفتن خدا به ما رحم کنه این وسط

.
وقتی میگم جریانات TLoU2 با بقیه بازی‌ها فرق می‌کنه به خاطر همین مسائل هست دیگه. :D
قبلاً گفته بودم، بازی که تازه اومده بود و رفته بودم توی دیوار قیمت‌ها رو ببینم، ملت حتی اونجا هم اسپویل کرده بودن! :| البته شانس آوردم سریع متوجه قضیه شدم و متن رو کامل نخوندم، ولی طرف نوشته بود بازی خیلی آشغاله و داستانش فلان طوره و لطفاً نخرین! بعد هم زیرش یه طومار در مورد داستان نوشته بود!
یعنی می‌خوام بگم یارو در این حد اوضاعش خراب بوده که وقت صرف کرده وارد دیوار شده و آگهی الکی گذاشته و مراحل تأیید شماره موبایل و... رو پشت سر گذاشته، فقط برای اینکه داستان رو لو بده!
حالا اون مدل بدترش بود و یه سری مدل‌های دیگه هم مهربون‌تر بودن و لو نمی‌دادن و فقط مردم رو نصیحت می‌کردن که بازی رو نخرین و ناتی‌داگ می‌خواد با تبلیغات الکی جیب شما رو خالی کنه! :))

rfm_lat_sssds.jpg

خیلی جالبه ونوم جان نا امیدم نمیشه. هر یکی ۲هفته میگه برم تو تاپیک اسپویل یه چیزی بگم ایشالا که ملت خسته شدن دیگه جوابمو نمیدن و من پیروز این نبرد سخت و نفسگیر میشم اما دوباره روز از نو روزی از نو. بعد اینبار خیلی قشنگ بود که میگفت طرفداری غیر منطقی و کور کورانه‌ی شما از بازی. یعنی کلا بازی رو متوجه نمیشن یه چیزایی واسه خودشون میگن بعد جوابشونو که درست حسابی میدی تا روشن بشن میکن عه کور کورانه طرفداری نکن بده. تا قیامتم بخوای بیای اینجا ترول کنی بازم اوضاع همینه و اتفاقا تجربه نشون داده هرچه زمان بگذره ملت بیشتر علاقه‌مند میشن به این اثر. ولی پشت‌کارت رو تحسین میکنم :D

پ‌ن: تیم اسپویل کردن داشتید؟ واقعا؟ پروژه بعدیتون چیه؟ چجوری عضو میگرفتید؟ میزان تنفرشون از سونی و ناتی‌داگ رو میسنجیدید؟ :D

آخرین ویرایش:
آخرش هم نفهمیدم طرف کی بود. هرکدوم از بچه‌ها که بوده بیاد خودش رو معرفی کنه! حلالش می‌کنیم چون خودش هم اشتباه لیک‌خور شده بود و با کلی ذوق و شوق فکر می‌کرده تونسته داستان رو لو بده! :D

128q_sadsaxc.jpg
کاملا مشخصه که این کارها با قصد این انجام شده که با اسپویل کردن اون شور و شوقی که برای تجربه بازی داریم رو از بین ببره و به نوعی این همه محبوبیتی که بازی داره از شدتش کاسته بشه
همه اینها صرفا از نفرت به وجود میاد. یک سونی فن یا گیمری که سونی فن نیست ولی بازیهاش رو با کنسول های سونی تجربه میکنه ممکنه از این بازی بدش بیاد ولی قطعا به اون حد از نفرت نمیرسه که بخواد حالا با ساخت اکانت تو بازیسنتر و تلگرام و دیوار وpsnو ...و با گذاشتن کلی وقت هدفش تخریب این بازی باشه
من با احتمال بالا 99درصد(شما 100در100حساب کن) میگم که این کار یک سری مایکروفن بوده و با شناختی که از یک سری ها اینجا هست میشه فهمید کار چه کسایی هست!
همون هایی که قبل عرضه بازی شروع به تخریب این عنوان گرفتن همونایی هستن که این پیام ها رو دادن و دنباله رو و خود همون موج بودن!
با دقت به اینکه این پیام ها تو بازیسنتر به چه کسایی ارسال شده مشخصه که کاربرا و اعضای اینجا رو هم خوب میشناخته
برای منم تو پی اس ان نمونه مشابه از این پیام ها اومد و معمولا ایرانی هایی که به من فرند ریکوست میدن میگن از بازیسنتر آی دی تو رو پیدا کردیم و اون پیام عقده ای که بازی رو برام اسپویل کرد احتمالا توسط یکی که اینجا آی دی من رو پیدا کرده فرستاده شده
ولی خب این هجم از نفرت و تلاش برای خراب کردن یه چیزی نشون میده که اون چیز راهشو درست رفته و به قول معروف دریا با دهن سگ نجس نمیشه:D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or