Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,465
نام
Nightwing
بنظرم بهترینش سایت سینما (۳۰نما) هست.. منکه خیلی راضیم ازشون ولی دیگه ترافیکشون داخلی نیست (از وقتی سرورای فیلمای داخل رو بستن اینا هم سروراشون رو بردن خارج از کشور) و همینطور حق عضویت دارن.
مرسی ولی من آدرسش رو پیدا نکردم یکی بود که اصلا باز نمیشد اگر بزاری ممنونت میشم

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
همین الان جوکرو دیدم. برای من جزو یکی از میخکوب کندده ترین فیلم های یک دهه اخیر بود.

برداشت شما از پایانش چیه؟ به نظرم کاملا اندینگشو باز تموم کردن و توی Sequel خیلی جای مانور دارن. تئوری های زیادیم ظاهرا داده شده ولی به نظرتون کل فیلم روایتی بود که آرتور به روانشناسش تعریف میکنه؟ یا همش واقعی بود؟

چه ربطی داره به روانشناسش !
داستان همینی بود که دیدی چیز پیچیده ای نداش که نشه داستانش رو فهمید

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
چه ربطی داره به روانشناسش !
داستان همینی بود که دیدی چیز پیچیده ای نداش که نشه داستانش رو فهمید
ظاهرا شما چند دقیقه آخر فیلمو ندیدی. :|
آخر فیلم بعد اتفاقاتی که روایت میشه، آرتور رو داخل یه اتاق توی Arkham Hospital میبینیم که داره با یه روانشناس صحبت میکنه و شروع میکنه به خندیدن. وقتی روانشناسش میپرسه چی اینقد خنده داره، یاد سکانس مرگ توماس وین میفته و بهش جواب میده که برای تو خنده دار نیست. بعدشم از اتاق میاد بیرون و رد پای خون داره!
حالا نکتش اینه این سکانس یه مقدار تفاوت داره. موی آرتور یکم سفید تر شده، کمی ریش در آورده و ظاهرش هم یه مقدار خفیفی فرق کرده.
دیوار های آرخام هم سفید تره.
خیلیا احتمال دادن که این سکانس در واقع آینده هستش، وقتی که بتمن تونسته جوکر رو بگیره و بفرسته آرخام و اینجا جوکر یادش میاد که در واقع خودش غیرمستقیم باعث مرگ توماس وین و به وجود اومدن بتمن شده که واسش خنده داره.
خیلیا هم میگن کلا شخصیت آرتور خیالی بوده و کل داستان، روایت جوکر تو همین آرخام بوده.

خدایی اینقد راحت از کنار این شاهکار نگذرین. تک تک سکانسای فیلم کلی جای بحث داره.

reza3533

کاربر سایت
Jun 14, 2006
193
نام
Mreza
ظاهرا شما چند دقیقه آخر فیلمو ندیدی. :|

خدایی اینقد راحت از کنار این شاهکار نگذرین. تک تک سکانسای فیلم کلی جای بحث داره.
بنظرم شاهکار نه، ولی خیلی خوب رو میشه بهش گفت. مخصوصا بازی واکین فینیکس عالی بود، شات ها و نمایی که دوربین میگیره و دیالوگای خیلی خوبی داشت. ولی بجز این، درباره داستان فیلم اگر بخوام نظر بدم انتظاراتم از فیلمی به اسم جوکر چیز دیگه ای بود و وقتی دیدمش یکم سنتیمنتال شدم و برام عجیب بود چون انتظار نداشتم فیلمی درباره جوکر باشه و اینطوری ساخته بشه. یاد فیلم سوییساید اسکواد افتادم ، اونجام انتاگونیست هارو یه طوری قابل ترحم نشون میداد و اینکه هنوز از بعد انسانیتشون خارج نشدن و میشه براشون ناراحت شد. من راستش برام راضی کننده خیلی نبود داستانش..

توی سکانس آخر هم نفهمیدم چرا رد پای خون داره! اگه کسی متوجه شد چرا لطفا توضیح بده.. بیشتر بنظر میاد اون قسمت واقعی نیست و توی ذهنشه چون تقریبا فضای وهمی و خیال گونه داره و هیچکسی هم حضور نداره توی اون راهرو.. اما اگه حتی واقعی باشه بنظرم اینجام ضعف داستان رو نشون میده ، چون نمیگه که ارتور چطوری خودشو ازاد کرده با اون همه تشکیلات امنیتی و دستبند و ... کلا ازین صحنه ها توی فیلم کم نبود، احتمالا نویسنده ها نمیدونستن چطوری صحنه رو جمع کنن با یه کات توی صحنه بعدی نشون میدن که آره مشکل حل شد!! اون دعوایی که توی مترو درست شده بود به مسخره ترین و مضحک ترین شکل ممکن بود! یا وقتی آرتور رفته بود مهمان شوی استند اپ کمدی شده بود و اعتراف میکرد که اون سه نفرو کشته ، هیچکس واکنش خاصی نشون نمیداد و چند دقیقه گذشت و پلیسی نیومد، وقتی مجری رو کشت یکی گفت زنگ بزنه به پلیس!! ازین صحنه ها کم نبود و بازم میشه مثال زد، مشکل اینه که منطق درستی پشت این صحنه ها نیست و ارتور به عنوان جوکر فقط دنیا باهاش شانس بود که ازینجور مخمصه ها نجات پیدا میکرد.. حالا اگه این جوکر به زبر دستی هیث لجر بود بازم تاحدودی میشد چشم پوشی کرد.

در کل بجز مشکلات داستانیش، فیلم خوبی بود. فعلا امیدم به قسمت بعدیه و حالا هم که تقریبا تایید شده ساختنش باید دید چکار میکنن. 7/10 با احترام.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
بنظرم شاهکار نه، ولی خیلی خوب رو میشه بهش گفت. مخصوصا بازی واکین فینیکس عالی بود، شات ها و نمایی که دوربین میگیره و دیالوگای خیلی خوبی داشت. ولی بجز این، درباره داستان فیلم اگر بخوام نظر بدم انتظاراتم از فیلمی به اسم جوکر چیز دیگه ای بود و وقتی دیدمش یکم سنتیمنتال شدم و برام عجیب بود چون انتظار نداشتم فیلمی درباره جوکر باشه و اینطوری ساخته بشه. یاد فیلم سوییساید اسکواد افتادم ، اونجام انتاگونیست هارو یه طوری قابل ترحم نشون میداد و اینکه هنوز از بعد انسانیتشون خارج نشدن و میشه براشون ناراحت شد. من راستش برام راضی کننده خیلی نبود داستانش..

توی سکانس آخر هم نفهمیدم چرا رد پای خون داره! اگه کسی متوجه شد چرا لطفا توضیح بده.. بیشتر بنظر میاد اون قسمت واقعی نیست و توی ذهنشه چون تقریبا فضای وهمی و خیال گونه داره و هیچکسی هم حضور نداره توی اون راهرو.. اما اگه حتی واقعی باشه بنظرم اینجام ضعف داستان رو نشون میده ، چون نمیگه که ارتور چطوری خودشو ازاد کرده با اون همه تشکیلات امنیتی و دستبند و ... کلا ازین صحنه ها توی فیلم کم نبود، احتمالا نویسنده ها نمیدونستن چطوری صحنه رو جمع کنن با یه کات توی صحنه بعدی نشون میدن که آره مشکل حل شد!! اون دعوایی که توی مترو درست شده بود به مسخره ترین و مضحک ترین شکل ممکن بود! یا وقتی آرتور رفته بود مهمان شوی استند اپ کمدی شده بود و اعتراف میکرد که اون سه نفرو کشته ، هیچکس واکنش خاصی نشون نمیداد و چند دقیقه گذشت و پلیسی نیومد، وقتی مجری رو کشت یکی گفت زنگ بزنه به پلیس!! ازین صحنه ها کم نبود و بازم میشه مثال زد، مشکل اینه که منطق درستی پشت این صحنه ها نیست و ارتور به عنوان جوکر فقط دنیا باهاش شانس بود که ازینجور مخمصه ها نجات پیدا میکرد.. حالا اگه این جوکر به زبر دستی هیث لجر بود بازم تاحدودی میشد چشم پوشی کرد.

در کل بجز مشکلات داستانیش، فیلم خوبی بود. فعلا امیدم به قسمت بعدیه و حالا هم که تقریبا تایید شده ساختنش باید دید چکار میکنن. 7/10 با احترام.
من کلا با این سناریو که اینقد راحت تونست اسلحه با خودش ببره تو استودیو زنده مشکل دارم. یعنی دهه 80 میلادی نمیگشتنشون؟ :D
ولی کلا با توجه به همین موارد، من حس میکنم کل روایتی که دیدیم ساخته ذهن جوکر هست که اومده یه کاراکتری به نام آرتور فلک رو ساخته و داره تعریف میکنه.

اگه خاطرتون باشه توی دارک نایت جوکر دو بار میاد و میگه "Do you know how i got these scars?" بعدش هر سری یه روایت تعریف میکنه!
از کجا معلوم این فیلم هم از اون روایت ها نباشه؟
تاجایی که من میدونم توی کامیک ها جوکر شخصیتی که هیچ اسم و هویتی نداره و همه به عنوان جوکر میشناسنش.

در مورد پایان هم به نظرم اینطوری تموم کردن که دستشون برای sequel باز باشه. چون هنوز خودشونم نمیدونن با این جوکر چیکار کنن و اصلا به کدوم سمت جهت بدن. حداقل الان دستشون بازه. :-"

• Like
Reactions: reza3533

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

من کلا با این سناریو که اینقد راحت تونست اسلحه با خودش ببره تو استودیو زنده مشکل دارم. یعنی دهه 80 میلادی نمیگشتنشون؟ :D
ولی کلا با توجه به همین موارد، من حس میکنم کل روایتی که دیدیم ساخته ذهن جوکر هست که اومده یه کاراکتری به نام آرتور فلک رو ساخته و داره تعریف میکنه.

اگه خاطرتون باشه توی دارک نایت جوکر دو بار میاد و میگه "Do you know how i got these scars?" بعدش هر سری یه روایت تعریف میکنه!
از کجا معلوم این فیلم هم از اون روایت ها نباشه؟
تاجایی که من میدونم توی کامیک ها جوکر شخصیتی که هیچ اسم و هویتی نداره و همه به عنوان جوکر میشناسنش.

در مورد پایان هم به نظرم اینطوری تموم کردن که دستشون برای sequel باز باشه. چون هنوز خودشونم نمیدونن با این جوکر چیکار کنن و اصلا به کدوم سمت جهت بدن. حداقل الان دستشون بازه. :-"

اسپویل یک سوم پایانی جوکر

ابتدا از همه صحنه پایانی که جوکر در راه رو حرکت میکنه و کفش هاش خونی هست به معنی اینکه دست بسته روانشناس ش رو کشته و کمی جلوتر دقت کنید در انتهای راه رو مامورهای تیمارستان دنبال سرش هستند

اما درباره وقایع استدیو و کلا یک سوم پایانی فیلم براساس یکسری شواهد و ... زمانی که ارتور به تیمارستان میره که سابقه مادرش رو در بیاره موفق به خروج نمیشه و به نظر تمامی اتفاقات بعد از اون ساخته و پرداخته ذهن ارتور/جوکر هست.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
اسپویل یک سوم پایانی جوکر

ابتدا از همه صحنه پایانی که جوکر در راه رو حرکت میکنه و کفش هاش خونی هست به معنی اینکه دست بسته روانشناس ش رو کشته و کمی جلوتر دقت کنید در انتهای راه رو مامورهای تیمارستان دنبال سرش هستند

اما درباره وقایع استدیو و کلا یک سوم پایانی فیلم براساس یکسری شواهد و ... زمانی که ارتور به تیمارستان میره که سابقه مادرش رو در بیاره موفق به خروج نمیشه و به نظر تمامی اتفاقات بعد از اون ساخته و پرداخته ذهن ارتور/جوکر هست.

این نظریه می تونست منطقی باشه ولی فکر نمی کنم یک سوم پایانی کاملا زاییده ذهن ارتور باشه . چون فیلم یکی از فکت های دنیای کامیک بوکی رو نمایش میده که همه می دونیم حقیقت داره . کشته شدن وین . دقیقا هم این اتفاق همین طوری می افته که همیشه دیدیم . مگر این که فیلم به سبک مظنونین همیشگی باشه که
کوین اسپیسی داستان دروغش رو بر اساس تکه های روزنامه و اخبار داخل اتاق بازجویی در ذهنش ساخته بود .
. فیلم مشکلات منطقی داره ولی نمیشه کاملا گفت یک سری اتفاقات به حدی غیر منطقی هستن که کلا واقعی بودن یا نبودن اتفاقات داخل فیلم رو زیر سوال برد .

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,515
نام
میلاد
ون صحنه ای که هی میگن کلیت بوف زنش رو کشته،بعد فیلم کات میشه به صحنه ای که برد پیت احیانا با زنش و دوست زنش(؟) توو قایقی چیزیه بعد که زنش 2 تا دیالوگ میگه، دوباره فیلم کات میشه...یا اون صحنه ای که دیکاپریو با تیموتی الیفانت اولین بار آشنا میشه، بین مکالمشون که که الیفانت ازش چند تا سوال میپرسه بازم 2 3 بار کات میشه فیلم... یا اصلا چند تا صحنه از تریلر فیلم یادمه که توو فیلم ندیدم...
اون سکانس مکالمه دیکاپریو با الفانت انقدر بد کات میخوره وسطاش که من به چشمام شک کردم یه لحظه!
من الان متوجه نشدم اونجا رو سایتای ایرانی دست کاری کردن یا واقعا انقدر افتضاح تدوین یا سانسور شده؟
من چک کردم، سکانسای بعضا مسخره ای سانسور شده بود.
فقط می تونم بگم هشتگ پشمام!!!
صحنه های سانسور شده روزی رزگاری:
یکی اون اوایل سکانسی که دخترای هیپی توو سطل آشغالا شنا می کنن
یکی اون مهمونی پلی بوی
یکی دیگه هم اون فلش بک بردت پیت به قایقشون که زنش بهش دری وری میگه
تو ورژنی که من دیدم همه این سکانس ها بود، پس یعنی اون کات های آماتورگونه ای که بالا توضیح دادم مال نسخه اصلیه؟ فاک :D

• Like
Reactions: TheGodfather

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
از خودتون نظریه ارائه میدینُ پیچیده میکنید ؟

سکانس آخر چیز خاصی نداشت دیگه جوکر رو توی چند سال بعد نشون میداد موقعی که بتمن میگیرش میفرستش ارخام و اونجام زوانشانسه رو کشت و اومد بیرون (پاهاشم واسه همون خونی بود ) از اتاق که بعدش بتمن میاد توی یه اتاق دیگه باهاش صحبت میکنه و ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر