PS4.5: کد رمز Neo. چه پیشرفت‌هایی در انتظار گیمرهاست؟

آیا موافق PS4.5 هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    325

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
از ماه مارچ تاکنون، شایعات زیادی مبنی بر در دست ساخت بودن ورژن ارتقا یافته PS4 به راه افتاده و شدت این اخبار تا حدی است که دیگر می‌توان PS4.5 را امری محقق یکی از سورپرایز‌های احتمالی سونی در E3 سال جاری دانست.

413615-neo.jpg

اکنون سایت خبری Giant Bomb اطلاعات جدیدی در مورد PS4.5 منتشر کرده است که هرچند تا تایید رسمی سونی بیشتر از شایعه صرف نیست، اما با این حال می‌توان آن را نزدیک به واقعیت دانست.

اسم رمز PS4.5 نئو (Neo) است و ادعا می‌شود قدرت CPU، GPU و RAM را افزایش خواهد داد. به گفته Giant Bomb نئو با سرعت کلاک بیشتر CPU، پردازش گرافیکی بیشتر و نیز سرعت بالاتر حافظه RAM خواهد آمد. ظاهرا HDD یا حافظه کنسول بلاتغییر مانده و سرعت و میزان آن مشابه کنسول‌های فعلی خواهد بود.

1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

از این پس همه بازی‌های PS4 ملزم به اجرا در دو حالت مختلف هستند؛ حالت اول مخصوص کنسول‌های فعلی و حالت دوم مختص کنسول ارتقا یافته. ورژن مخصوص نئو از قدرت بیشتر سخت افزار برای ارتقا فریم و رزولوشن بازی‌ها استفاده می‌کند. همچنین نئو از رزولوشن 4K هم پشتیبانی خواهد کرد اما سازندگان مجبور به ساخت بازی در این رزولوشن نخواهند بود. به این ترتیب برای افرادی که از تلویزیون‌های 4K استفاده می‌کنند ابعاد تصویر Upscale شده و به صورت 4K ارایه می‌شود و برای دارندگان تلویزیون‌های HD نیز به صورت 1080p باقی خواهد ماند. همچنین از بعد انتشار نئو، سونی سازندگان را مجبور خواهد کرد نسخه نئو بازی‌ها فریم و رزولوشن بالاتری نسبت به PS4 های فعلی داشته باشد و شاهد عرضه عناوین مشابه نخواهیم بود.

کنسول جدید یا Neo مشابه Slim جایگزین کنسول فعلی نیست و تنها در کنار آن عرضه خواهد شد. به این معنی که هیچ عنوان انحصاری برای نئو عرضه نمی‌شود. به نظر می‌رسد سونی مایل به تفکیک گیمرهای خود نبوده و حتی سازندگان اجازه نخواهند داشت محتوای انحصاری برای حالت نئو در نظر بگیرند. از جمله جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ... و این شامل استفاده از VR نیز می‌شود. یعنی برخلاف تصور قبلی نئو حتی مخصوص VR نیز نبوده و دارندگان فعلی PS4 نیز خواهند توانست از کلیه عناوین دوربین واقعیت مجازی سونی یا VR استفاده کنند.

(PS4.5 یا نئو فقط مختص اجرای بازی‌ها با فریم و رزولوشن بالاتر است)

در آخر، به گفته Giant Bomb بازی‌هایی که از ماه اکتبر به بعد منتشر خواهند شد ملزم به پشتیبانی از نئو هستند. دیگر بازی‌ها نیز می‌توانند با کمک Patch حالت نئو را به بازی اضافه کنند. اما این خبر به معنی عرضه کنسول در ماه اکتبر نیست.

منبع:

آخرین ویرایش:

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
دوست عزیز مثل اینکه چندان از زبان مادری استفاده نمی کنید!!!
به هر حال کلمه که به کار بردید دقیقا مصادق کار خود شماست .این که من گفتم چیزیه که کاملا ملموسه و کلی هم مثال و نمونه اش وجود داره . احتیاج به واژه ای در زبان بیگانه و ویکیپدیا هم نداره. حالا شما قبول نداری چیزی رو عوض نمیکنه و فکر نمیکنم لازم به پست های عوام فریبانه مثل پست شما در جواب من باشه

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
کاش یه تگ "این پست بدون داشتن اطلاعات زده شده" بود که با فونت بزرگ قرمز میشد پس زمینه اینجور پستا کرد. آره میشه، کیفیتشم در این حده:
index.php

که قطعا از PS4 بهتره.
پ.ن: کارت گرافیکه الان حدود 130 دلاره، توی لینکه نیست.
پ.ن: منبع بنچمارک

شما فقط کارت گافیک رو وصل میکنید به ماینتور و بازی میکنید ؟ احیانا بقیه قطعات لازم نیست ؟
اصلا شما که متخصص هستید برای من بی اطلاع یک سیتم جمع کنید من بلد نیستم بودجه هم اندازه 349 یورو که میشه قیمت یک کنسول ps4 جدید(بماند تخفیفات ویژه که زیر 300 یورو هم میشه خرید،من xbox 1 رو 275 یورو با دو تا بازی خریدمfifa و Halo5 !) از همین جا همه جور قطعات میتونید پیدا کنید تا دم در خونه هم میاره،
Suchergebnis auf Amazon.de für: ps4
با فرض اینکه مانیتور درست حسابی ، کیبرد و ماوس مناسب و...خورده ریزه ها رو دارم (که ندارم ،مثل خیلی های دیگه از لپتاپ استفاده میکنند) یک کیس بیزحمت با همون ۳۴۹ یورو ببنید ممنون میشم :)
تازه سیستم عامل هم کپی در نظر میگیرم !

آخرین ویرایش:

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
کاش یه تگ "این پست بدون داشتن اطلاعات زده شده" بود که با فونت بزرگ قرمز میشد پس زمینه اینجور پستا کرد. آره میشه، کیفیتشم در این حده:
index.php

که قطعا از PS4 بهتره.
پ.ن: کارت گرافیکه الان حدود 130 دلاره، توی لینکه نیست.
پ.ن: منبع بنچمارک

منبع اول که برای قیمت اعلام کردین شما:
AMD Athlon X4 860K, EVGA GeForce GTX 950, Rosewill REDBONE - System Build - PCPartPicker
منبعی که برای بچمارک معرفی کردین:
ASUS GeForce GTX 950 STRIX review

ممنون از فرافکنی و جعل و اینا...>:D<

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
منبع اول که برای قیمت اعلام کردین شما:
AMD Athlon X4 860K, EVGA GeForce GTX 950, Rosewill REDBONE - System Build - PCPartPicker
منبعی که برای بچمارک معرفی کردین:
ASUS GeForce GTX 950 STRIX review

ممنون از فرافکنی و جعل و اینا...>:D<
اگه رم و سی پی یو که تاثیرشون نهایت 5 فریمه رو در نظر می گیرید، اینم در نظر بگیرید که این رو بالاترین تنظیماته، نه تنظیمات PS4.
GTX 950 خیلی راحت PS4 رو میخوره، FACT.

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
اگه رم و سی پی یو که تاثیرشون نهایت 5 فریمه رو در نظر می گیرید، اینم در نظر بگیرید که این رو بالاترین تنظیماته، نه تنظیمات PS4.
GTX 950 خیلی راحت PS4 رو میخوره، FACT.
بعله...ممنون از آگاه سازی بنده...نمیدونم چرا هی الکی فکر میکردم حداقل 6 فریم تاثیر داره 2 برابر رم و cpu ....
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-5960X-vs-AMD-Athlon-II-X4-860K/2580vs3265

واسه قسمت بعدی صحبتتون هم که باز تشکر میکنم...چون فهمیدم 950gtx از ps4 تغذیه میکنه و دیگه هیچوقت این دو رو بغل هم قرار نمیدم!
ps4 از نگاه 950GTX
http://www.p4rgaming.com/wp-content/uploads/2013/09/thefutureisonthetoiletapparently.jpg

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
یا یک سیستم 400 دلاری (به مراتب ارزونت که تبلت هم نمیدن دست آدم !) بنظرت میشه بازی کرد؟برای مثال میتونی witcher 3 نصب کنی؟ با تنظیمات low هم بعید میدونم بشه ! چه برسه در حد ps4 ! کاری به ps4.5 نداریم !
حدودایک هفته قبل رفتیم بازاربرا یکی ازدوستان سیستم تهیه کردیم حدوداهمون400دلار
البته میشه روش ویچر3نصب کرد و روی تنظیماتlowبازی کرد ولی به هیچ وجه کیفیتش به پایps4نمیرسه

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
1 چیزی هست به اسم تعداد فروش اگر قطعات pc هم به طور مجزا در حد ps4 فروش داشتن قیمت خیلی کمتری می شد ضمن اینکه قطعات کامپیوتر کلا مجزا و قابل تعویض هستن پک نیستن. در نهایت مبنای کنسول به صرفه بودنشه pc هم ازادی عمل خیلی بیشتر با رفتن به بالاتر از مرزهای کنسول مبناشه.

• Like
Reactions: synthesizer

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
1 چیزی هست به اسم تعداد فروش اگر قطعات pc هم به طور مجزا در حد ps4 فروش داشتن قیمت خیلی کمتری می شد ضمن اینکه قطعات کامپیوتر کلا مجزا و قابل تعویض هستن پک نیستن. در نهایت مبنای کنسول به صرفه بودنشه pc هم ازادی عمل خیلی بیشتر با رفتن به بالاتر از مرزهای کنسول مبناشه.
حرفتو قبول ندارم نوژن مثلا الان کارت 980ti یا 970 حالا تو بگو اصلا عمده مگه دیگه چقدر می خوان کم کنن ازش !
خودت میدونی من ی زمانی به قول دوستان های اند pcبود سیستمم به طور میانگین باید هر 2 سال کلی پول خرج میکردی براش چون سیاست سخت افزار pcبرای pcگیمر هاهایند مشخص هست که چیب طرف بزنن مشکلات پچ و پورت های بد که بماند که باید کلی عذاب بکشی که ایا درست ممکن یا نه نمونش هم همین بتمن اخرییا کوانتوم بود مثال خیلی زیاد هست خودت از من بهتر می دونی ..
ولی ی کنسول خیلی راحت میتونه تو کمترین حالت ممکن 5 سال جواب کار ی گیمر حرفه ای را بده !
همین الان دارم دیویژن رو ps4میزنم افکت های که رو بازی به کاربردن عالی هست من کاملا راضی هستم !

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حرفتو قبول ندارم نوژن مثلا الان کارت 980ti یا 970 حالا تو بگو اصلا عمده مگه دیگه چقدر می خوان کم کنن ازش !
خودت میدونی من ی زمانی به قول دوستان های اند pcبود سیستمم به طور میانگین باید هر 2 سال کلی پول خرج میکردی براش چون سیاست سخت افزار pcبرای pcگیمر هاهایند مشخص هست که چیب طرف بزنن مشکلات پچ و پورت های بد که بماند که باید کلی عذاب بکشی که ایا درست ممکن یا نه نمونش هم همین بتمن اخرییا کوانتوم بود مثال خیلی زیاد هست خودت از من بهتر می دونی ..
ولی ی کنسول خیلی راحت میتونه تو کمترین حالت ممکن 5 سال جواب کار ی گیمر حرفه ای را بده !
همین الان دارم دیویژن رو ps4میزنم افکت های که رو بازی به کاربردن عالی هست من کاملا راضی هستم !

این حرف من نیست حرف فرمول معاملات هست بله اگر nvidia تنها به 980ti بسنده می کرد قرار بود بالای 50 ملیونم بفروشه قطعا قیمتش خیلی کمتر می شد سود محصول قیمتش بر اساس تعداد فروششم هست فکر کردی 980ti امار فروشش چقدر هست. همین quantom هم خونه ی ما دیدی هیچ مشکلی نداشت تازه اگر بحث مثال باشه ps4 هم خیلی بازی هاش ایراد داشتن کلی پچ براشون اومده تا درست بشن.

میانگین حرفت می شه کنسول به صرفه تر هست اقتصادی تر هست بله منم حرفم همینه اما قطعا لذت بازی در pc های اند خیلی بیشتره بیشترم باید پیاده بشی

• Like
Reactions: synthesizer

BMW_M3

کاربر سایت
Jan 15, 2016
45
امروز یه خبر جدید یا بیشتر میشه گفت شایعه قوی اومده رو سایت ها
یک توزیع کننده بزرگ کنسول و بازی در فرانسه به نام Innelec Multimedia در گزارش های مالی خودش اعلام کرده کنسول جدیدسونی PS4k Neo در ماه اکتبر امسال به همراه PSVR عرضه خواهد شد.

The fiscal forecast for 2016/2017 should be pushed by the videogame industry, during the first semester, with the arrival of the PS4 Neo 4K, an evolution of Sony’s PS4 console with new features and the release in October 2016 of the virtual reality handset the Sony VR.
Major French Distributor Claims PS4 Neo 4K To Release This Year
La PS4 Neo 4K existe, et sortira entre juin et octobre 2016

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
امروز یک سری اطلاعات درباره معماری gpu های جدید amd اومده :
More Polaris10 and Polaris11 Specifications Revealed
اول از همه بنا بر شایعه ها قراره در ps4k neo از معماری جدید amd به نام Polaris استفاده بشه.
1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

البته اینجا به گزینه improved اشاره کرده ولی با توجه به مصرف کم این معماری در مقابل توان تولیدی بهترین گزینه همین معماری جدید هست برای ارتقا gpu.

اطلاعاتی که اومده حاکی از اینه که amd با کمک لیتوگرافی 14 نانومتر و همچنین معماری جدید تونسته با مصرف زیر 150 وات توانی در حدود 5.5 ترافلاپ یا همون TFLOP تولید کنه.
اگر قرار بود شما با نسل اول که الان داخل PS4 استفاده شده همچین قدرت پردازشی فراهم کنید به مصرف 270 تا 300 وات برق احتیاج داشتید.

این قدرت 5.5 ترا فلاپسی فقط از 32CU حاصل شده{کلاک کاری مشخص نشده} در صورتی که برای PS4K NEO تداد CU ها 36 تا ذکر شده و با این حساب میشه گفت GPU کنسول جدید حداقل 6 ترافلاپ قدرت خواهد داشت که در مقابل 1.8 ترا فلاپس PS4 بیشتر از 3 برابر GPU نیرومندتر خواهد شد.
کلا AMD سر این معماری پیشرفت خوبی داشته.
اگر بخوایم این شایعه ها رو درست فرض کنیم قدرت GPU کنسول جدید از GPU کارت گرافیکهای سری R9 390X هم قویتر میشه !!! که با توجه به بهینه سازیهای روی بازیهای کنسول قطعا با یه GPU پرقدرت طرفیم.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
امروز یه خبر جدید یا بیشتر میشه گفت شایعه قوی اومده رو سایت ها
یک توزیع کننده بزرگ کنسول و بازی در فرانسه به نام Innelec Multimedia در گزارش های مالی خودش اعلام کرده کنسول جدیدسونی PS4k Neo در ماه اکتبر امسال به همراه PSVR عرضه خواهد شد.

Major French Distributor Claims PS4 Neo 4K To Release This Year
La PS4 Neo 4K existe, et sortira entre juin et octobre 2016

البته یه شایعه موثق تر میگه سپتامبر عرضه میشه.

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
یکی از کسایی که تو صنعت بازی سازی کار میکنه و اشنا هم هست گفته ps4k داخل e3 امسال معرفی نمشه و تو Paris Games Week معرفی میشه.
همچنین گفته شده هنوز اسم کنسول مشخص نیست و فقط داریم بهش میگیم ps4k!!!
Sony's revised gaming console was rumoured to be announced at the upcoming E3 trade show, but according to a renowned games industry insider. The exact name of the upcoming PlayStation isn't known, but it should be unveiled at Paris Games Week trade show.

There were several rumoured launch dates, but this is the latest possible date. Here is what Shinobi said in a recent podcast.

"I've heard that Sony will announce the PS4 Neo at Paris Games Week. This made sense to me because the supposed upgrades are coming in what, October? I would have said this publicly if I was 100% sure, but it's just what I was told."

The PS4K or PS4.5 (we still don't know the official name) will be more suited for graphics-heavy games and VR thanks to faster hardware. Below are some of the leaked specs of the new console.

Original PS4

• CPU: 8 Jaguar Cores at 1.6 GHz
  • GPU: AMD GCN, 18 CUs at 800 MHz (equivalent to Radeon HD 7850)
  • Memory: 8 GB GDDR5, 176 GB/s
PS4K / PS4.5

• CPU: 8 Jaguar Cores at 2.1 GHz
  • GPU: Improved AMD GCN, 36 CUs at 911 MHz (possibly built on Polaris10 Ellesmere?)
  • Memory: 8 GB GDDR5, 218 GB/s
Sony PlayStation 4K Won't Be Introduced At The Upcoming E3 2016

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
یکی از کسایی که تو صنعت بازی سازی کار میکنه و اشنا هم هست گفته ps4k داخل e3 امسال معرفی نمشه و تو Paris Games Week معرفی میشه.
همچنین گفته شده هنوز اسم کنسول مشخص نیست و فقط داریم بهش میگیم ps4k!!!

Sony PlayStation 4K Won't Be Introduced At The Upcoming E3 2016
sony بعد از اين بازخوردها اگه يه جواب مشخص داخل e3 نده ديگه ميشه مطمئن بود كه قضيه كنسل شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر