PlayStation Ratchet And Clank: Rift Apart

تاپیک مشکلات بازی
برو به تاپیک مشکلات بازی
146610

Ratchet & Clank: Rift Apart
استدیو سازنده: Insomniac Games
ناشر: Sony Interactive Entertainment
سبک: Third Person Shooter - Platformer
تاریخ عرضه: June 11, 2021
۲۱ خرداد ۱۴۰۰

146618

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
خوب من الان بازی رو تموم کردم، در واقع پلت کردم و دارم میرم سر وقت چلنج مود رو درجه سختی آخر.

نظر خودم رو کوتاه در خصوص بازی میگم:

اول از همه بگم به نظرم Rift Apart در کنار ToD و aCiT جزو بهترین های سری و کلا جزو بهترین های این ژآنره، و اگه یکی دو تا مورد که در ادامه اشاره میکنم نبودن یا رعایت میشد قطعا بهترین میشد. در خصوص گرافیک و تاثیر وحشتناک SSD تو بازی همه گفتن و زیاد شنیدیم، منم اشاره نمیکنم، بیشتر میخوام در خصوص اینکه PS5 چطور کمک کرده اکشن بازی به معنای واقعی کلمه یک نسل برو جلو صحبت کنم. چون کمتر بهش اشاره شده و اکثرا تغییر نسل رو تو سرعت لودینگ بازی میبینن، در صورتی که به نظر من تو اکشن و کامبت به مراتب مشهود و ملموس تره.

R&C همیشه به خاطر اکشن شلوغ، فست پیس و به شدت خر تو خرش مشهور و محبوب بوده، ان تا انمی تو صفحه است، میتونی بپری، جاخالی بدی، با اسلحه های عجیب غریب شلیک کنی و مخلص کلام یه پارتی حفن با حضور پارتیکل و انفجار راه بندازی. تو RA این فرمول بخاطر سخت افزار PS5 و قدرت وحشتناکش تبدیل به یک چیز عجیب غریبی شده. کامبت سین ها شلوغ به معنای واقعی کلمه هستن، مواردی رو تصور کنید که تو یه بتل آرنا بزرگ بیشتر از 20 تا انمی بزرگ تو صفحه است، شما هم از Glove of Doom استفاده میکنید (یه سری جونور مکانیکی که میریزن سر انمی ها) اما اگه لول ایشون 5 باشه و ارتقا داده باشید دیگه در بهترین حالت 6 تا اسپاون نمیشه، 20 تا اسپاون میشه و همزمان میریزن سر انمی ها، از طرف دیگه میشه سری جونور قارچی رو که جایگزین مستر زرکان هستن رو هم ریخت تو صفحه که اونا هم اگه ارتقا داده شده باشن 5 6 تا میان، و به شکل خر تو خری همه شروع میکنن همدیگه رو زدن. اونم با انواع و اقسام پارتیکل های شلوغ و رنگارنگ و فوق خفن. و اگه یکم ذوق داشته باشید میتونید شماهم به نوبه خودتون پارتی رو شلوغ تر کنید، یه سری اسلحه بندازید که شبیه بیلبیلک آبیاریه همه رو علف میکنه، یه سری رو تبدیل به یخ کنید، 3 تا بیلبیلک شلیک کننده ول بدید تو صفحه و با راکت لانچر یا اگه داشته باشید راینو به معنای واقعی کلمه جر بدید همه رو. اینایی که گفتم حتا تو متن هم شلوغن چه برسه تو بازی اما Ins واقعا با اجنه در ارتباطه و نمیدونم چطور تونستن همه این حجم از پارتیکل و ایفکت و انمی رو 60 فریم با RT اجرا کنن. و نتیجه یه اکشن خالص و بی نهایت لذت بخشه.

در نتیجه RA برای من از حیث کامبت قطعا بهترین تو سری هست و به راحتی جای Up Your Arsenal رو میگیره، تنها ایراد در این زمینه برای من نبود یه اسلحه عجیب غریب و جدیده، یه چیز تو مایه های بمب دیسکو ساز، یا تفنگ گوسفند کن! کلا تنها ایراد بازی برای من کمبود محتواست. من دوست داشتم حداقل یه سیاره جدید با دشمن های تازه هم بود، اما معلومه Ins با فرمول کوتاه نگه داشتن بازی تونسته مثل MM یه چیز خیلی خیلی خفن در بیاره. در نتیجه در این زمینه برای من ToD کماکان بهترین در کل سریه. اما اگه تنوع مراحل و محیط ها رو کنار بزاریم از نظر گیم پلی تنوع خوبی داره. مراحل مربوط به کلنک یا گلیچ، یه ربات کوچولو که ویروس میکشه و به شدت بامزه است، خیلی باحالن، فقط کمن! بازی برای اکسپلور هم چیز زیادی نداره، خبری از مسابقه های ریسینگ فرعی و از این جور چیزها، یا پازل های اضافه به سبک aCiT نیست و همونطور که گفتم یه محصول کوچیک و جمع و جوره تا در عوض بتونن از نظر بصری و گیم پلی یه چیز تمیز در بیارن. تصمیم هوشمندانه ای هم هست، شخصا این رو به یه بازی طولانی ولی متوسط ترجیح میدم.

اما در کل علی رغم همه این صحبت ها بازم RA بازی پالیشی نیست و مشکل دومش کثیف بودنه. با اینکه آپدیت ها خیلی وضع رو بهتر کردن اما بازم باگ زیاد داره. نه اونطور که بخواد تجربه بازی رو خراب کنه اما خوب اون چیز پالیشی که انتظار میره هم نیست و ایراد کم نداره.

و در آخر باید در مورد داستان هم یه چیزی بگم، R&C متاسفانه هیچ وقت داستان خوبی نداشته، یعنی کمتر قسمتی بوده که با یه داستان جذاب و سر و ته دار طرف باشیم و بیشتر بار روایی رو هم شخصیت های بامزه سری به دوش کشیدن نه خود اتفاق ها یا ذات ماجرا. اما RA واقعا در این زمینه به شدت از باقی قسمت ها جلوتره، حتا با اینکه کوتاهه و فرصت زیادی برای معرفی و پرداختن به شخصیت های جدید نداره، اما بازم کارشو درست انجام میده و تونسته برای اولین بار از نظر داستانی هم منو سرگرم کنه. نه اینکه فقط بهانه ای باشه برای جلو رفتن بازی و لذت بردن از اکشن. شخصیت ها واقعا بانمک و بامزه هستن، ریویت بی نهایت بانمکه، شخصیت های دیگه هم هست که چون نمیخوام اسپویل کنم اشاره نمیکنم اما سورپرایز کننده هستن حسابی، و در کل امیدوارم تو شماره بعدی همین داستان و فرمون رو برن جلو و با حوصله تر یه چیز بزرگ و بهتر بسازن.

روی هم رفته امتیاز من به Rift Apart عدد 9 هست. یه نمره رو به خاطر کم بود محتوا و باگ ها کم میکنم، و به جرات میگم اگه این موارد نبودن، یعنی غنی تر بود، محتوای بیشتری داشت و در عین حال باگ ها کمتر اذیت میکردن، با یه بازی واقعا استثنایی و خفن طرف بودیم، یکی از بهترین های ژانر خودش نه فقط کل سری R&C! بیایید همگی امیدوار باشیم Ins برخلاف نسل قبل بیشتر از یه R&C بسازه و شماره بعدی هم بهتر باشه و پیشرفت کنه، نه مثل دوره PS3 و PS2 به تدریج افت کنن و تبدیل بشن به بازی های جمع و جور تر و دم دستی که معلوم نیست چرا با این حوصله کم ساخته میشن!

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
722
نام
Ramin
سلام این تروفی fully stacked میگه باید تمام اسلحه های بازی رو بگیرم ، برای من فقط دو تا مونده تو نت سرچ کردم میگه این دو تا اسلحه رو باید از چلنج مد بگیرم ، این چلنج مد کجاس ؟

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
سلام این تروفی fully stacked میگه باید تمام اسلحه های بازی رو بگیرم ، برای من فقط دو تا مونده تو نت سرچ کردم میگه این دو تا اسلحه رو باید از چلنج مد بگیرم ، این چلنج مد کجاس ؟
همه اسلحه ها اتومات طی مراحل اضافه می شه به لیست جز 2 تا، یکیش باید تمام کالکتیبل ها رو بگیری تا RYNO باز بشه،یکی هم روی نیوگیم پلاس که همون چلنج موده ابتدای بازی قابل خریده

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: RaminZero21

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
همه اسلحه ها رو اتوماتیک طی مراحل اضافه می شه به لیست جز 2 تا، یکیش باید تمام کالکتیبل ها رو بگیری تا RYNO باز بشه،یکی هم روی نیوگیم پلاس که همون چلنج موده ابتدای بازی قابل خریده
فقط ۱۰ تا اسپای بات لازمه واسه راینو

• Like

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان

بازیو تموم کنی همون منو اول رو سیو قبلیت مربع رو بزنی میره رو چلنج مد.

• Like

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
بازی چند ساعته دوستان؟
کلا هیچ بازی ای زمان دقیق نداره چون خیلی به سبک بازی کردن و کنجکاو بودن گیمر و برخی موارد مهارت بستگی داره.
بنظر من زمان نرمال و مناسب برای این بازی بدون توجه به تروفیها و روی درجه سختی نرمال حدود 10 - 12 ساعته.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,439
نام
Nightwing
بازی به شدت زیباست. هرچی ازش بگیم کم گفتیم! و من متاسفانه دارم رو ۱۰۸۰ بازی میکنم اون کیفیت لازم و نمیبینم :( ولی خب این بازی ارزش تکرارش هم بالاست قطعا موقعی که 4K بگیرم بازم از اول شروعش میکنم

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
پچ جدید عرضه شد, که توش مد 40 FPS و محتویات جدید و باگ فیکس داره.

Ratchet & Clank: Rift Apart Patch 1.002 Adds 40FPS Mode for 120Hz TVs

if you own a TV capable of running at 120Hz, the PlayStation 5 exclusive will increase the frame rate of its Fidelity Mode to 40 frames-per-second.

• Added new stickers
  • Added the ability to disable the Phantom Dash VFX
  • Added the ability to disable the Phantom Dash VFX in Photo Mode
  • Added the ability to toggle armor on or off while in Photo Mode
  • Added color backgrounds to Photo Mode
  • Added 120 Hz Display Mode, which reduces input latency when using a compatible display. In this mode, the frame rate target for the Fidelity graphics mode increases to 40 frames per second
  • Added "Skip Cutscenes" as bindable option for the D-pad
  • Added the option to disable the level up message and slowdown
General Fixes & Polish

• Addressed an issue where a Glitch challenge could be played twice resulting in players being unable to complete one later
  • Addressed an issue where white cubes could appear in the opening cinematic
  • Addressed an issue where POIs could disappear.
  • Addressed an issue where characters could appear blurry in Photo Mode when the camera is very close.
  • Addressed an issue where the game could freeze during the grind rail tutorial.
  • Addressed an issue where killing Grunthors with Trudi would not count towards the Extinction Event Trophy
  • Addressed an issue where some Grunthors would not count towards the Extinction Event Trophy
  • Addressed an issue where the weapon wheel UI could become stuck on the screen
  • Addressed an issue where deployable weapons would stop attack pixelized enemies.
  • Addressed an issue where the RYNO would appear to not damage enemies.
  • Addressed an issue where the Weapon Vendor text was illegible in Retro Mode.
  • Addressed an issue where the camera could become stuck on Blizar
  • Addressed an issue where multiple environmental objects would not load on Cordelion
  • Addressed an issue where the player could become stuck after completing the Clank puzzle on Sargasso
  • Addressed an issue where some Zurpstones would not longer appear on the map if the player leaves the planet.
  • Addressed an issue where Rivet would fall forever after respawning on Blizon
  • Addressed an issue where Clank lines would play incorrectly while at Zurkies
  • Addressed an issue where Goons could T-pose while dying
  • Addressed an issue where a section of rail would not spawn after respawning on Blizar
  • Addressed an issue where the game would appear very dark if Photo Mode was activated very quickly
  • Addressed an issue where some jumps would not be possible if the Glide Toggle was enabled
  • Addressed an issue where the player could fall endlessly during the Nefarious fight
  • Addressed an issue where changing the Graphics Mode setting while starting a Challenge Mode game would start a normal game instead
  • Addressed an issue where glove weapons would appear incorrectly in Photo Mode
  • Addressed an issue where certain Photo Mode filters could remove anti-aliasing in the main game
  • Improved stability
  • Various additional fixes and improvements

آخرین ویرایش:

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
چی هست این؟ مگه ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا نمیشه بازی؟
۳ مد گرافیکی داره بازی که ۲ تاش ۶۰ فریمه و یکی که 4k نیتیو هست ۳۰ فریمه.ولی من این مد جدید رو متوجه نشدم.یه گزینه ۱۲۰ هرتز اضافه شده که فقط auto داره.روش میذارم تفاوتی نمیبینم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر