Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

نتنها shaman نوچه شیطان نبود بلکه در واقع ادم درستی بود، اما همون طور که به پلیسه میگه(اسمشو یادم رفتش) نباید وسط کار متوقفش کنه چون احتمال داره که جونش رو از دست بده، که متاسفانه متوقفش میکنه و برای همین هم خود جن گیره به وسیله ی شیطان به دام میافته و اون هم مثل پیرمرده میشه.در اخر هم که دیدین shaman هم داشت برای خودش عکس می گرفت و ارتش خودشو درست می کرد.
این عکس دقیقا بعد از موقعی که مراسمش نیمه تموم موند و روحش به تسخیر شیطان در اومد و رنگ چشماش مثل پیرمرده سیاه شد.قبل از اون معمولی بود.
View attachment 70066

نکته دیگه اینکه خود پیرمرد هم قربانی بودش و شیطان جسمشو اشغال کرده بود برای همین هم دختر نمی کشتش چون فایده ای نداشتش.شیطان می رفت روح یکی دیگه رو غصب می کرد.
نه عزیز برداشتت اشتباهه دلیلش هم اینه که وقتی این به قول شما shaman وارد دهکده و خونه ی پلیسه شد اون کوزه ای که او پرنده مرده توش بود رو از بین برد حال اینکه اون پرنده مرده رو اون دختره گذاشته بود که مانع ورود اون روح شیطانی (پیرمرده) به اون خونه میشد پس در نتیجه اون shaman هم از اول با پیرمرده همکاری میکرده . و همونجور که دوستان بالاتر گفتن زمان اون مراسمه shaman رو با نزدیک شدن اون دختره به کلبه پیرمرده همزمان کرده که انگار اون مراسم باعث عذاب روح شیطانی شده در حالیکه به خاطره اون دختره بود
[/SPOILER][/QUOTE]

نه عزیز برداشتت اشتباهه دلیلش هم اینه که وقتی این به قول شما shaman وارد دهکده و خونه ی پلیسه شد اون کوزه ای که او پرنده مرده توش بود رو از بین برد حال اینکه اون پرنده مرده رو اون دختره گذاشته بود که مانع ورود اون روح شیطانی (پیرمرده) به اون خونه میشد پس در نتیجه اون shaman هم از اول با پیرمرده همکاری میکرده . و همونجور که دوستان بالاتر گفتن زمان اون مراسمه shaman رو با نزدیک شدن اون دختره به کلبه پیرمرده همزمان کرده که انگار اون مراسم باعث عذاب روح شیطانی شده در حالیکه به خاطره اون دختره بود
بهتر نوشته هات رو تو اسپویلر بزاری :D
اول اینکه shaman نمی دونسته که کلاغ از کجا اومده،شاید فکر کرده شیطان گذاشته.کجای فیلم گفته شد که دختر کلاغ رو گذاشته؟(چون یادم نمیاد می خوام بدونم) و اینکه بر فرض هم بگیریم که دختر گذاشته باشه باز هم دلیلی نداره که shaman فهمیده باشه که دختر کلاغو گذاشته!اینا کی از وجود دختر مطلع شدن اصلا؟
دوم اینکه دختر اگر تا این حد روی پیرمرده تاثیر داشته که فقط با ورودش اونو به خاک و خون بکشه چرا همون جا نکشتش؟چرا توی کوه از دستش در میره؟تفاوت کوه با خونش چی بوده که اونجا دختر در میره؟همون جا هم وایمیساد تا پیرمرده بیافته زمین و زجه بزنه دیگه؟!:D
shaman هم درست بعد از قضیه جن گیری رفتار عجیب غریب از خودش نشون میده.اینو چند جای دیگه هم دیدم که معتقد بودن به خاطر مراسم shaman فاسد میشه.
یک مورد دیگه! دختر بر اساس افسانه ها کلا وظیفه ای برای نجات جان انسان ها نداشتش.فقط وجود داره که با devil بجنگه.بخاطر همین نرفت تو خونه و افراد خونه رو نجات نداد چون می خواست برای گرفتن shaman دام بزاره

آخرین ویرایش:
نتنها shaman نوچه شیطان نبود بلکه در واقع ادم درستی بود، اما همون طور که به پلیسه میگه(اسمشو یادم رفتش) نباید وسط کار متوقفش کنه چون احتمال داره که جونش رو از دست بده، که متاسفانه متوقفش میکنه و برای همین هم خود جن گیره به وسیله ی شیطان به دام میافته و اون هم مثل پیرمرده میشه.در اخر هم که دیدین shaman هم داشت برای خودش عکس می گرفت و ارتش خودشو درست می کرد.
این عکس دقیقا بعد از موقعی که مراسمش نیمه تموم موند و روحش به تسخیر شیطان در اومد و رنگ چشماش مثل پیرمرده سیاه شد.قبل از اون معمولی بود.
View attachment 70066

نکته دیگه اینکه خود پیرمرد هم قربانی بودش و شیطان جسمشو اشغال کرده بود برای همین هم دختر نمی کشتش چون فایده ای نداشتش.شیطان می رفت روح یکی دیگه رو غصب می کرد.
تحلیل های زیادی وجود داره راجع به این فیلم
و بحث بین علما زیاده

تحلیل های زیادی وجود داره راجع به این فیلم
و بحث بین علما زیاده
دوستان فیلم اینقدر هم پیچیده نبود ها!:D

جنگیره از همون اول با پیرمرده همدست بود. مراسمی هم که برگزار کرد بدتر باعث شد دختر بچه بیشتر تسخیر بشه. این زیرکی کارگردان بود که جوری ادیت کرد تا همه فکر کنیم مراسم روی پیرمرد ژاپنی تاثیر میذاره! در حالی که این دختر سفیدپوش بود که روی پیرمزد تاثیر میذاشت.

اون کلاغه داخل کوزه هم واقعا جواب داده نشد بهش. دو حالت داره. یا دختر سفید پوش گذاشته بودش داخل کوزه تا جلوی این جنگیر و پیرمرد رو بگیره یا اینکه کار خود جنگیر بود و برای کسب اعتماد خانواده پلیس این کار رو کرده بود. به هر حال جواب داده نشد.

یک نکته تو فیلم بود که عمرا هیچکدومتون نفهمیدید!

آخر فیلم رو یادتونه وقتی که دختر سفیدپوش به پلیس گفت برنگرد خونه؟ من تله گذاشتم؟! وقتی برگشت دیدید چی شد؟ یک علف بالای در آویزون بود که سوخت شکلش تغییر کرد! این علف سوخته رو اول فیلم هم نشون داد! وقتی پلیس رفت خونه ی یکی از خانواده های قربانی شده برای بررسی، این علف بالای طویله آویزون بود! می دونید یعنی چی؟ یعنی این دختر سعی کرده بود به همه ی خانواده های قربانی ها کمک کنه ولی همه ی آنها مثل پلیسه به حرفش گوش نکرده بودند و همه قربانی شده بودند! با این توصیف ها اون فریاد دردناک دختر سفیدپوشه وقتی که پلیسه حرفش رو گوش نکرد بیشتر می فهمیم!

من با توجه به فیلم و تحلیل هایی که تو اینترنت خوندم به این نتایج رسیدم.
اول اینکه به نظر من شامن با پیرمرد ژاپنی هم دست بودن. یکسری فرضیات واسه تحلیل مسئله لازمه. یکی اینکه پیرمرد دو حالت داشت. یکی حالت انسانی و یکی حالتی که شیطانی میشد. چند مدل متد هم داشت که این بنظرم خوب بهش پرداخته نشده بود. یکی اینکه اولای فیلم نشون میداد چشاش قرمز میشد و تو جنگل مشغول خوردن آدما میشد. حالا اینکه چجوری اون آدما را میورد اونجا، یا اونا بصورت اتفاقی میومدن و گیر میفتادن معلوم نیست. البته یکی از قربانیها که اومده بود تو جنگل شکار که اگه یادتون باشه پاش گیر کرد افتاد ( بعد اینجا دوباره نکته داره. وقتی ما میبینیم طرف پاش گیر می کنه میوفته، کوله پشتیه آبی داره. تو سکانس بعدی ما یه نفر دیگه را می بینیم که به هوش میاد تو جنگل و از پشت یه سنگی یواشکی داره پیرمرد و می بینه که اون پسر با کوله پشتیه آبی را داره می خوره و پیرمرده متوجه این یارو میشه و میاد سراغش.) حالا اینجاشو نمی دونم که این همون شخصیتیه که پلیس و اون راهب را راهنمایی می کنه تو جنگل که یه رستوران هم داره. اینکه آیا اینا زنده گذاشته یا نه. باید یه بار دیگه ببینم. طولانی شد:D . به هر حال این یکی از کارای پیرمرده. یکی دیگش اونه که فقط هم تو یه سکانس نشون میده. یه دختره را آورده کنار رودخونه دارن ماهی میگیرن یه دفعه قاطی می کنه می پره روش که دیگه فیلم کات میشه.
کار اصلیش هم اینه که یه دوربین داره و از قربانیها عکس می گیره و با استفاده از اون عکس و مراسمی که اجرا می کنه وارد روح قربانیها میشه. حالا اینجا کار شامن شروع میشه. اهالی دهکده چون افراد سنتی هستن و میبین جن وارد روح افراد خانوادشون میشه، جن گیر و می گن بیاد. حالا اون هم با مراسمی که از داخل خونه انجام میده به پیرمرد کمک می کنه تا کاملا روح قربانی را تسخیر کنه. حالا نکته مهم اینجاست که یکی از افراد خانواده (حداقل درباره این کیس پلیسه) باید مرتکب یه گناه بشن تا کامل به پیرمرد اجازه بدن روح قربانی را تسخیر کنه. اگه یادتون باشه تو راه برگشت وقتی پیرمرد میوفته رو ماشینشون، اینا به جای اینکه کمکش کنن میندازنش تو رودخونه که همون لحظه قیافه دختره لباس سفیده را می بینیم که داره نگاشون می کنه و ناامید میشه و بعدش هم جن گیر را می بینیم که دم بالکن ایستاده و میگه "بالاخره تو تله افتاد" که ما اینجا فکر می کنیم پیرمرده را گفته در صورتی که منظورش پلیسه هست. حالا اینجا بحث دو شخصیتی بودن پیرمرد میاد وسط. اونجا که می بینید پیر مرده از دست اینا در میره و بعد خودشو از صخره آویزون می کنه بعدش میوفته پایین و گریش میگیره و ما باهاش همدردی می کنیم، اینجا در حقیقت بعد انسانیش هست. تو این حالت که باشه دختر سفیده هم نمی تونه کاریش کنه. به همین دلیل اون شبی که دارن دوتایی مراسم اجرا می کنن و ما می بینیم پیرمرد داره ضعیف میشه تو جلد شیطان هست بخاطر همین دختره می تونه روش اثر بذاره. حالا اینجا سوال پیش میاد که چرا دختره همونجا کار را تموم نمیکنه؟؟!!؟؟ برداشتی که من کردم این بود که پیرمرد و جن گیر وقتی مراسم و شروع می کنن در حقیقت بهم کانکت میشن و تا وقتی که مراسم از طرف جن گیر ادامه پیدا کنه پیرمرد نمی تونه از اون حالت در بیاد. بخاطر همین هست که دختره داره روش اثر می ذاره و می کشتش. حالا بدشانسی اینه که پلیسه دخالت می کنه و مراسم و متوقف می کنه. اگه اینکار و نمی کرد دختره پیرمرده را می کشت ولی وقتی مراسم و متوقف می کنه، پیرمرد ه میره تو جلد انسانی و میره زیر پتو می خوابه و دختره دیگه کاری نمی تونه بکنه.
قضیه کلاغه هم از اونجایی مشخص می شه دختره تو کوزه گذاشته که آخر فیلم وقتی جن گیر می خواد وارد خونه بشه و دختره را می بینه و کف و خون قاطی می کنه، وقتی میره خونه که وسایلشو جمع کنه یه دفعه یه کلاغ میفته جلوش که خیلی می ترسه. یعنی کلاغ مرده یجورایی نماد خوبی هست و چیزی هست که جن گیره خیلی باهاش حال نمی کنه. پس کار دختره می تونه باشه.
ببخشید طولانی شد
حالا سوالای زیادی برای من پیش اومده ولی مهمترینش اینه که آیا وقعا اگه پلیسه حرف دختره را گوش میداد و صبر می کرد تا خروس سه بار قوقولی قوقول :دی کنه و بعدش می رفت خونش، دخترش اوکی شده بود و مادر و مادربزرکشو نمی کشت؟!؟ یعنی مثلا جن گیره میومد و تو تله ای که دختره براش گذاشته بود میفتاد و همه چی به خوبی و خوشی تموم میشد ؟!؟ اینش یکم عجیبه. بعد تو اون حالت بقیه داستان چی میشه ؟ چطوری دخل پیرمرده را میارن ؟ در حقیقت این جهانی که کارگردان خلق کرده یه حالت به نظرم بیشتر نداره که همینه که تو فیلم اتفاق افتاد. اگه احتمالهای دیگه را در نظر بگیریم فیلم به نظر میرسه جوابی براش نداره و منطق کار تو بعضی از قسمتها میلنگه !!!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: bayern_vahid
برای تحلیل درست فیلم باید یکم در مورد افسانه ها و داستان های شرقی بدونین وگرنه داستان فیلم رو کامل متوجه نمی شین
دختر سفید پوش اصلا کاری به نجات جون انسان ها نداره و فقط برای مبارزه با شیطان اومده.پس حتی اگر پلیس بعد صدای خروس ها هم رفته بود باز خانوادش مرده بودن، فقط این که جن گیره اینبار به تله میافتاد.
اگر دقت کرده باشین پلیسه تو ادارشون یک مانگا می خوندش، داستان مانگا در مورد یک زوجی که به گذشته فرستاده میشن تا با یک نیروی بد مبارزه کنه که اتفاقا جادوی devil هم این بود که مرده هارو زنده می کرده دقیقا مثل پیرمرده.تو مانگا دختر هم سفید پوش بود و قابلیت کنترل اب و هوا رو داشته.دختر سفید پوش داخل فیلم هم هر وقت قرار بود کاری بکنه بارون میبارید.تو مانگا وقتی devil رو شکست میدن، تازه می فهمن که طرف به وسیله شیطان کنترل میشده و بهشون میگه که کشتن من فایده نداره باید خود شیطان رو بکشید.
این جا هم پیرمرده دقیقا مثل devil داخل مانگاست، کشتنش بی فایدست، چون اون فقط یک جسم که بوسیله شیطان کنترل میشه و البته گاهی هم خودش میشده.مثل موقعی که با ماشین بهش زدن.
در مورد shaman هم بعد از قضیه جن گیری بودش که همراه پیرمرده میشه.

اینکه گفتی برای تحلیل فیلم نیاز هست در مورد افسانه ها و داستانهای شرقی دونست باهاش مخالفم. در حقیقت اینکه شما درباره اون مانگا بدونی یا اینکه مثلا اونجایی که دختره اوایل فیلم یه گوشه نشسته به سمت پلیسه و همکارش سنگ پرت می کنه ( که با توجه به کتاب انجیل نماد خوبی هست که تو ویدیو تو یو تیو ب توضیح داده) نکاتی هستن برای تماشاگرایی که به این نکات علاقه دارن و میرن دنبالش. مثل تروفی تو یه بازی میمونه. به نظر من هر فیلمی بدون توجه به سواد بیننده و اطلاعات اون از مسائل اطرافش باید جهانشو بسازه و جلو ببره و به سوالهای که مطرح می کنه تو همون فیلم پاسخ بده نه اینکه ارجاعش بده به یه چیزی بیرون از فیلم. حالا اگر تو اینکار موفق بود اگر از نماد هم تو فیلمش استفاده کرد که چه عالی. تو این فیلم به عنوان مثال، به عنوان یک بیننده عادی وقتی فیلمو می بینی امکان نداره تو اون لحظه خاص اون مانگایی که پلیسه داره می خونه را تشخیص بدی چیه و داستانشو بدونی و بر اساس اون توی فیلم نتیجه گیری کنی.
جدا از این، توضیحی که درباره اون مانگا دادی خیلی جالب بود. :-bd
- اما در مورد اینکه گفتی اگه پلیسه بعد صدای خروس هم رفته بود باز خوانوادش مرده بودن، اگر به مانگا استناد نکنیم، جوابی توی فیلم بهش داده نمیشه. و حالا فرضا بر این بذاریم که جن گیره گیر می افتاد، بعدش چی ؟ شیطان هنوز هم تو جلد پیرمرده داره کارشو می کنه. اینکه نوچش بود به اصطلاح و برای شیطان کار می کرد.
- درباره اینکه گفتی جن گیره بعد از قضیه جن گیری همراه پیرمرده میشه، کجای فیلم نشانی بر درست بودن این ادعا هست ؟ شاید من با دقت ندیدم. ولی تا جایی که یادمه من همچین برداشتی نداشتم. البته تو نت هم یکسری همین ادعا را کرده بودن ولی یادم نیست دلیلشون چی بود. :-?
با این حال که من حال کردم با فیلم و برام جالب بود، ولی اینکه به یه سری سوالا جواب داده نمیشه و کلیت جهان کاملا منطقی نیست اذیتم می کنه.
[/SPOILER][/QUOTE]

Passengers

passengers1.jpg

7 از 10

فیلم جالبی بود و سرگرم کننده بود، جلوه های ویژه هم واقعا از حد انتظارم بالاتر بودن.
البته بگذریم که کریس پرت باید تو فیلمایی که کمدی بیشتر دارن بازی کنه :D ولی اینجا واقعا بینظیر بازی کرد، جنیفر لارنس هم واقعا توی چهار پنج سکانس فوق العاده حرفه ای بازی کرد واقعا این بشر بینظیرـه.

باید آخرش میمرد پرت :D یا اینکه اون اتفاق اصلا نمیوفتاد چون واقعا این که یکیو از مرگ ریکاوری کنن و نا امید بشن و ۵ ثانیه بعد با یه موزیک حماسی یهو احیا بشه نفس بکشه خیلییی کلیشه ای شده، اوایل جذاب بود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: BatiGoal
برای تحلیل درست فیلم باید یکم در مورد افسانه ها و داستان های شرقی بدونین وگرنه داستان فیلم رو کامل متوجه نمی شین
دختر سفید پوش اصلا کاری به نجات جون انسان ها نداره و فقط برای مبارزه با شیطان اومده.پس حتی اگر پلیس بعد صدای خروس ها هم رفته بود باز خانوادش مرده بودن، فقط این که جن گیره اینبار به تله میافتاد.
اگر دقت کرده باشین پلیسه تو ادارشون یک مانگا می خوندش، داستان مانگا در مورد یک زوجی که به گذشته فرستاده میشن تا با یک نیروی بد مبارزه کنه که اتفاقا جادوی devil هم این بود که مرده هارو زنده می کرده دقیقا مثل پیرمرده.تو مانگا دختر هم سفید پوش بود و قابلیت کنترل اب و هوا رو داشته.دختر سفید پوش داخل فیلم هم هر وقت قرار بود کاری بکنه بارون میبارید.تو مانگا وقتی devil رو شکست میدن، تازه می فهمن که طرف به وسیله شیطان کنترل میشده و بهشون میگه که کشتن من فایده نداره باید خود شیطان رو بکشید.
این جا هم پیرمرده دقیقا مثل devil داخل مانگاست، کشتنش بی فایدست، چون اون فقط یک جسم که بوسیله شیطان کنترل میشه و البته گاهی هم خودش میشده.مثل موقعی که با ماشین بهش زدن.
در مورد shaman هم بعد از قضیه جن گیری بودش که همراه پیرمرده میشه.

نه اینطور نیست! Shaman یا همون جنگیر از قبل با پیرمرد همکار بود. مگر ندیدید که بعد از مرگ خانواده پلیس اومد داخل تا عکس بگیره؟! خب از قبل هم این عکس ها رو می گرفته دیگه. دیدید که عکس ها هم اخر فیلم از دستش افتاد.

Nocturnal_Animals_Poster.jpg

Nocturnal Animals 2016
6/10

حیوانات شبگرد تام فورد که اثری جنایی و رازآلود می باشد، یکی از هایپ ترین فیلم های امسال برای من بود که با دیدن تریلرها و کستش و خط داستانی شبیه مانندش به Gone Girl ، واقعا مشتاق دیدن این فیلم بودم و با نامزدی در گلدن گلوب و چند جشنواره دیگر، واقعا انتظارم رو برای دیدنش براورده کرد،اما متاسفانه فیلم آنطوری که هایپ شده بودم، خوب نبود. از نکات خوب فیلم میتوان کست فوق العاده اش رو میتوان نام برد که Jake Gyllenhaal و Michael Shannon خیلی خوب بازی کردند، بقیه بازیگرها هم خوب هستند اما Amy Adams نقش آنچنان تاثیر گذاری در فیلم نداشت و شانسش برای Arrival بیشتر هست. اما داستان- داستان فیلم درباره کتابی هست که توسط شوهر سابق سوزان به نام حیوانات شبگرد هست که حاوی مطالبی خشونت بار می باشد. شاید تنها نکته ای به این فیلم ضربه وارد کرده، عدم ارتباط این کتاب با زندگی سوزان است. در صورتی که فلش بک هایی از زندگی سوزان و ادوراد می بینیم که اصلا چیزی که گذشته ادوراد به ما نشون میده که چرا این کتاب رو نوشته یا برای سوزان فرستاده. در کل این فیلم بعد از The Salesman ، دومین فیلم ناامید کننده امسال از نظر هایپ و بک گراند اثرات گذشته کارگردان بود.​

• Like
Reactions: MK_COD
Nocturnal_Animals_Poster.jpg

Nocturnal Animals 2016
6/10

حیوانات شبگرد تام فورد که اثری جنایی و رازآلود می باشد، یکی از هایپ ترین فیلم های امسال برای من بود که با دیدن تریلرها و کستش و خط داستانی شبیه مانندش به Gone Girl ، واقعا مشتاق دیدن این فیلم بودم و با نامزدی در گلدن گلوب و چند جشنواره دیگر، واقعا انتظارم رو برای دیدنش براورده کرد،اما متاسفانه فیلم آنطوری که هایپ شده بودم، خوب نبود. از نکات خوب فیلم میتوان کست فوق العاده اش رو میتوان نام برد که Jake Gyllenhaal و Michael Shannon خیلی خوب بازی کردند، بقیه بازیگرها هم خوب هستند اما Amy Adams نقش آنچنان تاثیر گذاری در فیلم نداشت و شانسش برای Arrival بیشتر هست. اما داستان- داستان فیلم درباره کتابی هست که توسط شوهر سابق سوزان به نام حیوانات شبگرد هست که حاوی مطالبی خشونت بار می باشد. شاید تنها نکته ای به این فیلم ضربه وارد کرده، عدم ارتباط این کتاب با زندگی سوزان است. در صورتی که فلش بک هایی از زندگی سوزان و ادوراد می بینیم که اصلا چیزی که گذشته ادوراد به ما نشون میده که چرا این کتاب رو نوشته یا برای سوزان فرستاده. در کل این فیلم بعد از The Salesman ، دومین فیلم ناامید کننده امسال از نظر هایپ و بک گراند اثرات گذشته کارگردان بود.​
شما بدون زیرنویس دیدی؟ چون من 2روزه دارم میگردم زیرنویسی برای فیلم پیدا نکردم!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or