Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
اگه فن‌هاش دون نپاشند و جو کاذبی مثل سه فیلم اخیر او (میان‌ستاره‌ای، دانکرک و تنت) درست نکنند، میشه به اوپنهایمر اطمینان کرد.

رابطه مخاطب و نولان رو فن سرویس‌هاش خراب کردند!

آخرین ویرایش:

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
622
نام
Ali
اگه فن‌هاش دون نپاشند و جو کاذبی مثل سه فیلم اخیر او (میان‌ستاره‌ای، دانکرک و تنت) درست نکنند، میشه به اوپنهایمر اطمینان کرد.

رابطه مخاطب و نولان رو فن سرویس‌هاش خراب کردند!
میان ستاره ای در مقایسه با اون دوتا فیلم تو یه سطح دیگست اصلا قابل مقایسه نیستن.
پ.ن : تنت به نظرم بد ترین فیلم نولان و پر از حفره داستانی بود و palindromic storytelling افتضاح بود

آخرین ویرایش:

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
واقعا نولان بهترین کارگردان دهه اخیر هست. هر فیلمی که می سازه فوق العاده عالی و خاص و نو هست . کم می سازه ولی شاهکاره

منتظرم فیلم بعدیش ببینم چی هست .
Denis Villneuve سلام میرسونه :D
با اختلاف بهترین کارهای دهه اخیر رو بیرون داد. حتی همون Arrival هم به نظرم از Interstellar قشنگ تر بود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
میان ستاره ای در مقایسه با اون دوتا فیلم تو یه سطح دیگست اصلا قابل مقایسه نیستن.
پ.ن : تنت به نظرم بد ترین فیلم نولان و پر از حفره داستانی بود و palindromic storytelling افتضاح بود

قضیه میان ستاره‌ای را کامل به خاطر دارم؛ از همان زمان اکران فیلم و رسیدن نسخه‌های بی‌کیفیت و پرده‌ای و سپس بلوری، تحلیل، نقد، گفت‌وگو و شبه نقد از در و دیوار این فیلم شروع به باریدن کرد. تحلیل‌های فراآسمانی و نهج ابلاغه‌ای از این فیلم به قدری دراومد که منجر شد «میان ستاره‌ای به بهترین فیلم 2014» و «حتی تاریخ» از سوی مدعیان علم سینما تلقی بشه. همین جو و WOW گفتن‌ها شد که نولان را بُت کنیم و این بُت هنوز هم شکسته نشده است. فن سرویس شدن نولان از زمان «میان ستاره‌ای» به همین دلیل بود که هیچ رسانه‌ای جرات نداشت یک نقد منفی یا نظر مخالف از فیلم منتشر کند، مثلا اگه من می‌گفتم که «میان ستاره‌ای» تجربه خواب آور سه ساعت نشستن سر کلاس فیزیک است، قطعا از سوی قشر «فن‌ها» له و له‌ورده می‌شدم. :D

این جو همچنان پابرجاست، همینکه نولان را بهترین سینماگر حال حاضر می‌دانید، نشان از همان جو درست شده از سوی فن‌هاش هست که ایجاد کردند.

پ.ن: ویلنوو هم داره به این ویروس دچار می‌شه. امیدوارم خوب توضیح داده باشم شرایط نولانیسم رو!

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
قضیه میان ستاره‌ای را کامل به خاطر دارم؛ از همان زمان اکران فیلم و رسیدن نسخه‌های بی‌کیفیت و پرده‌ای و سپس بلوری، تحلیل، نقد، گفت‌وگو و شبه نقد از در و دیوار این فیلم شروع به باریدن کرد. تحلیل‌های فراآسمانی و نهج ابلاغه‌ای از این فیلم به قدری دراومد که منجر شد «میان ستاره‌ای به بهترین فیلم 2014» و «حتی تاریخ» از سوی مدعیان علم سینما تلقی بشه. همین جو و WOW گفتن‌ها شد که نولان را بُت کنیم و این بُت هنوز هم شکسته نشده است. فن سرویس شدن نولان از زمان «میان ستاره‌ای» به همین دلیل بود که هیچ رسانه‌ای جرات نداشت یک نقد منفی یا نظر مخالف از فیلم منتشر کند، مثلا اگه من می‌گفتم که «میان ستاره‌ای» تجربه خواب آور سه ساعت نشستن سر کلاس فیزیک است، قطعا از سوی قشر «فن‌ها» له و له‌ورده می‌شدم. :D

این جو همچنان پابرجاست، همینکه نولان را بهترین سینماگر حال حاضر می‌دانید، نشان از همان جو درست شده از سوی فن‌هاش هست که ایجاد کردند.

پ.ن: ویلنوو هم داره به این ویروس دچار می‌شه. امیدوارم خوب توضیح داده باشم شرایط نولانیسم رو!
هرکسی که در مورد هر فیلمی بخواد فکت صادر کنه که بهترین فیلم تاریخ هست اراجیفی بیش نیست
این در مورد همه فیلم ها صدق میکنه و مختص فیلم های نولان و ویلنوو و غیره هم نمیشه
اون تحلیل فیلم های اینا مشکلش دقیقا چیه؟
یعنی چون یک سری به یه فیلم علاقه دارن و شما خوشت نیومده دیگه نباید دربارش حرف بزنن؟
کسی هم که میگه نولان بهترین سینماگر حال حاضر هست اگر نظر شخصیش هست خوب بازم مشکلش چیه؟
بعدش یعنی الان میخواید بگید نولان یا ویلنوو جزو بهترین سینماگرهای این دوره نیستن؟

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
841
دیگه چون tenet بد بود قرار نیست زیر پوستی بقیه شاهکار های نولان رو ترول کنیم :) :) میان ستاره ای مشکل خاصی نداشت همین که Arrival با Interstellar مقایسه میشه نشون میده که مشکل در نگاه بیننده هست!
Arrival بهتره با فیلم هایی مثل Contact مقایسه بشه

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
622
نام
Ali

خیلی زیر پوستی یه آتیش تو تاپیک درست کردید :D
از متنی که نوشتید کاملا مشخص نمیشه به نولان انتقاد کرد وگرنه فن ها ...:D:D
من که نگفتم نولان بهترین سینماگر حال حاضر هستش سه تا کامنت بالاتر شما بود اون دوستمون ولی نولان هم با سه گانه بتمن خودشو ثابت کرده بود اونم قبل میان ستاره ای
هرکه هم بگه چه نولان چه ویلنوو بهترین حال حاضر هستن حق داره نظر شخصی اون فرد هستش و هر دو کارگردان های بزرگی هستن

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
دیگه چون tenet بد بود قرار نیست زیر پوستی بقیه شاهکار های نولان رو ترول کنیم :) :) میان ستاره ای مشکل خاصی نداشت همین که Arrival با Interstellar مقایسه میشه نشون میده که مشکل در نگاه بیننده هست!
Arrival بهتره با فیلم هایی مثل Contact مقایسه بشه
Contact از arrival سرتره... من زیاد از arrival نتونستم اون حس خفن بودن رو بگیرم.

• Like
Reactions: Taha75

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان

بزرگترین مشکلی که با نولان دارم (تو بحث کارگردان های عام پسند طبیعتا و تعداد بالای فیلم های باکیفتیت، وگرنه من خیلی کارگردان های دیگری رو فیلم هاشون رو میپسندم در دهه اخیر اما یا ثبات خوبی نداشتند یا کارهای کمی بیرون دادند) اینکه نولان میخواد همه چیز رو توضیح بده. یعنی از کوچکترین اتفاقات فیلم هم شده میبینی یک دکتر از پشت تصویر میاد میگه اینه قضیه :D بعد جالب آخر بازم خیلی چیزا نامفهوم هست. اما ویلنوو خیلی زیرپوستی تر و غیرمستقیم تر و بهتر بگم، "هنری" تر کاراش رو عرضه میکنه. چه بسا که ما تو دانشگاه حتی بحث ادبیات و catharsis و ... میکردیم از Sicario برای نشون دادنش استفاده میشد.
بهرحال خوشحالم که هرکدوم ازین کارگردانا کارای با کیفیتی رو عرضه میکنن و میتونیم ازشون لذت ببریم

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,069
نام
Ali
به نظر من دنی ویلنوو از نولان کار درست‌تره..
هر چند اونم از Arrival به این ور داره صنعتی میشه!
دشمن، سیکاریو و زندانیان به نظر من می‌تونن با کل کارنامه‌ی کاری نولان مقایسه بشن!
ناگفته نمونه فاکتور مهم من برای امتیاز دهی به فیلم‌ها؛
سینماتوگرافی هستش که ویلنوو خیلی خوش شانس بود که با آدم حسابی این مقوله همکاری داشت.
استاد راجر دیکینز...
عشق بازی دیکینز با دوربین رو در سیکاریو تا ابد فراموش نمیکنم...
.
.
تنها فیلمی که از نولان من دوبار دیدم "حیثیت" بوده...

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
هرکسی که در مورد هر فیلمی بخواد فکت صادر کنه که بهترین فیلم تاریخ هست اراجیفی بیش نیست
این در مورد همه فیلم ها صدق میکنه و مختص فیلم های نولان و ویلنوو و غیره هم نمیشه
اون تحلیل فیلم های اینا مشکلش دقیقا چیه؟
یعنی چون یک سری به یه فیلم علاقه دارن و شما خوشت نیومده دیگه نباید دربارش حرف بزنن؟
کسی هم که میگه نولان بهترین سینماگر حال حاضر هست اگر نظر شخصیش هست خوب بازم مشکلش چیه؟
بعدش یعنی الان میخواید بگید نولان یا ویلنوو جزو بهترین سینماگرهای این دوره نیستن؟

همان هر کس‌ها فکت صادر کردند که «میان ستاره‌ای» بهترین فیلم تاریخ هست و اراجیف هم در میان قاطیش کردند؛ این رو من میگم که در سه جلسه طولانی نقد این فیلم در بین علمای سینما ایران نشستم و چیزهایی شنیدم که هم می‌خندیدم و هم فرِ خوردم. گاهیشون از فرم خارج می‌شدند و لحن رائفی پور طوری می‌گرفتند. :D

این در مورد همه فیلم‌ها صدق نمیکنه؛ کسی در مورد Under the Silver Lake، Primer، Twin Peaks حرف نمی‌زنه؛ فکر کنم چهار فراخوان نشست و صحبت در مورد فیلم Dune ویلنوو سال پیش به دستم رسید:D

سوال سومت در پاسخ به سوال اول داده شد؛ والا من از «میان ستاره‌ای» خوشم نیومده ولی گفتم که اگه هر کسی دیس کنه، با باتوم میریزن رو سرش؛ مثل همین کاری که شما الان با ریپلای کردن پست کردی؛ اگه الان یکی بیاد بگه «بریکینگ بد» بدترین چیزی هست که تو عمرم دیدم؛ همه به سرش نمی‌ریزن؟!:D

نظر شخصی نیست، یک جو کاذب درست میشه که بهترین سینماگر انتخاب میشه. یک جو کاذب درست شد که همینجا «جوکر» تاد فیلیپس رو بهترین فیلم دهه انتخاب کردید؛! :D

از دید من؛ افراد بهتری هستند؛ لینچ که پوسید ولی کارگردان It follows و همون Under ...، دست کمی از این دو نفر نداره!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر