PlayStation Ghost of Tsushima

سازنده
Sucker Punch
تاریخ انتشار
July 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
طبق آمار و ارقام منتشر شده، بازی‌بازان در دنیای منحصر به فرد Ghost of Tsushima تاکنون بیش از ۸٫۸ میلیون مرتبه روباه‌های درون نقشه را که در نقش راهنمای جین به شمار می‌آیند، نوازش کرده‌اند و این تنها آمار بزرگی نیست که بازی‌بازان به آن دست یافته‌اند. طبق پیامی که صفحه‌ی پلی‌استیشن در حساب کاربری رسمی خود در توییتر با هواداران به اشتراک گذاشت، با تنها گذشت ۱۰ روز از عرضه‌ی بازی Ghost of Tsushima، بازی‌بازان بیش از ۸۱۰ سال کامل را برروی اسب به ماجراجویی پرداخته و سپری نموده‌اند، در بیش از ۵۷٫۵ میلیون دوئل شرکت کرده و با قابلیت تحسین‌شده‌ی Photo Mode به رکورد ۱۵٫۵ میلیون تصویر ثبت شده دست یافتند.
اما این آمار همه‌ی موارد را در بر نمی‌گیرد؛ چرا که در همین خبر ذکر شده است که بازی‌بازان تاکنون ۱۵۶٫۴ میلیون مرتبه از Standoff‌های منحصر به فرد جین استفاده نموده‌اند و ۱۶٫۲ میلیون بار در حمام‌های آب داغ خود را شسته‌اند. آن‌ها تاکنون ۱۷٫۱ میلیون بامبو را از بین برده و تعداد ۱۴٫۲ نسخه‌ از Haikuها را نگاشته‌اند. هواداران ۳۷٫۵ میلیون بار در معابد به ادای احترام پرداخته و با افتخار بیش از ۱۳۹٫۴ میلیون سرباز مغول را از دم تیغ گذرانده‌اند ملت بازی تر کوندن

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
منم تموم کردم بازی رو ، طول کشید چون همزمان همه ی مراحل فرعی و کالکتیبل ها رو هم رفتم و پلت شد .
داستان بازی در کل جذاب بود ، مخصوصا آخرش رو دوست داشتم ولی شخصیت جین خیلی فلَت بود بنظرم .
گرافیک هنری و بصری بازی فوق العاده ست ولی تکنیکی در حد بهترین های نسل نیست و در اکت 3 که پوشش گیاهی خیلی کم میشه خودش رو نشون میده .
کامبت بازی خیلی خوبه مخصوصا اگه روی هارد بازی کنی که از همه ی امکاناتش بشه استفاده کرد و نیاز به استراتژی و تایمینگ دقیق داشته باشی . یعنی میشه با بازی کردن روی Easy یا حتی نرمال ( اگه آپگرید شده باشه کرکتر ) کامبت خیلی خوب بازی رو حروم کرد چون به دکمه زدن بی هدف تبدیل میشه و جذابیتش رو از دست میده .
چون با Assassin's Creed مقایسه میشه خب من خودم AC رو همیشه دوست داشتم و اتفاقا AC Odyssey هم خیلی دوست داشتم اگه بخوام این دو رو با هم مقایسه کنم ، GoT داستان و کامبت بهتری داره ولی ACO تنوع و محتوای بسیار بیشتری داره . در کل GoT به نسبت بازی های Open World محتوا و تنوع خیلی کمی داره ولی اتمسفر و زیباییش واقعا خیلی ارزشمنده .

اینم یه ویدیو کوتاه از Free Roam ه آخر بازیه که خودم گرفتم ، اسپویل نداره ، همه چیز Full Upgrade هست :

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,105
نام
آرمان
متاسفانه از اسکیپ خبری نیست باید از آب تنی کردن حاجیمون لذت ببری :D بنظرم یه گوگل کن ببین چیه :D ! البته میتونی واردش نشی بذاری آخرای بازی یکجا همشون رو بری ! ( صحنه ی طولانی ای نیست ولی همون یک صحنه میتونه دودمان به باد بده قشنگ :D !

آقا چرا جو میدید هیچی نداره :)):|

• Smile
Reactions: artour-2198

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
سوشیما تموم شد :
نمره: 8.5/10

نکات مثبت :
1-گرافیک بصری خیلی زیباس و همتا نداره
2-مبارزات خیلی خوبه و تنوع زیادی در حرکتا هستش(رو نرمال مبارزات ساده هست و حداقل هارد توصیه میشه)
3-فضای سامورایی و ژاپنی محشر
4-کلا Ui بازی عالیه و قسمت خلاقانه بازی همینجاس
5-اپگریدای شخصیت باحاله
6-ماموریتای فرعی خوبه و خیلی اوقات قابلیتای مهمی میده که از یکدست بودن درشون میاره
7-داستان نسبتا خوبه برای این ژانر

نکات منفی:
1-با وجود محیط بزرگ و پرجزییات از نظر طراحی و گیاهی و .... تنوع تو بازی کمه 90 درصد کارای فرعی تو بازی شامل پاک کردن کمپای شبیه هم و نجات دادن اسیرا و .... هست که بعد یه مدت حس میکنی گیر کردی توی یه لوپ ( درسته اکشن rpg ها اکثرن اینطورین ولی مثلا تو هورایزن هم انواع مختلف ربات ها بودن هم انسانها بودن و هم برخی مراحل کشف و جستجو ...مپ هم به این اندازه بزرگ نبود و تا میخواستی خسته بشی تموم میشد)
2-دشمنا عملکرد شبیه همی دارن ......دویل ها خیلی خوبه ولی تو دویل ها هم حرکات دشمنا ثابته ( وقتی تو دویل ها با استادهای مختلف می جنگی طبیعتا انتظار میره هر استادی یه فن های خاصی بزنه که 90 درصد عین همه)
3-هوش مصنوعی دشمنا تو مبارزات مخفی کاری تعطیله ولی مشکل بزرگی نیس چون عملا رغبت کمه برای مخفی کاری
4-کرکترا و روابطشون گاها کاغذی و تصنعیه....انگار داری اسکایرم میزنی (اسکایرم تو زمان خودش خیلی خوب بود ولی با وجود ویچر و هورایزن و برخی بازیهای مشابه انتظار بیشتری میرفت) و npc ها هم در حد تکنولوژی های زمان اسکایرم هستن اکثرا

.

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
بازی رو تموم کردم و اصلاً فکر نمی کردم دیگه در این حد خوب باشه، یه شاهکار با ارزش دیگه از سونی و ساکر پانچ ـه فوق العاده! زیبا ترین مپی که در یک بازی دیدم، داستانی گیرا، گیم پلی به شدت اعتیاد آور، موسیقی ای که مو به تن آدم سیخ می کنه و خلاصه ایمیج ای از یک گیم ـه کامل
برای من جز 5 بازی برتر نسل بود و حسن ختامی بهتر از سوشیما نمی تونست باشه واسه پایان انحصاری های سونی در این نسل =D>

یه باگ هم برام پیش اومد که وقتی دیدم گرخیدم :D:
View attachment 1_x264.mp4

آخرین ویرایش:

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
خب فرصت تجربه بازی برای منم فراهم شد
اول از همه یه دستمریزاد میگم به ساکر پانچ که از اینفیموس به اینجا رسید و عین گوریلا گیمز در کمال تعجب با تغییر مسیر بازی سازیش به موفقیت دست پیدا کرد
از خود بازی بخوام بگم واسه منی که عاشق فرهنگ قرون وسطای ژاپن هستم و Nioh و Sekiro رو ذره ذره جوییدم و تموم کردم، این بازی حکم مورفین رو داشت تو این دوران قحطی بازی
بنظرم گرافیک بازی و طراحی محیط خیره کننده، برگ برنده ساکرپانچه
بعد از اون میرسیم به کامبت بازی که بنده با توجه به نمایش دو ماه پیش راجع بهش زود قضاوت کردم و اصلا او مکانیزم چیپ و خسته کننده ای که فکر میکردم نبود، برعکس خیلی هم با دقت و وسواس روش کار شده و کشتن هر یک دشمن، لذت خاصی رو بهمراه داره
طراحی و تنوع مراحل خوب بود اما هنوز جای کار داشت
هوش مصنوعی دشمن ها توی درجه سختی Hard که من رفتم خوب و تقریبا بالانس بود

بخش دوئل و افسانه های قدیمی برای پیدا کردن ابزار و سلاح های باستانی خیلی بهم چسبید و اولین دوئلم با اون یارو بود که Long Bow دستش بود

من حیث المجموع بازی به شدت دلنشین، جذاب، ارضا کننده روح و روان، لطیف اما در عین حال بروتاله :D

با سکیرو حس شینوبی بودن رو به معنای واقعی کلمه لمس کردم و با این بازی هم حس سامورایی بودن رو

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
آقا من کلا نیم ساعت واس تست بازی کردم و فعلا درگیر تلو 2 هستم
فقط اینکه این جین یکم شبیه کوتوله ها نیست؟ =))
اصلا هیکلش نرمال نیست :D
پیشنهاد میکنم همزمان هر ۲ نری کیفیت کاراکتر تو این بتزی تو ذوق میزنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر