Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
126019

جوکر رو دیدم، بار اول مثل خیلی های دیگه حالت دفاعی داشتم نسبت بهش بابت فروش و اینکه همه عکس و استوری که ازش میزاشتن و واقعاً گندشو در آوردن..، برای همین چند روزی صبر کردم و دوباره فیلمو دیدم، باید بگم این فیلم به معنای واقعی محشره، از همه نظر، کارگردانی، فیلمبرداری، موزیک، فیلمنامه و در راس همه این ها بازی ها..، واقعاً فیلم مدلیه که پتانسیل دوباره دیدن رو داره و با هر بار دیدن نکاتی جدیدی پیدا میشن

شخصیت جوکر تو این فیلم دقیقا از اون دسته شخصیت هاست که برای مردم به عنوان قهرمان فیلم و تو سینما خیلی جذابه اما اگه همین شخصیت رو تو واقعیت ببینن رفتارشون دقیقا شبیه به مردم درون فیلمه..

نکته ای در مورد فیلم
اون افکاری که در مورد بقیه میکرد دقیقا توقع رفتارهای درست بود چیزی که ما هم در مورد بقیه بهش فک میکنیم، دنیایی که تو ذهنش داشت خیلی دنیای قشنگی بود اما در واقعیت همه چی به شدت برعکس بود، این قسمت توهماتش به نظرم یکی از بهترین قسمت های فیلمه، واقعا حرف در مورد این فیلم خیلی زیاده اما دنیای آرمان گرای درون ذهن جوکر رو خیلی دوست داشتم.

رقصش.. عالی بود، عالی! دقیقا با حس و حالش همخونی داشت (اون اوایل یه جاهایی شبیه به رقص ایرانی میشد اما سریع از اون حالت خارج میشد! :D جالبه فک کنم یه رقص خیلی تلفیقی باشه از همه ی رقص ها..)

آخرین ویرایش:

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
joker

دیدمش
2 بار هم دیدمش
و چقدر خوب بود
اون خنده های لعنتی
سکانسی که در حال خودندن پرونده مادرش بود و اون خنده هایی که از صد ناله بد تر بود
سکانسی که موری قبل از اینکه روی استیج دعتوش کنه در وصفش با تمسخر میگه: مهمان بعدی حتما نیاز به دکتر داره و بعدش دوربین که روی چهره ارتور با اون موسقی سنگین زوم میکنه چقدر این سکانس خوب بود
به شدت از کشتن موری لذت بردم همون طور که از کشتن وین لذت بردم
و فینیکس که اسکار امسال برازنده خودشه
خیلی وقت بود این چنین فیلم سنگینی نگاه نکرده بودم

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
View attachment 126019

جوکر رو دیدم، بار اول مثل خیلی های دیگه حالت دفاعی داشتم نسبت بهش بابت فروش و اینکه همه عکس و استوری که ازش میزاشتن و واقعاً گندشو در آوردن..، برای همین چند روزی صبر کردم و دوباره فیلمو دیدم، باید بگم این فیلم به معنای واقعی محشره، از همه نظر، کارگردانی، فیلمبرداری، موزیک، فیلمنامه و در راس همه این ها بازی ها..، واقعاً فیلم مدلیه که پتانسیل دوباره دیدن رو داره و با هر بار دیدن نکاتی جدیدی پیدا میشن

شخصیت جوکر تو این فیلم دقیقا از اون دسته شخصیت هاست که برای مردم به عنوان قهرمان فیلم و تو سینما خیلی جذابه اما اگه همین شخصیت رو تو واقعیت ببینن رفتارشوم دقیقا شبیه به مردم درون فیلمه..

نکته ای در مورد فیلم
اون افکاری که در مورد بقیه میکرد دقیقا توقع رفتارهای درست بود چیزی که ما هم در مورد بقیه بهش فک میکنیم، دنیایی که تو ذهنش داشت خیلی دنیای قشنگی بود اما در واقعیت همه چی به شدت برعکس بود، این قسمت توهماتش به نظرم یکی از بهترین قسمت های فیلمه، واقعا حرف در مورد این فیلم خیلی زیاده اما دنیای آرمان گرای درون ذهن جوکر رو خیلی دوست داشتم.

رقصش.. عالی بود، عالی! دقیقا با حس و حالش همخونی داشت (اون اوایل یه جاهایی شبیه به رقص ایرانی میشد اما سریع از اون حالت خارج میشد! :D جالبه فک کنم یه رقص خیلی تلفیقی باشه از همه ی رقص ها..)
اونایی که از جوکر عکس و استوری میذاشتن فهمشون از فیلم در حد همون رقصشه نه بیشتر

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
اهم... :D
View attachment 126019

من برعکس شما، موقع دیدن فیلم برای بار دوم اشکالاتش بیشتر به چشم میومدن.
دفعه اول از فیلم خیلی لذت بردم و تنها مشکلی که بیشتر متوجش شدم روند کند جلو رفتن داستان توی نیمه ابتدایی فیلم بود، ولی بعد از اینکه فیلم رو دوباره دیدم، به نظرم فیلمنامه و کارگردانی مشکلات نسبتا زیادی دارن...

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646

من قضاوتی نمیکنم اما به چشم دیدم خیلی ها که ادعای دیدن هزار باره ی یه فیلم یا صد بار خوندن یه کتابو دارن خیلی احتمال داره هنوز به عمق مطلب اون و فیلم و کتاب پی نبردن و فقط میخان بگن ما از همه زودتر دیدیدم یا خوندیم، ما رکورد دار دیدن و خوندنیم، به نظرم یه خاننده یا کسی که فیلم میبینه واقعا از پیام های اون فیلم یا کتاب برای کاملتر شدن خودش و شخصیتش و رفتارش استفاده میکنه و یاد میگیره ازش، نه اینکه بعدش همونی باشه که بوده! حالا یه نفر با یه بار دیدن این استفاده رو میکنه یه نفر صدبار دیده ولی در کل متوجه داستان نشده!

دیدم کسایی که یه کتابخونه کتاب رو خوندن ولی رفتارشون..

اهم... :D

من برعکس شما، موقع دیدن فیلم برای بار دوم اشکالاتش بیشتر به چشم میومدن.
دفعه اول از فیلم خیلی لذت بردم و تنها مشکلی که بیشتر متوجش شدم روند کند جلو رفتن داستان توی نیمه ابتدایی فیلم بود، ولی بعد از اینکه فیلم رو دوباره دیدم، به نظرم فیلمنامه و کارگردانی مشکلات نسبتا زیادی دارن...

من زیاد دقت نمیکنم از این منظر به فیلم ها مگه اینکه خیلی تابلو باشه مشکلات ولی بیشتر سعی میکنم غرق بشم تو دنیای فیلم چون نیازی نمیبینم اینقدر ریز بین بشم اونم وقتی که هیچ فیلمی بی عیب نیست..

در ضمن من خیلی لذت بردم از کارگردانی، نمیدونم شما چی دیدی که عیب زیاد دیدی، اینقدر فیلم درگیر کننده و عمیقه که من میخاستم هم نمیتونستم به ضعف های فیلم دقت کنم.

آخرین ویرایش:

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
بالاخره روزی روزگاری در هالیوود رو دیدم
همه‌اش متعجب بودم چرا همه از نیم ساعت پایانی انقدر ایراد گرفته بودن
من شخصا خوشم اومد از اکثر فیلم (بیشتر بخشهای پایانیش) و دقیقا همون چیزی بود که به خاطرش میشینم پای فیلمهای تارانتینو
نمیدونم من اینطوریم یا همه اینطوری هستن
ولی کسی که طرفدار فیلم های تارانتینو هست، فکر کنم راضی بوده باشه
من شخصا توقع نداشتم که زندگینامه یا مستند باشه که کل حوادث مو به مو اتفاق بیفته
دقیقا میخواستم طوری که تارانتینو دوست داره داستان رو بهم بگه
حتی اگه خیلی چیزها تحریف بشه....
کلیتش خوب بود ، مخصوصا نیم ساعت پایانیش

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی

اتفاقا اون مسیر پله ها و رقص پائین پله ها یکی از نمادها و
مفاهیم اصلی فیلمه.
پله‌های پرتعداد و پرشیب انتخاب شده برای مسیر روزانه‌اش به خانه نماد خوبی هستند از کلیت زندگی‌ای که شهر برای حاشیه خود انتخاب کرده. بالارفتن‌های مکرری که عملا کسی را بالا نمی‌برند، بلکه صرفا خستگی ایجاد می‌کنند. هوشمندانه در سکانسی که در حال رقصیدن و خوشحالی است، در حال پایین آمدن از همان پله‌هاست، نه بالا رفتن. این پایین آمدن در آنجا، پیاده شدن از مسیر است.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
126090

I Am Mother

قبل از دیدن این فیلم هی به خودم میگفتم اینم از اون فیلمای آبکی علمی تخیلی (محصول استرالیا و ترس داغون بودن جلوه های ویژه و..) اما وقتی شروع شد از همون ابتدا درگیرم کرد و جلوه های ویژه فیلم هم خوب بود در اندازه خودش و مشکلی نداشت، داستان و روایت فیلم هم خیلی منسجم و منظم پیش میره و درگیر کننده است، فیلم در بوجود اوردن شک و دودلی در بیننده موفق عمل کرده، پایان بندی، داستان و پیام فیلم خوب بود، به نظرم صد در صد ارزش یکبار دیدن رو داره, به عاشقان سای فای حتما پیشنهاد میشه :D

تو صفحه imdb فیلم دیدم در مورد کارگردانش نوشته آیا کریستوفر نولان دیگه ای در راه است؟ که نظر شخصی من با توجه به این فیلم اصلا اینطوری به نظر نمیرسه..، و نمیدونم چرا همچین حرفی رو زدن!

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
تاخیر های متعدد، رفت و آمد های بازیگر ها، نویسنده ها و مخصوصا کارگردان ها، سابقه نچندان قوی اکثر این سازنده ها، اسم سونی، همه و همه نوید یک فیلم فاجعه رو میداد و اگه بگم یک چیز و فقط یک چیز بوده که منو یکم امیدوار کرده باشه به فیلم، همین ترویس نایت بود... این بشر مغز پشت انیمیشن های لایکا (به جرعت یکی از بهترین و پر ارزش ترین استدیو های الان) و مخصوصا انیمیشن کوبو و دو تار (که کارگردانشم بوده. و بنظرم یکی از غیر منتظره ترین و بهترین انیمیشن های این دهه ست... اگه ندیدین اصلا از دست ندین). این بشر حتی از ترکیب ترنسفورمرز و هیلی استینفیلد و جان سینا، یه فیلم موفق کشید بیرون :D دیگه خدایی این یکی غیر قابل باوره ولی خب کرد :D
واقعا امید داشتم ایشون اقلا بتونه این اوضاع شلم شوربا این فیلمو اوکی کنه که گویا قرار نیست طلسم شکسته شه :D

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
At.Eternitys.Gate 2018

نمیدونم چطور باید توصیفش کرد
روایت داستان رو دوست نداشتم
دوربین هم گاهی ازار دهنده میشد
دفو متفاوت ترین نقشش رو بازی کرده بود ولی بقیه شخصیت ها افتضاح بودن
به نظرم توی فیلم های این سبکی و زندگی نامه ای هنوز The Theory of Everything حداقل برای من جذاب ترین بوده
در کل فیلمی نبود که بخوای دوباره بری سراغش

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
وقتی یک فیلم سر و صدای زیادی می کنه دو گروه رفتار درباره این فیلم ها به یک اندازه رو اعصاب و نفرت انگیزه . یکی دسته ای که ندیده خودشون رو با هایپ و تعریف و تمجید خفه می کنند . و دیگری افرادی که این دسته رو می بینند و یک نوع عقده براشون میشه . برا همین شروع می کنند فاز مخالف بردارن و تا می تونن به فیلم و طرفداراش بتازن . به لطف فراستی تو ایران متاسفانه تفکر دوم خیلی جا افتاده . نمونش هم خودم شخصا جشنواره پیش دیدم. وقتی تا سال قبلش همه سعید روستایی رو می پرستیدن . این دفعه چون دیگه سعید روستایی اسم شناخته شده ای بود و این جماعت اهل سینما نمی تونستن فاز بردارن که من خودم کشف کردم روستایی رو, نفعشون رو تو این دیدن فاز مخالف بردارن و بگن تکراریه و فلان چون ما حالیمونه. بعدش این جو سر گیم او ترونز راه افتاد و جدا از افت کیفیت فاحش سریال ولی دیگه یک دفعه در حد یوزارسیف کشیدنش پایین . اصولا بعضی وقتا دیگه افراد خیلی خودشون رو تافته جدا بافته حساب می کنند. به نظرمن نه باید کورکورانه طرفداری کرد و نه چون یک سری کورکورانه دفاع می کنند کورکورانه مقابله کرد. هردو به یک اندازه بد هستن

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson

این پول رو بکنن تو جیب سازنده ها به زور مجبورشون کنن یک بازی جدید بسازن تکراری هم باشه باز بهتره . این ها هم به نظر میاد کنسلش کردن از قبل. فقط هی میان یک خبری بدن که بگن ما هم هستیم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر