REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,136
نام
طائل
حالا که بحث هری پاتر شد یه خبر خیلی جالب که تازه امده رو بگم!:D

رولینگ بعد از اتمام کتاب تو یه سری متن های کوتاه به توضیح درباری دنیای هری پاتر میپردازه و نکات جالبی رو میگه که به فهم بهتر دنیای کتاب کمک میکنه. مثلا جنجالی ترینش این بود که گفت دامبلدور همجنسگرا هست! حالا هم تو تازه ترین آپدیت علت نفرت ورنون دورسلی، شوهر خاله هری، از هری پاتر رو توضیح داده. رولینگ گفته قبل از اینکه هری یتیم بشه یه بار خانواده پاتر (که هنوز ازدواج نکرده بودن) و خانواده دورسلی تو یه رستوران غذا میخوردن، و اون شب یه دعوایی بین ورنون و جیمز میفته که همین باعث میشه انقدر با هم بد بشن.

تو مهمونی، ورنون به جیمز یه تیکه میندازه و میگه جادوگرا میتونن به عنوان آدم های بیکار از دولت حقوق بگیرن! (از این جهت تیکه محسوب میشه که تو فرهنگ مردم انگلیس از دولت پول گرفتن کار خوبی نیست و شخص مذکور به عنوان سربار جامعه شماتت میشه. منظور ورنون هم این هست که جادوگرا بیکار و الافن و سربار دولت محسوب میشن. ضمن اینکه اضافه کنم خود رولینگ هم قبل از نوشتن اولین کتاب هری پاتر خیلی بدبخت بوده و از دولت پول میگرفته، برای همین خیلی حس بدی داشته)

جیمر هم فازش رو میگیره و در جواب میگه جادوگرا وضعشون خوبه و خانوادش یه آینده درخشان رو در قالب سکه های طلا تو بانک گرینگوتز پس انداز کردن!!

پتونیا (خاله هری) بخاطر حرفی که ورنون زده شاکی میشه و خلاصه مهمونی در نهایت به یک دعوا ختم میشه و دورسلی ها پا میشن میرن. لیلی هم میزنه زیر گریه و به جیمز میگه چرا اینجوری گفتی، جیزم هم که خودش از حرفی که زده بود ناراحت شده، قول میده سری بعد که ورنون رو دید ازش عذرخواهی کنه اما هیچ وقت این اتفاق نمیفته و آشتی نمیکنن، چون ورنون عروسی جیمز و لیلی نمیره. و بعدشم که میمیرن بندگان خدا. پتونیا مجبور میشه سرپرستی هری رو قبول کنه و بخاطر این انتخاب، همیشه هری رو مجازات میکردن. بلواقع به گفته رولینگ نفرت ورنون هم مثل سورس اسنیپ، بخاطر پدر هری هست!

پ.ن: تو انگلیس هم گویا باجناق ها با هم بدن!:D
پ.پ.ن: تو هری پاتر 1، هری وقتی حساب بانکیش رو میبینه میگه اگه دورسلی ها میدونستن انقد پول داره کف میکردن و ... خوب رولینگ اون موقع هیچ ایده ای نداشته که بعدا میخواد علت تنفر ورنون از هری رو اینجوری توضیح بده!:D

طرف plotـش پر از چاله و گسستگیه،حالا نشسته lore هم مینویسه براش:-jواقعاً چ پیشینه داستانی سنگینی بود علت نفرت دورسلی از هری :D

یعنی تمام چیزایی ک باعث نوستالژی میشه برای من باعث نفرت میشه،وقتی یادم میاد نوجوونیم رو تو توهم هری پاتر دادم و هر کتابش رو 4بار خوندم بیشتر ازش متنفر میشم :D

احساس میکنم رولینگ گول زد منو :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
طرف plotـش پر از چاله و گسستگیه،حالا نشسته lore هم مینویسه براش:-jواقعاً چ پیشینه داستانی سنگینی بود علت نفرت دورسلی از هری :D

یعنی تمام چیزایی ک باعث نوستالژی میشه برای من باعث نفرت میشه،وقتی یادم میاد نوجوونیم رو تو توهم هری پاتر دادم و هر کتابش رو 4بار خوندم بیشتر ازش متنفر میشم :D

احساس میکنم رولینگ گول زد منو :D
مگه قرار بوده سنگین باشه؟:-?:D
اون موقع اقتضای سن بوده هری پاتر بخونی.حداقل خوبیش اینه که یه چیزی میخوندی نه مثل اکثر افراد جامعه....
متاسفانه فقط داری نکات منفیش رو میبینی و همه جا هم داری تو بوق و کرنا میکنی که وااااای چرا هری پاتر میخوندم:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
علی فیلم رو نمیشه دقیقا عین کتاب در اورد :D فلسفه کتاب با فیلم کاملا فرق داره، بزرگترین مثال رو میتونم Gone Girl بزنم که فیلمنامه نویس همون نویسنده خود کتاب اصلی بود و خیلیا انتقاد داشتن که فیلم دیگه زیادی شبیه به کتاب هست و باید بیشتر سعی میکردن اون رو به مدیوم فیلم در بیارن، از طرفی نویسنده وقتی فیلمنامه نویس بشه دلش نمیاد خلقت خودش رو زیاد تغییر بده و شبیه فیلمش بکنه بخاطر همین خیلیا معتقد بودن که فیلم میتونست بیشتر از اینا معمایی باشه و بیننده رو بیشتر تو شوک بزاره.
نتیجه اینکه فیلم بالاخره فیلم هست و کتاب هم کتاب، فیلم هایی هم که از کتاب ساخته میشن باید اون تغییر درشون صورت بگیره حین انجام پروسه تبدیل کتاب به فیلمنامه :D چیزی هم که من تو Half Blood Prince دوست داشتم این بود که قشنگ و درست و حسابی به فیلم تبدیل شد هرچند با کتاب تفاوت هایی داشت.
میفهمم چی میگی و قبول هم دارم حرفتو. مثل اولین فیلم هری پاتر که تک تک جمله ها رو توی فیلم آورده بودن :D ولی یه چیزی مثل قسمت ششم که رسما یه سری چیزای کتاب رو تغییر میدن خیلی کار مسخره و خنده داریه. من به این نمیگم تبدیل کتاب به مدیوم فیلم. بهترین نمونه مثلا قسمت سوم بود. هم یه حس تر و تازگی داشت و هم به سفتی و چغری فیلم اول نبود.
========
هری پاتر رو توی دوران قحطی کتاب نزدیک 12 بار خوندم :D و هر چی جلوتر میرفتم سوتی های وحشتناک تری توش پیدا میشد :D ولی به عنوان یه داستان و یه دنیای فانتزی و بدون در نظر گرفتن سوتی ها، مجموعه جذابی بود :D

• Like
Reactions: Red Ѵ

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
سلام، من یه مدت بخاطر کنکور نبودم برای همین بحثی که خواهم کرد برای یک فیلم چند ماه پیشه، اما من کسی رو ندارم برای گفتن بهش. :D
کسایی که فیلم The Hateful Eight رو دیدند اسپویلر رو باز کنند چون حاوی اسپویله.
جدای از اینکه فیلمنامه ی فیلم چقدر حیرت انگیز بیان شده بود، فیلمبرداری بسیار بسیار قدرتمند بود. یکی از نشونه های فیلم های تَرنتینو، پلان های طولانی با حرکت همراه با چندین خط بیان دیالوگ. میخوام اشاره کنم به اون قسمت از سناریوی که دیزی دامرگو میخواد منیکس رو هم تهدید کنه و هم پیشنهاد همکاری بده. پلان اینجا یک دقیقه و بیست و یک ثانیه ست و جالبتر از اون حرکت نرم و روان دوربینه و حسابگری فوقالعاده ای داره. الان منظورم رو میگم:
اینجا پلان شروع میشه، و دوربین حول محور فرضی شروع میکنه به چرخش 180 درجه ای:

بعد دوربین یک سرعت کاملاً محاسبه شده و بدون تخطی رو ارائه میده و دامرگو همچنان داره حرف میزنه:

اما مهم ترین قسمت همینه، به ثمر نشستن حرکت دوربین. دامرگو تمام دیالوگ هاش رو بیان میکنه و آخرش یک سوال از جو گیج یا گروچ داگلاس میپرسه که:
- یه بار دیگه بگو داگلاس تعدادشون چندتاست؟
+ 15 قاتل قوی
و جالب اینجاست ما فقط صدای داگلاس رو نمی شنویم، دوربین با حرکت خودش داگلاس رو وارد ترکیب بندی کرده و اون هم دقیقاً لحظه ای که دامرگو ازش سوال میپرسه. یعنی منظورم اینه اینقدر حرکت دوربین حساب شده بود که با چرخش یکنواخت توانست موقع سوال پرسیدن دامرگو از داگلاس، اون رو وارد کادر کنه که زمان سنجی بازیگر و دوربین و کارگردان خیلی شگفت انگیزه. اینم از فریم مورد نظر:(سمت راست تصویر، داگلاس توی عمق میدان محو شده)

جدای از این، هزارتا از این چیزها توی این فیلم بود که ارزش دیدنش رو چندین برابر میکنه. چندتا شات فوقالعاده از فیلم گرفتم:

مرسی که مطالعه کردید.

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
728
نام
مهدی
سبام دوستان. چرا این فیلم های کیفیت بالا نویز برفک سفید داره!
انکودری میشناسین که برفک نداشته باشه؟
13 گیگ بتمن v سوپر من گرفتم نسخه spark ولی نویز داره!
در صورتی که همین فیلم mkvcage رو دارم ولی نویز نداره!
قبلا هم چندتا قسمت walking dead رو گرفتهذبودم با کیفیت بالا ولی اونا هم نویز داشت.
کسی میتونه کمک کنه؟اصلا برای چی نویز داره؟

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,347
نام
محمدرضا
سبام دوستان. چرا این فیلم های کیفیت بالا نویز برفک سفید داره!
انکودری میشناسین که برفک نداشته باشه؟
13 گیگ بتمن v سوپر من گرفتم نسخه spark ولی نویز داره!
در صورتی که همین فیلم mkvcage رو دارم ولی نویز نداره!
قبلا هم چندتا قسمت walking dead رو گرفتهذبودم با کیفیت بالا ولی اونا هم نویز داشت.
کسی میتونه کمک کنه؟اصلا برای چی نویز داره؟
منم همین مشکل رو داشتم دوستان راهنمایی کردن و گفتن از افکت Film Grain استفاده شده که هیچکاریش نمیشه کرد کار خود سازندست اینجا درموردش صحبت شده
Movie Release Center "Batman V Superman" BluRay

• Like
Reactions: esemech

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
Concept Art از Blade Runner 2 این فیلم با بازی رابین رایت رایان گاسلینگ و هریسون فورد 6 اکتبر 2017 اکران خواهد شد.

Af7mTsbXXJHNjz7hN4KYKT-650-80.jpg yjuZmytNfeGtf9mNdXF4ET-650-80.jpg

=========================================================================
JJ Abrams استار ترک 4 را تایید کرد قسمت سوم Star Trek به نام Star Trek:Beyond بیست ودوم جولای اکران خواهد شد.

hsormoH2cTPRVc75sGMHgD-1200-80.jpg

منبع

D@SHR3ZA

کاربر سایت
Nov 4, 2006
1,805
نام
محمد رضا

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
stهای ابرامز خیلی خوب بودن و خوشم اومد
این جدیده هم نقدای خوبی گرفته هرچند انتظار ندارم به خوبی دوتای قبلی باشه

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
فیلم bad grandpa رو به همه توصیه میکنم .با اینکه از کمدی های غربی خوشم نمیاد این یکی جالب بود
فیلم رو ترجیها بدون حظور خانواده تماشا کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر