Movie Center

دیشب The First Omen رو دیدم و خیلی خوشم اومد حقیقتش. به نظرم بین ترسناک‌های این چند سال اخیر، جز بهترینا بود. دلیل اصلیش هم میتونه این باشه که فضاسازی رو خیلی خوب انجام دادن. استفاده از دین توی فیلم خیلی برجسته هستش و قشنگ به بیننده نشون میده که چه لنجزاریه. اون نفرت و ترس رو به خوبی منتقل کردن. بازیگراش خوب بودن. با اینکه زمان فیلم تقریبا دو ساعت هستش اما اصلا خسته کننده نشد برای من. تو این زمان نسبتا طولان برای این سبک، یه رَوَند خوب و ثابتی رو طی میکنه. در کل پیشنهاد میکنم ببینید حتما. خیلی کار قوی و جالبی هستش. از خیلی جهات میشه بهش نگاه کرد و برداشت‌های مختلفی ازش داشت.

خانم گرتا گرویگ(کارگردان فیلم Barbie) رئیس هیات داوران جشنواره کن بود.به هر حال تشخیص دادن جایزه به یه فیلم درباره یک کارگر جنسی زن برسه.نه مثلا محمد رس و ل ف.

• Wow
Reactions: fire emblem
خانم گرتا گرویگ(کارگردان فیلم Barbie) رئیس هیات داوران جشنواره کن بود.به هر حال تشخیص دادن جایزه به یه فیلم درباره یک کارگر جنسی زن برسه.نه مثلا محمد رس و ل ف.

والله اگه به رسول اف میدادن، باز الان یه عده‌ای میگفتن که جایزه نخل طلا رو سیاسی کردند و رفت. (با توجه به اتفاقات خروج از کشورش و غیره)؛ اون جایزه «ویژه بهترین فیلم‌نامه» به فیلم رسول اف، یک جایزه هچل‌هفت بود که منو یادِ اون جایزه «بهترین مهاجم» بالون"اُدر انداخت که به لواندوفسکی دادند تا یه جورایی دست خالی از مراسم بیرون نره. :D

فکر کنم این چهارمین فیلم Sean Baker که حول حوش دنیای پورنوگرافی و کارگر جنسی هست؛ به ترتیب:
  • Starlet 2012
  • Tangerine 2015
  • Red Rocket 2021
  • Anora 2024

والله اگه به رسول اف میدادن، باز الان یه عده‌ای میگفتن که جایزه نخل طلا رو سیاسی کردند و رفت. (با توجه به اتفاقات خروج از کشورش و غیره)؛ اون جایزه «ویژه بهترین فیلم‌نامه» به فیلم رسول اف، یک جایزه هچل‌هفت بود که منو یادِ اون جایزه «بهترین مهاجم» بالون"اُدر انداخت که به لواندوفسکی دادند تا یه جورایی دست خالی از مراسم بیرون نره. :D

فکر کنم این چهارمین فیلم Sean Baker که حول حوش دنیای پورنوگرافی و کارگر جنسی هست؛ به ترتیب:
  • Starlet 2012
  • Tangerine 2015
  • Red Rocket 2021
  • Anora 2024
منظورم این نبود که حتما باید به ر س و ل اف میدادن.ولی بعضی از نقد نویس ها و روزنامه نگاران حوزه سینما حتی در خود فرانسه هم میگفتن نگاه به زن(نه لزوما فمنیسم منفی) وجود داره در نگاه هیات ژوری.
وگرنه شاید خودم بعد از دیدن این فیلم که برنده نخل شده نظرم مثبت باشه و بپسندم.

منظورم این نبود که حتما باید به ر س و ل اف میدادن.ولی بعضی از نقد نویس ها و روزنامه نگاران حوزه سینما حتی در خود فرانسه هم میگفتن نگاه به زن(نه لزوما فمنیسم منفی) وجود داره در نگاه هیات ژوری.
وگرنه شاید خودم بعد از دیدن این فیلم که برنده نخل شده نظرم مثبت باشه و بپسندم.

چیز عجیبی نیست؛ «آنورا» از دید بسیاری بهترین فیلم جشنواره بوده؛ هم از نظر منتقدان و هم از اهالی رسانه؛ فیلم خوب دیگه‌ای هم نبوده؛ فیلم لانتیموس زیاد سروصدا به پا نکرد؛ مگالوپولیس کاپولا هم که رده خارج بود؛ فیلم علی عباسی که ضد ترامپ بود و اگه بهش میدادن، باید یه عده ترامپیست جنجال به پا میکردن؛ یه فیلم هندی/بنگالی بوده که عشق ممنوعه دو زن رو به تصویر می‌کشونده. حتی فیلم رسول اُف نقدهای منفی داشته؛ نمونه‌اش این منتقد مسلمان-مصری که فیلم «دانه زنجیر ...» نمونه‌ای برای ترغیب به اسلام‌هراسی قلمداد کرده.

Annotation 2024-05-30 181223.jpg

Annotation 2024-05-30 181351.jpg

• Like
Reactions: m.a.t
چیز عجیبی نیست؛ «آنورا» از دید بسیاری بهترین فیلم جشنواره بوده؛ هم از نظر منتقدان و هم از اهالی رسانه؛ فیلم خوب دیگه‌ای هم نبوده؛ فیلم لانتیموس زیاد سروصدا به پا نکرد؛ مگالوپولیس کاپولا هم که رده خارج بود؛ فیلم علی عباسی که ضد ترامپ بود و اگه بهش میدادن، باید یه عده ترامپیست جنجال به پا میکردن؛ یه فیلم هندی/بنگالی بوده که عشق ممنوعه دو زن رو به تصویر می‌کشونده. حتی فیلم رسول اُف نقدهای منفی داشته؛ نمونه‌اش این منتقد مسلمان-مصری که فیلم «دانه زنجیر ...» نمونه‌ای برای ترغیب به اسلام‌هراسی قلمداد کرده.

مخالفتی ندارم.گفتم که
ولی اون قسمت اسلام هراسی خنده داره.نمیشه زیاد توضیح داد.واضحه دیگه.الان هر مخالفت و نقدی در مورد ا سلام سی ا سی و عملکرد و نگاه پیروانش میشه اسلاموفوبیا.از جمله EA که ساییده ما رو.
هنوز ندیدم این فیلم رو که بخوام نظر بدم.اما کارهای رسو ل ف رو خیلی خوب میدونم."لِرد" یه شاهکاره به نظر من.
نگاه یه مسلمان مصری و فلسطینی با منِ ایرانی فرق داره.

آخرین ویرایش:
مخالفتی ندارم.گفتم که
ولی اون قسمت اسلام هراسی خنده داره.نمیشه زیاد توضیح داد.واضخه دیگه.الان هر مخالفت و نقدی در مورد ا سلام سی ا سی و عملکرد و نگاه پیروانش میشه اسلاموفوبیا.از جمله EA که ساییده ما رو.
هنوز ندیدم این فیلم رو که بخوام نظر بدم.اما کارهای رسو ل ف رو خیلی خوب میدونم."لِرد" یه شاهکاره به نظر من.
نگاه یه مسلمان مصری و فلسطینی با منِ ایرانی فرق داره.

از قلم افتاد که بعد از انتشار این نیمچه‌نقد، ایرانی‌ها ریختند رو سرش و توجیه کردند که اسلام کنونی ایران با اسلام بقیه جاها تفاوت داره و هیچ شناختی از وضعیت کنونی کشور نداری!

میگن فیلم کاراموز علی عباسی راجب تخریب ترامپه و کمپین تبلیغاتی ترامپ شکایت کرده ازش
ایران بد نشون میداد جایزه میبرد یک فیلم انتقادی از امریکا ساخت کوچکترین توجهی بهش نکردن

دیشب The First Omen رو دیدم و خیلی خوشم اومد حقیقتش. به نظرم بین ترسناک‌های این چند سال اخیر، جز بهترینا بود. دلیل اصلیش هم میتونه این باشه که فضاسازی رو خیلی خوب انجام دادن. استفاده از دین توی فیلم خیلی برجسته هستش و قشنگ به بیننده نشون میده که چه لنجزاریه. اون نفرت و ترس رو به خوبی منتقل کردن. بازیگراش خوب بودن. با اینکه زمان فیلم تقریبا دو ساعت هستش اما اصلا خسته کننده نشد برای من. تو این زمان نسبتا طولان برای این سبک، یه رَوَند خوب و ثابتی رو طی میکنه. در کل پیشنهاد میکنم ببینید حتما. خیلی کار قوی و جالبی هستش. از خیلی جهات میشه بهش نگاه کرد و برداشت‌های مختلفی ازش داشت.
دیشب این فیلم رو دیدم و واقعا به عنوان یک پیش درآمد برای مجموعه اصلی عالی بود، خدایی فیلم قوی و دارکی هم بود. خیلی ریز و زیبا هم یه خط داستانی جدید برای ادامه خلق کردن.
دیشب جوگیر شدم رفتم ادامه فیلم که همون نسخه 1976 هست رو مجدد دیدم . امیدوارم استیونسون و تیم نویسندگی ادامه درخوری براش بسازن.

چقدر خوشم اومد اون سکانس لحظه تولد دیمین آهنگ معروف نسخه کلاسیک رو استفاده کردن

The First Omen

به عنوان کسی که عاشق سه گانه کلاسیکه باید بگم اثر درخوریه و همین الان از 90 درصد فیلم هایی که اومده بهتره. اما یک چیزی راجع به خط داستانی رو نپسندیدم تو سه گانه اصلی همه چی برپایه دو گانه دین-شیطانه که تو همه ادیان هست ولی اینجا میاد میگه دین اومده عمدا شیطان ساخته تا قیمت خودشو بالا ببره که واقعا مضحکه البته این روزا لگد زدن به دین آسون ترین کار دنیاست..

The First Omen

به عنوان کسی که عاشق سه گانه کلاسیکه باید بگم اثر درخوریه و همین الان از 90 درصد فیلم هایی که اومده بهتره. اما یک چیزی راجع به خط داستانی رو نپسندیدم تو سه گانه اصلی همه چی برپایه دو گانه دین-شیطانه که تو همه ادیان هست ولی اینجا میاد میگه دین اومده عمدا شیطان ساخته تا قیمت خودشو بالا ببره که واقعا مضحکه البته این روزا لگد زدن به دین آسون ترین کار دنیاست..
حق گفته... به قول شاهین نجفی، شیطان کجای کار بود! شیطان مال هنره، مال ادبیاته. شیطانی وجود نداره.

---

روگردانی پلتفرم‌ها و استودیوهای پخش‌کننده از فیلم جنجالی The Apprentice علی عباسی

با وجود نقدهای مثبت بسیار، «ورایتی» گزارش داده است که هیچ‌یک از پلتفرم‌های استریم یا استودیوهای بزرگ هالیوود از جمله نتفلیکس، آمازون، دیزنی+ و اپل تی‌وی+ تمایلی به پخش این فیلم ندارند و نگرانند در صورت بازگشت «دونالد ترامپ» به کاخ سفید با مشکلات حقوقی روبرو شوند.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or