Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Halo117

کاربر سایت
Feb 12, 2021
19
داخل سایت گیمفا این رو نوشته بود:
فقط در زمانی که واقعاً قصد دارید خط داستانی کاراکترهای بیمار را ادامه دهید، از این آیتم استفاده کنید.
الان این ایتم رو بخرم و بدم به لیدی اما دیگه این بیماری کلا برای همه درمان میشه یا مثلا الان اول بازی هستم فقط پیرمرد مجسمه ساز و چند تا فروشنده ای که دیدم درمانمیشن؟
این سوال رو هم جواب بدید ممنون میشم:
unseen aid چطور درصدش زیاد یا کم میشه؟
ايتم تا حايي كه يادمه خريداري نميخواست
نمونه خون رو ازnpcها ميگيري و ميدي به ليدي اما وبرات پادزهر ميسازه و اون رو تو منو اصلي استفاده ميكني اينجوري نيست كه به كس خاصي بدي
و همه اونهايي كه گرفتن خوب ميشن

اگه اينكارو نكني بعضي از npc ها ميمرن

• Like
Reactions: db07

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
احتمالاً بچه‌ها قبلاً این ویدیوی پارودی Sekiro رو گذاشته باشن، ولی من تازه دیدمش و به نظرم فوق‌العاده بود! :D
از اول تا آخر بازی رو با حال و هوای طنز نشون میده و بعضی جاهاش (مثل Genichiro) حس و حال آدم موقع بازی کردن رو انقدر خوب درست کردن که نابود میشین از خنده! :D
حتماً اگه بازی رو تموم کردین یه سری بهش بزنین:

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
گنیچیرو رو زدمش ولی نمیدونم چرا بعضی وقتها mikiri Counter رو که میخواستم اجرا کنم داج میکرد
مگه نباید دکمه دایره رو یکبار به موقع زد؟

Yasin_azh

کاربر سایت
Aug 11, 2020
126
گنیچیرو رو زدمش ولی نمیدونم چرا بعضی وقتها mikiri Counter رو که میخواستم اجرا کنم داج میکرد
دکمه دایره همراه با حرکت دادن آنالوگ چپ به سمت حریف، البته روی زمانبندی یه مقدار تمرین لازم داره، ولی قلقش که بیاد دستت روال میشه و خیلی حال میده.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد

این برای اینکه شما زمانی میتونی رو گنیچیرو میکیری کانتر استفاده کنی که "حمله پرش" اون رو دیفلکت کنی (بلاک نه) وقتی درست دیفلکت کردی دیگه نمیتونه داج کنه و میکیری کانتر روش عمل میکنه.

• Like
Reactions: farhadking and db07

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
کسی بازی روپلات کرده میشه جواب بده:
خوندم که حتی اگر با بکاپ گرفتن سیو 3 تا پایان رو ببینی برای پلات کردن باید 3 بار بازی تموم بشه
درسته؟
اگر اینطوره بیخیال پلات کردن بشم

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,933
نام
فرهاد
خوندم که حتی اگر با بکاپ گرفتن سیو 3 تا پایان رو ببینی برای پلات کردن باید 3 بار بازی تموم بشه
درسته؟

بازی ۴ نوع پایان داره و با دوبار رفتن هم میشه همه اندینگ‌هارو دید. حتما وقتی به owl برای اولین بار میرسید، از بازی بک‌آپ بگیرید.

توضیح زیاد داره، ولی اگه تو نت بچرخی کامل هست که چطور راحت با دو پلی‌ترو بازی رو کامل کنی.

پلات بازی، مخصوصا دیدن همه اندینگ‌ها نیاز به وقت و حوصله زیاد داره، چون باید خیلی کارا رو انجام بدی و ایتم‌‌های خاصی رو بگیری. اینجا کامل توضیح داده.
Sekiro Shadows Die Twice How to Get All Endings

• Like
Reactions: farhadking and db07

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
660
نام
امیرحسین
درسته؟
با دو بار رفتن پلات میشه. فقط باید تو جاهای خاص از سیو بک‌آپ بگیری...

• Like

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
بازی رو تموم کردم
مثل تمام آثار میازاکی عالی بود
برای پلات هم فقط تروفی همه باسها مونده با اسکیلها و تولزها که 3تاش بیشتر نمونده
من همه باسها رو زدم مگه باسی هنوز هست؟
تولزها هم از این ایتم آبی رنگها میخوام-نیاز به نیو گیم پلاس داره؟

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
بازی رو تموم کردم
مثل تمام آثار میازاکی عالی بود
برای پلات هم فقط تروفی همه باسها مونده با اسکیلها و تولزها که 3تاش بیشتر نمونده
من همه باسها رو زدم مگه باسی هنوز هست؟
تولزها هم از این ایتم آبی رنگها میخوام-نیاز به نیو گیم پلاس داره؟
شما مطمئنی همه باس هارو زدی؟ یکی دوتا باس هستن که برای رسیدن بهشون باید توی زمان خاصی، کارای خاصی رو انجام بدین. من نمیخوام براتون اسپویل کنم اگه ندیدینشون. :D
در مورد تولزهای آبی رنگ هم بله تو دور اول نمیشه همشون رو گرفت نیاز دارید تا نیوگیم پلاس برید.

• Like

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,338
نام
مهدی
شما مطمئنی همه باس هارو زدی؟ یکی دوتا باس هستن که برای رسیدن بهشون باید توی زمان خاصی، کارای خاصی رو انجام بدین. من نمیخوام براتون اسپویل کنم اگه ندیدینشون. :D
در مورد تولزهای آبی رنگ هم بله تو دور اول نمیشه همشون رو گرفت نیاز دارید تا نیوگیم پلاس برید.
آره همه رو زدم چونکه اصلا تروفی در رابطه با شکست باسها نمونده!
3 تا تروفی که گفتم فقط مونده
داخل ویکیش که نگاه کردم این 3 تا رو نزدم:
Inner Father-Inner Genichiro-Inner Isshin
اینها رو هم باید بزنم؟
من قبل از پایان shura از سیو بکاپ گرفتم و همه پایانها رو توی یک دور دیدم
میشه بخاطر این باشه؟
داخل یوتیوب دیدم که میگفت اگر قبل از پیاین شورا بکاپ از سیو بگیرید و بعد سیو رو باز ریلود کنید برای پایانهای بعدی تروفی رو نمیشناسه و نیاز به نیو گیم پاس دارین

آخرین ویرایش:

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
آره همه رو زدم چونکه اصلا تروفی در رابطه با شکست باسها نمونده!
3 تا تروفی که گفتم فقط مونده
داخل ویکیش که نگاه کردم این 3 تا رو نزدم:
Inner Father-Inner Genichiro-Inner Isshin
اینها رو هم باید بزنم؟
من قبل از پایان shura از سیو بکاپ گرفتم و همه پایانها رو توی یک دور دیدم
میشه بخاطر این باشه؟
داخل یوتیوب دیدم که میگفت اگر قبل از پیاین شورا بکاپ از سیو بگیرید و بعد سیو رو باز ریلود کنید برای پایانهای بعدی تروفی رو نمیشناسه و نیاز به نیو گیم پاس دارین
خب این باس های Inner X یا Inner Y رو تا جایی که یادمه نیاز نیست بزنید چون با آپدیت ها اضافه شدن.

در مورد پایان شورا هم متاسفانه من بکاپ نگرفتم اطلاعی ندارم. :D ولی رسیدن بهش واقعا راحته! اصلا هم زمان نمیبره، شما اگه همین تازگیا بازی رو رفتید یه NG+ شروع کنید با یک یا نهایتا دو بار نشستن میرسید بهش. :D من خودم فقط یه دور (کمتر از 3-4 ساعت) نشستم پایان شورا رو دیدم.

• Like

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
550
نام
کامران
یه سوال راجبع dragon mask داشتم این ایتم به ازای هر 5 skill point یه لول به attack power اضافه میکنه
من الانم ap روی لول 11 است میتونم افزایش بدم به 15 میخواستم بدونم باعث میشه باس فایت ها ممثل demon of hatred راحتر بشه یا تغییر بخوصوصی ایجاد نمیکنه ؟

Ludens

Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
چقدر سخته بابا سر

Genichiro Ashina

پاره شدم دیگه سختیم حدی داره خدایی حد داره
صبور باشید، بنظرم کلید اصلی اینه که با دقت حملات حریف رو نگاه کنید و یاد بگیرید. موقعی که یادشون گرفتید و تونستید ضربات رو دفلکت کنید بازیو بردید. :D من اصلا پلیر حرفه ای محسوب نمیشم، اما آدم صبوریم برای همین سر این باس ها زیاد به مشکل نخوردم. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر