Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
این بنده خدا تمام تلاشش این بود که ظاهر سازی نکنه، بعد با جادو لباس های خفن برای خودش به وجود بیاره؟ :-/ :D البته رمان با تم واقعی هم ممکنه کلی ایراد داستانی داشته باشه چه برسه به رمان با تم فانتزی، ولی به نظرم به نسبت حجم کتاب ها و کلیت داستان، ایردات داستانیش جزیی و قابل چشم پوشی هست :D

داستان باید به منطق خودش وفادار باشه. یعنی تو هری پاتر اینکه یه جادوگر با جادو همه کار کنه غیر منطقی نیست، اما اگه میتونه با جادو مشکلاتش رو حل کنه اما نمیکنه میشه غیر منطقی. با منطقی که رولینگ برای جادو و جادوگری ساخته، خیلی از اتفاقات داستان زیر سوال میره. یکیش همین مساله فقیر بودن ویزلی هاست. چون با جادو میتونن خونشون رو تغییر شکل بدن، لباس هاشون رو و ... هیچ دلیلی نداره عین بدبختا باشن. یا مثلا تو کتاب یک میگه چوب جادوگری رون ماله داداشش چارلی بوده و کهنه اون رو دادن رون، در صورتی که تو منطق کتاب چوب جادوگری یه وسیله مهمه که اون جادوگر رو انتخاب میکنه و محض تفنن عوضش نمیکنن. مثلا ایراداتی مثل اینکه چرا همیشه ولدومورت صبر میکنه تا آخر سال تحصیلی که مدرسه تموم میشه نقشه هاش رو عملی کنه جزو ایراداتی هست که مهم نیست و میشه چشم پوشی کرد، ولی به نظر من استفاده از جادو به میل نویسنده نه منطق داستان، یه باگ خیلی بزرگ هست. فقط چون هری پاتر داستان و شخصیت هاش خیلی خفنن به چشم نمیاد. مثلا دامبلدور هرجا رولینگ میخواد یه جادوگر فوق حفن هست که همه چیز رو میدونه و همه جا هست اما هر وقت هم رولینگ بخواد به شدت احمق میشه. به عنوان مثال استخدام پرفسور لاکهارت، چرا چنین آدم شیادی رو استخدام کرد؟ با اینکه آخر کتاب طوری صحبت میکنه که انگار از اول میدونسته هرچی میگفته دروغه، یا چرا نفهمید مودی قلابی هست؟ اصلا ولدومورت و کراوچ چرا نقشه کشیدن هری وارد مسابقه بشه؟‌در صورتی که دزدیدن هری بی نهایت ساده بود. مثلا میتونستن یکی از دوستانش رو بکشن، خودشون رو شکل اون کنن، بعد گولش بزنن ببرنش بیرون از هاگوآرتز، غیب بشن و ... چه نیازی بود برن تو دهن شیر تو هاگوآرتز و جلوی دامبلدور و ... این همه برنامه بچینن؟ دزدیدن هری به سه سوت بود!:D اما میگم، تو هری پاتر همه اتفاقات جوری میفته که داستان یه سال طول بکشه!:D

ارباب حلقه ها هم با عقاب می رفتن می انداختن راحت!

اگه کتاب ارباب حلقه هارو خونده بودی، میدونستی که از اول تا آخر گندلف داره میگه چشم سائورون داره دنبال حلقه میگرده و نمیتونن خیلی تابلو نزدیک بشن و باید مخفیانه اینکارو بکنن. حتی آخر داستان به این دلیل حتی با نیروهای کم میرن میجنگن که هواسش رو پرت کنن متوجه نشه فرودو داره نزدیک میشه. بعد تو میگی همینجوری با عقاب برن بندازن بیان؟

تو ارباب حلقه ها هیچ اتفاقی خارج از منطق داستان نمیفته و واقعا برای نابود کردن حلقه، خط داستانی منطقی ترین حالتیه که میتونه اتفاق بیفته. یه سفر قهرمانانه هست که خیلی نیروها به قهرمان ها کمک میکنن تا موفق بشن. و حتی از نظر روایی هم به اسلوب های روایتی، مثل سفر قهرمان، کاملا پایبنده.

تو این عکسه خوب افتاده! وگرنه اینطوری ها هم نیست:D

:D

ijzonozrtyuq83c1v700.jpg

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
داستان باید به منطق خودش وفادار باشه. یعنی تو هری پاتر اینکه یه جادوگر با جادو همه کار کنه غیر منطقی نیست، اما اگه میتونه با جادو مشکلاتش رو حل کنه اما نمیکنه میشه غیر منطقی. با منطقی که رولینگ برای جادو و جادوگری ساخته، خیلی از اتفاقات داستان زیر سوال میره. یکیش همین مساله فقیر بودن ویزلی هاست. چون با جادو میتونن خونشون رو تغییر شکل بدن، لباس هاشون رو و ... هیچ دلیلی نداره عین بدبختا باشن. یا مثلا تو کتاب یک میگه چوب جادوگری رون ماله داداشش چارلی بوده و کهنه اون رو دادن رون، در صورتی که تو منطق کتاب چوب جادوگری یه وسیله مهمه که اون جادوگر رو انتخاب میکنه و محض تفنن عوضش نمیکنن. مثلا ایراداتی مثل اینکه چرا همیشه ولدومورت صبر میکنه تا آخر سال تحصیلی که مدرسه تموم میشه نقشه هاش رو عملی کنه جزو ایراداتی هست که مهم نیست و میشه چشم پوشی کرد، ولی به نظر من استفاده از جادو به میل نویسنده نه منطق داستان، یه باگ خیلی بزرگ هست. فقط چون هری پاتر داستان و شخصیت هاش خیلی خفنن به چشم نمیاد. مثلا دامبلدور هرجا رولینگ میخواد یه جادوگر فوق حفن هست که همه چیز رو میدونه و همه جا هست اما هر وقت هم رولینگ بخواد به شدت احمق میشه. به عنوان مثال استخدام پرفسور لاکهارت، چرا چنین آدم شیادی رو استخدام کرد؟ با اینکه آخر کتاب طوری صحبت میکنه که انگار از اول میدونسته هرچی میگفته دروغه، یا چرا نفهمید مودی قلابی هست؟ اصلا ولدومورت و کراوچ چرا نقشه کشیدن هری وارد مسابقه بشه؟‌در صورتی که دزدیدن هری بی نهایت ساده بود. مثلا میتونستن یکی از دوستانش رو بکشن، خودشون رو شکل اون کنن، بعد گولش بزنن ببرنش بیرون از هاگوآرتز، غیب بشن و ... چه نیازی بود برن تو دهن شیر تو هاگوآرتز و جلوی دامبلدور و ... این همه برنامه بچینن؟ دزدیدن هری به سه سوت بود!:D اما میگم، تو هری پاتر همه اتفاقات جوری میفته که داستان یه سال طول بکشه!:D

اگه کتاب ارباب حلقه هارو خونده بودی، میدونستی که از اول تا آخر گندلف داره میگه چشم سائورون داره دنبال حلقه میگرده و نمیتونن خیلی تابلو نزدیک بشن و باید مخفیانه اینکارو بکنن. حتی آخر داستان به این دلیل حتی با نیروهای کم میرن میجنگن که هواسش رو پرت کنن متوجه نشه فرودو داره نزدیک میشه. بعد تو میگی همینجوری با عقاب برن بندازن بیان؟

تو ارباب حلقه ها هیچ اتفاقی خارج از منطق داستان نمیفته و واقعا برای نابود کردن حلقه، خط داستانی منطقی ترین حالتیه که میتونه اتفاق بیفته. یه سفر قهرمانانه هست که خیلی نیروها به قهرمان ها کمک میکنن تا موفق بشن. و حتی از نظر روایی هم به اسلوب های روایتی، مثل سفر قهرمان، کاملا پایبنده.

:D

ijzonozrtyuq83c1v700.jpg
متوجه نشدی چی گفتم :D کاری به منطق قضیه ندارم، از منظر اخلاقی گفتم. به هر حال همون طور که گفتم این ایرادات رو تقریبا از همه نوع داستانی میشه گرفت، باید در نظر گرفت با توجه به وسعت داستان، ایرادات چقدر عمیق (!) هستن :D خیلی از این مسائلی که گفتی هم میتونه جواب منطقی داشته باشه که من چون خیلی وقته کتابها رو نخوندم کلی از جزییات یادم نمیاد و فعلا نمیشه بحث کرد :D
====
جدول فروش فیلمهایی که امسال اکران شدن (البته یه سری از فیلمها تازه اکران شدن و قطعا فروشش بالاتر میره)، فروش ابد و یک روز برای من خیلی جالب توجه هست :D رسوایی 2 هم با این حجم عظیم تبلیغات، نصف نسخه قبلش هم نفروخته :D

ابد و یک روز - فروش کل : 11,221,488,200 تومان
بادیگارد - فروش کل : 6,661,552,700 تومان
بارکد - فروش کل : 4,915,506,696 تومان
رسوایی 2 - فروش کل : 2,519,018,100 تومان
اژدها وارد می شود - فروش کل : 2,029,034,100 تومان
دراکولا - فروش کل : 1,840,935,198 تومان
خشم و هیاهو - فروش کل : 1,579,347,300 تومان
عادت نمی کنیم - فروش کل : 1,406,872,900 تومان
یک دزدی عاشقانه - فروش کل : 1,332,743,100 تومان
ایستاده در غبار - فروش کل : 923,569,999 تومان
کفشهایم کو؟ - فروش کل : 698,753,000 تومان
دختر - فروش کل : 658,413,200 تومان
زاپاس - فروش کل : 596,839,098 تومان
مرگ ماهی - فروش کل : 572,074,500 تومان
ننه نقلی - فروش کل : 315,350,300 تومان

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
رسوایی 2 هم با این حجم عظیم تبلیغات، نصف نسخه قبلش هم نفروخته :D

همینم به زور بلیط های مجانی هست که به ارگان ها دادن. وگرنه 1 میلیاردم نمیفروخت. تو سینما کوروش که من زیاد میرم، چه تو جشنواره و چه تو اوج اکرانش، تنها فیلمی بود که سالن رو پر نمیکرد. بعد از سینما تیکت بخواید رزرو بلیط ها رو هم چک کنید برای رسوایی همیشه تو همه ساعت ها صندلی خالی بود. همینم کلی توش کردن برسن بهش. به هر صورت خداروشکر که مردم یادگرفتن دری وری های دهنمکی رو نگاه نکنن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
یکم سوالم رو بد پرسیدم فک کردید تروله، واقعا اطلاعات ندارم درباره اسپایدرمن
پیتر پارکر یه تینیجر بوده که تبدیل به اسپایدرمن میشه، در واقع هدف مخاطب های کمیک همین تینیجر ها بوده و دلیل محبوبیت بالاش در اون زمان هم همین بوده.
همونجور که بالاتر هم گفته شده پیتر پارکر تو سن و سال 14 الی 16 سال هست که توسط عنکبوت گزیده میشه و تو یه اردو دبیرستانی بوده.

این مورد حتی تو اسپایدرمن اولی سم ریمی هم رخ میده ولی یهو تایم لاین فیلم درهم برهم میشه و ما یهو میبینیم پیتر سریع میره دانشگاه و بعد هم یهو پول نیاز میشه و ...

===============

@Cloud Strife

انقدر سعی به س*سی نشون دادن بازیگر جینی نکن که افتضاحه :D بخصوص با اون بازیگر انتخاب کردنشون که عوامل آبشون قطع شد قشنگ :D
تو کتاب هرچی تاکید داره که بگه هرمیون اصلا دختر همه پسند و خوشکل و این حرفا نیست و بیشتر یه Nerd هست از اون طرف جینی یه دختر کاملا س*سی و جذاب و هات هست اما تو فیلم دقیقا برعکس شد :| :D

بازیگر جینی آبش قطع شد و دقیقا شد انتظارات من از هرمیون و از اون طرف اما واتسون دقیقا شد تصوراتی که از جینی انتظار میره :D

اصلا همین که من بعد از 8 تا فیلم هنوز اسم بازیگرش رو نمیدونم خودش گویای همه چیز هست :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
انقدر سعی به س*سی نشون دادن بازیگر جینی نکن که افتضاحه :D بخصوص با اون بازیگر انتخاب کردنشون که عوامل آبشون قطع شد قشنگ :D
تو کتاب هرچی تاکید داره که بگه هرمیون اصلا دختر همه پسند و خوشکل و این حرفا نیست و بیشتر یه Nerd هست از اون طرف جینی یه دختر کاملا س*سی و جذاب و هات هست اما تو فیلم دقیقا برعکس شد :| :D

بازیگر جینی آبش قطع شد و دقیقا شد انتظارات من از هرمیون و از اون طرف اما واتسون دقیقا شد تصوراتی که از جینی انتظار میره :D

اصلا همین که من بعد از 8 تا فیلم هنوز اسم بازیگرش رو نمیدونم خودش گویای همه چیز هست :D

برعکس از نظر من اما واتسون کاملا زشت و بد ریخته!:D کاملا هم به توصیفات کتاب از قیافه معمولی هرماینی میخوره، فقط هرماینی دندون های نیشش بلنده و اما واتسون نه!:D جینی هم تو کتاب خوشگله اما تو فیلم نه. چون این دختره (که منم اسمش رو نمیدونم!:D) بچه بود تو دیوار بود. الان خیلی خوب شده. بعد ما ایرانی ها یه مثلی داریم در این جور موارد که میگه اگه ....د تو ...ن!:D بگو آب قطه!:D

بعد کلا من خود از هری پاتر هم خیلی بدم میاد. واقعا دنیل رادکلیف موجود چندشی هست و به نظرم علاوه بر اینکه اصلا به توصیفات کتاب نمیخوره نقشش رو هم افتضاح بازی میکنه. مثلا تو کتاب این همه رولینگ زحمت کشیده گفته موهاش مشکی و کوتاه هست و همیشه وسطش شاخه، بعد این ابله ها امدن اینجوری ساختن:

2087355-936full_harry_potter_and_the_goblet_of_fire_screenshot.jpg

موی قهوه ای و بلند دقیقا چه ربطی به هری داره؟ کلا هر وقت فیلم سازی فکر میکنه بهتر از نویسنده شخصیت هارو میشناسه و باید تغییر بده من دلم میخواد بزنم لهش کنم.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
برعکس از نظر من اما واتسون کاملا زشت و بد ریخته!:D کاملا هم به توصیفات کتاب از قیافه معمولی هرماینی میخوره، فقط هرماینی دندون های نیشش بلنده و اما واتسون نه!:D جینی هم تو کتاب خوشگله اما تو فیلم نه. چون این دختره (که منم اسمش رو نمیدونم!:D) بچه بود تو دیوار بود. الان خیلی خوب شده. بعد ما ایرانی ها یه مثلی داریم در این جور موارد که میگه اگه ....د تو ...ن!:D بگو آب قطه!:D

بعد کلا من خود از هری پاتر هم خیلی بدم میاد. واقعا دنیل رادکلیف موجود چندشی هست و به نظرم علاوه بر اینکه اصلا به توصیفات کتاب نمیخوره نقشش رو هم افتضاح بازی میکنه. مثلا تو کتاب این همه رولینگ زحمت کشیده گفته موهاش مشکی و کوتاه هست و همیشه وسطش شاخه، بعد این ابله ها امدن اینجوری ساختن:

2087355-936full_harry_potter_and_the_goblet_of_fire_screenshot.jpg

موی قهوه ای و بلند دقیقا چه ربطی به هری داره؟ کلا هر وقت فیلم سازی فکر میکنه بهتر از نویسنده شخصیت هارو میشناسه و باید تغییر بده من دلم میخواد بزنم لهش کنم.
نظرت در مورد اما واتسون رو به واسطه رفاقت میبخشم چون Bros Before H*oes اما دیگه تکرار نشه :D
جینی هم که دیگه خودت گفتی، از همون بچگیش داغون بود تا بزرگ شد، Puberty هم به کمکش نیومد که نیومد :D از اون طرف انتخاب بازیگر نویل لانگ باتم عالی بود، عالی!! یعنی شاید از نظر کستینگ این و رون بهترین انتخاب ها بودند.

اما در مورد دنیل ردکلیف :D کلا این بنده خدا رو ول کن :D تو کتاب رولینگ خشتک خودش رو میکنه که بگه هری خیلی شوخ و پر حرف و پر رو بوده ولی تو فیلم دقیقا دقیقا یه شخصیت کاملا متفاوت رو میبینیم!! بلواقع تنها شوخی هری تو فیلمها فقط و فقط سر همون فیلم چهارم هست که هرمیون میگه یکی میخواد با معجون عشق، عاشقت کنه :D همونجا فقط هری یه شوخی هری مانند کرد بقیش دیگه کلا مخالف اون خصوصیات بود :D دیگه اینا به شخصیتش رحم نکردن میخوای ظاهر رو رعایت کنن :D

البته با تموم این موارد و ایراد هایی که گفتم من هنوزم سری فیلم هری رو دوست دارم :D بهرحال نوستالوژی و خاطره باهاشون داشتم :D

• Like
Reactions: Cloud Strife

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
اما در مورد دنیل ردکلیف :D کلا این بنده خدا رو ول کن :D تو کتاب رولینگ خشتک خودش رو میکنه که بگه هری خیلی شوخ و پر حرف و پر رو بوده ولی تو فیلم دقیقا دقیقا یه شخصیت کاملا متفاوت رو میبینیم!! بلواقع تنها شوخی هری تو فیلمها فقط و فقط سر همون فیلم چهارم هست که هرمیون میگه یکی میخواد با معجون عشق، عاشقت کنه :D همونجا فقط هری یه شوخی هری مانند کرد بقیش دیگه کلا مخالف اون خصوصیات بود :D دیگه اینا به شخصیتش رحم نکردن میخوای ظاهر رو رعایت کنن :D

مرد مومن هری کجا تو کتاب شوخ و پررو هست؟:D اتفاقا خیلی خجالتیه! مثلا وقتی میخواست بره از چو درخواست کنه باهاش برقصه روش نمیشد بگه تا اینکه سدریک رفت مخش رو زد. بین این سه تا هم رون شوخه و شوخی میکنه نه هری!:D بعد قسمت معجون عشق هم برای فیلم 4 نیست، برای هاف بلاد پرینس هست، یعنی 6!:D رومیلدا وین میخواد به هری معجون عشق بده که اشتباهی رون میخوره!:D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
مرد مومن هری کجا تو کتاب شوخ و پررو هست؟:D اتفاقا خیلی خجالتیه! مثلا وقتی میخواست بره از چو درخواست کنه باهاش برقصه روش نمیشد بگه تا اینکه سدریک رفت مخش رو زد. بین این سه تا هم رون شوخه و شوخی میکنه نه هری!:D بعد قسمت معجون عشق هم برای فیلم 4 نیست، برای هاف بلاد پرینس هست، یعنی 6!:D رومیلدا وین میخواد به هری معجون عشق بده که اشتباهی رون میخوره!:D
اره اون فیلم شش بود نمیدونم چرا یاد فیلم چهارم افتادم :D میدونی که کدوم صحنه رو میگم، دیالوگ بین هرمیون و هری تو کتابخونه :D
نه دیگه، هری تو جمع دوستانشون خیلی پرحرف و شوخ هست، منظورم از پر رو بودن همین پر حرف بودنش هست. قضیه عاشقانه فرق داره :D

از نظر خودمم بهترین فیلم Half Blood Prince بود و بدترینش هم Goblet Of Fire. اون دو قسمت 7 رو با اینکه خیلی از نظر فیلمی بهتر بودن ولی من اصلا دوست نداشتم.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
با ماکان کاملا موافقم :D اما واتسون به نظرم خیلی چندشه و جینی خیلی خوجله :D
دنیل هم از نظر بازیگری وحشتناک مثل آدمای ریتارده. مطلقا نمیتونه طبیعی بازی کنه و تمام احساساتش که بازم نمیتونه از نظر چهره و بازیگری منتقلشون کنه (:D)، مصنوعی میزنه :D
فیلم های هری پاتر به خصوص شاهزاده دو رگه هم از بس دست بردن توش و با کتاب فرق داره که زبون قاصره از صفت بخشیدن به کارگردانش :D کلا منم از اینایی که برای جذاب تر شدن فیلم، بخش هایی از داستان کتاب رو عوض میکنن متنفرم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
اره اون فیلم شش بود نمیدونم چرا یاد فیلم چهارم افتادم :D میدونی که کدوم صحنه رو میگم، دیالوگ بین هرمیون و هری تو کتابخونه :D
نه دیگه، هری تو جمع دوستانشون خیلی پرحرف و شوخ هست، منظورم از پر رو بودن همین پر حرف بودنش هست. قضیه عاشقانه فرق داره :D

از نظر خودمم بهترین فیلم Half Blood Prince بود و بدترینش هم Goblet Of Fire. اون دو قسمت 7 رو با اینکه خیلی از نظر فیلمی بهتر بودن ولی من اصلا دوست نداشتم.

به نظر من بهترین فیلم هری Prisoner of Azkaban بود که آلفونوس کوآران ساخت. درسته از نظر ترتیب زمانی وقایع، دخل و تصرف زیادی داشت اما فیلم خوبی بود. کتابش رو هم فکر کنم از همه بیشتر دوست دارم. تنها شماره ای که ولدومورت توش نیست!:D و از نظر ساختار معمایی واقعا عالی و غیر قابل پیش بینیه.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
با ماکان کاملا موافقم :D اما واتسون به نظرم خیلی چندشه و جینی خیلی خوجله :D
دنیل هم از نظر بازیگری وحشتناک مثل آدمای ریتارده. مطلقا نمیتونه طبیعی بازی کنه و تمام احساساتش که بازم نمیتونه از نظر چهره و بازیگری منتقلشون کنه (:D)، مصنوعی میزنه :D
فیلم های هری پاتر به خصوص شاهزاده دو رگه هم از بس دست بردن توش و با کتاب فرق داره که زبون قاصره از صفت بخشیدن به کارگردانش :D کلا منم از اینایی که برای جذاب تر شدن فیلم، بخش هایی از داستان کتاب رو عوض میکنن متنفرم.
علی فیلم رو نمیشه دقیقا عین کتاب در اورد :D فلسفه کتاب با فیلم کاملا فرق داره، بزرگترین مثال رو میتونم Gone Girl بزنم که فیلمنامه نویس همون نویسنده خود کتاب اصلی بود و خیلیا انتقاد داشتن که فیلم دیگه زیادی شبیه به کتاب هست و باید بیشتر سعی میکردن اون رو به مدیوم فیلم در بیارن، از طرفی نویسنده وقتی فیلمنامه نویس بشه دلش نمیاد خلقت خودش رو زیاد تغییر بده و شبیه فیلمش بکنه بخاطر همین خیلیا معتقد بودن که فیلم میتونست بیشتر از اینا معمایی باشه و بیننده رو بیشتر تو شوک بزاره.
نتیجه اینکه فیلم بالاخره فیلم هست و کتاب هم کتاب، فیلم هایی هم که از کتاب ساخته میشن باید اون تغییر درشون صورت بگیره حین انجام پروسه تبدیل کتاب به فیلمنامه :D چیزی هم که من تو Half Blood Prince دوست داشتم این بود که قشنگ و درست و حسابی به فیلم تبدیل شد هرچند با کتاب تفاوت هایی داشت.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
حالا که بحث هری پاتر شد یه خبر خیلی جالب که تازه امده رو بگم!:D

رولینگ بعد از اتمام کتاب تو یه سری متن های کوتاه به توضیح درباری دنیای هری پاتر میپردازه و نکات جالبی رو میگه که به فهم بهتر دنیای کتاب کمک میکنه. مثلا جنجالی ترینش این بود که گفت دامبلدور همجنسگرا هست! حالا هم تو تازه ترین آپدیت علت نفرت ورنون دورسلی، شوهر خاله هری، از هری پاتر رو توضیح داده. رولینگ گفته قبل از اینکه هری یتیم بشه یه بار خانواده پاتر (که هنوز ازدواج نکرده بودن) و خانواده دورسلی تو یه رستوران غذا میخوردن، و اون شب یه دعوایی بین ورنون و جیمز میفته که همین باعث میشه انقدر با هم بد بشن.

تو مهمونی، ورنون به جیمز یه تیکه میندازه و میگه جادوگرا میتونن به عنوان آدم های بیکار از دولت حقوق بگیرن! (از این جهت تیکه محسوب میشه که تو فرهنگ مردم انگلیس از دولت پول گرفتن کار خوبی نیست و شخص مذکور به عنوان سربار جامعه شماتت میشه. منظور ورنون هم این هست که جادوگرا بیکار و الافن و سربار دولت محسوب میشن. ضمن اینکه اضافه کنم خود رولینگ هم قبل از نوشتن اولین کتاب هری پاتر خیلی بدبخت بوده و از دولت پول میگرفته، برای همین خیلی حس بدی داشته)

جیمر هم فازش رو میگیره و در جواب میگه جادوگرا وضعشون خوبه و خانوادش یه آینده درخشان رو در قالب سکه های طلا تو بانک گرینگوتز پس انداز کردن!!

پتونیا (خاله هری) بخاطر حرفی که ورنون زده شاکی میشه و خلاصه مهمونی در نهایت به یک دعوا ختم میشه و دورسلی ها پا میشن میرن. لیلی هم میزنه زیر گریه و به جیمز میگه چرا اینجوری گفتی، جیزم هم که خودش از حرفی که زده بود ناراحت شده، قول میده سری بعد که ورنون رو دید ازش عذرخواهی کنه اما هیچ وقت این اتفاق نمیفته و آشتی نمیکنن، چون ورنون عروسی جیمز و لیلی نمیره. و بعدشم که میمیرن بندگان خدا. پتونیا مجبور میشه سرپرستی هری رو قبول کنه و بخاطر این انتخاب، همیشه هری رو مجازات میکردن. بلواقع به گفته رولینگ نفرت ورنون هم مثل سورس اسنیپ، بخاطر پدر هری هست!

پ.ن: تو انگلیس هم گویا باجناق ها با هم بدن!:D
پ.پ.ن: تو هری پاتر 1، هری وقتی حساب بانکیش رو میبینه میگه اگه دورسلی ها میدونستن انقد پول داره کف میکردن و ... خوب رولینگ اون موقع هیچ ایده ای نداشته که بعدا میخواد علت تنفر ورنون از هری رو اینجوری توضیح بده!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• LAMBERT
  • mla
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر