PS4.5: کد رمز Neo. چه پیشرفت‌هایی در انتظار گیمرهاست؟

آیا موافق PS4.5 هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    325

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
از ماه مارچ تاکنون، شایعات زیادی مبنی بر در دست ساخت بودن ورژن ارتقا یافته PS4 به راه افتاده و شدت این اخبار تا حدی است که دیگر می‌توان PS4.5 را امری محقق یکی از سورپرایز‌های احتمالی سونی در E3 سال جاری دانست.

413615-neo.jpg

اکنون سایت خبری Giant Bomb اطلاعات جدیدی در مورد PS4.5 منتشر کرده است که هرچند تا تایید رسمی سونی بیشتر از شایعه صرف نیست، اما با این حال می‌توان آن را نزدیک به واقعیت دانست.

اسم رمز PS4.5 نئو (Neo) است و ادعا می‌شود قدرت CPU، GPU و RAM را افزایش خواهد داد. به گفته Giant Bomb نئو با سرعت کلاک بیشتر CPU، پردازش گرافیکی بیشتر و نیز سرعت بالاتر حافظه RAM خواهد آمد. ظاهرا HDD یا حافظه کنسول بلاتغییر مانده و سرعت و میزان آن مشابه کنسول‌های فعلی خواهد بود.

1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

از این پس همه بازی‌های PS4 ملزم به اجرا در دو حالت مختلف هستند؛ حالت اول مخصوص کنسول‌های فعلی و حالت دوم مختص کنسول ارتقا یافته. ورژن مخصوص نئو از قدرت بیشتر سخت افزار برای ارتقا فریم و رزولوشن بازی‌ها استفاده می‌کند. همچنین نئو از رزولوشن 4K هم پشتیبانی خواهد کرد اما سازندگان مجبور به ساخت بازی در این رزولوشن نخواهند بود. به این ترتیب برای افرادی که از تلویزیون‌های 4K استفاده می‌کنند ابعاد تصویر Upscale شده و به صورت 4K ارایه می‌شود و برای دارندگان تلویزیون‌های HD نیز به صورت 1080p باقی خواهد ماند. همچنین از بعد انتشار نئو، سونی سازندگان را مجبور خواهد کرد نسخه نئو بازی‌ها فریم و رزولوشن بالاتری نسبت به PS4 های فعلی داشته باشد و شاهد عرضه عناوین مشابه نخواهیم بود.

کنسول جدید یا Neo مشابه Slim جایگزین کنسول فعلی نیست و تنها در کنار آن عرضه خواهد شد. به این معنی که هیچ عنوان انحصاری برای نئو عرضه نمی‌شود. به نظر می‌رسد سونی مایل به تفکیک گیمرهای خود نبوده و حتی سازندگان اجازه نخواهند داشت محتوای انحصاری برای حالت نئو در نظر بگیرند. از جمله جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ... و این شامل استفاده از VR نیز می‌شود. یعنی برخلاف تصور قبلی نئو حتی مخصوص VR نیز نبوده و دارندگان فعلی PS4 نیز خواهند توانست از کلیه عناوین دوربین واقعیت مجازی سونی یا VR استفاده کنند.

(PS4.5 یا نئو فقط مختص اجرای بازی‌ها با فریم و رزولوشن بالاتر است)

در آخر، به گفته Giant Bomb بازی‌هایی که از ماه اکتبر به بعد منتشر خواهند شد ملزم به پشتیبانی از نئو هستند. دیگر بازی‌ها نیز می‌توانند با کمک Patch حالت نئو را به بازی اضافه کنند. اما این خبر به معنی عرضه کنسول در ماه اکتبر نیست.

منبع:

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
sony بعد از اين بازخوردها اگه يه جواب مشخص داخل e3 نده ديگه ميشه مطمئن بود كه قضيه كنسل شده

ربطی نداره. معرفی دیرت برای حفظ فروشه. اگه بخواد کنسول رو E3 معرفی کنه و 4 ماه بعد تازه بده بیرون تو این حد فاصل فروش کنسولش به شدت افت میکنه. چون دیگه هیچ کس دلش نمیخواد کنسول ضعیف تر رو بخره و همه منتظر ورژن بعدی میمونن. اتفاقا اگه هیچ خبری نشه بیشتر باید مطمعن شد. هرچند کار از این حرف ها گذشته و وقتی همه دارن در مورد کنسول حرف میزنن یعنی همه اشتباه نمیکنن و همه در توهم به سر نمیبرن.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
ربطی نداره. معرفی دیرت برای حفظ فروشه. اگه بخواد کنسول رو E3 معرفی کنه و 4 ماه بعد تازه بده بیرون تو این حد فاصل فروش کنسولش به شدت افت میکنه. چون دیگه هیچ کس دلش نمیخواد کنسول ضعیف تر رو بخره و همه منتظر ورژن بعدی میمونن. اتفاقا اگه هیچ خبری نشه بیشتر باید مطمعن شد. هرچند کار از این حرف ها گذشته و وقتی همه دارن در مورد کنسول حرف میزنن یعنی همه اشتباه نمیکنن و همه در توهم به سر نمیبرن.
كسي نگفت كنسولي وجود نداره ، تقريبا همه مطمنن كنسولي به اسم 4k-4.5-neo هست يا حداقل بوده ولي خب بعد بازخوردهاي منفي كه ديده سياستش رو عوض كرده تصميم گرفته دست نگه داره يا هر چيزه ديگه

ps:هرچند حالا كه nxداخل e3 رونمايي نميشه دليلي نداره سوني هم رونمايي داشته باشه،
پس شايد بره واسه pgw

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
كسي نگفت كنسولي وجود نداره ، تقريبا همه مطمنن كنسولي به اسم 4k-4.5-neo هست يا حداقل بوده ولي خب بعد بازخوردهاي منفي كه ديده سياستش رو عوض كرده تصميم گرفته دست نگه داره يا هر چيزه ديگه

ps:هرچند حالا كه nxداخل e3 رونمايي نميشه دليلي نداره سوني هم رونمايي داشته باشه،
پس شايد بره واسه pgw

سونی که مرض نداره کنسول جدید طراحی کنه و هنوز معرفی نشده و رو حساب بازخورد مردم کنسلش کنه بره پی کارش. همونطور که گفتم زمان معرفی کنسول نزدیک به عرضه انتخاب میشه و اینکه تو کنفرانس E3 خبری از PS4K نیست ثابت میکنه شایعات درستن و کنسول قراره به همراه VR تو اکتبر امسال عرضه بشه. یعنی تاریخ پاریس گیم ویک.

emperaturs

کاربر سایت
Aug 1, 2015
886
نام
Joel

پس شايد بره واسه pgw

علاوه بر فیدبک منفی یه دلیل دیگه اینه که خبر ها هست که مایکرو میخواد اواخر 2017 کنسول نسل بعدی و خیلی قوی بده . حالا اگر سونی بخواد اخر امسال کنسول بین نسلی بده سال دیگه دوباره نمیشه کنسول نسل بعدی داد که ! فکر کنم مسوولهای سونی سر عقل اومدن و اخر 2017 جای ps4.5 و این مسخره بازیا ps5 رو بدن .

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
علاوه بر فیدبک منفی یه دلیل دیگه اینه که خبر ها هست که مایکرو میخواد اواخر 2017 کنسول نسل بعدی و خیلی قوی بده . حالا اگر سونی بخواد اخر امسال کنسول بین نسلی بده سال دیگه دوباره نمیشه کنسول نسل بعدی داد که ! فکر کنم مسوولهای سونی سر عقل اومدن و اخر 2017 جای ps4.5 و این مسخره بازیا ps5 رو بدن .
2017كه واسه دادن كنسول جديد خيلي زوده ولي واسه اومدن يه كنسول مثل 4k,4.5 مناسب هست

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
بعضی از دوستان گفتند امکان نداره از کارت گرافیک اکسترنال در کنسول ها استفاده کرد.
الان alienware در لپتاپ هاش از کارت گرافیک اکسترنال استفاده میکنه (graphics amplifier ) که توان کارت گرافیک رو به سیستم منتقل میکنه.
alienwaregraphicsamp_4-100527294-orig.png

alienware-graphics-amplifier-front-angle-open-1500x1000.jpg

پس میشه گفت این امکانم هست که با تکنولوژی مشابه بشه قدرت ps4 رو به ps4.5 (به صورت اکسترنال) رسوند.

• Like
Reactions: Cloud Strife

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
بعضی از دوستان گفتند امکان نداره از کارت گرافیک اکسترنال در کنسول ها استفاده کرد.
الان alienware در لپتاپ هاش از کارت گرافیک اکسترنال استفاده میکنه (graphics amplifier ) که توان کارت گرافیک رو به سیستم منتقل میکنه.

پس میشه گفت این امکانم هست که با تکنولوژی مشابه بشه قدرت ps4 رو به ps4.5 (به صورت اکسترنال) رسوند.

دوست عزیز برای استفاده از این تکنولوژی نیاز به پورت thunderbolt هست و کنسول های فعلی فاقد این پورت هستن و اگر هم یک درصد قرار باشه این اتفاق بیفته باید نسخه جدیدی از کنسول ها بدن که این پورت داشته باشه ولی در حال حاضر امکانش نیست!

mhdt199

کاربر سایت
Mar 15, 2010
110
خوُ ُ ُ ُ ب آااااه
بارها گفتیم که کنسولها با این سخت افزار در این عصر پرشتاب ، واقعا توان مبارزه مثل گذشته رو ندارند
الان شاهدیم که کنسول ها چطور هنوز اواسط نسل هم نشده به بن بست سخت افزاری رسیدن
اون از 1 این هم از 4
ای دل غافل
اما امان از فن بودن و تعصب

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
خوُ ُ ُ ُ ب آااااه
بارها گفتیم که کنسولها با این سخت افزار در این عصر پرشتاب ، واقعا توان مبارزه مثل گذشته رو ندارند
الان شاهدیم که کنسول ها چطور هنوز اواسط نسل هم نشده به بن بست سخت افزاری رسیدن
اون از 1 این هم از 4
ای دل غافل
اما امان از فن بودن و تعصب
والا فعلا كنسول ها دارن خيلي خوب پيش ميرن . حالا از بازي هاي انحصاري بگذريم تو بازي هاي مولتي پلتفرم هم خيلي خوب دارن اجرا ميشن .
طبق تجربه شخصي خودم به عنوان مثال من ويچر ٣ رو روي pc با 4K بازي كردم ، روي ps4 هم بازي كردم . تجربه روي ps4 انقدر پايين نبود كه بخواد تو تجربه گرافيكي من لطمه بزنه ( حالا كيفت pc هم ديدم ) و بازي بسيار زيبا و لذت بخش به نظرم امد .

ميخوام به اين برسم كه درسته بين پي سي و كنسول اختلاف هايي هست اما كنسول ها فعلا خوبن و هنوز مثل اواخر نسل قبل مثلا تو بازي crysis 3 اختلاف به حد غير قابل باور و تخيلي نرسيده و اختلاف كمه .

در مورد اين مساله هم هنوز معلوم نيست چيه اصلا . ولي گيمرها هنوز واكنش بسيار مثبت به كنسول هاي حاضر دارن و نميخوان كنسول جديد رو و فعلا مشكلي با گرافيك بازي هاشون ندارن .
منم فكر ميكنم اين كنسول ها تا پايان ٢٠١٨ عمر دارن

Darkofheaven

کاربر سایت
May 21, 2016
77
واقعا مسخرس.

سال کنکورمه ps4 نخریدم بعد کنکور بگیرم بعد اومدن همچین حرفی میزنن بعنی باید یه سال دیگه هم صبر کنم.
با اینکه اکثر فیدبک ها منفی بوده فک نمیکنم سونی از ساختش منصرف شه ... این شکلی خیلی بده که بخوایم واسه دوتا پیشرفت تکنولوزی کنسول جدید بخریم .
ولی خوب اگه از 30 به 60 فریم برسه ارزششو داره .
----------------------------------------------------------
بعد یه سوالی که دارم اینه اگه مثلا تو cod فریم یک نفر 30 باشه فریم یه نفر 60 الان اونی که فریمش 60 قطعا تو multi میتونه بهتر عمل کنه ؟

آخرین ویرایش:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
واقعا مسخرس.

بعد یه سوالی که دارم اینه اگه مثلا تو cod فریم یک نفر 30 باشه فریم یه نفر 60 الان اونی که فریمش 60 قطعا تو multi میتونه بهتر عمل کنه ؟

یقینا همینطوره . اما این اختلاف فریم ریت رو من توی پلیر های pc دیدم .

اصولا تو کنسول فریم برای همه یکسانه . حتی اگر کنسول جدید و قویتر هم بیاد به نظرم فریم یکسان ولی گرافیک متفاوت رو خواهیم دید

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
خوب دوستان کارت گرافیک جدید amd بر مبنای معماری جدید رلیز شد و نکته مهم اینه که مشخصات تعداد cu های گفته شده برای ps4k و این gpu جدید دقیقا یکیه و هر دو 36 تا cu دارن.
قدرت gpu جدید بسیار خوبه و در کلاک 1266 در تست 3dmark به مراتب بهتر از 980gtx انویدیا هست :
AMD-Radeon-R9-480-3DMark11-Performance.png

کد این کارت گرافیک 67df:c7 هست که بالای 980gtx قرار گرفته .

با توجه به جدول زیر:
1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

کلاک gpu حدود 911 فرض شده که احتمالا بخاطر مسایل حرارتی و توان مصرفی همچین کاری کردن و در اصل این gpuکلاکش 1266 هست و این میتونه کمی از قدرت این gpu رو کاهش بده که احتمالا با کلاک 911 در حد 980gtx ظاهر خواهد شد این gpu.

این gpu واقعا نیرومنده برای یه کنسول.چون بازیهای کنسول بهینه سازی زیاد روش میشه و مثل pc یه چیزی پورت نمیکنن همینطوری.

پ.ن:من اولین نمایش واچ داگز رو میخوام!!
من گرافیک اولین نمایش deep down رو میخوام.
این gpu براحتی اون گرافیکها رو هضم خواهد کرد.

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب

Not so fast mate...Not so Fast

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین

Not so fast mate...Not so Fast
deep down يه چيزي حالا ، اما watch dogs خيليي بازيها اومدن كه از لحاظ گرافيكي ميخورمش

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
deep down يه چيزي حالا ، اما watch dogs خيليي بازيها اومدن كه از لحاظ گرافيكي ميخورمش

کدوم بازی اپن ورلدی با اون گرافیک نمایش واچ داگز توی این نسل منتشر شده که ما بی خبریم ازش ؟ معرفی کنید بریم بازیش کنیم.

• Like
Reactions: sadegh93

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر