شایعه Red Dead Redemption 2 در آوریل 2019 برای PC معرفی می شود و در انحصار Epic Games Store خواهد بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Red_Dead_Redemption_2_feature_2_672x372.jpg

به تازگی شایعه ای در مورد عرضه عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 بر روی PC در 4Chan منتشر شده است. اهمیت این شایعه از آن جهت است که 4Chan اخیرا نیز جزئیاتی در مورد Borderlands 3 را لو داده بود که در نهایت مشخص شد حقیقت دارند.

این شایعه به معرفی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC در تاریخ 22 آوریل (2 اردیبهشت) اشاره دارد. این بازی در انحصار Epic Games Store خواهد بود و در تاریخ 9 جولای (11 تیر ) به PC خواهد آمد.

شرکت Take Two اخیرا با Epic Games بر سر عرضه Borderlands 3 به صورت انحصاری (زمانی) بر روی Epic Games Store به توافق رسید. البته گفته می شود که Red Dead Redemption 2 انحصاری دائمی پلتفرم توزیع دیجیتالی بازی های PC شرکت Epic خواهد بود و نه انحصاری زمانی.

منبعی که این شایعه را منتشر کرده، مدعی شده است که Epic Games و Take-Two قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تمامی درآمد حاصل از فروش DLC های نسخه PC به شرکت سازنده بازی می رسد.

به هر حال باید تا 22 آوریل منتظر بماینم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد حقیقت دارند.

Rumour: Red Dead Redemption 2 PC may be revealed on April 22nd as an Epic Games Store exclusive | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
یه لحظه...مگه راکستار، Social Club رو نداره هنوز؟
خو اگه بخواد سودش به خودش برسه که رو اون بده بهتر از حتی همون 12 درصد اپیک ـه که. فحش هم کمتر میخوره :D والا...

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
به خاطر اینکه اون لانچر مجانی رفته رفته بازار رو خراب میکنه و افراد بیشتری رو ترغیب میکنه به سمت پایرت کردن و باز برمیگردیم به سال های قبل از 2011 و ناشرها بازار پی سی رو دوباره نادیده میگیرن و همون آش و همون کاسه.
اپیک باعث نشده این بازیا بیان روی پی سی. خود اون ناشر از قبل تصمیم داشتن این کارو بکنن. اگر اپیک این کارو میکرد، انحصار دائمی میکرد و نمیگذاشت بعد از 1 سال اون بازی ها بیان روی استورهای دیگه چون عقل سلیم این موضوع رو قبول نمیکنه.
یادم میاد اینجا سر انحصاری شدن 1 ساله RoTTR از طرف سونی فن ها فحش خوار و مادر کشیده شد به مایکی و سیاست هاش. چجوریه که اینجا انحصار طلبی اپیک اوکی هست و بیزنس و این حرفاست و اونجا کثافت بازی مایکی و عدم توانش توی ساخت یه بازی اکشن ادونچر برای رقابت با آنچارتد بود؟ همونطور که شماها سیاست های یه کمپانی رو قبول ندارین و دلیلی نمیبینین ازشون حمایت کنید، ما هم دلیلی نمیبینیم از اپیک حمایت کنیم. به نظرم این یه موضوع خیلی ساده هست و پیچیدگی نداره.

در مورد قسمت آخر حرفت هم اینو ازت میپرسم:
تجارتی که جواب نمیده؟ بعد همین تجارت برای سونی و مایکی جواب میده آره؟ 30% برای ولو بده و برای بقیه خوبه آره؟ جدی چجوریه که این قضیه فقط مربوط به ولو هست و کسی به سونی و مایکی و اپل و گوگل کاری نداره؟ چجوریه که کسی تا الان مشکلی نداشت و چیزی نمیگفت و یه دفعه با اومدن اپیک همه مشکل پیدا کردن با 30% ولو؟ خودتون خنده-تون نمیگیره انصافا؟ این طرز تفکری که اپیک توی ملت به وجود آورده و خودش رو آدم خوبه جا زده به نظرت شبیه فیلم های طنز نیست؟ اصن کل وجود تیم سویینی با تناقض پر شده و هر توییتی که میزنه، توییت قبلیش رو نقض میکنه ولی کسی با دروغ هاش مشکلی نداره. البته برای هیچکس مهم نیست. مهم اینه که این وسط چرا ولو HL3 نمیسازه.
این سوالا رو من از اول تاپیک دارم میپرسم و جالبه کسی جواب نمیده.
اون بخش مربوط به پایرسی رو من درس متوجه نشدم که چرا استور اپیک موجب گسترشش میشه. اگه ممکنه بیشتر توضیح بده
در زمینه آوردن بازیها به پی سی اتفاقا برعکس به هر حال این شرایط خوبی که برای دولوپرها بوجود آورده مشوق خوبیه براشونِ. به هر حال در ترغیبشون در پورت بازی روی پی سی بی تاثیر نیست
در زمینه ی انحصاری کردن بازی ها و مثال توم ریدر باهات موافقم اونجا من باهاش مخالف بودم الانم موردی باهاش مخالفم مخصوصا اون بازی که پیش فروشش هم روی استیم شروع شده بود و بعدا حذف شد خدایی حرکت ناجوانمردانه ای بود
ببین من کلا طرفدار اپیک نیستم اتفاقا نظرم به استیم نزدیکتره. بیشتر منظورم اینه که خوشمون بیاد یا نیاد اپیک سیاستش اینه الان. ناراحتی من الان از استیمه که چرا منفعلانه داره عمل میکنه

• Like
Reactions: Safety & Peace

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اون بخش مربوط به پایرسی رو من درس متوجه نشدم که چرا استور اپیک موجب گسترشش میشه. اگه ممکنه بیشتر توضیح بده
در زمینه ی انحصاری کردن بازی ها و مثال توم ریدر باهات موافقم اونجا من باهاش مخالف بودم الانم موردی باهاش مخالفم مخصوصا اون بازی که پیش فروشش هم روی استیم شروع شده بود و بعدا حذف شد خدایی حرکت ناجوانمردانه ای بود
ببین من کلا طرفدار اپیک نیستم اتفاقا نظرم به استیم نزدیکتره. بیشتر منظورم اینه که خوشمون بیاد یا نیاد اپیک سیاستش اینه الان. ناراحتی من الان از استیمه که چرا منفعلانه داره عمل میکنه
جریان اینه که ملت برای بایکوت کردن این حرکت ناشر و اپیک، گفتن ما بازی رو نمیخریم و پایرت میکنیم (No steam, No buy). از اون طرف هم Review Bombing میرن توی صفحه های بازی توی استیم که خب یه سری مثل رندی پیچفورد این چیزا رو میبینن و میگن خیلی هم خوب کردیم که انحصاری اپیک کردیم که باز این طرز/نوع بیانیه دادن ها از طرف رئیس یه شرکت خوب نیست و ملت بیشتر از قبل باهاشون لج میکنن و پایرت میکنن (این در حالیه که استیم مدتی هست که جلوی Review Bombing رو با دسته بندی کردن اون نقدها توی نقد های Off Topic گرفته). من خودم به شخصه BL3 رو خیلی دوست داشتم پیش خرید کنم تا با بقیه بچه ها بازی کنم (خودت بهتر میدونی که یه بازی co op محور چقدر حال میده از همون روز اول با بقیه بچه ها بازیش کنی) اما با این وضعیت حقیقتا از اپیک نمیخرم و هر وقت بیاد روی استیم میخرمش و با این حال معلوم نیست وقتی که بیاد، برای من هنوز توی اولویت باشه یا نه چون اون موقع بازی های دیگه ای معرفی و عرضه شدن و معلوم نیست من زنده باشم یا نه.
منم دوست دارم ولو یه حرکتی بزنه منتها ترسم از اینه که استیم هم شروع کنه به انحصاری کردن و اون موقع بازار پی سی تکه پاره میشه.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
پاسخ "منطقی" دوستدار PC Gaming و نجات دهنده صنعت به انتقادات :
104408

یه جا هم گفته بود چون یه نفر تو فروم استیم بهم فحش داد خیلی ناراحت شدم، :)) استیم باید کلا یوزر رویو هارو برداره و بازی ها فقط با نظر شرکتها و استور رده بندی بشن.
وجود چنین افرادی که میخوان محصول خودشون رو بدون هیچ فشاری از طرف مشتری به بازار دیکته کنن و در واقع گیمینگ رو تبدیل کنن به حالت "هرچی من میگم بازی میکنین"، واقعا فکر نکنم برای صنعت به هر نحوی مفید باشد. نهایتا تبدیل میشه به بازاری که نظر مشتری کمترین ارزش رو داره و سلیقه عموم رو چند تا شرکت بر اساس سوددهی خودشون کنترل میکنن.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
پاسخ "منطقی" دوستدار PC Gaming و نجات دهنده صنعت به انتقادات :
View attachment 104408

یه جا هم گفته بود چون یه نفر تو فروم استیم بهم فحش داد خیلی ناراحت شدم، :)) استیم باید کلا یوزر رویو هارو برداره و بازی ها فقط با نظر شرکتها و استور رده بندی بشن.
وجود چنین افرادی که میخوان محصول خودشون رو بدون هیچ فشاری از طرف مشتری به بازار دیکته کنن و در واقع گیمینگ رو تبدیل کنن به حالت "هرچی من میگم بازی میکنین"، واقعا فکر نکنم برای صنعت به هر نحوی مفید باشد. نهایتا تبدیل میشه به بازاری که نظر مشتری کمترین ارزش رو داره و سلیقه عموم رو چند تا شرکت بر اساس سوددهی خودشون کنترل میکنن.
طرف به همراه تیمش چند تا بازی خیلی خوب ساخته، الان هم حرف درستی نزده و قبلا هم از این حرف ها زده البته. ولی همون طور که حرفهای این بابا اشتباه هست، Review Bombing هم اشتباه هست، کنار رفتن عمو رندی از صنعت گیم هم اشتباه هست :D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
جریان اینه که ملت برای بایکوت کردن این حرکت ناشر و اپیک، گفتن ما بازی رو نمیخریم و پایرت میکنیم (No steam, No buy). از اون طرف هم Review Bombing میرن توی صفحه های بازی توی استیم که خب یه سری مثل رندی پیچفورد این چیزا رو میبینن و میگن خیلی هم خوب کردیم که انحصاری اپیک کردیم که باز این طرز/نوع بیانیه دادن ها از طرف رئیس یه شرکت خوب نیست و ملت بیشتر از قبل باهاشون لج میکنن و پایرت میکنن (این در حالیه که استیم مدتی هست که جلوی Review Bombing رو با دسته بندی کردن اون نقدها توی نقد های Off Topic گرفته). من خودم به شخصه BL3 رو خیلی دوست داشتم پیش خرید کنم تا با بقیه بچه ها بازی کنم (خودت بهتر میدونی که یه بازی co op محور چقدر حال میده از همون روز اول با بقیه بچه ها بازیش کنی) اما با این وضعیت حقیقتا از اپیک نمیخرم و هر وقت بیاد روی استیم میخرمش و با این حال معلوم نیست وقتی که بیاد، برای من هنوز توی اولویت باشه یا نه چون اون موقع بازی های دیگه ای معرفی و عرضه شدن و معلوم نیست من زنده باشم یا نه.
منم دوست دارم ولو یه حرکتی بزنه منتها ترسم از اینه که استیم هم شروع کنه به انحصاری کردن و اون موقع بازار پی سی تکه پاره میشه.
من تو یکی از تاپیکای قبلی هم گفته بودم الانم دوباره تکرار میکنم این قضیه قطعا بنفع PC gaming نیست که دو تا استور بیان دوپاره کنن و بازیها رو بین خودشون تقسیم کنن. بهترین حالتش اینه که یکی ( همینجور که تا الان بوده) بازار رو تا حد زیادی در اختیار خودش داشته باشه. اپیک که خیلی بعید میدونم بتونه اینکارو بکنه چون استیم فن بیس و سابقه ش خیلی بزرگه. میمونه همون استیم که اونم در کل سیاستش رو عوض نکنه بخش بزرگی از بازار رو از دست میده.
در کل شرایط خوبی نیست امیدوارم زودتر بازار گیمینگ PC دوباره تعادل خوبی رو که داشت بدست بیاره

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
حالا این مقایسه با مایکروسافت، سونی و نینتندو کاملا اشتباه. کنسولساز ها کلی هزینه تحقیقات و توسعه ساخت کنسول میکنن و از فروش کنسولشون ضرر هم میکنن تا ملت بتونن با قیمت پایین بازی با کیفیت بالا بازی کنن + کلی هزینه برای ساخت و آپدیت سیستم عامل کنسول و برنامه هایی که توسعه میکنن و در اختیار بازیسازا قرار میدن تا بتونن راحت تر بازی توسعه بدن و برای کنسول Optimize کنن و در خیلی موارد مخصوصا برای بازیسازهای AAA حتی تیم کمکی هم میفرستن به استدیو های مختلف که اگه مشکلی داشته باشن رو برطرف کنن. تازه این نکته هم فراموش نشه که استور های کنسول ها اجازه فروش هر بازی رو نیمدن و به همین دلیل بازیت کلی دیده میشه و مثل استیم زیر 1000 بازی که هر روز عرضه میشن محو نمیشه. شما داری تمام این امکانات رو مقایسه میکنی با استیم و میگی چون مایکرو سونی 30 درصد میگیرن ولو هم 30 درصد میگیره درسته؟
بقیه حرف های شما درست و قابل بحث و نظر
منتها راجع به این تیکه یه توضیحی مختصر بدم، کل دعوا سر اینه که میگن استیم 30 میگیره و اپیک 12، پس اپیک سود بیشتری به خود سازنده اصلی بازی میرسونه و این باعث پیشرفت استدیو بازیسازی یا ناشر همونی که بازیرو ساخته میشه،
در آخر هیچ و هیچ و هیچ فرقی برای سازنده بازی نمیکنه که سونی و مایکرو بخوان با کنسول شق القمر کنن یا نکنن باید 30درصد رو بدن بره و جز همون سهم خودشون چیزی دستشون نمیمونه ، اینا از تعداد کاربرای این دو کنسول برای فروش استفاده میکنن و چه بسا برای توسعه بازی رو این دو کنسول بسیار دستشون بسته بوده و از خیلی چیزها زدن ولی مجبورن که بازهم بسازن.
قطعا پولدار شدن بیشتر سونی ومایکرو سودی به بقیه بازیسازها نمیرسونه، اینکه بگیم ولی سونی و مایکرو عوضش پول رو دوباره به صنعت بر میگردونند،باید بگم آره برمیگردونند ولی ربطی به سود بقیه خود اون بازیسازهای اصلی نداره.
پس حمایت از حقوق بازیسازها این وسط چرتی بیش نیست

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
خوبه شایعس هنوز همه به جون هم افتادن

حالا خوبه pc بازا 90 درصد پایرت می کنن همین فرزا با اینکه هک بشو نیست چون نیاز به اینترنت داره(خیلی بعیده) اکثرا منتظر کرک شدنش هستن یا کسایی هم که خریدن اشتراکی هست خیلی تعداد کمی خریدنش با این دلار که دیگه شاید هیچ کس در ایران نخره اما بحثش جالبه:D

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
سونی و مایکروسافت 30 درصد میگیرن به خاطر اینکه هزینه بیشتری باید بکنن. برای مثال سونی میاد کنسول میسازه 550 دلار هزینه ساختش میشه میاد 400 دلار میفروشه ضرر میکنه چون میدونه از 30 درصدی که تو استورش میگیره بهش برمیگرده اون پول. اگه نیاد اون 30 درصد رو بگیره بجاش مجبور میشه قیمت کنسول رو ببره بالا که قیمت بالای کنسول موجب فروش کم کنسول میشه، فروش کم کنسول = فروش کم بازی. درواقع اون هزنیه که مایکرو و سونی میکنن برای ساخت کنسول و ضرر کنسول که بتونن کنسول با قدرت بالا با قیمت پایین بفروشن به نفع سازنده بازی هم هست به همین دلیل 30 درصدی که سازنده بازی به کنسول ساز میده منتطقی. ولی ولو هیچ نیاز نداره که 30 درصد بگیره و اینو استور های دیگه و اپیک چندین بار نشون دادن که استور دیجیتال روی PC با 10 تا 15 درصد سودآور هست و استیم اینجا از مونوپولی که رو PC که راه انداخته داره از بازیسازا سواستفاده میکنه. بحث من این که استیم لایق 30درصد نیست و به همین دلیل هم هست که هر کمپانی داره استور خودشو میزنه یا داره سعی میکنه کوچ کنه به اپیک. حتی سازنده های ایندی هم تو توییترشون همیشه میگن سعی کنید بازی های ایندی رو از Itch.io بخرید به جای استیم. رسما همه شاکین از استیم. ولی چنین واکنشی رو نسبت به سونی و مایکرو نمیبینیم. تا حالا یک بازیساز هم ندیدم تو توییتر از سونی و مایکرو برای 30 درصد شاکی باشه.
قبوله ،من هیچ حرفی در تلاش سازندگان کنسول برای افزایش تعداد پلیر ندارم،همونطور که خودم هم نوشتم سود رو از تعداد پلیر و فروش تعداد بالا میکنن،اما در اصل قضیه چه فرقی میکنه؟
این حرف شما دقیقا مثل حرف خود ماست که میگیم فروش یک بازی روی استیم و اپیک با احتمال بیشتر روی استیم به فروش بیشتری میرسه ،بنابراین سود بیشتری هم به بازیساز میرسه،این 12درصد فقط یه عدده نه سود پایانی که به خود بازیساز میرسه.
آیا اپیک بدون بستن قرارداد انحصار و واریز وجه اضافه میتونست احدی رو بکشونه سمت خودش برای انحصار خود خواسته؟همین نشون میده که اپیک ضرر فروش کمتر رو خودش جبران کرده واین سادست.

و اینکه استیم اصلا چیزی هست یا نیست آزمون ابطال براش تا دلتون بخواد وجود داره، همین الان استورهایی هستن که دوستان نام بردن و با درصد کمتر دارن کار میکنن،چرا به موفقیت استیم نمیرسن؟مگر نمیگید چیزی نیست؟ پس ساخت چیزی که نیست باید خیلی آسون باشه که؟یعنی از دست خود مایکرو همچین چیزی ساخته نیست با اون عظمت؟یا اینکه دیسکورد با محبوبیت میلیاردهابار بیشتر از اپیک در نزد pc گیمرها در دادن استوری که چیزی نیست ناتوانه؟اصلا مگه مونوپولی از چیزی که نیست به وجود میاد؟
داستان استیم هم همانند کنسول هاست،یه بخشی از جامعه شلخته pc گیمینگ رو جمع کرده و حالا همونها شدن ارزشی برای این استور،و البته با پشتیبانی مناسب،
اتفاقا ماهیت pc برعکس کنسول یکپارچست ،همونطور که به راحتی ویندوز عوض میکنن استور هم میتونن عوض کنن ،و طرفداری و فن بودنشون به نسبت با منطقه،
اونروزی که اپیک از نظر استور بهتر شد و استیم رو پشت سر گذاشت ،ملت به راحتی جا به جا میشن ،فقط الان دلیلی پیدا نمیکنن، فقط همین،به زور که نمیشه بردشون،

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
602
نام
سینا
سونی و مایکروسافت 30 درصد میگیرن به خاطر اینکه هزینه بیشتری باید بکنن. برای مثال سونی میاد کنسول میسازه 550 دلار هزینه ساختش میشه میاد 400 دلار میفروشه ضرر میکنه چون میدونه از 30 درصدی که تو استورش میگیره بهش برمیگرده اون پول. اگه نیاد اون 30 درصد رو بگیره بجاش مجبور میشه قیمت کنسول رو ببره بالا که قیمت بالای کنسول موجب فروش کم کنسول میشه، فروش کم کنسول = فروش کم بازی. درواقع اون هزنیه که مایکرو و سونی میکنن برای ساخت کنسول و ضرر کنسول که بتونن کنسول با قدرت بالا با قیمت پایین بفروشن به نفع سازنده بازی هم هست به همین دلیل 30 درصدی که سازنده بازی به کنسول ساز میده منتطقی. ولی ولو هیچ نیاز نداره که 30 درصد بگیره و اینو استور های دیگه و اپیک چندین بار نشون دادن که استور دیجیتال روی PC با 10 تا 15 درصد سودآور هست و استیم اینجا از مونوپولی که رو PC که راه انداخته داره از بازیسازا سواستفاده میکنه. بحث من این که استیم لایق 30درصد نیست و به همین دلیل هم هست که هر کمپانی داره استور خودشو میزنه یا داره سعی میکنه کوچ کنه به اپیک. حتی سازنده های ایندی هم تو توییترشون همیشه میگن سعی کنید بازی های ایندی رو از Itch.io بخرید به جای استیم. رسما همه شاکین از استیم. ولی چنین واکنشی رو نسبت به سونی و مایکرو نمیبینیم. تا حالا یک بازیساز هم ندیدم تو توییتر از سونی و مایکرو برای 30 درصد شاکی باشه.
استیم لایق اون 30 درصد نیست؟ با چه منطقی دارید این حرف رو میزنید دقیقا؟ شما از هزینه های استیم خبر دارید؟
فکر میکنید تمام اون خدماتی که دارن به مشتری میدن رایگان براشون فراهم میشه؟ اون پشتیبانی و هزار خدمات دیگه مجانی تموم میشه برای استیم؟
شما از هزینه های ساخت کنسول امار دقیق دارید که میگید با ضرر میفروشن؟
سازنده های ایندی هم خیلی ناراحتن میتونن کدهای استیم رو خودشون بفروشن که نه 88 درصد بلکه 100 سود به جیبشون بره(قبلا هم درباره این موضوع بحث شده)
این جماعت اگه الان فروشی رو PC دارن از صدقه سر همین استیمه حالا همه واسه ما راه افتادن که وامصیبتا استیم داره PC گیمینگ رو نابود میکنه با 30 درصد سهمی که میگیره

• Like
Reactions: Safety & Peace

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
متسفانه همه استدلال هایی که من تو سابردیت های PCGaming و PCMasterRace دیدم و اینجا هم داره تکرار میشه که کاملا اشتباه.
اول از همه در مورد 30 درصد. مشکل 30 درصد استیم قبل سال 2013 2014 هیچ کسی اهمیت نمیداد به این خاطر بود که فروش بازی تو استیم به تنهایی باعث فروش بالای بازی ها روی PC میشد. مخصوصا برای بازی های ایندی یه این معنا بود که بازی کیفیت بالایی داره و برای همین هم روی استیم قابل فروش. چون در اون زمان Valve اجازه نمیداد هر بازی رو استیم فروش بره و باید از نظر کیفی بازی در یه سطح استانداردی میبود یا سر و صدای زیادی داشت تا اجازه فروش بده. به همین دلیل هم بازی روی استیم دیده میشد و باعث میشد ترافیک زیادی وارد پیج بازیت بشه. به همین علت اکثر بازیسازا مخصوصا ایندی مشکلی با 30 درصد نداشتن. ولی الان این قضیه کاملا فرق میکنه. هرکسی 100 دلار بده میتونه بازیشو رو استیم بفروشه و دیگه عرضه روی استیم هیچ ارزشی به بازیت استفاده نمیکنه + باید کلی هزینه تبلیغات و .. بکنی تا ملتو به سمت پیج بازیت بکشونی چون استیم هیچ کمکی در این زمینه نمیکنه. Valve رسما داره میگه بازی بساز، کلی هزینه تبلیغات و .. بکن و ملتو بکشون سمت پیج بازیت بعد 30 درصد فروشم بده من؟؟؟؟
حالا این مقایسه با مایکروسافت، سونی و نینتندو کاملا اشتباه. کنسولساز ها کلی هزینه تحقیقات و توسعه ساخت کنسول میکنن و از فروش کنسولشون ضرر هم میکنن تا ملت بتونن با قیمت پایین بازی با کیفیت بالا بازی کنن + کلی هزینه برای ساخت و آپدیت سیستم عامل کنسول و برنامه هایی که توسعه میکنن و در اختیار بازیسازا قرار میدن تا بتونن راحت تر بازی توسعه بدن و برای کنسول Optimize کنن و در خیلی موارد مخصوصا برای بازیسازهای AAA حتی تیم کمکی هم میفرستن به استدیو های مختلف که اگه مشکلی داشته باشن رو برطرف کنن. تازه این نکته هم فراموش نشه که استور های کنسول ها اجازه فروش هر بازی رو نیمدن و به همین دلیل بازیت کلی دیده میشه و مثل استیم زیر 1000 بازی که هر روز عرضه میشن محو نمیشه. شما داری تمام این امکانات رو مقایسه میکنی با استیم و میگی چون مایکرو سونی 30 درصد میگیرن ولو هم 30 درصد میگیره درسته؟

نکته بعدی انحصاری که واقعا یکی از خنده دار ترین چیزایی که دیدم. شما داری انحصاری کنسولی رو مقایسه میکنی با انحصاری پلتفرم؟؟ ملت ناراحت میشن وقتی بازی انحصاری کنسولی میشه چون طرف باید بره 400دلار پول یک کنسول دیگه رو بده تا بتونه بازی کنه شما 5 دقیقه باید وقت بزاری یک لانچر دیگه دانلود کنی. رسما از نطر مالی هیچ تفاوتی برای شما ایجاد نمیکنه. بجای اینکه رو استیم کلیک کنی بری تو بازی باید رو لانچر اپیک کنی. این تفاوت باعث خراب شدن PC Gaming میشه؟؟ لول

حالا بریم سر نکته اصلی که همه جا دیدم. چرا اپیک داره بازی انحصاری میکنه؟ چرا نمیاد با فیچرهای جدید با استیم رقابت کنه؟؟ چون تنها راه رقابت با استیم در حال حاضر فقط و فقط انحصاری
رسما بازار PC دست استیم. وقتی حرف از PC Gaming میشه همه استیم میاد تو ذهنشون.
در حال حاضر تنها کمپانی هایی که میتونن با استیم رقابت کنن اپیک و Discord هستن. به این دلیل که یوزر بیس زیادی دارن میتونن یوزهاشون رو هدایت کنن سمت استورشون
یعنی شما اگه بخوای حتی ذره شانسی برای رقابت با استیم داشته باشی باید یک یوزربیس خیلی بزرگی داشته باشی. یعنی رسما مثل اپیک باید یکی از پرطرفدار ترین بازیهای 10 سال اخیر درست کنی یا مثل Discord بزرگترین چت روم روی PC رو داشته باشی. همین قضیه باید به شما نشون بده که چقدر رقابت با استیم غیر ممکن.
بعد ملت میان حرف میزنن از فیچر جدید. چرا اپیک فیچر های بهتری اضافه نمیکنه که ملت بیان سمت استورش؟؟ دقیقا چه فیچری رو شما میتونی به یه استور دیجیتال اضافه کنی که ملتو جذب کنه؟؟ ملت انگار درک نیمکنن داریم در مورد یک استور دیجیتال حرف میزنیم.
حتی اگر استیم هم شروع به انحصاری کردن بزنه رسما تو PC Gamer هیچ فرقی برات نمیکنه. تنها تفاوت این که بازیت با یک لانچر دیگه باز میشه. اوه اوه چقدر سخت واقعا بیاید اپیک رو بویکات کنیم بازی ها رو پایرت کنیم بجاش.

خیلی جالبه این PC Gamerها حتی حاظر نیستن یک لانچر دیگه رو دانلود کنن که از سازنده بازی بیشتر حمایت کنن بعد همیشه از دست سازنده ها برای پورت داغون روی PC شاکین.

در آخر رقابت باعث پیشرفت بازار PC میشه. همین الان ولو برای واکنش به اپیک اومد اعلام کرد که میخوان سرورهای اختصاصی برای بازیهای آنلاین در اختیار سازنده ها بزارن که میتونه خیلی به سازنده های ایندی کمک کنه. شما باید خوشحال باشی که یک رقیب جدی برای استیم وارد صنعت شده بجای اینکه بخوای بویکاتش کنی. واقعا این واکنش به Epic Store vs Steam یکی از بی منطق ترین چیزایی که تو زندگیم دیدم.
اون زمان که Steam Greenlight بود میگفتن ولو نمیذاره ملت بازی هاشونو روی استیم بفروشن. وقتی برش داشتن میگی بازیت ارزش پیدا نمیکنه (لول). چیکار کنه ولو؟ پشتک وارو بزنه؟ بازی ای که ارزش داشته باشه خودش رو مثل هزاران بازی ایندی دیگه نشون میده شما نگران نباش.
حرف از تبلیغات زدی. سونی و مایکی تبلیغ میکنن بازی های ملت رو؟ هزینه تبلیغات بر عهده خود سازنده/ناشر هست. به ولو چه مربوطه که طرف میخواد واسه دیده شدن بازیش هزینه کنه یا نه؟

در مورد امکانات حرف زدی. خودت خنده-ت نگرفت از حرفت؟ اونا خدمات ارائه میدن پس باید 30% بگیرن؟ ولو از جیب عمه-ش هزینه سرورها و پشتیبانی و هزارتا کوفت و زهرمار دیگه رو میده و باید مجانی یا با سود کم این کارو بکنه آره؟ جدا فکر کردین گیبن نشسته اونجا و 30% میگیره و یه دکمه میزنه و بازی سازنده عرضه میشه روی استیم؟ ایرانه مگه؟

خراب شدن پی سی گیمینگ رو هم من توضیح دادم ولی شما به طرز عجیبی اسکیپ کردی و جوری وانمود کردی که انگار ملت سر این قضایا با سازنده لج نمیکنن و پایرت نمیکنن. نمیدونم شما توی چه دنیایی زندگی میکنی، اما این حقیقتیه که به وضوح از کامنت های ملت توی سایت ها و شبکه های اجتماعی مشخصه. ملت نمیخوان از اپیک به هزاران دلیل مختلف حمایت کنن و من موندم چرا ملت اینو درک نمیکنن و من نمیدونم دیگه به کدوم زبون باید اینو توضیح بدم. همونجور که شما از سیاست های یه شرکت خوشت نمیاد و ازشون چیزی نمیخری، بقیه هم از اپیک و سیاست هاش خوششون نمیاد مگر اینکه شما اون میلیون ها آدمی که اپیک بدشون میاد رو نفهم و نادون بدونی که خب ...

کسی نگفت اپیک بیاد فیچر جدید اضافه کنه. همون فیچرهای قدیمی رو اضافه کنه پیشکش. به قول کاوه اصن چه کاریه استور دیجیتال بزنیم؟ راستی چرا این سازنده های ایندی سمت استور دیسکورد نمیرن که تقسیم سودش 90%-10% هست؟
میگی استیم لایق 30% نیست. مگه یوبی سافت، CDPR، مایکروسافت، بتزدا استور خودشون رو ندارن؟ میخارن رو استیم عرضه میکنن؟ یا شایدم میدونن همشون Readـن با اون استور های درپیتشون (به جز GoG)؟ مگه نمیگی استیم پول الکی میگیره و هیچ کاری انجام نمیده؟ یعنی خود اون سازنده ها با هزارسال سابقه اینا رو نمیفهمن نه؟ یه چیزی بگین بگنجه.

یعنی واقعا من الان واقعا باور کنم که پورت های داغون سازنده ها ناشی از گشادیشون نیست و مقصر خود پی سی گیمرا هستن که حمایت نمیکنن؟:)) لابد پورت خراب و داغون NieR به خاطر اون 1 میلیون نفری هست که بازی رو روی استیم خریدن و سازنده هم هیچوقت براش پچ نداد؟:)) یا MKX؟ DS1؟ یا هزارتا بازی با پورت آشغال و فروش بالا؟ خب الان با عقل جور در میاد چرا توی این خراب شده میگن گناه های مردم باعث وقوع سیل و زلزله میشه:)) یه چیزی بگین بگنجه (2).

اگر این بحث براتون بی منطقه، لطفا واردش نشید. برای شما بی معنی و غیر منطقیه، برای ما نیست. اگر تونستید اینو قبول کنید، دیگه دلیلی نمیبینید که بحث کنید.

پ.ن: ما هنوز یادمون نرفته این اپیک آشغال با اون رئیس کثافتش (کلیفی بی) پی سی گیمرا رو پایرت خطاب کردن و چسبیدن به کنسول و بازاری توی پی سی نمیدیدن. الان اون عوضی یه استودیو ورشکسته و دوتا بازی آشغال روی همون پلتفرمی داره که روزگاری دزد خطابشون کرد و ملت خوب از خجالتش در اومدن. اپیک هم زود اومده و میخواد راهی که ولو 15 سال براش زحمت کشیده رو یه شبه به نفع خودش بزنه.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
سازنده مجبوره رو استیم عرضه کنه وقتی ملت میان همچین واکنشایی رو به یک استور دیگه نشون میدن. بدون هیچ دلیل و منطق فقط دارن الکی دارن یک استور دیگه ای رو بویکات میکنن. سازنده های ایندی هم خودشونو دارن میکشن هرروز که ملت ببرن سمت استور های دیگه برای همینم هست که استورهایی مثل itch.io و Epic Store رو کلی حمایت میکنن یا نسخه بعدی Super Meat Boy قرار به صورت انحصاری روی Epic Store عرضه شه. رسما همه سازنده ها طرفدار Epic Store و از استیم بدشون میاد. موندم برای چی واقعا؟؟
در جریانین که اپیک برای انحصاری ها پول میده و ضرر هارو کاور میکنه دیگه؟ هیچکس با یه مغز سالم نمیاد یه استور بهتر با کاربرای بیشتر رو خودجوش بذاره کنار و بازیش رو انحصاری یه استوری کنه که در معرض شدیدترین انتقادات قرار داره.

در ضمن حقیقت این هست که نظر سازنده در مقابل نظر مشتری اصلا مهم نیست، هدف من به عنوان سازنده جذب طرفدار و پول درآوردن هست، اما هدف مشتری پول دادن به من نیست. هرچقدر هم اپیک با حرفهایی از قبیل 88% خودش رو حامی سازنده ها نشون بده (که به نظر من این صرفا یه عدد برا بولد کردن فاکتور تبلیغاتی خودشون هست)، حقیقت اینه که حرف آخر رو تو صنعت سرگرمی مشتری میزنه. بزرگترین شرکتهای تجاری مثل کوکاکولا و Oracle که میتونن نصف صنعت رو به طور نقد بخرن در مقطعی به دلیل سیاست هاشون به زیر کشیده شدن؛ اینکه یه شرکت فکر میکنه با مونوپولی و بولد کردن خودش میتونه به موفقیت طولانی مدت برسه خنده دار هست.

اینکه حرف از حمایت از ایندی ها میزنین هم خیلی جالبه در حالی که اپیک خطیر ترین فاکتور حال حاضر برای بزرگترین حامی بازی های ایندی سالهای اخر یعنی GoG هست. استوری که هدفش ورشکست کردن بیزینس های کوچکتر و ایجاد جنگ ابرقدرت ها هست میخواد بازار ایندی رو بهبود بده؟ فکر کنم انحصار طلبی مطلق کاملا خلاف مصلحت بازی های کوچک باشه!

شما ظاهرا خودتون قبلا بازی ساختین، عجیبه که واقعا باور دارین که میشه سیستمی به عظمت استیم رو با 12% نگهداری کرد. حتما در جریانین که راه اندازی یه استور با امکانات بسیار اولیه (چیزی که عملا اپیک هست) بسیار ساده هست، اما هزینه نگهداری و پیاده سازی مکرر امکانات بدون ایجاد تاخیر در ساز و کار سیستم به صورت نمایی افزایش پیدا میکنه. استوری که عملا جز آپلود و دانلود چیزی نداره رو میشه با 5% هم نگهداری کرد و به سوددهی رسید، اما سیستمی که هر دقیقه 2000 تا عکس و ویدئو روش آپلود میشه فکر کنم یکم سخت تر باشه.(البته قبول دارم که 30% ممکنه زیاد باشه، اما 20% مثلا کاملا قابل درک هست) اون امکانات بیان شده در برد ترلو عملا چیزهایی هستن که یه نفر که هیچ پیش زمینه ای از طراحی نداره هم میتونه در عرض 10 دقیقه بهشون برسه، اینا باید تو تست آلفا برنامه مشخص و پیاده سازی میشدن از بس بدیهی هستن. امکانات استیم برای سازنده ها و مشتری ها به حدی زیاد هستن که خیلی از افراد حتی از وجودشون هم خبر ندارن، واقعا فکر نکنم اضافه کردن Cloud Save و آفلاین مد بتونه این 2 تا برنامه رو برابر هم بکنه.
فرمودین همه استور ها جز استیم کمتر از 30% میگیرن، اصلیترین استورهای PC که استیم و GoG هستن جفتشون 30% میگیرن. در حالی که GoG حتی تا به امروز سوددهی خاصی هم نداشته و تنها هزینه های ادامه فعالیت خودش رو درآورده. (در حالی که در بین گیمرها بسیار محبوب هم هست)

این قضیه انحصاری ها خلاصه گذرا هستن و احتمالا سال دیگه همین زمان چنین بحثی خیلی مطرح نباشه، اما چیزی که گذرا نیست اشتباه بعضی سازنده ها و برگشتن از حرف های قبلیشون هست که خلاصه به اعتماد نسبت به خودشون خودشون بیش از هرچیزی ضربه میزنه.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
بعضیا استور با شبکه اجتماعی اشتباه گرفتن
مثل این میمونه یه شرکت بیاد ماشین تولید کنه با یه سری امکانات غیر مرتبط با خودرو بعد بیایم از بقیه شرکت های خودروسازی ایراد بگیریم که چرا این امکانات نداره
کی گفته استور استاندارد باید قابلیت چت داشته باشه؟؟؟؟
یا باید قابلیت آپلود 2000 تا عکس در دقیقه داشته باشه؟؟؟؟
اسمش روشه دیگه استور باید محل خرید باشه

@Destruction
کل یوزرهای فعال استیم چقدرن که میگین عظمت استیم؟

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
بعضیا استور با شبکه اجتماعی اشتباه گرفتن
مثل این میمونه یه شرکت بیاد ماشین تولید کنه با یه سری امکانات غیر مرتبط با خودرو بعد بیایم از بقیه شرکت های خودروسازی ایراد بگیریم که چرا این امکانات نداره
کی گفته استور استاندارد باید قابلیت چت داشته باشه؟؟؟؟
یا باید قابلیت آپلود 2000 تا عکس در دقیقه داشته باشه؟؟؟؟
اسمش روشه دیگه استور باید محل خرید باشه

@Destruction
کل یوزرهای فعال استیم چقدرن که میگین عظمت استیم؟
واقعا حرف بی‌ربطی زدین. استیم استانداردهای جدیدی واسه یه استور تعریف کرده و برای همین همه انتظاراتشون بالا رفته. برای مثال کسی موبایل رو با دوربین عکاسی و کنسول دستی بازی و Media Player اشتباه نگرفته ولی دیگه حتی گوشی‌های پایین‌رده هم از این قابلیتا دارن و دیگه موبایلی مث 1100 تولید نمیشه.
--------------
کاربرای فعال استیم ۹۰ میلیون نفرند که از تعداد کل اکانت‌های ثبت شده تو اپیک که ۸۵ میلیون هست هم حتی بیشتره.

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
واقعا حرف بی‌ربطی زدین. استیم استانداردهای جدیدی واسه یه استور تعریف کرده و برای همین همه انتظاراتشون بالا رفته. برای مثال کسی موبایل رو با دوربین عکاسی و کنسول دستی بازی و Media Player اشتباه نگرفته ولی دیگه حتی گوشی‌های پایین‌رده هم از این قابلیتا دارن و دیگه موبایلی مث 1100 تولید نمیشه.
--------------
کاربرای فعال استیم ۹۰ میلیون نفرند که از تعداد کل اکانت‌های ثبت شده تو اپیک که ۸۵ میلیون هست هم حتی بیشتره.

مثال که زدی درست نیست و الان داشتن دوربین از استاندارد های موبایل هست ولی داشتن دوربین از استانداردهای مثلا کنسول دستی نیست
حالا اینکه گیر بدیم چرا کنسول دستی مثلا جدید سونی دوربین نداره اشتباهه
یا واقعیت مجازی،کینکت،موو و .... لازمه کنسول نیستن حالا مثلا سگا کنسول جدید بده ولی از این مدل وسایل نداشته باشه نمیشه بهش ایراد گرفت

---------
این بخش هم به کل اشتباه گفتی
Fortnite’s player count is closing in on 250 million

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر