PlayStation Returnal

سازنده
Housemarque
تاریخ انتشار
April 2021
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5

190579

u78T-LeA.png
lyq7ATEg.png Developed By

Publisher: Sony Interactive Entertainment
Genre: 3rd Person Shooter
Platform: PS5
Release Date: April 30, 2021

Returnal_2020_06-11-20_005.jpg Returnal_2020_06-11-20_004.jpg Returnal_2020_06-11-20_003.jpg Returnal_2020_06-11-20_002.jpg Returnal_2020_06-11-20_001.jpg EaQgBp7X0AM3Q-l.jpg EaQf8DKUEAANMBu.jpg
2020-06-14_194525.jpg 2020-06-14_192801.png
=======================================

آپدیت 3.0
Returnal: Ascension
Co-op Campaign + Tower of Sisyphus

Returnal-scaled.jpg

اضافه شدن قابلیت کوآپ دو نفره و امکان احیا کردن هم تیمی در حین مبارزه
In co-op, the game works in a similar fashion to single-player Returnal. However, if players get too far apart, they will be tethered back together. This is to ensure that the focus remains on cooperative gameplay and both players feel connected to the fates of each other. If one of the players is downed, there is still hope: the other one has the option to revive them. But be wary that this will require some time investment, and in the heat of battle you’ll need to be mindful of the myriad surrounding threats, lest you join your fallen comrade in oblivion.​
Endless Mode و صعود بی نهایت به مراحل بالاتر به همراه امکانات آرکید، رقابت امتیازی، لیدربورد و Multiplier
True to our arcade roots, the Tower of Sisyphus is effectively our Endless mode. Players will strive to ascend the Tower as high as possible – however, much like the tragic story of Sisyphus, there is no end to the climb and players are tragically destined to meet their demise as the mode gets increasingly harder.​
اضافه شدن محتوای داستانی جدید و پرداخت بیشتر به گذشته Selene
Aside from the new levels, our new Boss and some new items to discover, there is also entirely new narrative content to be explored in the Tower as well. I won’t spoil anything here, but players will get another small glimpse into Selene’s haunting past and gain further insight into her state of mind.​

آخرین ویرایش:

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
داستان بازی خوب
روایت عالی
کرکتر خوب
گیم پلی و مکانیک بازی فوق العاده عالی
اتمسفر فوق العاده
اما دو نکته ی فوق العاده بد تو بازی به حدی فاجعه هست که باعث شد بازی رو تموم نکنم.
مورد اول : شما هرچقدر برید جلو، هیچ چک پوینتی نداره و اگر کشته بشید بر میگردید از اولین جایی که بازی رو شروع کردید! (It is a nightmare for a gamer)
مورد دوم: مپ بازی در حال تغییر هست بعد از هر بار مردن، اینطوری نیست که مسیر قبلی رو برید ، کلا مپ عوض میشه.
این دو مورد بدترین حالت ممکن برای بازی بودن. بازی به این فوق العاده ای که پتانسیل بهترین بازی سال داشت رو با تغییر بی جای مپ و برگشت به محل اول بعد از مرگ کرکتر نابود کرد.
اصلا نتونستم با این دو تا مسئله ارتباط برقرار کنم.

• Like
Reactions: amirtaji10

Thanos

کاربر سایت
Jun 14, 2022
96
داستان بازی خوب
روایت عالی
کرکتر خوب
اتمسفر فوق العاده
اما دو نکته ی فوق العاده بد تو بازی به حدی فاجعه هست که باعث شد بازی رو تموم نکنم.
مورد اول : شما هرچقدر برید جلو، هیچ چک پوینتی نداره و اگر کشته بشید بر میگردید از اولین جایی که بازی رو شروع کردید! (It is a nightmare for a gamer)
مورد دوم: مپ بازی در حال تغییر هست بعد از هر بار مردن، اینطوری نیست که مسیر قبلی رو برید ، کلا مپ عوض میشه.
این دو مورد بدترین حالت ممکن برای بازی بودن. بازی به این فوق العاده ای که پتانسیل بهترین بازی سال داشت رو با تغییر بی جای مپ و برگشت به محل اول بعد از مرگ کرکتر نابود کرد.
بازی روگ لایک هست تمام بازی های روگ لایک به همین منوال پیش میرن con حساب نمیشه

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
داستان بازی خوب
روایت عالی
کرکتر خوب
اتمسفر فوق العاده
داداش بازی روگ لایت داری بازی میکنی اکشن ادونچر ار پی جی که بازی نمیکنی!
حداقل قبلش یه سرچ بزن سبک بازی چیه؟!!
تو دقیقا از چیزایی بدت اومده که سبک ویژه بازیه

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
دوستان من باس آخر رو زدم برای اکت ۳ که بتونم برم سه تا Biom اول چکار باید بکنم :D

تو سفینه که وارد میشی دقیقا روبه‌روت یه اتاقکی هستش که داخلش یه چیزی هست میشه باهاش اینترکت کرد. اون میبرتت به بایوم اول

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,975
نام
مجتبی
سوال داشتم از دوستان :D

اینکه من شروع کردم از Biom اول جلو رفتن برای پیدا کردن آیتم‌ها و در اولین Biom تکه خورشید پیدا کردم و الان شدم ۹ تا از ۱۰ تا اون دیوار نوشته‌های قرمز رنگ.

در مورد تکه خورشید سوالم اینه که اگر بمیرم یا ریست سایکل کنم دوباره باید بردارمش یا نه.

سوال دوم اینکه برای اون یک دیوار نوشته چیزی جا انداختم یا باید ریست سایکل بشه؟

برای پلت کردن نیاز هست دوباره باس ها رو بزنم؟ :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
سوال داشتم از دوستان :D

اینکه من شروع کردم از Biom اول جلو رفتن برای پیدا کردن آیتم‌ها و در اولین Biom تکه خورشید پیدا کردم و الان شدم ۹ تا از ۱۰ تا اون دیوار نوشته‌های قرمز رنگ.

در مورد تکه خورشید سوالم اینه که اگر بمیرم یا ریست سایکل کنم دوباره باید بردارمش یا نه.

سوال دوم اینکه برای اون یک دیوار نوشته چیزی جا انداختم یا باید ریست سایکل بشه؟

برای پلت کردن نیاز هست دوباره باس ها رو بزنم؟ :D

در مورد تیکه‌های اون کلید، زمانی که برشون داری سیو میشن به طور دائم و اهمیتی نداره اگه بیای بیرون از بازی یا بمیری.
در مورد سایفرهای روی دیوار هم ازونجایی که رندوم جنریت هستن باید مدام بایومی که لازم داری رو تکرار کنی تا بالاخره ببینیش. من خودم سر بایوم ۵ ساعت‌ها وقت گذاشتم تا بالاخره آخرین سایفر پدیدار شد :D
فقط لازمه یه بار دیگه باس آخر رو بزنی تا اون یکی پایان رو ببینی

oldgamer2

کاربر سایت
Oct 30, 2019
28
نام
احمد
من کلا طرفدار بازی های سخت نیستم و از زیاد مردن بدم میاد برای همین همیشه بازی های استاد میازاکی رو همون نیم ساعت اول بیخیال شدم( به جز سکیرو که حدودا یک سومش رو رد کردم) بازی های معمولی رو هم همیشه روی easy یا یک درجه بالاتر تموم میکنم
هیچ وقت هم حس بدی ندارم (که زشته بیست و خورده ای ساله گیمری و هنوز از بازی های سخت میترسی و این حرفا) چون قصدم از بازی لذت بردن و تفریحه
Returnal رو هم وقتی فهمیدم روگ لایکه و بعضیا میگن از سولزها هم سختتره کلا بهش فکر نمیکردم تا اینکه تعریف و تمجید های بچه های بازی سنتر رو خوندم و وسوسه شدم اما باز هم خام نشدم و گفتم اینا از سولزها هم بیشتر از این تعریف میکنن و کلا خودآزاری رو دوست دارن 😁
تا اینکه بازی روی پلاس پرمیوم اومد و من تصمیم گرفتم امتحانش کنم تا اگر خوشم نیومد و ولش کردم حداقل هزینه ای بابتش نکرده باشم.

دیشب دانلودش تموم شد و از ساعت ۹ تا ۱۲ بازیش کردم
بدون تعارف یکی از بهترین و خاص ترین تجربه های گیمینگ زندگیم بود. واقعا لذت بردم.
۱۳ بار مردم و فقط دو بار تونستم به Phrike برسم و هر دو بارش رو اول فاز ۳ عمرش مردم. اما اصلا حس بدی نداشتم و کیف میکردم از سرعت بازی اتمسفر و صداگذاری عالی بازی و اینکه ضربان قلب خودم رو میشنیدم.

با توجه به اینکه زیاد وقت بازی کردن ندارم و بازی هم در ادامه خیلی سختتر میشه امید چندانی به تموم کردنش ندارم. همین که چندین بار دیگه بتونم چند ساعت ازش لذت ببرم برام کافیه

ببخشید پیامم خیلی طولانی شد فقط میخواستم تشکر ویژه کنم از کاربرای بازیسنتر که بازی رو معرفی کردن و اصرار کردن به تجربه کردنش مخصوصا
@NaViiDii و @FUTURE عزیز

و به دوستانی که تجربه نکردن توصیه کنم اگر پلاس دارید و بازی های پرسرعت و نفسگیر ( مثل doom) رو دوست دارید حتما امتحانش کنید. قطعا پشیمون نمیشید

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
من کلا طرفدار بازی های سخت نیستم و از زیاد مردن بدم میاد برای همین همیشه بازی های استاد میازاکی رو همون نیم ساعت اول بیخیال شدم( به جز سکیرو که حدودا یک سومش رو رد کردم) بازی های معمولی رو هم همیشه روی easy یا یک درجه بالاتر تموم میکنم
هیچ وقت هم حس بدی ندارم (که زشته بیست و خورده ای ساله گیمری و هنوز از بازی های سخت میترسی و این حرفا) چون قصدم از بازی لذت بردن و تفریحه
Returnal رو هم وقتی فهمیدم روگ لایکه و بعضیا میگن از سولزها هم سختتره کلا بهش فکر نمیکردم تا اینکه تعریف و تمجید های بچه های بازی سنتر رو خوندم و وسوسه شدم اما باز هم خام نشدم و گفتم اینا از سولزها هم بیشتر از این تعریف میکنن و کلا خودآزاری رو دوست دارن 😁
تا اینکه بازی روی پلاس پرمیوم اومد و من تصمیم گرفتم امتحانش کنم تا اگر خوشم نیومد و ولش کردم حداقل هزینه ای بابتش نکرده باشم.

بدون تعارف یکی از بهترین و خاص ترین تجربه های گیمینگ زندگیم بود. واقعا لذت بردم.
۱۳ بار مردم و فقط دو بار تونستم به Phrike برسم و هر دو بارش رو اول فاز ۳ عمرش مردم. اما اصلا حس بدی نداشتم و کیف میکردم از سرعت بازی اتمسفر و صداگذاری عالی بازی و اینکه ضربان قلب خودم رو میشنیدم.

با توجه به اینکه زیاد وقت بازی کردن ندارم و بازی هم در ادامه خیلی سختتر میشه امید چندانی به تموم کردنش ندارم. همین که چندین بار دیگه بتونم چند ساعت ازش لذت ببرم برام کافیه

ببخشید پیامم خیلی طولانی شد فقط میخواستم تشکر ویژه کنم از کاربرای بازیسنتر که بازی رو معرفی کردن و اصرار کردن به تجربه کردنش مخصوصا
@NaViiDii و @FUTURE عزیز

و به دوستانی که تجربه نکردن توصیه کنم اگر پلاس دارید و بازی های پرسرعت و نفسگیر ( مثل doom) رو دوست دارید حتما امتحانش کنید. قطعا پشیمون نمیشید

اول اینکه خیلی خوشحالم تعداد کسانی که سراغ بازی میرن بیشتر و بیشتر میشه چون واقعا حیفه از دست دادنش مخصوصا الان که رو سرویس پلاس هستش
دوم اینکه در مورد درجه سختی خیلیا همون حس شمارو دارن و اصلا مشکلی نداره رو ایزی بازی کنی مخصوصا اگه بازی ارزشش رو نداشته باشه. سختی بازی مثل ریترنال کاملا بالانس شده هستش و اعصاب خورد کن نیس حقیقتا اما اکثر بازیایی که درجه سختی دارن صرفا هلث انمی زیاد میشه و شمام بیشتر دمیج میخوری. دیگه هیچکدوم وقت و حوصله به اندازه کافی نداریم تا تمام بازیارو رو هارد بریم!
سوم اینکه یکی از نکات جالب در مورد ریترنال همینه که وقتی میمیری عصبی یا بیخیالش نمیشی بلکه دوس داری سریع برگردی و ران بعدی رو شروع کنی. یکی از دوستام که چند وقت پیش بازی رو شروع کرد بهش گفتم فقط هر چقدر مردی بازی رو ول نکن و همینطور ادامه بده. در نهایت با اینکه خیلی خیلی مرده بود اما بازی رو تموم کرد و یکی از خاص ترین تجربه‌هاش بود. امیدوارم همچنان از بازی لذت ببری و اگه سوالی هم بود من یا باقی دوستان هستن. خوشحال میشیم کمک کنیم
چهارم هم اینکه یکی از بهترین تاپیک‌های بازیسنتر تو این مدت اخیر بدون شک همینجا بوده. بچه‌ها واقعا دوس دارن که تعداد بیشتری بازی رو تجربه کنن و حالشو ببرن و ظاهرا موفق بودیم خوشبختانه. به هر حال خوش اومدی به جمع ریترنالی‌ها :D

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,112
نام
آرمان

@NaViiDii و @FUTURE عزیز

منم اوایل حس شما رو داشتم و حتی ناامید شدم و بازی رو یه مدت ول کردم تا آپدیت easy mode بدن :D . ولی این بازی هم دقیقا مثل سکیرو وقتی بازی کردنت خوب بشه راحت تا آخر میری. من که باورم نمیشد اصلا بتونم تمومش کنم چند روز پیش تروفی پلاتش رو هم گرفتم. سه تا بیوم اول با این که انمی های آسون تری داره ولی چون هنوز با گیم پلی بازی و مکانیزم هاش کامل آشنا نشدی و دستت نیومده یکم زیاد میمیری و احتمالا سخت ترین قسمت بازی میشه برات ولی دیگه بعدش راه میوفتی. مثلا من دو تا باس آخر رو راحت همون دفعه اول زدم. یه خوبی دیگه این بازی نسبت به بقیه roguelike ها اینه که زیاد نیاز به بیلد قوی نداری و شانسی هم نیست چون معمولا همه چی تو بیوم ها پیدا میشه به همین خاطر ۶۰-۷۰ درصد موفقیتت برمیگرده به مهارتت که اونم با بازی کردن و تسلیم نشدن بهتر میشه دقیقا مثل سکیرو. برای من که بهترین بازی اکشن چند سال اخیر بود.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,902
نام
نـــــــویـــــــــد
دوستان بین این و دیمن سولز فارغ از سبک کدومو پیشنهاد میدید؟

من ریترنال رو پیشنهاد میدم چون چیزی شبیه بهش نداریم
خودم دیمن سولز رو بعد چند ساعت ول کردم چون چیز جدیدی نداشت واسم. فقط ریمیک خیلی خوشگل و تمیزی بود که گرافیک زیبا همراه با ۶۰فریم ثابت تحویل میداد. در نهایت به سلیقه‌ی خودت مربوط میشه.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
من ریترنال رو پیشنهاد میدم چون چیزی شبیه بهش نداریم
خودم دیمن سولز رو بعد چند ساعت ول کردم چون چیز جدیدی نداشت واسم. فقط ریمیک خیلی خوشگل و تمیزی بود که گرافیک زیبا همراه با ۶۰فریم ثابت تحویل میداد. در نهایت به سلیقه‌ی خودت مربوط میشه.
نگاه دوستمون گفت فارق از سبک
که اگه بخوایم سبک رو درنظر بگیریم این سبک بخاطر سرعت و هیجان بیشترش خب شاید توجه بیشتری به سمتش باشه
اما فقط یه ریمیک خوشگل و تمیز با متای ۹۰ و تحسین تمام منتقد ها در تعریف واقعی یک ریمیک در تضاده! اونم عنوانی که نسخه قدیمی هم قابل ستایش بوده و مکانیزم هایی داشته که هنوز خیلیا دلیل کنسل شدنش رو نمیدونن
از انتقال حس زنده بودن باسی که میکشی
فقط باس fool's idol چقدر طراحی و نحوه کشتن زیبایی داره که همش مدیونه این ریمیکه
یا سیستم تندیسی که مختص به این عنوانه و دیگه تکرار نشد
ریترنال یه شاهکاره در نوع خودش اما فقط برای فان نه عنوانی که همیشه یادت بمونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر