Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
سلام بر دلاوران سکیرویی:D
اقا 2 سوال
اول اینکه scrap iron رو از کجا و از کشتن کیا به دست بیارم؟
دوم رسیدم به اون گاوی که شاخ اتیشی داره رسما پاره شدم از بس که کشت منو چطوری این بی پدر رو بزنم؟

• Like
Reactions: J. Constantine

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
چرا اتفاقا اون توی لیسته:D

دفعه اول به نظر آدم بازی دستش نمیاد. دفعات بعدی بازی تازه چهره واقعیشو نشون میده:D اصلا جایی برای اشتباه کردن نیست. حتی بلاک کردن هم فایده نداره چون تا 40-50% هم Cheap Damage میخوری:D فقط پری کردن جوابه که اونم باید کاملا مسلط باشی بهش وگرنه اصلا نمیشه توی بازی پیشروی کرد:D
اقا من این DMC 5 رو باس اخرش رو اخرین درجه سختی تقریبا 4 ماهه توش موندم :D:| اصلا راهی وجود داره که زدش؟! تو بوق تیوب میبینم همه رو درجه های سختی کمتر هم بزور میزننش

• Like

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
بالاخره پروژه Sekiro هم تموم شد:D
NG+7 + Kuro's Charm + Demon Bell
Attack Power: 99

این اواخر دیگه داشتم دیوونه میشدم واقعا. همه چی One Hit شده بود و ضایع ترین دشمن ها در حد باس آخر بودن:D

دیگه میتونی بری استراحت. ما هم سماق میمکیم واسه Elden Ring:D

View attachment 128889
لباس شخصیتت سیاه هستش یا من اشتباه میبینم؟!

• Like

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
سلام بر دلاوران سکیرویی:D
اقا 2 سوال
اول اینکه scrap iron رو از کجا و از کشتن کیا به دست بیارم؟
دوم رسیدم به اون گاوی که شاخ اتیشی داره رسما پاره شدم از بس که کشت منو چطوری این بی پدر رو بزنم؟
فقط به سرش ضربه بزن، اتش مهارش میکنه، از اون ایتم های دست مصنوعیت استفاده کن تا یک مکث چند ثانیه ای کنه بعدش بهش حمله کن

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
فقط به سرش ضربه بزن، اتش مهارش میکنه، از اون ایتم های دست مصنوعیت استفاده کن تا یک مکث چند ثانیه ای کنه بعدش بهش حمله کن
دمت گرم داش شاید 20 بار تا الان کشته منو از همون قدرت مکث هم استفاده میکنم اما بازم تا نصف جونش بیشتر نمیتونم کم کنم
بعد این scrap iron رو نمیدونی از کشتن کیا یا کجا ها میشه به دست اورد؟

• Like

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
دمت گرم داش شاید 20 بار تا الان کشته منو از همون قدرت مکث هم استفاده میکنم اما بازم تا نصف جونش بیشتر نمیتونم کم کنم
اینو از بعضی دشمنای بازی باید فارم کنی، فکر کنم از اواسط بازی به بعد میشه، بعدا میشه از فروشنده ها هم خریدش

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,516

روش قفل نکن ...برو از پشت بزنش فقط بدو و پشتش رو بزن وقتی هم داشت مسقیم میومد سمتت دایره و جلو رو بزن که بپره جلو و پشتش بیوفتی

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
سلام دوستان
اقا رسیدم جایی که میگن باید کنار مجسمه بودا و راهبه ها بری زنگوله برداری ولی زنگوله ای ندیدم
بعد خوندم که باید بریم گنچیرو بزنیم خلاصه بعد 3 روز شکست الان تونستم بزنمش ولی بازم رفتم جای مجسمه بودا زنگوله ای در کار نبود
الان باید کجا برم یا چه چیزی بردارم؟

• Like

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
سلام دوستان
اقا رسیدم جایی که میگن باید کنار مجسمه بودا و راهبه ها بری زنگوله برداری ولی زنگوله ای ندیدم
بعد خوندم که باید بریم گنچیرو بزنیم خلاصه بعد 3 روز شکست الان تونستم بزنمش ولی بازم رفتم جای مجسمه بودا زنگوله ای در کار نبود

احتمالاً زنگوله ای باشه که در Main Hall واقع در Senpou Temple هست باشه. برای رسیدن به Main Hall باید ازون Save واقع در Senpou Mt. Kongo مستقیم به پیش بری. انتهای مسیر میرسی به محل مورد نظر. کنار محل مجسمه ی بودا که Save میکنی یک محراب پرزرق و برق هست. نزدیکش شو و باهاش interact کن.
یک زنگوله ی دیگر هم هست که اوایل بازی قبل از رسیدن به Chained Ogre بدست میاریش. از یه پیرزنی که پسرش در کنارش روی زمین زخمی شده و نفس های آخرشه. تو رو میبره به Hirata State.

بعد از زدن گنیچیرو باید سه تا مسیر مختلف رو بری

اول باید بری سمت Sunken Valley و تا پایین ترین جای ممکن در اون محیط بری پایین تا با Guardian Ape بجنگی و گل سفیدی که Kuro بعد از کشتن گنیچیرو درباره ش صحبت کرد رو پیدا کنی.

بعدش باید راهی Senpou Temple بشی و در انتهای مسیر Immortal Blade رو پیدا کنی.

مسیر سوم هم از Ashina Dungeon میرسی بهش. باید بری دخمه ها و زیرزمین های قصر رو پیدا کنی و از Save موسوم به Botomless Hole بپری پایین تا یک تکه سنگ مقدس رو از آخرین Save واقع در Mibou Village پیدا کنی.

با توجه به Best Ending که سکیرو راهی West و زادگاه اژدهای الهی میشه، احتمال بدید که نسخه ی دومی از بازی ساخته بشه؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
با توجه به Best Ending که سکیرو راهی West و زادگاه اژدهای الهی میشه، احتمال بدید که نسخه ی دومی از بازی ساخته بشه؟
نسخه دوم لزوما میتونه دنبال نسخه اول نباشه. ولی خیلیا روی یه چیز توافق دارن و اینه که کاش یه DLC برای پرداختن به Tomoe میساختن. خیلی جالب میشد میدیدیمش و باهاش مبارزه میکردیم:D

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
نسخه دوم لزوما میتونه دنبال نسخه اول نباشه. ولی خیلیا روی یه چیز توافق دارن و اینه که کاش یه DLC برای پرداختن به Tomoe میساختن. خیلی جالب میشد میدیدیمش و باهاش مبارزه میکردیم:D

اولاً بخاطر کپی پیست امضات معذرت میخوام. منم سرباز میازاکی ام:D

ایده های زیادی برای نسخه دوم یا DLCها وجود داره.
-اینکه چه بلایی بر سر Takeru و Tomoe اومد.
-شمشیرهای دوگانه ی Immortality از کجا اومدن.
-چرا در دخمه های آشینا نامیراهایی وجود دارن؟ اونجا کجاست؟
-اون جنگجوهای شیشمن (بنفش) فلسفه وجودی شون چیه؟
-چرا جغد شاخه ای از درخت Everblossom رو در اختیار داشت؟
-بانو O'rin و فرمانده Suzuko چه داستانی دارن؟

من توی بازی هربار این بزرگوار رو همون ابتدای رسیدن به Ashina Castle کشتم و همیشه یکبار دیگر قبل از باس فایت نهایی با Ishin و Genechiro جلوی روم سبز میشد. چرا بار اول که میکشیمش تاثیری به حالش نداره؟ این Ashina 7 Spears با اون یکی فرق میکنه؟ اسماشون رو دقت نکردم دقیق.

البته به بعضیاشون بصورت خفیف جواب داده ولی خب، خیلی دستشون بازه...

توی سکیرو قدم میزنی پلات میریزه رو سرت :D شروع کنی به دوئیدن نصف داستان از دست رفته :)) و این هنر میازاکیه

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,516
سلام دوستان

باید بری با اون پیرمرده ishin ashina صحبت کنی از مجسمه kuro room سمت راست رو نگا کنی یه پنجره هست... از اونجا بری بیرون روی سقف ها دود میبینی دودا رو دنبال کنی طرف توی یه اتاق نشسته باهاش کلی صحبت کن بعد اون زنگوله میاد و اون یارو که داره دعا میکنه غیب یشه.

یه راه دیگه هم برای رسیده به پیرمرده هست سر راستتره اما سختتر ...از مجسمه dojo از پله ها برو پایین سمت چپ یه راه رو هست از پله ها برو زیرزمین چند تا دشمن هست بزن بعد آخر اون اتاق از پله ها برو بالا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر