Multi Platform Hades

با زاگرس (Zagreus)، پسر خدای مردگان و از دست رفتگان، هیدس (Hades) راهی سفری کوه افکن برای فرار از چنگال دنیای زیرین شوید و در این راه از خدایان المپوس و متحدان اسطوره ای خود کمک بگیرید تا ارواح باقی و نگهبانان این قلمرو ها را از سر راه برداشته و به حقیقت اندکی نزدیک تر شوید. از مرگ نترسید. مرگ و هیدس تنها خانواده شما هستند. هر دو به شما انگیزه می دهند تا هر بار هم را می بینید قدمی محکم تر برای سفر خود بردارید.

راهنمای جامع بازی
به قلم خودم :D

راهنمای بازی Hades

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
خب دیگه این کاملا از اومدن افرودایته بدتره خدایی... اینقدر به این بانوی پاکدامن و مهربان گیر ندید:-"
بعد تو همون دست...زرت و زرت افرودایته میاد:-"
کلا میخوای بزنی رو دکمه give up :))

• Smile
Reactions: Z-fan and Max Blood

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
چقدر اندینگ اصلی خوب بود. خیلی خوب بود. به مقدار زیادی لذت بردیم.

وقتی وارد شدیم و مامانش گفت میخوام برگردم خیلیی خوب بود. قبل ازون وقتی هیدیز گفت بیا برو بچه کاریت ندارم خیلی خوبتر بود :D فضای بازی خیلی باحال شد بعد اینکه تصمیم گرفت برگرده. دیالوگا و موسیقی و اتمسفر عالی شد. خیلی دوس داشتم فضاسازیشونو.

بالاخره با اون رایفل هم تموم کردم بازی رو. هیچ آپگرید خوبی ازین اسلحه نصبیم نشد و از الیسیوم به بعد پاره شدم :D توی الیسیوم میگه میشد دمیج داد مخصوصا به الیت‌ها. خلاصه با هر بدبختی بود تمومش کردم.
دیگه زدم تو کار تموم کردن با Heat چون خیالم راحت شد از دیدن پایان بازی :D اینه با یکی از Heatها شکل و فرم باس‌ها عوض میشه خیلی خوبه. سورپرایز قشنگی بود وقتی دیدمشون :D

موفق باشیم

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
هی گایز

یه راهی برای بچه هایی که با Final Boss مشکل دارن هستش که تقریبا صد در صد تضمین میکنه بدون خوردن حتی یه ضربه بتونن از Underworld فرار کنن. برای این کار تنها چیزی که لازم دارید Shield of Chaosـه. وقتی به Boss آخر رسیدید...
تنها کاری که باید بکنید اینه که دکمه مربع رو نگه دارید تا Zagreus بره تو حالت Bull Rush Mode. همون حالتی که Shieldـش رو میاره بالا و یه فلش جلوی Shieldـش ظاهر میشه. بعدش دیگه دکمه مربع رو ول نکنید و فقط جهتتون سمت attackی که از Boss میاد باشه. 100 درصد تضمین میکنم که تمامِ، تاکید میکنم، همه attack های Boss رو میتونید Block کنید. خودم امتحانش کردم. حتی وقتی اون جمجه سبزا رو میفرسته سمتتون، همونایی که اگه بهتون هم نخورن میرن یه جا و بعد از یه مدت اگر نزنیدشون، منفجر میشن. حتا اونا رو هم بلاک میکنه. حتی اگر احتمالا اون جمجه سبزا نیان سمتتون، بعد از منفجر شدن، اون موج انفجار لعنتیشون هم Block میشه.

بعد از اینکه Boss بهتون ضربه زد و شما Block کردید، دستتون رو بردارید از رو دکمه مربع و BOOM، یه Bull Rush میرید سمتش و بهش damage میزنید. بلافاصه دوباره دکمه مربع رو نگه دارید که Boss بهتون حمله کنه، بعدش Block و Bull Rush و این loop رو ادامه بدید تا به زانو در بیاد. حتی تو phase دوم اون لیزرهایی که از نیزه ش میاد بیرون رو هم میتونید بلاک کنید.

فقط 2 تا نکته! این روش در طول بازی اصلا پیشنهاد نمیشه چون سرعت بازی رو به شدت میگیره. ولی اگه Boss آخر داره خیلی اذیتتون میکنه، این روش صد در صد جواب میده. من خودم با همه اسلحه ها میرسیدم بهش ولی نمیتونستم بزنمش :| تا جایی که این روش رو توی Escape Attempt بیست و هفتمم یافتم :D

نکته دوم اینکه توی این روش، اگر Boon و Perk های مختلفی داشته باشید خیلی سریع تر از این حرفا میتونید بزنیدش. تو حالت عادی و با صبر و شکیبایی حدود ده دوازده دقیقه فکر کنم طول بکشه. ولی من Zeus Call داشتم و یه Perk داشتم که Callم رو فقط یه دونه کرده بود ولی Auto Recover داشت. هر 10 ثانیه یه بار یه R2 میزدم و بیچاره Electrocuted میشد :)) و کلی damage میخورد. Bull Rush هم با یکی از boon های Aphrodite فکر کنم تبدیل شده بود به یه چیز دیگه که اسمش یادم نمیاد که 40 – 50 درصد هم اونجوری damage میدادم بهش.
به طور کلی اینجوری بگم که این روش works like a charm دیگه. مخصوصا اینکه اگر بخواید Secret Ending رو ببینید باید 10 بار Final Boss رو بترکونید.

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza
این Hades رو از فاز اولش صد برابر بیشتر فاز دومش میترسم. این انمی شیلدیایه Elysium رو اسپان میکنه کشتنشون شکنجه خالصه، قلق خاصی برا زدن اینا هست؟
از ۵ باری که رسیدم به Hades سه بارشو چون این شیلدیارو اسپان کرد باختم.

• Like
Reactions: Z-fan

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
به بهونه گیم پس بازی رو جمعه شروع کردم و فقط میتونم بگم هولی شت:| از هر جهت بازی کاملیه. مخصوصا ارت دیزاین و صداگذاری معرکه کار شدن. لوپ گیم پلی وحشتناک اعتیاداوره. با اختلاف زیاد گوتی امسال :D فعلا 4 ران تموم کردم و این نریتیو داینامیک بازی خیلی جالبه. کیفیت نویسندگی انقدر خوبه که خودش به تنهایی دلیل دوباره شروع کردنه. با این استقبالی که از بازی شد، امیدورام اکسپنشن خفنی بدن:D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
این Hades رو از فاز اولش صد برابر بیشتر فاز دومش میترسم. این انمی شیلدیایه Elysium رو اسپان میکنه کشتنشون شکنجه خالصه، قلق خاصی برا زدن اینا هست؟
از ۵ باری که رسیدم به Hades سه بارشو چون این شیلدیارو اسپان کرد باختم.
اصولا خوبه که از آپگریدهای سلاح یه چیزی داشته باشی که که اتک به آرمور رو زیاد کنه...واقعا لازمه برای آخرای بازی:-"

گزینه دوم، حالا دشمنی که میاد رندومه واقعا نمیشه چیزی گفت...ولی مثلا Riftهای ares سرعت کم میکنند، برق زئوس + jolt باعث استان شدن دشمن ها میشه، قدرت های سم و یخ سرعت کم میکنند، اینا چیزایین که میتونند کمک کنند سرعت دشمن رو کم کنی(و خوب...دور بزنی سپری ها رو و سریع از پشت بترکونی:-" )

---

آقااااااا ....
این باس Charon هم برام جدید بود...چه وحشی بود بی وجدان :))
تیرکمون بودم کار خاصی هم ازم بر نمیومد، فقط هی اسپیشال میزدم که قدرت ares روش اعمال بشه قرنی یه بار اتک بزنه:))

ولی هر اتکش 50تا میزد:|
هر مهی که میزد 40 تا اتک میزد:|

ولی دو سه تا جون از دست دادم:)) ولی تونستم بعدش یک جون از boonهای آتنا برگردونم، یکی هم خریدم( 200سکه:( )

کاش اون کارت تخفیفه حداقل کامل موندگار بود برامون:)) یا مثلا تا چند ران، شامل تخفیف میشدن آیتما... آخه این مبارزه از مبارزه با هیدسم سخت تره:))

• Like
Reactions: ashe and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اصولا خوبه که از آپگریدهای سلاح یه چیزی داشته باشی که که اتک به آرمور رو زیاد کنه...واقعا لازمه برای آخرای بازی:-"

گزینه دوم، حالا دشمنی که میاد رندومه واقعا نمیشه چیزی گفت...ولی مثلا Riftهای ares سرعت کم میکنند، برق زئوس + jolt باعث استان شدن دشمن ها میشه، قدرت های سم و یخ سرعت کم میکنند، اینا چیزایین که میتونند کمک کنند سرعت دشمن رو کم کنی(و خوب...دور بزنی سپری ها رو و سریع از پشت بترکونی:-" )

---

آقااااااا ....
این باس Charon هم برام جدید بود...چه وحشی بود بی وجدان :))
تیرکمون بودم کار خاصی هم ازم بر نمیومد، فقط هی اسپیشال میزدم که قدرت ares روش اعمال بشه قرنی یه بار اتک بزنه:))

ولی هر اتکش 50تا میزد:|
هر مهی که میزد 40 تا اتک میزد:|

ولی دو سه تا جون از دست دادم:)) ولی تونستم بعدش یک جون از boonهای آتنا برگردونم، یکی هم خریدم( 200سکه:( )

کاش اون کارت تخفیفه حداقل کامل موندگار بود برامون:)) یا مثلا تا چند ران، شامل تخفیف میشدن آیتما... آخه این مبارزه از مبارزه با هیدسم سخت تره:))

من اون بشر رو کلا فقط تونستم دو بار بزنم

بعد یه اچیومنت بازی اینه که باید دو بار "پشت هم" بزنیش... بگذریم پیدا کردنش یه شانس گاو میخواد (که وقتی ظاهر شه بیلدت خوب باشه و فلان و بیسار) ولی لعنتی مگه میمیره به این راحتی :|
(البته اگه آخر هر ران هم بهش بیفتی جایزه شکست دادنش اون قدره به درد نمیخوره...)

• Like
Reactions: Akiba

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
من اون بشر رو کلا فقط تونستم دو بار بزنم

بعد یه اچیومنت بازی اینه که باید دو بار "پشت هم" بزنیش... بگذریم پیدا کردنش یه شانس گاو میخواد (که وقتی ظاهر شه بیلدت خوب باشه و فلان و بیسار) ولی لعنتی مگه میمیره به این راحتی :|
(البته اگه آخر هر ران هم بهش بیفتی جایزه شکست دادنش اون قدره به درد نمیخوره...)
من دور بعد هم برام اومد، ولی جرات نکردم برم سمتش:)) با اینکه بیلد بهتری هم داشتم:-"

ارزش ریسک نداره آخه... :-"
آها اون دور که زدمش ، دش آتنا رو گرفته بودم! اون نباشه که هیچ! :))

و اینکه آیتمش هم حداقل رو آیتم اصلیه بازار " الماس/تایتان بلاد و ... " ، اونقدر اثر نداره:|
1000سکه، 20% تخفیف باید بشه 800 سکه، نه 940 (یا 960؟ )

• Sad

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
این سه تا مطلبی که میذارم توی Spoiler، خیلی خیلی کم چیزی رو spoil میکنه براتون. تقریبا اصلا spoiler نیستن مگر اینکه یه Run رو تموم نکرده باشید تا الان!

من همیشه بعد از تموم شدن fight با Theseus و Aterius یه دور افتخار توی arena میزدم :D الکی مثلا I am champion و از این حرفا :)) :-" هر دفعه که این کارو میکردم میدیدم که Zagreus همیشه با یه shade (همون روح هایی که مُردن و به عنوان تماشاچی نشستن دارن ما رو نگاه میکنن) صحبت میکنه. ایندفعه که توجه کردم دیدم با shade خودش صحبت میکنه. همه shade ها آبی کم رنگن به غیر از shade خودش که قرمز رنگه. بقیه shade ها هم جلوشون bannerهای Aterius و Theseus هستش به عنوان طرفداری، اما shadeـه Zagreus یه banner از خودش گذاشته. دقت کنید عکس Zagreusـه. بعضی وقتا حتی عکس بچگیاشه :))

وقتی بعد از زدن Hades از محیط برفی وارد اون مزرعه سرسبز میشین ارجاع مستقیم به باور یونانی ها به قدرت Persephone داره. خیلی کوتاه و بدون اشاره به جزییات، داستان Persephone اینه که بعد از اینکه توسط Hades دزدیده میشه و میره Underworld و بعد از کلی التماس به Hades قرار میشه که 6 ماه از سال رو بیاد روی زمین و 6 ماه از سال رو بره Underworld پیش Hades. برای همین اون 6 ماهی که Persephone میاد روی زمین، در واقع بهار و تابستونه و اون 6 ماهی که میره Underworld، پاییز و زمستونه و به این خاطرِ که یونانی ها بر این باورند که Persephone الهه باروری زمین هستش.

اوه یه چیزی، شاید شما روایت هایی متفاوت از این شنیده یا خونده باشید. اونا هم درسته این یونانی ها هم مثل ما برای هر داستانی، 157 مدل روایت دارن :D

خب، بعد از اولین فرار و دیدن مادرش، مشخص میشه که Zagreus نمیتونه روی زمین نفس بکشه. امیدوارم جلوتر توی بازی این قضیه مشخص بشه که چرا ولی چیزی که منو touch کرد این بود که بعد از این قضیه، وقتی Zagreus برمیگرده اون پایین و با Nyx صحبت میکنه، بهش میگه من کلی سوال نپرسیده از مادرم دارم و میخوام برگردم بالا و هر چند کوتاه، میخوام بازم با مادرم صحبت کنم. و جوابی که Nyx میده... cherish those short moments, like mortals do...

قدر اون لحظه های کوتاه رو بدون، همونطوری که آدمای فانی میدونن!

جِدَنا... لایف ایز شُرت :D من همیشه دلم میخواست immortal باشم :-"

اینم یه عکس بامزه از Zagreus و Thanatos و محبوب دل ها :-" بانو Meg :D مُدرنایز شده

Modernized.jpg

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
این سه تا مطلبی که میذارم توی Spoiler، خیلی خیلی کم چیزی رو spoil میکنه براتون. تقریبا اصلا spoiler نیستن مگر اینکه یه Run رو تموم نکرده باشید تا الان!

من همیشه بعد از تموم شدن fight با Theseus و Aterius یه دور افتخار توی arena میزدم :D الکی مثلا I am champion و از این حرفا :)) :-" هر دفعه که این کارو میکردم میدیدم که Zagreus همیشه با یه shade (همون روح هایی که مُردن و به عنوان تماشاچی نشستن دارن ما رو نگاه میکنن) صحبت میکنه. ایندفعه که توجه کردم دیدم با shade خودش صحبت میکنه. همه shade ها آبی کم رنگن به غیر از shade خودش که قرمز رنگه. بقیه shade ها هم جلوشون bannerهای Aterius و Theseus هستش به عنوان طرفداری، اما shadeـه Zagreus یه banner از خودش گذاشته. دقت کنید عکس Zagreusـه. بعضی وقتا حتی عکس بچگیاشه :))

وقتی بعد از زدن Hades از محیط برفی وارد اون مزرعه سرسبز میشین ارجاع مستقیم به باور یونانی ها به قدرت Persephone داره. خیلی کوتاه و بدون اشاره به جزییات، داستان Persephone اینه که بعد از اینکه توسط Hades دزدیده میشه و میره Underworld و بعد از کلی التماس به Hades قرار میشه که 6 ماه از سال رو بیاد روی زمین و 6 ماه از سال رو بره Underworld پیش Hades. برای همین اون 6 ماهی که Persephone میاد روی زمین، در واقع بهار و تابستونه و اون 6 ماهی که میره Underworld، پاییز و زمستونه و به این خاطرِ که یونانی ها بر این باورند که Persephone الهه باروری زمین هستش.

اوه یه چیزی، شاید شما روایت هایی متفاوت از این شنیده یا خونده باشید. اونا هم درسته این یونانی ها هم مثل ما برای هر داستانی، 157 مدل روایت دارن :D

خب، بعد از اولین فرار و دیدن مادرش، مشخص میشه که Zagreus نمیتونه روی زمین نفس بکشه. امیدوارم جلوتر توی بازی این قضیه مشخص بشه که چرا ولی چیزی که منو touch کرد این بود که بعد از این قضیه، وقتی Zagreus برمیگرده اون پایین و با Nyx صحبت میکنه، بهش میگه من کلی سوال نپرسیده از مادرم دارم و میخوام برگردم بالا و هر چند کوتاه، میخوام بازم با مادرم صحبت کنم. و جوابی که Nyx میده... cherish those short moments, like mortals do...

اینم یه عکس بامزه از Zagreus و Thanatos و محبوب دل ها :-" بانو Meg :D مُدرنایز شده

View attachment 220810
در مورد اسپویل اولت:D
.
f88c23eb8f2c06b6e4442692c141b274.jpg

فقط کاش میشد یه تعاملی با هم داشتیم و مثلا یه کیپ سیک میگرفتیم ازش:D
حتی اگر یه چیز بیخود بود:-"

DedSec88

کاربر سایت
Aug 27, 2014
1,588
نام
Alireza

درباره اسپویلر اولت
کاشکی میشد به اون تک فن نکتار یا امبروژا داد. :( =((

همین دقایقی پیش رفتم یه بون از Chaos بگیرم، به آرت ورک کارکترش با دقت نگاه کردم کرکو پرم ریخت. سری بعد که ملاقاتش کردین توجه کنین بین انگشتاش چی نگه داشته.

• Smile
Reactions: Frozen Flame

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
Twin Fists یه آپگرید داره که دش+اتک ۹۰۰٪ دمیج میده به آرمور!!! یعنی توی اون ران آرمور اصن معنی نداشت. تا میدیدمشون ذوب میکردم اون نوار زرد بالا سرشون رو حتی اگه الیت بودن! چقدر حس خوبی بود واقعا مخصوصا توی مبارزه با هیدیز خیلی به درد خورد. دیروز یه شاخ بازی هم دراوردم با ۱۰تا هیت اومدم بازی رو تموم کنم هیدیز شتکم کرد :D دیگه هیت رو آوردم پایین تا بتونم اون لیست پرافسی رو تموم کنم آهسته و پیوسته :D ولی این هیت که باسا سختر میشن خیلی جالبه. ازین رو به اون رو میشن قشنگ. یکیشون هست اگه فعال کنی ترپ‌ها و مواد مذاب ۴۰۰٪ دمیج میدن بهت :| این Aspect of Zagreus رو هم واسه شمشیر فول آپگرید کردم خیلی خوب میشه مخصوصا اگه بیلد خوب ببندین واسش. ۱۹٪ اتک اسپید میده و توی راه هم یه ۴۰٪ از هرمیس گرفتم عجب چیزی شد. اون ۳۰۰٪ Thrust Attack هم داشتم.

ین اسکلی عجب موجود مریضیه. قبل اینکه کامپنیونش رو بهمون بده، میگه با اسپکت آف زگرئوس منو بکش تا برای همیشه بمیرم و راحت شم. منم اینکارو کردم دیدم مُرد. یه لحظه خشکم گفتم بیا کامپنیون رو بده بابا کجا میری. یهو زنده شد خندید به ریشمون :D خیلی دوسش دارم شخصیت به شدت باحالیه.

دیروز اون دوستمون که کنار آشپزخونه Trade میکنه یه تایتان بلاد میفروخت در ازای ۱۵کلید. سریع زدم تو گوشش! حتما چک کنید اونو به دردتون میخوره.

• Like

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,477
به عنوان کسی که رو pc قبلا بازی کرده true ending باز کرده میگم تجدید نظر کنید افرودیت op ترین اسکیل ها رو یه اسکیل داره دمیج بیشتری میزنین به دشمنا یه دونه هم داره دشمنا را ضعیف میکنه کمتر میخورین ازشون همین دوتا را داشته باشید لول بالا بازی شوخی میشه تقریبا

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
Twin Fists یه آپگرید داره که دش+اتک ۹۰۰٪ دمیج میده به آرمور!!! یعنی توی اون ران آرمور اصن معنی نداشت. تا میدیدمشون ذوب میکردم اون نوار زرد بالا سرشون رو حتی اگه الیت بودن! چقدر حس خوبی بود واقعا مخصوصا توی مبارزه با هیدیز خیلی به درد خورد. دیروز یه شاخ بازی هم دراوردم با ۱۰تا هیت اومدم بازی رو تموم کنم هیدیز شتکم کرد :D دیگه هیت رو آوردم پایین تا بتونم اون لیست پرافسی رو تموم کنم آهسته و پیوسته :D ولی این هیت که باسا سختر میشن خیلی جالبه. ازین رو به اون رو میشن قشنگ. یکیشون هست اگه فعال کنی ترپ‌ها و مواد مذاب ۴۰۰٪ دمیج میدن بهت :| این Aspect of Zagreus رو هم واسه شمشیر فول آپگرید کردم خیلی خوب میشه مخصوصا اگه بیلد خوب ببندین واسش. ۱۹٪ اتک اسپید میده و توی راه هم یه ۴۰٪ از هرمیس گرفتم عجب چیزی شد. اون ۳۰۰٪ Thrust Attack هم داشتم.

ین اسکلی عجب موجود مریضیه. قبل اینکه کامپنیونش رو بهمون بده، میگه با اسپکت آف زگرئوس منو بکش تا برای همیشه بمیرم و راحت شم. منم اینکارو کردم دیدم مُرد. یه لحظه خشکم گفتم بیا کامپنیون رو بده بابا کجا میری. یهو زنده شد خندید به ریشمون :D خیلی دوسش دارم شخصیت به شدت باحالیه.

دیروز اون دوستمون که کنار آشپزخونه Trade میکنه یه تایتان بلاد میفروخت در ازای ۱۵کلید. سریع زدم تو گوشش! حتما چک کنید اونو به دردتون میخوره.
ولی هیچی مثل تایتان بلاد مفت از ماهی گیری نیست! :x

---

اون آپگرید هم همونیه که چند صفحه پیش اشتباهی گفتم 400% (و بازی ازم گرفتش به F رفتم:)) :-" )
گولاخ ترین آپگرید بازیه به نظرم:))

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
چند بار با بیلد های و سلاح های متفاوت بازی کردم . فک کنم بار اول توی ران 13 14 تمومش کردم که اتفاقا همون ران با Twin Fists و دش دمیج Poseidon و 900 درصد دمیج vs ارمور. بازی مثل جوک شده بود با dash-strike فقط از اینور به اونور میرفتم و دمیج میدادم. خیلی شدید op بود.
در مجموع خیلی فان و سرگرم کننده ست. ساعت ها پاش هستم و اصلا نمیفهمم زمان کی گذشته.
فقط یه چند تا سوال دارم:
یکی در مورد نکتار ها که اگر به یکی فول نکتار بدم چی میشه؟و اون 2 تا در قفل شده چطور باز میشه و پشتش چیه؟ و اینکه نکتار دوم رو چطوری به هیدیز بدم؟

• Like
Reactions: NaViiDii and Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر