franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
دموکرات ها برای جبران شکست فضاحت بارشون در عرصه سیاسی پرچم progressivism دست گرفتن و حالا دارن از تمامی قدرتشون در media استفاده میکنن، فضای هنری که پایه ی اصلیش آزادی عقیده و بیان هست را کردن محل عقده گشایی های سیاسی ، خیلی از داستان

ها و franchise هایی مثل Ghostbuster ، Star Wars، ِDr Who و ... را تغییر دادن که نتیجه اش چیزی نبوده جز شکست. یکی از دلالیلی که باعث نصف شدن fan-base بازی TLOU2 شد همین حواشی سیاسی اخیرش بود. هنر باید از این آفت ها دور بمونه وگرنه تبدیل میشه

به propaganda
من خیلی مشتاقم ببینم بر اساس چه آماری میگید که فن بیس TLOU2 نصف شده چون کاراکتر اصلی همجنس‌گراست؟ آمار فروشش؟
همون راستگراهایی که شما اینقدر سنگشون رو به سینه میزنید، من و شما رو داخل آدم حساب نمیکنن. یعنی اگر لازم باشه، سعی میکنن ۸۰ میلیون ایرانی رو یکجا از عرصه ی هستی محو کنن. طرفدارهای ایرانی جمهوری خواهان و ترامپ قطعا از بزرگترین عجایبیه فعلی دنیاست

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
قطعا corporation ها فقط و فقط به سود خودشون فکر میکنن و بس. ولی خیلی از اتفاقاتی که میوفته و خیلی از کسانی که دارن مبارزه میکنن authentic هستن و همونها موج راه میندازن و به کمپانی ها جهت میدن.
منم اشاره داشتم که اینا موج سوارن.:D و قطعاً کسایی که دارن مبارزه میکنن دارن راجع به یه چیزی که توی جامعه هست حرف میزنن و مبارزه میکنن. نکته اینجاس کمپانیا قابل اعتماد نبودن/نیستن/ و نخواهند بود. اونایی که قابل اعتماد باشن انقد بزرگ نمیشن.:D و این که فرض رو روی این بذاریم که چون الان همه کمپانیا گفتن Black Lives Matter پس این اشتباهه غلطه.
توی آمریکا PR مهمه، توی چین نیست. برای بازار چین کسی نگفت آقا اویغورها چی شدن، چه بلایی سرشون اومد. سر قضایای برمه یه کمپانی براش مهم نبود.:D ولی الان فلان بازیگر سیاه انتخاب میشه برای فلان سریال جای یه نقشی که قاعدتاً باید سفیدپوست می‌بوده چون PR مهمه. وقتی یه جنبش به اینجا میرسه که کمپانی‌ها هم میبینن باید برن سمتش، اون موقع جنبش در مقیاس بزرگ داره موفق می‌شه. ولی کمپانی‌ها کسایی نیستن که جنبش رو موفق کردن. کل صحبت من اینه که اینا صرفاً موج سوارن و این که شما از رفتار اینا بدتون میاد دلیل نمیشه تعمیم بدید به کل جنبش.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
من خیلی مشتاقم ببینم بر اساس چه آماری میگید که فن بیس TLOU2 نصف شده چون کاراکتر اصلی همجنس‌گراست؟ آمار فروشش؟
همون راستگراهایی که شما اینقدر سنگشون رو به سینه میزنید، من و شما رو داخل آدم حساب نمیکنن. یعنی اگر لازم باشه، سعی میکنن ۸۰ میلیون ایرانی رو یکجا از عرصه ی هستی محو کنن. طرفدارهای ایرانی جمهوری خواهان و ترامپ قطعا از بزرگترین عجایبیه فعلی دنیاست

آمار فروش به marketing قوی بر میگرده که پیش نیازش داشتن یک PR قوی هست ، ما سنگ راستگراها را به سینه نمی زنیم نه طرفدار liberal هستیم نه democrat ها ، ما نقطه وسطیم جای که هنر فضای رشد داره ، یک فضای بی طرف و اینجاست که فیلم ، بازی و کتاب های

خوب ساخته و نوشته میشه

• Like
Reactions: Arima Kishou

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
منم اشاره داشتم که اینا موج سوارن.:D و قطعاً کسایی که دارن مبارزه میکنن دارن راجع به یه چیزی که توی جامعه هست حرف میزنن و مبارزه میکنن. نکته اینجاس کمپانیا قابل اعتماد نبودن/نیستن/ و نخواهند بود. اونایی که قابل اعتماد باشن انقد بزرگ نمیشن.:D و این که فرض رو روی این بذاریم که چون الان همه کمپانیا گفتن Black Lives Matter پس این اشتباهه غلطه.
توی آمریکا PR مهمه، توی چین نیست. برای بازار چین کسی نگفت آقا اویغورها چی شدن، چه بلایی سرشون اومد. سر قضایای برمه یه کمپانی براش مهم نبود.:D ولی الان فلان بازیگر سیاه انتخاب میشه برای فلان سریال جای یه نقشی که قاعدتاً باید سفیدپوست می‌بوده چون PR مهمه. وقتی یه جنبش به اینجا میرسه که کمپانی‌ها هم میبینن باید برن سمتش، اون موقع جنبش در مقیاس بزرگ داره موفق می‌شه. ولی کمپانی‌ها کسایی نیستن که جنبش رو موفق کردن. کل صحبت من اینه که اینا صرفاً موج سوارن و این که شما از رفتار اینا بدتون میاد دلیل نمیشه تعمیم بدید به کل جنبش.

Hypocrisy is the contrivance of a false appearance of virtue or goodness, while concealing real character traits or inclinations, especially with respect to religious and moral beliefs; hence, in a general sense, hypocrisy may involve dissimulation, pretense, or a sham​

• Like
Reactions: Arima Kishou

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
آمار فروش به marketing قوی بر میگرده که پیش نیازش داشتن یک PR قوی هست ، ما سنگ راستگراها را به سینه نمی زنیم نه طرفدار liberal هستیم نه democrat ها ، ما نقطه وسطیم جای که هنر فضای رشد داره ، یک فضای بی طرف و اینجاست که فیلم ، بازی و کتاب های

خوب ساخته و نوشته میشه

من زیاد از جواب دادن با meme خوشم نمیاد، این میم برای سلیقه‌ی من زیادی آمریکاییه ولی چون داری سیاست آمریکا رو بحث می‌کنی.:D

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395

خوب ساخته و نوشته میشه
از طرز صحبت شما درباره ی شکست های مفتضحانه دموکرات‌ها چیز دیگری برمیاد. فن بیس هم که کلا من نمی‌فهمم یعنی چی اگر که آمار فروش توش مهم نیست؟ هنرمند آزاده، و اتفاقا دارن از آزادیشون استفاده میکنن و برای چیزی که دغدغشون هست فشار میارن و فیلم و بازی میسازن، کمپانی ها هم به ناچار دنبال میکنن این خط فکری رو چون براش بازار وجود داره. بازاری که با دهه ها مبارزه به دست اومده نه یکی دو شبه. حالا این که این دغدغه ها با خط فکری شما یکی نیست برای این هنرمندها قاعدتاً اهمیتی نداره

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
از طرز صحبت شما درباره ی شکست های مفتضحانه دموکرات‌ها چیز دیگری برمیاد. فن بیس هم که کلا من نمی‌فهمم یعنی چی اگر که آمار فروش توش مهم نیست؟ هنرمند آزاده، و اتفاقا دارن از آزادیشون استفاده میکنن و برای چیزی که دغدغشون هست فشار میارن و فیلم و بازی میسازن، کمپانی ها هم به ناچار دنبال میکنن این خط فکری رو چون براش بازار وجود داره. بازاری که با دهه ها مبارزه به دست اومده نه یکی دو شبه. حالا این که این دغدغه ها با خط فکری شما یکی نیست برای این هنرمندها قاعدتاً اهمیتی نداره

حرف من مشخصه الان فضای سیاسی آمریکا و مجلس سنا دست liberal هاست و این در حالی اتفاق افتاد که 80 درصد پایگاه های خبری مثل CNN و NBC و mainstream media مثل هالییود و غیره .. دست democrat ها بود و هنوز هم هست ، وقتی گفتم fanbase نصف

شده یعنی اینکه بینش یک شکاف افتاده یه نگاه به comment های Youtube و صفحه های Reddit بندازی خودت متوجه میشی چی میگم ، هنرمند میتونه آزاد باشه ولی آثار هنریش آزاد نیستن یه مثال ساده ، گندکاری های CW سر سریال Batwoman بود که آمار بیننده هاش را

شدیداً کاهش داد

The CW's Batwoman Viewership Plunges - Latest Episode Posts Worst Viewership Numbers Of Entire First Season - Bounding Into Comics

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
حرف من مشخصه الان فضای سیاسی آمریکا و مجلس سنا دست liberal هاست و این در حالی اتفاق افتاد که 80 درصد پایگاه های خبری مثل CNN و NBC و mainstream media مثل هالییود و غیره .. دست democrat ها بود و هنوز هم هست ، وقتی گفتم fanbase نصف

شده یعنی اینکه بینش یک شکاف افتاده یه نگاه به comment های Youtube و صفحه های Reddit بندازی خودت متوجه میشی چی میگم ، هنرمند میتونه آزاد باشه ولی آثار هنریش آزاد نیستن یه مثال ساده ، گندکاری های CW سر سریال Batwoman بود که آمار بیننده هاش را

شدیداً کاهش داد

The CW's Batwoman Viewership Plunges - Latest Episode Posts Worst Viewership Numbers Of Entire First Season - Bounding Into Comics
البته سنا دست conservative هاست. تنها انتخاباتی که بعد از ۲۰۱۶ بوده رو دموکرات‌ها اتفاقا بردن و مجلس رو گرفتن. در سطح محلی هم یک سری بردهای عجیب و باور نکردنی داشتن که در فضای بین المللی منعکس نمیشه و اهمیت نداره زیاد ولی اتفاقا خیلی تاثیرگذار بودن.
فضای سیاسی رو یک مقدار شک دارم دست conservative ها باشه ولی صحبتتون درباره ی رسانه ها کاملا درسته و بیشترشون دست لیبرال هاست. کامنت یوتیوب و رددیت و اینها رو کلا من دنبال نمیکنم. خیلی از آدمهای فرهیخته تر تو آمریکا وقتشون رو برای کامنت دادن او این سایتها تلف نمیکنن (از همه بدتر فیس بوکه، که کاملا رسانه محافظه کارهای بیسواد شده). از سریال CW هم اطلاعی ندارم. اگر ارزش هنری سریال بالا بوده و صرفا به خاطر جهتگیری اجتماعی شکست خورده بسیار جای تاسفه.
خلاصه ی کلام اینه که تو آمریکا، بیشتر قشر تحصیل کرده لیبرال هستن. طرفدارهای ترامپ و محافظه کارها عمدتا مردهای سفیدپوست بدون تحصیلات دانشگاهی، و یکسری corporation های بزرگ هستن که منافع مالیشون با سیاستهای جمهوری خواهان تامین میشه. هنرمندها و هالیوود به خصوص همیشه در جنبش‌های اجتماعی پیشرو بوده، هستند، خواهند بود و باید باشن. اگر اونها برای حقوق اقلیت مبارزه نکنن، هیچ پیشرفت اجتماعی پیش نمیاد. بعضی وقتها ممکنه تند برن، اشتباه کنن یا نتیجه عکس بگیرن، ولی همینجوریه که پیشرفت حاصل میشه در نهایت

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261

شدیداً کاهش داد

البته که شکاف افتاده.باید هم بیفته! تو خود آمریکا خیلیا از "گی" به عنوان فحش استفاده میکنن و چیز پستی میدوننش خب مسلمه که اون عده قراره مخالف اش باشن.اصلا من باور دارم خیلی از کسایی که موافق این جریانات هستن از جمله خودم، توی پس زمینه ذهنمون یه اثراتی از فرهنگی که باهاش رشد کردیم وجود داره!تکلیف امثال بتوومن که مشخصه چون از همون تریلر اولش معلوم بود چیه. منی که به نظرم بازیگرش خیلی به نقش میومد هم سمتش نرفتم از بس زده شدم.مشکل اینجاست شما داری همه رو با یه چوب میزنی و همونطور که بالاتر اون بنده خدا گفت بیاید بگیم تمام شرکت ها صرفا موج سوارن،آیا این باعث میشه خود اون نفس کارشون که اهمیت به اقلیت هاست بد بشه؟یعنی اینکه اگه شما میخوای ایراد بگیری از نحوه دخیل کردن اقلیت ها ایراد بگیر نه از صرف این قصد که میخوان اقلیت هارو اضافه کنن! مثلا همین TLOU 2 یه اثر با کیفیت خیلی بالا هست که این موارد هم داره، چرا باید ازش صرفا به خاطر بودن اینجور چیز ها ایراد گرفته بشه؟باو اصلا تو همین تاپیک طرف گفته بود باید همجنسگرا هارو از روده اشون دار بزنن!همینکه ما برامون خیلی عادی تر هست این مسائل تا نسل های قبل از ما به خاطر تاثیر همین رسانه ها و اطلاع رسانی هاست

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
هنرمندان سیاه پوست جامعه آمریکا به دنبال ایجاد یک «دایورسیتی» قابل تحمل و تامل در آکادمی اهدای جوایز آمریکا هستند نه چیز بیشتر! همچنان شک داریم که آیا بردن جایزه مونلایت و آن شوی مضحک اشتباه سهوی، برنامه ریزی شده بوده؟ آیا بردن رامی مالک برای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای مستر روبات در سال 2016 بر مبنای «رعایت دایورسیتی» بوده و نه «پرفورمنس رامی»؟ و صدتا مثال دیگر هم می توانم بزنم که نگاهی توطئه آمیز بر بردن شدن و تحویل گرفته شدن اثری داریم! مشکل در این است که داریم روی معضلی انتقاد می کنیم که ریشه و مبنایش در یک کشور غریبه است. چرا گاهی اوقات مثل کارشناسان سیاسی صحبت می کنیم که انگار معضل کنونی جامعه آمریکا را یک "سیرک" می دانیم؟ اصلا رک بگویم به ما چه! اگر این کمپین Black Lives Matter و سپس All Lives Matter (قرار بود فقط سایر رنگین پوست ها هم توجه شود و نه گرایشات جنسی!) در آمریکا و صنعت سینمایش سلطه بگیرد، دیگر سینمای کشور آمریکا را دنبال نخواهید کرد؟ اگر در صنعت سینمایی اروپا هم فرا گیرد چه؟ (اخ دنبال چند تا جواب نه از سوی کاربران ارجمند و با علت میخوام :D)
پ.ن: چاره ای جز تحمل نداریم و روزی می رسد که مانند شخصیتی که Tim Blake در سریال واچمن بازی میکرد، با دیدن هر شوی تلویزیونی آمریکایی که پروتاگونیستش هم سیاه پوست و همجنسگرا باشد، تعجب نمی کنیم!
اینکه معضل فعلی منظورت وضع سینماست یا وضع اجتماعیشون؟
-
من خودم هنوز نمیدونم کامل درکش میکنم یا نه! گیج میزنم توش، چون فکر میکنم ما اینور دنیا نسبت به اونا نمیتونیم انقدر خبره باشیم. اگرچه رسانه هم توش تاثیر داره و بیشتر این وایب ها رو از رسانه ها میگیریم. من خودم بخش منتقدا ، جشنواره ها و هم جوایز رو درک نمیکنم برای فیلمی که توش بازیگر ابرقهرمان سیاهپوست داره ، مثلاً Black Panther ارزش بیش از اندازه قائل شد. از طرفی دادن جایزه به اصغر فرهادی هم خیلی انتقادها بهش شد که بخصوص جایزه دوم سیاسی بود.
آیا باید این حرکتهارو بعنوان کارکرد رسانه ای این سایتها و جشنواره ها بپذیریم یا نه؟
-
ولی جدا از جشنواره و نقد و اینا ، این مسیری که توی تولیدات فیلم و سریال اینا میرن که حمایت بیش از اندازه یه موضوعی رو به چرخه تولید فیلم و سریال تحمیل میکنند خیلی خوشایند نیست. یادمه یکنفری نظر میداد که فیلم ترمیناتور جدید یک مشکلش این بود که میخواست عمداً یک شخصیت زن "مـَرد" خلق کنه! (که مثلا برابری زن و مرد رو گوش زد کنه!!!) و توش هم شکست خورده بود و من احساس میکنم بیراه هم نمیگفت!
من دغدغه اصلیم اینه که آیا توی بیگ پیکچر این توجه های اضافه در روند تاریخ تاثیر مثبتی میذاره ، یا صرفاً واکنش بیش از اندازه اس! نمیشه ندید هم گرفت که مثلاً یک اتفاقی در سطح جامعه میفته ، خب طبیعیه مدیا تاثیر میگیره ازش ، سوال برا خودم اینجا پیش میاد که مثلاً تو مقوله ژانر جنگی ، نباید فیلم در نکوهش جنگ ساخت چون خودمون میدونیم جنگ بده؟ حالا جای "جنگ" خیلی کلمات دیگه میشه گذاشت.

SΛDrA-HhH
ببین بصورت کلی با حرفت مخالف نیستم ، اما بنظر خیلی ساده سازی شده ، ولی حالا راه حلی هم برای این نجات ازین لوپی که ترسیم کردی داری؟

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
البته سنا دست conservative هاست. تنها انتخاباتی که بعد از ۲۰۱۶ بوده رو دموکرات‌ها اتفاقا بردن و مجلس رو گرفتن. در سطح محلی هم یک سری بردهای عجیب و باور نکردنی داشتن که در فضای بین المللی منعکس نمیشه و اهمیت نداره زیاد ولی اتفاقا خیلی تاثیرگذار بودن.
فضای سیاسی رو یک مقدار شک دارم دست conservative ها باشه ولی صحبتتون درباره ی رسانه ها کاملا درسته و بیشترشون دست لیبرال هاست. کامنت یوتیوب و رددیت و اینها رو کلا من دنبال نمیکنم. خیلی از آدمهای فرهیخته تر تو آمریکا وقتشون رو برای کامنت دادن او این سایتها تلف نمیکنن (از همه بدتر فیس بوکه، که کاملا رسانه محافظه کارهای بیسواد شده). از سریال CW هم اطلاعی ندارم. اگر ارزش هنری سریال بالا بوده و صرفا به خاطر جهتگیری اجتماعی شکست خورده بسیار جای تاسفه.
خلاصه ی کلام اینه که تو آمریکا، بیشتر قشر تحصیل کرده لیبرال هستن. طرفدارهای ترامپ و محافظه کارها عمدتا مردهای سفیدپوست بدون تحصیلات دانشگاهی، و یکسری corporation های بزرگ هستن که منافع مالیشون با سیاستهای جمهوری خواهان تامین میشه. هنرمندها و هالیوود به خصوص همیشه در جنبش‌های اجتماعی پیشرو بوده، هستند، خواهند بود و باید باشن. اگر اونها برای حقوق اقلیت مبارزه نکنن، هیچ پیشرفت اجتماعی پیش نمیاد. بعضی وقتها ممکنه تند برن، اشتباه کنن یا نتیجه عکس بگیرن، ولی همینجوریه که پیشرفت حاصل میشه در نهایت

چه علی خواجه ، چه خواجه علی ، همین conservative ها جمهوری خواه بودن که نذاشتن طرح استیضاح Trump نهایی بشه ، بعدش من نگفتم comment ها و فضای مجازی معیار سنجش خوب و بد هست ، من گفتم اثر شکاف در دیدگاه طرفدارها را میتونی در فضای مجازی

ببینی ، هنرمنده های و celebrity ها بین شون بد و خوب هست و بعضی از همین روشن فکرنماها جیره خور همین کمپانی های کپیتالیسی هستن که شما منتقدشی در ضمن کمپانی های هوادار دموکرات ها هم کم نیستن مثال بارزش جناب آقای Bloomberg که کی یک دموکراته و

فقط 500 میلیون دلار خرج کرد برای تبلیغات انتخاباتیش ، کسی مخالف آزادی و مبارزه برای رسیدن به حقوق بشر نیست ولی این نباید بهانه ای باشه برای دست کاری اثرهای ادبی و هنری و تغییر مفاهیم اونها که در نهایت تنها به قربانی شدن آزادی بیان ختم میشه ، پیشرفت جامعه

وقتی حاصل میشه که همه حق صحبت داشته باشن.

البته که شکاف افتاده.باید هم بیفته! تو خود آمریکا خیلیا از "گی" به عنوان فحش استفاده میکنن و چیز پستی میدوننش خب مسلمه که اون عده قراره مخالف اش باشن.اصلا من باور دارم خیلی از کسایی که موافق این جریانات هستن از جمله خودم، توی پس زمینه ذهنمون یه اثراتی از فرهنگی که باهاش رشد کردیم وجود داره!تکلیف امثال بتوومن که مشخصه چون از همون تریلر اولش معلوم بود چیه. منی که به نظرم بازیگرش خیلی به نقش میومد هم سمتش نرفتم از بس زده شدم.مشکل اینجاست شما داری همه رو با یه چوب میزنی و همونطور که بالاتر اون بنده خدا گفت بیاید بگیم تمام شرکت ها صرفا موج سوارن،آیا این باعث میشه خود اون نفس کارشون که اهمیت به اقلیت هاست بد بشه؟یعنی اینکه اگه شما میخوای ایراد بگیری از نحوه دخیل کردن اقلیت ها ایراد بگیر نه از صرف این قصد که میخوان اقلیت هارو اضافه کنن! مثلا همین TLOU 2 یه اثر با کیفیت خیلی بالا هست که این موارد هم داره، چرا باید ازش صرفا به خاطر بودن اینجور چیز ها ایراد گرفته بشه؟باو اصلا تو همین تاپیک طرف گفته بود باید همجنسگرا هارو از روده اشون دار بزنن!همینکه ما برامون خیلی عادی تر هست این مسائل تا نسل های قبل از ما به خاطر تاثیر همین رسانه ها و اطلاع رسانی هاست

اون واژه fa**ot هست ، gay غیر از مفهوم های دیگه اش یک صفت هست که به افرادی اطلاق میشه که خصوصیات feminine دارن خودش صرفاً فحش نیست و نسبت به نوع گفتار معناش تغییر میکنه ، بنده هم مخالف داشتن تفکری آزاد نیستم ولی متعصب هم نیستم این

مثال را شندید : نه رومی رومی نه زنگی زنگی ، پس باید جوری رفتار بشه که در کارتون نه افراط باشه نه تفریط ، اجازه بدین در مورد diversity و چگونی قرارگیرش در بطن داستان توضیحاتی را خدمتون عرض کنم :

1- Immersion : تنوع فرهنگی باید جوری در داستان لحاظ باشه که با فضای داستان هماهنگ باشه مثلا افراد سیاه پوست بیشتر جمعیت شون در قاره آفریقا است که تابش آفتاب شدید و طی روند انتخاب طبیعی یا natural selection رنگ پوستشون سیاه میشه پس من اگر

یک فیلم فانتزی بسازم و افراد سیاه پوست را در یه منطقه برفی با لباس های اسیکمو قرار بدم ، بیننده نمیتونه با داستان فیلم ارتباط برقرار کنه.

2- Historical Accuracy : دست بردن در تاریخ تنها برای داشتن diversity کار درستی نیست و مخاطب را گمراه میکنه ، رشد و تعالی جوامع یک شبه صورت نگرفته و فراز و نشیب زیادی داشته ، حتی در اثرهای فانتزی هم که از اتفاقات تاریخی الهام می گیرن این امر برای

واقعگرایی بیشتر بهتره لحاظ بشه

3- Equity : بحث های gender-equality ، feminism همیشه داغ بوده ولی این تساوی باید در حقوق باشه نه یکسان گرایی در تمامی صفات ، و زن سالاری راه حل برخورد با مرد سالاری نیست شاید این عکس مسئله را براتون بهتر روشن کنه

148380

4- نه به fan-service : تلاش برای کسب نظر طرفدارن یا یک قشر خاص مثله یه تیغ دو لبه است یا باعث رشد اثر هنری میشه یا سقوط اون ، پس نویسنده بهتره که بدون توجه به نگاه و انگیزه های سیاسی غالب در جامعه اثرش را خلق کنه

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,784
نام
شیخ صدرا
ببین بصورت کلی با حرفت مخالف نیستم ، اما بنظر خیلی ساده سازی شده ، ولی حالا راه حلی هم برای این نجات ازین لوپی که ترسیم کردی داری؟

کلیت جهان که فک نکنم راه برون رفتی داشته باشه،شاید یه جنگ جهان گیر دیگه (الزاما نه جنگ به صورت کلاسیک) فقط موازنه قدرت رو بهم بزنه.
چون تا بوده همین بوده!
کشور خودمون هم راه برون رفت هنوز داره ولی 30 سال دیگه شاید دیگه نشه! و مطرح کردنشم فک نکنم زیاد بازخورد خوبی داشته باشه اینجا :D

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل
چقدر من این جمله رو اخیرا میبینم که یه سیاه پوست اومده رئیس جمهور آمریکا شده. و چقدر این جمله ساده انگارانه است :D

بله در یک "سیستم" ـی که تمام و کمال به دست سفید پوست ها بنا شده حالا "اجازه" این داده شده که یک سیاه پوست بیاد رئیس جمهور برا اینه که سیستم دیگه ستون هاش رو هیچی تکون نمیده. تو زن سیاه پوست بیار بزار رئیسش اصلا. اینکه اجازه داده میشه اینا دنبال حق و حقوق(حق و حقوق اجتماعی و آزادی که تماما توسط سفید پوست ها "تعریف" و بنا شده) شون برن به خاطر اینه که کار استعمار این قاره کامل به پایان رسیده و بین اروپایی های سفید پوست تقسیم شده.

سفید پوست ها تو خونشون کشورگشایی و فتح سرزمین هاست و حتی وقتی پیشرفت علم به جاهای بالا رسید اینا رفتن که آب های آزاد رو هم طی کنن ببینن اونور چه خشکی هایی هست تا اونا رو هم برا خودشون کنن. خشکی هایی که توشون سرخ پوست ها و سیاه پوست هایی زندگی میکردن با ارزش های زندگی "کاملاااااااا" متفاوت. سیاه پوست ها و سرخ پوست هایی که کنار همون دریایی که سفیدپوست اون رو یک چیز فتح شدنی میدید مینشست و فکر میکرد ته دنیا همین جاست. تمام ادیانشون فرق داشت ، دیدشون به خانواده فرق داشت، سیستم اقتصادیشون فرق داشت، دیدشون نسبت به ازادی فرق داشت، دیدشون نسبت به زن و مرد فرق داشت ، نسبت به طبیعت و حیوانات و الخ.

حالا سفید پوست اومده تسخیر کرده این خشکی ها رو، سیستم سیاسی و اجتماعی و اقتصادی خودش رو محکم کرده که هیچی تکونش نمیده، فرهنگ این سفید پوست ها و سرخ پوست ها رو کامل عوض کرده ، دینشون رو عوض کرده، دیشون نسبت به آزادی رو عوض کرده، فرهنگشون رو دگرگون کرده، یک سیستم اقتصادی رو کامل بهشون تحمیل کرده، حالا تو این سیستم که قرن ها از پایداریش میگذره، یک سیاه پوست بیاد بشه رئیس جمهور، کی اهمیت میده؟

کافیه فقط تصور کنید که اگر سفید پوست به اون قاره ها حمله نمیکرد زندگی سیاه پوست ها و سرخ پوست ها چه مسیری داشت. اصلا نمیدونست این ارزش هایی که از طرف سفیدپوست ها بهش تحمیل شده یعنی چی که حالا تو این سیستم تحمیل شده به دنبال آزادی حق و حقوقش باشه. شاید در زندگی و تعامل با طبیعت تمام زندگیش سپری میشد و از این زندگی معنوی هم بسیار خوشحال بود.سیاه پوست چه میدونست رئیس جمهور چیه اصلا که حالا چون یکی تو یک سیستم سفیدپوستی رئیس شده علمش کنن آقا ببین آزادی رنگین پوست ها به کجا رسیده :D

به هر حال قضاوتی در کار نیست این ها دید تاریخی به ماجراست.
من نمیشناسمشون ولی اونایی که این جهان رو اداره میکنن تماما سفید پوست و مردن. چون عشق کنترل کردن دارن اصلا

آخرین ویرایش:

a2010

کاربر سایت
Jul 26, 2012
756
نام
علی
فقط خواستم بگم خاک تو سر دیزنی و عوامل که سنگین Readـن با فیلم Artemis Fowl. چیزی که میتونست تبدیل به یه فیلم عالی بشه، با کثافت کاری بیش از حد و تغییرات وحشتناک نسبت به کتاب نابود شد عملا. نمیدونم ایده کدوم خری بوده که بیان کتاب رو اینجوری تغییر بدن که عملا یه چیز دیگه از توش در بیاد. حیف واقعا. حیف که پتانسیلش رو نابود کردن. دیگه از کارهای همیشگی دیزنی یعنی تغییر یه شخصیت دو رگه آسیایی اروپایی به یه سیاه پوست و تبدیل یه شخصیت مذکر به مونث چیزی نمیگم.
به شدت آرتمیس فاول رو دوست داشتم و دارم
رفتم cast فیلم رو دیدم ببینم چه کردن...:D که موندم رسما
روت رو زن کردن؟!!
باتلر و خواهرشو سیاه پوست؟:D
جلل الخالق
آخه مشکل اینجاست که اینا تو مدیا خودشون رو میکشن که بگن ما نژاد پرست نیستیم و اهمیت میدیم و برابری هست و اینا
ولی واقعیت چیز دیگه ایه
فقط گند میزنن به خاطرات خوب...چی فکر میکنن با خودشون نمیدونم

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
چقدر من این جمله رو اخیرا میبینم که یه سیاه پوست اومده رئیس جمهور آمریکا شده. و چقدر این جمله ساده انگارانه است :D

بله در یک "سیستم" ـی که تمام و کمال به دست سفید پوست ها بنا شده حالا "اجازه" این داده شده که یک سیاه پوست بیاد رئیس جمهور برا اینه که سیستم دیگه ستون هاش رو هیچی تکون نمیده. تو زن سیاه پوست بیار بزار رئیسش اصلا. اینکه اجازه داده میشه اینا دنبال حق و حقوق(حق و حقوق اجتماعی و آزادی که تماما توسط سفید پوست ها "تعریف" و بنا شده) شون برن به خاطر اینه که کار استعمار این قاره کامل به پایان رسیده و بین اروپایی های سفید پوست تقسیم شده.

سفید پوست ها تو خونشون کشورگشایی و فتح سرزمین هاست و حتی وقتی پیشرفت علم به جاهای بالا رسید اینا رفتن که آب های آزاد رو هم طی کنن ببینن اونور چه خشکی هایی هست تا اونا رو هم برا خودشون کنن. خشکی هایی که توشون سرخ پوست ها و سیاه پوست هایی زندگی میکردن با ارزش های زندگی "کاملاااااااا" متفاوت. سیاه پوست ها و سرخ پوست هایی که کنار همون دریایی که سفیدپوست اون رو یک چیز فتح شدنی میدید مینشست و فکر میکرد ته دنیا همین جاست. تمام ادیانشون فرق داشت ، دیدشون به خانواده فرق داشت، سیستم اقتصادیشون فرق داشت، دیدشون نسبت به ازادی فرق داشت، دیدشون نسبت به زن و مرد فرق داشت ، نسبت به طبیعت و حیوانات و الخ.

حالا سفید پوست اومده تسخیر کرده این خشکی ها رو، سیستم سیاسی و اجتماعی و اقتصادی خودش رو محکم کرده که هیچی تکونش نمیده، فرهنگ این سفید پوست ها و سرخ پوست ها رو کامل عوض کرده ، دینشون رو عوض کرده، دیشون نسبت به آزادی رو عوض کرده، فرهنگشون رو دگرگون کرده، یک سیستم اقتصادی رو کامل بهشون تحمیل کرده، حالا تو این سیستم که قرن ها از پایداریش میگذره، یک سیاه پوست بیاد بشه رئیس جمهور، کی اهمیت میده؟

کافیه فقط تصور کنید که اگر سفید پوست به اون قاره ها حمله نمیکرد زندگی سیاه پوست ها و سرخ پوست ها چه مسیری داشت. اصلا نمیدونست این ارزش هایی که از طرف سفیدپوست ها بهش تحمیل شده یعنی چی که حالا تو این سیستم تحمیل شده به دنبال آزادی حق و حقوقش باشه. شاید در زندگی و تعامل با طبیعت تمام زندگیش سپری میشد و از این زندگی معنوی هم بسیار خوشحال بود.سیاه پوست چه میدونست رئیس جمهور چیه اصلا که حالا چون یکی تو یک سیستم سفیدپوستی رئیس شده علمش کنن آقا ببین آزادی رنگین پوست ها به کجا رسیده :D

به هر حال قضاوتی در کار نیست این ها دید تاریخی به ماجراست.
من نمیشناسمشون ولی اونایی که این جهان رو اداره میکنن تماما سفید پوست و مردن. چون عشق کنترل کردن دارن اصلا

تاریخ برای این نیست که ما قضاوت کنیم ، برای عبرته ، کاملاً سیاه و کاملاً سفید نیست ، خاکستریه

148438

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Jaw
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر