DEATHSTRANDING برای PC تایید شد

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
نیاین بگید حالا که از انحصار خارج شده این حرفو میزنی . بخاطر همین روی pc هم منتشر میکنن تا فروش بیشتری رو شاهد باشن
دقیقا مثل روز روشنه الان که از انحصار خارج شده داری بازی ترول میکنی:D شک ندارم . TLOU 2 بیاد رو PC اولین نفری که نقدش کنی خودتی
نمیدونم این only on playstation چه خاصیتی داره که از خود بازی لذت نمیبرین فقط عاشق انحصاری بودنشین

یادمه سالها پیش میگفتی پلتفرم PC مرده پایرت باعث فروپاشی ... چی شد پس؟:))

• Smile
Reactions: IMANOKA

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
دقیقا مثل روز روشنه الان که از انحصار خارج شده داری بازی ترول میکنی:D شک ندارم . TLOU 2 بیاد رو PC اولین نفری که نقدش کنی خودتی
نمیدونم این only on playstation چه خاصیتی داره که از خود بازی لذت نمیبرین فقط عاشق انحصاری بودنشین

پي سي براي ما مرده
چون واقعا خيلي گرونه :D

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
معلوم نیست چند تا ترکمن چای دیگه هم امضا کردن ، بعد ها بوش در بیاد !

هر جوری بخوایم بهش نگاه کنیم ، ده. روز قبل انتشار بازی بیای بگی بازی انحصاری نیست (یه وقت خر نشید روی ps4 بتاش رو بخرید lol) نه عقلانیه، نه جالب، یکی بیاد به من بگه سونی باید برای چی راضی باشه ده روز مونده به عرضه بزرگترین بازی ۲۰۱۹ ش که این همه براش هزینه کرده ، همچین داستانی درست بشه و بازی بره تو یه کانال دیگه ، بخشی از خریدار هاش ریزش کنن !!! اصلا متوجه نمیشم چطوری میآید این قضیه رو عادی جلوه میدید !
ترکمنچای ! شیب ! بام! سونی بهترین حرکت زد هم از اسم کوجیما استفاده کردن هم جای خالی شون برای نداشتن بازی بزرگ تو اواخر ۲۰۱۹ پر کردن همین حرکت فیلتر ماکرو با تامل رایتر انجام داد و یکسال انحصاریش کرد اتفاقا بازاریابی خوبی هم برای ،ps4 کردن تو نفس های آخر کنسول فقط زمان معرفیش بد بود

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
اول کوجیما اومد سمت سونی یا اول سونی بهش پیشنهاد همکاری داده؟

هیچ منبعی برای تایید هیچکدوم نیست (تا اونجایی که من میدونم)
جز صحبت کوتاهی که خود کوجیما در E3 2018 در حضور اندرو هاوس زد.
اینکه کوجیما به دفتر هاوس رفته و ایده اصلی رو خلاصه وار واسش توی ربع ساعت توضیح داده
هاوس هم بنا به رفاقت دیرینه اش با کوجیما ایده شو قبول میکنه و هیچ توضیح دیگه مثل هزینه برآوردی و زمان ساخت و سود تخمینی ازش نمیخواد.

حالا اینکه جزئیات قرارداد چی بوده و این وسط سر کی کلاه رفته فقط حدسیاته و بس

------

تمام این بحثا به کنار
نکته اصلی که داره ازش غفلت میشه چیز دیگه ایه

سونی استراتژیش در قبال انحصاری های سکند و ثرد پارتی رو داره عوض میکنه.
با اومدن GoW و Uncharted برای ps now هم نشون میده این تغییر رویه نه با اون شدت ولی در قبال فرست پارتی ها هم داره اعمال میشه.

واسه قضاوت درباره موفقیت یا شکست این رویه باید تا نسل بعد صبر کنیم

ولی خب کدوم آدم عاقلی به ترکیب برنده دست میزنه؟! :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

گلم کمتر چرت بگو من کلا هیتر این بازی بودمو هستم، اون حرفم من نزدم

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
پي سي براي ما مرده
چون واقعا خيلي گرونه :D
:)) داداش خدا نکشتت یه ساعته دارم میخندم:D
این آقای لاکچری کاش تو تمام تاپیکها بیاد هرروز حسابی بخندیم:D

پ.ن: شما حداقل ده تومن بده، ما سیستم درست و حسابی ببندیم برات tlou 2 نقد کنیم بعد اینکه اومد:D (البته احتمالا فقط توی خواب شما اون بازی برای پلتفروووم معظّمِ پی سی میاد، ولی به هر حال:D)

• Like
Reactions: Arsalan_xe

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
سیاست سونی در قبال عناوینی که از ابتدا هم قرار نبود برای همیشه انحصاری PlayStation بمونن، قبلا این بود ک ب عنوان یه عنوان تماما انحصاری و مثل فرست پارتی ها بازار یابی میشدن و روی کاورشون تگ "Only on Playstation" میخورد بعد تو نشر Edition ـهای جدید و بعد از عرضه برای پلتفرم دیگه، اون تگ حذف میشد . مثل Nioh و یا Yakuza

lay3_12313156456.jpg

22i5_478945646456.jpg

پ.ن : این مسئله و عرضه Death Stranding برای PC خیلی وقت پیش تایید شده بود . اونم حتی با نبود تگ Only on Playstation از همون اول !

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
نمی‌دونم کسی اشاره کرده یا نه ولی احتمال این هست که با انتشار نسخه PC خواسته باشه مخاطب های بیشتری جذب کنه که بعداً که نسخه دوم رو ساخت (کوجیما بعیده فقط یه نسخه از بازی بسازه) مخاطب های بیشتری بخوان به خاطرش کنسول بخرن، اینجوری به نفع سونی هم هست

البته اینا در صورتی هست که بازیش بتونه در حد متال گیر مطرح بشه

به هر صورت چه انحصاری باشه و چه نباشه من فقط دوست دارم بازیش بترکونه، متال گیر رو که دوست داشتم

کاملا درسته. بازی به احتمال 90درصد نسخه دومی هم خواهد داشت چون در سخن سازندگان با خلق ژانری جدید مواجهیم و لازمه تثبیت یک ژانر بالا رفتن میزان Validity اون هست. کمی پیچیده س بحثش همین قدر بگم که با یک بازی نمیشه جامعیت کل ژانر رو پوشش داد مگر اینکه یک بازی فوق العاده عالی باشه که به احتمال زیاد
یا death strndingفوق العاده از آب در اومده که اگر اینطور باشه میتونیم محتمل بدونیم که نیازی به نسخه دوم نباشه.
یا همچنان فوق العاده از اب دراومده که در این صورت فقط به دلیل "کافی نبودن محتوا" به نسخه دوم میکشه.

حالت سوم هم هست که بازی به شدت بد باشه که این صورت بنیان ژانر متزلزل میشه.

من هنوزم نمعتقدم کوجیما با توجه به نگارش نسخه پنجم متال گیر نشون داد که در کنار کارگردان بودنش یک زبانشناس خبره هست. شما کافیه یه نگاهی به تاثیر بازی هاش روی اسم پروفایل اعضای همین فروم بندازی. این میشه تاثیری که ژانر روی جهت دادن به افکار میزاره.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
یک شایعه هست که سونی فقط بخشی از هزینه ساخت بازی رو داده (40%) و باقی رو خوده کوجیما توسط قرارداد با AMC! و وام گرفتن از بانک و کمپانی مانتسر جور کرده!
قراردادهای ناشرها با ترد پارتی ها به همین شکله! بعید میدونم هیچ قرارداد ترد پارتی ای وجود داشته باشه که ناشر 100% یا حتی بخش اعظم هزینه ساخت بازی رو تامین کنه و تیم سازنده فقط بازی رو بسازه! تو این قراردادها همه چیز مشترک هست و حتی کفه ترازو از نظر هزینه به سمت تیم سازنده سنگینی کنه!

death stranding هم از این قائده مستثنا نیست، شکی نیست که کوجیما پروداکشن تو هزینه ساخت سهیم بوده و حتی بخش اعظم سرمایه ساخت بازی رو خودش آورده! نقش سونی به نظرم بیشتر تو بعد فنی و بازاریابی بوده همینه که خیلی ها فک می کنند کل هزینه ساخت رو سونی تامین کرده و به بازی به چشم یه فرست پارتی نگاه می کنند (انصافا بازاریابی بازی در حد فرست پارتی های سونی بود).

یک کلام، تو قرارداد ناشرها با سازنده های ترد پارتی، دو طرف تو همه چیز با هم مشترک هستند! تو هزینه ساخت و فروش. خیلی از تیم های ترد پارتی سر همین قراردادها و بخاطر هزینه ای که ساخت یه بازی تو همکاری با یه ناشر بزرگ رو دستشون میزاره به مشکل جدی میخورن.

پ.ن: من احساس میکنم زمانی که R@D از جاش بلند بشه یکی از اولین تلاش هاش، عرضه TO1886 رو PC باشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ali Venom

Coma BlacK

Dead Memories
کاربر سایت
Jan 28, 2013
1,290
نام
مصطفی اعتمادی
بحث سر این نیست که بازی برای PC از اول قرار بوده بیاد یا نه! مطمئنا این تصمیم یهو گرفته نشده!
بحث اینه اعلام این خبر اونم چند روز قبل از عرضه خیبی حرکت عجیبیه، این حرکت رو بچه ها میگن نامردی و از پشت خنجر زدن:-" حداقل یکی دو ماه بعد از عرضه اعلام میشد تا فروش اصلیش رو کامل روی کنسول میکرد بعد...

البته این تصمیم هم مطمئنا کوجیما تنهایی نگرفته که الان اعلام کنه...به شخصه دوست دارم بدونم فاز سونی و کوجیما چی بوده که الان و تو این موقعیت تصمیم گرفتن اعلامش کنند! :| مریضن آیا؟ :-"
قرار بوده بازي براي PC هم منتشر بشه...
اما اينکه این موضوع رو چه زمانی و چجوری اعلام کنن...همه برمیگرده به اذيت كردنهاي كوجيما که بدجوری هم مریضه :D یعنی به سونی گفته اینو بسپرش به من :D

احتمالا بازي اول براي PS4 منتشر ميشه و بعد يمدت براي PC

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,234
عزیزان اگه به یاد داشته باشید عنوان Demon's Souls هم برای سونی هستش ولی فقط وظیفه نشرش رو در ژاپن بر عهده گرفت و برای بقیه جاها آتلوس بازی رو منتشر کرد. خواستم بگم اینکه بازی برا سونی هستش دلیل نمیشه ناشر نسخه PC هم حتما خودش باشه

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
اتفاقا الان یه خبری میخوندم که میگفت طبق صحبت های شاون لیدن یحتمل در آینده انحصاری های بیشتری از سونی برای پلتفرم های دیگه منتشر بشه. PC که حتمیه، و اگه روزی دیدید TLoU2 برای X1 امد خیلی تعجب نکنید:D

البته امیدوارم سونی عقلش رو به کار بندازه و حداقل Dreams رو برای همه پلتفرهای موجود منتشر کنه. هم PC و هم X1 و Switch. این بازی چون ماهیتش ساختنه انحصار درش معنا نداره. اگه برای همه پلتفرم ها بیاد و همونطور که MM خواسته هرکیم هرچی ساخت رو بشه روی پلتفرم های دیگه بازی کرد (مثلا من یه چیزی رو PS4 بسازم و بقیه بتونن روی X1 بازی کننش) Dreams میتونه یکی از انقلابی ترین بازی های پیش رو باشه. شاید حتی ماینکرفت بعدی. اما سیاست انحصار کامل میتونه نابود کنندش باشه.

پ.ن: کلا به نظر من اگه مثلا سونی بیاد همه انحصاری های خفنش رو بعد از یه مدتی برای پلتفرهای دیگه، حداقل PC منتشر کنه، کراس پلی هم داشته باشه، عالی میشه. هم تو اون یکی دو سالی که انحصاری کنسول خودش هست به کنسول فروختنش کمک میکنه و هرکی بخواد دی وان بازی کنه باید PS داشته باشه و هم اینکه بازی رو بقیه هم میرن و علاوه بر اینکه باز فروش بازی پول در میاره، افراد بیشتری اگه خوششون بیاد به فروش کنسول های PS هم کمک میکنه. مثلا اگه الان TLoU1 برای X1 بیاد، علاوه بر اینکه کلی هم اینجا فروش میکنه، ممکنه خیلی ها انقدری جذب بازی بشن که برن PS4 بخرن که شماره دوم رو هم بازی کنن. و بلعکس.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر