FIFA 06 challenge every thing

با سلام خدمت همه دوستان بازی داتی ببببببخشید بازی سنتری امیدوارم حال همگی خوب باشه منو بگو می گفتم اولین نفرییم که مییام تو بازی سنتر عضو می شم نگو 47 نفر قبل ما عضو شدن اگه رشدش همینطوری باشه فکر کنم تو ماه اول رکورد بازی دات رو بزنیم

تشکر می کنم از دوستانی که با ایجاد این سایت باعث شدن تا دوستانی که داشتن کم کم پخش و پلا می شدن دوباره دور هم جمع بشن امیدوارم سایتی مثل بازی دات از نظر نظم و هماهنگی و سایتی برخلاف بازی دات از نظر سلیقه فردی مدیریت داشته باشیم این رو هم به مدیرای سایت قول می دم که دیگه از الان به بعد عمرا دیگه از کلمه بازی دات استفاده نکنم

البته می دونم جای این حرفا اینجا نیست ولی....

خوب این تاپیک به قصد معرفی محصول جدید Ea در سال 2006 و بیان نقاط قوت و ضعف این بازی بدور از هر گونه حاشیه (الون) با خلوص نیت کامل :d زدم امیدوارم به تاپیکی مفید تبدیل بشه نه به صحنه نبرد (((البته عنوان تاپیک خیلی فراتر از یه جنگ لفظیه)))

Slayer

کاربر سایت
Nov 1, 2005
11
با سلام. دوستداران PES باید یه کم منطقی تر باشند!! البته اینجا در مورد فیفا هست و بیشتر باید در مورد این بازی بحث بشه. ولی خب ببینید نظراتی که اینجا داده میشه اکثرا سلیقه ای و شخصیه! و سلیقه ی هر کسی هم برای خودش محترمه. سیستم گیم پلی این دو تا بازی از زمین تا اسمون با هم فرق داره و هر کدوم هم نسبت به سیستم خودشون طرفداران خاص خودشون رو دارند. دلیل نمیشه اگر من توی PES زیاد وارد نیستم یا در کل زیاد باهاش حال نمیکنم بیام و سیستم بازی رو ببرم زیرسوال! درجواب یکی از دوستان که به لحن محترمانه به من توهین کرده بود باید بگم که من هر دو بازی رو دوست دارم و هر دو رو هم قابل احترام میدونم فقط یه کم نسبت به فیفا بیشتر لطف دارم lol . اما بر خلاف گفته ی شما PES رو کم بازی نکردم! توضیح بیشتری نمیشه داد. به نظر من تعصب روی این دو تا بازی واقعا معنی نداره!!

هر کدومشون میتونند از هم بهتر یا بدتر باشند ولی خب اکثرا اینجا از رو احساسات و تعصب نظر میدند! اگه شما از طرفداران قدیمی فیفا باشید متوجه فرق محسوس گیم پلی و پیشرفت فوق العاده ی اون خواهید شد ولی خب هواداران PES خیلی چیزهارو نمیخوان قبول کنند. اما در مورد تعداد کم هم گفتم که من حدود 4 تا کاپ تا حالا بازی کردم با تعداد زیادی بازی دوستانه به نظر شما کافی نیست؟؟؟؟!!!!

اینکه این بازی خیلی از طرفداران خودش رو نا امید کرد و عده ی زیادی رو هم از دست داد که مشخصه! بالاخره هر چیزی بالا و پایین داره و شما همونطور که گفتم اگه به PESFAN.com که فکر کنم معتبرترین سایت هواداران بازی باشه سر بزنید متوجه خواهید شد. یا با یه پرس و جو از طرفداران قدیمی بازی میفهمید که اکثرا نسخه های قبلی رو به این نسخه ترجیح میدند. واقعیت هارو باید قبول کرد عزیزان. اینجا متاسفانه با این که تاپیک طرفدارن فیفا باید باشه ولی میبینیم که کوچکترین جمله های ما به بدترین نحو کوبیده میشه!!!! البته من نمیدونستم که تاپیک مقایسه ی این دو تا بازی هم هست! و از این بابت معذرت میخوام.

اما فکر میکنم نحوه ی دریبل زدن ها در PES فوق العاده اسون و غیر طبیعیه!! تازه در نسخه ی جدیدش هم همینطوره و اصولا طرفداران این فوتبال به خاطر همین چیزها که بهش میگند گیم پلی عالی!! از این بازی طرفداری میکنند. شما تا حالا دیدید که با یه بالا پایین کردن بشه دو نفر رو دریبل کرد؟؟!!! مشخصه که نه! ولی اینو میتونید در فوتبالهای ساخت کونامی ببینید. یعنی وقتی مثلا Nesta در مقابل یکی از بازیکنان اماتور ما قرار بگیره با یه بالا یا پایین کردن نستا رو سوسک خواهید کرد و واقعا باید به خاطر این گیم پلی عالی!! به طرفداران و شرکت کونامی تبریک گفت lol . ما توی فیفا باید کلی با خودمون ور بریم تا بتونیم امثال Samuel رو دریبل کنیم!! باید کلی پا عوض کرد و توپ رو اینور و اونور انداخت، ولی توی شاهکارهای کونامی از اونجا که به اسایش گیمر اهمیت زیادی میدند! این کار رو برای ما خیلی راحتتر کردند!! من به شخصه بارها سابقه ی زدن گل با دریبل کردن بیش از 5 نفر رو داشتم حتی در سطح 6 ستاره ی بازی!! ولی شما بیاید و توی سبک افسانه ای فیفا ببینید میتونید حتی یک نفر رو هم دریبل کنید یا باید با پاسکاریهای زیاد و تعویض منطقه یه راهی برای گل زدن پیدا کنید. حرفهای دوست عزیزمون سامان هم که در واقع درد دلهای خیلی از طرفداران البته منطقی! PES هست.

من چون به شخصه به فیفا علاقه ی خاصی دارم خیلی خوشحال شدم که کونامی نتوست اون روند صعودی خودش رو ادامه بده lol. چون اگه اینطور میشد ما و بیشتر دوستان فیفایی الان مجبور بودیم که بیشتر با PES حال کنیم تا فیفا! همون کاری که الان خیلی از طرفداران PES دارند انجام میدند. به نظر من داشتن تعصب روی هر کدوم از این بازی ها واقعا مسخره و غیر قابل قبوله!! چونکه موضوعی نیست که در واقع احتیاج به تعصب داشته. من موقعی که PES 4 عرضه شد خیلی بیشتر از فیفا بازیش کردم چون واقعا از فیفا برتر بود ولی الان خوشحالم که یه بار دیگه حقیقت برای طرفداران بازم منطقی این بازی ها روشن شده. امسال رو میشه سال سلطنت EA نامید با بازی هایی مثل NBA , Fifa Manager و ...

راستی در مورد پچهای فیفا! بدبختانه من زیاد پچی برای این بازی پیدا نکردم! فقط الان یه Kick - Off Camera دارم و Sound Patch که فکر کنم همین آقا وحید گذاشته بودند.

دوستداران کونامی توی همین سایت Pesfan یه قسمت برای استادیوم های ادیت شده قرار دادند که خیلی جالبه و اینها همه حکایت از ضعفهای بی شمار بازی داره!!!نو کمپی رو که گذاشته بودند 4 روز پیش گرفتم خیلی جالب و قشنگتر شده بود. بدبختانه الان لینک تاپیک رو یادم نمیاد ولی اگه سر بزنید راحت پیداش میکنید توی همون قسمت PES 5 Downloads باید باشه.

موفق باشید

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
اینکه این بازی خیلی از طرفداران خودش رو نا امید کرد و عده ی زیادی رو هم از دست داد که مشخصه
ببین اینکه PES 5 عده ای از طرفدارای خودش را از دست داده اصلا به این معنی نیست که حالا FIFA 2006 خیلی عالیه و دیگه آخر فوتباله
من نمیدونم چرا هر وقت کسی میخواد از PES ایراد بگیره آسون بودن و راحت دریبل زدن و آسایش گیمر را به رخ میکشه...حالا هر کی ندونه فکر میکنه FIFa بازیه خیلی سختیه و گل زدن آسون نیست...عزیز بیا پیش من در مقابل خودت در حالت World Class با تیم هایی مثل اساسونا برات چلسی و بارسا را سوراخ میکنم بدون اینکه حتی یک گل بخورم....فقط در فیفا راحت نمیشه دریبل زد که بنظر من نه تنها جذاب نیست بلکه از جذابیتش بازی میکاهه...بنظر شما چرا بازیکنی مثل رونالدینهو انقدر طرفدار داره یکی از دلایلش تکنیک فردیشه که میتونه چندین بازیکن را بزیبایی جا بزاره که بر جذابیت بازیش اضافه میکنه تازه من نمیدونم شما در PES چجور 5 تا بازیکن دریبل میکنی احتمالا یا تیمت مقابلت خیلی ضعیف بوده یا درجه ی سختی بازیت کم بوده یا هم طرفی که باهاش بازی میکردی چیزی بلد نبود وگر نه اگه راست میگی بیا با من بازی کن و 5 تا را جا بزار.....

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,199
نام
هادی
بابا تو رو خدا بحث رو تو تاپیک مقایسه ادامه بدین.عجب فروم بی نظمیه اینجا.جالبه که مدیرا خودشون تو بحث شرکت میکنن!یکی این پستها رو ببره اونجا.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
اما در مورد دوم باحات مخالفم هیچ مانعی نداره که لذت بردن با واقعیت در یک بازی بهم نزدیک بشن اصلا این دو در بعضی از موارد لازم و ملزوم همدیگرند

اين حرف درسته.من منظورم اين بود كه بعضي وقت ها توجه بيش از حد به واقع گرايي باعث كاهش جذابيت ميشه.اگه يه بازي داشته باشيم كه هم بسيار واقعي باشه و هم لذت بخش كه ديگه اونوق نور الانور ميشه ...

بابا تو رو خدا بحث رو تو تاپیک مقایسه ادامه بدین.عجب فروم بی نظمیه اینجا.جالبه که مدیرا خودشون تو بحث شرکت میکنن!یکی این پستها رو ببره اونجا.

هادي جان !.حق با تو هست..من وقتي پاسخ دوستمون رو دادم بعدا متوجه شدم كه تو تاپيك فيفا هستيم.اما حالا مشكلي ايجاد نشده.ادامه ش رو مي بريم تو تاپيك مربوط.از تذكرت هم ممنون.

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
در مرحله اول از slayer جون بابت پستش تشکر میکنم تفکری که در مورد فیفا و الون داری بسیار شبیه تفکرات من در این زمینه هست خیلی خوشحالم که با یه فیفا باز باحال دیگه اشنا شدم

فرزاد جون اگه تو فیفا میشه به راحتی گل زد اونو باید به هوش مصنوعی بازی ربط داد که از نظر من کمی ea در این مورد کمی ضعیف کار کرده به طور مثال cpu به راحتی توپ رو تا نزدیک محوطه جریمه میاره اما نمیتونه خوب ازش استفاده کنه البته این مربوط به level وردکلاسه(world class) در مورد level لجندری هنوز اطلاعاتی ندارم چون هنوز بازش نکردم
برای اینکه زیبایی های فیفا رو مشاهده کنی پیشنهاد میکنم که که یه رقیب انسانی پیدا کنی اونوقت صحبتهای slayer برات ملموس تر میشه

بچه ها من امروز یه سر به سایت ایرفو زدم و مقاله ای اونجا بود که برام جالب بود دلم نیومد براتون نذارم

فیفا فراتر از سرگرمی ...............منبع ایرفو

اینروزها بازی کردن فیفا دیگر فقط برای سرگرم شدن نیست. بازی ویدیویی که برای ساخت و تهیه اش، بیش از صدها کارشناس و متخصص از سراسر جهان گرد آورده شده اند، صرفا برای سرگرم کردن بچه ها ارایه نشده است.

جوانان و نوجوانانی که این بازی را از سریهای قبل دنبال می کنند، قصد خرید این بازی را فقط برای خوشگذرانی و سرگرم شدن ندارند. آنها می دانند که با داشتن DVD فیفا، منبع اطلاعاتیی از فرهنگ فوتبال جهان را کنار خود دارند. این بازی را می توان انجیل علم فوتبال نیز نام برد. بازیی که انوان تاکتیکها، قالبهای تیمی، استراتژی ها، و روشهای مدیریت و مربی گری روز را به شما یاد می دهد و این امکان را می دهد تا آنها را خودتان در عمل تجربه کنید.

وجود تیمها، لیگ ها و مسابقات کشورهای معتبر فوتبال بهمراه اطلاعات جزیی آنها، بازیکنان به همراه اطلاعات فردی آنها، انواع تکنیکهای فردی، اصطلاحات و واژه گان روز فوتبال به چندین زبان و اطلاعات و داده هایی از این دسته، مدرسه ای مجازی را برای هر فرد فراهم می آورد. قابلیت مربی گری و مدیریت تیم نیز می تواند به هر کس مربی شدن و آنالیز تیمی را یاد دهد.

به گفته یکی از تهیه کنندگان این بازی، EA Sports گروه سازنده آن از همان ابتدا جنبه edutainmental (آموزش از راه سرگرمی) این بازی را در نظر گرفته بود و سعی داشت تا همیشه این بازی را در روند این موضوع پیشرفت دهد.

در FIFA 06 نیز موضوع Edutainment بیش از قبل مهم بشمار رفته است. به غیر از اطلاعات به روز فوتبال از لحاظ عملی و مدیریتی، اطلاعاتی کلایسک و قدیمی در این بازی نهفته می باشند که بازیکن با انجام دادن بازی های خوب، فتح تورنمنتها و ... می تواند آنها را unlock یا باز کند، و به آنها دسترسی داشته باشد. در اصل، بازیکن فیفا 06، با یاد گرفتن فوتبال و خوب بازی کردن به غیر از جایزه سرگرم کننده، هدیه ای اطلاعاتی نیز دریافت می کند.

اگر به جامعه خودمان نگاهی بی اندازیم، این موضوع را متوجه خواهمی شد که در سالهای اخیر – از زمانی که کامپیوتر و بازیهای ویدیویی در کشور همه گیر شد – جوانان و نوجوانان ایرانی، سطح فکری و اطلاعاتیشان پیرامون فوتبال بسیار نسبت به نسلهای گذشته تغییر کرده است. شاید علت عمده این موضوع، فعالیت بیشر رسانه ها (بوِیژه تلویزیون) در زمینه ورزش فوتبال باشد، اما بازی های ویدیویی فوتبال مانند فیفا سهم کمی را در اینباره ندارند.

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
فرزاد جون اگه تو فیفا میشه به راحتی گل زد اونو باید به هوش مصنوعی بازی ربط داد که از نظر من کمی ea در این مورد کمی ضعیف کار کرده به طور مثال cpu به راحتی توپ رو تا نزدیک محوطه جریمه میاره اما نمیتونه خوب ازش استفاده کنه البته این مربوط به level وردکلاسه(world class) در مورد level لجندری هنوز اطلاعاتی ندارم چون هنوز بازش نکردم
برای اینکه زیبایی های فیفا رو مشاهده کنی پیشنهاد میکنم که که یه رقیب انسانی پیدا کنی اونوقت صحبتهای slayer برات ملموس تر میشه
خب من FIFA 2005 را بار ها و بارها در گیم نت با دوستام بازی کردم اما خب هنوز FIFA 2006 را با کسی بازی نکردم اما Slayer جان هم راخت دریبل زدن را در ارتباط با بازی با CPU میگفت برای همین منم FIFA را با CPU مقایسش کردم :mrgreen: ......به هر حال دیگه منم در این تاپیک به مقایسه این دو بازی اذامه نمیدم

آخرین ویرایش:

Slayer

کاربر سایت
Nov 1, 2005
11
سلام خدمت تمام دوستان. وحيد جان خيلي ممنون شما لطف داريد. يكي از بچه ها پرسيده بود كه ليگ اسپانيا كجاست. فكر نميكنم كار سختي باشه! من چون فعلا رو سيستم ندارمش راهنمايي دقيق نميتونم بكنم ولي احتمالا با اسم Spanish Primera یا LFP باید باشه. راستی وحید جان در مورد سبکهای بازی یه چیز جالب هست که برای من دو سه بار پیش اومد. شما اگه مثلا فصل رو با World Class شروع کنید و بعد وسطهای فصل بخوای سبک بازی رو عوض خیلی طول میکشه تا با اون سطح بتونی تیمت رو هماهنگ کنی این مساله برای من توی یه تورنمنت پیش اومد که با بارسا شروع کردم (تقریبا اولین باری بود که 06 رو بازی کردم) اول تورنتمت، سطحش رو World Class گذاشتم دو سه تا بازی اول رو که دو هیچ یا سه هیچ بردم سبک رو عوض کردم و رفتم روی بالاترین سطح بازی ولی انگار که سه برابر به سختی بازی اضافه شده!!!! البته واسه من اینجوری بود چون من زیاد حرفه ای نیستمlol . راستی بچه های فیفایی حتما فیفا منیجر رو هم دارند. بعد از فیفا تنها بازی هستش که من به صورت حرفه ای بازیش میکنم! واقعا بی نظیره یه شاهکار به تمام معنا! توی این نسخه ی جدید صورت اصلی بازیکنها رو اضافه کردند و یه چیز جالب دیگه هم همون وب سایت فوتبال ورلد هست! درست مثل یوفا جدیدترین خبرهارو مینویسه و تازه هر بار هم که Refresh کنید به احتمال زیاد اخبار جدیدی اضافه شده! به نظر من اینجور بازی هارو فقط و فقط EA میتونه بسازه! البته ببخشید که زیاد اپدیت نیستم. موفق باشید

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,199
نام
هادی
راستی بچه های فیفایی حتما فیفا منیجر رو هم دارند. بعد از فیفا تنها بازی هستش که من به صورت حرفه ای بازیش میکنم! واقعا بی نظیره یه شاهکار به تمام معنا! توی این نسخه ی جدید صورت اصلی بازیکنها رو اضافه کردند و یه چیز جالب دیگه هم همون وب سایت فوتبال ورلد هست! درست مثل یوفا جدیدترین خبرهارو مینویسه و تازه هر بار هم که Refresh کنید به احتمال زیاد اخبار جدیدی اضافه شده! به نظر من اینجور بازی هارو فقط و فقط EA میتونه بسازه! البته ببخشید که زیاد اپدیت نیستم. موفق باشید
با اینکه من الون بازم ولی این رو کاملا قبول دارم.من اکثر شماره هاش رو بازی کردم.واقعا بازی عالی ایه.منظور شما همون tcm(total club manager هست؟
راستی این با فوتبال منیجر چه فرقی داره؟ کدوم بهتره؟2006 اش اومده؟

Slayer

کاربر سایت
Nov 1, 2005
11
سلام. عرض شود كه نسخه ي جديد اين بازي بازم به انحصار فيفا در اومد و در واقع فقط اسمش عوض شد و بازي تحت نظارت فيفا عرضه خواهد شد! اين بازي فکر میکنم در واقع همون ادامه ي نسخه هاي قبلي TCM هست و فقط به خاطر یه سری مسائل اسمش رو عوض کردند! بله نسخه ی 2006 بازی هم توی بازار هست.به نظر من تغییر خیلی زیادی نکرده و موتور گرافیکی بازی خیلی مشکل داره! البته این بازی انقدر وسیع هست که حتی اگه تغییر چندانی هم نکنه بازم فوق العاده سطح بالا و تک محسوب میشه. من متاسفانه بازیهای دیگه ای منیجرینگ رو مثل Football manager و ... رو تا حالا ندیدم ولی حدس میزنم شاهکارشون همین باشه. البته من نمیدونم EA چرا تو این نسخه قسمت طرفداران رو خیلی چیزها رو ازش کم کرد! چونکه خیلی جای جالب و زیبایی بود.

leoman

کاربر سایت
Sep 30, 2005
352
با با من چی کار کنم این فیفا واسم سخت شه
تو قسمت world class تیم های قوی رو با اختلاف 3 یا 4 گل میبرم ;)
حتی این پچ سخت شدن قسمت world class رو هم گرفتم و نسب کردم ولی بازم واسم خیلی راحته :(

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
--------------------------------------------------------------------------------

با با من چی کار کنم این فیفا واسم سخت شه
تو قسمت world class تیم های قوی رو با اختلاف 3 یا 4 گل میبرم
حتی این پچ سخت شدن قسمت world class رو هم گرفتم و نسب کردم ولی بازم واسم خیلی راحته
واقعا آسون بودن بازی با CPU در فیفا هم واقعا معضلیه...به نظر من PES 5 خیلی سخت تر از فیفا شده....و به همون نسبت هم گل زدن....من یبار با تیم Armeria از لیگ دسته دو تیم Real Madrid را در حالت World Class با نتیجه ی 6 بر صفر بردم تازه نصف بیشتر از حملاتم را هم دروازه بان تیم Real مهار کرد..در کل میخوام بگم برعکس PES 5 که نسبت به شماره ی قبل سخت تر شده بازیه FIFA 06 نسبت به نسخه ی قبلش خیلی آسون تر شده

arash_13

کاربر سایت
Sep 28, 2005
250
به نظرم الون 8 بهترين وينينگ تاريخ تا حالا بوده
البته بهترین وینینگ الون تاریخ به نظر من الون 3 هست که برای PS1 بود . فکر هم نمیکنم تا ابد بازی فوتبالی مثل اون بیاد! لذتی که آدم از اون بازی میبرد اصلا قابل مقایسه با این نسخه های جدید نیست. شاید دلیلش هم این بود که بازی اصلا واقعی نبود! مثلا با رونالدو توپ رو از وسط زمین میگرفتیم تا دروازه حریف همه رو دریبل میکردیم تازه بعضی موقعها دلمون برای حریف میسوخت باز برمیگشتیم از اول هم رو دریبل میکردیم بعد میزدیم تو گل . یا مثلا در تیم نیجریه کانو رو میزاشتیم نوک حمله چپ و راست سانتر میکردیم اونم با هد میزد تو گل(قدش 197 بود!) در کل شاید در یک بازی میشد 10 تا گل زد . ولی مثلا بعدش که الون 4 اومد بازی خیلی کند شده بود و کونامی مثلا خواسته بود بازی رو به واقعیت نزدیک کنه ولی بازی به هیچ وجه جذابیت قبل رو نداشت . PES 5 هم مثل همون میمونه البته خیلی هم بد نیست ولی من با شماره های قبلی بیشتر حال میکردم در حالی که FIFA 06 پیشرفت خیلی خوبی داشته نسبت به نسخه های قبلی من در کل با این حرف اقا فرزاد موافقم
برای من جذابیت مهمه..یکی از دوستان همین حرف را در مقایسه Cod 2 و Bia میزد و میگفت واقع گرایی Bia بیشتر از Cod هست اما برای من جذابیت مهم تره...بازی را برای لذت بردن میسازند و نه برای عین واقیعیت بودن...من اگه فوتبال واقعی بخوام میرم خودم فوتبال بازی میکنم

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من ديگه ميميرم برا فيفا:)
ورژنه 360 امتيازه 6.9 رو از Ign گرفت:)
بريد حال از خودتون در كنين كه پيشرفت كرده!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر