PlayStation *SPOILER ALERT* گفتگو در مورد داستان The Last of Us Part II (پست اول با دقت خوانده شود)

اگر کسی نمیخواد داستان بازی براش اسپویل بشه به هیچ وجه این تاپیک رو دنبال نکنه .

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
حتما این بررسی ببینید
فوق العادست

دقیقه ۱۸:۳۰ رو ببینید ،، وقتی چند هفته پیش گفتم ابی به خاطر عذاب وجدان برگشت کمک لو و یارا ... نگید تصورات شخصیته ...

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
399
امیر من کی تفسیر کردم ؟ :| من میگم فقط چیزایی که کارگردان نشونم داده رو دارم کنار هم‌میذارم همین . یه شخصیتی توی اپنینگ داستان جونش توسط یه شخصیت دیگه نجات داده میشه . ولی به این مسئله اصلا توجه نمیکنه . اوکی ؟ ایرادی هم‌نداره . شخصیتش این شکلیه . ولی همین شخصیت چند وقت بعد جونش توسط یه نفر دیگه نجات داده میشه و این خیلی براش مهم‌میشه . این یعنی تناقض در شخصیت پردازی ، یه ۲ ۲ تا ۴ تای ساده .خدا وکیلی این چه ربطی به اون مثال اخبارت داره اخه ؟ :D
یا این که من میگم اپنینگ بازی جول و تامی همون ادمای سابق هستن . ولی مثل بچه ۱۴ ساله خودشونو لو میدن و رو دست میخورن . این یعنی تناقض ! همه هم دیدن کلی ازش پر شد تو نت ، بعد نیل دراکمن میاد تو پادکست ماله میکشه نه اینا اون ادم های سابق نبودن ! ببین بزرگترین مشکل داستان اینه که دوست داره نیمه اول مخاطب تا سر حد جنون تشنه انتقام کنه . شوک ولیو وارد کنه . و از اواسط یهو ورق رو برگردونه بگه حالا ببین abby کیه و چیه و دقیقا همین سناریو باعث تناقض در شخصیت پردازی میشه . چون نیمه اول داستان کارگردان میخواد با اغراق زیاد عصبانیت کنه و تو نیمه دوم مجبور میشه با یه سری تناقض های شخصیتی abby تورو باهاش همراه کنه . مثل همین جریان نجات دادن جون ابی و مهم شدن براش .

p.s : اتفاقا این ضعف های شخصیتی abby واسه خیلی های دیگه سواله و فقط من نیستم که دیدمشون. یه سرچ ساده تو همین فروم های اونور ابی بزن خدا وکیلی ببین چه خبره :D همین داستان نجات دادن جون ابی خودش یه سوژه بزرگه شده که کاری نداریم یه سری هدفشون مسخره بازیه یا چیزی ولی کلی meme هم ازش ساختن .و واسه من طنز تلخه والا ! بیا یکیشو ببین همین الان برات میذارم :
View attachment 160388

این شخصیت پر از تناقض و ضعف در شخصیت پردازی و به عنوان یه main character که قرار نصف بازی رو باهاش انجام‌بدیم خیلی خیلی باید بیشتر روش کار میشده .واقعا پذیرش این موضوع سخت نیست نمیدونم‌چرا اینقدر مقاومت میکنید :| شماها خودتون میگید شخصیت پردازی های نسخه اولو بیشتر دوست دارید و بیشتر جذاب بودن واستون ! خیلی باید رو شخصیت پردازی ها کار میشده واقعا.
در مورد این که جول و تامی خودشون رو راحت لو دادن بحثی ندارم، و انتقاد قابل قبوله. ولی شخصیت ابی از نظر من فوق العاده پردازش شده. همین موردی که ذکر کردین اتفاقا به ابعاد شخصیتی پیچیده ابی اضافه می‌کنه که آدمهای اطرافش براش مهمن، ولی انتقام چنان براش مهم بود که با وجود این که جول جونش رو نجات داد، بازهم نتونست خودش رو کنترل کنه. این اتفاقا توضیح میده که چرا تامی و الی رو نکشت، و حرف لو رو گوش کرد و دینا و الی رو ول کرد(در مقام مقایسه، الی از عشق و زندگیش که بره دنبال ابی). اگر ایرادی به شخصیت پردازیه بازی باشه، میشه به الی ایراد گرفت که با وجود اینکه خیلی با جوی خوب نبود اواخر با جول و از دروغ جول هم با خبر بود، زندگیش رو به فنا داد و اون همه آدم رو قلع و قمع کرد.
درباره‌ ی انگیزه ابی هم که زدن پدرش رو که آخرین امید بشریت بود، با بیشتر دوستاش کشتن.‌مجبور شده از بوستون بره سیاتل (از این سر آمریکا تا اون سرش، که همین جوریش رفتنش بدبختیه. خودش انگیزه ی انتقامه!!) انگیزه از این بیشتر؟
من هم با دوستانه که اینجا نظرشون رو‌گفتن موافقم. از نظر من هم پایان بازی اول بی نقص بود در داستان، ولی ۷ ساله که من هر وقت یاد بازی میوفتادم اولین فکر این بود که جول با خودخواهی تمام آخرین امید رو از بشریت گرفت. مطمعنا هر انسان زنده ای که این قضیه رو میدونست به خون جول تشنه میشد، چه برسه به ابی.
و البته که تمام اینها نظر شخصیه، ولی واقعا ایرادی که میگیرید نه تنها تناقض نیست که شخصیت پردازیه آبی رو منحصر به فردا میکنه

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,804
نام
مراد حلیمی
اگر ایرادی به شخصیت پردازیه بازی باشه، میشه به الی ایراد گرفت که با وجود اینکه خیلی با جوی خوب نبود اواخر با جول و از دروغ جول هم با خبر بود، زندگیش رو به فنا داد و اون همه آدم رو قلع و قمع کرد.
البته الی بیشتر از اینکه بخواد انتقام مرگ جویل رو بگیره داشت از خودش انتقام می گرفت، فک می کرد حضور جویل کنارش ابدیه و داشت جویل رو با اون نوع رفتار تنبیه می کرد و اون اتفاق باعث شد بفهمه چقدر اشتباه کرده که این همه مدت بی اعتنایی کرد به جویل

تو پایان بازی هم بنظرم به همین دلیل ابی رو بخشید. چون وقتی یاد جویل افتاد وقتی داشت ابی رو خفه میکرد با خودش گفت من دارم چیکار میکنم؟ جویل که دیگه رفته...منم که نتونستم به حد کافی باهاش باشم...کشتن قاتلش که خودشم به این روز افتاده و بر عکس من که به جویل بی اعتنا بودم به لو اهمیت میده چه فایده ای داره:((

.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,863
در مورد این که جول و تامی خودشون رو راحت لو دادن بحثی ندارم، و انتقاد قابل قبوله. ولی شخصیت ابی از نظر من فوق العاده پردازش شده. همین موردی که ذکر کردین اتفاقا به ابعاد شخصیتی پیچیده ابی اضافه می‌کنه که آدمهای اطرافش براش مهمن، ولی انتقام چنان براش مهم بود که با وجود این که جول جونش رو نجات داد، بازهم نتونست خودش رو کنترل کنه. این اتفاقا توضیح میده که چرا تامی و الی رو نکشت، و حرف لو رو گوش کرد و دینا و الی رو ول کرد(در مقام مقایسه، الی از عشق و زندگیش که بره دنبال ابی). اگر ایرادی به شخصیت پردازیه بازی باشه، میشه به الی ایراد گرفت که با وجود اینکه خیلی با جوی خوب نبود اواخر با جول و از دروغ جول هم با خبر بود، زندگیش رو به فنا داد و اون همه آدم رو قلع و قمع کرد.
درباره‌ ی انگیزه ابی هم که زدن پدرش رو که آخرین امید بشریت بود، با بیشتر دوستاش کشتن.‌مجبور شده از بوستون بره سیاتل (از این سر آمریکا تا اون سرش، که همین جوریش رفتنش بدبختیه. خودش انگیزه ی انتقامه!!) انگیزه از این بیشتر؟
من هم با دوستانه که اینجا نظرشون رو‌گفتن موافقم. از نظر من هم پایان بازی اول بی نقص بود در داستان، ولی ۷ ساله که من هر وقت یاد بازی میوفتادم اولین فکر این بود که جول با خودخواهی تمام آخرین امید رو از بشریت گرفت. مطمعنا هر انسان زنده ای که این قضیه رو میدونست به خون جول تشنه میشد، چه برسه به ابی.
و البته که تمام اینها نظر شخصیه، ولی واقعا ایرادی که میگیرید نه تنها تناقض نیست که شخصیت پردازیه آبی رو منحصر به فردا میکنه
باز خدا پدر شمارو بیامرزه که یه بخشی از انتقاد مثل تامی و جول رو وارد میدونی :D همین یه موردم اینجا به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست اصلا و ابدا ! چون نیل دراکمن پادکست گذاشته و مرغ یه پا داره:D

من هیچوقت نگفتم همه باید هم نظر باشن . ولی همیشه گفتم اثر بدون نقص نداریم و اگه این نقص درصدش زیاد باشه بحث در موردش بیشتر میشه . در مورد شخصیت پردازی های این سری بازی هیچوقت ندیدم فن های این بازی سر پرداخت ضعیف به شخصیت جول بحث کنن . حتی عاشقان سینه چاک نسخه دومم رای به برتری شخصیت پردازی جول نسبت به abby میدن و این از نظر من میشه یه شخصیت پردازی در حد این سری بازی . ولی abby شخصیت تکامل یافته و جذابی به عنوان یه main character برای مخاطب نیست . و اتفاقا کاملا بر عکس حرفی که زدید یکی دیگه از تناقض ها شخصیتیش اینه که ادم های دور و برش اصلا براش مهم نیستن به غیر از لیو و یارا ! حتی همه دوستاشو به کشتن داد به خاطر خودخواهی خودش . کلا این کاراکتر نمیتونه به عنوان یه شخصیت ماندگار خودشو مطرح کنه که این دو تا علت داره دقیقا

۱.تنفری که خود کارگردان ابتدای بازی برای انگیزه انتقام الی و مخاطب ایجاد میکنه . حتی پلات برخورد جول و ابی رو با نجات دادن جونش توسط جول در نظر میگیره و در ادامه ابی به جز انتقام به کمتر از شکنجه و سلاخی راضی نمیشه . تا جایی که صدای اوون و اطرافیانش رو هم در میاره . تا اینجا تمام افرادی که بازی رو تجربه میکنن به شدت از ابی متنفر هستن و باهاش مشکل دارن .

۲. در ادامه کارگردان از اواسط بازی میخواد کل داستان رو عوض کنه و ابعاد شخصیت abby رو به شکل دیگه ای نشون بده . و حالا اون حس تنفر رو تعدیل کنه و ازت میخواد باهاش همزادپنداری کنی . منتهی مشکلی که این وسط به وجود میاد اینه که وقتی پرداخت قوی در حد شخصیت قبلی صورت نگرفته مخاطب نمیتونه به قدری قانع بشه که اون حس تنفر ابتدای بازی رو که خود کارگردان با پیاز داغ زیاد ایجاد کرده از بین ببره. واسه همینم‌ این خیل عظیم بر علیه شخصیت پردازی ها صورت میگیره و کارگردان بازی کلی تو پادکست توضیح میده و و بالا پایینشو اینور اونور میکنه !

صحنه اشنایی ابی با لیو و یارا دقیقا یکی از اغازین تغییرات شخصیتی ابی محسوب میشه . جایی که علت این کمک و انسانیت به این دو نفر رو نجات دادن جونش توسط اونا اعلام میکنه . و این نشون میده انسان قدرشناسی و انسانیت رو میفهمه ! ولی چند ماه قبل این ماجرا چنین انسانیتی مشابه همین اتفاق در اون دیده نمیشه. نه این که از خیر انتقام بگذره . ولی رفتارش به قدری زننده میشه که صدای دوستاش رو هم درمیاره . چنین شخصیتی که ضعف در تصمیم گیری و تناقض در حرف هاش داره در ادامه خیلی راحت به کله تامی شلیک میکنه.جسی رو هدشات میکنه و همچنان همون ابی اولین سکانس ، وحشی و خونخوار ! ولی همین ادم دوباره وسط یه جریان بی ربط سراغ لیو و یارا و مادرشون میره تا بهشون کمک کنه و جونش رو به خطر میندازه ! و همین ادم کل دوستاشو به کشتن داده و از قبل خبر داشته پدرش میخواسته جون کسی رو بگیره که ازش اجازه نگرفته ! حتی شما به فلش بک های بازی رجوع کنید میبینید که خود ابی میدونه کار پدرش ممکنه درست نباشه و ازش میپرسه اگه منم جای اون بودم چی ؟ و دو نفری اشک میریزن و جوابی وجود نداره !
تناقض پشت تناقض که یه کاراکتر ثابت قدم و جذاب ازش نمیسازه. این پرداخت میتونه به عنوان یه کاراکتر فرعی قابل قبول باشه ولی به عنوان یه کاراکتر اصلی اصلا جذابیتی نداره .

p s : راجع به الی هم میشه بحث کرد و بخشی از حرفات کاملا درسته . کلا از نظر من مقایسه شخصیت پردازی های کاراکتر ها تو نسخه اول نسبت به نسخه دوم یه چیزی تو مایه های مقایسه پورشه و پرایده ! چه تو گروه شخصیت های اصلی چه تو گروه شخصیت های فرعی ! در حالی که تو کلیت داستان پر از عناصر ساختار شکن و جذابه .

• Like
Reactions: Black Roz

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,059
نام
نیما
حتما این بررسی ببینید
فوق العادست

چقدر اون تیکه ی عکس العمل مذخرف pewdiepie به رومنس الی و دینا جالب بود ، یارو میخواد بالا بیاره این صحنه رو میبینه ، بعد یه همچین ذهن هموفوبیایی میشه قبله ی دوستان برای سنجش کیفیت بازی !

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,709
نام
عرفان
چقدر اون تیکه ی عکس العمل مذخرف pewdiepie به رومنس الی و دینا جالب بود ، یارو میخواد بالا بیاره این صحنه رو میبینه ، بعد یه همچین ذهن هموفوبیایی میشه قبله ی دوستان برای سنجش کیفیت بازی !
انگری جو به عنوان منتقد خودش معرفی کرده و بعد دو سه تا نقد، پیش من که اعتبارش کاملا از دست داد چون هیچ نکته جالبی تو نقداش نمیبینم صرفا یه گیمر خیلی معمولی که نظرش و به غیرحرفه ای ترین شکل ممکن میگه. منتهی pewdiepie صرفا یه Let’s player و هیچوقت ادعایی نداشته که منتقد و به نظرم فیک نیست ریکشناش. اون صحنه هم فکر کنم بخاطر armpit دینا اونجوری کرد و الا سر صحنه رومنس ابی هم خیلی ریکشن عجیبی نشون داد از خودش و به نظرم در کل درک نکرد بازی رو. البته یادم با life is strange خیلی حال کرده بود یعنی میخوام بگم هموفوب نیست.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,199
نام
Amir
کلا ری‌اکشن پیودی‌پای نسبت به بازی برای من خیلی عجیب بود. من ری‌اکشن چندین یوتیوبر نسبت به سکانس گفت‌و‌گوی الی و جول توی آخر بازی دیدم و همه بدون استثنا بغض کرده بودن یا گریه می‌کردن ولی پیودی‌پای یه نگاه می‌کرد و بعدش یه چیزی می‌گفت یا ریز می‌خندید.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,804
نام
مراد حلیمی
کلا ری‌اکشن پیودی‌پای نسبت به بازی برای من خیلی عجیب بود. من ری‌اکشن چندین یوتیوبر نسبت به سکانس گفت‌و‌گوی الی و جول توی آخر بازی دیدم و همه بدون استثنا بغض کرده بودن یا گریه می‌کردن ولی پیودی‌پای یه نگاه می‌کرد و بعدش یه چیزی می‌گفت یا ریز می‌خندید.
90 درصد اینا برای جذب مخاطب بازی رو انجام میدن و شاید اصلا فن بازی نباشن. حتی بعضی از اون یوتیوبرایی که گریه و بغض می کردن هم خیلی تو جریان بازی نبودن می بینن یه بازی تو بورسه سریع استریم میکنن

تعجب من کلا از اینه که چطور ملت به اینا به عنوان مرحع نقد رجوع میکنن چون کاملا مشخصه اکثرا مثه مجله های زرد عمل میکنن(باز متا و اینجور چیزا یه چهارچوب نصف و نیمه ای داره)

.

آخرین ویرایش:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,866
من بازی رو کامل کردم و هیچجوری کشتن جول تو کتم نمیره
بهتر بود ابی اخر بازی تواب خفه میشد و میمرد
البته خود الی هم یه شخصیت لاغر و استخونی بود و بنظرم هیچ چیز جای هیبت مردانه جول رو نمیگیره

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,863
خوب الان باید چه برداشتی بکنیم ،،، یه شرحی می دادی بفهمیم قضیه چیه ...
ملزیار مشخصه دیگه :Dعکس اول متعلق به شخصیت پردازی های نسخه اول و کاراکتر هایی که خلق شدن. عکس دومم متعلق به شخصیت هایی که تو نسخه دوم خلق شدن . شرح لازم نیست که دیگه برداشت ازاده:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر