saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
Rian Johnson تایید کرد برای اولین بار ، اپیزود هشتم از مجموعه ی Star Wars درست از جایی شروع میشود که اپیزود هفتم در آن نقطه به پایان رسید .
پس نیم ساعت اول اون شات هلیکوپتر ادامه پیدا می کنه>:D<

leonpro

کاربر سایت
Apr 16, 2016
140
خدایی این فیلم هیچ نکته مثبتی نداشت به غیر از صحنه های زیاد خشونت. :D سردرد و سرگیجه اولین چیزی هست که به سراغ هر کسی میاد. این فیلم با بازی های اول شخص زمین تا اسمان فرق داشت :D البته نظر شخصیه ها شاید خیلی ها خوششون بیاد.
تو این سبک که آخه دنبال نکات مثبت نباید گشت. :D کلا اثر هنری شاخصی که نمیخواستن بسازن.:D فیلم فان و متفاوتی بود تونست دو ساعت سرگرمم کنه که خودش خیلی کار بزرگی کرد، سرگیجه هم نگرفتم.
والا اون بازی های اکشن اول شخصی که من بازی میکردم همیشه از همون اول شروع میکردی به کشتن خیل دشمنان با انواع سلاح های معقول و نامعقول تا آخر دیگه کسی نمونه...! حالا این وسط بعضی وقتا چندتا کات سین و یه روایت داستانی نه چندان مهم هم هست ولی اصیش همون صحنه‌های هیجان انگیز و اکشنه! این فیلم رو راحت میشه با این قالب به عنوان یه بازی تصور کرد. البته من نمیدونم شما دقیقا چه بازی های اول شخصی بازی میکردی.:D

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
تو این سبک که آخه دنبال نکات مثبت نباید گشت. :D کلا اثر هنری شاخصی که نمیخواستن بسازن.:D فیلم فان و متفاوتی بود تونست دو ساعت سرگرمم کنه که خودش خیلی کار بزرگی کرد، سرگیجه هم نگرفتم.
والا اون بازی های اکشن اول شخصی که من بازی میکردم همیشه از همون اول شروع میکردی به کشتن خیل دشمنان با انواع سلاح های معقول و نامعقول تا آخر دیگه کسی نمونه...! حالا این وسط بعضی وقتا چندتا کات سین و یه روایت داستانی نه چندان مهم هم هست ولی اصیش همون صحنه‌های هیجان انگیز و اکشنه! این فیلم رو راحت میشه با این قالب به عنوان یه بازی تصور کرد. البته من نمیدونم شما دقیقا چه بازی های اول شخصی بازی میکردی.:D
میتونید توی پروفایلم تو امضا نگاه کنید. :|

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
دوستان کسی با دیدن Hard.core Henry مشکل نداشت؟
من بعد دیدن ده پونزده دقیقه عجیب دچار سرگیجه شدم و حالت تهوع بهم دست داد که فقط به این فکر میکردم چرا اینطوری شدم؟؟؟
پیش خودم فکر کردم که اتفاقی بوده، دوباره ادامه شو دیدم بازم دیدم همون وضعه!
دیگه آخرش ادامه فیلم رو از تو آشپزخونه از یه فاصله ی دور دیدم که حداقل بفهمم آخرش چی میشه
ولی هنوز برام سؤاله که چرا اونطوری میشدم، با بازی های اول شخص هم مشکل ندارم ولی چه فرقی داره نمیدونم

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دوستان کسی با دیدن Hard.core Henry مشکل نداشت؟
من بعد دیدن ده پونزده دقیقه عجیب دچار سرگیجه شدم و حالت تهوع بهم دست داد که فقط به این فکر میکردم چرا اینطوری شدم؟؟؟
پیش خودم فکر کردم که اتفاقی بوده، دوباره ادامه شو دیدم بازم دیدم همون وضعه!
دیگه آخرش ادامه فیلم رو از تو آشپزخونه از یه فاصله ی دور دیدم که حداقل بفهمم آخرش چی میشه
ولی هنوز برام سؤاله که چرا اونطوری میشدم، با بازی های اول شخص هم مشکل ندارم ولی چه فرقی داره نمیدونم

Sent from my CHM-U01 using Tapatalk

منم دقیقا همین وضع مشابه شما رو داشتم. اولش رو تونستم تحمل کنم ولی وقتی وارد خیابون و اکشن شروع شد دیگه رسما سردرد و سرگیجه شروع شد. کلا بیخیال فیلم شدم .من با بازیهای شوتر اول شخص 30 فریمی این مشکل رو دارم و اصلا نمیتونم بازیشون کنم.

• Like
Reactions: AM!R

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
Narration درسته ولی فکر کنم مبهم بودن رو برعکس گفتی

پایان نسخه‌ی قدیمی که تو سینما اکران شده بود کاملا واضح و مشخصه و هپی اندینگه :D (و چه پایان مزحرفی هم هست :D)
تو نسخه‌ی فاینال کات موقعی که وارد آسانسور میشن کات میخوره و پایانش مشخص نیست.
از طرف دیگه اون مقوله‌ی رویاهایی که دکارد میبینه و مشخص نبودن این که خودش هم رپلیکنته یا آدم هم تو نسخه‌های بعدیه
خب من برداشتم متفاوته
توی نسخۀ اولیه، دکارد توی نریشنهاش همه‌ش از اینکه احساسات نباید داشته باشه و ... حرف میزنه اما خواب اسب تک شاخ تو فیلم نیست و در نتیجه اون اریگامی و تنها دیالوگ انگلیسی گف در انتهای فیلم هیچ معنی‌ای پیدا نمی‌کنه و رپلیکنت بودن یا نبودن دکارت کاملاً تو هوا میمونه.
توی نسخه‌های بعدی به واسطۀ وجود سکانس خواب تک شاخ (و نگاه کردن دکارت به عکسها در لحظه‌ای که از خواب بیدار میشه) و اریگامی و دیالوگ گف، کاملاً واضحه که دکارت هم رپلیکنت هست و دلیل اینکه گف ریچل رو نکشته اینه که هر دوشون مدت زمان کمی برای زنده موندن دارن و ترجیح میدن با هم باشن تا اینکه مثل دار و دستۀ روی دست به قتل و ... بزنن

چرا چندین ورژن داره؟چرا یک فیلم رو چندین بار ساختن؟
وقتی با پول یه استودیوی هالیوودی کار میکنی، بهترین و موفقترین کارگردان دنیا هم که باشی (حالا به جز جیمز کامرون)، تدوین نهایی فیلم دست خودت نیست مگر اینکه مثل اسکوسیزی و اسپیلبرگ و امثال اینها سرمایه گذار یا شریک سرمایه گذاری خارجی واسه فیلمت پیدا کرده باشی.
وقتی یه فیلم استودیویی ساخته میشه، کارگردان نسخۀ خودش رو میده به کمپانی و سران کمپانی معمولاً فیلم رو برای یه Focus Group (متشکل از احمقها معمولاً) پخش میکنن و اونا هم یه نظراتی میدن که کمپانی فکر میکنه اگه اون نظرات رو اعمال کنن، فیلم بیشتر میفروشه. در نتیجه بعضی کمپانیها گند میزنن به تلاش چند سالۀ یه هنرمند.
خیلی از فیلمهای ریدلی اسکات نسخۀ تدوین کارگردان دارن که راحت دو سه سطح از تدوین نسخۀ سینمایی بهترن.

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
منم دقیقا همین وضع مشابه شما رو داشتم. اولش رو تونستم تحمل کنم ولی وقتی وارد خیابون و اکشن شروع شد دیگه رسما سردرد و سرگیجه شروع شد. کلا بیخیال فیلم شدم .من با بازیهای شوتر اول شخص 30 فریمی این مشکل رو دارم و اصلا نمیتونم بازیشون کنم.
من رو بازی ها مشکل ندارم ، شاید بخاطر اینه که کنترل ش دست خودمه و میدونم میخواد چی بشه یا کلا سرعتش پایینتره،
فکر کنم یه عامل دیگه هم پارامتر field of view هستش که واسه این فیلم به نظرم مناسب نیست .

• Like
Reactions: Ali Venom

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
من رو بازی ها مشکل ندارم ، شاید بخاطر اینه که کنترل ش دست خودمه و میدونم میخواد چی بشه یا کلا سرعتش پایینتره،
فکر کنم یه عامل دیگه هم پارامتر field of view هستش که واسه این فیلم به نظرم مناسب نیست .
صفحه قبل هم گفت این فیلم هیچ شاهبتی به بازی های اول شخص نداره دوربینش. تو هیچ بازی اول شخصی با این سرعت دوربین در حال حرکت و بالا پایین رفتن و پریدن و لرزش نیست. به هیچ وجه هم طبیعی نیست این حرکت. همین لرزش های شدید دوربین و سرعت چرخشش باعث سردرد و سرگیجه میشه که تقریبا همه دارن.

چرا Zootopia اینقدر رتبه-ش پایینه؟ :| از نظر من خیلی خیلی بهتر از Frozen و Shrek 2 بود.
حالا نظر شخصیه اما خدایی از هیچ کودوم بهتر نیست :D Frozen که کلا به نظرم قابل مقایسه نیست باهاش. اون به کنار. شرک ها هم تو زمان خودشون میشه گفت انقلابی تو صنعت انیمیشن بودن. هنوزن هنوز هست کیفیت بالای انیمیشن فوق العاده است. این میتونی دلیلی برای این کار باشه. زوتوپیا واقعا خیلی انیمیشن خوبی بود و واقعا لذت بردم خودم هم اما فکر نکنم چیزی باشه که تو تاریخ ثبت بشه :D

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
مثال بارز دستکاری یک فیلم تو بخش تدوین، فیلم "Once Upon a Time in America" هست که حدودا چهارساعته اما تو تدوین دستکاری شد و لئونه هم خیلی دلخور شده بود بابت این قضیه. فیلم برای اکران توی آمریکا کمتر از دو ساعت و نیم شده بود و خب یکی از شاهکارهای تاریخ سینماس که حتی کاندید اسکار تو هیچ بخشی نشد... اما الان جز 70 فیلم برتر IMDB هست چون نسخه کاملش بعدها قابل رویت شد.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
حالا نظر شخصیه اما خدایی از هیچ کودوم بهتر نیست :D Frozen که کلا به نظرم قابل مقایسه نیست باهاش. اون به کنار. شرک ها هم تو زمان خودشون میشه گفت انقلابی تو صنعت انیمیشن بودن. هنوزن هنوز هست کیفیت بالای انیمیشن فوق العاده است. این میتونی دلیلی برای این کار باشه. زوتوپیا واقعا خیلی انیمیشن خوبی بود و واقعا لذت بردم خودم هم اما فکر نکنم چیزی باشه که تو تاریخ ثبت بشه :D
Frozen خیلی کلیشه ای هست به نظرم و هیچ نقطه قوتی توش نمیبینم. شاید به خاطر آهنگش معروف شد. شرک هم من توی همون بچگی هم دیدم اصلا خوشم نیومد ازش :| حتی وقتی هر 4تا قسمتش رو گرفتم به نظرم اینقدر خسته و وارفته بود که رغبت نکردم هیچوقت یه بار دیگه این سری رو ببینم.
بحث این نیست که توی تاریخ ثبت بشه یا نه. به نظرم انیمیشن های خیلی خیلی بهتری هستن که میتونستن توی اون لیست قرار بگیرن. به نظر خودم بهترین چیزی که تا حالا خلق شده، Chicken Run هست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر