franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
دون ۲ فوق العاده بود. من دو بار تونستم تو سینما ببینم و می‌تونستم باز میرفتم می‌دیدم. برای منی که عاشق بلید رانر ویلنوو بود، این فیلم از اون جلو زد و به جرات بهترین فیلم آپیک و علمی تخیلی ۱ دهه ی اخیر سینماست. برای سینما ی مارول زده دنیا مثل یک نفس تازه بود، با اکشنی که واقعا من نظیرش رو ندیده بودم

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,398
نام
محمد
Dune 2 شاهکار بود! یک تنه مولان و ویلنو سینما رو زنده گذاشتند. خیلی وقت بود فیلم به این اندازه حماسی و عجیب ندیده بودم. خیلی حس تازگی داشت، چیزی که توی 99% فیلمای حال حاضر نمی بینیم.

آخرین ویرایش:

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,072
اقا من این DUNE رو میخوام شروع کنم ببینم. یه سریا میگن اصلا جذابیت نداره، یه سریا میگن خیلی خفنه. با توجه به اینکه تایم فیلم خیلی زیاده لطفا یه نفر دقیق بگه که فیلمش شخصی پسند هست یا عوام پسند؟ :D

• Like
Reactions: hitman68

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,660
نام
iMAN
اقا من این DUNE رو میخوام شروع کنم ببینم. یه سریا میگن اصلا جذابیت نداره، یه سریا میگن خیلی خفنه. با توجه به اینکه تایم فیلم خیلی زیاده لطفا یه نفر دقیق بگه که فیلمش شخصی پسند هست یا عوام پسند؟ :D
یه چیزی بین هردو. کتابش خیلی خفن تر و رک تر هست . اینا این همه که ملت تعریف میکنن تازه ملو کردن قصه رو . فیلم اول چون بحث معرفی و جو و پرداختش و... بیشتره میگفتن حوصله سربره ...!!! همین.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,398
نام
محمد
این ویدیو بشدت جالب بود. فیلم از بعد فسلفی حرفای زیادی برای گفتن داره جزو اون اثاره که تا مدت ها میشه در موردش بحث کرد.

• Like
Reactions: m.a.t

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
در کل فیلم علمی تخیلی به این وسعت و خوبی خیلی وقته نداشتیم و تا خیلی سال دیگه هم فکر نکنم داشته باشیم :-" (تا وقتی dune 3 بیاد)
واقعا که چیزی کم نزاشتن برای فیلم.
+
stilgar لعنتی خیییییییییلی خوب بود :-" :-" :-"
خلاصه اینکه، LISAN AL GAIB :-"

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
تا حدودی جفتش. بستگی داره که با چه دیدی به فیلم نگاه کنی.
البته قسمت اولش ممکنه یه ذره روند کندی داشته باشه چون تو یک ساعت باید بیننده ای که هیچ آشنایی با محیط و داستان نداره رو وارد دنیای فیلم کنه. واسه همین مخاطبی که دنبال اکشن و CGI هست ممکنه حوصلش سر بره یا بگه جذابیت نداره. اما اگه بهش شانس بدی تو نیمه دوم فیلم جبران میکنه.
فیلم دوم هم که شاهکاره :D از تیموتی شالامی انتظار همچین بازی رو نداشتم حقیقتا.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,398
نام
محمد
View attachment 333844

Dune: Part Two 2024

6/10

چقدر این فیلم و هم فیلم قبلیش، فلیمای خنکی‌اند!
فضاسازی، شخصیت‌پردازی و... همه بی‌روح و بی‌حوصله.
قهرمان اصلی قصه فکر نکنم تو هیچ قصه مشابهی، اینقدر گیج و سردرگم دیده باشم.
نصف مدت میگه من اونی که میخواین نیستم، بعد یهو مسیر عوض میشه.
تار و پود قصه، باسمه‌ای و وصله پینه شده است به نظرم. عمق نداره این قصه.
بازیگری هم که برای نقش قهرمان انتاب کردن، عمیقا این‌کاره نیست و به فیگور قهرمان/لیدر نمی‌خوره! آستیل باتلر رو انتخاب میکردن، به نظرم انتخاب بهتری میشد.
و کدوم بی‌خرد هنرندیده‌ای اولین بار گفت که این مجموعه دون، ارباب حلقه‌های دوران جدید و نسل جدیده؟!
ناامیدمون نکن تو رو خدا!:D
پاول با اجتناب از سرنوشت خودش، سرنوشتش رو تعیین میکنه. حتی موقعی که انکار میکنه پیروان خودش به بهانه فروتن بودنش دوباره بهش ایمان میارند.
در نیمه دوم تصمیم میگیره دیگه مقاومتی نکنه و همون چیزی که براش مقدر شده انجام بده. حتی دیگه خودش رو فرمن نمیدونه و برای رهبری اونا خودش رو از اونا بالاتر میبینه.
موقعی که میفهمه خودشم هم خون دشمن های خاندانش است. به این نتیجه میرسه که خودشم باید راه و روش شیطانی اونا رو ادامه بده تا موفق بشه. پاول در نهایت یک رهبر نمادین دروغینه، سرانجام هم به یک فرد بی رحم مثل دشمنان خودش تبدیل میشه.
حداقل این برداشتی که من داشتم.:D

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
ناامیدمون نکن تو رو خدا!:D
پاول با اجتناب از سرنوشت خودش، سرنوشتش رو تعیین میکنه. حتی موقعی که انکار میکنه پیروان خودش به بهانه فروتن بودنش دوباره بهش ایمان میارند.
در نیمه دوم تصمیم میگیره دیگه مقاومتی نکنه و همون چیزی که براش مقدر شده انجام بده. حتی دیگه خودش رو فرمن نمیدونه و برای رهبری اونا خودش رو از اونا بالاتر میبینه.
موقعی که میفهمه خودشم هم خون دشمن های خاندانش است. به این نتیجه میرسه که خودشم باید راه و روش شیطانی اونا رو ادامه بده تا موفق بشه. پاول در نهایت یک رهبر نمادین دروغینه، سرانجام هم به یک فرد بی رحم مثل دشمنان خودش تبدیل میشه.
حداقل این برداشتی که من داشتم.:D
برداشت شما درسته چون:
پاول اصلا قهرمان نیست. دقیقه اون دوستمون هم به خاطر همین با فیلم حال نکردن چون به پاول به چشم قهرمان داستان نگاه میکنن. :D
اگه دقت کنید از جایی تصمیم گرفت اون water of life رو بخوره که هارکونن ها به sietch tabr حمله کردن و زدن ملت رو کشتن و احتمالا این مورد رو تو هیچکدوم از ویژن هاش ندیده بود. در واقع اینا وارد جنگی شده بودن که راه در رویی نداشت و بدون رهبری فرمن ها منقرض میشدن. در نهایت تصمیم میگیره که از عقیده مذهبی اونا استفاده کنه تا انتقام پدرشو بگیره و امپراطور کهکشان شه.

تلماسه چندجا دیدم می گن برای درک فیلم کتابش رو باید بخونی . درسته؟

نه لزوما. ولی خب اگه بخوای تو دنیاش immerse شه یا باید کتابو بخونی یا اینترنتو شخم بزنی.

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,398
نام
محمد
Dune part ii
رو دیدم فیلم خوبی هست و لذتبخش
امیدوارم کارش به شیردوشی نکشه و زود جمع جورش کنن
پ ن : خوراک ۵ سال رائفی پور و دوستان جور شد با این فیلم 😂😂😂
مثل اینکه کتاب سوم پایان کار داستان نیست. و در کتاب های 4 و 5 داستان و دنیا بشدت به سمت عجیبی میره. اما حیف فکر نکنم ویلنو هیچموقع اون کتاب ها رو اقتباس کنه.:(

TW0-FACE2

کاربر سایت
May 24, 2021
102
بنظرم dune مقداری برای مخاطب عام نامفهومه
اگه قبل پارت 2 یا 1 حداقل یک مینی سریال میدادند که دنیاش و خاندان هاش چطوری هست و اینکه چه برسر انسان ها امده و سیر تکاملشون چطور گذشته خیلی خوب میشد

آخرین ویرایش:

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
559
مثل اینکه کتاب سوم پایان کار داستان نیست. و در کتاب های 4 و 5 داستان و دنیا بشدت به سمت عجیبی میره. اما حیف فکر نکنم ویلنو هیچموقع اون کتاب ها رو اقتباس کنه.:(
همیشه چیزای خوب اقتباس خوبی نمیشن یا کلا نمیشن... مثل همین این یا دوران اول یا دوم میدل ارث

• Like
Reactions: Arima Kishou

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر