PS4.5: کد رمز Neo. چه پیشرفت‌هایی در انتظار گیمرهاست؟

آیا موافق PS4.5 هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    325

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
از ماه مارچ تاکنون، شایعات زیادی مبنی بر در دست ساخت بودن ورژن ارتقا یافته PS4 به راه افتاده و شدت این اخبار تا حدی است که دیگر می‌توان PS4.5 را امری محقق یکی از سورپرایز‌های احتمالی سونی در E3 سال جاری دانست.

413615-neo.jpg

اکنون سایت خبری Giant Bomb اطلاعات جدیدی در مورد PS4.5 منتشر کرده است که هرچند تا تایید رسمی سونی بیشتر از شایعه صرف نیست، اما با این حال می‌توان آن را نزدیک به واقعیت دانست.

اسم رمز PS4.5 نئو (Neo) است و ادعا می‌شود قدرت CPU، GPU و RAM را افزایش خواهد داد. به گفته Giant Bomb نئو با سرعت کلاک بیشتر CPU، پردازش گرافیکی بیشتر و نیز سرعت بالاتر حافظه RAM خواهد آمد. ظاهرا HDD یا حافظه کنسول بلاتغییر مانده و سرعت و میزان آن مشابه کنسول‌های فعلی خواهد بود.

1qlm6pgn2kv6c72gvdn0.jpg

از این پس همه بازی‌های PS4 ملزم به اجرا در دو حالت مختلف هستند؛ حالت اول مخصوص کنسول‌های فعلی و حالت دوم مختص کنسول ارتقا یافته. ورژن مخصوص نئو از قدرت بیشتر سخت افزار برای ارتقا فریم و رزولوشن بازی‌ها استفاده می‌کند. همچنین نئو از رزولوشن 4K هم پشتیبانی خواهد کرد اما سازندگان مجبور به ساخت بازی در این رزولوشن نخواهند بود. به این ترتیب برای افرادی که از تلویزیون‌های 4K استفاده می‌کنند ابعاد تصویر Upscale شده و به صورت 4K ارایه می‌شود و برای دارندگان تلویزیون‌های HD نیز به صورت 1080p باقی خواهد ماند. همچنین از بعد انتشار نئو، سونی سازندگان را مجبور خواهد کرد نسخه نئو بازی‌ها فریم و رزولوشن بالاتری نسبت به PS4 های فعلی داشته باشد و شاهد عرضه عناوین مشابه نخواهیم بود.

کنسول جدید یا Neo مشابه Slim جایگزین کنسول فعلی نیست و تنها در کنار آن عرضه خواهد شد. به این معنی که هیچ عنوان انحصاری برای نئو عرضه نمی‌شود. به نظر می‌رسد سونی مایل به تفکیک گیمرهای خود نبوده و حتی سازندگان اجازه نخواهند داشت محتوای انحصاری برای حالت نئو در نظر بگیرند. از جمله جلوه‌های گرافیکی بیشتر، یا محتوای جدید و ... و این شامل استفاده از VR نیز می‌شود. یعنی برخلاف تصور قبلی نئو حتی مخصوص VR نیز نبوده و دارندگان فعلی PS4 نیز خواهند توانست از کلیه عناوین دوربین واقعیت مجازی سونی یا VR استفاده کنند.

(PS4.5 یا نئو فقط مختص اجرای بازی‌ها با فریم و رزولوشن بالاتر است)

در آخر، به گفته Giant Bomb بازی‌هایی که از ماه اکتبر به بعد منتشر خواهند شد ملزم به پشتیبانی از نئو هستند. دیگر بازی‌ها نیز می‌توانند با کمک Patch حالت نئو را به بازی اضافه کنند. اما این خبر به معنی عرضه کنسول در ماه اکتبر نیست.

منبع:

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
میشه به من بگید چطوری سونی میتونه Gpuجداگانه به صورت اکسترنال برای ps4عادی معرفی کنه ؟؟؟؟؟ :))

دوست عزیز GPU اکسترنال نیازمند پورت ( درگاه فوق پر سرعته سرعتی معادل PCI-E کنونی) نکنه میخوای کارت گرافیک اکسترنالو وصل کنی به درگاه USB2.0 کنسول ؟؟:D

قبل ارسال پست کمی فکر کنید :)

اولا دوست عزیز اطلاع داشته باشید پورت کنسول Usb3هست جانم

دوما منظورم از اکسترنال اونی که شما میگی نیست اینقدر میدونم چی میگم منظورم از gpuاکسترنال اونی نیست که میگی منظورم شبیه pcارتقا دادنش هست

اکسترنال از اینجا منظور من جدا گانه بود شاید من بد گفته باشم

bazibaz

کاربر سایت
Aug 8, 2006
407
یه احتمال دیگه ام هست ممکنه کسایی که neo میگیرن لازم نباشه اون قطعه اضافی همراه vr رو تهیه کنن و عینک و دوربین کافی باشه و کاراییه اون قطعه همراه رو خود neo داخلش داشته باشه و تنها تفاوت با نسخه معمولی این باشه اینطوری معقولتر میشه این کار سونی

• Like
Reactions: « Lions Gate »

m_x20008

کاربر سایت
Jul 5, 2008
85
اولا دوست عزیز اطلاع داشته باشید پورت کنسول Usb3هست جانم

دوما منظورم از اکسترنال اونی که شما میگی نیست اینقدر میدونم چی میگم منظورم از gpuاکسترنال اونی نیست که میگی منظورم شبیه pcارتقا دادنش هست

اکسترنال از اینجا منظور من جدا گانه بود شاید من بد گفته باشم

منظورتون اکسترنال درون گرا بود ؟ چند نوع اکسترنال مگه داریم ؟

یعنی واقعا فکر میکنی پورت USB3 میتونه جوابگو انتقال این حجم عظیم از اطلاعات باشه :D داری شوخی میکنی دیگه ؟

منظورم شبیه pcارتقا دادنش هست
شبیه PC که دیگه اسمش اکسترنال نیست اون میشه اینترنال :D

تازه APU کنسول چسبیده رو برد . حتی امکان ارتقا اینترنال هم وجود نداره

برای استفاده از کارتهای گرافیکی اکسترنال ( بیرونی ) فقط باید از درگاه پر سرعت Thunderbolt 3 استفاده کرد. که کنسول PS4 فاقد این درگاهه

فکر میکنم باید بیشتر دراین مورد تحقیق کنی

• Like
Reactions: s.1

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
منظورتون اکسترنال درون گرا بود ؟ چند نوع اکسترنال مگه داریم ؟

یعنی واقعا فکر میکنی پورت USB3 میتونه جوابگو انتقال این حجم عظیم از اطلاعات باشه :D داری شوخی میکنی دیگه ؟

شبیه PC که دیگه اسمش اکسترنال نیست اون میشه اینترنال :D

تازه APU کنسول چسبیده رو برد . حتی امکان ارتقا اینترنال هم وجود نداره

برای استفاده از کارتهای گرافیکی اکسترنال ( بیرونی ) فقط باید از درگاه پر سرعت Thunderbolt 3 استفاده کرد. که کنسول PS4 فاقد این درگاهه

فکر میکنم باید بیشتر دراین مورد تحقیق کنی
رفیقم درست بخون منظورم من از اکسترنال یعنی جدا گانه بود جداگانه یعنی خودمون وصلش کنیمو
کلا خودم نباید واژه اکسترنال رو استفاده میکرم چون درست نبود

شما هم فکر کن پورت کنسول UsB 2. 0باشه شما اگه دنبال سوتی تو پست من گشتی اول اطلاعات خودتون بروز کنید

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
AMD گفته سه تا سخت افزار جدید ساخته و انتظار داره که تا سه یا چهار سال آینده بتونند باعث افزایش درآمدش بشند.

یکی ــشون به احتمال زیاد NX هست، یکی دیگه PS4.5 و آخری هم کنسول ارتقا یافته مایکروسافت. در کل پولاتونو واسه ورود به نسل 8.5 جمع کنید، بعد ورود به نسل جدید هم همچنان پول کنار بزارید واسه سه یا چهار سال دیگه ...

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
این وسط چه حالی بکنن دلال ها و واردکننده های محترم تو ایران!
من ترجیح میدم کنسول بعدی نداشته باشم برم سراغ PC تا یه ضرر حسابی بکنن بیخیال این سیاست شن.
دلالا رو pc هم كمتر از كنسول سود نميكنن خيالتون راحت دوسته من

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
PC براش انواع و اقسام قطعه عرضه میشه با قیمت پایین-متوسط و بالا. (درست مثل گوشی) آره قطعات با قیمت بالاش شاید ولی تو متوسط و پایین دستمون بازه یه سیستم که کارمون رو راه بندازه جمع کنیم.
متاسفانه زیر 970 یا حتی 980 ببندی پولتو ریختی تو جوب .

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
این وسط چه حالی بکنن دلال ها و واردکننده های محترم تو ایران!
من ترجیح میدم کنسول بعدی نداشته باشم برم سراغ PC

PC براش انواع و اقسام قطعه عرضه میشه با قیمت پایین-متوسط و بالا. (درست مثل گوشی) آره قطعات با قیمت بالاش شاید ولی تو متوسط و پایین دستمون بازه یه سیستم که کارمون رو راه بندازه جمع کنیم.
باز وضع بازار کنسول بهتره حداقل به قیمت جهانی نزدیکتره و در دسترس تر هستش اوضاع سخت افزار کامپیوتر که خیلی بلبشو و من میخاستم یه PC جمع کن اختلاف قیمتها زیاد و انحصارهای عجیب غریب دیدم.
به قول دوستمون هم زیر 1 تومن خرج کامپیوتر بکنی فقط به درد اینترنت رفتن میخوره.

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,527
نام
علی
آخ جون

خبرهای خوبی در راه است.

باشد که همگی رستگار شویم.

گذشته از شوخی عمر کنسولها 3 سال بشه خیلی خوب میشه.

اینجوری میشه شبیه عمر قطعات PC.

منتها با یک سوم قیمت.

• Like
Reactions: Polaris

ajabz

کاربر سایت
Jan 30, 2014
123
آخه مسئله اینجاست که فرضا قیمت این neo کم باشه دوباره میفته دست این توپخونه چیا از 2/5 شروع میکنن تا بیاد برسه قیمت معقول(که تازه همون هم بعد 2 سال زور داره)کنسول بعدی میاد همون آش و کاسه.
کاش نسل بعد کنسول رو ماژولار بسازن که تو اینجور آپگرید ها دیگه لازم نباشه کل کنسول رو دوباره خرید.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
آخه مسئله اینجاست که فرضا قیمت این neo کم باشه دوباره میفته دست این توپخونه چیا از 2/5 شروع میکنن تا بیاد برسه قیمت معقول(که تازه همون هم بعد 2 سال زور داره)کنسول بعدی میاد همون آش و کاسه.
کاش نسل بعد کنسول رو ماژولار بسازن که تو اینجور آپگرید ها دیگه لازم نباشه کل کنسول رو دوباره خرید.

کلا من با ایده ی تغییر روش در شیوه ی ارائه کنسول موافق نیستم ولی دیگه کنسول ماژولار خیلی ایده ی داغونیه رسما میشه PC با این تفاوت که مزیت های PC رو نداره واقعا مفت نمیرزه..... کنسولها مزیتشون بسته بودن معماریه و اگر این مزیت رو فدا کنن مفت نمیرزن. چون PC وجود داره

نکته ای که وجود داره این طرح سونی ( باز تایید میکنم اصلا باهاش موافق نیستم و آرزو میکنم شایعه باشه که نیست:(() نسل جدید محسوب نمیشه بازیهای بین PS4 و PS4K کاملا یکسان هستند. و فور کی کنسول جدید نیست بهمین خاطر نمیشه گفت سایکل رلیز کنسول داره سه ساله میشه.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
کلا من با ایده ی تغییر روش در شیوه ی ارائه کنسول موافق نیستم ولی دیگه کنسول ماژولار خیلی ایده ی داغونیه رسما میشه PC با این تفاوت که مزیت های PC رو نداره واقعا مفت نمیرزه..... کنسولها مزیتشون بسته بودن معماریه و اگر این مزیت رو فدا کنن مفت نمیرزن. چون PC وجود داره

نکته ای که وجود داره این طرح سونی ( باز تایید میکنم اصلا باهاش موافق نیستم و آرزو میکنم شایعه باشه که نیست:(() نسل جدید محسوب نمیشه بازیهای بین PS4 و PS4K کاملا یکسان هستند. و فور کی کنسول جدید نیست بهمین خاطر نمیشه گفت سایکل رلیز کنسول داره سه ساله میشه.
خدا امواتت رو بیامرزه که بین مخالفین PS4K دستکم یه نفر پیدا شد به این موضوع بصورت روشنی اشاره کنه

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
چقدر ساده هستین اخه ! :D نینتندو و xbone نتونستن کاری کنن سونی خودش استین بالا زده که PS4 رو نابود کنه ؟ :))
خبری از 4.5 و PS4K نیست کنسول جدید PS4 Slim هست با قابلیت خروجی 4K
مثل نسل قبل که x360 بعد یه مدت HD شد ! و پورت hdmi اضافه کردن و به کسی هم بر نخورد !

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
چقدر ساده هستین اخه ! :D نینتندو و xbone نتونستن کاری کنن سونی خودش استین بالا زده که PS4 رو نابود کنه ؟ :))
مثل نسل قبل که x360 بعد یه مدت HD شد ! و پورت hdmi اضافه کردن و به کسی هم بر نخورد !
دقیقاً منم همین نظرو دارم
حالا شایدم بخاطر اون خروجی 4K بیاد و اسمش رو هم بزاره PS4K که خودش میتونه منبع سو تفاهم ها باشه
ولی دلیل بر وجود داشتن کنسولی با مشخصات بهتر نیست

• Like
Reactions: bayern_vahid

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
به نکته خیلی خوبی اشاره کردی . نسل قبل وقتی پورت hdmi روی 360 پیاده کردند با اینکه سخت افزار تغییری نکرده بود ولی کیفیت اجرای بازی ها کاملا محسوس بود ! دقیقا حکم این را داشت که اگه کسی tv hd داره این کنسول را بخره و ازش لذت ببره نه تنها نکته منفی نبود بلکه خیلی ها هم خوشحال شدند !
الان چطوره که سونی اگه بخواد یه کنسول که مخصوص tv 4K بسازه عیب داره و به گیمرها برمیخوره ؟! دقیقا همون اتفاقی هست که برای 360 افتاده . به نظر من اگه سخت افزار تغییری نکنه و فقط کنسول قابلیت پشتیبانی از TV 4K داشه باشه هیچ عیبی نداره و کسی هم نباید ناراضی باشه . اتفاقا به نظر من اگه سونی این کار را نکنه کاملا عیب داره چون اگه کسی که TV 4K داشته باشه PS4 معمولی توانایی این را نداره که رزولوشن 1080 به 4K را UPSCALE کنه و این باعث میشه که TV کیفیت نامطلوبی را ارائه بده اونوقت اونایی که الان از این TV ها استفاده میکنند چیکار کنند ؟!

• Like
Reactions: incoming and g4m3r

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر