Fallout4 بیشتر مانند نسخه بازیافت شده Fallout 3 میماند

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Zjiii.jpg

به تازگی VG247 مقاله ای در مورد Fallout 4 منتشر کرده و در آن از ناامیدی خود نسبت به این عنوان سخن گفته است. در ادامه بخشهایی از این مقاله که VG247 در آن گلایه های خود را مطرح کرده برایتان قرار میدهم.

اگه دوست دارید Fallout 4 دقیقا شبیه Fallout 3 باشه، پس خبر خوبی براتون داریم. بعد از دیدن 15 دقیقه گیم پلی (ادیت شده) از بازی در Gamescom میتونم گزارش بدم که چه خوب یا چه بد، بازی دقیقا شبیه Fallout 3 هست.
Fallout 4 بازی زشتی نیست، ولی خب خیلی هم چشم نواز نیست. برای بازیی که بازیکن رو به جستجوی در آشغال و مواد بدردنخور و ترکیب و بازیافت اونها برای (ساخت لوازم جدید و) زنده موندن تشویق میکنه، به صورت جالبی خود Fallout 4 هم مثل یک عنوان بازیافت شده (از Fallout 3) میمونه. مدل شخصیتها در این مورد بدجوری به چشم میزنند، خصوصا وقتی از نزدیک خارتگران و Ghoul ها نگاه میکنی نبود یک تعریف دقیق (برای طراحی شخصیتها) به چشم میاد. (همچنین) هیچ انیمیشن فوق العاده ای برای صورت ها(facial animation) در بازی بکار نرفته که بخواد شما رو به هیجان در بیاره. فقط در حد جوابگو بودن/کار کردن روی این بخش های بازی کار شده.
تا الان، من چیزی توی Fallout 4 ندیدم که بتونه من رو غافلگیر کنه. آره میدونم، این Fallout جدیده که سالها بی صبرانه منتظرش بودیم. چیزایی که تا الان از بازی دیدم خوب به نظر میاد، و توی تقویمم دارم توی نوامبر براش جا باز میکنم، ولی هیجان من نسبت به بازی از E3 تا الان یکم کمتر شده. در حقیقت، تا الان ما هیچ چیز فوق العاده ای از بازی ندیدیم.

برای خواندن تمام مقاله و نظرات سایت VG247 میتوانید به اینجا مراجعه کنید. Fallout 4 قرار است در تاریخ 11 نوامبر برای کنسول های نسل هشتم و کامپیوتر های شخصی عرضه میشود.

منبع
Don't shoot the messenger

با گفتن این‌که داستان The Witcher رو ازش بگیری ول معطله که این یه ترول محضه.
این قسمت رو کاملا قبول دارم. Witcher 3 در کنار Bloodborne بهترین بازی های امسالن تا الان و Witcher بجز داستانش خیلی نکات مثبت دیگه ای داره. یه همچین جمله ای رو برای یه بازی مثل To The Moon میشه گفت که بجز داستانش واقعا چیزه دیگه ای نداره که آدم بخواد بازیش کنه.

دوماً، این‌که فکرش رو هم نمی‌کردی کسی بتونه روی کیفیت Skyrim بحث کنه احتمالاً به این خاطره که به‌جز یه‌مشت عدد و نمره‌ی 10/10 چیزی در مورد این بازی توی اینترنت ندیدی وگرنه اگه کمی بحث‌های پیرامون این بازی رو دنبال می‌کردی می‌دونستی نه‌تنها این بازی بلکه همون Oblivion هم در حد مرگ مخالف داره و خیلی از خوره‌های نقش‌آفرینی رو می‌شناسم که هر دو تا بازی رو آشغال محض می‌دونن (حتی توی User Score های نه‌چندان جالب Skyrim هم توی Metacritic مشخصه)

اینجا مخالفم. هم با شما هم با پستی که نقل قول کردین البته. هم گفتن اینکه skyrim از منتقدا امتیاز بالا گرفته و کلی goty داره و هم گفتن اینکه خیلی از rpg بازها ضد بازی هستن یا morrowind رو بهترین نسخه میدونن جفتشون نوعی appeal to authority هستن به نوعی.

بحث متا که کلا ول معطله از دید من. هروفت کسی حرف متا رو میاره وسط بهش میگم پس از نظر اون بهترین انحصاری نسل قبل باید SMGII باشه (البته از نظر من واقعا هست :d ولی ربطی به امتیازاش نداره) اصولا هم کسی رو ندیدم که حرفم رو قبول کنه. کلا متا کارتیه که همه وقتی به نفعشون باشه ازش استفاده میکنن و وقتی به نفعشون نباشه مخالفش هستن.

خوب بازی نکن ، مگه کسی مجبورت کرده ؟!

من این قسمت رو ندیده بودم ... این حرف رو میشه به همه زد. به شما هم میشه گفت کسی شما رو مجبور نکرده پستهای بقیه رو بخونین و یا جواب بدین (البته بنده همچین جسارتی نمیکنم. مثال زدم فقط) اینکه یه کسی از یه بازی انتقادی داره جوابش این نیست که "پس تو بازی نکن" اینجا فرومه. از همین بحث ها آدم کلی مطالب جدید یاد میگیره.

من این قسمت رو ندیده بودم ... این حرف رو میشه به همه زد. به شما هم میشه گفت کسی شما رو مجبور نکرده پستهای بقیه رو بخونین و یا جواب بدین (البته بنده همچین جسارتی نمیکنم. مثال زدم فقط) اینکه یه کسی از یه بازی انتقادی داره جوابش این نیست که "پس تو بازی نکن" اینجا فرومه. از همین بحث ها آدم کلی مطالب جدید یاد میگیره.
لطفا نصفه نیمه حرفا رو نقل قول نکنین !:d
چیزی که من گفتم این بود:
با این حرف هایی هم که زدی کاملا مشخصه که سلیقت به بازی های بتسدا نمیخوره ؟!
خوب بازی نکن ، مگه کسی مجبورت کرده ؟!
ولی دیگه نیا بگو بازی خوب نیست و از این حرفا ؟!
شما برای قضاوت کردن یک بازی باید سلیقه و تعصبتو بزاری کنار ، که واضحه شما نمیتونی همچین کاری کنی ، پس بهتره کلا از نقد کردن بازی بکشی بیرون ... مگر اینکه دلیل محکمتری از " من اینطوری خوشم نمیاد" داشته باشی(که نداری).
من نگفتم کسی نباید بازی رو نقد کنه ، من خودم میتونم صد تا ایراد از skyrim بگیرم ولی این یه چیز طبیعیه که هیچ چیزی perfect نیست ، حتی میشه صدتا ایراد از GTA V و TloU گرفت .... ولی خوب که چی ؟! این دلیل میشه که این بازی ها بد باشن؟! به هیچ وجه.
حرف من اینه که اگه کسی یک بازی رو نمیپسنده دلیل نمیشه اون بازی بد باشه.(دیگه خیلی ساده گفتم)

نمی خوام بر اساس حرفات آنالیز اشتباهی بکنم ولی اینکه اسکایریم رو بیشتر از Oblivion دوست داشتی صرفا نمی تونه حتما ربط داشته باشه به اینکه اسکایریم خیلی شاخ بود با توجه به زمان عرضه اش به نسبت Oblivion به نصبت زمان عرضه اش (این به نظرم یه Fact ه که اسکایریم در بهترین حالت همون سالی که عرضه شد توی سبک RPG یه رقیب قدر داشت ولی این حرف رو نمیشه راجع به Oblivion زد حداقل تا چند سال بعد).
میتونه دلیلت این باشه که وقتی Oblivion اومد هنوز اون گیمری که امروز هستی نبودی....یه مثال میزنم مثلا من یه دوستی دارم که MGS 4 رو از MGS 3 بیشتر دوست داره :d و به صورت خیلی کورکورانه ای باور داره که 4 از 3 بهتره با اینکه از دید خود من و هر طرفدار قدیمی دیگه فرنچایز 3 قشنگ صورت 4 رو میتونه Rip-off کنه و بجودش. دلیل این باور دوستمون این بود که توی 2003 دانش انگلیسی پایینش و لول پایین گیمر بودنش باعث شده بود نتونه MGS3 رو درک کنه درست.....به نظر من کسی که توی 2005 پیر Oblivion رو در آورده باشه....توی 2011 چیز فوق العاده ای نمیتونه توی Skyrim ببینه.

راجع به Lore هم اصلا نگووووووو :d ببین دنیای Witcher دیوانه است.....من ازون روانی هایی هستم که توی همون Oblivion کل اون کتابخونه مقر محافظین امپراتور رو غورت دادم....ولی عمق Lore دنیای Witcher قوی تره....و بایدم باشه طبیعتا چونکه Andrezj Sapkowski یه نابغه است (تنها نویسنده فانتزی که در عین فانتزی نوشتن از لحاظ علمی میشه توجیه کرد یه سری چیزای خیلی تخیلی داستانشو) اینم در نظر بگیر که خیلی از Lore ای که ما توی Skyrim میبینیم همون Viking Lore هستن که فقط اسماشون در حد برداشتن یه R و L و O عوض شده:d (البته Witcher هم ازینا داره مثل خود Wild Hunt که همون Wilde Jagd ه افسانه های ویزگوت هاست - البته خب خلاقیت توش بیشتر خرج شده تا اینکه کلا کپی پیست بشه)
شاید حق با تو باشه و من سال عرضه آبلیویون به اون صورت پیگیرش نبودم اما 2-3 سال بعدش که رفتم سراغ بازی، نتونستم اون حس گشت و گذار توی محیط رو که توی اسکایریم داشتم رو، توی آبلیویون ببینم. اسکایریم برای من به مراتب پویا تر و عمیق تر بود. موسیقی بازی بی نظیر بود و به شدت گیرا.
در مورد Lore هم بحث نمیکنم. عظمت و پیچیدگی لور TES داره میره بغل دست WoW و LoTR و این چیزی نیست که شما بتونین انکارش کنین یا ناچیز جلوه-ش بدین. W فقط یه داستان پیچیده داره که بیشتر به روابط شخصیت ها رو به صورت قوی تری توضیح میده و سر و تهش توی 3 شماره به هم اومد ولی TES سیصد تا داستان داره که نه اولشون مشخصه و نه آخرشون:d همینطور بخوای ادامه بدین، دقیقا مثل LoTR، به پیدایش جهان میرسین:d
اتفاقاً Bethesda تنها کاری که نمی کنه تعویضه:دی گسترش هست ولی تعویض نیست. از سال 2006 که Oblivion عرضه شد، سعی شد Fallout 3 رو هم تبدیل به TESـه Post Apacolyptic کنن بعدش هم که Skyrim اومد و همون رو بزرگتر کرد. به نظر من با عرضه ی F4 اگه با همین سیستم باشه دیگه وقتشه که این سیستم رو یه بازبینی اساسی بکنن. CoD هم یه سیستم خیلی خوب داشت که بیشتر از عمرش ازش کار گرفتن الان دیگه هیچ کس بهش توجه خاصی نمی کنه.
منم نگفتم تعویض کرده. گفتم هر وقت اقتضای زمان باشه، عوضش میکنه:d
فرق COD با TES اینه که اون هر ساله میاد و حتی اگه تغییرات زیادی توی گیم پلیش داشته باشه، بازم نمیتونه تاثیر خودش رو بذاره چون مردم هنوز با بازی قبلی دارن حال میکنن و دلیلی نمیبینن برن سراغ نسخه بعدی ولی TES هر 5 سال یه بار میاد و مردم دیگه شیره بازی رو کشیدن بیرون و تشنه یه چیز جدید هستن و دیگه از اون حرفا خبری نیست:d
=====================
گیم پلی TES ساده-هست ولی لذت بخشه و نیازی به انکار و فن بازی هم نداره. شخصیت ها ساده هستن ولی به دل میشینن. دیالوگ ها ساده هستن ولی مفید واقع میشن. گرافیک بازی ساده هست ولی به شدت پویاست و قشنگ در جریان بودن زندگی رو میشه حس کرد. میشه مدت های مدیدی یه جایی ایستاد و به آهنگ بازی گوش داد و از جریان زندگی لذت برد. چرا TES با وجود این همه سادگی، تا این حد عمیق به نظر میاد؟ ترکیب المان ها و کارگردانی درست. نیازی نیست مثل W پیچیده باشه تا قوی باشه. پیچیدگی دلیل بر برتری نیست. این یه هنره که از همچین المان های ساده ای، همچین غولی درست کنی. توی TES اگه من یه چیزی بخونم، میتونم توی بازی رد پای اون چیز رو دنبال کنم تا بالاخره در قالب یه آیتم یا یه شخصیت و یا یه چیز دیگه، به نتیجه-ش دست پیدا کنم. توی W این کار شدنی هست؟:d توی دنیای TES بینهایت داستان وجود داره که بازیکن میتونه بره دنبالشون و تازه اون موقع میفهمی بازی چقدر عظیمه. این که بازی مثل W همه رو کامل و در قالب یه مجوعه تحویلت نمیده، دلیل بر بد بودنش نیست.

اون دوستی هم که میگه این تعداد Page ها صفحه ویکیا، بازی با اعداد هست هم فقط خودشو داره گول میزنه;) زیاد بودن یعنی شاخ و برگ دادن، یعنی توضیح دادن هر بخش و هر اسم و هر محل، یعنی شرح تاریخچه یا یه واقعه، یعنی جزئیات بی نظیر و بزرگ، یعنی تفصیل و بسط دادن و فیها خالدون بازی رو نشون دادن. Loreـی که 9 برابر W هست. مثل این میمونه بریم توی پیج های LoTR و بگیرم خب سیلماریلیون که به کل الکیه، داستان هابیت و ارباب حلقه ها هم که چیزی نیست. گندالف توضیح خاصی نداره و مهم نیست چیکار کرده. مهم نیست سایرون کیه و چجوری اینجوری شده و ... . مهم نیست دوست دارین یا دوست ندارین، اما بزرگ بودن لور TES رو انکار نکنین چون جالب نیست;)

علی نمیدونم تا اخر w3 رو رفتی یا نه ولی داستان تموم نشد :d البته به پایانی هم که دیدی ربط داره ولی شاخه های داستانی باز شدن ولی بسته نشدن ! قشنگ میتونه تا یکی دو شماره دیگه هم بره جلو.مخصوصا جریانات Ciri که میشه کلا یه ip جدید براش در نظر گرفت . She witcher :d گیم پلی ای خوبی هم داشت بخش سیری کلا.

توی W این کار شدنی هست؟

اره هست واقعا حتی بطرز عجیبی بیشتر نسخه قبل.:d البته اسکایریم تو این مورد بهتره.

تاپیک مال F4 بود کشیده شد به مقایسه بازیها ! بنظرم توی F4 اون جو خفه f3 رو نگه دارن تا دوسال تضمین میکنم RPG دیگه ای بازی نکنم ! :d

شاید حق با تو باشه و من سال عرضه آبلیویون به اون صورت پیگیرش نبودم اما 2-3 سال بعدش که رفتم سراغ بازی، نتونستم اون حس گشت و گذار توی محیط رو که توی اسکایریم داشتم رو، توی آبلیویون ببینم. اسکایریم برای من به مراتب پویا تر و عمیق تر بود. موسیقی بازی بی نظیر بود و به شدت گیرا.

منم نگفتم تعویض کرده. گفتم هر وقت اقتضای زمان باشه، عوضش میکنه:d
فرق COD با TES اینه که اون هر ساله میاد و حتی اگه تغییرات زیادی توی گیم پلیش داشته باشه، بازم نمیتونه تاثیر خودش رو بذاره چون مردم هنوز با بازی قبلی دارن حال میکنن و دلیلی نمیبینن برن سراغ نسخه بعدی ولی TES هر 5 سال یه بار میاد و مردم دیگه شیره بازی رو کشیدن بیرون و تشنه یه چیز جدید هستن و دیگه از اون حرفا خبری نیست:d
=====================
گیم پلی TES ساده-هست ولی لذت بخشه و نیازی به انکار و فن بازی هم نداره. شخصیت ها ساده هستن ولی به دل میشینن. دیالوگ ها ساده هستن ولی مفید واقع میشن. ;)

خب چندتا نکته خیلی ریز:
1-یکی از دوستان (شما نه ها) خیلی انگار با من دشمنی داره و همش سعی داره بگه حرفای من از روی فن بازی هستش و از این حرفا واسه همین دیگه بیخیال جواب دادنش شدم چون تمام استدلالهایی که آورده بود برای حرفش رو با حرف منطقی جواب دادم ولی گویا اینکه یکی رو با Aggression و بی اعصابی فن بوی و محمل گو جلوه بده براش جالب تره تا جواب منطقی بده به حرفای آدم.

2-تجربه شخصی که الان گفتی رو کاملا من میپذیرم و Point ام کی Stand میکنه 2008-2009 خیلی بازیهایی اومده بودن که از لحاظ بصری و داستان پردازی خیلی جذابیت های بیشتری از Oblivion داشتن، اون تاثیر عمیق Oblivion توی سال عرضه اش و یه سال بعد واقعا میشد حس کرد....با وجود اینکه میگم Oblivion خیلی بهتر از برای مثال DA:O بود با اینکه با اون بازی هم من زندگی کردم.

3-اتفاقا COD هرچی تغییراتش کمتر باشه هم بازم به چشم نمیاد چون هرسال عرضه میشه، آدم انتظار نداره توی یک سال بازی از این رو به اون رو بشه ولی توی 6 سال.......

4-خدایی یه دونه شخصیت به یاد موندنی نام ببر توی Skyrim :d یک دونه هم کفایت میکنه.....اصلا هم بحث کل کل و اینا نیست من اول صحبت کلا فقط راجع به خود بازی حرف زدم و اصلا مقایسه اش نکردم با Title های دیگه.....ولی خیلی سخته برای من که بپذیرم یه بازی که از دید اینهمه آدم "بهترین" هستش و اینقدر روش غیرتی میشن بچه ها یه کاراکتر در حد مثلا Nathaniel Howe توی Dragon Age: Awakening که یه DLC بود هم نداره.....یعنی حتی چیزی نزدیک به اون دختره که توی Grey Warden Initiation Ceremony میمیره هم نداره :d باز Oblivion یه مارتین رو داشت که باوجود اینکه خیلی Bleak و یخ بود ولی اسمش حداقل یادم مونده :d

5-اون تیکه راجع به مفید بودن دیالوگ هم متوجه نشدم، واقعا دیالوگ های بازی خیلی سطحی هستن و فقط در حد سوق دادن کاراکتر به سمت Objektiv هستن که به نظر من باز واسه یه بازی که ادعای بهترین بودن داره و ادعای Lore قدرتمند داره باید بتونه یکم از این Lore ش رو توی چهارتا دیالوگ میون 4000 تا دیالوگ رکورد شده اش جا بده.

توی صفحه های قبل گفتم کاراکتر های بازی اسکایریم شخصیتشون در حد یک بز هم نیست، واقعا حقیقت هستش....اصلا اینا انسان نیستن....قابل باور نیستن...روابطشون عمقی نداره.....روابطی بینشون با کاراکتر اصلی وجود نداره، اینا همه ایرادات واقعی هستن که میشه به این بازی که توی سالی عرضه شد که قبلش خیلی بازیهای RPG دیگه کاراکتر هایی در حد Morrigan و Alistair یا Garuss وجود داشتن.

همین کتاب رو من یک سال بعد از عرضه نسخه اول Witcher خوندم که باعث شد از شخصیت تریس مریگلد به شدت بدم بیاد، ولی این بازی اینقدر توی نسخه دوم قشنگ من رو با تریس مانوس کرد که توی نسخه سوم وقتی Yennefer ای که کاملا توی کتابها باهاش Fall in love شدم به عنوان یه کاراکتر بی نظیر رو میخواستم انتخاب کنم به جای این آدمی که ازش بدم میومد یه زمانی احساس گناه میکردم......وقتی رقبای TES همچین چیزهایی میتونن جلوی من قرار بدن من حق ندارم ناراضی باشم از طراحی انسانهای دنیاشون؟ که تاثیر گذار تریناشون توی داستان واقعا کلا فاقد حتی ساده ترین خصوصیات انسانی هستن.

ka8o0.jpg

دوتا مورد جدید که توی GI بهشون اشاره کردن:

- بازی Level Cap نداره. یعنی میتونید تا بی نهایت لولتون رو بالا ببرید.
- بعد از تموم شدن داستان اصلی، بازی تموم نمیشه و میشه به انجام بازی ادامه داد (که خب قابل پیشبینی بود)

Fallout 4 has no Level Cap and no End with Story - NeoGAF

پ.ن: شرمنده بابت Off-Topic :دی

دوتا مورد جدید که توی GI بهشون اشاره کردن:

- بازی Level Cap نداره. یعنی میتونید تا بی نهایت لولتون رو بالا ببرید.
- بعد از تموم شدن داستان اصلی، بازی تموم نمیشه و میشه به انجام بازی ادامه داد (که خب قابل پیشبینی بود)

Fallout 4 has no Level Cap and no End with Story - NeoGAF

پ.ن: شرمنده بابت Off-Topic :دی

هردوتاشون هم خبرای خوبی هستن. level cap ـه FO3 چند بود ؟ یادمه خیلی کم بود.
همچین قابل پیش بینی هم نبود چون FO3 با تموم شدن main quest بازی کلا تموم میشد.

فقط اینکه بازی level cap نداره شاید کار رو برای بالانس کردن بازی (مخصوصا هرچقدر جلوتر بره) یه خورده سخت تر کنه. شاید بخوان مثل oblivion دشمنا رو هم با ما level up کنن اصلا یادم نیست FO3 اینجوری بود یا نه.
شایدم level cap نداشته باشه ولی از یه جا به بعد دیگه diminishing returns اونقدر زیاد بشه که دیگه skill دادن معنی نداشته باشه. مثل Bloodborne

خواهشا این یادداشت مترجم باب نکنید تو اخبار تو ذوق میزنه اگه خود مترجم نظری داره نظرش بنویسه نیازی نیست تو پایین خبر نظرش و انزجار و .. بیان کنه .
اگه هم ازاد شده بگید ما بدونیم
قبلا یکی از ناظم ها گفته بود ، تو خبر اصلی نظر شخصی نباید نظر گذاشت

خواهشا این یادداشت مترجم باب نکنید تو اخبار تو ذوق میزنه اگه خود مترجم نظری داره نظرش بنویسه نیازی نیست تو پایین خبر نظرش و انزجار و .. بیان کنه .
اگه هم ازاد شده بگید ما بدونیم
قبلا یکی از ناظم ها گفته بود ، تو خبر اصلی نظر شخصی نباید نظر گذاشت

الانم توی خبر اصلی چیزی نوشته نشده و بعد از اتمام خبر و قرار دادن منبع، اونم توی اسپویلر یه مطلبی نوشته شده که ذکرش از دید بنده لازم بود وگرنه نصف کامنتای صفحه اول الان با اینی که میبینید فرق میکرد.

محض اطلاع باید اضافه کنم که مترجم بعد از نوشتن خبر نمیتونه نظرش رو اعلام کنه چون تا نیم ساعت بعد از دادن پست قبلی (پست اول تاپیک/متن خبر) اگر زننده تاپیک پستی بده باز دوباره سیستم سایت جوری طراحی شده که پست دوم رو میچسپونه به پست اول (متن خبر) و کلا ترکیب خبر و پست اول بدتر به هم میریزه.

4-خدایی یه دونه شخصیت به یاد موندنی نام ببر توی Skyrim

Cicero
اون نایت مادر گفتنش رو هنوز یادم نرفته
همراهی با این دیوانه لذتی داشت

He he he... Crazy? Cicero? He he he he... That's madness...
"...Cicero never understood thieves, really... take someone's things before you kill them? And they call me crazy..."

هردوتاشون هم خبرای خوبی هستن. level cap ـه FO3 چند بود ؟ یادمه خیلی کم بود.
همچین قابل پیش بینی هم نبود چون FO3 با تموم شدن main quest بازی کلا تموم میشد.

فقط اینکه بازی level cap نداره شاید کار رو برای بالانس کردن بازی (مخصوصا هرچقدر جلوتر بره) یه خورده سخت تر کنه. شاید بخوان مثل oblivion دشمنا رو هم با ما level up کنن اصلا یادم نیست FO3 اینجوری بود یا نه.
شایدم level cap نداشته باشه ولی از یه جا به بعد دیگه diminishing returns اونقدر زیاد بشه که دیگه skill دادن معنی نداشته باشه. مثل Bloodborne

آره ظاهرا بازی Level Scaling داره و دشمنا هم با ما Level Up میشن، ولی مثل اینکه یکم با اون Level Scaling همیشگی فرق داره. از Game Informer:
Bethesda is tweaking the way auto-scaling works for Fallout 4 to create more challenge. "We call it rubberbanding; we'll have an area [where enemies scale from] level 5 to 10, and then this area will be level 30 and above," Howard says. "You'll run into stuff that will crush you, and you will have to run away."
اینجوری که میگن ظاهرا Level Scaling به صورت بخش بخش و درجه درجه است. مثلا توی یک بخش از بازی با بالا رفتن Level شما دشمنا هم بین 5 تا 10 Level قدرتشون افزایش پیدا میکنه، در حالی که ممکنه توی بخشای دیگه دشمنا 30 Level یا حتی بیشتر از اون افزایش قدرت داشته باشن.

میدونم برای ایجاد چالش باید یه جوری این Cap نداشتن رو بالانس کنند ولی خداییش اصلا از Level Scaling توی بازی ها خوشم نمیاد. وقتی من جون میدم و کلی زحمت میکشم تا Levelـم رو ببرم بالا، اینکه بتونم یه دشمنی که قبلا برای کشتنش سخت بوده رو الان له کنم یه جورایی مثل یه پاداش برام میمونه و اون حس پیشرفت کردن رو بهم منتقل میکنه.(سری Souls در این زمینه بهترین مثاله) متاسفانه استفاده از LS توی بازیها این حس پیشرفت رو خیلی کمرنگ تر میکنه که من زیاد از این مورد راضی نیستم.

البته اینجا باز به نظر میاد LS یه محدودیتی داره و درجه بندی شدست که نسبت به سیستم عادی LS مطمئنا بهتره. ولی خب اگر به طور کلی نمیزاشتنش (یا به صورت یه Option قرارش میدادن) بیشتر خوشحال میشدم.

این سیستم جدید مثل اینکه بیشتر به این درد میخوره که اوایل بازی نیتونیم هر جا دلمون خواست بریم. اینکه گفته 5 تا 10 خوبه. معنیش اینه که بعضی مناطق از یه حد قویتر نمیشن. شاید یه cap برای همه منطقه ها بزارن که باعث بشه حتی قویترین enemy ها هم از یک حد بالاتر نرن. این میتونه بهترین سیستم باشه که نه بالانس بازی بهم بخوره و زیادی آسون بشه و نه از اون طرف حس progress رو از دست بده.

اینجوری که میگن ظاهرا Level Scaling به صورت بخش بخش و درجه درجه است. مثلا توی یک بخش از بازی با بالا رفتن Level شما دشمنا هم بین 5 تا 10 Level قدرتشون افزایش پیدا میکنه، در حالی که ممکنه توی بخشای دیگه دشمنا 30 Level یا حتی بیشتر از اون افزایش قدرت داشته باشن.
این جوری بهترین حالتشه ینی میدونی یـ قسمتایی از بازی سخت تره یـ قسمتایی آسون تر این جوری یـ حد وسط هم ایجاد میشه خیلی عالیه ...
حالا دیگه مث روز روشنه که بازی اومده برا تکرار تجربه ی Skyrim راحت بالا 400 ساعت تضمین شدس :bighug:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or