Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
خب من رسیدم به اخرین باس فایت بازی. و میخام نظرمو بگم راجع بازی

من همیشه تو بازیهای سولز، سبک بلاد رو دوس داشتم، بلادبورن سرعتی تر از دارک سولز بود و همین منو جذب میکرد و همیشه (حتی همین الان) حسرت بلادبورن 2 رو دارم که ای کاش میساختنش. فضای بلاد هم خوب بود.
بگذریم. بریم سراغ Sekiro

مکانیک و گیم پلی بازی فوق العادست. سرعت بالایی داره (و برای منی که بلادبورن برام خدا بود، این بازی جایگزین خوبیه) . باس فایت ها و مینی باس فایت های خوبی داره و تو باس فایت Divine dragon میتونید عظمت یه بازی رو درک کنید. واقعا باس فایت خفنی بود و عظمت و شکوه داشت به نظرم.

محیط های بازی بسیار خوب طراحی شدن و میتونید از محیط هم لذت ببرید و در سه حالت مختلف (شب، برف و آتش) که هرکدومش داستان داره :D محیط ها رو مجدد باید برید که در نوع خودش جذابه.

شخصا ضعفی در بازی نمیبینم جز دو نکته

نکته اول این که، امثال من خیلی عادت داشتیم وقتی یک باس فایت رو نمیتونیم رد کنیم از Coop استفاده کنیم و با کمک یک یا دو نفر باس رو شکست بدیم. اما خب این بازی کلا Coop نداره و من قبل خرید اصلا نمیدونستم ، هرچند اصلا پشیمون نیستم چون تجربه ی مهمیه و بهترین بازیه دو سال گذشته بوده و حقشم بوده. در هر صورت عدم Coop این بازی خیلی تو مخ بود واسم. چون coop این نوع بازیها در نوع خودش یه سرگرمیه جداست (فارم کردن، کمک کردن و زدن باس فایت ها با دیگری :D و کلا ویژگی جالبیه)

ضعف دوم بازی ، بعضی از باس ها به صورت عجیب و نا عادلانه و غیر منطقی طولانی هستن (دقت کنید! سخت نه! طولانی) و اکثر شکستها تو اون باس فایتها عملا به خاطر طولانی بودن فایت هست وگرنه میشه شکستشون داد. نمونه هاش Demon of hatred و باس فایت اخر Ishin . هر کدوم به ترتیب سه و چهار فاز دارن! که به نظرم زیادی دیگه الکی سختش کردن :D توخوده استوری بازی هم خیلی انتاگونیست ها رو طوری نشون ندادن که بتونیم باور کنیم تا این حد طولانی و bad a*ss باشن. الان باس اخر بازی 4 تا فاز داره!! اخه مادرت خوب، پدرت خوب، چه خبره اخه :))

توی Demon of hatred تو فاز اولش در حد فاینال باس هست خودش :D شما تصور کن باید یک بار شکستش بدی، و باز دو بار دیگه که هر بار حداقل دو حرکت جدید بهش اضافه میشه هم باید شکستش بدی همین میتونه باعث بشه بزاری کنار بازیو :D

بازیهای from software تا به الان خسارت زیادی به من زدن :D . یادمه تو بلادبورن سر یکی دو باس فایت دسته هامو میشکوندم و پرت میکردم :D (البته اون موقع 200 ت بود دوال شاک) الان با این قیمت ها نهایت بازی رو اف میکنم واسه یه موقع دیگه :D
ولی بهترین کار هم همینه. اگر دارید تجربه میکنید و شکست خوردید یهو تصمیم نگیرید بزارید چند ساعت بعد برید سراغش. مطمئن باشید نتیجه میده. کلا درسی که from software با بازیهاش میده صبور بودن هست . من خودم بارها بازی رو میرفتم پس میدادم بعد باخت :D فرداش پشیمون بودم!. ولی الان منطقی تر بازی میکنم.
همین الان بالای 10 بار از ایشین شکست خوردم ولی گذاشتم کنار واسه فردا یا پس فردا.

آیتم های بازی هم خوبن و مثل nioh گیج کننده نیستن (نیوه رو مثال میزنم چون تقریبا تو همین شکل و شمایل هست)
مهمترین اصل بازی و تمرکز بازی روی Deflect دادن هست (یعنی همون لحظه که داره دشمن ضربه میزنه شما بلاک کنید که باعث میشه posture (وضعیت یا یجورایی استامینا) از بین بره و در نهایت بتونید استانش کنید و پری. البته مثل دارک سولز ساده نیست که یه l1 بزنید و بعدش با لبخندی بر لب r1 بزنید :D و بحث دیفلکت دادن در حد میلی ثانیه هست.

مجموعا بازی رو دوس داشتم و بعد از شکست ایشین میرم سراغ پلاتش که برای دوستایی که میپرسن میگم ، پلات سکیرو نسبت به دارک سولز خیلی ساده تره (به نظر شخصیه خودم) و با بلادبورن هم تقریبا از لحاظ سختی پلات برابری میکنه اما روی دو یا سه play through حداقل حساب کنید.

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
125
اساتید سیکرو باز یه راهنمایی کنید ممنون میشم
من بعد از اینکه گاردین (میمون محافظ) رو کشتم یه گلی هست به اسم نیلوفر آبی کاخ که اون رو برداشتم بعد رفتم پیش ارباب کورو ازم این گل رو گرفت . حالا که تو یوتیوب نگاه میکنم ظاهرا بعد از اینکه گل رو گرفتم بت های منطقه آشینا غیر فعال میشه و یکسری نینجا به اونجا حمله کردن ، ولی برای من بت ها فعال هستن و این اتفاق نیوفتاده
یه راهنمایی میکنید چیکار باید بکنم ؟

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
اساتید سیکرو باز یه راهنمایی کنید ممنون میشم
من بعد از اینکه گاردین (میمون محافظ) رو کشتم یه گلی هست به اسم نیلوفر آبی کاخ که اون رو برداشتم بعد رفتم پیش ارباب کورو ازم این گل رو گرفت . حالا که تو یوتیوب نگاه میکنم ظاهرا بعد از اینکه گل رو گرفتم بت های منطقه آشینا غیر فعال میشه و یکسری نینجا به اونجا حمله کردن ، ولی برای من بت ها فعال هستن و این اتفاق نیوفتاده
یه راهنمایی میکنید چیکار باید بکنم ؟
اگر درست یادم باشه باید بیشتر از یک ایتم بهش بدید . علاوه بر گل ، Sakura Droplet و shelter stone هم هست .

• Like
Reactions: soheil_66

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
125
اگر درست یادم باشه باید بیشتر از یک ایتم بهش بدید . علاوه بر گل ، Sakura Droplet و shelter stone هم هست .
درسته وقتی الان میرم پیشش اینو میگه میبینم بعضی موارد لازم برای عطر سرچشمه رو جمع کردی و ....
بعد دو 2 گزینه میاد
درباره سنگ
درباره درخت ساکورا
یعنی الان این دو تا رو بدم بهش ، قلعه آشینا بسته میشه ؟

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
125
آشینا :D فکر کنم بله.
چون با زیرنویس فارسی میرم آشینا رو همش آشنا میبینم 8-}:D

دستت درد نکنه میرم سر وقت این دوتا ببینم چی میشه

---------------------
ویرایش : دمت گرم مشکلم حل شدم ، یادم رفته بود سنگ پناه Shelter Stone رو بگیرم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dizzy

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
من بلاخره پلات کردم.

به نظرم سختی باس فایت ها به ترتیب:
1- demon of hatred
2-owl in hirata
3- Ishin (last boss)

به نظرم Demon of hatred تو مخی ترین بود (برای من) واقعا هیچ راهی جز گلیچ کردنش پیدا نکردم! به حدی که حتی فرامسافتور بعد از بارها اپدیت هنوز این گلیچو از بین نبرده انگار خودشون میدونن که واقعا این باس فایت سخته. سه تا فاز بینهایت سخت داره.

owl تو هیراتا حدود 4 روز برای من طول کشید زدنش ولی بعد زدنش اون حس بی نظیر بود.
باس فایت اخر هم که طولانی بودنش از سخت بودنش بیشتر تو مخ بود.

* نکته ی جالب فرام سافتور اینه که بعد مدتی بازی براتون راحت میشه (نه خیلی) و این حس بی نظیره . باس فایت های سختی که توش گیر میکردید رو حالا میزنید. و اون حس بی نظیره

soheil_66

کاربر سایت
Jun 28, 2018
125
من هم بلاخره این بازی بسیار زیبا رو تموم کردم . اگر بخوام بطور کلی با آثار بی نظیر میازاکی مقایسه کنم شخصا دارک سولز و بلادبورن رو بیشتر دوست داشتم ولی با این حال بازی فوق العاده جذابیه.

از اونجایی که به هیچ عنوان قلق بازی دستم نبود و با تجربه دارک سولز و بلادبورن و حتی nioh بازی رو شروع کردم و اوایل بازی به شدت مشکل داشتم و برام سخت بود ولی هر چی جلوتر اومدم روندش برام نرمال تر شد

و تا اواخر بازی مشکل خاصی با مینی باسها و باسها نداشتم تا اینکه به صد محکمی چون demon of hatred برخورد کردم و اونجا بود که حسابی چالش برانگیز شد برام و تقریبا یکی دو روزی درگیرش بودم و چون باس چغر و بد بدنیه و جون سختیه

بیشتر از نیم ساعت نمیتونستم باهاش روبرو بشم و بعد از اون دست و مغزم دیگه یاری نمیکرد و اونجا بود که پیکرتراش دائم الخمرمون تا میتونست منو مورد نوازش قرار میداد و هر چی دق و دلی داشت سر من بدبخت خالی میکرد

ولی بلاخره لحظه موعود فرا رسید و تونستم ضربه نهایی رو بزنم و از اون زندگی نکبت بار نجاتش بدم و به آرامش ابدی برسونمش . روحش شاد

و در آخر هم باس نهایی استاد و پیشکسوت در زمینه شمشیرزنی یعنی ایشین هم به شدت نبرد جذاب و سختی بود که باز هم
چون نبردی طولانی مدت بود و 4 فاز داشت و تا بخوام حرکاتشو حفظ کنم و یاد بگیرم تقریبا دو روزی طول کشید و

ساعاتی پیش موفق شدم در یک نبرد جذاب و دیدنی شکستش بدم و بعد از اون بود که از شدت خوشحالی سجده شکر بجا اوردم و سپس جان خود را فدای کورو کردم ...

باری ، بنظرم ارزش تکرار بازی خیلی بالا نیست ولی شاید بعدا بخاطر پایان شورا مجدد بازی کنم

bazips33

کاربر سایت
Aug 1, 2012
95
نام
sina
سلام دوستان وقت بخیر من خیلی دنبال این بازیم ولی گیرم نمیاد دیسک که گرونه مجبورم اکانت خریداری کنم اگه دوستان جایی معتبر میشناسن یا کانال معتبر لطف کنن بهم پیام بدن خیلی ممنون

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دوستان این Lapis Lazuli رو نمیشه بیشتر از 6 تا در یک دور فارم کرد؟

من راستش از آخرین باری که سراغ بازی رفتم خیلی وقته میگذره، ولی تا جایی که یادمه تو یه دور بیشتر از حد عادی نمیشد فارم کرد. اگه برای تروفی ها و پلات کردن میخواید شروع کردن دور دوم اونقدر که فکر میکنید زمان نمیبره. :D

db07

کاربر سایت
Oct 31, 2007
2,343
نام
مهدی
من راستش از آخرین باری که سراغ بازی رفتم خیلی وقته میگذره، ولی تا جایی که یادمه تو یه دور بیشتر از حد عادی نمیشد فارم کرد. اگه برای تروفی ها و پلات کردن میخواید شروع کردن دور دوم اونقدر که فکر میکنید زمان نمیبره. :D
والا دور سوم هست دارم شروع میکنم
بخاطر تروفی کشتن همه باسها مجبور شدم ی بار شورا اندینگ رو برم و دور بعد اون یکی اندینگ که با owl مبارزه میکنیم و الانم باید ی دور دیگه برم تا 4 تا دیگه از اون ایتم ابی ها رو بگیرم
داخل یک دور با بکاپ گرفتن از سیو همه باسها رو بزنی تروفیش رو نمیده

• Like
Reactions: Ludens

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر