PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

• Thread starter Thread starter Nima
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

کلا هر نظری شخصی و سلیقه ای هست حتی نظر کارگردان بازی نظر شخصی و سلیقه ی خودش هست
از نظر من جول جز بهترین و جذاب ترین شخصیتهای صنعته گیمه حتی جذابتر از نیتن دریک در سری آنچارتد و واقعا حیف بود این شخصیت فدای یک داستان پردازی و یا بحانه ای برای انگیزه سازی در داستان بشه و دیگه توی هیچ بازی ای نبینیمش

• Like
Reactions: M@GNUM and 8030v2
هیچ تفاوتی نیست:D
پس با این اوصاف داستان Game of Thrones باید کلا ضعیف باشه دیگه؟ چون بعید می‌دونم کسی خواستار Red Wedding بوده باشه. یا داستان MGS 2، بعید می‌دونم کسی خواستار تغییر شخصیت اصلی بوده باشه. البته نمی‌دونم شما دارین سارکستیک صحبت می‌کنین یا نه، ولی دیدم کسایی که در سطح نت این‌طوری ترول کردن بازی رو :D
سطح ترول پیرامون این بازی فاجعه‌ است واقعا.

چیزی که من از انتقاداتی که به تلوپ 2 خیلی ها وارد می کنن و میبینم اینه که این دسته چیزی که باب میل و شبیه چیزی که می خواستن نیست رو ایراد میدونن
تفاوته بین چیزی که ضعف هست با چیزی که اونجوری نیست که شما می خواین
اینکه چرا جوئل مرد؟چرا الی جایی که می تونست انتقام بگیره نگرفت؟چرا دختر یه npc میشه شخصیت اصلی و کلی گیر های دیگه به هیچ وجه ایراد نیستن صرفا اونچیزی هستن که شما دوست داشتین باشه یا نباشه ولی برعکس علاقه شخصی شما اتفاق افتاده
یه سری ایراد ها هم هستن که صرفا نوشته میشه و گفته میشه ولی وقتی میخوای از طرف که دقیقا این ایراد رو برا من روشن کنن به هیچ وجه نمیتونن قانعت کنن از جمله گیرهایی که به شخصیت پردازی ابی میدادن.
هنوز معتقدم این بازی کم نقص ترین و کامل ترین بازی تاریخه و مرور زمان ارزشهاش رو بیشتر نشون میده!
بحث در مورد باب میل نبودن نیست
بحث اینه که کلا داستان از بیخ مشکل داره
کارگردانم اومده یه شخصیت محبوب رو فدای این داستانش کرده
حالا بعضیا خیلی خوششون اومده از این داستان ما هم بنظرشون احترام میزاریم
شماها هم یه لطف کنید کسانی که از داستان خوششون نیومده رو این همه سطحشون رو پایین نیارید و موضوعات ناشی از ساخته ذهن خودتون رو به اونا ربط ندید و بنظراتشون احترام بزارین.
انتقادات از داستان رو هم دوستان در موردش این چند صفحه اشاره کردند و کش دادنش بی فایده هست.

• Like
Reactions: M@GNUM
چیزی که من از انتقاداتی که به تلوپ 2 خیلی ها وارد می کنن و میبینم اینه که این دسته چیزی که باب میل و شبیه چیزی که می خواستن نیست رو ایراد میدونن
تفاوته بین چیزی که ضعف هست با چیزی که اونجوری نیست که شما می خواین
اینکه چرا جوئل مرد؟چرا الی جایی که می تونست انتقام بگیره نگرفت؟چرا دختر یه npc میشه شخصیت اصلی و کلی گیر های دیگه به هیچ وجه ایراد نیستن صرفا اونچیزی هستن که شما دوست داشتین باشه یا نباشه ولی برعکس علاقه شخصی شما اتفاق افتاده
یه سری ایراد ها هم هستن که صرفا نوشته میشه و گفته میشه ولی وقتی میخوای از طرف که دقیقا این ایراد رو برا من روشن کنن به هیچ وجه نمیتونن قانعت کنن از جمله گیرهایی که به شخصیت پردازی ابی میدادن.
هنوز معتقدم این بازی کم نقص ترین و کامل ترین بازی تاریخه و مرور زمان ارزشهاش رو بیشتر نشون میده!

اشتباه ت همینه که همچین چیزی فکرمیکنی

اتفاقا شخصیت پردازی ابی از الی بهتره به نظرم!

اینکه شخصیت اصلی بمیره، اینکه دنباله با یک شخصیت فرعی باشیم، اینکه شخصیت فرعی بیاد شخصیت اصلی قبلی رو بکشه و ... همه قبلا تو ویدیو گیم و فرانچایزهای بزرگی بوده و اینکه فکرمیکنید دلست 2 اولین هست در این زمینه ها و باعث شده همچین واکنشهایی به وجود بیاد کاملا اشتباهه

خلاصه اش اینه:

162889

• Smile
Reactions: IMANOKA
بحث در مورد باب میل نبودن نیست
بحث اینه که کلا داستان از بیخ مشکل داره
کارگردانم اومده یه شخصیت محبوب رو فدای این داستانش کرده
حالا بعضیا خیلی خوششون اومده از این داستان ما هم بنظرشون احترام میزاریم
شماها هم یه لطف کنید کسانی که از داستان خوششون نیومده رو این همه سطحشون رو پایین نیارید و موضوعات ناشی از ساخته ذهن خودتون رو به اونا ربط ندید و بنظراتشون احترام بزارین.
انتقادات از داستان رو هم دوستان در موردش این چند صفحه اشاره کردند و کش دادنش بی فایده هست.
عزیز کجا کارگردان اینکارو کرده؟ اولا اینکه یک چیزی وجود داره به نام عاقبت عمل و جول بدون شک باید عاقبت کارشو میدید. اصا تو اینکه جول باید کشته میشد تقریبا شکی نیست و اگه کشته نمیشد یه چیز فن‌سرویس بود(از همون اول معرفی هم خیلی‌‌ها پیشبینی کردن که جول میمیره و چیزی نیس که بگی وای کارگردان چیکار کرده و فلان)
کل داستان بازی هم حول جول و تصمیمش می‌چرخه و سکانس اول با جول شروع میشه و سکانس آخر هم با جول تموم میشه که ما به نوعی رستگاریش رو میبینیم و دراکمن درنهایت، نهایت احترام رو به جول میزاره و توسط الی بخشیده میشه. من نمیفهمم این فدا کردن ینی چی؟ اصلا شما بیا بگو اگه شخصیت‌پردازی جول چطور پیش می‌رفت شما تاییدش می‌کردی؟ شخصیت محبوب باید تا ابد زنده باشه و هیچوقت کشته نشه که شما لذت ببری ازش؟ هر کارکتری که کشته بشه کارگردان اومده فدای داستانش کرده که پیش ببره؟

مشکل این بازی اینه که شخصیتی که به مراتب گیرا تر محبوبتر و جذاب تر هست می‌کشه تا با یه شخصیت به مراتب ضعیفتر از هر نظر بازی کنی مخصوصا شخصیت سوم که کمترین جاذبه ای برای من نداشت
مثل این میمونه که گاد آف وار دو کریتوس بمیره و اترئوس بره انتقام کریتوس بگیره و سی درصد بازی رو با سیندری پیش ببریم

• Like
Reactions: 8030v2
مشکل این بازی اینه که شخصیتی که به مراتب گیرا تر محبوبتر و جذاب تر هست می‌کشه تا با یه شخصیت به مراتب ضعیفتر از هر نظر بازی کنی مخصوصا شخصیت سوم که کمترین جاذبه ای برای من نداشت
مثل این میمونه که گاد آف وار دو کریتوس بمیره و اترئوس بره انتقام کریتوس بگیره و سی درصد بازی رو با سیندری پیش ببریم
خب ببینین، حتما بچه‌ها قبلا این رو گفتن، ولی هدف سازنده این بوده که یه داستان کاملا دو طرفه روایت کنه و آخرش هم کاملا به این می‌رسه. تقارن عالی بین ماجرای دو شخصیت، گواهی بر این حرفه. حقیقتا خیلی جرات می‌خواست که این مسیر رو برن و برخلاف آنچارتد یا همین GoW از شخصیتای ثابت شده قبلی استفاده نکنن، در حالی که اونطوری هم همه رو خوشحال و راضی نگه می‌داشتن.
این ریسکی که کردن، واقعا ارزشمنده و یه قدم کاملا رو به جلوئه، نه فقط برای صنعت بازی، که به طور کلی برای هنر.

عزیز کجا کارگردان اینکارو کرده؟ اولا اینکه یک چیزی وجود داره به نام عاقبت عمل و جول بدون شک باید عاقبت کارشو میدید. اصا تو اینکه جول باید کشته میشد تقریبا شکی نیست و اگه کشته نمیشد یه چیز فن‌سرویس بود(از همون اول معرفی هم خیلی‌‌ها پیشبینی کردن که جول میمیره و چیزی نیس که بگی وای کارگردان چیکار کرده و فلان)
کل داستان بازی هم حول جول و تصمیمش می‌چرخه و سکانس اول با جول شروع میشه و سکانس آخر هم با جول تموم میشه که ما به نوعی رستگاریش رو میبینیم و دراکمن درنهایت، نهایت احترام رو به جول میزاره و توسط الی بخشیده میشه. من نمیفهمم این فدا کردن ینی چی؟ اصلا شما بیا بگو اگه شخصیت‌پردازی جول چطور پیش می‌رفت شما تاییدش می‌کردی؟ شخصیت محبوب باید تا ابد زنده باشه و هیچوقت کشته نشه که شما لذت ببری ازش؟ هر کارکتری که کشته بشه کارگردان اومده فدای داستانش کرده که پیش ببره؟
اختلاف نظر همینه
چرا جول باید و حتما از نظر شما عاقبت عملش رو ببینه؟
جول سر قضیه بیمارستان و درگیری با فایر فلای کامل حق داشت و داشت مقابل یه سری افراد که جرم مرتکب شده بودن میجنگید،توضیحاتشم دوستان دادن.
برعکس ابی بخاطر lev حاضر شد به تمام دوستاش و همکاراش خیانت کنه و همه رو بکشه بخاطر lev .
عزیز کجا کارگردان اینکارو کرده؟
دقیقا کارگردان همین کار رو کرد چون میخواست به اهدافش داخل داستان برسه،برنگیخته کردن احساسات گیمر هدفش بود.

هر کارکتری که کشته بشه کارگردان اومده فدای داستانش کرده که پیش ببره؟
لزوما خیر

ولی از پیش بردن بازی توسط قاتل معلومه هدف کارگردان چی بوده.

شخصیت محبوب باید تا ابد زنده باشه و هیچوقت کشته نشه که شما لذت ببری ازش؟
نخیر

هر چند شخصیت اصلی هر گیمی خیلی مهمه مثل سری انچارتد با Nathan Drake یا گاد اف وار با کریتوس

• Like
Reactions: M@GNUM
اختلاف نظر همینه
چرا جول باید و حتما از نظر شما عاقبت عملش رو ببینه؟
جول سر قضیه بیمارستان و درگیری با فایر فلای کامل حق داشت و داشت مقابل یه سری افراد که جرم مرتکب شده بودن میجنگید،توضیحاتشم دوستان دادن.
برعکس ابی بخاطر lev حاضر شد به تمام دوستاش و همکاراش خیانت کنه و همه رو بکشه بخاطر lev .

دقیقا کارگردان همین کار رو کرد چون میخواست به اهدافش داخل داستان برسه،برنگیخته کردن احساسات گیمر هدفش بود.

لزوما خیر

ولی از پیش بردن بازی توسط قاتل معلومه هدف کارگردان چی بوده.

نخیر

هر چند شخصیت اصلی هر گیمی خیلی مهمه مثل سری انچارتد با Nathan Drake یا گاد اف وار با کریتوس
شما اینو بگو که چرا جول نباید عاقبت عملش رو ببینه؟ ببینید ما به جول حق میدیم درمقابل فایرفلای‌ها ولی این دلیل نمیشه کار این کارکتر صحیح باشه. در نهایت این فرد چندین "انسان" رو کشته که شاید هدفشون احیای بشریت بوده و کاری ندارم به اینکه از الی قبلش امضا گرفته بودن یا نه. تو گات هم مثلا شخصیت‌ها عاقبت اشتباه‌هاشون رو میدیدن مثلا راب چرا اعتماد کرد. اینکه شما دوست داری عاقبت نبینه و کار جول رو به طور صددرصد درست میبینی نظر شخصی شماست ولی هر قضیه‌ای چند ساید مختلف داره مسلما و این قضیه هم تک‌بعدی نیست. و اینو بگو ابی هم به خاطر لو اون همه کار رو کرد ولی مگه عاقبتش رو ندید؟ چندماه بهش تجاوز کردن و ازش بیگاری کشیدن ولی خب تهش یجورایی به رستگاری رسید مثل جول و اون دیالوگ طلایی آخر. ابی هم حق داشت و اگه نمی‌کشت، می‌کشتنش و حتی می‌خواست جلوی آیزاک تسلیم بشه و اسلحه‌اش رو بزاره کنار ولی اونا بهش حمله کردن و مجبور شد. هر داستانی یک جرقه نیاز داره برای کشش و پیش برده شدن و مرگ جول هم جرقه‌اش بود و اینکه احساسات مخاطب رو برمی‌انگیزه نمیتونی ایراد بگیری یا بگی نقصه. یعنی چیز با از پیش بردن داستان توسط قاتل میفهمیم هدف کارگردان چیه؟ هر کارگردانی از قصه‌گویی هدفی داره و با قصه‌‌اش به هدفش میرسه.

شما اینو بگو که چرا جول نباید عاقبت عملش رو ببینه؟ ببینید ما به جول حق میدیم درمقابل فایرفلای‌ها ولی این دلیل نمیشه کار این کارکتر صحیح باشه. در نهایت این فرد چندین "انسان" رو کشته که شاید هدفشون احیای بشریت بوده و کاری ندارم به اینکه از الی قبلش امضا گرفته بودن یا نه. تو گات هم مثلا شخصیت‌ها عاقبت اشتباه‌هاشون رو میدیدن مثلا راب چرا اعتماد کرد. اینکه شما دوست داری عاقبت نبینه و کار جول رو به طور صددرصد درست میبینی نظر شخصی شماست ولی هر قضیه‌ای چند ساید مختلف داره مسلما و این قضیه هم تک‌بعدی نیست. و اینو بگو ابی هم به خاطر لو اون همه کار رو کرد ولی مگه عاقبتش رو ندید؟ چندماه بهش تجاوز کردن و ازش بیگاری کشیدن ولی خب تهش یجورایی به رستگاری رسید مثل جول و اون دیالوگ طلایی آخر. ابی هم حق داشت و اگه نمی‌کشت، می‌کشتنش و حتی می‌خواست جلوی آیزاک تسلیم بشه و اسلحه‌اش رو بزاره کنار ولی اونا بهش حمله کردن و مجبور شد. هر داستانی یک جرقه نیاز داره برای کشش و پیش برده شدن و مرگ جول هم جرقه‌اش بود و اینکه احساسات مخاطب رو برمی‌انگیزه نمیتونی ایراد بگیری یا بگی نقصه. یعنی چیز با از پیش بردن داستان توسط قاتل میفهمیم هدف کارگردان چیه؟ هر کارگردانی از قصه‌گویی هدفی داره و با قصه‌‌اش به هدفش میرسه.
شما این صحبتت:
عزیز کجا کارگردان اینکارو کرده؟
داره این رو
هر داستانی یک جرقه نیاز داره برای کشش و پیش برده شدن و مرگ جول هم جرقه‌اش بود و اینکه احساسات مخاطب رو برمی‌انگیزه نمیتونی ایراد بگیری یا بگی نقصه.
نقض میکنه.

شما اینو بگو که چرا جول نباید عاقبت عملش رو ببینه؟
بحث من اینه که بایدی وجود نداره.
این همه ادمکش تو دنیا هست از سران حکومتها تا ادمهای تو کوچه و خیابون همه حتما و باید عاقبت کارشون رو ببینند؟ بعضیاشون دارن با خوشی و خرمی زندگی میکنن و عمر طبیعی میکنن.

ببینید ما به جول حق میدیم درمقابل فایرفلای‌ها ولی این دلیل نمیشه کار این کارکتر صحیح باشه
کارش دقیقا صحیح بود و با یه سری مجرم درگیر شده بود که به زور میخواستن یه بچه رو بکشن.

در نهایت این فرد چندین "انسان" رو کشته که شاید هدفشون احیای بشریت بوده و کاری ندارم به اینکه از الی قبلش امضا گرفته بودن یا نه

نه باید کار داشته باشی، چون تو لست پارت2 اینطور که متوجه شدم و از پیامهای کاربرها برداشت کردم دارن جول رو مقصر جلوه میدن و ازش یه قاتل ساختن .

تو گات هم مثلا شخصیت‌ها عاقبت اشتباه‌هاشون رو میدیدن مثلا راب چرا اعتماد کرد.

قرار نیست داستانها همه یه شکل باشن.

ابی هم حق داشت و اگه نمی‌کشت، می‌کشتنش و حتی می‌خواست جلوی آیزاک تسلیم بشه و اسلحه‌اش رو بزاره کنار ولی اونا بهش حمله کردن و مجبور شد.

کسی کاری به ابی نداشت یه مسئله نافرمانی بود که به سادگی قابل حل بود،lev سرباز دشمن بود و ازش خواستن بره کنار تا بکشنش.
با این توجیه تو جبهه جنگ یه سرباز بره دوستش که سرباز دشمن هست رو بیاره تو خاکریز و کسی تهدیدش کرد رو به رگبار ببنده اشکالی نداره.
بماند که این داستان دل بستن ابی به lev هم بسیار سطحی و چرت بود.

هر کارگردانی از قصه‌گویی هدفی داره و با قصه‌‌اش به هدفش میرسه

هدف مثلا چی بود؟
مثلا پایان چرخه انتقام!!:))

الی این همه هزینه داد برای انتقام،، از دادن دو تا انگشت و کشته شدن دوستش و ناقص شدن یکی دیگه و کشته شدن این همه انسان برای رسیدن به ابی

اخرش ابی رو در حال مرگ پیدا میکنه و میخواد بکشتش ولی دلش نمیاد خفش کنه:))

بیچاره اون همه ادم که کشته شدن :D

شما این صحبتت:

داره این رو

نقض میکنه.

بحث من اینه که بایدی وجود نداره.
این همه ادمکش تو دنیا هست از سران حکومتها تا ادمهای تو کوچه و خیابون همه حتما و باید عاقبت کارشون رو ببینند؟ بعضیاشون دارن با خوشی و خرمی زندگی میکنن و عمر طبیعی میکنن.

کارش دقیقا صحیح بود و با یه سری مجرم درگیر شده بود که به زور میخواستن یه بچه رو بکشن.

نه باید کار داشته باشی، چون تو لست پارت2 اینطور که متوجه شدم و از پیامهای کاربرها برداشت کردم دارن جول رو مقصر جلوه میدن و ازش یه قاتل ساختن .

قرار نیست داستانها همه یه شکل باشن.

کسی کاری به ابی نداشت یه مسئله نافرمانی بود که به سادگی قابل حل بود،lev سرباز دشمن بود و ازش خواستن بره کنار تا بکشنش.
با این توجیه تو جبهه جنگ یه سرباز بره دوستش که سرباز دشمن هست رو بیاره تو خاکریز و کسی تهدیدش کرد رو به رگبار ببنده اشکالی نداره.
بماند که این داستان دل بستن ابی به lev هم بسیار سطحی و چرت بود.

هدف مثلا چی بود؟
مثلا پایان چرخه انتقام!!:))

الی این همه هزینه داد برای انتقام،، از دادن دو تا انگشت و کشته شدن دوستش و ناقص شدن یکی دیگه و کشته شدن این همه انسان برای رسیدن به ابی

اخرش ابی رو در حال مرگ پیدا میکنه و میخواد بکشتش ولی دلش نمیاد خفش کنه:))

بیچاره اون همه ادم که کشته شدن :D
چون تو واقعیت یکسری افراد وجود دارن که با وجود جرم‌های زیادی که کردن خوش و خرم زندگی می‌کنن پس باید قانون یک ویدیوگیم رو هم بر اون اساس قرار بدیم؟ شما تعیین‌کننده قوانین داخلی آثار هنری هستی؟ این همه فیلم و کتاب و ... وجود دارن که داستان‌هاشون بر اساس تاوان دادن نوشته شدن که اتفاقا اثار فاخری هم هستن ولی یهویی سر تلو تبدیل میشه به نقطه ضعف و اینکه نباید همه داستان‌ها شبیه هم باشن؟ این دنیا مثل دنیای خیلی از داستان‌های دیگه بر اساس تاوان نوشته شده و واقعا خیلی مضحکه که اینو شما نقص در نظر بگیری و درنهایت بگی همشون نباید شبیه هم باشن. هرچقدر که نگاه اون افرادی که میگی میخوان جول رو قاتل نشون بدن سطحیه، نگاه شما هم سطحیه که صددرصد کار جول رو صحیح میبینی و صددرصد کار فایرفلای‌هارو غلط میبینی و تازه "مجرم" هم خطابشون میکنی. بر این اساس خب جول هم مجرمه چون اون همه آدم رو کشته و تازه قاچاقچی اسلحه هم هست. لطفا سعی کنین از چند ساید به قضیه نگاه کنین. خود الی هم می‌خواست فدا بشه که یکاری برای دنیا کرده باشه. شما خودت رو قرار بده جای فایرفلای‌ها، چندین میلیون زامبی در دنیا وجود داره و نسل بشریت درحال انقراضه و همه دارن همدیگه رو برای غذا می‌کشن و شما راه‌حل احتمالی رو توی واکسن گرفتن از یه بچه میبینی، اون لحظه حاضری خودتو مجرم خطاب کنی و بگی وای من نباید ازین واکسن بگیرم چون اشتباه پزشکیه؟ مسئله اینجاس که خودتو جای جول میزاری ولی جای فایرفلای نه.
بعله الی اون همه آدم رو کشت ولی ابی‌ای هم این وسط وجود داره که دو بار از جون الی گذشته و الی هم این قضیه رو دیده. شما زجر کشیدن الی سر کشتن نورا و مل و اوون رو دیدی که این زجر در جهت موافق پایان بازی‌عه. متوجه هستید که Lev یک بچه‌اس؟ این‌ نگاه سرباز دشمن خیلی سطحیه برای این بازی. خب بر اساس حرف شما، دیوید هم کاملا حق داشته که الی رو بکشه چون از دشمن بوده و کلی از دوستاشم زده کشته.
"رابطه لو و ابی خیلی سطحی‌عه" ببینید منم میتونم یه فکت کلی و سطحی راجب یک مسئله بدم بدون باز کردن اون قضیه و ضعیف نشون بدم چیزی رو. الان بیا بازش کن نه اینکه فکت بدی، مثلا منم بیام بگم شخصیت‌پردازی آنکل توی رد دد ضعیفه، خب یه فکت سطحی و کلی‌عه بدون اینکه اثباتش کنم و یکی باید بیاد کلی واس من مدرک بیاره که بگه نه قوی‌عه؟
دونه‌دونه استدلال‌های داستانیت دارن همدیگه رو نقض میکنن و کلا بر این اساس هستن که هرچی سمت جوله درسته و هرچی سمت فایرفلای و ابی‌عه غلطه، من نمیگم برعکسش هم درسته ولی یکم ازونور هم ببین قضایارو لطفا

من از قدیم حالم بهم می‌خورده از این استریم‌ها و ویدیوهایی که ملت از بازی کردنشون توی یوتیوب می‌ذارن، ولی توی این چند وقت نشستم کلی ویدیو از TLoU2 دیدم که ببینم واکنش‌ها چطوریه، چون به هر حال داستان بازی نسبت به اکثر بازی‌های معروف چیز واقعاً متفاوتیه. منظورم اون ویدیوهای «مثلاً» نقد هم نیست که بیشتر حکم شو و نمایش رو دادن و هرچی بیشتر ملت رو بخندونن لایک بیشتری می‌گیرن. فقط ویدیوهایی رو دیدم که طرف از اول تا آخر بازی می‌کنه و یه سری بخش‌های خاص و مهم بازی رو در نظر گرفتم که واکنش‌ها رو ببینم و چقدر هم متفاوت هستن واکنش‌ها!
یه سری از بخش‌هایی که برای دیدن انتخاب کردم اینا بودن: مرگ جول، کشتن مِل و اوون توسط الی، از راه رسیدن ابی برای انتقام، لحظه‌ای که کنترل ابی رو به دست می‌گیریم و مشخص میشه باید در نقش قاتل بازی کنیم، دوباره از راه رسیدن ابی برای انتقام ولی این بار از زاویه دید این کاراکتر و مبارزه‌ش با الی، و در نهایت مبارزه پایانی و تیتراژ.
قشنگ میشه گفت یه جور کلاس شخصیت‌شناسی هستن این ویدیوها. :D تنوع به شدت بالاست و بعید می‌دونم هیچ بازی دیگه‌ای در این حد با واکنش‌های متفاوت همراه شده باشه.
جالب‌ترین قسمت همون مبارزه پایانی هست که اوج تفاوت‌ها رو میشه دید! یه عده جوری با عشق و لذت به ابی مشت می‌زنن و دنبال کشتنش هستن که انگار در واقعیت یکی بهشون فجیع‌ترین ظلم ممکن رو کرده. یکی دو تاشون که با داد و فریاد نعره می‌زدن زنیکه #$^*^#%$ بیفت بمیر و گورت رو گم کن! :D از اون طرف یه عده حد وسط داشتن و یه عده دیگه هم زیر اشک و آه در حال غرق شدن بودن و خیلی دوست داشتن الی دست از سر ابی برداره و ولش کنه، ولی چون بازی حق انتخاب نمیده (که به نظرم کار درستی هم کردن) چاره‌ای جز خفه کردن ابی نداشتن و توی لحظه‌ای که الی ابی رو رها می‌کنه، این دسته از افراد هم انگار یه بار سنگینی از روی دوششون برداشته شده. یکی‌شون که بنده خدا انقدر توی اون لحظات گریه کرد که فکر کنم بعد از تموم کردن بازی باید چشم‌پزشک بره! بگذریم که خودم هم به عنوان یه نره خر توی بعضی بخش‌های بازی انقدر اشکم در اومد و مثل یه بچه ۳ ساله گریه کردم که... (مخصوصاً دو تا از فلش‌بک‌ها و برخورد بد الی با جول و همین‌طور لحظات غرق شدن ابی :( ).
یکی از جالب‌ترین واکنش‌ها رو میشه توی این ویدیو دید که مال برایان دکارت، بازیگر نقش کانر توی بازی Detroit هست و کنار همسرش نشسته بازی می‌کنه. از حدود ۲:۳۲:۰۰ اون بخش پایانی شروع میشه و به نظرم یه سری بهش بزنین. خانومه رسماً ذوب میشه توی اون قسمت! :(

این بازی داستانش از همون شماره اول در مورد انتخاب کردن و تاوان دادن و اینجور مسایل بوده. نه گاد آو وار بوده که قهرمان داشته باشه بازی و نه کال آو دیوتی بوده که همینطوری بی مغز بترکونی بری جلو

خوب یا بد نویسنده و صاحب بازی از همون شماره 1 جویل و الی رو کرکترای خاکستری و نه صددرصد قهرمان معرفی کرد و هدفش هم تو شماره دوم ادامه همین روند بوده......
حال کرده داستان این ip رو بر این اساس بسازه.

حالا اینکه دوستان نمیخواستن اینطوری باشه و دوست داشتن تا ابد جویل و الی در کنار هم کل امریکا رو بکشن و چند شماره اینطوری حالشو ببرن نقص داستان بازی نیس بلکه متفاوت بودن داستان و جریان بازی با چیزیه که انتظار داشتین همین..... . قرار نیس همه داستان ها هم مطابق میل ما باشه

+

اصن درک نمی کنم چرا اینقدر اعصاب خودتونو خراب میکنید آخه..... وظیفه نویسنده این نیس که داستان رو مطابق میل مردم ببره جلو اینطوری پسندیده و برده جلو داستان بازی رو .........اگر حال میکنیم که اوکی اگر نمی کنیم هم ولش میکنیم میره دیگه
این همه بازی مگه داستان همشون باب میل ماست؟
انگار همه جمع شدن به نویسنده پول دادن که باید داستانت فلان جور میرفت جلو ولی چون جور دیگه ای رفته جلو باید بمیری:D:D:D.....انگار به ما مدیونه دراکمن

.

اصن درک نمی کنم چرا اینقدر اعصاب خودتونو خراب میکنید آخه..... وظیفه نویسنده این نیس که داستان رو مطابق میل مردم ببره جلو اینطوری پسندیده و برده جلو داستان بازی رو .........اگر حال میکنیم که اوکی اگر نمی کنیم هم ولش میکنیم میره دیگه
این همه بازی مگه داستان همشون باب میل ماست؟
انگار همه جمع شدن به نویسنده پول دادن که باید داستانت فلان جور میرفت جلو ولی چون جور دیگه ای رفته جلو باید بمیری:D:D:D.....انگار به ما مدیونه دراکمن
این وسط یه تفکر اشتباهی هم وجود داره که خیلی‌ها (از جمله خودم تا مدتی پیش) فکر می‌کنن بروس استریلی توی داستان نسخه اول خیلی نقش مهمی داشته و مثلاً اون بوده که کمک کرده داستان انقدر خفن بشه و با جدایی بروس از ناتی داگ، نیل دراکمن پلید گند زده به داستان! :D
در حالی که داستان نسخه اول هم کاملاً کار خود دراکمن بوده و توی Credits بازی هم به این قضیه اشاره شده و جلوی Written By فقط نوشتن نیل دراکمن:

f8za_vava.jpg

حتی ایده‌های اولیه داستان به مدت‌ها قبل از ساخت بازی برمی‌گرده و در دوران دانشگاه دراکمن به ذهنش رسیده بوده و بعداً به تدریج کامل‌ترش کرده:
While at university, Druckmann had an idea to merge the gameplay of Ico (2001) in a story set during a zombie apocalypse, like that of George A. Romero's Night of the Living Dead (1968), with a lead character similar to John Hartigan from Sin City (1991–2000). The lead character, a police officer, would be tasked with protecting a young girl; however, due to the lead character's heart condition, players would often assume control of the young girl, reversing the roles. Druckmann later developed it when creating the story of The Last of Us

یعنی نویسنده نسخه اول رسماً و شرعاً خود دراکمن بوده و یه داستانی نوشته و کاراکترهایی خلق کرده که دوست داشته توی نسخه دوم مسیر رو به این سمت ببره. دیگه این وسط نباید از کسی اجازه می‌گرفته که! :D اینکه یه عده خوششون نیاد عیبی نداره و طبیعیه، ولی اینکه فکر می‌کنن باید بروس استریلی بالای سرش بود که این خیانت صورت نگیره، یه ذره عجیبه! :D
----------------
راستی داشتم Credits رو نگاه می‌کردم، یه بنده خدایی به نام محمد بروجنی هم اسمش توی ICE Team میاد! :D کسی خبر نداره ایشون کیه؟ انگلیسی که سرچ کردم کلاً هیچ کسی نیومد و انگار مفقودالاثره! فارسی هم حجت‌الاسلام و اینا میاد! :-" خیلی عجیبه که یکی توی ICE Team باشه ولی هیچ نام و نشانی ازش توی اینترنت نباشه!

no0r_vv.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or