PS4.5: کد رمز Neo. چه پیشرفت‌هایی در انتظار گیمرهاست؟

آیا موافق PS4.5 هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    325

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
از ماه مارچ تاکنون، شایعات زیادی مبنی بر در دست ساخت بودن ورژن ارتقا یافته PS4 به راه افتاده و شدت این اخبار تا حدی است که دیگر می‌توان PS4.5 را امری محقق یکی از سورپرایز‌های احتمالی سونی در E3 سال جاری دانست.

413615-neo.jpg

اکنون سایت خبری Giant Bomb اطلاعات جدیدی در مورد PS4.5 منتشر کرده است که هرچند تا تایید رسمی سونی بیشتر از شایعه صرف نیست، اما با این حال می‌توان آن را نزدیک به واقعیت دانست.

اسم رمز PS4.5 نئو (Neo) است و ادعا می‌شود قدرت CPU، GPU و RAM را افزایش خواهد داد. به گفته Giant Bomb نئو با سرعت کلاک بیشتر CPU، پردازش گرافیکی بیشتر و نیز سرعت بالاتر حافظه RAM خواهد آمد. ظاهرا HDD یا حافظه کنسول بلاتغییر مانده و سرعت و میزان آن مشابه کنسول‌های فعلی خواهد بود.

1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

از این پس همه بازی‌های PS4 ملزم به اجرا در دو حالت مختلف هستند؛ حالت اول مخصوص کنسول‌های فعلی و حالت دوم مختص کنسول ارتقا یافته. ورژن مخصوص نئو از قدرت بیشتر سخت افزار برای ارتقا فریم و رزولوشن بازی‌ها استفاده می‌کند. همچنین نئو از رزولوشن 4K هم پشتیبانی خواهد کرد اما سازندگان مجبور به ساخت بازی در این رزولوشن نخواهند بود. به این ترتیب برای افرادی که از تلویزیون‌های 4K استفاده می‌کنند ابعاد تصویر Upscale شده و به صورت 4K ارایه می‌شود و برای دارندگان تلویزیون‌های HD نیز به صورت 1080p باقی خواهد ماند. همچنین از بعد انتشار نئو، سونی سازندگان را مجبور خواهد کرد نسخه نئو بازی‌ها فریم و رزولوشن بالاتری نسبت به PS4 های فعلی داشته باشد و شاهد عرضه عناوین مشابه نخواهیم بود.

کنسول جدید یا Neo مشابه Slim جایگزین کنسول فعلی نیست و تنها در کنار آن عرضه خواهد شد. به این معنی که هیچ عنوان انحصاری برای نئو عرضه نمی‌شود. به نظر می‌رسد سونی مایل به تفکیک گیمرهای خود نبوده و حتی سازندگان اجازه نخواهند داشت محتوای انحصاری برای حالت نئو در نظر بگیرند. از جمله جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ... و این شامل استفاده از VR نیز می‌شود. یعنی برخلاف تصور قبلی نئو حتی مخصوص VR نیز نبوده و دارندگان فعلی PS4 نیز خواهند توانست از کلیه عناوین دوربین واقعیت مجازی سونی یا VR استفاده کنند.

(PS4.5 یا نئو فقط مختص اجرای بازی‌ها با فریم و رزولوشن بالاتر است)

در آخر، به گفته Giant Bomb بازی‌هایی که از ماه اکتبر به بعد منتشر خواهند شد ملزم به پشتیبانی از نئو هستند. دیگر بازی‌ها نیز می‌توانند با کمک Patch حالت نئو را به بازی اضافه کنند. اما این خبر به معنی عرضه کنسول در ماه اکتبر نیست.

منبع:

آخرین ویرایش:

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
God of War 4 در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق خواهد افتاد
این اتفاق هیچ وقت قرار نیست بیفته الکی جو ندین . این ps4 جدید فقط یه مدل جدید از ps4 هست که هم واسه سازگاری بهتر با vr ساخته شده (چون بازی ها نیاز به 120 فریم دارن) هم واسه اینکه بازیهای 1080 & 30 فریم رو 4k یا 60 فریم اجرا کنه . یعنی یه جورای ابعاد و فریم بازی بهتر از نسخه معمولی خواهد بود و همه بازی ها برای ps4 ساخته میشه
تنها نگرانی من اینه که این سازنده های دیگه از لحاض بسری هم بازی ها رو روی ps4.5 بهتر بسازن که اون موقع یکم ... در کل همه این کارا مثل نسل قبل فقط و فقط واسه کش دادنه نسله تا کنسول بیشتری بفروشن تا از لحاض نرم افزاری سود بیشتری عایدشون بشه
خوب اگه اینطور باشه دقیقا چیزی هست که فک میکردم خیالم هم بابت نداشتن (جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ...) تو کنسول جدید راحت شد
امیدوارم بازم مثل اون تایپیک نریزن سرم و بگن باو جمع کنید این بحث PS4k مسخره رو این کنسول جدید فقط نسخه اسلیم PS4 هستش
و ...

Criminal

کاربر سایت
Nov 13, 2010
1,652
نام
Arshia
به امید کله پا شدن سونی در آینده نه چندان دور، با اینکه فن بازی هاش هستم ولی باید ادب بشه بخاطر نادیده گرفتن اون میلیون ها نفری که تا الان حمایتش کردن ! :|
البته بازی کردن با فریم بالاتر لذت بخش تره اما ..

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
God of War 4 در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق خواهد افتاد

خوب اگه اینطور باشه دقیقا چیزی هست که فک میکردم خیالم هم بابت نداشتن (جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ...) تو کنسول جدید راحت شد
امیدوارم بازم مثل اون تایپیک نریزن سرم و بگن باو جمع کنید این بحث PS4k مسخره رو این کنسول جدید فقط نسخه اسلیم PS4 هستش
و ...

نکته اینه که همون اسلیم نیست! مثلا GoW بعدی که میاد رو من 30 فریم و 900p بازی میکنم و کسی که الان خریده 60 فریم و 1080p و چه بسا 4K! خوب من گناه کردم زود PS4 خریدم؟ فلسفه کنسول اینه که یه چیزی بخری ان سال با همون بازی کنی و اگه سونی میگفت میخواد همچین حرکتی بزنه من به جهیزیه عمم میخندیدم فلفور PS4 میخریدم. به هر صورت برای من که تقریبا کوچ ابدی به سمت PC داره عملی میشه. عن قریب که میدل فینگری به قایت بزرگ به سونی و کنسول ها نشون داده و برای همیشه بزارمش کنار:D

من قویا معتقدم سونی اینکارو برای رقابت با NX انجام داده. چون همین الان که بازی هاش از PC ضعیف تره و با توجه به سخت افزار قوی تر NX - که امیری بدیحی هست - مجبور شده برای موندن تو بازار و طول عمر کنسول این حرکت رو بزنه. این حرکت سونی شاید مایکروسافت رو هم مجبور به واکنش کنه و اون ها هم یه مدل X1 بهتر بدن. اما به هر صورت از نظر من حرکت کدری هست.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
به امید کله پا شدن سونی در آینده نه چندان دور

این وسط سونی ضرر نمیکنه. چون این کار به نفع خودش هست و بقاش در بازار رو تضمین میکنه. سونی کارش رو بلده. موقع معرفی سرنی رو میارن، کنسول رو معرفی میکنه به همراه گرافیک بازی هاش همه آب از دهنشون شره میکنه میرن درجا پیش خرید میکنن. به حال سونی که فرقی نمیکنه. فقط اینکه الان به راحتی میتونه جلوی NX دربیاد و اختلاف کیفیش با PC رو کمتر کنه. گیمرهایی که از این به بعد میخوان کنسول بخرن هم یحتمل میرن ایشون رو میخرن.

کسی که ضرر میکنه ما 40 میلیون نفری هستیم که کنسول خریدیم. سونی به ما مالید:D بدم مالید:D ما یا باید مجدد کنسول بخریم یا عین جوامع بورژوآ شاهد اختلاف طبقاتی باشیم، ما ورژن آشغال رو بازی کنیم و بقیه که جدید کنسول میخرن نسخه بهتر.

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
کسی که ضرر میکنه ما 40 میلیون نفری هستیم که کنسول خریدیم.

خیلی از همین 40 میلیون نفر شاید برن سمت PC . و کنسول های بعدی رو دیگه نخرن
می تونه آمار فروش سونی پایین بیاد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
خیلی از همین 40 میلیون نفر شاید برن سمت PC . و کنسول های بعدی رو دیگه نخرن
می تونه آمار فروش سونی پایین بیاد

Sent from my iPhone using Tapatalk

برای من آمار فروش سونی مهم نیست و فقط مهم خودمم:D

اما از نظر فروش به سونی ضرری نمیرسه. چون در فروش کسایی که کنسول خریدن مهم نیستن، کسایی که میخوان بخرن مهمن. اونها هم دلیلی برای ناراحت بودن ندارن چون چیزی براشون عوض نشده. جز اینکه بهتر هم شده. یا میتونن کنسول فعلی رو با قیمت کمتر بخرن (کاهش قیمت حتمیه) یا کنسول جدید رو بخرن و گرافیک بیشتر لذت ببرن. تاکید میکنم کسی که ضرر میکنه اونیه که تا الان کنسول رو خریده.

سونی باید طوری این معرفی رو مدیریت کنه که جو منفی علیه اش بوجود نیاد. باید دید نینتندو چی معرفی میکنه، نئو دقیقا چیه و مهم تر از همه جواب مایکرو چیه. چون مایکرو هم کنسول جدید معرفی میکنه. یا صرفا یه مدل اسلیم یا ارتقا یافته. باید منتظر E3 بود.

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
عجب.
اگه حقیقت داشته باشه با اینکار یه میدل فینگر به تمام کسایی که کنسول خریدن نشون میدن.
بالخص ما ایرانی ها که روزگارمون مثل زغال سیاه شد تا یه کنسول بخریم .
تازه اونم بیاد دیگه کی میخواد با فروشندگان عزیز روبرو بشه.
کلا به ف. میریم.:D

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
برخلاف چیزی که در خبر هست در مورد اینکه هربازی بیاد برای ps4 فعلی هم ساخته میشه و روش هم هربار تاکید میشه متاسفانه چیزی که در واقعیته برعکس بنظر میرسه. سونی فقط برروی سازندگان 1st party خودش قدرت و اختیار دستور از بالا به پایین رو داره که بهشون بگه هرچیزی میخواهید بسازی برای ps4 فعلی هم بسازید ولی داستان در مورد 3rd party فرق میکنه. اگه خود شرکتها نخوان وقت و سرمایه شون رو برای ps4 فعلی بذارن و فقط روی ps4.5 تمرکز کنن سونی نمیتونه کاری کنه و خودش هم خوب میدونه.
تنها ابزاری که در مقابل این قضیه داره عدم اجازه برای انتشار بازی بر روی کنسولش هست که یعنی بگه اگه برای کنسول قدیمی نسازید اجازه انتشار روی کنسول جدید رو ندارید ولی این قضیه هم جوکی بیش نیست چون سونی نمیاد از سود خودش چشم پوشی کنه و با عدم اجازه برای انتشار روی کنسولش هم سود بازی رو از دست بده ( اصلا کنسول ساخته که سود بازی ها رو بدست بیاره) و هم با فرستادن بازی روی پلتفرم رقیب و انحصاری کردنش روی کنسول رقیب طرف مقابل رو تقویت کنه.
یه مثال ساده برای این قضیه : یک بازی بزرگ از 3rd party رو درنظر بگیرید. مثلا فرض کنید red dead بعدی (گیر ندید که تاحالا ساخته شده و روی ps4.5 نیست فقط مثاله) یا GTA بعدی یا TES بعدی داره میاد و شرکت راک استار یا بتسدا به سونی میگه فقط برای ps4.5 و x1 و pc منتشر میکنیم و خبری از نسخه ps4 نیست. الان سونی میاد میگه نخیز حق ندارید بازی رو روی کنسول من منتشر کنید چون برای کنسول قدیمیم چیزی نساختید؟ مشخصه که نه هیچ وقت این کار رو نمیکنه و بازی هم خیلی شیک برای کنسول ps4.5 منتشر میشه و دارندگان ps4 هم میتونن سماق بمکن.
در کل ساختن بازی برای ps4 فقط به اراده شرکت سازنده و ناشر بستگی داره و با توجه به منابع و هزینه ها و اینکه همین الان هم اکثرا برای 3 پلتفرم مختلف ساخته میشه بعیده شرکتها بیان خودشون رو بیشتر اذیت کنن و برای 4 پلتفرم بسازن. هرقدر هم دو پلتفرم به هم شبیه باشن بازهم سخت افزار ها متفاوته و این یعنی کار بیشتر منابع بیشتر و هزینه بیشتر.
درمجموع کسی که قراره این وسط ضرر کنه کسانی که ps4 دارند هستند.
بنابر این بهتره امیدوار باشیم کل قضیه شایعه باشه.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
احیانا این یجور توهین به منی که 6 ماهه کنسولمو خریدم نیست؟ یعنی من برم مثلا 400 دلار پول کنسول بدم فرداش ببینم یه کنسول بهتر از مال من اومده و بازیا رو با کیفیت بالاتر اجرا میکنه؟ :| شخصا اگه همچین کاری کنن کنسولمو میفروشم دیگه هیچوقتم PS نمیگیرم :|

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
آقا حالا مگه قراره چقدر ضرر کنیم که هی میگید اونایی که تا الان خریدنش:Dبه سونی چه مربوط شما رفتی توی ایران از فلان شیاد کنسول رو خریدی 1700.واسه خارجیا اونچنان هزینه ای محسوب نمیشه که بخوان ناراحت بشن.وقتی 2 تا بازی قیمتش میشه 120 دلار فکر نکنم کسی بخواد مثلا 150 دلار برای آپگرید کنسولش متحمل بشه اونچنان فشاری براش محسوب بشه:Dمطمئنا تا اومدن کنسول جدید یه فاصله چند ماهه انداخته میشه و این فرصت مناسبیه که ما توی ایران کنسولمون رو رد کنیم بره:Dدر کل از این حرکت استقبال میشه:D

آخرین ویرایش:

The Hound

کاربر سایت
Sep 6, 2011
760
نام
نوید
این وسط سونی ضرر نمیکنه. چون این کار به نفع خودش هست و بقاش در بازار رو تضمین میکنه. سونی کارش رو بلده. موقع معرفی سرنی رو میارن، کنسول رو معرفی میکنه به همراه گرافیک بازی هاش همه آب از دهنشون شره میکنه میرن درجا پیش خرید میکنن. به حال سونی که فرقی نمیکنه. فقط اینکه الان به راحتی میتونه جلوی NX دربیاد و اختلاف کیفیش با PC رو کمتر کنه. گیمرهایی که از این به بعد میخوان کنسول بخرن هم یحتمل میرن ایشون رو میخرن.

کسی که ضرر میکنه ما 40 میلیون نفری هستیم که کنسول خریدیم. سونی به ما مالید:D بدم مالید:D ما یا باید مجدد کنسول بخریم یا عین جوامع بورژوآ شاهد اختلاف طبقاتی باشیم، ما ورژن آشغال رو بازی کنیم و بقیه که جدید کنسول میخرن نسخه بهتر.
کاملا حق با شماست دوست عزیز. به ما مالید. به ناجورترین شکلم مالید! هر چقدرم که ماله کش ها بیان ماله بکشن و توجیه کنن این افتضاح قابل بخشش نیست. حالا هی بخونیم که تصور مثلا انچارتد 4 روی 60 فریم و 4k و ... چه شود و چه عالی شود هیچ توجیه این کار نیست. همون زمان معرفی نسل 8 باید به تمام اینا فکر می کردن. موقعی که داشتن کنسولو می بستن باید می گفتن ما 60 فریم رو استاندارد می خوایم در کنار گرافیک چشم نواز و vr (vr که یه شبه شکل نگرفته)و ... اونموقع با همکاری amd شرکتای دیگه به قیمت متعادل و توافق می رسیدن. این حرکت در حق مشتری که به سونی اعتماد کرد حرکت کثیفی هست. حالا من که خودم امکان رفتن سمت pc حسابی رو ندارم الان اما مسلما هر سازی سونی بزنه من نمی رقصم. فعلا تحمل می کنم با همین ps4 تا 2-3 سال دیگه که یا بتونم برم سمت pc یا بنا به شرایط نسل 9 یه تصمیم منطقی بتونم بگیرم. این بدعت سونی در این حد و شدت رو اما یادم می مونه.
ps : یه کامنتی دیدم در این مورد خیلی جالب بود :
پس از ریمستر کردن بازی های فراوان (حتی بازی های ps2) حالا سونی تصمیم گرفته که خود کنسول ps4 را هم ریمستر کند .این شما و این هم playstation 4 remastered

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
برای من آمار فروش سونی مهم نیست و فقط مهم خودمم:D

اما از نظر فروش به سونی ضرری نمیرسه. چون در فروش کسایی که کنسول خریدن مهم نیستن، کسایی که میخوان بخرن مهمن. اونها هم دلیلی برای ناراحت بودن ندارن چون چیزی براشون عوض نشده. جز اینکه بهتر هم شده. یا میتونن کنسول فعلی رو با قیمت کمتر بخرن (کاهش قیمت حتمیه) یا کنسول جدید رو بخرن و گرافیک بیشتر لذت ببرن. تاکید میکنم کسی که ضرر میکنه اونیه که تا الان کنسول رو خریده.

سونی باید طوری این معرفی رو مدیریت کنه که جو منفی علیه اش بوجود نیاد. باید دید نینتندو چی معرفی میکنه، نئو دقیقا چیه و مهم تر از همه جواب مایکرو چیه. چون مایکرو هم کنسول جدید معرفی میکنه. یا صرفا یه مدل اسلیم یا ارتقا یافته. باید منتظر E3 بود.
اینی که میگی در رابطه با این نسل درسته! سونی سود میکنه! (گرچه اونی هم که نخریده میتونه به خودش شک راه بده که شاید اصلا یک سال دیگه PS5 اومد! چرا بخرم؟:-")
ولی نسل بعد چی؟ چند نفر از این 40 ملیون دوباره اعتماد میکنند برای خریده PS5 ؟ بیان PS5 رو بخرن تا نصف بازی ها زمان عرضه ـشون بره برای دوران PS5.5 یا نزدک عرضه ی PS5.5 ؟ (الان همین وضع برای 4 و 4.5 صدق میکنه اگر بگیم TLG و Horizon اگر بازی لانچ PS4.5 نباشن،باز همون نزدیک ها عرضه میشن! GOW که حتما میره برای اون موقع! و خیلی بازی های شاخ انحصاری و مولتی دیگه! )
همین PS4 فعلی میشه ازش جمعا 10 تا بازیه شاخ نام برد؟ که در حدی باشن که روی نسل قبل قابلیت اجرا نداشتن؟ (چه انحصاری،چه مولتی)
اگر MS این حرکت رو نره شاید این نسل رو از دست بده(که داده:-")،ولی نسل بعد رو میگیره تو دستش به نظرم!
من خودم نه طرف MS میرم،نه نینتندو و نه PC ، اما احتمالا یک نسل در میون در خدمت سونی خواهم بود:| حداقل احتمال خرید PS4.5 رو زیر 10% میدونم! :|
همینجا یا نظرات سایت های دیگه هم زیاد دیده میشه که ملت از این حرکت شاکین و به PC یا جای دیگه کوچ میکنند! خیلی ها به اندازه ی ما شاید عاشق بازی ها و سری های انحصاری نباشن که!

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اگه رسيده بوديم به تهه ديگ ديگه بازيها داشتن ريپ ميزدن اره يه حرفي، اما من ديشب داشتم stAr wars بازي ميكردم باور كنيد يه سري جاهاي بازي غير قابل حضمه هنور براي من تازه اونم با ٦٠ فريم ،
نميدونم سوني پيش خودش چي فكر كرده اگه راست باشه.
به نظرم ربطي هم به nxنداره، مگه زمانه ps2 نبود كه ما هم كنسول xbox رو داشتيم هم gamecube كه ps از نظر گرافيكي در مقابل اينا زباله بود داخل اجراي بازيها ولي فروشش افسانه اي شد، ( البته ٢٠ سال از اون زمانها ميگذره)

من نميدونم سوني دردش چيه كه داره اين كارو ميكنه اگه مايكروسافت بود بيشتر قابل درك بود اما سوني نه،
خيلي حركت چيپ و زير نافيه:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر