FIFA 14 l PS3

• Thread starter Thread starter ir7lv
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
من که نوشتم که دو صفحه پیش ! که باخت میزنه اگه زود بیای بیرون .

هنوز دارم با سیستم جدید دفاع و یارگیری دست و پنجه نرم میکنم و گل میخورم .. اونم گل های ساده و عجیب غریب !
دیگه نصف بیشتر هم که با ضربه سر ِ. فعلن تنها کاری که میتونم بکنم اینه که اصلن نزارم طرف کرنر بگیره یا بخواد از کناره ها سانتر بکنه .

یه کار دیگه ای هم که باید بکنم اینه که skill moves ها رو کامل برم ببینم از اونجا چیا میتونم یاد بگیرم + اینکه تو حالت آفلاین با cpu خود کنسول رو legendery ش بازی نکردم.. اونجارم باید نگاه کنم ببینم چطور دفاع و حمله میکنه خودش.
فعلن که از اولش یه ضرب دارم سیزن و فرندلی میرم :d نه کریر نه اولتیمیت تیم نه هیچی دیگه رو وازش نکردم هنوز .
تیمی که الان دارم باهاش بازی میکنم تو سیزن آ.س رم ئه .. با ترکیب 4132 فعلن داره خوب نتیجه میده .. اون ژروینیو مهاجم نوک عالیه ! خیلی تحرک داره .. از کنارش مارکو بوریلوو هم خوب اضافه میشه و گل میزنه .

این دسته هه هم یکم ناراحته فرمونش .. فردا دسته دوستم میاد دستم اون فرمونش خیلی نرم تره و خیلی راحتم باهاش .
15 الی 20 % بازیم بهتر میشه با اون .

عبدلله در مورد سانتر خداییش من نمیخوام بی مورد از فیفا دفاع کنم اما به نظرم سانتر از کناره ها باگ نیستش ...

مشکل من فقط با کرنره اما تا اینجا که بیشتر از 30 تا بازی دوستانه انجام دادم باور کن شاید کلا 3 تا گل عجیب و غریب روی سانتر از کناره ها خورم ... البته روی سانتر از کناره ها بازم گل خوردم اما دیگه نمیشه اسمش باگ گذاشت چون براساس اون ذهنیتی که از فیفا13 داریم فکر میکنیم باید هر توپی از کناره ها میاد دفع بشه ...

الان در فوتبال واقعی بخصوص در لیگ هایی مثل انگلیس و ایتالیا من فکر میکنم حدود 50% از گل ها روی سانتر از جناحین ، ضربات ایستگاهی و کرنر ها هستش ... فیفا 13 گل زدن روی هوا واقعا سخت بود و طرف باید در دفاع خیلی ضعیف عمل میکرد که روی سانتر از جناحین گل بخوره ... اما 14 اومدن این بخش کمی اسون تر کردن ( یا بهتره بگم واقعی تر کردن چون در فوتبال واقعی هم میزان گل هایی که با ضربات سر زده میشد خیلی بالا بود )

اما الان باور کنید دلیل اصلی گل خوردن روی سانتر از جناحین یکی از این دو مورده

1-جایگیری مناسب مهاجم حریفه که خیلی تاثیر داره
2 یا جایگیری نامناسب مدافع که من با بچه های ایرانی بازی کردم دلیل گل خوردن اونا بیشتر این دومی بود نه باگ بازی ...

یه سری باگ کوچیک وجود داره اما حداقل برای من خیلی کم بوده ... مثلا یه موردش دیشب با حسام بازی میکردم دیشیلیو در حالی که توپ قشنگ رو سرش بود نتونست سر بزنه و از اونور مهاجم برزیل رفت گل زد ...

اما در مورد کرنر مسلما باگ هستش ، برخلاف سانتر از جناحین روی کرنرها اکثرا مدافعین هیچ کاری انجام نمیدن ... فقط باید شانس بیاریم دروازبان ها بیان توپو جمع کنن و جزئیاتش خودت خوب گفتی

سبک فیفا14 طوری شده کنترل توپ خیلی سختتره .. این موضوع باعث شده که برخلاف فیفا 13 و حتی 12 به اون صورت نشه در یک سوم دفاعی حریف پاسکاری کرد چون احتمال از دست دادن توپ خیلی بالاس و همین موضوع باعث شده ناخواسته به سمت فضاهای خالی زمین بریم و الان در سطح اول فوتبال جهان هم استفاده از فضاها حرف اول میزنه و تیمی که بتونه از فضاهای خالی دفاع حریف استفاده کنه نتیجشم میگیره ...

در فوتبال واقعی و در همین فیفا14 هم عمدتا فضاهای خالی این 2 دسته تشکیل میدن

1- کناره های زمین
2- فضای پشت مدافعین حریف

در فیفا 14 هم یه کار بسیار خوبی که انجام شده اینه سعی کردن گیمر ها بیشتر تمرکزشون روی استفاده از فضاهای خالی باشه و علت بازی از کناره ها و بالا بودن پاس هایی هوایی عمقی به نظر من همینه و کار درستی هم بوده

البته قبول دارم یه سری ایراد کوچیک داره اما از این مسیری که فیفا شروع کرده کاملا راضی هستم و مطمئنم در اینده با برطرف شدن مشکلات کوچیکی که دوستان گفتن فیفا شبیه ساز بهتری هم خواهد شد ...

هی این تاپیک رو میبینم میخوام نظر بدم ولی با 3 دست بازی مگه میشه نظر داد؟

از وقتی گرفتم فقط 3 دست تونستم بازی کنم. اولین موردی که ناراحتم کرد از بین رفتن پرسونالیتیه. یعنی فرق خاصی بین توز و ووچینیچ در حرکت و قد و قواره نمیبینم. پیرلو اصلا کشیده شده. با اینکه مثل واقعیت همه جای زمین هست ولی احساس میکنم قد و قواره و استیل حرکتش مثل خودش نیست.

در دفاع نمیدونم کیو بازی بدم. اوگبونا خیلی ضعیف درست شده. کاسرس خیلی ضعیف تر از 13 شده. بونوچی به نسبت بهتره.

سیستم یووه خوب بود. یکم سعی کردم پاسکاری کنم. یه جا با پاس پیرلو توز رو تک به تک کردم.

هنوز خیلی باید بازی کنم. وقتی ترکیب یووه رو بدست آوردم میتونم بازی رو آنالیز کنم. یه دستم با رم بازی کردم سوراخ سوراخ شدم. حس میکنم اگه این روندو ادامه بدن به زودی رم یکی از تیم های قویه فیفا میشه.

کمال برخلاف نظر تو اتفاقا به نظرم پیرلو بهترین بازیکنی که در فیفا14 ساخته شده ... هم از نظر استایل بدنش هم از نظر شکل بازی

تقریبا توی شروع ضدحمله ها و حتی در زمان حفظ توپ تمام بار تهاجمی تیمم روی دوش پیرلو هستش و حملاتم از طرف اون شروع میشه و از پسش هم بر میاد و الان موثرترین بازیکنمه

تو پاس عمقی با پیرلو امتحان کن دقیقا شبیه فوتبال واقعی طراحی شده ...در مورد اون بحث اولی که گفتی ... ببین منم اوایل دقیقا همین نظر تورو داشتم به نظرم تفاوت در مهارت بازیکن ها به شیوه درست تعریف نشده بود اما بعد که جلوتر رفتم فهمیدم با تمرین بیشتر بتدریج مهارت های بازیکن ها دستمون میاد ... من اوایل با جیووینکو و ناگاتومو و حتی لیخشتینر اصلا نمیتونستم بازی کنم اما بعد تازه روش بازیشون دستم اومد و در مورد توز هم مطمئن باش بیشتر بازی کنی میفهمی یه سری نکته مثبت داره که اونارو توی ووچینیچ پیدا نمیکنی ... فیفا 14 طوری شده بازیکن هایی مثل کاسرس که در فیفا های قبلی مهره طلایی تیم بودن امسال خیلی در دفاع کارایی نداشته باشن ..و به نظرم اگر از سیستم 4 دفاع استفاده میکنی کاسرس دفاع راست بزار نه مرکزی چون توی فیفا 14 مهمترین بحث در دفاع قدرت سر زنی و بدنی هستش نه سرعت ... من الان با بازیکنهای کندی مثل ساموئل و رانوکیا براحتی دفاعم میبندم چون اون دو تا ایتم دارن ...

آخرین ویرایش:
منم كه با تيم هميشگيم چند دستي سيزن رفتم
تو انلاين به خاطر لگ خيلي توپ لو ميره
روبن خوب بود بهتر شده
شوتهاي شوايني بالاخره مثل واقعيت زهر داره
ريبري كه اصلا عاليه (البته خدايي حقشه)
ولي نوير نسبت به ١٣ ضعيف شده
تو ١٣ اصلا گل نميخورد

بيشتر ٣-٤-٣ بازي ميكنم
تيم رو هجومي ميچينم

تو سيزنم كه از ١٠ نفر ٩ تا رئال و ميگيرن

Psn id : faraz_bayerni

دوستان اينجا كسي creation center باز نداريم؟؟؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Sina R:
سینا میخواستم پیامت رو نقل قول کنم طولانی میشد....

احتمالا منظور بچه ها و مثلا عبدالله یا فرشاد این هستش که نه هر سانتری باگ هستش!(توی فوتبال هم سانتر طبیعی هستش که گل زیاد زده شده و میشه)

چیزی که خودم هم دیدم توی بازیها روی سانتر به این شکل ایراد وجود داره که مدافع خیلی هم درشت و هیکلی روی توپی هم که سانتر شده تسلط داره بعد مهاجم با مدافع تنه به تنه ولی هد رو مهاجم میزنه (البته همچین فک نکنم منظورم رو درست رسونده باشم ولی به هر حال....)

روی کرد fifa14 اگر هم روی سانتر باشه من فک میکنم یه کم افراطی هستش این برتری مهاجمان یا آشفتگی دفاع (البته این نظر منه)

مثلا یکی رو مثال بزنم.... یکی مثل همین فامیل ما hamideldorado روی زمین نه میتونه خوب بازی کنه نه قدرت بازی سازی داره از همون اولین سری های فیفا فقط مثل ماشین میرفت گوشه سانتر میکشید الان دیگه یه جوری شده تاکتیک خیلی ساده و مسخره ی اون به تاکتیک یه کسی که با توپ جلو میره برتری پیدا کرده!!!

این یه مثال بود امثالش زیاده....
آدم احساس میکنه داره واس حریفش بازی میکنه( ینی اینکه جوری شده که کلی توپ رو داری واس حمله زحمت میکشی بعد توپ که لو بره عین یه مسیر مشخص شده مستقیم میره گوشه و سانتر میکنه به گل میرسه)

-کلا عادت خیلی ها وقتی میبینن راهی واس نفوذ پیدا نمیکنن چش بسته سانتر کردن بودش الان از همون سانتر ها خودم خیلی گلایه دارم که به خاطر رویکرد بازی این جور سانتر ها هم منفعت شده واس این دسته...
یه نکته ی ریزی هم که هستش روی ریباند های این سانتر ها دفاع اگر هم توپ رو رد کنه اکثرا می افته دست مهاجمین دفاع هم آشفته هستش و دروازبانا که کلا ضعیف شدن شوت نمیگیرن خیلی سخت میشه مهار کرد

نقطه مقابلش هم با کند شدن تغییر جهت بازیکنا حمله با استفاده از دریبل خیلی سختر شده نسبت به این روش سانتر واس همین هستش یکی مثل مسی شانسی واس هد زدن زیاد نداره روی زمین هم هیچ غلطی نمیکنه همین جور داره هر سال نقشش کمرنگ تر هم میشه( به شخصه چون توی هر بازیی که میکنم کار خاصی نمیکنه کلی به فحش میکشمش:d)

البته باز این نظر من بود و فک میکنم منظور بچه ها هم همین باشه:thinking:

ولی به هر حال این فیفا برای یک سال باهاش سر کار داریم و هرجوری هم که باشه اگر هم باهاش نسازیم باید کنار بیایم

آخرین ویرایش:
دوستان من تازه بازی رو دانلود کردم صدای تماشاگرا بعضی مواقع میاد وقتی حمله میکنم و اینا کلا صدای تماشاگرا مشکل داره از چی میتونه باشه ؟ با اپدیت رفع میشه ؟

اینم تیمه من تو ultimate team
EA SPORTS Football Club - FIFA Ultimate Team

- - -ویرایش - - -

عبدلله در مورد سانتر خداییش من نمیخوام بی مورد از فیفا دفاع کنم اما به نظرم سانتر از کناره ها باگ نیستش ...

مشکل من فقط با کرنره اما تا اینجا که بیشتر از 30 تا بازی دوستانه انجام دادم باور کن شاید کلا 3 تا گل عجیب و غریب روی سانتر از کناره ها خورم ... البته روی سانتر از کناره ها بازم گل خوردم اما دیگه نمیشه اسمش باگ گذاشت چون براساس اون ذهنیتی که از فیفا13 داریم فکر میکنیم باید هر توپی از کناره ها میاد دفع بشه ...

الان در فوتبال واقعی بخصوص در لیگ هایی مثل انگلیس و ایتالیا من فکر میکنم حدود 50% از گل ها روی سانتر از جناحین ، ضربات ایستگاهی و کرنر ها هستش ... فیفا 13 گل زدن روی هوا واقعا سخت بود و طرف باید در دفاع خیلی ضعیف عمل میکرد که روی سانتر از جناحین گل بخوره ... اما 14 اومدن این بخش کمی اسون تر کردن ( یا بهتره بگم واقعی تر کردن چون در فوتبال واقعی هم میزان گل هایی که با ضربات سر زده میشد خیلی بالا بود )

اما الان باور کنید دلیل اصلی گل خوردن روی سانتر از جناحین یکی از این دو مورده

1-جایگیری مناسب مهاجم حریفه که خیلی تاثیر داره
2 یا جایگیری نامناسب مدافع که من با بچه های ایرانی بازی کردم دلیل گل خوردن اونا بیشتر این دومی بود نه باگ بازی ...

یه سری باگ کوچیک وجود داره اما حداقل برای من خیلی کم بوده ... مثلا یه موردش دیشب با حسام بازی میکردم دیشیلیو در حالی که توپ قشنگ رو سرش بود نتونست سر بزنه و از اونور مهاجم برزیل رفت گل زد ...

اما در مورد کرنر مسلما باگ هستش ، برخلاف سانتر از جناحین روی کرنرها اکثرا مدافعین هیچ کاری انجام نمیدن ... فقط باید شانس بیاریم دروازبان ها بیان توپو جمع کنن و جزئیاتش خودت خوب گفتی

سبک فیفا14 طوری شده کنترل توپ خیلی سختتره .. این موضوع باعث شده که برخلاف فیفا 13 و حتی 12 به اون صورت نشه در یک سوم دفاعی حریف پاسکاری کرد چون احتمال از دست دادن توپ خیلی بالاس و همین موضوع باعث شده ناخواسته به سمت فضاهای خالی زمین بریم و الان در سطح اول فوتبال جهان هم استفاده از فضاها حرف اول میزنه و تیمی که بتونه از فضاهای خالی دفاع حریف استفاده کنه نتیجشم میگیره ...

در فوتبال واقعی و در همین فیفا14 هم عمدتا فضاهای خالی این 2 دسته تشکیل میدن

1- کناره های زمین
2- فضای پشت مدافعین حریف

در فیفا 14 هم یه کار بسیار خوبی که انجام شده اینه سعی کردن گیمر ها بیشتر تمرکزشون روی استفاده از فضاهای خالی باشه و علت بازی از کناره ها و بالا بودن پاس هایی هوایی عمقی به نظر من همینه و کار درستی هم بوده

البته قبول دارم یه سری ایراد کوچیک داره اما از این مسیری که فیفا شروع کرده کاملا راضی هستم و مطمئنم در اینده با برطرف شدن مشکلات کوچیکی که دوستان گفتن فیفا شبیه ساز بهتری هم خواهد شد ...

به نظرم استفاده از ال 1 مثلث بازم رایجه
آخه این چه وضعشه فقط تو فیفا میبینم ال 1مثلث رو هیچ کاریشم نمیشه کرد مخصوصا اگه حریف بلد باشه چطوری بازیکنارو تو عمق فرابخونه

حرف سر هد و اينا شد گفتم بيام يه نظري بدم
يادمه اون زمان كه مس(كرمان)تازه ليگ برتري شده بود مس ميومد تو زمين چمن دانشگاه ما تمرين ميكرد(اخه چمن ما بهترين چمن شهرمونو داشت يعني يه جا هم نبود كه چمن نداشته باشه)
اون زمان ادريانو آلوز تو تيم مس بود توپ رو سرش سانتر ميكردن با چنان قدرتي ميزد كه از شوت محكمتر يعني بايد از نزديك ببيني كه مثلا بياتينيا آدريانو آلوز چه هد هايي ميزنن و اين دروازه بانان بدبخت چقد بايد بخودشون فشار بيارن تاتوپاشونو بگيرن
من اين مثالهايي كه از نزديك ديدم رو زدم
گفتم تو اين تاپيك كه همش در مورد هد بحث ميشه اينارو بگم بد نباشه

البته وقتى خودمون با هد گل ميزنيم هنر خودمونه اما وقتى روى هد گل ميخوريم باگه بازيه! :دى

خیلی کلی گفتی زیاد نمیشه جزئی جوابتو داد ولی همین طوری به شکل کلی مگه شما با بارسا هد هم میتونی بزنی؟؟:d:-/

بعدشم همون طور که قبلا اشاره شد درسته همه میگن هد باگه یا مثلا همه کلا از L1 مثلث مینالن ولی خودشون هم استفاده میکنن... در مورد هد هم باید بگم استفاده ازش چه از نوع باگیش یا غیره خیلی به سبک بازی ربط داره

البته وقتى خودمون با هد گل ميزنيم هنر خودمونه اما وقتى روى هد گل ميخوريم باگه بازيه! :دى
گل گفتی:d
ولی آخه یه صحنه من بازیکنم دقیقا کلش تو کله ی یارو بود ولی توپ یارو رفت تو گل:(

گل زدنم که نگوو
اصلا نمیشه بدونه کات و چیپ گل زد حداقل من نمیتونم
داورا هم که همه پسر خاله قهرمانی:d فقط کافیه با مدافع چشم تو چشم شی تا پنالتی بگیره

دوستان هر بازی در زمان عرضه یک سری مشکل داره که در طول اپدیت های اینده اونا برطرف میشن

اتفاقا EA که در زمینه دادن اپدیت بهترین بحساب میاد من یادمه نزدیکای عید خونه یکی از دوستان رفتیم و اونجا با PS3 فیفا هم بازی میکرد و اولین نسخه فیفا داشتش ( بدون اپدیت ها )

وقتی بازی کردیم باور کنید بازی زمین تا اسمون با اون چیزی که من روی کنسول خودم میرفتم فرق داشت و فهمیدم EA چقدر با اپدیت های خودش بازیو کامل تر کرده ... خیلی نگران این موضوعات نباشید و مطمئن باشید یک سری ایراد ها اگر واقعا ایراد باشن در طول اپدیت های اینده برطرف میشن

چیزی که خودم هم دیدم توی بازیها روی سانتر به این شکل ایراد وجود داره که مدافع خیلی هم درشت و هیکلی روی توپی هم که سانتر شده تسلط داره بعد مهاجم با مدافع تنه به تنه ولی هد رو مهاجم میزنه (البته همچین فک نکنم منظورم رو درست رسونده باشم ولی به هر حال....)

میدونم چی میگی ... چند بار برای من پیش اومده این موضوع ... این جزو همون ایرادایی هستش که توی پست قبلی گفتم باید برطرف بشه اما این ایراد حداقل برای من در اون حد نبوده که یه جورایی مثل قضیه کرنر تبدیل به باگ بشه

روی کرد fifa14 اگر هم روی سانتر باشه من فک میکنم یه کم افراطی هستش این برتری مهاجمان یا آشفتگی دفاع

این حرف راستش قبول ندارم به نظر من به اون صورت برتری ندارن

من ایتالیا میشم و امکان نداره بازیکنی بتونه روی سر کیه لینی هد بزنه ( اگر درست جایگیری کنم ) تنها موردی که الان توی ذهنم مونده همون قضیه دیشیلیو بحساب میاد که البته اونم بازیکن سرزنی بحساب نمیاد

-کلا عادت خیلی ها وقتی میبینن راهی واس نفوذ پیدا نمیکنن چش بسته سانتر کردن بودش الان از همون سانتر ها خودم خیلی گلایه دارم که به خاطر رویکرد بازی این جور سانتر ها هم منفعت شده واس این دسته...

فرزاد خودت استادی و تجربت از منم بیشتره خدایی تو ترجیح میدی طرف بره راه به راه از کناره ها سانتر کنه یا مثل فیفا های قبلی تنها کارش این باشه توپو پشت دفاع بندازه واسه رونالدو ؟ حداقل از این جهت نگاه کن که این سبک جدید بازی به تاثیر گذاری سبک قبلی بدون شک نیست

اهمیت این کار وقتی متوجه میشی که الان تعداد کسایی که رئال یا حتی بارسا میشدن خیلی کاهش پیدا کرده و پراکندگی خوبی توی فیفا بوجود اومده

یه نکته ی ریزی هم که هستش روی ریباند های این سانتر ها دفاع اگر هم توپ رو رد کنه اکثرا می افته دست مهاجمین دفاع هم آشفته هستش و دروازبانا که کلا ضعیف شدن شوت نمیگیرن خیلی سخت میشه مهار کرد

اینو قبول دارم

نقطه مقابلش هم با کند شدن تغییر جهت بازیکنا حمله با استفاده از دریبل خیلی سختر شده نسبت به این روش سانتر واس همین هستش یکی مثل مسی شانسی واس هد زدن زیاد نداره روی زمین هم هیچ غلطی نمیکنه همین جور داره هر سال نقشش کمرنگ تر هم میشه( به شخصه چون توی هر بازیی که میکنم کار خاصی نمیکنه کلی به فحش میکشمش:d)

اینم کاملا قبول دارم و در حق بارسا امسال واقعا کم لطفی شده

سبک بازی درسته فرق کرده اما نباید طوری میشد که نشه با تیمهایی مثل بارسا مثل قبل بازی کرد

کنترل توپ و سیستم پاسکاری طوری شده واقعا نمیشه پاسهای ریسکی زیادی بدیم و روی زمین بازی خیلی سختتر شده

در مورد مسی یکی از بچه های فک کنم توی تاپیک امتیازات فیفا بود که حرف قشنگی زد که اون چیزی که مسی از سایر بازیکن ها متمایز میکنه نبوغ و هوش فوق العادشه و این دو چیز نمیشه داخل گیم اورد

الان برو تک تک قدرتهای مسی نگاه کن از فینیشینگ گرفته تا سرعت و دریبلینگ هیچی براش کم نذاشتن اما چون قدرت بدنی بالایی نداره و قدش هم کوتاهه معمولا تاثیرش توی فیفا خیلی کم بوده و در این فیفا این موضوع تشدید شده

به نظرم استفاده از ال 1 مثلث بازم رایجه
آخه این چه وضعشه فقط تو فیفا میبینم ال 1مثلث رو هیچ کاریشم نمیشه کرد مخصوصا اگه حریف بلد باشه چطوری بازیکنارو تو عمق فرابخونه

یکی از بهترین بخش های بازی اتفاقا همینه

توی نسخه های قبلی همونطور که به فرزاد گفتم تاکتیک اکثر فیفا بازها این بود فقط با مثلث R1 توپو بندازن برای بازیکن سرعتیشون اما این نسخه به جای اینکه این موضوع کامل از بین ببرن اومدن متعادل ترش کردن و امکان نداره کسی بتونه با رونالدو ، بیل ، ریبری و ... اونطوری تخیلی بازی کنه و مدافعین دیگه توی سرعت نقش هویج ندارن

توی فیفا 13 و 12 اگر رونالدو پشت مدافعین توپو میگرفت تقرببا رسیدن بهش غیر ممکن بود اما توی 14 دیگه اون قضیه وجود نداره و بین سرعت پا به توپ بازیکن و سرعت بدون توپ بازیکن تفاوت وجود داره و وقتی رونالدو یا بیل صاحب توپ هستن دیگه نمیتونن اونطوری فرار کنن مگر اینکه فاصله معقولی با دفاع اخر داشته باشن

در مورد اون مشکلتون اتفاقا به نظر من جمع کردن عمق دفاع خیلی راحت تر از نسخه قبلی شده

یکی از بهترین بخش های بازی اتفاقا همینه

توی نسخه های قبلی همونطور که به فرزاد گفتم تاکتیک اکثر فیفا بازها این بود فقط با مثلث R1 توپو بندازن برای بازیکن سرعتیشون اما این نسخه به جای اینکه این موضوع کامل از بین ببرن اومدن متعادل ترش کردن و امکان نداره کسی بتونه با رونالدو ، بیل ، ریبری و ... اونطوری تخیلی بازی کنه و مدافعین دیگه توی سرعت نقش هویج ندارن

توی فیفا 13 و 12 اگر رونالدو پشت مدافعین توپو میگرفت تقرببا رسیدن بهش غیر ممکن بود اما توی 14 دیگه اون قضیه وجود نداره و بین سرعت پا به توپ بازیکن و سرعت بدون توپ بازیکن تفاوت وجود داره و وقتی رونالدو یا بیل صاحب توپ هستن دیگه نمیتونن اونطوری فرار کنن مگر اینکه فاصله معقولی با دفاع اخر داشته باشن

در مورد اون مشکلتون اتفاقا به نظر من جمع کردن عمق دفاع خیلی راحت تر از نسخه قبلی شده
ببین سینا جان
آخه اینطوری که نمیشه یارو یه ال 1 بزنه بعدشم تویه دروازه

دوستان من فیفا را تو 360 بازی می کنم. این پستی که می خوام بذارم هم تو بخش 360 گذاشتم. می خواستم اینجا هم بذارم ببینم شماها رو ps3 هم این مشکل ها را دارین یا نه.
"خب یه 14 دست تو سیزن بازی کردم. گفتم بیام چیزایی که دیدم و تجربه کردم را بگم ببینم کسی دیگه هم به این چیزا برخورد کرده یا نه. من با دورتموند بازی می کنم. تو این 14 تا بازی 52تا گل زدم و 5 تا خوردم. یبار هم باختم. تو هر بازی بالای 7 8 بار با دروازه بان تک به تک می شم. یعنی هرچی پشت دفاع میندازم به خودم می رسه و نکته جالبش اینه که مثلا بین بندر و اوبامیانگ با اون سرعتش زیاد فرقی نیست. دو تا شون میتونن فرار کنن به راحتی و دفاع هم به ندرت می تونه بگیرتشون. نکته جالب دیگه که فهمیدم اینه که سرعت همه بازیکنا بالاست و از نظر استقامت دقیقه 1 با دقیقه 90 هیچ فرقی با هم نداره و بازیکنا مثل اسب میدون بدون خستگی، اون نوار استقامت هم تزیینه چون هیچ تاثیری تو بازی نداره. از نظر پاس توی عمق دادن هم همه مثل هم عمل می کنن. همون توپی را که نوری شاهین دقیق میندازه، اشملز هم میندازه. تو این 14 تا بازی نحوه دفاع کردن آدمهایی هم که باهاشون بازی می کنم هیچ فرقی با هم نداره. یعنی بیچاره ها اصلا دفاع نمی کنن، وای میسن منو نگاه می کنن اگه گل شد که هیچی اگه نشد توپ را دروازه بان بر میگردونه و اونا هم یه ذره با توپ بازی می کنن.
حالا یه نکته خیلی خیلی جالبتر اینه که اینجا می خوندم بچه ها می گفتن از کناره ها یا از کرنر گل می خورن و می گفتن که باگه. تو این 14 تا بازی و 7 8 تا بازی که همینطوری کردم یدونه کرنر هم گل نخوردم یعنی اصلا حریف سر نمی تونه بزنه. تک و توک اون وسطا می تونه یه سر بزنه که اونم میره بیرون. اینش بیشتر جالبه که از اونور یه دونه گل هم رو کرنر نتوستم بزنم درحالی که میشه گفت 70 درصد سرها را من میزنم و بعضیاش تو چارچوب و گوشه هم هست ولی در کمال ناباوری همه را دروازه بان میگیره. یعنی جلوی جلوی دروازه هستم و محکم سر میزنم انگار نه انگار یدونشم گل نمی شه.
دقت کردم تیم مقابل وقتی حمله می کنه خط دفاعی اینقدر میاد جلو که خط آفسایدشون را وسط زمین می بندن انگار 10 تا گل عقبن !! همه تیم ها هم بدون استثنا پرس می کنن یعنی بدون اینکه خود بازیکن دخالتی داشته باشه می بینه کم کم بازیکناش میرن جلو و تا دروازه بان را پرس می کنن."

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or