Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر

1673212689973.png
EO 2022
5.5/10

فیلم EO را دو بار تماشا کردم؛ در بار نخست، مجذوب ایده مرکزی فیلم شدم؛ ماجراجویی حماسی یک الاغ در سرتاسر اروپا؛ حسی درونم ایجاد شد که با خود بگویم EO نسخه سینمایی Stray است. در بار دوم، نظرم به کل تغییر کرد؛ دقیق‌تر دیدم و سخت‌گیرتر شدم؛ به این نتیجه رسیدم که EO علی‌رغم ایده مرکزی خوب آن، به شکل تاثیرگذار و میخکوب‌کننده چفت و بست پیدا نکرده است. الاغ به عنوان شخصیت مرکزی، نه زیاد مخاطب را جریان احساسات و غرایز خود قرار می‌دهد و نه فجایع اروپای نوین را به نمایش می‌گذارد؛ خیلی زشت است که کارگردان در تمام مدت از پهپاد به عنوان چشم‌های الاغ فیلم استفاده کند و بگوید فیلم‌ساز آوانگاردی است و EO آوانگاردترین فیلم اخیر اروپا است!

پ.ن: امیدوارم کارگردان فیلم در یک جایی نگوید که الاغ من به بحران اگزیستیالیستی دچار شده است و شما آن را نفهمیدید! :)) :))

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,594
Say Anything 1989.jpg

SAY ANYTHING 1989

3/10

سراسر هیچ و معمولی

The Hudsucker Proxy 1994.jpg

THE HUDS-UCKER PROXY 1994

4/10

این همه بودجه رو الکی دادن برای همچین فیلمی

o8Sxq6dYiYDuH5N6NjjPTTE6oIN.jpg

FUNNY GAMES 1997

8/10

رو مخی، بعضی فیلم ها واقعا عذاب آوره دیدنشون.
این فیلم هم رفت جزو فیلم های مثله once upon a time in america و dallas buyers club خوش ساخت ولی تو مخی برای من هستند.
"رفت تو سطل آشغال"

Devil In A Blue Dress 1995.jpg

DEVIL IN A BLUE DRESS 1995

6/10

Mick

کاربر سایت
Mar 12, 2012
69

Decision to Leave​

9/10
ببینید چجوری میشه رومنس متفاوت ساخت. چجوری میشه ژانرها رو تلفیق کرد و با بهترین شکل روایت، روی ذهن مخاطب تاثیری گذاشت که تا مدتها از فکرش بیرون نره. غمگینه اما نوع غمش متفاوته. ازونایی که احساس خلا تو وجود آدمه. نمیشه یه دقیقه آروم بشینی ولی هرکاری میکنی پر نمیشه...
یاد Phantom Thread هم انداخت منو تا حدی.

sorvinho2

کاربر سایت
Jan 1, 2023
166
View attachment 281299

SAY ANYTHING 1989

3/10

سراسر هیچ و معمولی

View attachment 281303

THE HUDS-UCKER PROXY 1994

4/10

این همه بودجه رو الکی دادن برای همچین فیلمی

View attachment 281304

FUNNY GAMES 1997

8/10

رو مخی، بعضی فیلم ها واقعا عذاب آوره دیدنشون.
این فیلم هم رفت جزو فیلم های مثله once upon a time in america و dallas buyers club خوش ساخت ولی تو مخی برای من هستند.
"رفت تو سطل آشغال"

View attachment 281305

DEVIL IN A BLUE DRESS 1995

6/10

دوست عزیز ۸/۱۰ دادید ولی زیرش نوشتید انداختم سطل اشغال؟:D
فیلم خوبیه یا بدیه بالاخره

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
Breakfast Club 1985

8.5/10

Capture.JPG

جان هیوز رو احتمالا خیلی ها برای نویسندگی و کارگردانی فیلمای تینیجری دهه 80 ـش میشناسن، که احتمالا معروف ترین و محبوب ترین کارش فیلم Breakfast Club هست. اسم فیلم در واقع اسم مستعاریه که توی یکی از دبیرستان های آمریکا به کسایی که به منظور تنبیه یک روز تعطیل رو از صبح زود! تا غروب در مدرسه می گذروندن، می گفتن!
داستان فیلم از ساعت 7 صبح یک روز تعطیل آغاز میشه و کاراکترهای فیلم هر کدوم با وضعیت خاصی برای گذروندن تنبیه به مدرسه میان و در قالب چندتا قاب خیلی خوب و مختصر معرفی میشن!
پنج تا دانش آموز متفاوت، (مطابق تصویر بالا از راست به چپ!)، برایان که خرخون و به اصطلاح بچه مثبته، کلیر دختر مایه دار و خوشگل مدرسه ـس، آلیسون درونگرا، جمع گریزه و عجیبه، اَندرو ورزشکاره و نهایتا جان که دانش آموز شر و دردسر ساز مدرسه اس!
ناظم مدرسه هم یک شخصیت کاملا As*shole ـه! (مطابق انتظار!)
تقریبا کل جریان فیلم در مدرسه و پیرامون برخورد و گفتگوهای این افراد و مشکلات خانوادگی و دغدغه هاشون توی روز تنبیه ـشون در مدرسه شکل می گیره. در واقع شبیه فیلمایی مثل 12 مرد خشمگین، کل فیلم در یک فضای بسته و تکراری روایت میشه که به لطف فیلمنامه خوب و بازی های جذاب، فیلم اصلا خسته کننده نمیشه.
فضای دهه هشتادی مدرسه، لباس های گشاد و رنگاورنگ اون زمان، مدل موها، موسیقی راک، نبود اینترنت و فضای مجازی، همه و همه بخشی از المان های بسیار جذاب اون دهه ـست که فکر میکنم برای خیلی ها نوستالژی فوق العاده ایه. (البته برای ماها که توی ایران دوران مدرسه رو گذروندیم واژه نوستالژی یک مقدار بی معنیه و بهتره بگیم صرفا خیلی جذابه!)
البته من دفعه دومی بود که این فیلمو می دیدم ولی خب همچنان از تماشاش خیلی لذت بردم هر چند که مخاطب فیلم به طور کلی نوجوون ها هستن و دیگه از بعضی از ماها خیلی گذشته!
تنها نکته منفی فیلم برای من اینبار کارکترهای تک بعدی فیلم بود. به نظرم شخصیت های فیلم بیش از حد بعضا کلیشه ای و ساده بودن و خب شاید به خاطر اینکه ماها دیگه خیلی از دوران نوجوانی فاصله گرفتیم یک مقدار ارتباط گرفتن باهاشون ممکنه برامون سخت شده باشه و توی زمان مشابه هم جنس دغدغه هامون هم خیلی متفاوت بود. حتی شخصیت ناظم مدرسه هم فوق العاده کلیشه ای بود و بیشتر شبیه افسر کمپ اجباری نازی ها بود! به هر صورت تمام این کلیشه ها در خدمت روایت فیلم و هدفی بود که میخواست بهش برسه که خب اگر بتونید با شخصیت های فیلم همزادپنداری کنید و ارتباط بگیرید، لذت زیادی از تماشای این فیلم می برید.
خلاصه!، اگر فیلمای تینیجری و فضای دهه 80 رو دوست دارید تماشای این فیلمو به شدت توصیه میکنم! و اگر ازین فیلم لذت بردید تماشای عناوین با تم مشابهی مثل
Sixteen Candles، Ferris Bueller's Day off، Pretty in Pink، Heathers، Weird Science رو هم پیشنهاد می کنم (هر چند که شاید به بریکفست کلاب نرسن)

آخرین ویرایش:

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
Pale blue eye

درباره مردی که مامور یافتن قاتل در یک کمپ نظامی می شود . این فیلم تلاقی با زندگی نویسنده معروف ادگار آلن پو هم دارد و به آن پرداخته . کریستین بل معروف و افسانه ای هم در فیلم ایفای نقش کرده . فیلم بسیار زیبایی هست . بار درام قوی دارد .

نمره من : 8 از 10

------------------------------------------------

Puss in boot 2

ادامه داستان زندگی گربه چکمه پوش و آغاز سفر او برای یافتن ستاره آرزوها هست . انیمیشن فرح بخش و زیبایی بود و پیام زیبای اینکه خیلی از ما ها آرزوهایی داریم در حالی که از پیرامون خود غافلیم و اون آرزو در حالت عینی و محقق شده جلوی چشم ما هست ولی ما به دنبال محقق شدنش در جای دیگری هستیم .

نمره من :8 از 10

------------------------------------------

Devotion

درباره یکی از اولین خلبان جنگی سیاه پوست تاریخ آمریکا که در سال 1950 در جنگ بین دو کره ایفای حضور کرده .

بار درام و عاطفی فیلم بالا هست و بازیگران زیبا ایفای نقش کردند . بودجه 90 میلیون دلاری فیلم هم به زیباتر شدن سکانس های اکشن افزوده . فیلم خوبی هست بر اساس داستان واقعی

نمره من : 9 از 10

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,594
The Secret in Their Eyes (2009).png

The Secret in Their Eyes 2009

10/10

dark waters 2019.png

Dark Waters 2019

7.5/10

Le Cercle Rouge 1970 1.jpg

Le Cercle Rouge 1970

8.5/10

The Fifth Seal 1976.jpg

The Fifth Seal 1976

9.5/10

" فرض کنید که آخرین روزِ زندگیِ شماست ولی به شما فرصتی داده می شود تا دوباره متولد شوید ولی با این شرط که یکی از دو گروهِ زیر را برایِ زندگیِ دوباره انتخاب کنید، برده (گیوگیو) یا حاکمی ثروتمند و ظالم (توماسوکتاشکی) "
شاید خیلی از نکات فیلم خارج از درک من بیننده عام بود ، ولی واقعا فیلم زیبایی از سینمای مجارستان بود ، فیلمی تماما دیالوگ محور پر تامل بیانگر حال و روز فعلی ما
خصوصا آخر فیلم
باید همچین فیلمی نسخه ایرانیش ساخته بشه

Taha75

کاربر سایت
Jan 24, 2022
1,662
نام
طاها
American Hustle 2013

داستان درباره دو کلاهبردار می باشد که مجبور به همکاری با FBI می شوند . داستان کلیشه ای . کست بازیگرها عالی اما فیلم فاقد هیجان هست . پایان بندی خوب ولی تایم حدودا ۱۴۰ دقیقه ای با کلی دیالوگ خسته کننده بود . مثلا اینو با گرگ وال استریت مقایسه می کنم اون فیلم شاهکاره . اصلا حین دیدن اون با تایم بالایی که دارد احساس خستگی نکردم ولی این فیلم گزافه گویی خیلی داشت . نمره فیلم عجیبه بالا هست و فروش ۲۵۰ میلیون دلاری هم داشته . برای یکبار دیدن اگر خیلی بیکار بودید بد نیست . مثل اغلب اوقات بازی کريستين بل از بقیه بالاتر بود .

نمره من : ۶ از ۱۰

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
Puss in boots 2
در همون حدی که بچه ها میگفتن عالی بود.

8.5/10

حس میکنم به اندازه شماره یکش اپیک نبود. بطور کلی داستانش و جلوه های ویژه خوبی داشت که اونم باید با کیفیت خوب ببینی تا بشه بهتر نظر بدی ولی بازم بنظرم یکمی جو تینیجری بهش اضافه شده بود و نسبت به شماره یک داستانش قشنگ نبود.

8.5/10

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
Puss_in_Boots_The_Last_Wish_poster.jpg.png
Puss in boots: The last wish
0/10
نمی دونم والا. :D
همه تو این فروم تعریف می کنن اما من هیچی چیز خاصی تو این انیمشن ندیدم.
این استادیو های غربی همشون یه مشت انیمشن تکراری بی سر و ته می سازن به نظرم.
بهترینشون Pixar بود که با Toy Story 4 چنان کاری کرد که من کلا تا اطلاع ثانوی تحریم کردم انیمیشن هاش رو :D
البته قبلا هم کم مزخرف نساخته بود مثل Up و Cars و ...

آخرین ویرایش:

Mo7aMMaD

کاربر سایت
Dec 11, 2007
1,205
نام
محمد
The Unforgivable 2021 8.5/10
بیشتر از حد انتظارم بود بازی ساندرا بولاک هم فوق العاده بوده بنظرم از فیلم اسکاریش هم بهتر بازی کرده بود
Notting Hill 1999 8/10
یه کمدی عاشقانه ساده، خوب و خوش ساخت با شیمی خوب بین شخصیت ها
Hard Candy 2005 8/10
Puss in boots 2 8.5/10

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
The Banshees of Inisherin
7/10
این فیلم اگر بدون هیچ پیش زمینه ای ببینید شاید یک فیلم معمولی با یک داستان دارک باشه اما اگر با ذهنیت جنگ داخلی ایرلند و علت به وجود آمدن و علت ادامه دادنش ببینید نظرتون خیلی بیشتر جلب میشه

Puss in boots 2
7/10
خوب بود من معمولا اینجور انیمیشن ها زیاد با تمرکز نمیبینم و حوصلم سر میبرن اما این یکی کامل دیدم و عاشق اون گرگه شدم

Black.Adam.2022
4/10
اینجور فیلم ها زیاد ارزش نقد کردن نداره برای گزران وقت خوبه

Limitless.2011
7/10
این فیلم تقریبا بعد از چند سال برای بار دوم دیدم داستان خوب و جذاب و تامل برانگیزی داره اما اضافه کردن یک سری انمیشن ها و افکت ها کار خراب کرده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر