a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
755
نام
علی
بیخیال بابا
با این فرمونی که اینا دارن پیش میرن در آینده نزدیک احتمالا مرد بودن یا سفید پوست بودن خودش جنسیت زدگی و نژاد پرستی حساب میشه
همون کسی که تو کتابش الف سیاه پوست نبوده پس نژاد پرست و ضد زن بوده، eowyn به خفن ترین شکل توش میزنه ویچ کینگ رو میکشه
خلاصه که در حال حاضر افراط و تفریط عجیب غریبی تو این مورد دارن میکنن

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
811
نام
رضا
دوستان یک چندتا فیلم horror قشنگ تو مایه های descent پارت 1 و 2 معرفی کنید ( تو سبک اشباح و جن گیری و روح نباشه. یا creature - monster باشه یا اسلشر مثل جیسون وهالوین و ...) . قدیمی یا جدید فرقی نمیکنه . فقط کمتر شناخته شده باشه بهتره چون 90 درصد معروف ها رو دیدم . با تشکر

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,369
نام
Mehrdad
باور کنید انقدر راحت و سطحی نمیشه قضاوت کرد، خیلی خطرناکه که اینقدر راحت به یک محتوا یا هرچیزی برچسب بزنیم، یعنی چی جواب یک جمله است که همه نژادپرست بودند و فولان؟ یعنی ملت نویسنده باید از این به بعد تفتیش عقاید بشند که چرا رنگ کرکتر خلق شده شون سفید هست یا نه؟ قهوه ای هست یا نه؟ واقعا فکر میکنید این مسیر به جای خوبی میرسه؟ به نظرتون یک شکل جدید از سانسور، و تبعیض پدید نمیاره؟ اصن حقیقتا حیرت میکنم بعضی از نظرات رو میخونم....

چرا راه دور بریم؟ تو همین مملکت، واقعا فکر میکنید از اول همه نسبت به "سهمیه" دانشگاهی، نفرت داشتند؟ از اول اگاهی امروز نسبت به این پدیده های تبعیض امیز وجود داشت؟ خیر، از فولان فیلسوف خفن فرانسوی بگیر، تا فولان منورفکر وطنی تحصیل کرده در بهترین دانشگاه های جهان، همگی استقبال میکردند، چون فکر میکردند "این گروه در گذشته مورد تبعیض بوده، پس الان ما وظیفه داریم با تبعیض معکوس جایگاهشون رو ارتقا ببخشیم تا هم سطح دیگران بشند"

حالا بعد از چند دهه، ایا تبعیض از بین رفته؟ یا بیشتر شده؟ یعنی واقعا فکر میکنید "واکنش" بهتر از "راه حل" به وضعیت فعلی پاسخ میده و بهبود میبخشه؟ واکنش بعد از خودش دوباره کنش به همراه نمیاره؟

موضوع خیلی پیچیده است، به اندازه اشتباه گرفتن مشکل "سیستماتیک" با مشکل "عمدی"

بله، تو همین ایران، همین قشری که امروز سهمیه دریافت میکنه، یک زمانی از باقی جامعه مسیر سخت تری رو برای پیشرفت طی میکرد، اما ایا تمام این سختی گردن سیستم بود؟ خیر، بخش بزرگیش به دلیل فرهنگ و سبک زندگی همین قشر بود که باعث میشد نتونه همپای جامعه حرکت کنه، وگرنه در جامعه فرصت پیشرفت تقریبا برای همه وجود داشت، حالا پرسش میشه "ایا سیستم وظیفه نداشت تا بالاترین حد برابری رو برای تمام اقشار فراهم کنه؟ و مشکلات رو از سر راه برداره؟" چرا، قطعا این وظیفه رو داشت، دقیقا همین کار باید به عنوان راه حل انجام میشد تا کار به واکنش نکشه، که کشید و این کشور هم به همراهش سقوط کرد...

حالا خنده دار نیست ما سیستم امریکا رو با ایران مقایسه کنیم؟ خنده دار نیست یک ایرانی همراه جریانی بشه که پرفرصت ترین ناحیه جهان، شکوفاترین جامعه جهان، رو این چنین تحقیر میکنه؟ درسته که تا همین 30 40 سال پیش، در امریکا نژادپرستی سیستماتیک و حتی قانونی وجود داشت، و امروز هم ته نشینش تا حد زیادی هنوز باقی مونده، اما خنده دار نیست برابری فرصت ها در امریکا، با "واکنش" به تعادل برسه؟ واکنش کار انسان های بی سواد، نامتعادل، احساساتی و غیر منطقیه، راه حل اما کار یک جامعه متمدن و فرهیخته است، این که در واکنش به تصور و خیال اینکه "نویسنده نژادپرست بوده"، بیایم در اثار ملت دست ببریم، نه تنها راه حل نیست، که واکنشیه شبیه به سهمیه دار کردن یک قشر خاص در ایران،

من به عنوان کسی که همیشه در حد خودم از حقوق دیگران دفاع کردم و الانم میکنم، محدود به امروز و دیروز و این ترند ها هم نبوده یعنی حتی در بچگی حتی در مدرسه، به نظرم این روش نه تنها پاسخگوی وضعیت فعلی نیست، که مانند طرفداری ارتوروسکر از میکامی در بازیسنتر، چیزی جز نفرت و دید منفی بیشتر نسبت به اون قشری که فکر میکنید دارید ازشون دفاع میکنید، به ارمغان نمیاره، نظر شخصی من رو اصن فراموش کنید، برید یک مقدار در مورد تبعیض مثبت، تبعیض معکوس، مطالعه کنید تا ببینید ما با چه پدیده خطرناکی روبرو هستیم، من نمیخوام فاز doomsday اینا بگیرم، اما تقریبا مطمئنم میرسه اون روزی که اشتباه ابلهانه و یا شایدم نیات پلیدانه این کمپانی ها در این سوئ استفاده ها مشخص میشه، میرسه روزی که این ته نشین هم بخوره، بالا بیاد، و همه اگاه بشند که هرکی با این جریان مخالفت میکنه نژادپرست نیست، ریاکار نیست، البته که همه صداقت ندارند، مثلا صفحه قبل از توییت یک بابایی عکس گذاشتید، که به نظرم یکی از ابله ترین کاربران توییتر فارسی همین ایشونه، امثال این جز بدنام کردن یک حرکت، کار دیگری بلد نیستند انجام بدند، اما همه و هرکسی مخالف این جریانه نژادپرست نیست، چه بسا شما که رو هوا انگ میزنید، از ان کس نژادپرست تر هم باشید.

*موضوع به وضوح سیاسیه، تقلیل دادنش به چهارتا سریال و مدیا کار بسیار اشتباهیه، همین الان طرف هر مزخرفی میخواد به عنوان کنشگر سیاسی میگه، تا انتقاد میکنی میگه تو نژادپرست و زن ستزی اوف بر تو!! در واقع این جریانات رسانه ای بخش نرم این حرکته و در راستای اهداف سیاسیش حرکت میکنه، متاسفانه ضرر اصلی هم در نهایت همین رنگین پوست ها و ترنس ها و جنسیت های گوناگون میکنند، در واقع قربانی میشند و مورد سواستفاده قرار میگیرند،
**صفحه قبل دوستی گفت نمیگیم ایرانی هستید خفه شید، میگیم اونا بعد از سیاه ها شمارو میندازن دور، پاسخ به این دوست خیلی ساده است: عزیزم، ملت نیاز به قَیِم، سرپرست، لَله، ولی، یا وکیل ندارند، ملت خودشون عقل دارند و میدونند در چه دنیای زندگی میکنند، شما حق ازادی بیان رو از کسی نگیرید، به واسطه ایرانی یا خاورمیانه ای بودن تحقیر نکنید، حمایت و اگاهی بخشیتون پیشکش...
***راه حل در سیستمی که اوبامای سیاه نفر اول میشه، مهاجرین از کشور های متخاصم وارد پارلمان میشند، همیشه وجود داره، واکنش اما در چنین جامعه ای، جز تخریب هرچی بود و نبود، فایده دیگه ای همراه خودش نمیاره.. واکنش ایران رو نابود کرد، شاید امریکا رو نابود نکنه، اما قطعا در روند پیشرفت طبیعی امریکا، اختلال ایجاد میکنه... در فضای رسانه، راه حل یعنی وایر، یعنی ویتنی هوستون، یعنی بی بی کینگ، واکنش یعنی سیاه شدن ملکه انگلستان یا البرت وسکر...

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
دوستان یک چندتا فیلم horror قشنگ تو مایه های descent پارت 1 و 2 معرفی کنید ( تو سبک اشباح و جن گیری و روح نباشه. یا creature - monster باشه یا اسلشر مثل جیسون وهالوین و ...) . قدیمی یا جدید فرقی نمیکنه . فقط کمتر شناخته شده باشه بهتره چون 90 درصد معروف ها رو دیدم . با تشکر
آقا این descent قسمت دومش هم قشنگه؟ قسمت یک عالی بود با اون پایانش...

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
تو بسیاری از کتاب ها که منبع اقتباس فیلم و سریال هستند هیچ اشاره ای به رنگ پوست یا نژاد شخصیت ها نمیشه،ولی به صورت پیش فرض بسیاری از مردم به خاطر اینکه نژادپرست هستند حالا به صورت خواسته یا ناخواسته،انتظار دارند شخصیت اصلی همیشه سفید پوست باشه.به همین دلیل اگر در فیلمی شخصیت اصلی رنگ یا نژاد متفاوتی از دیدگاه این افراد داشته باشه به این نتیجه میرسن که رنگین پوست ها دارند به سینما گند می زنند.هزاران فیلم با محوریت شخصیت های سفید پوست ساخته شده و خواهد شد،پس ساخت چند فیلم با محوریت شخصیت های رنگین پوست حتی اگر فرض را بر این بگیریم که متضاد با منبع اقتباس هست،هیچ خدشه ای به صنعت سینما وارد نخواهد کرد.

• Like
Reactions: Empyrium

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
811
نام
رضا
آقا این descent قسمت دومش هم قشنگه؟ قسمت یک عالی بود با اون پایانش...
مثل یک نیست ( یکمی پایینتره ولی 100 درصد ارزش دیدن داره) ولی باید حتما دید چون ادامه مستقیم شماره یک هست.

آخرین ویرایش:

reza11

کاربر سایت
Jun 6, 2013
811
نام
رضا
نه.
ولی از اونجایی که قسمت اول خیلی خوب بود، ارزش یبار دیدن رو داره.

Pandorum 2009 اگه ندیدی ببین.
The Mist 2007
I spit on your grave 1978
Dawn of the Dead 1978
فیلم خوب تو این سبک جنایی/وحشت/اسلشر خوب که شناخته شده هم نیستن زیاده ولی الان حضور ذهن ندارم.
هم سریاله و یه فصل هستش، خواستی یه نگاهی بنداز mildred ratched
اگه سریال هم میبینی این سریال 2009 Harper's Island رو حتما ببین. یک فصل هست . اسلشر راز الوده . خیلی قشنگه

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
اینطور که پیش میره یکم دیگه بگذره تبدیل به سلول اولیه کم فرهنگ عوضی تبدیل میشیم :D

طوری صحبت میشه که انگار صنعت سینما اول تو ایران راه افتاده و ما به خانم ها و سیاه پوست ها بی احترامی میکردیم حالا چندساله تغییر کرده یه سری انسان فرهیخته پیدا شدند که دیدگاه انسانی دارند ! ما نه ته پیازیم و نه سر پیاز، چه اون موقع که نژادپرستی بوده و چه الان که به گروه "خاصی" این همه اهمیت داده میشه بنابراین مسئول هر دو همین انسان های فرهیخته اند. ما فقط هر نسخه ای که برامون پیچیده شده رو استفاده کردیم. همون توصیفی که ما عادت کردیم نسبت به خانم ها داشته باشیم هم نتیجه ساخته های همین عده هست، زمانی که داشتند راجب پرنسس های زیبا تو قصرهای بزرگ انیمیشن می ساختند، ژاپن انیمیشن هایی ساخته که شخصیت اصلی از بدترین و سخت ترین شرایط خودش رو نجات داده به بالا رسیده !

هم اون نژادپرستی و هم وضعیت الان هردو روی یک سکه هستند. یه زمانی فرهیختگانی خودشون رو برتر میدونستند و با دیدگاه غیر انسانیشون برای بقیه تصمیم میگرفتند تا سیاه پوست ها و زن ها رو آدم حساب نکنند حالا هم باز گروه جدیدی دارن تصمیم انسانی (!) تازه ای میگیرند ! و مطمئن باشید نه تنها نتیجه مثبت نداره بلکه تاثیر منفی میزاره مثل اتفاقی که اینجا افتاده، راستش نه برای من و نه برای بقیه کاربرها اصلا این موضوعات مهم نبوده بارها دیدیم و رد شدیم اما الان به قدری زیاد شده که غیرقابل تحمل شده و رسما روی فیلم و سریال ها داره تاثیر بد میزاره.
بعد واقعا فکر می کنید به خاطر حفظ کرامت انسانی دارن بهشون توجه میکنن ؟ یعنی حرفی از پول و .. نیست ؟!

اگر همه ی این صحبت ها رو هم کنار بذاریم باز این رفتارها با عقل و منطق جور در نمیاد بعضی فیلم ها بیشتر شبیه به توهین هست تا حمایت ! توهین به خود رنگین پوست ها، توهین به اون گروه خاص، توهین به صاحب اثر و توهین به بقیه مخاطب ها ..

پ.ن: چقدر جالبه، با اینکه نظر و اعتراض ما باز هم به جایی نمیرسه و بین خودمون هست اما بعضی از دوستان به همین هم اعتراض دارند ! کلا سکوت کنیم بشینیم یه گوشه ببینیم بقیه چیکار می کنند ...

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
حالا جدا از بحث جنسیت و نژاد که تو سینما گند زدن
که البته ما مشکلی نداریم ولی تکرار و بیان یه مطلب باعث زدگی آدم ها از موضوع میشه و افراد بیشتر اثتمایل به گارد گرفتن دارن
ولی واقعا امشب ذوق این بچه ها از پری دریایی رنگین پوست رو دیدم خیلی خوشحال شدم
این دیگه خدایی استفاده ابزاری از کودکانه!

آخه تا دیروز عمه منم خبر نداشت پری دریایی قراره سیاه پوست بشه که اینا اینطور ذوق میکنند.:|

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,486
این دیگه خدایی استفاده ابزاری از کودکانه!

آخه تا دیروز عمه منم خبر نداشت پری دریایی قراره سیاه پوست بشه که اینا اینطور ذوق میکنند.:|
میگم رو هر چیزی من مخالفم
فرضا سفید برفیو نباید رنگین پوست کنند
به جاش یه گزینه دیگه فرضا دختر شکلاتی یا چیز دیگه بذارن
ولی پری دریایی من یادمه آخر و اول VHS کارتونا قدیم پری دریایی فکر کنم رنگین پوست هم داشتیم
حالا اینا چرا ذوق کردن بماند
ولی بازم میگم اینا رسما شورشو دراوردن از LGBT و استفاده بی مورد از رنگین پوست تو فیلم ها و انیمیشن ها بیشتر آدمو زده میکنه
اگه راست میگن بلک پنترنو سفید پوست کنند
که اگه کسی حتی این ایده رو تو غرب مطرح کنه به فارسی سخت پارش میکنند
ولی کسی بیاد بگه سفید برفی سبزه باشه یا سیاه نو پرابلم
در کل حد وسطشو اگه بگیرن اوکیه
ولی به نظرم پری دریاییو یا ریانا میذاشتن یا سلما هایک (حداقل مخاطب بزرگسال هم ببینه :D ) یا آلیشا کیز

• Like
Reactions: ce7en44

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
قدیم پری دریایی فکر کنم رنگین پوست هم داشتیم
من دقیقا یادم نمیاد ولی اگر اینطوره سر همین کرکتر داستان رو میساختند دیگه چرا باید خود کرکتر اورجینال داستان رو تغییر بدند.:|

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این ویدئو ای که برای این مساله پری دریایی سیاه پخش شده اصلش تو Tiktok اه.
الان ما باید باور کنیم که به صورت کاملا اتفاقی اینا داشتن تریلر این فیلم رو می دیدن و به صورت کاملا اتفاقی بابا ننشون گفتن قربونش بشم من داره تریلر فیلم می بینه یه فیلم ازش بگیریم یادگاری بمونه بعد یهو دیدن بچشون جیغ کشیده وایییی این پریه سیاه پوسته. بعد اون تیکه رو گذاشتن تو شبکه های اجتماعی.
بعد یهو یک فرهیخته ای هم تصمیم گرفته تو شبکه های اجتماعی بگرده دنبال React اه بچه های سیاه پوست به این فیلم بعد دیده اههه به صورت کاملا اتفاقی چند تا ویدئو هست چسبونده به هم کلیپ درست کرده. رسانه ها هم به صورت کاملا بی طرف تا تونستن اینو پخشش کردن.

خدا شاهده مدیونید اگه فکر کنید مثل بقیه ویدئو های Tiktok و Instagram و ... از بیخ اسکریپت شدست ای نژاد پرست های ....

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
یه کاربر توییتر ویدیویی منتشر کرده که با هوش مصنوعی تریلر فیلم رو تغییر داده و پری سیاه پوست رو سفید پوست کرده... نتیجه؟ اول اینکه کامل سفید نشده، دوم اینکه ریختن توییتر و طرفو نژادستیز خطاب کردن و سوم اینکه اکانتش مسدود شده!

ولی در آخر، چرا اینقدر بازیگر این نقش زشته رو من نمی‌فهمم، اصلا به جوریه که انگار تصور آدم از پری دریایی دیزنی رو با پری دریایی که تو ریک و مورتی ساخته میشن عوض میکنه!

هوش مصنوعی آریل سیاه را در بازسازی The Little Mermaid «اصلاح» کرد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر