S.T.A.L.K.E.R : Clear Sky / PC

سلام

این بازی قرار است که در August 29, 2008 عرضه بشه سبک بازی FPS هست که از المان های RPG هم بهره میبره.این نسخه یک جور پیش در امد برای نسخه SoC هست و داستان قبل از SoC را روایت میکند.

STALKER_ClearSky_logo.jpg

Minimum:

• Microsoft Windows 2000 (SP4) / XP /Vista
  • Intel Pentium 4 mit 2 GHz / AMD XP 2200 +
  • 512 MB Ram
  • 10 GB free hard disc space
  • 128 MB Direct X 9c compatible card
  • Keyboard, Mouse
  • Lan/Internet for Multiplayer
Recommended

• Microsoft Windows XP /Vista
  • Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200 +
  • 1,5 GBRam
  • 10 GB free hard disc space
  • 256 MB Direct X 9c compatible card

BoxShot رسمی بازی:

31632_Stalker2Front_normal.jpg

Last edited by a moderator:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
آقاجون بازی یعنی این، FPS یعنی S.T.A.L.K.E.R. (البته بدون Bugهاش :cheesygri) هر کی مشکل داره دو قدم پایین تر نشستن دارن کنسول میزنن. (شوخی بود :smile:)

یه مشکلی که این بازی داره اینه که کم راهنمایی میکنه تا امکانات بازی رو درست معرفی کنه. یه سری چیزا می نویسم شاید کمکی باشه در انجام بازی.

در مورد مشکل تاریکی دو راه دارید:
1. استفاده از چراغ قوه، که فک می کنم همتون استفاده کرده باشید.
2. استفاده از Night Vision، که در صورت داشتن Suitی (لباس) که بهش مجهز باشه با زدن کلید N می تونید ازش استفاده کنید. (البته چراغ قوه تون رو هم می تونید همزمان روشن کنید که دید نزدیک بهتر بشه.
علاوه بر این ها بازی در شب یه مزیتی که داره اینه که دشمنا رو قبل از اینکه دیده بشن از رو چراغشون میشه دید. البته من هیچ بازی دیگه ای رو ندیدم که اینقدر شباش تاریک باشه. به عنوان مثال Crysis، دلیلش هم در همین تاپیک میشه دید. Crysis رو هم البته میشه با Modهایی که هست مثل Stalker ظلماتش کرد. اما چون مثل این Atmosphere بخصوصی نداره تاثیری رو گیم پلی نمیذاره.
کار دیگه ای هم که میشه کرد اینه که ماموریت های اصلی بازی رو عقب بندازید تا روز بشه. برای گذراندن زمان دنبال Artifact (توضیحاتش در ادامه) بگردید یا از افرادی که هستن ماموریت فرعی بگیرین.

مسئله دیگه استفاده از Artifactهایی که در بازی پیدا میشه:
خب، اگر کسی قسمت قبل رو بازی نکرده باشه بعید می دونم اصلا بدونه اینا چین. Artifactها در بازی قبلی بصورت مرئی وجود داشتن و جون و Endurance و کلا توانایی هاتون رو بالا می بردن. اما در Clear Sky نامرئی هستن و خیلی کم و خیلی سخت و در جاهای خیلی خطرناک پیدا میشن! من ازشون استفاده نکردم، چون اثر Radioactive شدید میگذارن و جونتون رو کم می کنن (اگر لباس درست حسابی نداشته باشید). اما قیمت فروششون به بالای 10000 RU هم میرسه.

1718603937.jpg

چطور میشه پیداشون کرد؟ این وسیله رو تو Inventoryتون می بینید (عکس بالا). اگر یک دستتون آزاد باشه (یعنی اسلحه کمری یا چاقو دستتون داشته باشید) کلید O رو میزنید و این وسیله رو که یه Detector از جیبتون در میارید. سه یا چهار مدل از این وسیله در بازی موجود. در ابتدای بازی یه ذغالیشو دارید که اگر Artifactی نزدیکتون باشه شروع میکنه به بوق زدن. جلوتر تو بازی مدل هاییش هم هست که LCD دارن و محل دقیق تری از Artifact رو بهتون نشون میدن. تا جایی که من شنیدم تو همون قسمت اول بازی (یعنی Swamps) حداقل 5 تا از این Artifactها وجود داره. معمولا نزدیک به جاهای خطرناک دیده میشن. توجه داشته باشید که اینها کاملا نامرئین و وقتی که دقیقا کنارشون وایسین دیده میشن.
توصیه من اینه که از همین ابتدای بازی سعی کنید همیشه اون Detector دستتون باشه تا بتونین با پیدا کردن و فروششون سریعتر پول در بیارید و وسایلتون رو ارتقا ببخشید.

مسئله دیگه پایین بودن Accuracy (یا دقت) اسلحه هاست که مثلا میگید "هد رو میزنید، میخوره به پا". خب این یکی خیلی ربطی به بازی نداره! :cheesygri
این مسئله هم مثل تاریکی شب از علاقه بیش از حد سازنده های بازی به Realistic کردن بازی میاد. این مسئله هم مثل بقیه مسائل موجود در کره زمین با پول حل میشه. در هر قسمت از بازی (مخصوصا در Base گروه ها) افرادی هستند که اسلحه یا لباس شما رو دستکاری میکنن. با خیلی پول خرج کردن می تونین اسلحه هایی کاملا دقیق داشته باشید. مثلا من بازی رو با یه Vintar BC تموم کردم که فک کنم دقتش تا آخر پر بود و یک سوم آخر بازی به این صورت بود: یک تیر، یک هد. (:-" حالا با قدری اغراق.)

مسئله بعدی استفاده از باند و Med-kit. باند همون چیز قرمزهای تو Inventory که یکی دو صفحه پیش یکی دو نفر بهشون میگفتن نوشابه! و Medical Kit هم همون جعبه هاست که در سه رنگ: قرمز، آبی و زرد موجودا (اول بازی فقط قرمزها رو می بینید). کلید های استفاده از باند و جعبه کمک های اولیه به ترتیب ] و [ هستند. (یا برعکس! یادم نیست دقیق) اگر دیدید داره جونتون الکی (!) کم میشه از باند استفاده کنید. بستگی به شرایط تا دو یا سه تا هم شاید مجبور شید استفاده کنید. ضمنا اینها رو اصلا نفروشید، لازم میشن.

یه مسئله دیگه، سعی کنید قبل از ترک قسمت Yantar لباس مناسب رو تهیه کرده باشید. چون از یه قسمتی به بعد دیگه نمیشه لباس خرید. در Spoiler اسم قسمت ها هست. اگر دوست ندارید نبینید.

از Limansk به بعد دیگه Traderی وجود نداره. و فقط افرادی هستند که لباس یا اسلحه شما رو تعمیر میکنن. پس قبل از رفتن به Limansk با خیال راحت پولاتونو خرج کنین. و فقط مقداری برای تعمیر لباستون بگذارید.
Red Forrest (بعد از همین Yantar) نسبتا مشکل، قبل از رفتن به اونجا گلوله و جون به اندازه کافی ببرید.

Factionها
در بازی قبل هم گروهایی با اسم های Duty و Freedom و Bandits و ... وجود داشتن. اما نمیشد عضوشون شد. در این بازی می تونید عضو گروه های Stalker و Duty و Freedom و Bandits بشید. که با انجام یه سری ماموریت بهتون پاداش میدن. البته بازی رو بصورت تنها هم می تونید تموم کنید (من اینکارو کردم). ضمنا با پیوستن به هر Faction یه جورایی با یه سری از گرو ها دشمن میشید و بهتون شلیک می کنن. مخصوصا Duty و Freedom که ظاهرا بر علیه هم دیگن. عضویت رو از طریق Leader اون Faction می تونید بگیرید.

ایرادات بازی (Bugها):
ظاهرا برادران اکراینی ما در GSC Game World درک درستی از کلمه Bug ندارن. در بازی قبلی این مسئله صدای همه رو در آورده بود، این یکی از قبلی هم بدتر بود. حتما Patch های موجود در DVD بازی رو نصب کنید. فک می کنم اکثر DVDهای موجود Patch 1.5.04 رو داشته باشن. این Patch (یا Patch 1.5.05 رو اگر دانلود کردید) رو قبل از Crack کردن نصب کنید. و بعد کرک مخصوص این ورژن رو (که اونم رو DVD هست) نصب کنید. اگر بعدا موقع بازی کردن به مشکل بر بخورید دیگه نمیشه Patch رو نصب کرد! چون اگر Patch رو نصب کنید دیگه Saveهاتون رو نمیشناسه! و باید از اول تشریف بیارید. مشکلی که برای خیلی ها (حتی اون هایی که مثل من Patch رو هم نصب کردن) میفته اینه که بازی از یه قسمتی به بعد CTD میکنه! اینقدر این مسئله تو فروم بازی شایع که به جای Crash To Desktop از مخففش استفاده میکنن. :laughing:
یعنی با Error یا بدون Error یهو میپره بیرون. چند راه حلی که شاید کمک کنه:
1. پاک کردن و نصب دوباره بازی.
2. اگر Patch 1.5.04 رو نصب کردید و هنوز مشکل دارید از فایل و اطلاعات این تاپیک استفاده کنید.
3. به GSC Game World شکایت کنید و 1000 تومنتون رو طلب کنید.
راستی جالبه که کسی مشکل نداشته تا حالا. (یا شایدم صحبتی نکرده راجع بهش.)
یه چیز جالبه دیگه. من خودم بعد از یه ماموریتی، دیگه مامورتهام آپدیت نشد. یه روز تموم داشتم بالا پایین میکردم که حالا باید چه کار کنم، از 2 3 سیو عقب تر اومدم درست شد! و البته چندین باری هم پشت سر هم CTD کردیم.

لطفا اگر چیزی راجع به این پست می خواهید بگید همش رو نقل قول نکنید.

آخرین ویرایش:

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
این جریان اینکه پشت یه درخت کاور گرفتی بعد یهو نمیفهمی از کجا تیر میخوره تو مخت منو یاد فیلم Wanted محصول سال 2008 با بازی آنجلو جولی میندازه در این فیلم ترز جدیدی از شلیک کردن بصورت چرخشی رو شاهد خاهید بود:biggrin1:
به نظر میرسه این بازی تقلیدی از این فیلم به حساب بیاد:biggrin1:

shervinrs

کاربر ویژه
کاربر سایت
Mar 9, 2006
401
نام
شروين
توضیحات کامل و خوبی دادین .فقط یه توضیحی در مورد این چراغ قوه بدین که از کجا باید تهیه اش کنم
چراغ قوه رو از ابتدای بازی داری. L رو بزن روشن شه. یه بار یه نگاهی به مشخصات کلید در Option بنداز.

Brad Pitt

کاربر سایت
Oct 19, 2005
114
سلام

اول از شروین عزیز تشکر میکنم به خاطر توضیحاتش. البته اکثر این مطالبها را دوستان باید از طریق دیالوگهای داخل بازی متوجه بشن ، مثلآ همین پیدا کردن Artifact ها رو اگر اشتباه نکنم همون اول بازی Leader گروه Clear sky ها توضیحش رو میده و همینطور تقاضا برایه عضو شدن تو یه گروههایه دیگه رو زمانی که دارید برایه ماموریتهایه اصلی بازی با Leader هاشون صحبت میکنید تویه لیست سوالها میشه دید.
یکی از خوبیهایه این بازی این بود که تمام دیالوگها از ابتدا تا انتهایه بازی داخل PDA به صورت روز به روز ثبت میشه و اگر جایی از دیالوگها رو متوجه نشدید به راحتی میتونید اون رو داخلش پیدا کنید.

خیلی از این ایرادهایی هم که بچه ها از این بازی میگیرن اصلآ ایراد نیست و سبک بازی هست.;)
کلآ سازنده ها سعی زیادی داشتن که بازی رو واقع گرایانه بسازن.
برایه همین هم سعی نداشتن به بازیکن کمک زیادی بکنن مثل همین شبهایه تاریک که واقعآ
برایه من لذت بخش بود و به نظرم خیلی هم عالی و طبیعی بود.
از نظر گرافیک هم که واقعآ عالی بود ، مخصوصآ خونه هایه متروک که واقعآ طبیعی طراحی شدن.
==
من خودم به شخصه خیلی از سازنده هایه اروپایه شرقی و روس خوشم میاد چون زمان ساخت بازی اول از همه سعی میکنن بازی رو اون طوری که سلیقه خودشون هست و دوست دارن بسازن و بعد تکمیلش کنن و بیش از حد به فکر فروش و جمع کردن مخاطب عام نیستن.
مثل همین سازنده هایه STALKER و یا همین بازیه Witcher که خیلی هم ازش لذت بردم.
:)

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
توضیحات بسیار عالیی بود دوستان. (در مورد تاریکی و مشکل پریدن تو دسکتاپ یا همون CTD که منو دیوونه کرده واقعا درست گفتید.)
ضمنا با کمی خشونت کمتر کاملا با حرفهای بهزاد موافقم.
در مورد تاریکی باید بگم که اصولا ایراد یا چیزی شبیه این محسوب نمیشه.
من تو CRYSIS‌ اصلا از چراغ قوه یا NIGHT VISION استفاده نکردم چون نیازی نبود ولی در STALKER خصوصا تو بعضی مراحل این یک نیاز مبرم هستش.
ضمن اینکه در مناطق آلوده بعضا دید به صفر میرسه که البته این هم عمدی هستش.
در مورد سختی کسب درآمد و نبود آرتیفکت‌ها هم عزیزان پرمیوم میتونن نوشته نه چندان خوشایند من رو بخونن ولی توضیح کوتاهش اینه که با آپگرید لباس‌ها خصوصا لباس‌ها خصوصا لباس‌های مخصوص مناطق آلوده که کلاه شیشه‌ای دارن و تنها مشکلشون درصد ضد گلوله کمی پائینترشونه (در عوض در برابر تشعشعات و غیره مقاوم‌تر هستن) ‌میتونید اسلات‌های بیشتری برای آرتیفکت‌ها باز کنید. اکثر آرتیفکت‌ها مقداری تشعشعات رادیو‌آکتیو دارن که در برابر مزایاشون عامل منفی حساب میشه و در مدت کوتاهی درصد رادیواکتیو بدن کاراکتر رو بالا و میزان جان رو پائین میاره. در عوض آرتیفکت‌های خاصی هستن که فقط درصد رادیواکتیویته رو پائین میارن که برای استفاده از آرتیفکت‌های دیگه باید از این نوع در کنار اونها استفاده بشه.
در کل شاید هنوز SOC از منظر احساسی بهتر باشه ولی هرکسی که از اون بازی خوشش اومده باشه قطعا از CLEAR SKY هم لذت می‌بره چون هم بهبود‌هایی داشته و هم جنبه‌های مثبت بازی قبلی رو حفظ کرده و تنها نکته منفی این بازی جدای از سختی و باگ‌های فراوونش, مشکل در کمبود مراحل زیبایی مثل مراحل زیرزمینی در SOC‌هستش. همین... .

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,250
نام
سروش
بچه ها من اونجا که یه برجی هست یه سرباز خودی هم بالاش هست و چنتا گراز پایین هم هست
گرازها رو میکشم بعدش نمی دونم باید چه کار کنم ماموریت اول هست:biggrin1:

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
ای بابا!
بازم که سوال تکراری می‌کنید!
دوست عزیز بعد از کشتن گراز‌ها برید داخل واگن خالی کنار دکل و صبر کنید. نما قرمز میشه و بیهوش میشه کاراکتر بازی و در کمپ CLEAR SKY بهوش میاد. همین... .

BlackCanopus

کاربر ویژه
کاربر سایت
Oct 1, 2007
301
بچه ها من اونجا که یه برجی هست یه سرباز خودی هم بالاش هست و چنتا گراز پایین هم هست
گرازها رو میکشم بعدش نمی دونم باید چه کار کنم ماموریت اول هست:biggrin1:
اين يه باگه. اول بازي اگه دقيقاً همه كارايي كه بهت ميگن انجام ندي و سرخود عمل كني اينطوري ميشه.
بازي رو از اول شروع كن و دقيقاً هر چي كه رييس گروه Clear Sky بهت ميگه رو به ترتيب انجام بده. مخصوصاً وقتي براي اولين بار ميري تو مرداب، اون قسمت مربوط به انداختن پيچ داخل Anomally ها رو بايد انجام بدي. براي انتخاب پيچ دكمه پيش فرض 6 رو فشار بده. اين پيچ ها رو بنداز داخل Anomally ها (چيزاي عجيبي كه تو اين بازي زياد مبيني) تا منفجر بشن.
در مورد تاريك بودن نقاط بازي هم كه اينجوري ازش انتقاد ميشه، با وجودي كه من از SoC بيشتر از CS خشوم اومد؛ ولي يكي از نقاط قوت بزرگ CS همين تاريكي واقعي بود كه واقعاً ازش لذت بردم. دليل اينكه خيلي ها از اين بازي خوششون نيومد اينه كه اونو درست ياد نگرفتن. همين نوشته هاي آقاي شروين رو درست بخونيد؛ به حرفاي افراد تو بازي هم به دقت گوش بديد تا از بازي بيشتر لذت ببريد.

mamad_sh

کاربر سایت
Jan 14, 2007
105
سلام دوستان من تو قسمت talk to sakharov گیر کردم روی نقشه یه ساختمون رو نشون میده که یه در فلزی داره که قلفه:( کسی میدونه چطوری میشه درو باز کرد:confused:
ممنون میشم راهنمایی کنید:love:
دوستان کسی نمیدونه اینجارو باید چیکار کنم ؟
بدجوری گیر کردم:(

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من زیاد بازی نکردم Stalker رو ...اینم هنوز به شب نرسیدم،میشه یکی یه عکس بذاره ببینم چه قدر تاریکه ؟ من از بازی کردن تو فضاهای تاریک خوشم میاد میخوام ببینم تو چه مایه هایی هست :D

Brad Pitt

کاربر سایت
Oct 19, 2005
114
سلام
این هم شبهایهSTALKER البته اینها هنری گرفته نشدن وگرنه مناظر قشنگتری هم میشه دید.:)

تویه این این عکس رعد و برق محیط رو روشن کرده

این عکس هم برایه نشون دادن جاهایه خیلی تاریک

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر