Nintendo Switch کنسول جدید نینتندو معرفی شد

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
در مورد سطح خفنیت ایده Switch هم فقط همین رو باید گفت که بعد از معرفی سهام نینتندو 6.5 سقوط کرده! به به به این همه خلاقیت
ماکان از تو دیگه بعیده. بعد از معرفی همین PS4 سهام سونی افت کرد. اگه اشتباه نکنم بعد از معرفی X1 هم همین اتفاق برای سهام مایکروسافت افتاد. بعد از معرفی Wii U هم باز سهام نینتندو افت کرده بود.

کلا معرفی کنسول جدید تقریبا همیشه منجر به افت قیمت سهام شرکت میشه. اصلا هیچ ربطی هم به کیفیت کنسول و این حرفا نداره و به خود بازار سهام و این حقیقت که شرکت یه محصول جدید معرفی کرده مربوط میشه.

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
شما نگفتید اما خود نینتندو گفته:

حالا با توجه به اینکه Switch در ظاهر یه کنسول خونگی معرفی شده چطور میخواید توجیه کنید قدرت یه چیز تبلت مانند به Xbox One میرسه دیگه اختلافش با Pro که در حد فاجعس.این قایم موشک بازیهایی هم که نینتندو داره در میاره کاملا روشن میکنه چقدر به کنسولش(تبلتش) مطمئنه.وقتی توی تریلر نشون دادن که میشه بازی رو در حالت دستی هم روی اون تبلت انجام داد یعنی کل چیزی که ساختن فقط یه تبلته با یه خشاب برای متصل کردنش به TV.
جوجه رو اخر پاییز میشمارن دوست عزیز;)
البته این بار جوجه رو توی ماه مارس میشمارن
من در عجبم هنوز حتی یک نفر هم به طور رسمی نگفته این کنسول مشخصاتش چی هست
در کل یه مقدار تحمل داشته باشید انشاا... همه چیز معلوم میشه
تاپیک هم تلفات کم میده:D

Rocktr

کاربر سایت
Oct 22, 2016
9
برادر حواست هست 19 روز دیگه PS4 Pro که حدود 2.5 برابر قویتر از خود همین PS4 هست داره با قیمت 399$ وارد بازار میشه. بعد بنظرت Nintendo Switch که 4 ماه دیگه تازه میخواد عرضه بشه نسبت به Pro چند برابر ضعیفتر میشه!
عزیز اولا که دیگه هرکسی میدونه که متاسفانه PS4 Proفقط مختصر بهبودی از نظر گرافیک و فریم و رزولوشن نسبت به PS4 معمولی ایجاد میکنه و اونم بیشترش برای کسایی که تلویزیون رزولوشن بالا 4k HDRداشته باشن حالا این بحثش جداست ولی اگه قرار بود ۲.۵ برابر واقعا قویتر باشه اونوقت PS4 قدیمی باید منسوخ میشد و اونهمه کسایی که دارن هم فقط ضرر میکردن.

دوما بر فرضم که اینطور بود و یه سوپر PS4 داشتیم این سوییچ اصلا یه محصول دیگست با کاربرد متفاوت.شما میتونی رو بزاری تو کیفت بری تو هواپیما بازی کنی؟ یا میتونی وسط بازیت درش بیاری بقیه بازی رو تو مترو بازی کنی؟

اصلا فکر کردی برای چی اینجور متفاوته؟ چون قرار نبوده مستقیم با کنسولهای دیگه رقابت کنه.محصول متفاوت خودشه.
برادر مگه نمیگید نینتندو خودش تاکید میکنه این یه کنسول خونگیه, پس این جواب ما نشد
هرکی به شما گفت نیتندو گفته کنسول خونگیه (یا کنسول دستیه) اطلاعی نداشته.چون این کنسول هایبرید هست یعنی ترکیبی از خونگی با قابلیت قابل حمل بودن.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
جوجه رو اخر پاییز میشمارن دوست عزیز;)
البته این بار جوجه رو توی ماه مارس میشمارن
من در عجبم هنوز حتی یک نفر هم به طور رسمی نگفته این کنسول مشخصاتش چی هست
در کل یه مقدار تحمل داشته باشید انشاا... همه چیز معلوم میشه
تاپیک هم تلفات کم میده:D

جوجه دیگه جوجه اس آخر آخرش میشه خروس :D
دیگه مثلا خرس که نمیشه :D

از کنسولی که تبلت ماننده و پرتابله چی میشه انتظار داشت چه قدرتی میشه ازش انتظار داشت ؟؟!!

بعد مثلا کنسول پرتابل حتی اگر از کنسول خونگی همتراز خودش هم قدرتمندتر هم باشه بخاطر محدودیت طراحی و سخت افزار و محدودیت پردازنده بخاطر باتری کیفیت اجرا بازی ها بسیار از کنسول خونگی کمتر میشه و ضعیفتر میشه

نمونه اش کنسول پرتابل psp از نظر سخت افزاری قویتر از ps2 بود اما از نظر کیفیت و کمیت اجرا بازیا و گرافیک خوب ps2 بهتر بود
حالا چه برسه به تبلت

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
جوجه دیگه جوجه اس آخر آخرش میشه خروس :D
دیگه مثلا خرس که نمیشه :D

از کنسولی که تبلت ماننده و پرتابله چی میشه انتظار داشت چه قدرتی میشه ازش انتظار داشت ؟؟!!

بعد مثلا کنسول پرتابل حتی اگر از کنسول خونگی همتراز خودش هم قدرتمندتر هم باشه بخاطر محدودیت طراحی و سخت افزار و محدودیت پردازنده بخاطر باتری کیفیت اجرا بازی ها بسیار از کنسول خونگی کمتر میشه و ضعیفتر میشه

نمونه اش کنسول پرتابل psp از نظر سخت افزاری قویتر از ps2 بود اما از نظر کیفیت و کمیت اجرا بازیا و گرافیک خوب ps2 بهتر بود
حالا چه برسه به تبلت
گفتم عجله نکنید احسان جان
شاید هم به جای جوجه اسب مسابقه در اومد اون وقته باید شرکتهای سونی و ماکرو باید چهار نعل دنبالش برن که شاید به گردش برسن:D

Rocktr

کاربر سایت
Oct 22, 2016
9
پس تکلیف 14 میلیون نفری که wii u خریدن چی میشه؟ الان کنسول ها خونگی نسل هشت یعنی ps4 - xbox one - wii u
خوب xbox one و ps4 تا سال ها سال بعد ساپورت میشن - حالا wii u دارا باید چیکار کنن؟
یک جور میگی تکلیفشون چی میشه انگار Wii Uهمین پارسال به بازار اومده باشه.
سال ۲۰۱۲ به بازار اومد که تا سال دیگه که Switch میاد میشه ۵ سال.

اگه تاریخچه و مدت ساپورت بقیه کنسولهای خونگی نیتندو رو ببینی میبینی مدت عمر Wii U طبیعی بوده:
NES طول عمر ۶ سال
Super Nintendo طول عمر ۵ سال
Nintendo 64 طول عمر ۵ سال
Gamecube طول عمر ۴ سال
Wii طول عمر ۶ سال
Wii U طول عمر ۵ سال

بعدشم نینتندو بارها اعلام کرد که سويیچ قرار نیست جایگیزین فوری Wii U و 3DS بشه و همچنان به ساپورت اون دو تا سیستم ادامه میده.
احتمالا حداقل تا ۲ سال دیگه رو ساپورت میکنه و بازی براش منتشر میکنه که میشه عمرش در مجموع ۷ سال و مدت زمان منطقی و استانداردیه.
همه مثل مایکروسافت نیستن که تا کنسول جدید داد در قبلی رو تخته کنه و زنده به گورش کنه.

• Like
Reactions: I AM XBOX

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
ماکان از تو دیگه بعیده. بعد از معرفی همین PS4 سهام سونی افت کرد. اگه اشتباه نکنم بعد از معرفی X1 هم همین اتفاق برای سهام مایکروسافت افتاد. بعد از معرفی Wii U هم باز سهام نینتندو افت کرده بود.

کلا معرفی کنسول جدید تقریبا همیشه منجر به افت قیمت سهام شرکت میشه. اصلا هیچ ربطی هم به کیفیت کنسول و این حرفا نداره و به خود بازار سهام و این حقیقت که شرکت یه محصول جدید معرفی کرده مربوط میشه.

من انتقادم بیشتر به دوستانی هست که فکر میکنن نینتندو پروردگار خلاقیت هست و الان همه نشستن ببینن چیکار میخواد بکنه که بپرن ازش کپی کنن. چون نتنها خود کنسولهای سونی و مایکروسافت عملا ربطی به نینتندو نداشتن بلکه خصوصا در مورد سونی این PS بوده که بازار کنسول هارو لید کرده نه نینتندو. نینتندو هم تو این سال ها تا حد زیادی به انزوا رفته و در حال حاضر محدود به کنسول دستی شده. Switch هم سعی داره با استفاده از محبوبیت کنسول دستی نینتندو و بازار موبایل وارد رقابت کنسول های خونگی بشه چون میدونه هیچ شانسی برای رقابت معمولی نداره.

ضمن اینکه باز بحث کپی برداری باشه و اورجینال بودن ایده ها باشه، ایده Switch خیلی هم اورجینال نیست. سونی هم با بحث ریموت پلی و بازی های مشترک بین Vita و PS4/PS3 یه همچین چیزی رو پیاده کرده بود. حالا تجربه Switch‌ قطعا خیلی بهتره چون ماهیت کنسول on the go هست اما اون چیز اورجینالی هم نیست که نینتندو خودش متصور بود و فکر میکرد اگه رونمایی بشه زمین و زمان به هم میریزه سونی و مایکرو شروع میکنن به اسکی رفتن.

حالا باید دید ایده های مثلا نوآورانه نینتندو در رقابت با 4K Gaming و HDR و بازار وحشتناک موبایل چقدر دوام میارن.

این رو هم بگم که سویچ برای من یه ناامیدی محض و خالص بود! من منتظر یه کنسول خونگی واقعی و خوب بودم و واقعا دیگه از این کنسول های عجیب غریب نینتندو که قراره در نهایت به بازی های خود نینتندو و دو سه تا انحصاری محدود بشن خسته شدم. فکر میکنم انتظار یه گرافیک بروز و خوب درخواست عجیب غریبی نباشه! اما نینتندو کماکان سعی داره یه کنسول از رده خارج رو به واسطه یکی دوتا ایده عجیب به فن هاش قالب کنه.

اینور 4K و HDR و گرافیک های محیرالعقول هست، اما ما باید کماکان زلدا رو با گرافیک PS2 ببینیم، و نکته اینه که در عوض میتونیم با یه گیم پد بدقواره بازی کنیم یا کنسول رو با خودمون ببریم تو هواپیما بازی رو ادامه بدیم!

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اساتید میگفتند اطلاعات از کنسولشون نمیدن چون دیگران(سونی و مایکروسافت)از روی ایده شون کپی میکنن=))
بنظرمن نیتندو از توی خط کنسول خونگی کامل بیاد بیرون بزنه توی همون کنسول دستی

• Like
Reactions: ehsanservat

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من انتقادم بیشتر به دوستانی هست که فکر میکنن نینتندو پروردگار خلاقیت هست و الان همه نشستن ببینن چیکار میخواد بکنه که بپرن ازش کپی کنن. چون نتنها خود کنسولهای سونی و مایکروسافت عملا ربطی به نینتندو نداشتن بلکه خصوصا در مورد سونی این PS بوده که بازار کنسول هارو لید کرده نه نینتندو.
چجوریه کل اطلاعات همه در مورد تاریخ کنسول ها کلا محدود شده به نسل قبل تا الان؟
این جمله به نظر من جایزه سنگین ترین جمله این تاپیک هست:
"این PS بوده که بازار کنسول هارو لید کرده نه نینتندو."

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pbgame

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
@Cloud Strife

ماکان من کاری به اون دسته از فن‌ها ندارم. توی هر فن بیسی میشه مشابه دوستانی که زیادی اغراق می‌کنند و الکی چیزی رو بیش از اندازه بالا میبرن پیدا کرده و هیچ عنوان هیچ محصول/شرکتی از این قاعده مستثنی نیست.

به نظرم با دید بدی داری سمت Switch میری ماکان و تمرکزت روی گذاشتی رو حواشی اون. اینکه N ماه پیش یکی از مسئولای نینتندو یه چیزی گفته یا اینکه ایده کپی برداری بشه یا نشه یا شده و.... این حرفا اصلا ارتباطی به خود کنسول و چیزی که الان دارن نشون میدن نداره. اینی که الان داریم میبینیم خداییش ایده و طرح خیلی جالبی داره و اگر نینتندو بتونه از تمام پتانسیلش استفاده کنه، ممکنه به یه محصول خیلی موفق و حتی یه استاندارد تبدیل بشه.

جدا نمیتونی بگی حتی یکبار این موضوع به ذهنت نرسیده که چی می‌شد اگه میتونستم بازیی که دارم انجام میدم رو به همین صورت و با همین کیفیت بعدا خارج از خونه/توی مسافرت و... ادامه بدم. بعید میدونم هیچ گیمری بتونه با قاطعیت بگه حتی یکبار این موضوع به ذهنش خطور نکرده. (اگه یادت باشه حتی بازیساز محبوب بازی‌سنتر یعنی کوجیما هم دنبال همچین کاری بود) الان Switch دقیقا داره این ایده و تفکر رو به واقعیت تبدیل میکنه و به نظر من دلیل اصلیی که الان اینقدر هیجان دور و برش رو گرفته بخاطر همینه.

در مورد بخش دوم صحبتات من حرفت رو به خودت برمیگردونم. الان ما اون سمت از طرف هر دو شرکت مایکرو و سونی داریم و 4K و HDR و گرافیک های محیرالعقول میبینیم که خیلی هم عالی هستند. ولی حالا من گیمر چرا باید برای دیدن این موضوع برای سومین بار هیجان زده باشم؟ چرا باید دلم بخواد نینتندو هم دقیقا و بدون ذره‌ای تغییر همین راهی رو که سونی و مایکرو در پیش گرفتن ادامه بده؟ بهتر نیست حالا که اون سمت دوتا (سه تا با احتساب PC) انتخاب داریم نینتندو دیگه خیلی تمرکزش رو روی این قضیه نذاره و بجاش یه کار جدید و متفاوت انجام بده؟ والا نمیدونم چرا به نظرتون دیدن همون چیزایی که سونی و مایکرو دارن الان نشون میدن، برای سومین/چهارمین بار از طرف نینتندو، میتونه جذابتر از Switch باشه که داره یه ایده متفاوت‌ نسبت به رقبا رو دنبال میکنه.

در مورد اون مقایسه زلدا با PS2 هم نزن از این حرفا ماکان :D خداییش من خیلی دوست دارم با اون PS2 که میتونستی همچین گرافیکی رو (با همچین وسعتی و به صورت کاملا 3D) باهاش تجربه کنی، ببینم و یه چند وقتی باهاش بازی کنم :D نکن پسرم، میدونم دلت از نینتندو پره ولی از اینجور اغراق‌ها نکن :D

در نهایت هم باید بگم که خداییش نمیخوام مثل این آدمای رو اعصاب به نظر بیام که با یه جمله سریع جلوی بحث و انتقاد رو میگیرن ولی خب اگر از این رویه نینتندو خوشت نمیاد (و این دو نسل اخیر هم همچین حسی نسبت بهش داشتی) چرا اصلا منتظر NX بودی؟ الان به نظرم انتظار اینکه نینتندو بیاد یه دفعه‌ای یه کنسول خونگی بسیار قوی و استاندارد (مثل مایکرو و سونی) منتشر کنه و همه بازیاش هم بشن فوق رئال و گرافیک خفن داشته باشن، از پایه یه انتظار نامناسب و اشتباهه. نینتندو سالهاست روند متفاوتی نسبت به دیگر شرکتا در پیش گرفته و گیمرا هم نشون دادن که در صورت حمایت سازنده‌ها، کاملا از این رویه نینتندو پشتیبانی می‌کنند. ( موفقیت Wii و خصوصا 3DS با وجود رقبای بسیار قدرتمندتر از لحاظ سخت افزاری کاملا گواه این موضوع هست)

با وجود اینکه به نظر خودم قدرت و گرافیک نشون داده شده موقع معرفی Switch کاملا براش مناسب به نظر میاد، اما این یه حقیقت انکار نشدنیه که اگه کسی بخواد گرافیک و قدرت روز دنیا رو توی بازی‌ها تجربه کنه نباید سمت پلتفرم‌های نینتندو بره. اگه گرافیک می‌خواید باید برید سمت مایکرو، سونی یا PC. نینتندو راهش از بقیه جداست و این دیگه یک حقیقته که فکر کنم همه تا الان درکش کردن. اگه چیزی که نینتندو داره نشون میده به سلیقتون نمیخوره، دقیقا معنیش همینه که سلیقه شما با نینتندو یکی نیست. خیلی راحت بیخیال Switch بشید. دست کم ۲-۳ تا آپشن دیگه وجود داره و میتونید از اونا برای رفع نیازتون استفاده کنید. هیچ محصولی برای تمام افراد طراحی نشده و کنسولای خونگی و دستی هم از این قاعده مستثنی نیستن.

آخرین ویرایش:

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
بعد از منتشر نشدن RDR 2 روی Switch حالا تولید کننده Mass Effect: Andromeda هم تایید کرده که برنامه ای برای عرضه بازیشون روی این کنسول ندارن:

fjz63yupx7lj7gybei6h.jpg

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
در نهایت هم باید بگم که خداییش نمیخوام مثل این آدمای رو اعصاب به نظر بیام که با یه جمله سریع جلوی بحث و انتقاد رو میگیرن ولی خب اگر از این رویه نینتندو خوشت نمیاد (و این دو نسل اخیر هم همچین حسی نسبت بهش داشتی) چرا اصلا منتظر NX بودی؟

خدایش یک بار لایک کردن این جمله به نظرم بی انصافی بود Like X Infinit

دوستان ظاهرا كنسول داخل حالت portable حداكثر 3 ساعت جوابگو هست
A Deep Dive on LPVG’s Nintendo Switch Reports and Info

احتمال هست فقط مربوط به Dev Kit باشه. البته در صورتی هم که درست باشه مثل 3ds و u سریع باتری ظرفیت بالا براش تولید میشه.
--------------------
به نظرم اومد یک نکته رو اینجا بگم بد نیست. من متخصص سخت افزار نیستم اما یک تفاوت اساسی بین Switch و دو کنسول سی Wii وجود داره هر دوتا کنسول وی و وییو از معماری کنسول گیم کیوب استفاده کردن که مخصوصاً دز زمان عرضه وییو شدیداً قدیمی بود و کار رو رای بازیسازها مشکل میکرد اما طبق مواردی که توی بلاگ انویدیا بود سویچ کاملاً معماری جدیدی داره و برای ساختش وقت انرژی گذاشته شده.

VIDIA Technology Powers New Home Gaming System, Nintendo Switch
The first thing to know about the new Nintendo Switch home gaming system*: it’s really fun to play. With great graphics, loads of game titles and incredible performance, the Nintendo Switch will provide people with many hours of engaging and interactive gaming entertainment.

But creating a device so fun required some serious engineering. The development encompassed 500 man-years of effort across every facet of creating a new gaming platform: algorithms, computer architecture, system design, system software, APIs, game engines and peripherals. They all had to be rethought and redesigned for Nintendo to deliver the best experience for gamers, whether they’re in the living room or on the move.

intendo Switch is powered by the performance of the custom Tegra processor. The high-efficiency scalable processorincludes an NVIDIA GPU based on the same architecture as the world’s top-performing GeForce gaming graphics cards.
The Nintendo Switch’s gaming experience is also supported by fully custom software, including a revamped physics engine, new libraries, advanced game tools and libraries. NVIDIA additionally created new gaming APIs to fully harness this performance. The newest API, NVN, was built specifically to bring lightweight, fast gaming to the masses.

با توجه به این گفته ها نینتندو اینبار روی سخت افزار کم نگذاشته.

پی نوشت*: به نظرم این صحبت که سویچ کنسول خانگی هست و کنسول دستی بعداً میاد یک استراتژی از سمت نینتندو هست که در صورت شکست سویچ سریع از اون استفاده کنن مشابه زمان DS که قرار بود جایزین GBA نباشه اما با موفقیتش سریع تبدیل به کنسول دستی اصلی نینتندو شد اینجا هم اگر سویچ موفقیت به فروش مناسب بشه کنسول دستی درکار نخواهد بود (به نظر من همین که نینتندو روی یگ کنسول تمرکز بکنه کلی مزایا برای نینتندو ایجاد میکنه).
در نهایت به نظر من بازار جدید نینتندو سه محور خواهد داشت. کنسول هیبریدی، بازیهای موبایل و پلتفرم QOL به این صورت که کنسول هیبریدی جایگزین بازار کنسول خانگی میشه و بازار کنسول دستی هم به صورت ترکیبی بین کنسول هیبریدی و بازیهای موبایل تقسیم میشه و در نهایت برای افرادی که طرفدار محصولاتی مثل WiiFit، WiiSport و... هستن پلتفرم QOL ارائه میشه.

Off topic: حالا سویچ به کنار من تو کف اینم که سومین کنسولی که AMD توساختش مشارکت داره چیه!!!

• Like
Reactions: m.a.t

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دوستان میگن چرا باید 4K داشته باشه ، چرا باید HDR داشته باشه ، فقط با ظاهرو امکانات جانبی کنسول حال میکنن ، اصلا معنی نمیده گرافیک واسه نینتندو ، فقط سران نینتندو وظیفشون عوض کردن امکانات جانبی کنسوله کاری به بقیه هم نباید داشته باشن ، بیخیال ، چند روزه از معرفی میگذره دریغ از یک مشخصه ی فنی .
والا پسرا بیکار نیستن همش بیرون تبلت دستشون باشه مثل دخترا ، چیزی هم که توی تریلر مشخص بود بازارِ اصلیو مانورشون روی دختراست :D

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
بعد از منتشر نشدن RDR 2 روی Switch حالا تولید کننده Mass Effect: Andromeda هم تایید کرده که برنامه ای برای عرضه بازیشون روی این کنسول ندارن:

fjz63yupx7lj7gybei6h.jpg
این نوشته مشخص هست که مال قبل معرفی کنسول نینتندو هست حتی قبل از معرفی pro
نمیدونم چرا بعضی از دوستان اینقدر بیخود کنسول نینتندو رو میکوبن حداقل به خودتون یه مقدار زحمت میدادید نگاه میکردید که نوشته برای الان نیست که نوشته neo

• Like
Reactions: Z-fan and Fratos

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر