FORZA 3 OR GT5

FORZA3 OR GT5 OR NFS SHIFT

• NEED FOR SPEED SHIFT

رای‌ها: 5 3.4%
  • FORZA MOTORSPORT 3

رای‌ها: 72 49.3%
  • GRAN TURISMO 5

رای‌ها: 69 47.3%

• مجموع رای دهنده‌ها
    146
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

SNAKE 2007

کاربر سایت
Oct 1, 2006
957
نام
اميد
مخصوصا یه اشکالی که توی همه ی شماره هاش دیدم و حتی توی GT5 پرولوگ هم بود اینه که دوربین پشت ماشین همیشه ثابته که مثلا توی پیج و ... هیچ موقع نمی تونیم کنار ماشین رو ببینیم

حالت دوربین جلوش خودکار تنظیم ولی بقیه جهتاش سمت چپ و راست رو باید خودت از روی تنظیمات
بازی تایین کنی که از دید کاکپیت هم این کار قابل اجراست رو gt5p منظورم

ps3 lover

کاربر سایت
Feb 24, 2009
1,066
نام
عليرضا
اگه تاپيک دوستانه و بدون مشکل پيش بره خيلي هم خوبه. هر کسي ميتونه نظرش رو بگه. ولی نمیدونم چه عادتی داریم که همش همدیگه رو مسخره کنیم و با افتخار بگیم فلان بازی فلان جوره و ... انگار خودمون بازیها رو ساختیم و باید ازشون دفاع کنیم.
===============
من خودم سري GT رو بيشتر مي پسندم. از نظر گيم پلي يه جذابيت خاصي توي GT وجود داره که من رو معتاد ميکنه و به عنوان کسي که نميتونم بيشتر از يکي دو ساعت پشت کنسول بشينم , زماني که GT 3,4 رو بازي ميکردم يه 3,4 ساعتي جذب بازي ميشدم. چون یه آرامش خاصی بهم میداد که توی هیچ بازی ای تجربه نمیکردم. (اگه هیجان بالا بخوام سری NFS یا Burnout هست) با توجه به چيزهايي که از GT5 , 5Prologue ديدم هم به نظرم دوباره همين طور هست. همچنين بخش ليسانس براي من به اندازه يه بازي مي ارزه.
داشتن ليست مفصل 1000 تايي هم براي کسي مثل من که برعکس اکثر دوستان از ماشيني مثل VW Beetle Classic يا Mini Cooper بيشتر از ماشينهاي لامبورگيني خوشش مياد خيلي عاليه. سليقه من جوري هست که با ماشينهاي متفاوت (هر چند با سرعت پايينتر) که توي سري GT هستن (نه ماشينهاي ديگه که توي اکثر بازيهاي Racing/Driving بارها و بارها ديديم) بيشتر حال ميکنم. بگذريم از ده ها ماشين Concept جالب و متفاوتي که هميشه توي GT وجود داشته. همين طور بگذريم از تنوع فوق العاده GT5 با وجود NASCAR , WRC , ...
در مورد گرافيک هم با توجه به چيزهايي که از گيم پلي (نه عکس) دو بازي ديدم , GT5 رو بالاتر ميدونم (چه توي طراحي ماشينها , چه کاکپيت و نورپردازي و ...) فقط در مورد محيطها هنوز نميتونم با اطمينان چيزي بگم چون از محيطهاي GT5 چيز زيادي نديدم. (اگه مثل GT5 Prologue باشه که 100% Forza جلوتره)
قبلآ گفتم بازم ميگم سري GT يه جذابيت خاصي براي من و خيلي هاي ديگه داره که کمتر بازي اي (توي هر سبکي) داره. حالا ميخواد ميانگين امتيازاتش 2 بشه يا 10 فرقي براي من نداره. (و همه اينا رو گفتم در حالي که PS3 ـم کجا بود !)
بهترين پست تو اين 2 صفحه همينه.

در كل GT از همه ي ريسينگ ها سر تر بوده و هست و خواهد بود.
جزئيات و نور پردازي تو بازي فضاييه.
من به GT راي دادم.
راي بقيه ي دوستان رو هم محترم ميشمارم...:biggrin1:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,843
نام
علی متالیکا
من GT رو ترجیح میدم ولی حتمآ FORZA رو هم میگبرم

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
به GT5 رای دادم چون میخوام یه شبیه ساز کاملاً واقعی رو تجربه کنم.
شما اگر می خوای یک شبیه ساز کاملاً واقعی رو تجربه کنی هیچ کدام از اینا رو نباید بازی کنی چون اینا هیچ کدام شبیه ساز کاملاً واقعی نیستن و جلوی simulation هایی که در PC وجود داره (در دسترس ترینشون سر بازی های Simbin هست مثل GTR2) دارای نواقصی هستند هر کدوم. البته اینی که من گفتم از لحاظ گیم پلی و حس رانندگی هست، چون یسری اینجا simulation بودن رو در گرافیک و تعداد ماشین و جاده و ... می دونن!

Solid snake old

کاربر سایت
Feb 12, 2008
67
نام
ایمان
درسته برای دید اطراف باید کنترل رو خودتون تنطیم کنین
بعدشم من فورزا بازی نکرم ولی افرادی که بازی کردن بگن آیا اسپویلر عقب Audi TT بعد از یه سرعت خاص بالا می یاد مثل GT5p؟

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
اگه WRC Championship به طور کامل (راننده ها، ماشین ها و جاده های اصلی) تو GT5 باشه، I can happily die after playing it

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
درسته برای دید اطراف باید کنترل رو خودتون تنطیم کنین
بعدشم من فورزا بازی نکرم ولی افرادی که بازی کردن بگن آیا اسپویلر عقب Audi TT بعد از یه سرعت خاص بالا می یاد مثل GT5p؟

من هم دقت نکردم !! :biggrin1:

ولی به چیزهای دیگش دقت کردم و تو این ویدئو خصوصیات Forza 2 رو میبیند که بخشی از فیزیک و دمیجش هست ! دیگه Forza 3 که حسابش جداست !!

http://www.gametrailers.com/video/damage-and-forza-motorsport/12820?type=wmv

یه سوال : بالا اومئن اسپویلر Audi TT در هندلینگ ماشین هم تاثیر داره ؟ یا فقط نمایشی هستش ؟

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
مقايسه از پايه و بيخ و بن از نظر من ايراد داره.بيشتر به خاطر بازي انحصاري بودن دو کنسول هست و گرنه اگر مولتي بود خبري هم از اين تاپيک نبود.
کلا مقایسه Forza با GT بیشتر به نفع Forza خواهد بود که مثلا بله ما هم GT هستیم! از شوخی گذشته فعلا روی کاغذ Forza هیچ شانسی در برابر GT نداره.پس طرفدارای واقعیش(نه فن های کنسول) بهتره منتظر عرضه هر دو بازی باشند.
دوست عزیز خسته و تنها بهتره یه بار دیگه GT5 P رو بازی کنی یا اینکه این ایراد بزرگ رو از حالا به تمام ریویز ها بگو تا از قلم نندازن.چون ظاهرا هنوز کاربران خارجی اینو نمیدونن

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
کلا مقایسه Forza با GT بیشتر به نفع Forza خواهد بود که مثلا بله ما هم GT هستیم! از شوخی گذشته فعلا روی کاغذ Forza هیچ شانسی در برابر GT نداره.پس طرفدارای واقعیش(نه فن های کنسول) بهتره منتظر عرضه هر دو بازی باشند.
خب خیلی چیزا هم بودن که روی کاغذ عملکرد به مراتب بهتری نشون میدادن ولی تو عمل چیز دیگه ای شد!(اصلاً منظورم با Ghostbusters نیست که نسخه ی PS3 ش حتی HD هم نبود!)

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
چند تا نکته هست که GT5 رو خیلی سر تر از Forza3 می کنه

1 - وجود 1000 ماشین در یک دیسک در مقابل 400-500 ماشین در دو دیسک ؟!;)
تنوع بی نظیر از نظر گیم پلی چون هر ماشین و هر کلاس خصوصیات خاص خودشون رو دارن
می شه گفت هیچ وقت از بازی کردن خسته نمی شید چون هیچ وقت نمی تونید تمام ماشین ها رو بگیرید

2 - چرخه روز و شب که برای مسابقاتی مثل لمان واجبه و همچنین مسابقه توی وضعیت های آب و هوایی متفاوت که بازی رو حتی جذاب تر از قبل و از نظر گیم پلی متنوع تر می کنه:cool:
در این مورد فورزا هیچ حرفی برای گفتن نداره :)

3- وجود دو سبک دیگه از ریسینگ یعنی NASCAR و رالی WCR که این هم خودش کلی گیم پلی اضافی محسوب می شه و تنوع بازی رو خیلی بیشتر می کنه
من شخصا وقتی فهمیدم NASCAR هم به بازی اضافه شده کلی خوشحال شدم چون این سبک رو خیلی دوست دارم و خصوصیات خاص خودشو داره :biggrin1:

4 - مسابقات فرمول یک رو یادتون نره کلی ارزش داره :love:

5- گرافیک بالا و پر جزییات که در شصت فریم و 1080i اجرا می شه :eek:

6-..... میشه چیز های دیگه ای به این لیست اضافه کرد مثل پیست های معروف و متنوع که به 80 عدد می رسه یا جذابیت ذاتی سری GT

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
من به forza رای دادم چون بیشتر قبولش دارم!

راستی اگه الان به همه اینایی که میگند من عاشق gt 5 هستم چون NASCAR داره بپرسی چی هست میمونه lol

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
راستی اگه الان به همه اینایی که میگند من عاشق gt 5 هستم چون NASCAR داره بپرسی چی هست میمونه lol
WTF ... راستش منظورتو درست نگرفتم:confused:
حالا که هست و در ضمن دو سبک NASCAR و رالی بازی های زیادی داشتن و سبک شناخته شده ای هست
البته ممکن منظورت برادران و دوستان ایرانی باشه اما در کل جهان این سبک شناخته شده است و این حرف رو خوب درک نکردم
چون
من به forza رای دادم چون بیشتر قبولش دارم!
قبول داشتن دو نوع داره یعنی آگاهانه و کور کورانه ؟!! .... انشاالله شما از روی آگاهی قبولش داری

----------------------------------------------------------------------

باید یه موضوعی بگم که گفتنش خالی از لطف نیست

GT5 و Forza3
این دو بازی هر دو بازی های خوبی هستن و هر دو استاندارد های این نصل رو همراه خودشون دارن

اما اگه بخوایم بگیم کدوم استاندارد های جدیدی رو به وجود میارن و رکورد های جدید بجا می زارن فکر می کنم جواب روشنه

1000 ماشین همراه با چرخه روز و شب و گرافیک خروجی 1080i و همچنین وجود چند سبک مختلف توی یک بازی و.....

هیچ شکی نیست که GT5 استاندارد های جدیدی در زمینه ریسینگ / سیمولوشن بجا خواهد گذاشت :cool:

آخرین ویرایش:

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
من به GT5 راي ميدم چون Forza 2 رو كه بازي ميكردم يه جورايي كسل كننده بود و خسته كننده!....و جذابيت سري GT بيشتره....

SNAKE 2007

کاربر سایت
Oct 1, 2006
957
نام
اميد
اینم عکسای با کیفیت FULL HD برای دوستانی که هنوز به گرافیک GT شک دارن حتما ببینید
تازه عکسا مربوط به GTP هستش

عکس اول

عکس دوم

عکس سوم

در ضمن GT5 نسخه اصلی 1080P هستش

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر