Cliff Bleszinski از علاقه خود به همکاری در ساخت ادامه Gears of War می‌گوید!

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
روز گذشته راد فرگوسن کارگردان و مدیر اصلی استودیو The Coalition، این استودیو را به مقصد بلیزارد ترک کرد. با آن که تنها چند ساعت از اعلام این خبر نمی‌گذرد اما به نظر می‌رسد خالق اصلی سری، Cliff Bleszinski همچنان علاقمند به همکاری در ساخت ادامه‌ی Gears of War باشد.

در سال 2012 بود که Cliff B از شرکت اپیک گیمز برای همیشه جدا شد. او یکی از چهره ‌های شاخص و البته کارگردان سگانه اول Gears of War است. با جدایی اون برای مدتی سرنوشت و آینده سری Gears نامشخص باقی ماند. اما در سال ۲۰۱۴ بود که کمپانی مایکروسافت به صورت رسمی حق ساخت و انتشار ip گیرز را خریداری کرد و از آن زمان هواداران سری منتظر بازگشت Cliff B و ساخت شماره چهارم توسط او بودند. هر چند در همان سال Cliff B اعلام کرد که علاقه‌ای به ساخت شماره بعدی گیرز ندارد و بدین صورت به دنبال ساخت عنوانی جدید با نام Law Breakers در استودیو تازه تاسیس خود با نام Boss Key رفت که در نهایت با شکست تجاری مواجع و استودیو هم تعطیل شد.

cliffheadshot-1498161154502_1280w.jpg

از آن زمان تا به امروز Cliff B بازشنستگی خود از صنعت بازی‌های ویدیویی را اعلام کرده بود و بدین صورت او مشغول به انجام امور شخصی خود بود، اما در نهایت شب گذشته او برای اولین سکوت خود را شکست و در بیانیه‌ای از علاقه خود به همکاری در ساخت شماره‌ جدید Gears سخت گفت:
«پیشنهادات من همچنان برای ساخت فرانچایز گیرز وجود دارد و این کاملا به مایکروسافت بستگی دارد تا با من همکاری کنند. راد فرگوسن خیلی از ایده‌های مرا بدون استفاده گذاشت.»

همچنان او در ادامه اشاره کرد که ایده‌های زیادی برای شماره چهارم گیرز داشته است که از آن‌ها استفاده نشده و اما ایده های جدیدی هم برای شماره ششم گیرز دارد که مطمئنا برای طرفداران سری هیجان انگیز است.
«حتی اگر در حد سه صفحه از ایده های خودم را برای گیرز ۶ به صورت کلی بیان کنم، مطمئن هستم که طرفداران سری بسیار هیجان زده خواهند شد. من یک ایده برای شماره چهارم داشتم و بسیار هم خواهان استفاده از آن در بازی بودم، اما هیچ وقت از ایده من استفاده نشد.»

با جدایی راد فرگوسن از استودیو The Coalition و علاقه Cliff B به سری گیرز به نظر می‌رسد زمان مناسبی رسیده باشد تا شاهد بازگشت او به ساخت ادامه گیرز باشیم با این حال تا بدین لحظه شرکت مایکروسافت هیچ واکنشی در خصوص سخنان تازه Cliff B بیان نکرده است.

منبع

آخرین ویرایش:

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
476
نام
Sera
این عکسی که جناب آقای شخص بهرام خان گذاشته.،کلیفه؟ کلیف اینه!جدا متاثر شدم،یه فیلم تراژدی انقدر آدمو درگیر خودش نمی کنه که این عکس می کنه،از همین عکسه میشه الگو گرفت برا گیرز بعدی،میشه شکست ها و نافرجامی هارو در چهره ی این شخص دید،وقتی لایه لایه در درونت می شکنی وقتی هیچکس حرفاتو نمی فهمه,وقتی هیچکس فریادتو نمی شنوه،وقتی از خیابان های خالی می گذری،وقتی ماه رو با دستات می گیری تا تنها نباشی وقتی فقط به هوای رفتن به جاده می زنی، اینو می دونی هیچکس به تو فکر نمی کنه ولی به یاد داشته باش جا قدمات از رو جاده ها نمی رن، صدای گریه هات تو خاطره ی خیابون ها می مومن...
برای همیشه.
بعضی ها هستن که نباید جایی برن،چون جاشونو کسی نمی تونه پر کنه،باید به نحوی بمونن.

پ.ن: اگه نقطه سر جاش نیست اگه ویرگول اون وسط گم شده،اگه فاصله ها فراموش شدن،فی الجمله ویرگولا تو کلمه ن بزارید به حساب اینکه اینکاره نیستم.

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
کلیفو برگردونن، بهش آزادس مطلق بدون همون کاری رو با GeoW بکنه که کوری با GoW کرد. کلا از ابتدا ابداع کنه بازی رو همه چی رو بریزه بره. این تنها راه نجات این IP هست.
فکر کنم مشکل اصلی این هست که خود کلیف نمیخواد و توی جواب یکی هم میگه که عمرا بخوام کار کنم روش و فقط هدفش مشاورس

• Like
Reactions: Love Console

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan
بازیی که به زور ده صفحه تو بخش اصلیش یعنی Xbox از بعد انتشار جلو رفته رو چجوری میشه به زور خاک کرد ؟ بازیی که با توجه به حضورش رو گیم پس ته لیست انلاین بخش XBOX رو دقیقا چجوری میشه زوری خاک کرد ؟

Most played games - Microsoft Store

بخش اصلیش پلتفورمهای مایکروسافت هستش !
فقط .... اعداد و ارقام اگر ملاک باشه باید کلش او کلنز و امثالش هم وارد این بحث بشه !

یک مشکلی که دوستان دارند تجربه ی خودشون را میخوان به زور به خورد دیگران بدن ! و متاسفانه بازی سنتر به دلایل مختلف از جمله ترافیک بالای سایت از این افراد حمایت کرده تا این لحظه !

از طرفی هم که کسی که داره از بازی لذت میبره به جای فعالیت مداوم توی تاپیک ها و مخصوصا تاپیک هایی که هیترش باشه
داره از بازی لذت میبره و چه بسا مشغول ماد سازی یا هر تغییر دیگه ای داخل بازی میشه! (از جمله خود بنده)
بازی هایی هنوز زنده هستند به لطف طرفدارهای مخصوص خودشون که به ذهن افراد هیتر و کژوال هرگز خطور نمیکنه !
چون هیچ وقت اینطور تجارب را نداشتند! شاید در آینده داشته باشند...

متاسفانه من فکر میکنم حالا حالا باید خبر های بدی بشنوید از ادامه این ip !

در ضمن این بحث ادامش به نفع شماست فقط چون ...
صحبت از دفن کردن بازی که یوزر اسکور و امتیازش شده 8.4 ... فقط از یک هیتر بر میاد !

هنوزم میبینم کسایی که سالی یکبار از پلتفورمهای مایکروسافت استفاده میکردند هنوزم از صبح تا شب درگیر تایپ کردن کوبوندن هستند ( با این تفاوت که جدیدا پشتیبانی سریعتر عمل میکنه )

Attachments

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    221 KB · مشاهده: 49
آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کلا خاک بر سر ماکروسافت کنن که اگه همون فرمون می رفت سونی الان اینقدر مغرور می شد این همه ادم با لیاقت داشت گند زد به همشون

• Like
Reactions: dark souls

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
فرگوسن و تیمش کاری با گیرز کردن که یه نفر چند سال پیش با این مملکت کرد و هنوز خیلی باید تاوانشو بدیم
قشنگ ip رو تضعیف کردن

بهترین وقتشه یکی مثه کلیف بیاد ip رو بگیره دستش و با تزریق کلی ایده خلاقانه کلی از المانای بازی رو از اول بکوبه بسازه(نکوبید و نساخت هم حداقل یه چیز بروز و درست و حسابی بسازه)

در کل بنظر من برگشتن کلیف به مایکرو و گیرز بهترین خبری که امسال میشد از مایکرو شنید(اتفاق بیفته البته اگه)

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
فرگوسن و تیمش کاری با گیرز کردن که یه نفر چند سال پیش با این مملکت کرد و هنوز خیلی باید تاوانشو بدیم
قشنگ ip رو تضعیف کردن

بهترین وقتشه یکی مثه کلیف بیاد ip رو بگیره دستش و با تزریق کلی ایده خلاقانه کلی از المانای بازی رو از اول بکوبه بسازه(نکوبید و نساخت هم حداقل یه چیز بروز و درست و حسابی بسازه)

در کل بنظر من برگشتن کلیف به مایکرو و گیرز بهترین خبری که امسال میشد از مایکرو شنید(اتفاق بیفته البته اگه)
کلیف در پرسش یک کاربر گفته حاظر نیست تمام وقت مثل قدیم در ی استودیو مشغول باشه چون نمیتونه استرس تحمل کنه فقط به عنوان مشاور اگر بتونن پری بزارن بهتره کنارش کلیف باشه

• Like
Reactions: M@SOUD64

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
کلیف در پرسش یک کاربر گفته حاظر نیست تمام وقت مثل قدیم در ی استودیو مشغول باشه چون نمیتونه استرس تحمل کنه فقط به عنوان مشاور اگر بتونن پری بزارن بهتره کنارش کلیف باشه
کلیف بی اتفاقا تو همون توییت گفته به خاطر استرس و آب و هوا
دلایل کاملا پیش پا افتاده و ساده ای که به راحتی قابل حل شدن هستن.
برای استرس کافیه یک بازه زمانی طولانی برای توسعه بازی بهش بدن به خصوص که الان مایکروسافت خرید های خوبی کرده و به راحتی می تونه به استودیو های خودش وقت کافی بده.
برای آب و هوا هم راه کار های زیادی وجود داره. مثل ساخت شعبه دوم coalition تو یک شهر دیگه و یا کلا ساخت یک استودیو جدید برای کلیف بی و تیمش. به نظرم همه چیز به مایکروسافت بستگی داره در حال حاضر

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
این انرژی و وقتی که هیتر ها میذارن روی سوژه هاشون ...
اگر گذاشته بودند روی بازی مورد علاقشون الان توی یکی از تیمهای بازی سازی بودند !

بازی که تا شماره "پنجم" ادامه داشته و هنوز صحبت از شماره های بعدی هست ...
و امتیاز معقولی هم گرفته از طرفی هم خیلی افراد توی تاپیکش دارند از تجربه لذت بخشش صحبت میکنند ...
این هیتر ها به زور میخوان دفنش کنند که شب با آسودگی خیال بخوابند در حالی که باکس بازی مورد علاقشون را بغل گرفتند !

این خبر هم که دیگه حسابی نا امیدشون کرده
من یکی "هیتر" نیستم. محبوب ترین فرنچایز شوترم همیشه گیرز بوده ولی قطعا با فرگوسن به یه بن بست اساسی رسیده بود.
از بعد گیرز 5، روز به روز نظرم نسبت به بازی منفی تر میشه. واقعا همون فرمول گان پلی 1 سال پیش کلیف و البته قدرتنمایی فنی رو هم از این بازی میگرفتی، رسما هیچی نداشت برای عرضه. داستان و شخصیت پردازی و فیزیک و المان های اپن ورد کردن و طراحی محیط مبارزات و انیمیشن و .... همه تو دیوار بودن. تنها بخشی که خودشون کار جدید کردن و خراب نکردن، جک بود که در کل حضورش جالب شده بود.
خوشبختانه وقتی فرگوسن تا ماه قبل از برنامه های بلند مدت برا اینده گیرز میگفت و الان یهو خبر رفتنش به بلیزارد میاد، ینی احتمالا مایکرو هم از عملکرد بازی راضی نبوده که خب خیلیم عالیه.
کلیف خیلی خوبه اگه بیاد...

ولش کن
الان فقط استیون هاوکینگ میتونه جمله ایشون رو رمز گشایی کنه =))
[-x[-x(:|(:|

• Like
Reactions: g4mer and {ehsan}

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
ولش کن
الان فقط استیون هاوکینگ میتونه جمله ایشون رو رمز گشایی کنه =))

یکهو شونه ماکان خورد به استیون هاوکینگ و تونست جمله رو رمزگشایی کنه :D

والا من که شخصا تو لیگ علی ونوم نیستم نمیفهمم کلا چی میگه اما اگه منظورش اینه که گاو کپی معنوی بود که تا باشه از این کپی های معنوی:D ایکاش مایکروسافت هم عرضش رو داشته باشه یه کپی معنوی عین گاو بسازه و اینطور به همه IP های خوبش گند نزنه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان

کپی برداری بد نیست. UC به گفته سازنده هاش تلفیقی از TR و GeoW بوده. اگه صحبت های دراکمن تو IGDA رو گوش بدید خودش توضیح میده که TLoU از چه فیلم ها و بازی هایی الهام گرفته. Horizon قرار بوده یه بازی اول شخص زامبی محور باشه که ND و SM مخشون رو میزنن و بهشون پیشنهاد میدن داستان محور بسازن و با نیم نگاهی به بازی های اینا تبدیل میشه به این. GoW خیلی از Dark Souls الهام گرفته، چه در لول دیزاین و چه در کامبت دیزاین. دیزاینر TF میگفت قبل از دیزاین شماره اول بازی 25 بار Halo رو تموم کردم و نکته برداشتم. و کلا الهام گرفتن از بازی های دیگه و روی شونه های بقیه ایستادن اصلا بد نیست، خوبم هست، به شرطی که بتونی ایده هارو به سطح جدیدی ارتقا بدی و تبدیل کنی به یه کار کاملا متفاوت. این کاریه که بازی های خوب میکنن و نتیجه میشه ایده های جدید.

کار بد الگو برداری از خودت و تکرار کردن یه ایده موفقه. درست مثل بازی های کنسول مورد علاقه ات که هنوز توی شماره های موفق نسل قبل گیر کردن و نتیجه اش شده افت کیفی محسوس و تبدیل شدن به IP های درجه دو و سه.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
خوب اینا مگه از ۳ گانه اسکی نرفتن کلا کپی بود دیگه حتی انیمیشن های بازی هم کپی پیست نسل قبل زده بودن تهش شد این حالا یک جک اضافه کردن ربات آوردن که نمیشه نوآوری یا محیط خالی بزاری سورتمه سواری کنی تو خودت میدونم نظرت نسبت به ۵ منفیه یا ۴ بهتر میدونید ولی فرگوسن این کاره نبود واقعا حتی یک ست پیش درست حسابی نزاشته بود

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
کلیف بی اتفاقا تو همون توییت گفته به خاطر استرس و آب و هوا
دلایل کاملا پیش پا افتاده و ساده ای که به راحتی قابل حل شدن هستن.
برای استرس کافیه یک بازه زمانی طولانی برای توسعه بازی بهش بدن به خصوص که الان مایکروسافت خرید های خوبی کرده و به راحتی می تونه به استودیو های خودش وقت کافی بده.
برای آب و هوا هم راه کار های زیادی وجود داره. مثل ساخت شعبه دوم coalition تو یک شهر دیگه و یا کلا ساخت یک استودیو جدید برای کلیف بی و تیمش. به نظرم همه چیز به مایکروسافت بستگی داره در حال حاضر
بهرام خودت مخش بزن ببینم چه می‌کنی همچین صحبت می‌کنی انگار الان رییس استودیو ماکروسافتی قبل فرگوسن به کلیف پیشنهاد داده بودن اونم رد کرده بود الآنم بعیده بخواد کارگردان بشه دوباره بهترین فرد همون پری هست بیاد تو استودیو کلیف هم مشاورش میشه ip میکشم بالا حتی بخش مولتی فاجعه بازی رو هم تکونی میدن بهش

• Like
Reactions: dark souls

Kratos-_-0_0

کاربر سایت
Sep 10, 2012
938
نام
ارین
gow بهترین بازی سال کپی معنوی اصلا شما دیگه به کجا رسیدین از کپی معنوی ما کپی معنوی تر میکنید :))
Gears 5’s Open World Arenas Were Inspired by God of War
خود کارگردان geow5 گفته از دنیای gow الهام گرفتیم
اینجا بازی سال ترول میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر