شایعه Red Dead Redemption 2 در آوریل 2019 برای PC معرفی می شود و در انحصار Epic Games Store خواهد بود

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Red_Dead_Redemption_2_feature_2_672x372.jpg

به تازگی شایعه ای در مورد عرضه عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 بر روی PC در 4Chan منتشر شده است. اهمیت این شایعه از آن جهت است که 4Chan اخیرا نیز جزئیاتی در مورد Borderlands 3 را لو داده بود که در نهایت مشخص شد حقیقت دارند.

این شایعه به معرفی Red Dead Redemption 2 برای پلتفرم PC در تاریخ 22 آوریل (2 اردیبهشت) اشاره دارد. این بازی در انحصار Epic Games Store خواهد بود و در تاریخ 9 جولای (11 تیر ) به PC خواهد آمد.

شرکت Take Two اخیرا با Epic Games بر سر عرضه Borderlands 3 به صورت انحصاری (زمانی) بر روی Epic Games Store به توافق رسید. البته گفته می شود که Red Dead Redemption 2 انحصاری دائمی پلتفرم توزیع دیجیتالی بازی های PC شرکت Epic خواهد بود و نه انحصاری زمانی.

منبعی که این شایعه را منتشر کرده، مدعی شده است که Epic Games و Take-Two قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تمامی درآمد حاصل از فروش DLC های نسخه PC به شرکت سازنده بازی می رسد.

به هر حال باید تا 22 آوریل منتظر بماینم و ببینیم این اطلاعات تا چه حد حقیقت دارند.

Rumour: Red Dead Redemption 2 PC may be revealed on April 22nd as an Epic Games Store exclusive | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
هنوز بازی تایید نشده اینقدر دعواس تایید شه چی می شه حس می کنم کنسول بازا خیلی براشون سنگین داره تموم می شه
حالا چرا کنسول بازا براشون گرون تموم شه اونا که ته دیگشم خوردن رفت برادر هنوز نسخه اصلیشم رو pc ریلیز نسده حالا سیاست راکستاره یا هر چی فعلا دعوا سر اینه رو استیم بیاد یا اپیک

• Like
Reactions: Capitan_shepard

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
مشکل اصلی که تو کامنت ها هست اینه که دارید استور پلی استیشن و ... رو با استیم مقایسه میکنین، استیم فقط یک استور نیست، خودش در حد یک پلتفرم هست که قابلیتهای مختلف داره.
از نگاه یک PC گیمر (نه گیمری که از کنسول اومده باشه و براش فرقی نمیکنه)، عمدتا دوست داریم بازیها روی یک پلتفرم باشن و از این تعدد استورها (یوپلی/اوریجین/اپیک/GOG/استیم و...) راضی نیستیم.
چون استیم مجموع قابلیتهائی داره که هیچکدوم از اون استورها بصورت تنها ندارن.
همینه که خیلیها ترجیه میدن بازی محبوبشون روی استیم ریلیز بشه و بعد بخرن.

مجموع موارد زیادی باعث میشه که یک استور محبوب شما بشه( اچیومنت، badge، کارت های استیم، ثبت تمام بازیهائی که در طول سالها خریدین تو یک پلتفرم، عناوین Early Access، گیفت کارد، Trade کردن آیتم ها،خرید و فروش، بهترین تخفیفات دوره ای در طول سال بین تمام استورها و کلی دیگه که لیست کردنش تکرار مکررات).
میگم همه اینها از نگاه یک کنسول گیمر قابل درک نیست، باید یکی 2 سال با استیم کار کنید تا متوجه بشین نمیتونین بازی روی هیچ استور دیگه ای خرید کنین.
مشکل اصلی کامنت شما هم اینه که فکر میکنید استیم بازیسازه و این پول حقشه ،ولی تا سازنده ای نباشه استیمی هم نیست.
یه مثال ساده میزنم
gta v رو استیم بیش از 10 میلیون فروخته رقم دقیقش معلوم نیست ما میگیم 10 میلیون چند تا محاسبه میخوایم بکنیم با قیمت پایه 50 دلار. چون ورژنهای مختلف داشته و قیمتهای مختلف تو استورها
میشه 500 میلیون دلار ، درآمد استیم 150 میلیون و در آمد راک استار 350 میلیون . یه استوپ ،کل هزینه ساخت gtav و تبلیغات بازی 265 میلیون دلار اعلام شده
نکته اول: استیم به راحتی 150 میلیون دلار گرفته در حالی که نقشی در ساخت بازی نداشته که میشه 56 درصد هزینه ساخت و بازاریابی بازی.
نکته دوم: یه مقایسه کنیم سود راک استار در همین حالت تو epic ، اگه gta v رو اپیک بود 90 میلیون دلار دیگه هم کسب میکرد وقتی این رقم به چشم میاد کهمیشه 1/3 هزینه ساخت و بازاریابی gtav تفاوت کمیسیون استیم و اپیکه
نکته سوم با کمیسیون جدیدی که استیم گذاشته میزان سود 150 میلیون دلاری gta v به 100 میلیون میرسه یعنی چه سود عظیمی استیم میبره که حاضر شده از 50 میلیون دلار سود بگذره
اقتصادی بحث کنید ،بحث سر کلی پوله

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پیچفورد به شدت در رقابت با سویینی برای گرفتن مقام کثافت ترین و دروغ گو ترین آدم توی صنعت بازی هست. این بشر پول تمیز سگا رو خورد و زد به زخم های BL2 و همگی وضعیت اسفناک Alien Colonial Marines رو دیدیم. بیخود نیست این 2تا اینقدر با هم جفت و جور هستن و همدیگه رو ساپورت میکنن. نکته طنز قضیه اینه که ملت از این 2تا که مثل سگ دروغ میگن، حمایت میکنن ولی نمیدونن این قضیه برای خودشون هم صادقه و دو روز دیگه همین چیزا رو سر خودتون در میارن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
پیچفورد به شدت در رقابت با سویینی برای گرفتن مقام کثافت ترین و دروغ گو ترین آدم توی صنعت بازی هست. این بشر پول تمیز سگا رو خورد و زد به زخم های BL2 و همگی وضعیت اسفناک Alien Colonial Marines رو دیدیم. بیخود نیست این 2تا اینقدر با هم جفت و جور هستن و همدیگه رو ساپورت میکنن. نکته طنز قضیه اینه که ملت از این 2تا که مثل سگ دروغ میگن، حمایت میکنن ولی نمیدونن این قضیه برای خودشون هم صادقه و دو روز دیگه همین چیزا رو سر خودتون در میارن.

حرکتی که اون ها سر Aliens زدند باید تا آخر نسل دهم بازی های ویدیویی گریبان گیر شون شه... سر ناشر و خریدار و طرفدار (و حتی سازنده ها) رو کلاه گذاشت این بشر

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مشکل اصلی که تو کامنت ها هست اینه که دارید استور پلی استیشن و ... رو با استیم مقایسه میکنین، استیم فقط یک استور نیست، خودش در حد یک پلتفرم هست که قابلیتهای مختلف داره.
از نگاه یک PC گیمر (نه گیمری که از کنسول اومده باشه و براش فرقی نمیکنه)، عمدتا دوست داریم بازیها روی یک پلتفرم باشن و از این تعدد استورها (یوپلی/اوریجین/اپیک/GOG/استیم و...) راضی نیستیم.

مجموع موارد زیادی باعث میشه که یک استور محبوب شما بشه( اچیومنت، badge، کارت های استیم، ثبت تمام بازیهائی که در طول سالها خریدین تو یک پلتفرم، عناوین Early Access، گیفت کارد، Trade کردن آیتم ها،خرید و فروش، بهترین تخفیفات دوره ای در طول سال بین تمام استورها و کلی دیگه که لیست کردنش تکرار مکررات).
میگم همه اینها از نگاه یک کنسول گیمر قابل درک نیست، باید یکی 2 سال با استیم کار کنید تا متوجه بشین نمیتونین بازی روی هیچ استور دیگه ای خرید کنین.

کل بحث ها سرخط اول پست شما هست. عده ای معتقد هستند که استیم تنها یک فروشگاه هست و وظیفه ای بر تولید محتوا نداره (چه انحصاری و چه غیره) و عده دیگه ای اعتقاد دارند استیم فرای فروشگاه و تبدیل شده به یک پلتفرم و قطعا نیاز به تولید محتوا داره. بحث اصلی انحصاری کردن/نکردن بازیها توسط فروشگاه های ثالث نیست بحث سر موضع خاموش ولو و گیب هست.

در کل بارها اشاره شده ولی جا داره بازم بگیم استیم با Half Life 2 به عموم معرفی شد و بعضا اعتراض! شما کنسول گیمرها رو متهم به نفهمیدن قابلیت های استیم میکنید ولی کنسول گیمرها نتونستند اهمیت تولید محتوا رو به شما گوش زد کنند؟

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن

چرا اتفقا واسه می که کنسول دارم اچیومنت و تروفی و.. مهمه بلاخره ادم حال میکنه اینا رو نگه میداره بازی های انحصازی مخصوصا رکوردها عکس ها تماما خاطره میشه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,087
نام
مــاکــان
مشکل اصلی کامنت شما هم اینه که فکر میکنید استیم بازیسازه و این پول حقشه ،ولی تا سازنده ای نباشه استیمی هم نیست.
یه مثال ساده میزنم
gta v رو استیم بیش از 10 میلیون فروخته رقم دقیقش معلوم نیست ما میگیم 10 میلیون چند تا محاسبه میخوایم بکنیم با قیمت پایه 50 دلار. چون ورژنهای مختلف داشته و قیمتهای مختلف تو استورها
میشه 500 میلیون دلار ، درآمد استیم 150 میلیون و در آمد راک استار 350 میلیون . یه استوپ ،کل هزینه ساخت gtav و تبلیغات بازی 265 میلیون دلار اعلام شده
نکته اول: استیم به راحتی 150 میلیون دلار گرفته در حالی که نقشی در ساخت بازی نداشته که میشه 56 درصد هزینه ساخت و بازاریابی بازی.
نکته دوم: یه مقایسه کنیم سود راک استار در همین حالت تو epic ، اگه gta v رو اپیک بود 90 میلیون دلار دیگه هم کسب میکرد وقتی این رقم به چشم میاد کهمیشه 1/3 هزینه ساخت و بازاریابی gtav تفاوت کمیسیون استیم و اپیکه
نکته سوم با کمیسیون جدیدی که استیم گذاشته میزان سود 150 میلیون دلاری gta v به 100 میلیون میرسه یعنی چه سود عظیمی استیم میبره که حاضر شده از 50 میلیون دلار سود بگذره
اقتصادی بحث کنید ،بحث سر کلی پوله
بحث من در مورد مقایسه استیم با استورهای دیگه بود که تو متن هم مشخصه چی گفتم، اینهائی که شما نوشتی اصلا بحث من نیست.
============================
من اصلا کاری به اینکه شرکت چجوری،چقدر،کجا و به چه شکل میخواد بازیشو منتشر کنه ندارم، از نگاه یک PC گیمر (خودم) به این قضیه نگاه کردم که راضی نیستم بازیها به این شکل انحصاری استور خاصی باشن، همینطور که مثلا عناوین EA انحصاری هستن.
بازیهائی مثل GTA و... حجم اعظم فروشش روی کنسولها هست، بخودی خود فروش نجومی داره اون عناوین.
این درصدها و... شاید برای استودیوهای کوچیکتر مهم باشه ولی انحصاری شدن عنوانی مثل RDR روی استور Epic مطمنا پیشنهادی هست که این شرکت به T2 داده، وگرنه اگر واقعا سود و هزینه تبلیغات براش مهم بود خیلی راحت میتونست فقط بازی روی SocialClub منتشر کنه، چه نیاز به استور اپیک بود؟
کدوم گیمری هست که بخاطر تجربه بازی به این بزرگی سمت Social Club درب و داغون نره؟
===========================

چیزی که مثل روز مشخصه اینه که این دوره انحصاری بازیهائی اپیک تو این یکی 2 سال (نهایتا) تموم میشه، بعدش مشخص میشه کمپانی ها راضی هستن کجا بازیو منتشر کنن، یا اصلا انحصاری استور خاصی کنن یا نه.

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حالا چرا کنسول بازا براشون گرون تموم شه اونا که ته دیگشم خوردن رفت برادر هنوز نسخه اصلیشم رو pc ریلیز نسده حالا سیاست راکستاره یا هر چی فعلا دعوا سر اینه رو استیم بیاد یا اپیک

چون حسودیشون می شه دوست ندارن روی پلتفرم دیگه ای عرضه بشه زورشون میاد.

نکته بعدی اینکه 90 درصد pc بازا این سایت پایرت باز هستن اصلا براشون مهم نیست روی اپیک میاد یا هر چیز دیگه ای انلاینشم درسته که خوبه اما سبک بازی به شکلی هست که انلاین مشابه gta نیست که خیلی طرفدار داشته باشه پس اونایی هم که اصل می خرن مخصوصا با این قیمت دلار بازم سمتش نمی رن مگر عده ی خیلی کمه پس علت این بحث ها یا دعواها عملا چیزی جز اینکی من گفتم نیست روی هر استور کی می خواد بیاد اهمیتی نداره فقط بیاد.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
بحث من در مورد مقایسه استیم با استورهای دیگه بود که تو متن هم مشخصه چی گفتم، اینهائی که شما نوشتی اصلا بحث من نیست.
============================
من اصلا کاری به اینکه شرکت چجوری،چقدر،کجا و به چه شکل میخواد بازیشو منتشر کنه ندارم، از نگاه یک PC گیمر (خودم) به این قضیه نگاه کردم که راضی نیستم بازیها به این شکل انحصاری استور خاصی باشن، همینطور که مثلا عناوین EA انحصاری هستن.
بازیهائی مثل GTA و... حجم اعظم فروشش روی کنسولها هست، بخودی خود فروش نجومی داره اون عناوین.
این درصدها و... شاید برای استودیوهای کوچیکتر مهم باشه ولی انحصاری شدن عنوانی مثل RDR روی استور Epic مطمنا پیشنهادی هست که این شرکت به T2 داده، وگرنه اگر واقعا سود و هزینه تبلیغات براش مهم بود خیلی راحت میتونست فقط بازی روی SocialClub منتشر کنه، چه نیاز به استور اپیک بود؟
کدوم گیمری هست که بخاطر تجربه بازی به این بزرگی سمت Social Club درب و داغون نره؟
===========================

چیزی که مثل روز مشخصه اینه که این دوره انحصاری بازیهائی اپیک تو این یکی 2 سال (نهایتا) تموم میشه، بعدش مشخص میشه کمپانی ها راضی هستن کجا بازیو منتشر کنن، یا اصلا انحصاری استور خاصی کنن یا نه.
1. الان تو خیلی از بازیها pc داره همپای کنسولها میاد ،پس اولیش اشتباهه، و اگر اینجور نبود این همه بازی ای که رو pc نمیومد الان رو pc نمیومدن
105042
این ماله فوریه 2018 هست ،فقط رو استیم اینقدر فروخته. حالا فروشگاههای دیگه pc دیگه ای که هست بماند
و فروش کل gta v حدود 90 میلیون نسخه بوده
پس جمله اولت کاملا اشتباهه ،اون ماله عهد قجر بوده.
2.صحبت از اختلافیه که میتونه 33 درصد هزینه کل یکی ازگرونترین بازیها رو شامل بشه مهم نیست ،اگه مهم نبود که 2k و یوبی و ... نمیرفتند اون سمتی.این جمله مهم بودن سود خیلی باحاله. اگه برای سود بازی نمیدن،عاشق چشم و ابروی ما هستند که بازی بدن.
یه کمپانی سعی میکنه رو فروشگاههای مختلف بازیشو بده ،تا جذب کاربر کنه.
سود استیم خیلی بالاست .اینو بارها گفتیم و شرکتها حاضرن با امتیاز اضافه تر به راحتی انحصاری کنن.
استیم باید کمیسیونشو معتدلتر کنه و گر نه با آوردن امکاناتی که قراره تا پایان 2019 به اپیک اضافه بشه.دیگه نیازی به انحصاری نخواهد داشت و یه رقیب گنده میتونه برا استیم بشه.
الان انحصاری میکنه تا بتونه کاربر جذب کنه.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
چون حسودیشون می شه دوست ندارن روی پلتفرم دیگه ای عرضه بشه زورشون میاد.

نکته بعدی اینکه 90 درصد pc بازا این سایت پایرت باز هستن اصلا براشون مهم نیست روی اپیک میاد یا هر چیز دیگه ای انلاینشم درسته که خوبه اما سبک بازی به شکلی هست که انلاین مشابه gta نیست که خیلی طرفدار داشته باشه پس اونایی هم که اصل می خرن مخصوصا با این قیمت دلار بازم سمتش نمی رن مگر عده ی خیلی کمه پس علت این بحث ها یا دعواها عملا چیزی جز اینکی من گفتم نیست روی هر استور کی می خواد بیاد اهمیتی نداره فقط بیاد.
مت که خودم هنوز وقت نکردم رو کنیول برم ولی خب راکستار تا حالا بازی هاش داده برای pc بجز ردد دد که معلوم نیست داستانش چیه

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,087
نام
مــاکــان
1. الان تو خیلی از بازیها pc داره همپای کنسولها میاد ،پس اولیش اشتباهه، و اگر اینجور نبود این همه بازی ای که رو pc نمیومد الان رو pc نمیومدن

این ماله فوریه 2018 هست ،فقط رو استیم اینقدر فروخته. حالا فروشگاههای دیگه pc دیگه ای که هست بماند
و فروش کل gta v حدود 90 میلیون نسخه بوده
پس جمله اولت کاملا اشتباهه ،اون ماله عهد قجر بوده.
2.صحبت از اختلافیه که میتونه 33 درصد هزینه کل یکی ازگرونترین بازیها رو شامل بشه مهم نیست ،اگه مهم نبود که 2k و یوبی و ... نمیرفتند اون سمتی.این جمله مهم بودن سود خیلی باحاله. اگه برای سود بازی نمیدن،عاشق چشم و ابروی ما هستند که بازی بدن.
یه کمپانی سعی میکنه رو فروشگاههای مختلف بازیشو بده ،تا جذب کاربر کنه.
سود استیم خیلی بالاست .اینو بارها گفتیم و شرکتها حاضرن با امتیاز اضافه تر به راحتی انحصاری کنن.
استیم باید کمیسیونشو معتدلتر کنه و گر نه با آوردن امکاناتی که قراره تا پایان 2019 به اپیک اضافه بشه.دیگه نیازی به انحصاری نخواهد داشت و یه رقیب گنده میتونه برا استیم بشه.
الان انحصاری میکنه تا بتونه کاربر جذب کنه.

بازیها همواره روی PC کمتر فروش دارن نسبت به کنسولها، اینو که دیگه ما که PC گیمریم خودمون میدونیم.
GTAV هم تا حالا نزدیک به 100 میلیون فروخته باشه،PC میشه 10 درصد کل فروش، وقتی 90 درصد فروش بازی روی کنسولها بوده ، به چه شکل آمار استیم با کنسول ها همپاست؟
فروش تمام بازیهای بزرگ که نگاه کنی PC کمترین مقدار داره، COD/BF/R6 و...
تازه این فروش GTA هست، خیلی از بازیهای دیگه بمراتب از این 10 درصد کمتر هست.

من خودم پی سی گیمرم، تو بحث ها همیشه از استیم/PC دفاع منطقی میکنم، اما دیگه آمال و آرزو وارد بحث نمیکنم.

در مورد باقی متنت اول شما باید مشخص کنی که گیمر هستی یانه؟
در حال حاضر کدوم پلتفرم ترجیه میدی روش بازی کنی، اپیک یا استیم؟
اصلا بازی اورجینال میخری یانه؟
کدوم امکانات و ویژگیهای بیشتری برات فراهم میکنه؟
در مورد اینکه تو آینده اپیک این میشه واینارو میاره بحث پوچیه، یکی دیگه میتونه بگه تو آینده والو هم چنین میکنه و چنان.
نحوه درآمد کمپانی ها از سرویس هائی که ارائه میدن و سودآور بودن یا نبودن تنها خودشون میتونن برآورد کنن و براش برنامه ریزی کنن، نه من گیمری که منابعم 4تا سایت و انجمنی هست که محتوای اونها همین کمپانیهای گنده تغذیه میکنن.

در حال حاضر برای یک PC گیمر بهترین پلتفرمی که میشه RDR 2 روش بازی کرد، فقط و فقط استیم هست، بقیه با اختلاف فاحش اون پائین بسر میبرن.

این حرکت انحصاری زمانی کثیف ترین شکل بازاریابی هست، که تیم ایکس باکس، پلی استیشن و الان اپیک اینکارو کردن، اون دوتای اولی میفهمم جذب پلیر برای پلتفرم خودشون.
اما اپیک انگاری داره با میخ کشتی که خودش سوارش هست سوراخ میکنه.
چند دسته کردن گیمرهای PC ، کمپانی های بازی سازی هم آشفته میکنه،این اصلا کمکی به پیشرفت این صنعت نمیکنه.

EA/Micro و... روی PC استور خودشون دارن و بازیهاشون انحصاری اون استور هست، تا اینجا قبول، اما اینکه بازی یک استودیو دیگه با پول انحصاری استوری کنی که داغون هست و عملا قابل مقایسه با استیم نیست و قول بدی که تو آینده قرار هست این بشود، از طرف دیگه یک سری گیمر باشن که از این حرکت دفاع کنن... خیلی عجیبه.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
تو کدوم بازی استیم داره همپای کنسولها میفروشه؟ یک مثال بزن.
خودت داری آمار میدی رو استیم اینقدر فروخته، به اضافه استورهای دیگه نهایتا 10 میلیون فروخته باشه، این کجا همپای فروش کنسولهای نسل قبل یا فعلی هست؟

بازیها همواره روی PC کمتر فروش دارن نسبت به کنسولها، اینو که دیگه ما که PC گیمریم خودمون میدونیم.
GTAV هم تا حالا نزدیک به 100 میلیون فروخته باشه،PC میشه 10 درصد کل فروش، وقتی 90 درصد فروش بازی روی کنسولها بوده ، به چه شکل آمار استیم با کنسول ها همپاست؟
فروش تمام بازیهای بزرگ که نگاه کنی PC کمترین مقدار داره، COD/BF/R6 و...
تازه این فروش GTA هست، خیلی از بازیهای دیگه بمراتب از این 10 درصد کمتر هست.

من خودم پی سی گیمرم، تو بحث ها همیشه از استیم/PC دفاع منطقی میکنم، اما دیگه آمال و آرزو وارد بحث نمیکنم.

در مورد باقی متنت اول شما باید مشخص کنی که گیمر هستی یانه؟
در حال حاضر کدوم پلتفرم ترجیه میدی روش بازی کنی، اپیک یا استیم؟
اصلا بازی اورجینال میخری یانه؟
کدوم امکانات و ویژگیهای بیشتری برات فراهم میکنه؟
در مورد اینکه تو آینده اپیک این میشه واینارو میاره بحث پوچیه، یکی دیگه میتونه بگه تو آینده والو هم چنین میکنه و چنان.
نحوه درآمد کمپانی ها از سرویس هائی که ارائه میدن و سودآور بودن یا نبودن تنها خودشون میتونن برآورد کنن و براش برنامه ریزی کنن، نه من گیمری که منابعم 4تا سایت و انجمنی هست که محتوای اونها همین کمپانیهای گنده تغذیه میکنن.

در حال حاضر برای یک PC گیمر بهترین پلتفرمی که میشه RDR 2 روش بازی کرد، فقط و فقط استیم هست، بقیه با اختلاف فاحش اون پائین بسر میبرن.

این حرکت انحصاری زمانی کثیف ترین شکل بازاریابی هست، که تیم ایکس باکس، پلی استیشن و الان اپیک اینکارو کردن، اون دوتای اولی میفهمم جذب پلیر برای پلتفرم خودشون.
اما اپیک انگاری داره با میخ کشتی که خودش سوارش هست سوراخ میکنه.
چند دسته کردن گیمرهای PC ، کمپانی های بازی سازی هم آشفته میکنه،این اصلا کمکی به پیشرفت این صنعت نمیکنه.

EA/Micro و... روی PC استور خودشون دارن و بازیهاشون انحصاری اون استور هست، تا اینجا قبول، اما اینکه بازی یک استودیو دیگه با پول انحصاری استوری کنی که داغون هست و عملا قابل مقایسه با استیم نیست و قول بدی که تو آینده قرار هست این بشود، از طرف دیگه یک سری گیمر باشن که از این حرکت دفاع کنن... خیلی عجیبه.
1.بدون اینکه چیزی بخونی فقط ریپلای میکنی
این آمار فقط استیم ماله 1.5 سال پیشه که از 10 میلیون گذشته ،رو استیم 1.5 سال پیش از 10 میلیون رد کرده اونموقع میگه نهایت 10 میلیون.
آمار 90 میلیون ماله انتهای سال پیشه.90/5=18
18 میلیون بدون اطلاع ما از بقیه استورها ،فروش فیزیکی و اینه بعد از اون تو استیم چقدر فروخته همپا نیست ،munster hunter آمارش نیومد که 11 میلیون فروخته و به تنهایی تونسته تو استیم از 5 میلیون فراتر بره.
با 17-18 ماه تاخیر عرضه شدن بازی،و اینکه مطمئنا فروش pc بیشتر از اینا بوده . همپا نیست چیه ، همپا به معنی برابر نیستا
2.مگه گیمر استور تعیین میکنه ،مگه گیمر پلتفرم بازی مشخص میکنه.
تا سازنده ای نباشه pc گیمری نیست.
سازنده دنبال سودشه. حقم داره ،از سود وحشتناک و اختلاف کمیسیون بالا داره صحبت میشه که ممکنه هر کسی رو وسوسه کنه ،اپیک اینقدر مشنگ نیست که بخواد با پول انحصاری کنه ،یه شرکت هئت مدیره داره و کلی برنامه ریزی ،دیمی رو هوا کار نمیکنه.
اپیک داره برا انحصاری کردن آپشنمیده رو کمیسیونش.
اپیک اومده سه تا عنوانی رو که برا pc نمیومد آورده؟سیاست کثیفش کجاست.
اگه بازیهایی مثل anno و مترو انحصاریاپیک شدند باید رفت دید که چرا اینکار رو کردن.
کمیسیون 30 درصدی هر کسی رو فراری میده
من نگفتم بهترین استور برای گیمر چیست؟گفتم کمیسیون بالای استیم میتونه هر کسی رو از استیمم فراری بده وخود من اگه سازنده ای بودم ،نمیتونستم به راحتی از این اختلاف فاحش چشم پوشی کنم ،من دیگه حرفی ندارم.فقط کلاه خودتونو قاضی کنید.و با همون پیش فرض ببینید که بدون هیچ آپشنی با شرایط برابر حتی از نظر ریجن ها اگه بازی gta v رو اپیک میومد 90 میلیون دلار سود بیشتر راک استار میکرد .

• Like
Reactions: gamer123456

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
آقا میون بحثاتون 2 اردیبهشتی که قرار بود بازی معرفی بشه گذشت!و بازی معرفی نشد.اساتید نظرشون چیه؟:D
واسه همین نوشتن شایعه ک یعنی 50/50 بود دیگه :D
بنظر خودم الان معرفی نمیشه و همزمان با نسل بعدی کنسول ها معرفی میشه. ی پچ برای کنسول نسل بلعد + نسخه PC

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر