Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
وقتی یک فیلم سر و صدای زیادی می کنه دو گروه رفتار درباره این فیلم ها به یک اندازه رو اعصاب و نفرت انگیزه . یکی دسته ای که ندیده خودشون رو با هایپ و تعریف و تمجید خفه می کنند . و دیگری افرادی که این دسته رو می بینند و یک نوع عقده براشون میشه . برا همین شروع می کنند فاز مخالف بردارن و تا می تونن به فیلم و طرفداراش بتازن . به لطف فراستی تو ایران متاسفانه تفکر دوم خیلی جا افتاده . نمونش هم خودم شخصا جشنواره پیش دیدم. وقتی تا سال قبلش همه سعید روستایی رو می پرستیدن . این دفعه چون دیگه سعید روستایی اسم شناخته شده ای بود و این جماعت اهل سینما نمی تونستن فاز بردارن که من خودم کشف کردم روستایی رو, نفعشون رو تو این دیدن فاز مخالف بردارن و بگن تکراریه و فلان چون ما حالیمونه. بعدش این جو سر گیم او ترونز راه افتاد و جدا از افت کیفیت فاحش سریال ولی دیگه یک دفعه در حد یوزارسیف کشیدنش پایین . اصولا بعضی وقتا دیگه افراد خیلی خودشون رو تافته جدا بافته حساب می کنند. به نظرمن نه باید کورکورانه طرفداری کرد و نه چون یک سری کورکورانه دفاع می کنند کورکورانه مقابله کرد. هردو به یک اندازه بد هستن
والا حتی یوزارسیف هم گناه داره که با فصل 8 گات مقایسه شه!:D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
وقتی یک فیلم سر و صدای زیادی می کنه دو گروه رفتار درباره این فیلم ها به یک اندازه رو اعصاب و نفرت انگیزه . یکی دسته ای که ندیده خودشون رو با هایپ و تعریف و تمجید خفه می کنند . و دیگری افرادی که این دسته رو می بینند و یک نوع عقده براشون میشه . برا همین شروع می کنند فاز مخالف بردارن و تا می تونن به فیلم و طرفداراش بتازن . به لطف فراستی تو ایران متاسفانه تفکر دوم خیلی جا افتاده . نمونش هم خودم شخصا جشنواره پیش دیدم. وقتی تا سال قبلش همه سعید روستایی رو می پرستیدن . این دفعه چون دیگه سعید روستایی اسم شناخته شده ای بود و این جماعت اهل سینما نمی تونستن فاز بردارن که من خودم کشف کردم روستایی رو, نفعشون رو تو این دیدن فاز مخالف بردارن و بگن تکراریه و فلان چون ما حالیمونه. بعدش این جو سر گیم او ترونز راه افتاد و جدا از افت کیفیت فاحش سریال ولی دیگه یک دفعه در حد یوزارسیف کشیدنش پایین . اصولا بعضی وقتا دیگه افراد خیلی خودشون رو تافته جدا بافته حساب می کنند. به نظرمن نه باید کورکورانه طرفداری کرد و نه چون یک سری کورکورانه دفاع می کنند کورکورانه مقابله کرد. هردو به یک اندازه بد هستن

متاسفانه ما در مرحله نیستیم که تشخیص دهیم که چه مخاطبی بدون اینکه اثری را دیده باشه، هایپ و شوق زده است! هایپ یک واکنش خدادادی است که همه ما در مقابل یک اثر نشان می دهیم بدون اینکه ما آن را دیده باشیم، چشیده باشیم و یا لمسش کنیم. در سینما به واضح می توان به نمونه روز روزگاری در هالیوود اشاره کرد. زمانی که نصف بسیاری از کاربران با دیدن نام تارانتینو و تیم بازیگری پرستاره اش، هایپ و شوق زده می شود و حتی به ضرص قاطع، نظر مخالف یک کاربری بدون هیچ قید و شرطی رد می کند. نوع دومی که گفته اید در واقع همان مکمل های نوع اول هستند و چندان در رفتار با نوع اول فرقی نمی کنند. متاسفانه خودمان هم بعضی وقت ها جهبه تدافعی شدیدی می گیریم که آن هم لحظه ای اتفاق می افتد؛ مثلا من بشخصه Uncut Gems را دوست داشتم و وقتی به کسی پیشنهاد می دهم که این فیلم را نگاه کند با شوق و ذوق (که می تواند کاذب باشد یا حقیقی که در مورد این فیلم حقیقی است) از آن تعریف می کنم که طرف را مجاب کنم که فیلم را نگاه کند. یک ترفند است که معمولا جواب می دهد. بخش اصلی واکنش دقیقا زمانی برمی گردد که طرف مقابل خیلی تند و صریح می گوید که فیلم را دوست نداشته و می گوید که کل فیلم «یک زر است» و وقتی می پرسم که هنرنمایی سندلر را احساس کردی ، در جواب می گوید که «اصلا هنرنمایی نداشت» و چند تا صفت بدترکیب که نظرش را کامل کند. آنجا قطعا به طور ناخودآگاه جبهه ای می گیریم که این جبهه به متهم کردن همدیگر به نفهمی تبدیل می شود. این قضاوت در حال حاضر تغییر نمی کند و باید عادت کنیم.

برای جوکر هم دو نقد وجود دارد؛ یک نقد کاملا فنی و یک نقد کاملا احساسی که آن را به وضعیت جامعه، اقتصاد، سیاست و ... نسبت می دهد.

• Like
Reactions: barneysawyer

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
متاسفانه ما در مرحله نیستیم که تشخیص دهیم که چه مخاطبی بدون اینکه اثری را دیده باشه، هایپ و شوق زده است! هایپ یک واکنش خدادادی است که همه ما در مقابل یک اثر نشان می دهیم بدون اینکه ما آن را دیده باشیم، چشیده باشیم و یا لمسش کنیم. در سینما به واضح می توان به نمونه روز روزگاری در هالیوود اشاره کرد. زمانی که نصف بسیاری از کاربران با دیدن نام تارانتینو و تیم بازیگری پرستاره اش، هایپ و شوق زده می شود و حتی به ضرص قاطع، نظر مخالف یک کاربری بدون هیچ قید و شرطی رد می کند. نوع دومی که گفته اید در واقع همان مکمل های نوع اول هستند و چندان در رفتار با نوع اول فرقی نمی کنند. متاسفانه خودمان هم بعضی وقت ها جهبه تدافعی شدیدی می گیریم که آن هم لحظه ای اتفاق می افتد؛ مثلا من بشخصه Uncut Gems را دوست داشتم و وقتی به کسی پیشنهاد می دهم که این فیلم را نگاه کند با شوق و ذوق (که می تواند کاذب باشد یا حقیقی که در مورد این فیلم حقیقی است) از آن تعریف می کنم که طرف را مجاب کنم که فیلم را نگاه کند. یک ترفند است که معمولا جواب می دهد. بخش اصلی واکنش دقیقا زمانی برمی گردد که طرف مقابل خیلی تند و صریح می گوید که فیلم را دوست نداشته و می گوید که کل فیلم «یک زر است» و وقتی می پرسم که هنرنمایی سندلر را احساس کردی ، در جواب می گوید که «اصلا هنرنمایی نداشت» و چند تا صفت بدترکیب که نظرش را کامل کند. آنجا قطعا به طور ناخودآگاه جبهه ای می گیریم که این جبهه به متهم کردن همدیگر به نفهمی تبدیل می شود. این قضاوت در حال حاضر تغییر نمی کند و باید عادت کنیم.

برای جوکر هم دو نقد وجود دارد؛ یک نقد کاملا فنی و یک نقد کاملا احساسی که آن را به وضعیت جامعه، اقتصاد، سیاست و ... نسبت می دهد.
بله با کلیت حرف شما موافقم . اما بیشتر منظورم از این تمجید کورکورانه . تکرار حرف هایی است که خود فرد اعتقادی نداره و فقط شنیده از دیگران . یا یک فیلم از نظر یک فرد بولد میشه و همه جا با ربط و بی ربط بحثش رو می کشه وسط . و یک سری هم سر همین فاز مخالف بر می دارن . یا مثلا درباره نولان هم همین طوری شده . یک عده فقط سر این که نولان بولد شده می کوبنش . یعنی اگه این قدر هایپ نمیشد و اسمش سر زبون ها نمی افتاد چه بسا این عزیزان حتی فیلم هاش رو هم می پرستیدن. ولی صرف این که یک کارگردان شناخته شده است پس دیفالت اثارش عامه پسند و بی ارزش هستند. تفاوت سلیقه همیشه بوده و هست . اما نکته ای که من احساس کردم و خواستم به عنوان یک علاقه مند به سینما با دوستان اهل سینمای این جا مطرح کنم همین حسم درباره زمانیه که بحث و تبادل اطلاعات تبدیل به یک کل کل و نفرت از هم میشه . چیزی که این چند ماهه در دنیا هم سر نظر مارتین اسکورسیزی درباره سینمای مارول دیدیم . که افراد فقط گویا نظری می دن که طرف مقابل رو خفه کنن. یک سری فیلمی رو که هایپ زیادی پشتش هست رو قشنگ به هدف پیدا کردن سوتی و بهانه برای تاختن به اون قشر می بینن. و نتیجه این قضیه به نظرم فقط ارزش اثر رو کم می کنه. بله دقیقا موافقم خودم هم این طوری میشم یک موقع هایی . همه امون میشیم . ولی در کل امیدوارم این تفکر های بد از بین برن . البته چون دیگه داریم به زمان جشنواره نزدیک می شیم و باید خودم رو اماده کنم برای این نوع اظهار نظر های خاص :D .
جوکر هم از این نظر فیلم جنجالی ای بود . چون قشنگ این دو دسته ای رو بین بیننده ها ایجاد کرد . مثلا خود من فیلم رو دوست داشتم ولی شاهد جوگیری های این چنینی از طرف دوستانم بودم . یکی اشون می گفت من 5 بار فیلم رو دیدم و دیوانه ام کرده و فیلم رو دست اش نیست همه فیلم ها فلان این فیلم هم نمیشن در حالیکه فرد نسبتا جا افتاده ایه و از این ری اکشن های احساسی معمولا نداره . یکی دیگه قشنگ معلوم بود که وقتی نشسته فیلم رو دیده همش می گفته چی بوده که 5 بار دیده چرت و پرت و یکی دیگه از دوستام که خیلی راحت برگشت گفت بهم فیلم سر این جنجال هاش بولد شده خودش هیچی نداره. دقیقا این افراطی گری هارو از نزدیک به چشم دیدم . خودم هم تو تاپیک نقدش اشاره کردم ولی خب در کل نظرم اینه فیلم ورای نقاط قوت و ضعف اش اثریه قابل توجه به همین خاطر که بعد چندین سال یک تکاپویی در محافل سینمایی ایجاد کرده . شخصا تو این سال ها ندیدم یک فیلم این طوری ظاهر شه .

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
والا حتی یوزارسیف هم گناه داره که با فصل 8 گات مقایسه شه!:D
حالا این تاپیک اش نیست بحثش هم دیگه خوابیده . ولی در این حد نبود اقا . نگو نقی نگو :D . پایان درخوری نبود ولی دیگه این قدرم ناجور نبود . سر داووس بهتر از ایناروس است

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
کلا کنسل شدن یه Game movie همیشه یه خبر خوب میتونه باشه، قطعا بهتره فرنچایز سبک نشه با ساختن فیلم ضعیف

کریس استاکمن تو لیست امسالش چنتا فیلم خیلی Overlook شده عالی معرفی کرد حتما ببینید

خداییش من جای سازنده ها بودم می رفتم دنبال همون سازنده های فیلم فن مید تو یوتیوب. باز اون ها دید بهتری داشتن . از نظر چهره ای شاید بازیگر ها شبیه نبودن ولی از نظر پرسوناژ و توانایی بازیگر ها و وفاداری به روح اثر واقعا کار قابل قبولی بود

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
حالا این تاپیک اش نیست بحثش هم دیگه خوابیده . ولی در این حد نبود اقا . نگو نقی نگو :D . پایان درخوری نبود ولی دیگه این قدرم ناجور نبود . سر داووس بهتر از ایناروس است

یوزارسیف که هیچی، به نظرم هر کسی تا هر جایی دوست داره میتونه بکشه پایین گیم آف ترونز رو! میتونه صد میلیون فراستی بددهن کپی پیست کنه که هرکدومشوم یه جوری دارن سلاخی و مسخره میکنن پایان سریالو، صد رحمت به پایان لاست، آشغالی بیش نبود پایان گات.

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
The Irishman

4 ساعت نذاشت تکون بخورم از پای فیلم
فیلم برای من روی الپاچینو و فحش هاش میچرخید
سکانس منتظر موندن فرانک و هافا و دیر رسیدن تونی پرو و بعدش اون درگیری و به فحش کشیدن ها بهترین سکانس فیلم بود برای من
چقدر اون سکانسی که فرانک و راسل به یاده گذشته ها دوباره نون رو توی مشروب میزدن زیبا بود انگار کل 4 ساعت فیلم جلوی چشم هام یک بار دیگه مرور شد
و کشتن جیمی هافا توسط فرانک که اصلا فکرش رو نمیکردم بخواد از پشت شلیک کنه اونم با اعتمادی که جیمی به فرانک داشت
خیلی با بازی دنیرو حال نکردم بر عکس جو پشی و الپاچینو بی نظیر بودن
ولی اگر یک نفر بهم بگه با مرد ایرلندی حال نکرده باهاش مخالفت هم نمیکنم چون نشستن پای یک فیلم 4 ساعته که قرار نیست صحنه اکشن عجیب و غریبی داشته باشه و شاید حوصله سر بر باشه برای خیلی ها طبیعی هست
در کل من این 4 ساعت رو دوست داشتم ولی شک ندارم برای خیلی ها این 4 ساعت خسته کننده هم میتونسته باشه

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
The Irishman

4 ساعت نذاشت تکون بخورم از پای فیلم
فیلم برای من روی الپاچینو و فحش هاش میچرخید
سکانس منتظر موندن فرانک و هافا و دیر رسیدن تونی پرو و بعدش اون درگیری و به فحش کشیدن ها بهترین سکانس فیلم بود برای من
چقدر اون سکانسی که فرانک و راسل به یاده گذشته ها دوباره نون رو توی مشروب میزدن زیبا بود انگار کل 4 ساعت فیلم جلوی چشم هام یک بار دیگه مرور شد
و کشتن جیمی هافا توسط فرانک که اصلا فکرش رو نمیکردم بخواد از پشت شلیک کنه اونم با اعتمادی که جیمی به فرانک داشت
خیلی با بازی دنیرو حال نکردم بر عکس جو پشی و الپاچینو بی نظیر بودن
ولی اگر یک نفر بهم بگه با مرد ایرلندی حال نکرده باهاش مخالفت هم نمیکنم چون نشستن پای یک فیلم 4 ساعته که قرار نیست صحنه اکشن عجیب و غریبی داشته باشه و شاید حوصله سر بر باشه برای خیلی ها طبیعی هست
در کل من این 4 ساعت رو دوست داشتم ولی شک ندارم برای خیلی ها این 4 ساعت خسته کننده هم میتونسته باشه
با کمال احترام به افرادی که سلیقشون به این فیلم نخورد و خوششون نیومد و کلا این سبک فیلم ها رو دوس ندارن ، باید بگم اوج لذتی که از سینما بردن و میبرن خیلی کیفیت پایین تری داره :D

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim

من این فیلمو تو 12 ساعت دیدم؛ چون نمیخواستم این تجربه لذتبخش برام زود برام تموم شه

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
من این فیلمو تو 12 ساعت دیدم؛ چون نمیخواستم این تجربه لذتبخش برام زود برام تموم شه
نه من اگر یه فیلمی رو تیکه تیکه ببینم اون حسی که توی اون لحظه داری از دست میدی
شما فکر مثلا 40 دقیقه از یه فیلم رو دیدی یهو قطع میکنی میگی اقا باقیش رو فردا میبینم ولی اون حس فیلم به نظر من از بین میره

• Like
Reactions: M0HAMAD and stanley

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
660
نام
امیرحسین
این یوتوبره Chris Stuckmann هم لیست بهترین فیلمای سالش رو داده، لعنتی انگار از رو ذهن من لیست رو ساخته و رده بندی کرده:D رتبه 1 و 3 و 4 برام بهترین فیلمای امسال بودن، بعضیاشون رو البته ندیدم.

چطوری لینک یوتوب نوشتاری میذارید :D منم همین ویدیو رو صفحه پیش گذاشتم منتها پنجره ای شد بدون چیزشکن معلوم نیس
خیلی ایزی، اول متنی که میخوای رو مینویسی، بعد هایلایتش میکنی و رو گزینه‌ی Insert Link کلیک میکنی:D

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,403
این یوتوبره Chris Stuckmann هم لیست بهترین فیلمای سالش رو داده، لعنتی انگار از رو ذهن من لیست رو ساخته و رده بندی کرده:D رتبه 1 و 3 و 4 برام بهترین فیلمای امسال بودن، بعضیاشون رو البته ندیدم.

این یارو خیلی خوبه نظراتش نه چیپ هستن نه مث منتقد های داخلی پشت دشوار گویی و پز روشنفکری قایم میشه

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر